Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΚΕΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές κορίτσια - την εξής μία δηλαδή: υποχώρηση! Δεν είναι θέμα εγωισμού, έχω δείξει ότι θέλω να το ξεχάσουμε αλλά έχουμε πολλά θέματα, τόσο ο καθένας μας χωριστά, όσο και ως ζευγάρι. Αλλά αγαπιόμαστε και πρέπει να βρούμε τρόπο να τα λύσουμε μεταξύ μας. Εγώ είναι στιγμές που το θεωρώ ακατόρθωτο αλλά εκείνος αρνείται συνδρομή συμβούλου, οπότε βαδίζω στα τυφλά. Τέλος πάντων, θα δείξει. Μου έστειλε ένα μείλ που κάπως σταματάει το ψυχροπολεμικό κλίμα και αφήνει προοπτικές...ελπιζω να τα καταφέρουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα τι να σας πω!!!!!!!!!!!!!! εσεις αγχωνεστε για 2 τι να πω εγω που θα εχω 3, εανννννν!!!!! καλα για πειτε μου που και ο Αλεξανδρος θελει τα αγγλικα του και την πισινα του;

Ανδρια πολυ χαρηκα που ειναι καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ενοιωθα μια χαρα δεν πονεσα σχεδον καθολου μονο οταν πηγαινα να σηκωθω απο το κρεββατι ειχα λιγο τραβηγμα αλλα υποφερτο,αλλιως η τομη δεν με ενοχλησε καθολου σαν να μην γεννησα ημουν δυσκολευομουν λιγο να περπατησω δεν ξερω γιατι αλλα πηγαινα σαν χεσμενη :lol::lol::lol::lol: στις 13 μερες που βγηκα εξω κ πηγαμε με τα ποδια παιδιατρο ημουν περδικη!!!!

εκανα ραχειαια αναισθησια την δευτερη μερα σηκωθηκα!!!!

σε καμμια περιπτωση μην κανετε ολικη ναρκωση θα αργησετε να συνελθετε κ ο πονος θα ειναι πολυς εκανα γκαλοπ στις ελληνιδες μαμαδες κ 8 στις 10 που εκαναν ολικη ηταν χαλια μετα...

εσυ βρε σαμανθακι πονουσες κ τοσες ωρες ταλαιπωρηθηκες πολυ ενω τωρα κυρια θα μπεις κυρια θα βγεις!!!!δεν θα εισαι οπως στην εμμα θα το δεις!!!!μεχρι κ μπουζουκια σε κοβω να πηγαινεις βγαινοντας απο το μαιευτηριο :lol::lol::lol::lol: με τα τρελα τα μινια σου!!!! :lol::lol::lol:

ανεβασα κ εγω φωτογραφιες απο τα γεννεθλεια ζηλεψα!!! :lol::lol::lol:

γεωργιαννα ασε τα μακα μακα κ πανε κανε τεστ με γκαστρωσες!!!!!!τεον :lol::lol::lol::lol::lol:

αντε δεσποινακι μου καλη ανακωχη!!!!!τεντωσε τον το βραδυ!!!! :lol::lol::lol:

ωστε μας κοροιδεψες αναστασια εεεε????μουσιτσα!!!

τα δικα μου τα ποδια σαμανθα εχουν γινει μπομπες!!!!!!!!!!!νομιζω οτι θα σκασουν!!!θα εκραγουν!!!τοσο πολυ εχουν πρηστει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνω που έλεγα να ηρεμήσω κ να κοιμηθεί ο μικρός τσούπ! Χτυπάει κουδούνι! Έλεγα να μην ανοίξω αλλα περιμένει ένα δέμα ο Χάρης κ την πάτησα...η πεθερά απρόσκήτη για εκατοατή φορά! :twisted: Μου έσπασε τα νεύρα,άνοιξα τσαντισμένη την πόρτα,δν της έδωσα καμία σημασία..πρέπει να το κατάλαβε κιόλας γι'αυτό στο μισάωρο(θαύμα-το λιγότερο ένα 3-4ωρο κάθεται συνήθως) αφού ξεσήκωσε καλα καλά τον μικρό ξεκουμπίστηκε!Τεσπα,πήρα τον Χ. μετά κ τον ξέχεσα ακόμα μία φορά κ ας μην φταίει αυτός..έπρεπε σε κάποιον να τα "χώσω" για να ηρεμήσω!

