Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ.Μωράκια '10-'11+σποράκια/Καλώς τη μπέμπα!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου….!!!

Είπα να δώσω το παρόν γιατί πέρασαν οι μέρες κ δεν μπόρεσα να σας γράψω….

Είμαστε συνεχώς με κόσμο κ σε κόσμο!

Ο καιρός εδώ μας τα χάλασε εντελώς…. Όσα όνειρα έκανα για το Πάσχα μου τα έκανε σκατά η βροχή κ το κρύο! Γι’ αυτό κ εμείς βγήκαμε κ με βροχή κ με παλιόκαιρο έξω κ τελείωσε το θέμα! Σήμερα ήταν η μόνη μέρα με ήλιο που χάρηκε ο μικρός να τρέχει έξω ελεύθερος, ελπίζω κ αύριο που είναι η τελευταία!

Επιστρέφουμε Δευτέρα, δεν θα έλεγα ξεκούραστοι γιατί ο Σπύρος λόγω του ότι κλείστηκε μέσα δεν ήταν κ τόσο βολικός στον ύπνο… χειρότερα τα πράγματα!

Εχθές είχαμε κ την γάμο-βάφτιση ενός φίλου μας θεσσαλονικιού που τον κρατήσαμε στο νησί μας για πάντα….χαχαχα….. κ γυρίσαμε 3 στο σπίτι! Ο Σπύρος τα ‘χει παίξει αλλά καλά να του κάνουμε γιατί μας τα κάνει κ αυτός!!!

Η αλήθεια είναι πως χρειαζόμουν άλλη μία εβδομάδα χωρίς γιορτές κ υποχρεώσεις για να χαλαρώσω αλλά τι να κάνουμε θα βολευτούμε με αυτά που έχουμε!!

Έχω διαβάσει τα νέα σας απλά είμαι κομμάτια κ πρέπει να την πέσω γιατί έχω κ τα βραδινά γυμνάσια του μικρού όπως ξέρετε! Ελπίζω όταν γυρίσουμε να μας έχουν βάλει το τηλέφωνο γιατί μου έχετε λείψει πολύ!!

Σας φιλώ όοοοοοολεεεεεες!!!! Όνειρα γλυκά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Α! Οντως το κλείσαμε το μαγαζί... Γεια μαζευτητε κι από εδώ.

Λοιπόν πέρασα παρά πολύ ωραία σήμερα!! Ψήσαμε και είχαμε για παρέα δύο ζευγάρια κουμπάρια μας και τα συμπεθερια μας! (την Ειρηνουλα). Τα παιδιά παίξανε, είχε και πολύ ωραίο καιρό επιτέλους! Όλα καλά λοιπόν.

Αλικάκι καλή επιστροφή να έχετε! Ευελπιστώ να έχεις internet σπίτι.

Το Κατερινακι μας είναι ακόμα εδώ ε? Άντε βρε μπέμπα οσπου να βγεις εσύ θα γκαστρωθεί καμία άλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλια....

Και εμεις περασαμε ωραια σημερα, πηγαμε για καφεδακι κατο στην Παραλια, Λευκος πηργος, Αριστοτελους προς τα εκει....Καναμε πρωτα μια μεγαλη βολτα ποδαρατοι για να κοιμησουμε τον λεβεντι μας στο καροτσι και μετα κατσαμε σε ενα μαγαζι διπλα στην θαλασσα και ιπιαμε καφεδακι...

Τελεφτεα ο δικος μου δεν κοιματε στο καροτσι και το καταφχαριστιθικα που κοιμηθικε 1,5 ωρα.

Μετα γηρισαμε σπιτι κατα της 5 φαγαμε και στης 6 τον πηρε ο μπαμπας και τον πηγε στο παρκο να ξεμουδιασει και αυτος εγω εκανα τις δουλιτσες μου και ειμαστε ολοι μια χαρα..

Νομιζω πως ηρθε η ανοιξη επιτελους και απο εδω και περα θα ειμαστε πιο πολλες ωρες εξω...

Σας καληνυχτιζω και απο αυριο θα αρχισω να σιμιωνω απουσιες και αλημονο σας αν λιπετε...

