Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Δεν μπορούσε να το κάνει λίγο πιο αργά….??

Τεσπα, δικό της είναι το πάρτυ, ότι θέλει κάνει!!

Παλεύω από το πρωί να βάλω τα χειμωνιάτικα κ να βγάλω τα καλοκαιρινά αλλά ο Σπύρος έρχεται κ μου τα πετάει όλα έξω….. θα τον φυλάξω κ αυτόν μου φαίνεται κ θα τον βγάλω το φθινόπωρο… να ξεκουραστώ κ λίγο!!!!

:roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!! Πόσο χαίρομαι που θα ξανασυναντηθούμε το Σάββατο - μακάρι να μπορούσε να έρθει και το Κατερινάκι μας. Σε επόμενη συνάντηση που θα είμαστε όλες φρεσκογκαστρούλες θα έρθει... ;);)

Εμείς είμαστε καλά - χθες είχε έρθει η πεθερά μου και ο κουνιάδος μου και υποψιάζομαι ότι το όλο σκηνικό το είχε κανονίσει ο Δ. για να γλιτώσει βόλτα στο MALL που μου είχε τάξει το ΣΚ.... :evil::twisted::evil::twisted: Δεν πάει καλά!!!!

Ήρθαν και το βράδυ για λίγο οι κουμπάρες μου με τα παιδιά και τον μέλλοντα κουμπάρο μας και γελάσαμε πάλι λίγο. Αχ κέντρο διερχομένων έχει γίνει το σπίτι μου...

Είμαι χαρούμενη με την κουμπάρα μου - χώρισε πριν 2 χρόνια με τον άντρα της (ακόμα δεν έχουν πάρει διαζύγιο) αλλά έχει βρει ήδη τον μέλλοντα κουμπάρο μου με τον οποίο έχουμε κολλήσει πάρα πολύ σαν παρέα και είμαστε συνέχεια μαζι. Έρχεται στο σπίτι και μόνος του για καφέ. Προχθές λοιπόν της είπε ότι θέλει να παντρευτούν και ότι σιγά σιγά πρέπει να γίνουν όλες οι απαραίτητες ενέργειες για να προχωρήσουν (το σιγά είναι σε 1 - 1,5 χρόνια). Λατρεύει την κόρη της αλλά και τα δικά μας παιδιά, ασχολείται συνέχεια μαζί τους και θέλει να κάνουν και αυτοί άλλο ένα. Και είναι μικρός - είναι 28 χρονών αλλά θέλει πολύ να κάνει οικογένεια. Κανένας δεν πάει χαμένος τελικά!!! Ο νονός του Νώντα τελικά αποφάσισε ότι θέλει να δώσει άλλη μια ευκαιρία στον γάμο του. Μακάρι να ηρεμήσουν και αυτοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορούσε να το κάνει λίγο πιο αργά….??

Τεσπα, δικό της είναι το πάρτυ, ότι θέλει κάνει!!

Παλεύω από το πρωί να βάλω τα χειμωνιάτικα κ να βγάλω τα καλοκαιρινά αλλά ο Σπύρος έρχεται κ μου τα πετάει όλα έξω….. θα τον φυλάξω κ αυτόν μου φαίνεται κ θα τον βγάλω το φθινόπωρο… να ξεκουραστώ κ λίγο!!!!

:roll::D

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) μουλαρα μανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) μουλαρα μανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kαλά Αλίκη έγραψες!!!!!!!!!! Είμαι στην δουλειά και με το ζόρι κρατήθηκα να μην κακαρίσω!!!!

Α ρε Σπυρέτο τι μάνα έχεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Ε! θα το κλείσουμε το μαγαζί μου φαίνεται...

Είμαστε καλά, η μικρή δεν μαζεύεται μέσα πλέον με τίποτα. Φωνάζει συνέχεια ετσω (έξω), κάτω, τάτα. Πέρνει και το καπέλο της την Ντόρα χαιρετάει και λέει γειά σας. Έχει πολύ πλάκα.

Ευάκι τι έχεις; κακοκεφιές ή έχει γίνει κάτι;

Ευγενία μου είναι πολύ όμορφο να δένετε έτσι σαν παρέα. Μπράβο να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι.