Λοιπόν,το μωρό το έβγαλα 2 εβδομάδων έξω βόλτα με το καρότσι αφού έσκαγε ο τζίτζικας!Μάλιστα κ τα βραδάκια καθόμασταν έξω δν με ενδιέφερε τί θα πούν οι άλλοι.Άκουγα τον παιδίατρο που ήταν της άποψης καλύτερα το μωρό έξω σε ανοιχτό χώρο βόλτα πάρα στο σπίτι κ μαζεμένοι συγγενείς που μπορεί να κουβαλάνε μικρόβια! ;) Αν έχει τόσο πολύ ζέστη τον Σεπτέμβρη το ίδιο θα κάνω με την μπέμπα αρκεί να μην είμαι μόνη μου.. Ο θηλασμός με είχε ζορίσει κ μένα στην αρχή αλλα μετά ήταν πραγματικά η καλύτερη επιλογή κ προσφορά προς το παιδί μου!Μη ξεχνάμε κ τρελή ευκολία να πετάς το ζυζί εξω..ούτε ζέσταμα,ούτε μπιμπερό ούτε τίποτα!

Αναστασία εσένα γιατί δν σου άφησαν την επισκληρίδιο?? Σε ιδιωτικό δν γέννησες? Εμένα στο Αττικό είχαν τελειώσει οι μπαταριές απο το μηχάνημα κ δν είχα..τί θυμήθηκα!σα να με σφάζουν πονούσα..

Μα καλά 10 μέρες καθυστέρηση κ δν είπες τίποτα βρε κρυψίνε?? :lol: Καλά έκανες,δν θα τη γλίτωνες!!

Έχεις κάνει ορμονολογικό έλεγχο?να δείς γιατί είναι άστατος ο κύκλος σου? Μήπως έχεις πολυκυστικές?

Δέσποινα μπράβο!Άντε να η΄ρεμήσουν τα "πνεύματα" μεταξύ σας!! Έκανε κιόλας το πρώτο βήμα μόνος του!

Άσχετο, facebook έχεις?

Συνονόματη τί να σε κεράσω???πές κ στο στέλνω αμέσως!! :D Άσε,δράμα η κατάσταση με τους μισθούς κ ελπίζω να μη χειροτερέψουν άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος είπε ότι μετά τη γέννα δεν πονάς όταν έχεις περίοδο? :?

Έχω διπλωθεί στα δύο απ'τον πόνο.............

Αναστασία εσένα γιατί δν σου άφησαν την επισκληρίδιο?? Σε ιδιωτικό δν γέννησες? Εμένα στο Αττικό είχαν τελειώσει οι μπαταριές απο το μηχάνημα κ δν είχα..τί θυμήθηκα!σα να με σφάζουν πονούσα..

Μα καλά 10 μέρες καθυστέρηση κ δν είπες τίποτα βρε κρυψίνε?? :lol: Καλά έκανες,δν θα τη γλίτωνες!!

Έχεις κάνει ορμονολογικό έλεγχο?να δείς γιατί είναι άστατος ο κύκλος σου? Μήπως έχεις πολυκυστικές?

Έλενα, δεν είχα επισκληρίδιο. Μου έκαναν γενική νάρκωση λόγω του χειρουργείου που έχω κάνει στη μέση. Το μόνο παυσίπονο που έπαιρνα ήταν υπόθετα voltaren. Μιλάμε για πολύ πόνο.

Όσες δεν είχατε επισκληρίδιο, τα ίδια με εμένα τραβήξατε?

Για την καθυστέρηση δεν είπα τίποτα γτ πάντα το ίδιο γίνεται. Βαρέθηκα τον άστατο κύκλο. Έχω κάνει έλεγχο και έχω μικροπολυκυστικές ωοθήκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε πολυ πλακα!!! εγω δεν εχω καθολου αγχος!! γι'αυτο και δεν κανω το τεστ :lol::lol::lol::lol:

εχθες το ειπα στην μαμακα μου και φρικαρε!! ποπο 3 εγγονια;;; και ειναι μονο 52!

Αναστασια περαστικα σου!!

Εγω που δεν εκανα επισκληριδιο δεν ποναγα πουθενα. μονο τα ραμματα απο κατω που ειχε πιασει και λιγο απο το ποδι με τραβαγανε οταν περπαταγα. το χαπι που μου ειχε δωσει για να μαζευτει η μητρα μου προκαλουσε συσπασεις και θυμαμαι για μια ωρα πεθενα στον πονο, το σταματησα μονη μου!

Οσο για τσακωμους που λετε, ευτυχως που εχω και αλλο παιδι γτ θα τσακωνομουνα πολυ συχνα μαζι του γτ θα μου εκανε υποδειξεις και γενικα θα ακουγε τον καθενα! ποσο μου την σπαει να μου λεει να κανεις και αυτο και το αλλο και στην ουσια αυτα να ειναι λαθος!!!!!!!!!!!!

