Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γωγω μετα την αφροδιτη δεν τα στελνεις κ μια βολτα ορεστιαδα??? :lol::lol::lol:

αφροδιτη μου ψαχνεις κατι για το ευχολογιο????

κ εγω ακομη δεν εχω γραψει κατι γιατι δεν εχω βρει τιποτα ομορφο...για ριξτε κοριτσια ιδεες!!!

επισης αυριο εχουμε να παμε σε βαφτιση αγοριου αγορασα μια ευχετηρια καρτα τι στο καλο να γραψω μεσα???δεν εχω εμπνευση καθολου αυτον τον καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάνα

Μάνα η σκέπη σου,

μάνα το χάδι σου,

Μάνα!

Τι να σου πω

και πώς να σε καλέσω;

Τι να θυμηθώ

και τι ν’ αφήσω;

Πώς να σε φτάσω

και πώς να σε κρατήσω;

Πώς να μετρήσω

και που να χωρέσει

η αγάπη σου;

Μάνα

Η απάντηση της μάνας

Η ζωή μου πριν να έρθεις

Σαν κοιμάσαι, άγγελέ μου,

και στα χέρια σε κρατώ,

τη ζωή μου πριν να έρθεις

σκέφτομαι κι αναπολώ.

Πόσο ξένα ήταν όλα,

άδεια ήταν η ψυχή,

με τη γέννησή σου μόνο

κι εγώ νιώθω ζωντανή.

Γέμισες κάθε στιγμή μου,

έδιωξες κάθε καημό,

πέτρωσες τη δύναμή μου,

μου' δωσες σκοπό να ζω.

Δεν θυμάμαι ευτυχία

να' χω νιώσει πιο γλυκιά,

όταν βλέπω να κοιμάσαι

στη ζεστή μου αγκαλιά.

Με λαχτάρα σε αγγίζω,

με αγάπη σε κρατώ,

τα μαλλάκια σου χτενίζω,

τα χεράκια σου φιλώ.

Κι ολοένα αναρωτιέμαι:

Πως θα ήταν η ζωή;

Πως θα ζούσα, άγγελέ μου,

αν θα έλειπες εσύ;

Γιάννης Κανατσέλης

Μαρία Ταστσόγλου

____________________________________________

Μάνα

Μάνα!.. Δε βρίσκεται

λέξη καμία

νάχει στον ήχο της

τόση αρμονία,

σαν ποιος να σ’ άκουσε

με στήθος κρύο,

όνομα θείο;

Παιδί από σπάργανα

ζωσμένο ακόμα,

με χάρη ανοίγοντας

γλυκά το στόμα,

γυρνάει στον άγγελο

που τ’ αγκαλιάζει

και μάνα κράζει.

Στον κόσμο τρέχοντας

ο νέος διαβάτης

πέφτει στ’ αγνώριστα

βρόχια τσ’ απάτης,

και αναστενάζοντας,

Μάνα μου! Λέει,

Μάνα! Και κλαίει.

Της νιότης φεύγουνε

τ’ άνθια κ’ η χάρη

τριγύρω σέρνεται

με αργό ποδάρι,

ώσπου στην κλίνη του,

σα βαρεμένος,

πέφτει ο καημένος.

Και πριν την ύστερη

πνοή του στείλει,

αργά ταράζονται

τα κρύα του χείλη,

και με το μάνα μου!

πρώτη φωνή του,

πετά η ψυχή του.