Φιλια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!αντε να μαζευομαστε :lol::lol::lol:

εμεις ολο το σαβ/κο ειμασταν εξω...σαββατο πρωι ειχαμε βαφτιση γυρισαμε απογευμα σπιτι και κυριακη ολο το πρωι στην αυλη και απογευματακι κατεβηκαμε για καφεδακι ,πηραν τα μικρα τα ποδηλατα και ξεσαλωσαν!

Λοιπον Ελενακι επεισα τον μεγαλο μου ειπε θα μεινει με την μαμα μου αυριο για να βγω...βεβαια ποτε δεν ξερεισ με αυτο το παιδι τι γινεται αλλα και να το μετανιωσει θα κατσει και με το ζορι :D ε μα με εχει πρηξει!

Ευακι ωραια περασατε και εσεις ε?

Νατασσα,εγω να δω ποτε θα τα πω με την συμπεθερα σου ;)

Κατερινακι ακομα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλια....

Καλημερα Ελισακι, μακαρι να μην κανει νουμερα ο μεγαλος σου και να μπορεσεις να κανεις την βολτα σου και εσυ...

Σημερα ο δικος μου ξιπνισε με τις κοτες 7 η ωρα, μην γελατε για εμας ειναι νωρις γιατι σινιθος ξυπναει μετα της 9...

Σημερα πρωτη μερα στο σχολειο παλι και πηγε σχετικα καλα το πρωινο ξιπνιμα με τα μαθηματα να δουμε..

Παω να μαγηρεψω τα λεμε αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Εμείς είμαστε καλά - ο Νώντας έχει λίγες μύξες ακόμα αλλά δεν ξέρω πλέον αν είναι απο το κρύωμα ή απο το 13ο δόντι που μας έσκασε το ΣΚ. Έχασε και το χθεσινό πάρτυ της γειτόνισας αλλά πάλι καλά γιατί είχε μεγάλα παιδάκια και θα έτρωγε πολύ ξύλο..και εμείς ψιλοβαριόμασταν να πάμε, έλειπαν και οι γονείς μου για να κρατήσουν τον μικρό και το κάναμε after. Πήγαμε όταν έφυγαν οι πολλοί και αράξαμε..όλη την ημέρα ήμασταν σπίτι και κάναμε δουλειές και το απόγευμα ήρθαν οι κουμπάροι μας και ήπιαμε καφεδάκι στο μπαλκόνι. Το Σάββατο μονο πήγαμε λίγο στο aVENUE να κάνω αλλαγές σε δώρα και ήπιαμε ένα γρήγορο καφεδάκι..πολύ γρήγορο γιατί ο Νώντας δεν έκαστε δευτερόλεπτο στο καρότσι του.. Αδιαθέτησα χθες και σέρνομαι.. ο Δημήτρης επίσης σέρνεται λόγω κούρασης και είμαστε ένα σούπερ ζευγάρι!! Μονο ο Νώντας καλά κρατεί...

Λοιπόν έχω να οργανώσω bachelor...θέλω προτάσεις!!!

Κατερινάκι μου, θα σου ανάψω κεράκι σήμερα και θα προσευχηθώ να έρθει η μπεμπούλα σου γρήγορα γρήγορα...ο Άγιος Γεώργιος είναι ο πολιούχος μας και λέω να πάρω τον μικρό και να πάμε μια βόλτα να τον δει ο ήλιος λίγο.

Να χαίρεστε όσους γιορτάζουν!!!

Άννα τα χρόνια πολλά στον Γιώργο απο εμένα και τον Δημήτρη!! Να τον χαίρεσαι!!

Εγώ για παπούτσια θα πάω την Τρίτη γιατί δεν μας πήρε ο νονός μας λόγω οικονομικών..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργη της Αννας και μπαμπα του τρομερου Ακη σου ευχομαι Χρονια Πολλα κι ευτυχισμενα!!να σε χαιρονται οσοι σε αγαπανε και να εισαι γερος και ευτυχισμενος διπλα στην Αννα και τον γιο σου!!!

κορες επειδη ειμαι και καποιας ηλικιας,δε θυμαμαι ποιος αλλος γιορταζει.... :oops::oops:

ειμαστε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καλησπερα!!!