γυρισα απο την δουλεια και κλασσικα δεν ξερω τι να μαγειρεψω............ καμια ιδεα με πατατες;;; εχω 20 κιλα και δεν ξερω πως να τα φαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

ελειψα 2 μερες για ψωνια, κι εχετε πολλα νεα, τι να πρωτοπω!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗ ΓΙΩΡΓΙΑ ΜΑΣ!!!χιλιοχρονη και ευτυχισμενη να ειναι αναστασια μου, και να την δεις οπως ποθει!!κανατε παρτυ;;;

αντρια, πολυ καλη η χοριακη, μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!!!να δεις που ερχεται ο γιος και σε παιδευει απο τωρα!!! :lol::lol:

ελενα-σαμανθα, 24 μαιου ερχεται το νινι!!!επιτελους!!!περασε αυτος ο χρονος σαν νερο!!μια χαρα το βαρος του μωρου!!!εγω γεννησα με κτ και ολικη αναισθησια, σηκωθηκα την επομενη, δεν ειχα πονους, απλα δεν κινουμουν με ευκολια....λιγο δυσκολευτηκα στο θηλασμο την πρωτη μερα γιατι ημουν ανασκελα, κατα τα αλλα καλα!!!αν αληθευει οτι στο δευτερο θα ειναι ακομα καλυτερα, χαιρομαι διπλα γιατι θα εχω και την αθηνουλα και επομενως παραπανω ευθυνες!!!

δεσποινακι, με ολο το θαρρος σου λεω, οτι κακως το αφησατε μια εβδομαδα!!!καναδυο μερες χρειαζονται για να ξεθυμαινει ο θυμος αλλα παραπανω ειναι υπερβολη γιατι μετα πλαθουμε διαφορες ιστοριες στο μυαλο μας και την τριχα την κανουμε τριχια :( δεν ειμαι της αποψης οτι το σπιτι το κραταει η γυναικα και επομενως πρεπει να υποχωρει, αυτα τα λεγανε παλια για να χρυσωνουν το χαπι, το σπιτι στηριζεται και απο τους 2 με αμοιβαια προσπαθεια!!για να γινει αυτο , ομως, πρεπει να μιλατε και να επικοινωνειτε!!τωρα ειστε οκ;;

γιουλη, καλοφωτιστος ο αλεξης σου!!!διαβασα τι περασες κοριτσακι και εφριξα!!!τι θρασος να ΑΠΑΙΤΕΙΣ να παρει το ονομα σου ο εγγονος σου!!! :o εγω, βρε κοριτσια, αν ειναι να παρει -λεμε τωρα- η εγγονη μου το ονομα θα ηταν επειδη θα το ηθελαν τα παιδια μου,σαν ενδειξη αγαπης , και οχι απο υποχρεωση....τι να πω, πολυ γαιδουρια τελικα!!!

τελικα, ποια θα μεινει εγκυος αυτο το μηνα;;;ωραιο παιχνιδι βρηκαμε!!!αχαχαχαχχα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον, καταρχας να σας πω οτι αλλαξαν οι συνηθειες του υπνου της αθηνας....απο τοτε που απο ανασκελα καθεται στον ποπο της και μετα πιανεται απο τα καγκελα και σηκωνεται ορθια, ειναι αδυνατον να την βαλεις ξυπνια στην κουνια και να κατσει ανασκελα, ειναι ολο ΟΡΘΙΑ!!!επομενως, το βραδυ της δινω το γαλα της και μετα ετσι οπως ειναι ναρκωμενη απο το γαλα ξαπλωνουμε στο ανακλιντρο στο δωματιο της κανα τεταρτακι μεχρι να αποκοιμηθει, και μετα -τσουπ- στην κουνια!! χτες δεν ξυπνησε τη νυχτα οπως τις τελευταιες μερες, θα δουμε.....

λοιπον, τα ψωνια μας..... η αθηνα πηρε φορεματακι πριν τη βαπτιση http://www.monsoon.co.uk/baby-girl-isab ... rtydresses (δωρο της θειας μου) και παπουτσακια-πεδιλακια http://www.zappos.com/agatha-ruiz-de-la ... dler-white (δωρο της αλλης θειας μας)

επισης η αθηνα πηρε και παπουτσακια βαπτιστικα πολυ ομορφα, κουκλιστικα!!!

εγω, αφου γυρισα 2 μερες τα μαγαζια στο χαλανδρι και στο mall κατεληξα στο φορεμα που μου αρεσε στο πρωτο -πρωτο μαγαζι που μπηκα στο naf naf , σε χρωμα σωμον με πουα και ρομαντικο υφος, αλλα δεν ειχε στο νουμερο μου και περιμενω να δω αν εχουν στην αποθηκη :( ελπιζω να εχουν :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και τωρα ειμαι χαλαρη και πινω τον καφε μου γιατι εστειλα την αθηνα στη πεθερα μου, αλλιως θα με ειχε παρει απο το χερι και θα καναμε βολτες σ'ολο το σπιτι!!!τι να κανω η δολια μανα!!! @-)@-)@-)

τελειωσα και τα κουτια για τις μπομπονιερες χτες, και ειναι ολα σχεδον ετοιμα!!! τωρα πρεπει να κανω τα ευχαριστηρια καρτελακια για τα βαζακια με το γλυκο του κουταλιου της γιαγιας αθηνας, και να κλεισω επιτελους κομμωτρια , αλλιως θα παω σαν την κατσιβελα!!! :lol::lol:

μμμμμμμ το σαββατο θα παμε το απογευμα στην ξαδερφη μου που γιορταζει, και την κυριακη εχει παρτυ γενεθλιων ο ανιψιος μας, φουλ το σκ!!