Γεράσιμος Μαρκοράς

__________________________________

Μάνα

Μου λείπει το ψωμί της μάνας μου

Ο καφές της μάνας μου

Το άγγιγμά της

Φουσκώνουν μέσα μου οι παιδικές μου αναμνήσεις

Μέρα τη μέρα

Πρέπει να δώσω αξία στη ζωή μου

Την ώρα του θανάτου μου

Πρέπει να αξίζω τα δάκρυα της μάνας μου

Και αν έρθω πίσω κάποια μέρα

Βάλε με σα μαντήλι στα βλέφαρά σου

Τα κόκαλά μου σκέπασε με χλόη

Που την αγίασαν τα βήματά σου

Δέσε μας μαζί

Με μια μπούκλα απ’ τα μαλλιά σου

Με μια κλωστή που κρέμεται από το φόρεμά σου

Μπορεί να γίνω αθάνατος

Μπορεί να γίνω Θεός

Εάν αγγίξω τα βάθη της καρδιάς σου

Αν καταφέρω και γυρίσω

Κάνε με ξύλα να ανάψεις τη φωτιά σου

Σκοινί για να απλώνεις τα ρούχα σου στην ταράτσα του σπιτιού σου

Δίχως την ευχή σου

Είμαι πολύ αδύναμος για να σταθώ

Μεγάλωσα πολύ

Δώσε μου πίσω τους χάρτες των αστεριών που είχα παιδί

Για να βρω με τα χελιδόνια

Το δρόμο πίσω

Στην άδεια σου αγκαλιά.

Mαχμούτ Νταρουίς

_____________________________________________________________

Το Χάδι της Μάνας

Προσπάθησα πολλές φορές,

σε ώρες που ο λογισμός πετά

σε σφαίρες άλλες μακρινές απ’ τα κοινά προβλήματα,

απάντηση κάποια να βρω σε πράγματα ασήμαντα,

κι όμως για με σημαντικά !

Τι τάχα είν’ πιο απαλό απ’ ένα χάδι Μητρικό;

Η πάχνη που’ναι την αυγή στα πέταλα των λουλουδιών;

ή τα βελούδινα ενός πανσέ πολύχρωμα ανθάκια;

Της πεταλούδας τ’ άγγισμα στου κρίνου τον ανθό;

ή μήπως της αμυγδαλιάς τ’ άσπρα τα λουλουδάκια;

Τι είν’ αυτό που τόσο τρυφερό της Μάνας κάνει τ’ άγγιγμα;

Γιατί Αυτής το χάδεμα να’ναι μ ο ν α δ ι κ ό;

Είναι η μ ό ν η έκφραση αυθόρμητα που ξεπηδά ,

που βγαίνει μέσ’ απ’ τη καρδιά .

Τι κι αν την πλήγωσες βαθιά

κι ασχέτως αν αυτή πονά,

όλα μα όλα τα ξεχνά !

Ποτέ κακία δεν κρατά!

Πάντοτε θα σε συχωρνά !

Αυτή ξέρει μονάχα ν’ α γ α π ά !!

Η Μ ά ν α ξέρει ν’ αγαπά . Γεννήθηκε για ν’ αγαπά,

κι έτσι το χάδι της αυτό, που ξεκινά απ’ τη καρδιά,

είν’ ένα χάδι τρυφερό, αξέχαστο, μοναδικό !

Μας το προσφέρει μια ζωή μ’ ένα χαμόγελο γλυκό.

ΕΙΝ’ ΕΝΑ ΧΑΔΙ Θ Ε Ι Κ Ο !!

Θεόδωρος Μεσσηνέζης

_________________________________________________________

Η καρδιά της μάνας

Ένα παιδί, μοναχοπαίδι αγόρι,

αγάπησε μιας μάγισσας την κόρη.

-Δεν αγαπώ εγώ, του λέει, παιδία,

μ’ αν θέλεις να σου δώσω το φιλί μου,

της μανας σου να φέρης την καρδιά

να ρίξω να την φάη το σκυλί μου

Τρέχει ο νειός, την μάνα του σκοτώνει

και την καρδιά τραβά και ξεριζώνει

και τρέχει να την πάη μα σκοντάφτει

και πέφτει ο νειός κατάχαμα με δαύτη.

Κυλάει ο γυιός και η καρδιά κυλάει

και την ακούει να κλαίη και να μιλάη.

Μιλάει η μάνα στο παιδί και λέει:

-Εχτύπησες, αγόρι μου;…και κλαίει!

Ζαν Ρισπέν

__________________________________________________

ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου

Είναι οι γιοι και οι κόρες της λαχτάρας της Ζωής για τη Ζωή.

Δημιουργούνται διαμέσου εσένα, αλλά όχι από σένα

Κι αν και βρίσκονται μαζί σου, δε σου ανήκουν.