Μακάρι και ο νονός του Νώντα να τα πάει καλά στον γάμο του και να μην χωρίσει τελικά.

Αλικάκι τα κατάφερες με τα ρούχα; Τα τακτοποίησες; Πω πω τι σπαστική δουλειά κι αυτή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!

Μπηκα να σας πω ενα γεια γιατι ακομη δεν ξυπνησε η μικρη σβουρα!!

Ειμαστε καλα απο υγεια και δοξα το Θεο!!το λεω για να μην το ξεχναω και να το εκτιμω!

κατα τα αλλα δεν μου μενει χρονος να μπαινω οταν την αφηνω στη μαμα μου προσπαθω να κανω λιγο το σπιτι και φτιαχνω διαφορα πραγματακια(σκουλαρικια βραχιολια)τιποτα το ιδαιτερο ετσι για να λεω οτι κανω κατι,ακομη και σαν θεραπεια οπως βαζουν τους τρελους να φτιαχνουν πραγματα για να μην αποτρελαθουν!Επισης προσπαθω να βρω τι δουλεια θελω να κανω στη ζωη μου,ειμαι στο επιπεδο της τριτης γυμνασιου!

Τον υπολοιπο καιρο γυρναμε εξω με τη μικρη γιατι μεσα στο σπιτι δεν παλευεται!γκρινιαζει θελει να μην κανω τιποτα να μην βλεπω καν τηλεοραση και να παιζουμε.Για υπολογιστη δεν το συζητω τον γκρεμιζει στο λεπτο!

Οσο για δευτερο παιδι το βλεπω παρα πολυ μακρια ,σε σημειο να μην το βλεπω πια!Τα money τελος για δευτερη θεραπεια και δεν εχω καμια διαθεση να παρω αλλα φαρμακα νιωθω χορτατη απο αυτα που πηρα για την Α.

Εμεις απο θεμα παρεας ειμαστε το αντιθετο απο την Ευγενεια!Ολοι εχουν χαθει ,και μεις μαζι, προσπαθουν να τα βγαλουν περα χωρις δουλεια με δανεια με τα 15 πραγματα που κανουν συχρονως για να μπορεσουν να επιβιωσουν.Ολα αυτα δεν σου κανουν και την καλυτερη διαθεση.

Δε νιωθω τον εαυτο μου την καλυτερη παρεα για να χαζολογαω, και αν δεν ηταν η μικρη θα ημουν κλεισμενη σε ενα δωματιο και δεν θα εκανα τιποτα μονο θα ζουσα.

Αυτα δεν θελω να σας ψυχοπλακωσω πρωι πρωι αλλα τα εγραψα για να ξερετε και να μην με ψαχνετε,οταν βρισκω λιγο χρονο διαβαζω να νεα σας!

Εχω το μικρο ζουζουνι μου που μου δινει ζωη καθε μερα!

Φιλια καλη συναντηση ,καλα να περνατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια όμορφα….

Ναι, ναι καλά το λες Νατάσσα μου, θα το κλείσουμε γιατί είναι οι περισσότερες γαϊδούρες…..

Μουλάρα μάνα εγώωωωω…… αυτός φταίει για όλα (το μικρό μου τερατάκι)!!! Θέλετε να σας τον στείλω για λίγο?? Εσείς θα βάλετε κ ναφθαλίνη….

Πάντως να μην μας ματιάσω (κάθε φορά έτσι γίνεται) έχει 4 – 5 μέρες που ξυπνάει μόνο μία φορά τη νύχτα για γάλα κ μετά ύπνο μέχρι τις 8! Νομίζω πως για όλα φταίνε κυρίως τα δόντια… για να δούμε…

Εκτός κ αν κουράστηκε κ αυτός κ κάνει στάση για να επιστρέψει δριμύτερος!!!

Ευγενούλα δύσκολες οι σχέσεις σήμερα… μακάρι να λύσουν τις διαφορές τους οι δεύτεροι κ να τα βρουν οι πρώτοι… έχω κ εγώ φίλη χωρισμένη (χώρισε όταν ήταν 1 ½ χρονών ο μικρός της) κ είναι παλούκι!