και εχω και ενα βουνο ασιδερωτα που βαριεεεεεεεεεμαι να σιδερωσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

διάβασα τα νέα σας,αλλά δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τώρα..είμαι χάλια.χθες το βράδυ η μικρή με δάγκωσε 3 φορές καθώς θήλαζε (βγάζει καινούριο δόντι εδώ και μια εβδομάδα),την τελευταία ούρλιαξα από τον πόνο κ με έπιασαν τα κλάματα.ειπα δεν αντέχω άλλο.αναστατώθηκε κ η μικρή.άρχισε κ αυτή να κλαίει.είπα θα το παλέψω,δεν θα τα παρατήσω με την πρώτη δυσκολία...την ξαναέβαλα,με ξαναδάγκωσε ήταν κ αυτή ανήσυχη.είναι κ οι θηλές μου ακόμα πιο ευαίσθητες λόγω εγκυμοσύνης...(σας γράφω κλαίγοντας).ευτυχώς ήταν ο κώστας σπίτι,την κράτησε λίγο να πάω να βγάλω με το θήλαστρο να της δώσω για να προστατεύσω τη θηλή μου (τη δεξιά η οποία έβγαλε λίγο αίμα).με την πίεση που ένιωθα εκείνη τη στιγμή κ τον κώστα με τη μυρτώ να περιμενουν από πάνω μου,ούτε σταγόνα δεν έβγαλα.είπα θα της φτιάξω λίγο γάλα που ειχα σε δείγμα.της έφτιαξα 180ml.δεν ήξερε πώς να πιάσει το μπουκάλι,τι να κάνει με τη θηλή,γκρίνιαζε,με το ζόρι σχεδόν ήπιε 20ml και συνέχισε να διαμαρτύρεται.για να μην την βάλω για υπνο νηστική,την ξαναέβαλα στο στήθος,είχε εντωμεταξυ ηρεμήσει και κουραστεί κ θήλασε κανονικά.εγώ ήμουν στην τσίτα,σε επιφυλακή,έλεγα τώρα θα μου την κάνει.την έβαλα για ύπνο (την ξυπνούσα κάθε τρεις ώρες γιατί χθες έπεσε και χτύπησε προς τα πίσω παρασέρνοντας κ την καρέκλα της κουζίνας πάνω της και μας είπε η παιδίατρος να παρακολουθήσουμε προληπτικά για εμετό,ζαλάδα,υποτονικότητα και το βράδυ ανά τρίωρο να την ξυπνάμε για να βεβαιωθούμε ότι δεν έχει πέσει σε λήθαργο.ευτυχώς ξανακοιμόταν κανονικά κ η νύχτα πέρασε ομαλά).έβαλα αλοιφή της mendela στις θηλές,το πρωί θήλασε κανονικά.το βράδυ σήμερα μετά από κανένα 10λεπτο που θήλαζε πάλι με δάγκωσε,λέω δεν γίνεται να το υφίσταμαι αυτό,σηκώθηκα να της φτιάξω να πιει,τίποτα,δοκίμασα στο μπιμπερό,στο ποτήρι,τπτ γύρναγε το κεφάλι και έκλαιγε.μετά την ξαναέβαλα στο στήθος,ήπιε λίγο και μόλις με ξαναδάγκωσε ελαφριά την έβγαλα και την πήγα για ύπνο όπου κ ξεράθηκε.δεν ξέρω τι να κάνω.η παιδίατρος σήμερα δεν έχει απογευματινό ιατρείο κ δεν ήθελα να την πάρω στο κινητό.η μικρή μετά από 5' που θηλάζει θέλει να αλλάζει στήθος.δεν καταλαβαίνω γιατί,νόμιζα ότι δεν έχει γάλα.αλλά βλέπω και τρέχει κ η παιδίατρος είπε ότι στην εγκυμοσύνη η ποσότητα δεν μειώνεται εφόσον η ζήτηση παραμενει σταθερή...ουφφφ!από τη μία με πονάει να αποθηλάσω από την άλλη δεν μπορώ να θηλάσω με το φόβο ότι θα με ξαναδαγκώσει ανά πάσα στιγμή.είχα πει θα θηλάσω όσο νιώθω ότι αντέχω και οι αντοχές μου έχουν αρχίσει να μειώνονται...είναι κ οι ορμόνες,με πιάνουν κ τα κλάματα.δεν θέλω να με βλέπει ούτε να με νιώθει έτσι η μικρή.σκέφτομαι να το ρυθμίσω το βραδινό της πιο αργά ώστε να της το δίνει ο κώστας όταν γυρνάει,τώρα πια σταματάνε τα σταθερά μαθήματα και θα επιστρέφει νωρίτερα.