Ειμαστε καλα και δε μπορουμε να μαζευτουμε μεσα με τιποτα!!

Αννα Χρονια Πολλα στον αντρουλη σου απο εμας!

Μαριεττα ο Ηλιας μοιαζει με μεγαλο παιδι στη φωτο δε μου αρεσει να βαλεις μια να δειχνει μικρος!!!

Παω στο φβ να δω που ειναι η Κατερινα!

τα λεμε μετα

Τριανταφυλλε κοιμησου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλλαγη της φωτο του Ηλια αφορα αποκλειστικα και μονο την Ινα...

θα την κρατησω μεχρι ο Ηλιας μαθει να κανει κακα του στο γιο γιο!!!!

Υ.Γ.οταν ακουει χιπ-χοπ μουσικη φωναζει: ΓΙΟ! ΓΙΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου οπως τα λεει η ευη δεν εχει σκοπο να βγει η μπεμπα....σημερα εχω κανει τοσα χιλιομετρα οσα δεν παιζει να εχει κανει ταχυδρομος σε ολη του τη καριερα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κι ομως η μπεμπα εκει ακαθεκτη.αυριο μαλλον θα παω στο γιατρο και θα με εξετασει απο κατω...τη προηγουμενη φορα που ειχα ξαναπαει με ειχε "πειραξει" τοσο που με ειχαν πιασει οι πονοι αν θυμαστε....ελπιζω να γινει το ιδιο και αυριο αυτη τη φορα ομως μεχρι τελους......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελιές!!

Χρόνια πολλά στον αντρούλη σου Άννα μου, να είστε πάντα καλά κ ευτυχισμένοι μαζί…. να χαίρεστε τον λεβέντη σας κ όσα ακόμη μωρά θελήσετε!!

Εμείς γυρίσαμε κοριτσάκια μου κ είμαι κομμάτια…. κ εγώ κ ο Π. κ ο Σπύρος που είναι μπουκωμένος ο καημένος! Δεν έχει φάει τίποτα παρά μόνο την απογευματινή κρέμα κ το πρωινό γάλα του!!

Δεν έχω τηλέφωνο κ νετ ακόμη…. αρχίζω να παίρνω ανάποδες! Δεν ξέρω κ τι γίνεται με τα κάστρα μου…!!

Κατερινάκι ακόμη τίποτε εεε?? Ξεχάστηκε η μπέμπα…. χαχαχαχα

Κ το Μαράκι δεν είδα να μπει καθόλου….είναι καλά?

Οι άλλες είστε καλά από αυτά που διάβασα κ χαίρομαι!!

Πάω να κάνω τον μικρό μπανάκι κ ίσως μπω μετά αν δεν ξεραθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελιες ομορφες και τσαχπινες.....

Αλικη καλος ηρθες και παλι στην βαση σου, καλη προσαρμογη και παλι....Ο καημενος ο Σπυρακος ολα μαζι του ηρθαν, μπουκομα ταξηδι αλαγη περιβαλοντος..Ελπιζω αυριο να ειναι καλιτερα η τουλαχιστον να ξεραθει στον υπνο απο την κουραση για να ξεκουραστεις και εσυ..

Κατερινα η κοπελια θελει σμπροξιμο μου φενετε αλιος δεν εχει σκοπο να βγει. Ελπιζω αυριο ο γιατρος να κανει το θαβμα του...

Εμεις σημερα ειχαμε τα γνωστα ντραβαλα με την Φλωρα. Ξεκινισε να διαβαζει στης 13.00 και τελιωσε στης 21.00 :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Οχι πητε μου εσεις τωρα νευριαζετε η δεν νευριαζετε??? Εγω παντος εγηνα εξαλη. Χασαμε και το χορο που ηταν στης 19.00...

Δεν ξερω τι να κανω με δαφτην???

Παω να χτισω τπτ να εκτονοθω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπες

Κατερινακι ελπιζω να εισαι στο μαιευτηριο επιτελους......