Νατάσσα τώρα ποιος τα πιάνει τα σκατιάρικα… κ ο Σπύρος όταν του λέω θα πάμε βόλτα γελάει σαν τον Καραγκιόζη όλη μέρα!!

Αχ ακούω κάθε πρωί την πρωινή προσευχή που λένε τα παιδιά του σχολείου (απέναντι είναι ένα σχολείο) κ σκέφτομαι… κ αναπολώ….. πως μεγάλωσες έτσι βρε Τέτα??? Πότε ήταν που πήγαινες με την ποδιά σου (αποκλείεται να μην την πρόλαβες.. εδώ πρόλαβες τις κλοέ χωρίς φτερά) στο σχολείο, με τα κοτσιδάκια σου κ πότε έσβησες 40 κεράκια??? Μπου χα χα!!!! Καλά θα φροντίσω να μην έρθω για καφέ!!!

Ναι, εγώ η νέα…. που έγραφα με οξείες κ περισπωμένες Μπου χα χα!!!

Πάω να ετοιμαστώ για να φύγω! θα μπω αργότερα… όταν επιστρέψω!!

Ινάκι καλώς επέστρεψες…. Κ αν κ δίνεις γεύση αποχαιρετισμού, θα σου έλεγα να μην το κάνεις κ να μην κλειστείς στον εαυτό σου!!

Κανείς δεν περνάει την καλύτερη φάση της ζωής του αλλά η διάθεση μπορεί να φτιάξει με καλή παρέα!!! Με 2 βλακείες που θα ειπωθούν…

Εγώ φεύγω τώρα για γιατρό κ οι μέρες που πέρασαν ήταν δύσκολες, όμως είμαι εδώ μαζί σας κ όλα γίνονται πιο ανώδυνα!! Δεν θα μου αλλάξετε την τύχη μου αλλά θα μου αλλάξετε την διάθεσή μου… (αν μπαίνατε κ πιο συχνά… χαχαχα)….. κ είναι εξίσου σημαντικό!!

Δεν θέλω να σε κουράσω…. Σε φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα φιλεναδα!!!!!!!

καλα κανεις και γραφεις τις σκεψεις σου,ειναι κι αυτο σαν μια μορφη ψυχοθεραπειας..δε σου κρυβω οτι αυτο τον καιρο σε σκεφτομουν κι ελεγα οτι καποια μικρη κριση μελαγχολιας εχεις και το ξερεις,αλλα την παλευεις γιατι εισαι δυνατη!! και τωρα λιγο πολυ επιβεβαιωνομαι...

να ξερεις,χωρις να το λεω με σκοπο να σε παρηγορησω,οτι ολες μας σε διαφορετικο βαθμο η καθε μιας περναει σε τακτα χρονικα διαστηματα τετοιες φασεις..εγω την περασα μολις γεννησα και στον πρωτο μηνα αφου εφυγε η μαμα μου απο το σπιτι που με βοηθουσε,ενιωσα μονη!!!οι ευθυνες του μωρου με αγχωναν,ενιωθα οτι ημουν μονο μια μαμα-μηχανη που επρεπε να ειναι πανετοιμη για την καθε απαιτηση του μωρου της,γυρναγα στο σπιτι με φορμες κι ατιμελητη και το βραδυ,μετα το τελ.θηλασμο επεφτα στο κρεβατι κι αναπολουσα τις μερες που περιγραφει η Αλικη,ναι πολυ ομορφα το παρουσιασες Αλικακι!!νοσταλγουσα το σχολειο,το πανεπιστημιο,τα καλοκαιρια με την σκηνη μου στην Σεριφο,τα καμακια με τα γκομενακια,τα ποτα και τα ξενυχτια,τις εκδρομες με τον Μανο,την συγκατοικηση πριν μεινω εγκυος,τα πρωινα που ξυπναγα κι επινα ανενοχλητη τον καφε μου,χωρις να πρεπει να κανω ησυχια για να μη ξυπνησει το μωρο...ποσα ακομα!!!