συγγνώμη αν σας κούρασα,είχα ανάγκη να σας γράψω γιατί ξέρω ότι θα με καταλάβετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου ειναι πολυ σοβαρ το θεμα με τον αποθηλασμο. Ο παιδιατρος μου οταν εκοψα τον θηλασμο μου το ειπε οτι σε λιγο καιρο θα το εκοβα επειδη θα με δαγκωνε.

μηπως να προσπαθουσες να της το κοψεις τελειως; αυτο θα εκανα εγω χωρις 2η σκεψη. ειμαι λιγο πιο ψυχρη απο σενα. και κακια!!

Αφροδιτη με γεια τα ψωνια!!!! πολυ ωραιο το φορεμα!!

Προσεχε μη σε βαλουνε στο ματι! :lol::lol: Αλλα αυτο τον μηνα θα ειναι η σειρα της Δαφνης που ακομη και ο Βαγγελης να μην θελει παλι εγκυος θα μεινει!!!!! :lol::lol::lol: Ακους Δαφνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας πω εν ταχειιιι...

γιωργιαννα μου φυγε το μαλλι ο πατερας του αλεξανδρου ειναι ανεκδιηγητος...

δαναηηηη εμενα η αννα πινει και συμπληρωμα και θηλαζει απο τον ενατο μηνα ειμαστε ετσι κι ελεγα οτι θα εχει ηδη αποθηλασει αλλα οχι τα θελει και τα ΔΥΟ!!! απο το στηθος τρωει το μεσημερι το απογευμα και μετα τις δωδεκα αλλα με δαγκωνει πολυ εχω αιμορραγησει κιολας αρκετα και κανω και το λαθος και ουρλιαζωωωω

αντρια εγω ειχα ενα αιματωμα τοοοοοσο μεγαλο που ολοι ειχαν παθει σοκ , ηταν σαν ενα παιδι πεντε μηνων κι ομως εφυγε απλα πηρα προγεστερονη, utrogestan, και προσεχα παρα πολυ φαντασου οτι τελειως εφυγε τη 13 εβδομαδα... ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ... ΠΑΡΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη μου, καλα κανεις και μας τα λες και ο αποθηλασμος ειναι ενα πολυ σοβαρο θεμα!!! εμενα δεν ετυχε να με δαγκωσει τοσο πολυ, αν και προς στο τελος ηταν πιο "ζορικα" τα πραγματα... θελω να σου πω οτι οταν ξεκινησα να δινω στην αθηνα μπουκαλι ηταν απο τον 6ο μηνα και ειχε παρομοια αντιδραση, δεν το ηθελε , γυρνουσε το κεφαλι κ.τ.λ. μετα απο καποιο καιρο εδειξε σημαδια εξοικειωσης...βεβαια, οσο πιο μικρο το μωρο τοσο πιο αργη προοδο κανει, γιατι μωρακια μικροτερα του ενος ετους δυσκολα αποχωριζονται το στηθος, αλλα η μυρτω-αν θελησεις- μπορει σχετικα γρηγορα να μαθει το μπουκαλι, ειδικα αν της το δινεις οταν ειναι πεινασμενη πριν τη βαλεις να θηλασει...

και κατι ακομα....η ψυχολογια της μαμας που αποθηλαζει ειναι πολυ βεβαρημενη...εγω, αν και ειχα απο καιρο αποδεχθει οτι συντομα θα αποθηλαζαμε, για κανα μηνα μετα το τελευταιο μας γευμα στο στηθος αισθανομουν πολυ χαλια και ολο κατηγορουσα τον εαυτο μου που δεν την θηλασα περισσοτερο... δεν ξερω αν ηταν οι ορμονες, η η συναισθηματικη φορτιση γιατι εκλεινε μια εποχη, παντως μολις τωρα ειμαι πιο ηρεμη και χωρις ενοχες....

ο,τι και να κανεις, να το κανεις χωρις πιεση και αγχος η χωρις ενοχες, γιατι ο θηλασμος ειναι ενα υπεροχο ταξιδι και για τους ΔΥΟ...

γεωργιαννα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΦΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΓΙΑ ΥΠΝΟ...ΕΙΧΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΧΤΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΤΩΜΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ Κ ΣΤΑΝΙΑΡΑ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΚΕΦΗ....ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Κ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΔΕΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...ΝΕΥΡΑ ΠΟΛΛΑ,ΒΑΡΕΜΑΡΑ,ΚΑΙ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΣΙΑ....ΟΤΑΝ ΑΔΙΑΘΕΤΩ ΟΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ.ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΜΕ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ...ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΕΜΗΣΕ Κ ΤΟΥ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΣΤΑ 9500 ΚΙΛΑ ΕΔΩ Κ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΕΝΩ ΤΡΩΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ 76 ΠΟΝΤΟΥΣ....ΚΟΝΤΟΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ...ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ...ΚΑΝΑΜΕ Κ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ...ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ,ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΩ Κ ΠΟΛΥ...