Μπορείς να τους δώσεις την αγάπη σου, αλλά όχι τις σκέψεις σου

Αφού ιδέες έχουν δικές τους.

Μπορείς να δίνεις μια στέγη στο σώμα τους, αλλά όχι και στις ψυχές τους

Αφού οι ψυχές τους κατοικούν στο σπίτι του αύριο

που εσύ δεν πρόκειται να επισκεφτείς ούτε και στα όνειρά σου.

Μπορείς να προσπαθήσεις να τους μοιάσεις

αλλά μη γυρέψεις να τα κάνεις σαν εσένα

Αφού η ζωή δεν πάει προς τα πίσω ούτε ακολουθεί στο δρόμο του το χτες

Είσαι το τόξο από το οποίο τα παιδιά σου

ωσάν ζωντανά βέλη ξεκινάνε για να πάνε μπροστά.

Ο τοξότης βλέπει το ίχνος της τροχιάς προς το άπειρο

και κομπάζει ότι με τη δύναμή του

τα βέλη του μπορούν να πάνε γρήγορα και μακριά.

Άς χαροποιεί τον τοξότη ο κομπασμός του

Αφού ακόμα κι αν αγαπάει το βέλος που πετάει

έτσι αγαπά και το βέλος που μένει στάσιμο.

Χαλίλ Γκιμπράν

Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Δάφνη μου, κ εγώ αναρωτιόμουν που χάθηκες....ταλαιπωρηθήκατε πολύ αλλά ευτυχώς τέλος καλό.συγχαρητήρια για την ψυχραιμία,την ηρεμία και την υπομονή!!είναι πράγματι τυχερός ο Άρης που σε έχει....Είναι πράγματι σκληρό να τον βλέπεις σε αυτή την κατάσταση και να μην μπορείς να κάνεις πολλά να τον βοηθήσεις.βεβαια ακόμη κ αν δεν μπορούσες να τον θηλάσεις,ήσουν εκεί,δίπλα του,ήταν πάνω σου. Κ εγώ στο ντουλάπι με τα απορρυπαντικά έχω βάλει 3 ασφάλειες!!! η Μυρτώ είναι πολύ περίεργη-και λογικό-κάπως έτσι ανακαλύπτουν τον κόσμο.χρειάζεται πολλή προσοχή κ να είμαστε δίπλα. Εύχομαι γρήγορα περαστικά, να συνέλθετε από την περιπέτεια και να ηρεμήσετε!!!βεβαια,για το Ταρζανάκι μας είμαι σίγουρη,ότι πολύ γρήγορα θα βρει το χαμόγελο κ την ζωντάνιά του!!!Να του δώσεις μια σφιχτή αγκαλιά από τα Χανιάαααααα!!!σας περιμένουμε με το καλό!!

Αναστασία μου,καλά περπατήματα το ίδιο και στην Άνδρια!!!!!

Σούλα,καλά είμαι,σ'ευχαριστώ πολύ!πολύ καλύτερα,η Μυρτώ κ εγώ μαζί προσαρμόστηκε στο βραδινό γάλα...βέβαια βλέπω ότι έχουν αλλάξει τα κακά της,δηλ το πρωί σήμερα που ξύπνησε είχε κάνει,ενώ σπάνια γίνεται αυτό,συνήθως κάνει μετά το φρούτο κ το μεσημεριανό.

Ελενάκος,πώς είναι ο Ζοζεδάκος;;;τελικά που οφειλόταν ο πυρετός;περαστικά του!!!εσύ πώς είσαι;μεγαλώνει το καινούριο μωράκι;;

Γεωργιαννα,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ!!!!!!! :lol: δεν μου λες,αφού δεν θέλεις τρίτο τώρα γιατί μετράς τις γόνιμες μέρες σου στο τικεράκι,εεε;;;;;;; :lol::lol::lol: σε πειράζωωωωω,απλά είχα την απορία!!