κι ομως εμαθα μαζι με τον Ηλια κι εξαιτιας του Ηλια να ειμαι ακομα πιο δυνατη στην ζωη μου,να εχω ακομα περισσοτερη υπομονη σαν ανθρωπος,να ειμαι ακομα πιο αισιοδοξη σαν Τετα κι ολα αυτα για χαρη του παιδιου μου!!!

τα προβληματα πολλα και πασης φυσης...κι εμεις εχουμε χαθει απο παρεες,ο Μ.το πολυ πολυ βγαινει για ενα ποτο με τον αδελφο του...εγω ουτε θυμαμαι απο ποτε εχω να παω για καφε με μια φιλη μου..πολυ πριν μεινω εγκυος κι αν θες το πιστευεις!!!

η ζωη μας εχει αλλαξει και παντα προς το καλυτερο!!το δωρο Θεου που εχουμε στην αγκαλια μας ειναι το μεγαλυτερο που θα μπορουσαμε να εχουμε κι ειμαστε ευγνωμονες ολες μας...αλλα καπου χανουμε την μπαλλα και τους εαυτους μας κι ειναι κριμα...πρεπει να βρισκουμε τροπους να μην αφηνουμε την Τετα,την Ινα,την Αλικη στο περιθωριο...ειμαστε μανες αλλα πανω απο ολα ειμαστε γυναικες...κι αν εμεις απο μονες μας ειμαστε καλα με τους εαυτους μας,τοτε θα ειμαστε και καλυτερα με ολους γυρω μας...θελει τροπο και εγω δε σου κρυβω,την ψαχνω....ειναι φορες που λεω στον εαυτο μου:τι κανεις για σενα;και δε βρισκω τιποτα να απαντησω...για αυτο σου λεω:μη κρυβεσαι απο τον εαυτο σου...βγαλ'τον εξω και δωσε σημαδια στους γυρω σου για το τι ζητας...

με αγαπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....και συνεχιζω Ινα..

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν παω μια φορα τον 1,5 μηνα που βαφω τα μαλλια;

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν καταφερνω να βρω χρονο να βγαλω τα φρυδια μου,να φτιαξω το μουστακι μου(μη γελατε!!!!ειμαι μελαχρινη,τι να κανω;;;;;;;),να ξυρισω τα ποδια μου και κατι αλλο!!και να βαλω λιγη κρεμα σωματος;

κι ολα αυτα παρεα με τον Ηλια!!!

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν την ωρα που κοιμαται ο μικρος(κυριως Σαβ/κα εννοω)διαβαζω λογοτεχνια;

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν αντι να μιλησω με τον Μανο και του εκφρασω τα συναισθηματα μου για ο,τι μας ενοχλει...κι ειναι πολλα!!καθομαι και του τα γραφω;επειδη εκφραζομαι πιο ευκολα στον γραπτο λογο,την εχω βρει την ακρη ετσι...και με ανυπομονησια περιμενω την ανταποκριση του...

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν αφηνω για λιγο το μωρο στον Μανο και παω βολτα μονη μου στους δρομους;χαζευω βιτρινες και ξεχνιεμαι...

ξερεις ποση χαρα παιρνω οταν φροντιζω τα λουλουδακια μου στην βεραντα;

καθε μερα αν κανουμε κατι διαφορετικο,θα νιωσουμε και λιγο καλυτερα...λεω εγω τωρα που ειμαι η προσωποποιηση της μουχλας!!!!!η πιο μεγαλη τεμπελα ολης της Ελλαδας ειμαι εγω!!

οδηγεις;αν ναι,παρε το αυτοκινητο και κανε μια μεγαλη βολτα μονη σου!!γεμισε τις μπαταριες σου κι ετσι ακομα!!!οσο για την δουλεια που αναζητας,συζητησε το και με τον ανθρωπο σου....ξερει πώς νιωθεις;

με αγαπη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαριεττακι respect!!!!!!!!!!!!

Πόσο δίκιο έχεις!!!!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις και χαίρομαι που σκέφτεσαι και πράτεις με αυτο τον τρόπο.