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΚΑΝΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ,ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΛΛΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΔΕΙ...

ΑΝΤΡΙΟΥΛΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΤΟ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ....ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΓΤ ΕΙΣΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΠΑΛΑΒΙΑΡΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....

ΑΧ ΒΡΕ ΔΑΝΑΗ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΙ ΕΣΥ??ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΖΕΣ?ΕΙΣΑΙ Κ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΣΟΥ Κ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΥΠΕΡΒΑΛΛΕΙΣ ΒΡΕ ΑΓΑΠΗ...

ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΡΕΦΙΚΟΥΣ-ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ Κ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ...ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 6 ΒΡΕΦΙΚΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ....ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΣΤΟΥΣ 6 Κ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΤΑΝΤΑ....ΤΟ ΠΩΣ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΕΡΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Κ Η ΕΦΟΡΙΑ,Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,Κ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ....ΜΑ ΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ??ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ??ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.....ΤΟ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΞΕΣΚΑΩ...ΕΣΕΙΣ?ΘΑ ΠΑΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ?ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ...ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ.....KISSES!!!! :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Gioulaki me ekanes k gelasa :lol::lol: oxi den kanw douleies, mageirevei o george, analavanei tin mikri to apogeuma, to vradi mou tin 3aplwnei sto krevvati mas tin allazw tis dinw gala k mou tin pernei sto krevvataki tis k to prwi pali mou tin fernei tin etoimazw k mou tin vazei sto autokinito, xtes mou evale ena plintirio k stegnwtirio.. Exw terastia voi8eia apo tin mama mou k ton george.. Ok den krevvatw8ika perissotero ka8ome sto kanape me to tablet k an dw pws kourastika 3aplwnw ligo sto kanape, 8a vgw k ligo stin veranta.. Simera 8a 3ekinisw k ena vivlio.. Prospa8w oso pio poli ginete..

Oi ipoloipes ti kanete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

καλα δεν ξυπνησατε; σας υποσχομαι οτι το απογευμα θα κανω το τεστ!! :lol::lol: ο ανδρας μου με ρωτησε εαν μου ηρθανε και του ειπα οχι και επειδη και η αδελφη μου εχει καθυστερηση μου λεει να παω να γεννησω με την αδελφη μου!! :lol::lol::lol:

μου αρεσει που η συνηφαδα μου ειναι σιγουρη πως δεν ειμαι και οτι ειναι ανωμαλια κυκλου μετα την γεννα!! δεν μπορω να το πιστεψω γτ ξερω το σωμα μου.

Σας επριξα εεεε. δεν θελω ομως να τα λεω σε κανεναν αλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Άντρια πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά. Να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι καθόλου!

Steicy κι εγώ πολυκυστικές έχω, και έπαιρνα χρόνια αντισυλληπτικά για να έχω περίοδο. Μετά τη γέννα όμως σαν να έστρωσαν τα πράγματα και έχω κύκλο 40 περίπου ημερών. Μου το είχε πει και ο γιατρός μου ότι μόνο από γέννα μπορεί να ρυθμιστεί και πάλι όχι για πάντα...Το κακό είναι ότι χωρίς αντισυλληπτικά κι εγώ πονάνω πολύ!

afrodite έχεις δίκιο, κράτησε πολύ. Εκείνος δεν κρατάει ποτέ μούτρα και μου έχει μάθει να μην το κάνω ούτε εγώ που ήμουν λίγο απαράδεκτη. Αυτή τη φορά όμως ήταν σοβαρός καυγάς. Το θέμα είναι όπως λες, να επικοινωνούμε και να υπάρχει αμοιβαία υποχώρηση. Τελικά τα βρήκαμε χτες και επικοινωνήσαμε κιόλας...σωματικά!

Για τον ύπνο της Αθηνάς: Δοκίμασε να της δίνεις το γάλα της ξαπλωτή στην κούνια. Κι εγώ όταν της το έδινα αγκαλιά (με σβηστό το φως και μουσική από το μόμπιλο) ενώ χαλάρωνε, με το που την έβαζα στην κούνια σηκωνόταν όρθια και άναβε και το φως (ο διακόπτης είναι πάνω από την κούνια). Μιά φίλη μου πρότεινε να της το δίνω στην κούνια. Από τη δεύτερη κιόλας μέρα, μόλις έβλεπε το μπιμπερό έμενε ξαπλωμένη ανάσκελα και περίμενε να της το δώσω. Μόλις τέλειωνε, γύριζε στο πλάι και κοιμόταν. Μου λείπει η τελευταία αγκαλιά που κάναμε, αλλα πολλές φορές, για να μην στενοχωριέμαι, ξυπνάει, κλαίει και μέ το που την παίρνω αγκαλιά της περνάει.