Γωγώ μου,καταρχήν συγχαρητήρια για τον νεραϊδένιο στολισμό!!!!!!ταιριάζει απόλυτα στη Ζήνα όταν την φαντάζομαι στο δάσος να κυνηγάει!!! :lol: είναι πολύ όμορφος!!!συμφωνώ ότι η περιέργεια δεν έχει να κάνει με το φύλο!η Χριστινα θέλει όντως πολλή προσοχή όπως όλα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία!Η μυρτω μονίμως μαζεύει από το πάτωμα ό,τι βρει και Γλυκερία μου,η ερώτηση "Μυρτώ τι έχεις στο στόμα σου" είναι η ερώτηση της ημέρας!!! :lol: Θα έλεγε κανείς ότι δεν την ταίζουμε κ το καημένο μαζεύει ψιχουλάκια όπου βρει!!!η αλήθεια είναι ότι είναι φοβερά λεπτολόγος,παρατηρεί τις λεπτομέρειες και ξετρυπώνει τα απίστευτα εκεί όπου δεν το βλέπεις!είναι η Βιονική Γυναίκα με τη Βιονική Όραση και απίστευτη λεπτή κινητικότητα!κουκουβαααα που λέει κ η Αναστασία!τελευταία ρωτάει συνέχεια "τι;" και "που;" και δείχνει,καθαρίζει τα τραπέζια κ ό,τι βρει.προχθες πήρε από την ντουλάπα ενα φορμάκι της και το έσερνε παντού μαζί της παρκετόπανο με μεγάλο ενθουσιασμό!!και η αγαπημένη της φυσικα λέξη είναι "μαμ", όπου μαμ=φαγητό,νερό.το λέει σχεδόν όλη μέρα έστω κ αν έχει φάει μόλις!!! :o που τα βάζει;;;χορεύει,τραγουδάει με το μπαμπά της το "Da,da,da" και γενικά μας ξετρελαίνει καθημερινά!νιώθουμε μεγάλη ευγνωμοσύνη και συγκίνηση που την έχουμε μαζί μας...!όπως περιγράφεται κ στο ποίημα που μετέφερε η Δάφνη,είναι ασύλληπτη η αίσθηση,πρωτόγνωρη και τόσο δυνατή!

Σήμερα είχα γεμάτη μέρα,το πρωί κάναμε μια παρέμβαση σε κεντρική πλατεία (όπου είναι κ πιάτσα χρηστών) στα Χανιά με τη δουλειά.Συμμετείχαν οι γονεις,αδέλφια και σύντροφοι από το πρόγραμμα,ήρθαν παιδιά από την θεραπευτική κοινότητα και την επανένταξη από το Ηράκλειο και όλοι μαζί φυτέψαμε λουλούδια στα παρτέρια,τα παιδιά καθαρίσαν και βάψανε τα παγκάκια,παίξαμε μουσική,παιχνίδια και κάναμε ενημέρωση στους περαστικούς.Το σύνθημά μας ήταν "Έλα να δεις,είναι ωραία να ζεις"!Η πιο δυνατή στιγμή της ημέρας ήταν στο κλείσιμο που τα παιδιά της κοινότητας ζήτησαν να κάνουμε κραυγή (ο κύκλος όπου ο καθενας φωνάζει το όνομά του και οι υπόλοιποι λένε ότι είναι εντάξει).¨ηταν η πρώτη φορά που εγινε η κραυγή στα Χανιά,στα 2,5 χρόνια που λειτουργεί η Μοναδα του ΚΕΘΕΑ εδώ.Αγκαλιαστήκαμε όλοι σε ένα κύκλο,γονείς,παιδιά,προσωπικό,εθελοντές και φωνάξαμε δυνατά.Τελικά,αυτό που μας έχει απομείνει στην περίοδο που διανύουμε,αυτό που μας δίνει νόημα σε αυτό που παλεύει ο καθένας μας,είναι το να είμαστε κοντά με άλλους ανθρώπους που παλεύουν και αυτοί το ίδιο πράγμα.Να μην είμαστε μόνοι.

Συγγνωμη για την μακροσκελή αναφορά,αλλά ήθελα να μοιραστώ αυτή τη δυνατή εμπειρία....

Πάω μέσα στον Κώστα.Καλή ξεκούραση σε όλες κ όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες σας υπερ-ευχαριστώ για τον ενθουσιασμό σας κ την εκτίμηση που κάνατε στο "έργο"μου.