Πρέπει να εκτιμάμε κατ' αρχήν ότι μας ευλόγησε ο Θεός με το να καταφέρουμε να κάνουμε οικογένεια και δεν είμαστε μόνες στην ζωή και κατα δεύτερον πρέπει να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή της ζωής μικρή ή μεγάλη και να έχουμε δύναμη να αντιμετοπίσουμε το οτιδήποτε όχι τόσο για εμάς αλλά γιατι ΤΟ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ στα παιδιά μας τα οποια εξαρτουνται από εμας!

Ινακι μου μη χαθεις απ' την παρεούλα μας! Και λέγε μας ότι θες. Δεν ψυχοπλακονώμαστε. Ισα - ίσα είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη με όποιον τρόπο μπορούμε.

Εγώ το ξέρετε πως το βράδυ με το που κοιμηθεί η Σοφία περιμένω πως και πως να διαβάσω τα νέα σας ή να συνομιλήσω μαζί σας λιγάκι. Θεωρώ ότι είναι η πιο ξένοιαστη ώρα της ημέρας και χαίρομαι που υπάρχετε στην ζωή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασσα κι εγω!!

η πιο ξεγνοιαστη στιγμη της μερας,ειναι οταν το πρωι με την τσιμπλα στο ματι και πριν αναψω το ματι για να ζεστανω το νερο για το γαλα του Ηλια,ανοιγω το pc και φορτωνω την σελιδα για να ειμαι ετοιμη,μολις τον ταισω και κανω ενα τσιγαρο στην βεραντα με τον καφε,να σας διαβασω..κι αν προλαβω να σχολιασω κιολας!!!το ιδιο επισης το βραδυ,μολις κοιμηθει για τα καλα!!!!

ειμαστε τυχερες που εχουμε η μια την αλλη!!!

οπως μου λεει κι ο Μ.καθε φορα:ειμαστε μια γροθια ρε!!!!!!!!(κι εγω τον διορθωνω και λεω:μπουνια!!και την σηκωνω προς το μερος του για πλακα!!!)

πηζω στο γραφειο...θα βρω χρονο μετα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψαααααα…..!!!

Καλά νέα δεν έχω αλλά ένα χαμόγελο σας το προσφέρω με πολύυυυυυυυ αγάπη!!!

Η φιλόσοφος Τέτα φιλοσόφησε πάλι…κ εγώ προσκυνώ!!

Γι’ αυτό κ εγώ δεν παραπονιέμαι που ξενυχτάω κ αν πρέπει να το κάνω για το υπόλοιπο της ζωής μου (όχι Παναγία μου τόσο πολύ…) θα το κάνω γιατί θα είναι πάντα το πιο όμορφο δώρο που πήρα στη ζωή μου κ που όσο κ αν αναπολώ τις ξέγνοιαστες στιγμές της ποτέ δεν ήταν τόσο γεμάτες ευτυχία όσο σήμερα!!

Κι αν δεν τα παρατάω ακόμη παρά τις αναποδιές που έρχονται είναι γιατί δεν θέλω αύριο να μετανιώσω που άφησα τις κακές, μελαγχολικές, απαισιόδοξες σκέψεις να με καταβάλουν κ να μην αποκτήσω αυτό που μία ζωή ονειρεύτηκα….!!

Κ ξανθιά να ήσουν Τέτα πάλι μουστάκι θα είχες….. ξανθό!!!

Μπου χα χα…. Μήπως να μην έρθω για καφέ???:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα αυτα που εγραψε η φιλη Τετα,και την ευχαριστω πολυ, εκανα δυο τσιγαρα εφαγα μια σοκοφρετα και απαντω:

Δε με πειραζει η μικρη ουτε βαριεμαι να κανω μαζι της οσα πρεπει ,ειδικα αν σκεφτεις οτι καποτε μας ελεγαν οτι δεν θα μπορεσουμε να αποκτησουμε παιδι.Αυτο που τις αρεσει ειναι να μας περνει και τους δυο αγκαλια και να μας δινει φιλι!και αυτο μονο γεμιζει τις μπαταριες μου!