Δανάη καταρχάς ηρέμησε. Νομίζω πως τα περισσότερα κλάματα είναι επειδή έχεις αρχίσει να συνειδητοποιείς ότι τελειώνει ο θηλασμός. Κι εγώ για μια βδομάδα έκλαιγα και για αρκετό καιρό μετά έλεγα πως δεν έπρεπε να διακόψω κι ας μην είχα πολύ γάλα. Τώρα όμως χαίρομαι που η μετάβαση πήγε καλά και που η κορούλα μου με αγαπάει ακόμα κι ας μην με έχει τόσο ανάγκη. Το γάλα από το μπιμπερό μην της το δίνεις εσύ γιατί μυρίζει το γάλα από το στήθος σου και εννοείται πως το προτιμάει. Ή δίνε της το ενώ είναι ξαπλωμένη στην κούνια. Θα συνηθίσει, όλοι θα συνηθήσετε.

Γιούλη καλή τύχη με τον παιδικό σταθμό - θα είναι μια ανακούφιση. 'Αντε και το καλοκαιράκι έφτασε. Όλο και κάπου θα πάς με την ανανεωμένη σου κορμάρα!

elenakos facebook έχω αλλά δεν μπαινω πια, ούτε ανεβάζω τίποτα.

samantha στη δουλειά θα μπορείς να επιστρέψεις σύντομα νομίζω, αρκεί να σου αφήνουν κουράγιο τα μωρούλια! Αχ, πλησιάζουν οι μέρες!

Γεωργιάννα, κάνε το τεστ να δεις ότι δεν είσαι, να ηρεμήσεις για να σου έρθει τελικά.

Φιλιά σε όλες

post-16783-13873939304325_thumb.jpg

post-16783-13873939305626_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεσποινα,σ'ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, θα το δοκιμασω κι ελπιζω να πιασει, κυριως γιατι θελω να κοιμαται στην κουνια της, ετσι ωστε αν τυχον ξυπνησει τη νυχτα να μην νιωθει οτι βρισκεται σε αγνωστο περιβαλλον.....

μπραβο που τα βρηκατε και σωματικα!!! :lol::lol::lol: εμας η κουραση απο τα καμωματα της αθηνας δεν μου εχει αφησει κουραγιο.. ;)

γεωργιαννα, εσυ πιστευεις οτι εισαι εγκυος η οχι;;;;καλε, εχει πλακα να πιασανε τοπο τα σχολια της παρεας!!!οπωσδηποτε να μας πεις, γιατι θα σκασουμε!!! :!::!:

γιουλη, ελπιζω να πανε καλυτερα τα οικονομικα σας και να ξεσκασετε το καλοκαιρακι!!!εμεις, δεν θα παμε πουθενα διακοπες, τον αυγουστο θα ειμαστε στο μενιδι αιτ/νιας και θα πηγαινουμε για μπανιο εκει κοντα...μακαρι να παρουν τον αλεξακο σε εναν παιδικο!!!αν και δεν καταλαβαινω γιατι χρειαζεται να κανουμε 2 προσευχες, 3 ταματα και ενα σωρο ευχες για το αυτονοητο : να δεχτουν το παιδι μας σε ενα δημοσιο παιδικο σταθμο!!! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αθηνα κοιμαται ( αφου μας εκανε 2 ξυπνηματα χτες τη νυχτα ) και ο γιωργος εχει παει μεχρι το ατικα στο κεντρο να παρει το φορεμα μου απο το ναφ ναφ, γιατι τελικα δεν εχουν στο χαλανδρι το νουμερο μου...ελπιζω να μου φερει το φορεματακι μου!!!

η αθηνα φορεσε χτες τα νεα της πεδιλακια και παρατηρησα μια κοκκινιλα στο ενα της ποδαρακι, μαλλον την κοψανε, αλλα ειναι δυνατον;;;;; τι να κανω;;;να της τα ξαναβαλω η οχι;;;και ποσο συντομα;;;; να της τα φορεσω με καλτσουλα;;; χαλαστηκα, γιατι με το που τα φορεσε περπατουσε πολυ πιο σταθερα και ηταν φανερο οτι την βοηθουσαν στο περπατημα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα,κοριτσάκια κ αγόρι (αλήθεια που χάθηκε ο Γιώργος;;;;)!

σας ευχαριστώ για τα μηνύματα όλες!

Αφροδίτη,ειμαι πιο κοντά σε αυτό που περιγράφεις.με νοιάζει να γίνει ομαλά...Ξέρω ότι της έχω προσφέρει ό,τι καλύτερο μπορούσα και για μεγάλο διάστημα.βεβαία,μέσα μου λέω,αν μπορούσα και για λίγο παραπάνω;;;μάλλον όμως σιγά σιγά έχει έρθει η ωρα και χρειάζεται να δώσω χώρο και χρόνο και στον αποχωρισμό,στο κλείσιμο του κύκλου.