:lol:

Χαιρομαι πολύ που το μοιραστηκα μαζί σας γτ με νοιώθετε απόλυτα!!!

Δανάη αυτός ο κύκλος ενότητας είναι σπουδαίο κατόρθωμα!!!Σας αξίζουν τα συγχαρητήρια που καταφέρατε να απελάσετε τον κόσμο που ζούσαν χαμενοι νέοι άνθρωποι κ όχι μόνο,αυτόν των ναρκωτικών.....ξερεις ότι έχω εμπειρία λόγω του αδερφού μου...ξέρω πως είναι κ πόσο δύσκολο να τους φέρεις κοντά σου,να σε ακούσουν κ να τους διώξεις μακριά αυτό που τους εχει μαγέψει,ενα παραμύθι γλυκό με δόση θανάτου δύσκολα το αποχωρίζεσαι....γι αυτό κ πάλι συγχαρητηρια σε όλους σας!

Αυτό το "τιι???" κ που??? το κανει κ η Ζηνα!Ιδια κατορθώματα κ πολύ κυνήγι!

Αντριά μου είναι θέμα χρόνου πιά,η μικρή σε λίγο καιρό θα τρέχει...μηπως να αγοράσετε πατίνια σιγά σιγα??? :lol: Να προσεχεις την κοιλίτσα σου!

Σούλα και Αφροδίτη με εμπνέυσατε !!!Θα πάρω ένα απο τα υπεροχα ποιηματα της φοβερής Δάφνης κ θα το γράψω στην 1η σελίδα ευχολογίου!!! super???

Σούλα βάλε στην κάρτα κάτι που να συνοδεύει την ζωή του μωρού,οπως ευτυχία,διημουργία χαρά κ αγάπη....λεω εγώ τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, μπραβο στην βικτωρια!!!καλα περπατηματα!!!

δαφνη, σ'ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου!!!ειναι πολυ ωραια ολα τα ποιηματα, αλλα μαλλον θελω κατι πιο μικρο και περιεκτικο.....

σουλα, ειναι για την ετικετα στα μπουκαλια με το κρασι!!θα μας τα κανει δωρο η κουμπαρα μου που εχουν οινοποιειο, και θα ηθελα στην ετικετα να μην βαλω φωτογραφια της αθηνας, αλλα καποιο ποιημα η κειμενο που να εκφραζει ποσο σημαντικη ειναι στη ζωη μας, η ολα οσα ευχομαστε για αυτην.. :D καμια ιδεα;;;; :?::?:

δαναη, καλα κανεις και μοιραζεσαι τις εμπειριες σου!!!πολυ ωραια πρωτοβουλια, μακαρι να ακολουθησουν κι αλλες!!! καλα, η μυρτω δεν παιζεται!!!αραγε σε ενα μηνα θα ειναι και η δικη μου τετοιο αστερι;;;!! :shock::shock: προς το παρον η αθηνα κρυβει τη μουριτσα της και κανει τσα!

ειμαι λιγο στεναχωρημενη, δεν κοιμηθηκε αμεσως οταν την εβαλα για υπνο, εκλαιγε και προσπαθησα να ακολουθησω το κοιμησου παιδι μου, κι ετσι την αφησα να κλαιει και μπηκα στα 5 λεπτα, την παρηγορησα και εφυγα, ξαναρχισε να κλαιει και στα 7 λεπτα που ετοιμαζομουν να ξαναμπω σταματησε....ειμαι στεναχωρημενη γιατι ακουγα το παιδι μου να κλαιει, και γιατι ενω ειναι ιδεα του γιωργου, ελειπε και το περασα μονη μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα και Αφροδίτη με εμπνέυσατε !!!Θα πάρω ένα απο τα υπεροχα ποιηματα της φοβερής Δάφνης κ θα το γράψω στην 1η σελίδα ευχολογίου!!! super???

Σούλα βάλε στην κάρτα κάτι που να συνοδεύει την ζωή του μωρού,οπως ευτυχία,διημουργία χαρά κ αγάπη....λεω εγώ τώρα!