αλικη καλως ηρθες

την κυριακη περασαμε ομορφα,ψησαμε στην συμπεθερα μου

ποτε θα παμε για καφε,χωρις παιδια και σκυλια....κυριες μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το ξερω οτι εχω γινει γραφικη αλλα ακομα τιποτα..μεχρι και τα υγρα και οι συσπασεις που ειχα εχουν κοπει... :shock::shock::shock::shock::shock: κατα τ'αλλα τα νευρα μου εχουν παιξει δε τη παλευω αλλο...δε τα βγαζω περα με το γιαννακη γιατι εχω βαρυνει και ειμαι για να'ρθουν να με παρουν αυτοι με τα ασπρα σιγα σιγα.εχω απελπιστει δε προκειται να γεννησω μου φαινεται :(:(:(:(:(

οσες σκεφτεσται να κανετε δευτερο τωρα να το ξανασκεφτητε :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: ειστε σιγουρες???εγω παντως εχω παλαβωσει κι ακομα δε γεννησα...το ενα ειναι ακομα στη κοιλια!!φαντασου δηλαδη μετα τι εχει να γινει!ελπιζω να ειναι ορμονικες οι ανησυχιες μου αυτες και να διαρκεσουν λιγο!! :shock::shock::shock::shock::shock: μαριετα θελω το τηλ απο το ψυχιατρο που πηγαινει η ζαμπα σου θα το χρειαστω μαλλον :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! ή μήπως να πω και καληνύχτα μαζί και να κλεισω τα φώτα βγαίνοντας; Τι κάνετε; που είστεεε;;;;

Γειά σου Κατερίνα, ακόμα εδώ είσαι βρε θηρίο; μου αρέσει που από τότε που μπήκες στο μήνα σου σου λέγαμε να δίνεις καθημερινά το παρόν γιατί περιμέναμε να γεννήσεις από στιγμή σε στιγμή :roll: . Και ορμονικές είναι και οι ανησυχίες σου αλλά και φυσιολογικές θα πρόσθετα εγώ, αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα τα έχεις under control όταν επιτέλους έρθει και η μπεμπούλα.

Αλικη καλώς ήρθες! περαστικά στον Σπυράκο μωρέ...

Ελίζα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! ! ότι επιθυμείς (μια κόρη) και να χαίρεσαι τα πανέμορφα παιδάκια σου! να περάσεις τέλεια απόψε!

Αννούλα να χαίρεσαι τον άντρα σου, να του πεις τα χρόνια πολλά και από εμάς!

Εύη δίκιο έχεις για τη Φλώρα αλλά τι άλλο να κάνεις; υπομονή μόνο αυτό...

Μαριέττα σε αυτή τη φωτό ο Ηλίας είναι σαν άλλο παιδί!! πω πω πόσο άλλαξε!

Ηρθε η μαμά μου πριν λίγο και πήρε την Α να την πάει στη γιαγιά μου βόλτα, και είμαι χαλαρή επιτέλους. Πάω και από το fcb να δω τι γράψατε κι εκεί, να σας πω κι εγώ τα καμώματα της κοράκλας μου να γελάσετε.

Φιλάααακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλλαγη της φωτο του Ηλια αφορα αποκλειστικα και μονο την Ινα...

θα την κρατησω μεχρι ο Ηλιας μαθει να κανει κακα του στο γιο γιο!!!!

Υ.Γ.οταν ακουει χιπ-χοπ μουσικη φωναζει: ΓΙΟ! ΓΙΟ!!

Ευχαριστω πολυ για την τιμη που μου κανεις!το εκτιμω και θα προσπαθησω να πραγματοποιησω και την δικη σου επιθυμια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Κατερινακι μην στεναχωριεσαι μολις βγει η κορη θα πει μανα ξεκουρασου αναλαμβανω εγω!!

Αλικη θελουμε το τηλεφωνο του υπαλληλου που ειναι υπευθυνος για την συνδεση του τηλεφωνου σου.Θα τον περνουμε ολες τηλεφωνο για να ξανα εισαι online και δεν το κλεισουμε το μαγαζι!!

Φωναζει η κορη μου μανουλα η συνεχεια μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

ευχαριστω για τισ ευχεσ και απο δω!

Μολισ συνηλθα απο τον πονοκεφαλο!χθες περασαμε πολυ ωραια...καλα θα ηταν να το καναμε πιο συχνα :D

Κατερινακι ειναι θεμα ωρων πλεον νομιζω!κουραγιο και θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...