Δέσποινα,έχεις δικιο,ότι οι κόρες μας,τα παιδιά μας,θα μας αγαπάνε το ίδιο,ακόμη κ να μην μας έχουν τόση ανάγκη.Ο θηλασμός δεν είναι ο μοναδικός τρόπος επαφής και έκφρασης.είναι πολύ σπουδαίος,αλλά όχι ο μόνος...ο Κώστας σήμερα επιστρέφει στις 10,οπότε θα της το δώσω εγώ,θα προσπαθήσω τουλάχιστον,αλλά από αύριο θα το αναλάβει εκείνος.το πρωινό θα το κρατήσω.

Σήμερα μίλησα με την παιδίατρο και με καθησύχασε.μου είπε δεν πειράζει κ αν πιει λίγο στην αρχή.σε πρώτη φάση θα αντλώ από το δικό μου ώστε να συνηθίσει το μπουκάλι και αργότερα θα της δώσω έτοιμο.μου είπε ότι το δάγκωμα όπως το περιγράφω εχει να κάνει με κάτι που την ενοχλεί,πιθανά τα δόντια,γιατι τις τελευτάιες μέρες είναι γενικά ανήσυχη και μάλλον τα εξασκεί πάνω μου :(

Αυτά για τον αποθηλασμό...

Ανδρια μου,χαίρομαι που η χοριακή ανέβηκε και πιο πολύ χαίρομαι που αποφάσισες να ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ και να αφήσεις να σε περιποιηθούν και να σε φροντίσουν οι γύρω σου!!!! :D:D:D το λέω για να το ακούω κ εγώ.Από ο,τι σου γράφουν κ τα κορίτσια,γιατί δεν έχω κάποια παρόμοια εμπειρία, το αιμάτωμα μπορεί να υποχωρήσει κ όλα να πάνε καλά!!!να μου είσαι αισιόδοξη και με τη σειρά μου σου στέλνω κ εγώ μια ζεστή και σφιχτή αγκαλιά!!!

Γιούλη,μην ανησυχείς για το βάρος του Αλέξη!!η Μυρτώ είναι 7.660 και 73 εκ.ούτε αυτη μοιάζει με παιδακι ενός έτους.δεν πειράζει,είναι μινιόν!!!και δεν κουράζει κ τη μέση της μαμάς :lol: Για τα πεθερικά σου,δεν έχω να σχολιάσω τπτ.....είναι περίπτωση από μόνη τους!!το θέμα είναι ο Νικος που δεν παίρνει θεση!!κ αν δεν το κάνει αυτός, θα χρειαστεί να το κάνεις εσύ!πάντως κ εμένα μου έδωσαν δυο ονόματα Δέσποινα-Δανάη,το Δέσποινα της μαμάς του μπαμπά μου και το Δαναη που άρεσε στη μαμά και τη νονά μου.Η γιαγιά με φώναζε στην αρχή Δεσποινούλα,εγώ σαν γνήσια Ταυρίνα,ποτέ δεν γύριζα,γιατί προτιμούσα το Δανάη και γιατί οι γονείς μου κ όλοι με φώναζαν Δανάη,οπότε κ η γιαγιά σταμάτησε να φωναζει Δεσποινούλα (Δέσποινα μου, χωρίς παρεξήγηση! :lol::lol::lol: ) Εμείς διακοπές θα πάμε Χαλκιδική στο εξοχικό μας κ θα κάνουμε κ τις πρώτες μας βουτιες με τη ζουζούνα μας και το μικρό ζουζουνάκι που κολυμπάει ήδη στην κοιλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Γεωργιάννα,θα κάνεις επιτέλους τη χοριακή;;;;;;στο τέλος θα ανέβω εγώ πάνω να σου πάρω αίμα!!!!! :lol::lol::lol: όσο για τον πατέρα του Αλέξανδρου,πώς είναι οι σχέσεις σας; μήπως να μιλήσετε;να μην το βάζει στη μέση το παιδί και να μην το χρησιμοποιεί.είναι άδικο.πάντως εγώ στη θέση του Αλέξανδρου με σενα θα έμενα!!!!! :D καλή επιτυχία κ με τον παιδικό!!!

Έλενα, χαίρομαι που μεγάλωσε το μικρούλι!!!! αντε να λυθεί κ η Kinder έκπληξη,να δούμε το φύλο!!!αν κ όλες είμαστε σίγουρες ότι θα είναι κορίτσι!!ποτέ δεν ξέρεις....Εγώ γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και τη Θεία Επισκληρίδιο,στην κλινική έμεινα 3 μέρες προληπτικά,καθόμουν οκλαδόν από τη δεύτερη μέρα και βγήκα απο το σπίτι την πέμπτη μέρα για να πάω super market.με τη μικρή έβγαινα γύρω το τετράγωνο μετά από συμβουλή της μαίας ήδη από την 10 μέρα σταδιακά και για λίγα λεπτά.στις 20 μέρες κανονική βόλτα.έχει κοιμηθεί σε όλες τις καφετέριες ανοιχτές βεβαια των Χανίων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...