Ο αντρας μου δεν εχει και πολυ χρονο φευγει το πρωι στις 7 και γυρναει το βραδυ στις 8 μεχρι να βαλω τη μικρη για υπνο εχει κοιμηθει αυτος.Χρηματα για κομμωτηριο δεν περισσευουν και το μοναδικο εξοδο που κανω ειναι τα ρουχα και τα παιχνιδια τις μικρης και για τους λογαριασμους βογκαμε.Αλλα δεν με νοιαζει και πολυ γιατι ποτε δεν ημουν πολυ του κομμωτηριου.

Αυτο που μου λειπει ειναι τοτε που γυρνουσα στο σπιτι και μολις ειχα πληρωθει και ενιωθα οτι μπορουσα να κανω τα παντα.Δε μου λειπουν τρομερα οι βολτες ,καναμε τεσσερα χρονια να αποκτησουμε τη μικρη και για να μην παθουμε καταθλιψη πηγαμε πολλες.

Απο τοτε που ηρθε στη ζωη μας εχω γινει φοβιτσιαρα, φοβαμαι να την αφησω μηπως και δε ξαναγυρισω,φοβαμαι να ξοδεψω χρηματα μηπως δε φτανουν γι αυτην αργοτερα.Ισως φταιει οτι εχω τους γονεις μου διπλα μου και αυτοι με βλεπουν στο ιδιο μεγεθος με την Αναστασια.Φταιει η κωλοκατασταση που ζουμε.Ξερω οτι δεν θα πεινασουμε ουτε θα μας κυνηγαει κανεις για λεφτα.Ειναι πολυ σπαστικο να μην μπορεις να βρεις δουλεια και αυτο ξυπναει τον κακο σου εαυτο, και ολες τις ανασφαλειες σου!!Θα τη βρω την ακρη απλως πρεπει να τη βρω μονη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα μανουλες...

Αφου βγαζουμε τα εσοψυχα μας σημερα ας πω και εγω τα δικα μου μπας και μπορεσω να τα πεταξω απο πανο μου γιατι εχω κουραστει να τα κουβαλαω μεσα μου...

Μαριεττα μου πολυ καλα τα ειπες εσυ και σινφωνω με αυτα που λες αλλα εγω εχω κουραστει να προσπαθω να τα προλαβω ΟΛΑ και να ειμαι παντα διαθεσιμη και απικο για τα παιδια μου και την οιογενεια μου..

Δεν κανω τπτ για μενα πλεον, εχω να παω κομμωτιριο απο τον περαζμενο Νοεμβριο να κανω πεντικιουρ απο την βαφτηση του Τ, θελω να κανω εναν καθαριζμο προσοπου και δεν το κανω γιατι φοβαμε να ξοδεψω χριματα για μενα γιατι μπορει να χριαστουν για κατι πιο σιμαντικο...Θελω να κανω μια μικρη εκδρομη με τον αντρα μου και δεν μπορω, ερχετε το καλοκαιρι και θα ειναι αλος ενας χρονος που δεν θα παμε πουθενα οπως φενετε γιατι ολο προκιπτουν εξωδα που δεν τα ιπολογιζαμε...

Γενικα εχω μια κουραση σοματικηκαι ψυχικη. Ξιπναω το πρωη και σερνομε γιατι τις νυχτες δεν μπορω να κοιμηθω..

Η διαιτα με εχει κουρασει, απο την μια θελω να μπω σε ενα ζαχαροπλαστειο και να αγορασω καμια 10ρια παστες και μετα να κατσω να τις φαω ολες και απο την αλη σκεφτομε οτι ειναι ισως το μονο καλο που εχω κανει για μενα φετος να χασω βαρος....

Ουτε να καπνισω δεν μπορω ρε πουστι μου, και σε αυτο κοντρα με παει το κορμι μου...Με το που αρχισα να κανω κανενα τσιγαρο στο μπαλκονι αρχισε παλι να με ποναει το στομαχι, εδω και λιγες μερες το εκοψα και αυτο....

Τωρα θα μου πιτε τι λες μωρι βλαμενη προβλιματα ειναι αυτα που εχεις κοπελια??? Εδω ο κοσμος καιγετε και εσυ ασχολισε με μαλακιες...