γωγω, χαιρομαι που βοηθησαμε!!!δεν ειναι ωραιο που μοιραζομαστε παρομοια ενδιαφεροντα και εμπνεει η μια την αλλη;;; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω, χαιρομαι που βοηθησαμε!!!δεν ειναι ωραιο που μοιραζομαστε παρομοια ενδιαφεροντα και εμπνεει η μια την αλλη;;; :)

ναι πράγματι,είναι πολύ ωραίο!!!Ηδη εγραψα το στοιχακι που ξεκινά "η ζωη μου πριν να έρθεις"...με αντιπροσωπεύει τέλεια κ ειναι όμορφο να ξεκινά το ευχολόγιο με αφιέρωμα της μανούλας :D

Μην στεναχωριέσαι για την Αθηνούλα,λίγο έκλαψε,αλλά αν νοιώθεις ασχημα να την πέρνεις αγκαλίτσα.....συγνώμμη για την συμβουλη γτ ξέρω πως μπορεί να σου χαλάσει τα σχεδια :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου το εβαλα για να ξερω ποτε ειναι για να μην κανω τπτ!!!! το αντιθετο δηλ. απο αυτο που λενε εκει!! :lol::lol::lol: τις ημερες τις ωορρηξιας αποχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καλο;;;;

Και ο Διονυσης μαζευει απο κατω ψιχουλα!! δηλ. ελεος!! και νομιζα οτι μονο το παιδακι μου ειναι φαγανο λογο βαρους!! ετσι και κατσω να φαω ΠΡΕΠΕΙ να του δωσω και σ'αυτον!!!

Γλυκερια και ο Αλεξανδρος ηταν σαν την μεγαλη σου, ποτε δεν πειραζε τπτ. ο Διονυσης τα παντα!!!

εντωμεταξυ δεν ηξερα για την ζημια που προκαλει η μπαταρια! τωρα θα προσεχω πολυ περισσοτερο γτ ο μικρος παζει καμια φορα με τις μπαταριες απο το τηλεκοντρολ.

Αφροδιτη δυστηχως δεν ειμαι καλη σε ευχες, μα καθολου!!!!

Δαναη πολυ ωραιο αυτο που κανατε σημερα!!και μου αρεσει πολυ το συνθημα. εγω εχω χασει τον θειο του Αλεξανδρου(τον αδελφο του πατερα του) στα 24 επειδη τρελαθηκε απο καποια χαπια που του δωσανε οι "καλοι" φιλοι του. αυτοκτονησε απο την τρελα του, τον εζησα αρκετα γτ ειμασταν και σημαθητες στο λυκειο και τα ειχε και με την κολητη μου. Στον Αλεξανδρο δεν το εχουμε πει και αληθεια οταν μεγαλωσει να του πουμε την αληθεια; προς το παρον ξερει οτι επεσε απο την ταρατσα που κατι πηγε να κανει. Ηταν τοσο ομορφο παλικαρι που προσεχε το σωμα του. Πολλες φορες λεω Ποσο Αδικη Ειναι η Ζωη!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια! Ο Άρης είναι λίγο καλύτερα σήμερα, εξακολουθεί να μη τρώει τίποτα, ο κακομοίρης έχει χάσει μισό κιλό σχεδόν κι ήταν αδυνατούλης έτσι κι αλλιώς. Είναι ακόμα υποτονικός και φοβισμένος αλλά η διάθεσή του ήταν λίγο καλύτερη σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

επιτέλους βρήκα πού ψηφίζω!!Χανιά!μετά το γάμο μεταφέρθηκαν τα εκλογικά μου δικαιώματα αυτόματα χωρίς να το ξέρω..

Αφροδίτη μου,αντιγράφω από ενα βιβλιαράκι που μου είχε χαρίσει η μαμά μου (το "ενα υπέροχο δώρο για την κόρη μου") το παρακάτω ποιηματάκι

Στην κορυφή της σκάλας

αναζητώ το χέρι της.

Ηρεμώ και παρηγοριέμαι

με το χεράκι της μέσα

στην παλάμη μου,ενώ εύχομαι

από μέσα μου να μην τελείωνε

ποτέ αυτή η σκάλα.

Άντριαν Μίτσελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι κόρες κάνουν υπέροχα πράγματα.

Όχι αυτά που θα περίμενες

να κάνουν. Άλλα διαφορετικά,

και πάντως καλύτερα απ' αυτά

που ονειρεύτηκες.

Μάριον Γκαρέτι

Μια κόρη είναι ένας θησαυρός που

δεν μπορείς να κλειδώσεις ούτε

μέσα ούτε έξω από την καρδιά σου.

Ντέιβιντ Γκρίνχεντ

Το πρώτο πρώτο μου αρέσει προσωπικά περισσότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

η αθηνα ειναι με το γιωργο κι εγω πινω το γαλα μου σερφαροντας στο μαμι!! ;)

δαφνη, χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο αρης!!!καθε μερα θα ειναι ακομα καλυτερα!!και μην ανησυχεις για το φαγητο, σιγα σιγα θα παρει τα πανω του!!

δαναη, πολυ ωραια τα "ποιηματακια"!!! μαλλον κατι τετοιο θελω :D αν βρεις χρονο ,αργοτερα, ανεβασε και κανενα ακομα, για να εχω ποικιλια!!!ευχαριστω!!!μπραβο, αφου βρηκες που ψηφιζεις, τωρα πρεπει να βρεις τι να ψηφισεις!!!χαχαχαχα!! :lol::lol::lol:

το γκρευς το κατεβαζει ο γιωργος απο το www.piratebay.se υποτιτλοι www.tvsubtitles.net αν θες λεπτομερειες πες μου να ρωτησω!!

παω να μαγειρεψω μοσχαρακι λεμονατο για να παμε για καφεδακι σε καμια ωρα!!

καλημερα και καλη κυριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια! Ο Άρης είναι λίγο καλύτερα σήμερα, εξακολουθεί να μη τρώει τίποτα, ο κακομοίρης έχει χάσει μισό κιλό σχεδόν κι ήταν αδυνατούλης έτσι κι αλλιώς. Είναι ακόμα υποτονικός και φοβισμένος αλλά η διάθεσή του ήταν λίγο καλύτερη σήμερα.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥΤΡΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΓΕΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Niw8w axristi mana, i mikri simera olo klaiei den mporw na tis dei3w tin agapi mou k na tin parigorisw opws 8elw, o george einai kommatia e4es olo to vradi itan me emetous oso k perpataei apo tin adinamia k etsi analava tin mikri ligo.. Tin exw amellisei ligo k 8a nomizei pws den tin agapaw..

Simera k xtes ekana 2-3 "paranomies" tin epiasa panw mou fisika mia fora stekomai tis alles ka8ome k ir8e konta mou k tin pira k evala k ena plintirio rouxwn k ka8e treis k ligo skivw na maze4w ta pragmata pou rixnei katw.. Piestika poli k niw8w xalia pou autes tis 2 meres den 3ekourastika opws 8a eprepe k fovame gia to ti 8a deio giatros avrio..

Genika 4ixologika eimai xalia!!!

Euxomai eeis na eisaste kala, na perasete omorfa tin mera sas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφρο μου να χαιρεσε την κορουλα σου!!!!!!!!!!!! [smilie=nike.gif][smilie=nike.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] στην Ανουλα μας!!!!

ΚΑλα να περασετε το βραδυ!

Δυστηχως εμεις αρρωστησαμε, τα ματια του χαλια τρεχουν, η μυτη ποταμι...... και βηχουμε που και που. την νυχτα δεν κοιμηθηκαμε και πολυ καλα γτ ηταν βουλομενη η μυτη και εκλαιγε το μαναρακι μου. μεχρι στιγμη δεν εχει πυρετο , αλλα ποτε δεν ξερεις...........