Ξιπνισε ο μικρος και σας γλιτωνει απο το παραλιριμα μου γιατι ειχα να πω και αλα τετια ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ομορφα..καλημερααα

σας πιασαν παλι οι ανυσηχιες σας???ξερετε ποσο υγιες ειναι???φανταζεστε να ημασταν σαν εκεινες τις γυναικες ρομποτ???που ειναι ολα στην εντελεια και ποτε δεν παραπονιουνται???θα συμφωνησω με την φιλη τετα σε ολα...

δεν θελω να πω κι εγω τα δικα μου ειναι πρωι ακομα απλα βλεπω το κατσικακι μου που χοροπηδαει με την μπουμπου και ξαφνικα στο ξεκαρφωτο ερχεται και με κανει αγκαλια...ενταξει χαλαλι του λοιπον ολα...

πρεπει να φυγω θα πω σε μια θεια μου που εχει κομμωτηριο και προσπαθει να φτιαξει το κεφαλι μου καθε τοσο(αδικος κοπος)να δουμε πως θα κανουμε παλι αυτο κεφαλι ανθρωπινο να το παρουσιασω στην βαφτιση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου…

Τι καιρός είναι πάλι αυτός?? Λέτε να είναι κ αύριο έτσι???

Μας μάτιασα πάλι…. το βράδυ ξύπνησε 3 φορές ο μικρός Καζανόβας…

Εχθές δεν άφησε κορίτσι για κορίτσι που να μην αγκαλιάσει κ φιλήσει!! Όχι κορίτσι της ηλικίας του, κορίτσι σε σχέση με εμένα…!!

Στο ιατρείο ανέβηκε στον καναπέ κ ζήτησε περιοδικό να ξεφυλλίσει… διάβαζε κ δυνατά (κινέζικα βέβαια)!! Η μασκότ έγινε εκεί μέσα…!!

Ίνα μου εννοείτε πως την άκρη θα την βρεις μόνη σου… εσύ μόνο μπορείς να βοηθήσεις τον εαυτό σου! Απλά πιστεύω πως δεν χρειάζεται να απομονώνεσαι κ να τρελαίνεσαι με σκέψεις αρνητικές! Όλες μας νιώθουμε άβολα κ άσχημα απέναντι σε μία κατάσταση, για την καθεμία μας διαφορετική (οικονομική, συζυγική, υγείας κτλ… ή κ όλα αυτά μαζί), αυτό εννοεί κ η φίλη Τέτα… κάθεμία κουβαλάει το σταυρό της! Απλά εδώ, μαζί, ο χρόνος κυλάει πιο ευχάριστα κ ίσως αυτό – έλεγα μήπως - σε βοηθούσε! Το έχω ξαναγράψει…. Πολλές φορές ο φόβος μας για κάτι που θα συμβεί ή μπορεί να συμβεί είναι μεγαλύτερος από αυτόν που νιώθουμε τη στιγμή που αυτό το κάτι τελικά μας συμβαίνει! Το πιστεύω αυτό…. κ εσύ δες πόσες φορές έχεις μουδιάσει στην ιδέα μιας άσχημης περίστασης, ενώ μετά, όταν την βιώσεις έχεις επιστρατεύσει τον καλύτερο εαυτό σου!!! Πάρε το κουράγιο κ τη δύναμη αυτού λοιπόν του εαυτού σου κ κάνε στην άκρη τους φόβους σου, ζήσε το σήμερα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

Ευάκι μου… πες τα κ εσύ να ξεσπάσεις!!!

Ναι σε καταλαβαίνω κ εγώ κ όλες μας!!! Το να είσαι μητέρα κ σύζυγος δεν είναι εύκολη υπόθεση! Κρατάς στις πλάτες σου ένα ολόκληρο σπίτι κ πρέπει να κρατάς ισορροπίες κ πρέπει να φροντίζεις για όλα κ για όλους κ ο χρόνος φεύγει, χάνετε κ εσύ δεν ξέρεις πως έγινε αυτό αλλά όλα πρέπει να είναι στην ώρα τους κ όλοι θέλουν χρόνο κ φροντίδα μα κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει κ κανείς δεν καταλαβαίνει πως από το πρωί που ξυπνάς μέχρι την στιγμή που πέφτεις για ύπνο ξεκινάς έναν αγώνα δρόμου κ ξεχνάς την Εύη, την γυναίκα, την κόρη…. είσαι μόνο μάνα κ σύζυγος κ έχεις άλλες προτεραιότητες! Δεν βαριέσαι όμως η ευτυχία κρύβεται σε μικρά καθημερινά πράγματα όπως το χαμόγελο τον παιδιών μας, αυτά τα μικρά ανθρωπάκια που μεγαλώνουν κ μας χαμογελούν γιατί εμείς φροντίζουμε γι’ αυτό, θυσιάζοντας την γυναικεία πλευρά μας κ πολλά άλλα….!!