εφυγα γτ εχω και πολλες δουλειες αλλα και την γρινια του διονυση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κι απο εμενα...Δαφνουλα μου τι να πω αγαπη μου,περαστικα σας και με το καλο να συνελθει πληρως ο αρης...επαθα σοκ οταν διαβασα τα ασχημα νεα σου..να μην μπει κανενα παιδακι στο νοσοκομειο...Η απολυτη δυστυχια μεσα σε παιδων,τα εχω δει κ τα εχω φαει με το κουταλι εδω κ 16 χρονια λογω του αδερφου μου ο οποιος ειναι παιδι με ειδικες αναγκες....Τωρα που ειμαι μαμα τα βλεπω αλλιως,τοσα χρονια που εβλεπα τη μανα μου να μπαινοβγαινει στα νοσοκομεια,λυπομουν παρα πολυ αλλα δε μπορουσα να την καταλαβω πληρως...

Λογω της καταστασης στο παιδων που μας περιγραφεις αποφασισαμε με το Νικο να κανουμε ιδιωτικη ασφαλιση στον Αλεξη πληρης πακετο σε οτι αφορα την νοσοκομειακη περιθαλψη στα ιδιωτικα νοσοκομεια και σε ολα τα διαγνωστικα κεντρα σε ολη την ελλαδα...Μακαρι να μην τα χρειαστει ποτε κ δεν με νοιαζουν καθολου τα χρημματα αυτα που δινουμε,γτ σας ξανα λεω εχω δει το Παιδων σε ολο του το μεγαλειο πολλα χρονια,κ αυτα που περιγραψες ειναι λιγα.

Αφρο να χαιρεσαι τη κορουλα σου,χιλιοχρονη και παντα γερη και χαμογελαστη να ειναι η Αννουλα μας...φιλακια πολλα........

Στεισι δεν με ενοχλει καθολου που μοιαζει στο νικο ο Αλεξης,γτ ο νικολακης μου ειναι κουκλος κι αυτος οποτε ολα καλα...

Αντρια μου μην στεναχωριεσαι κ μην σκας,δεν αξιζει...Εγω το εχω αποφασισει οτι οταν ξανα μεινω εγκυος δεν θα ειμαι οπως στη πρωτη εγκυμοσυνη,που φοβομουν να γελασω(κ καλα τροπος του λεγειν)μην τυχον παθει κατι το εμβρυο....Θα προσεχω τη διατροφη μου περισσοτερο κ θα αθλουμαι..

Χτες πηγαμε παιδικη χαρα κ ο Αλεξης ξετρελαθηκε,ευτυχως με τη διαρροια παει καλυτερα κ σιγα σιγα θα ξεκινησω να του δινω ολες τις τροφες...Ο Νικος εχει βαρδιουλα,Ο αλεξης κοιμαται κ εγω εχω σιδερωμα και πριν λιγο σκουπισμα-σφουγγαρισμα-μπαλκονια-πλυντηριο...Μακαρι να ξεκινησει μια ηλιολουστη,χαλαρη βδομαδα...Σας φιλω γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη χρονια πολλα για την αννουλα σου!!!!να'ναι χιλιοχρονη , γερη και τυχερη στη ζωη της!!!!

αντρια, ειναι ορμονες που σου παιζουν παιχνιδια, περαστικα στο τζορτζ, μια χαρα μανουλα εισαι!!!

γεωργιαννα περαστικα στο διονυσακο!!!κι η αθηνα ειναι με μυξες μια εβδομαδα περιπου και σκεφτομαι μηπως ειναι κι απ'τα δοντια της... :(

την εβαλα για υπνο και κλαιει....ειμαι πολυ χαλια και αρπαχτηκα και με το γιωργο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΙ Η ΑΝΝΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΟΒΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ ΟΠΩς ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΣΤΟ:ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΗς ΖΩΗς ΣΑΣ!!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki mou egw stin 1i egkimosini den ekatsa kwlo, me tin koilia sto stoma eimoun kremasmeni sta para8ira k ka8ariza k sinexws eimoun me tin sfoggaristra sto xeri, to spiti ka8e mera to gualiza den pigene o nous mou sto kako k na prosexw..

Aplws twra fovame logw apokollisis-aimatwma k epeidi exw tin mikri k den mporw na tin sikwsw logw varous k den 8elw na kanw kati pou den prepei k ta pragmata na min pane kala k na ftaiw egw..

Me agxwse k o giatros giati itan sigkratimenos gia tin katali3i tis egkimosinis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...