Κ τώρα θα σας πω πως από το απόγευμα θα έχω τηλ. Ελπίζω δηλαδή να μην υπάρξει άλλο θέμα!

Κ επίσης εχθές μπήκα για λίγο φβ να δω τι γίνεται αφού μου είπαν πως σήμερα θα έχω τηλ…. δεν μπορούσα να μείνω πολύ αλλά ο χρόνος ήταν αρκετός για να δω πως εκεί μέσα είστε όλες παρούσες…. Κ εμένα μάλλιασε η γλώσσα μου να ρωτάω τι κάνει η μία κ η άλλη κ καμία δεν μου απαντάει….. φτου σας… γαιδούρες!!!! Όταν επιστρέψω στο κάστρο μου, αν σας ταΐσω κότα να με χέσε..!! Γαιδούρεεεεεεες!

Πάω να κάνω καμία δουλειά…. Κ επιστρέφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Αλικη μου....

Μακαρι να σου σινδεσουν το τηλεφωνο επιτελους και να επανελθεις δυναμικα να μας βαλεις σε ταξη γιατι οπως εχεις καταλαβει εχουμε σκορπισει στους 5 ανεμους....

Ακουω τον μικρο να παιζει στο κρεβατακι του αλλα θα τον αφισω για λιγο ακομι για να τελιωσω την σκεψη μου...

Σηγουρα ολες εχουμε η καθε μια τα βασανα της και μας απασχολουν διαφορα, εγω εχω και κατι αλο στο μυαλο μου που με βασανιζει και για να πω την αληθεια ντρεπομε να το ομολογισω γιατι φοβαμε οτι θα παρεξιγιθω...

Εχει να κανει με εμενα και την σχεση μου με την Φλωρα αλλα δεν γουσταρω να τα γραψω εδω και να μπορει ο καθενας να τα διαβαζει γιαυτο θα τα πω καπια στηγμη στην ομαδα μας στο FB που τουλαχιστον τα βλεπετε μονο εσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Εύη μου!!

Να μην ντρέπεσαι…. Έχουμε πει κ τι δεν έχουμε πει…. κ τι θα πούμε ακόμη!! Να ξέρεις πως όλα αντιμετωπίζονται κ όλα διορθώνονται!!!

Όποτε θες τα λες…!!

Μη μου στεναχωριέσαι μόνο!!!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τι κακό τα πάνω διαμερίσματα να ρίχνουν ότι να ‘ναι από το μπαλκόνι!!!

Κάθε τόσο σκουπίζω νερά κ σήμερα η βεράντα είναι γεμάτη τούφες τρίχες!

Τι να κάνω να πάρω μία τρίχα κ να πηγαίνω από πόρτα σε πόρτα να δω σε ποιάν ανήκει κ να την ξεμαλλιάσω???

Μπαααα σε καλό τους….!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαιδούρεεεεεες έχω επιτέλους ΤΗΛΕΦΩΝΟ!!!!!!!!

Αύριο το νετ γιατί μέχρι τώρα φτιάχναμε το ποτιστικό μας κ τώρα περιμένω κάτι φίλους!

Αύριο θα πάω 10.30 στο Μοναστηράκι…. Καημένες μου αν έχετε αλλάξει κάτι κ δεν με έχετε ενημερώσει…. αλίμονοοοοο σας! Μόνο αυτό έχω να σας πω!

Τέτα…. Τέτα κ τα μοσχάρια θα λιμοκτονήσουν!!!

Μοοοουυυυ!! Τέτα…… μοοουυυ!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...