Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λετε να ειμαι εγκυος??


kellie

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας!!ειμαι νεο μελος με πολλες μα παρα πολλες αποριες και σχετικο αγχος να γινω κι εγω μανουλα.

Ειμαι 31χρονων και με τον αντρα μου αποφασισαμε να βαλουμε μπρος για ενα μωρακι.Ειναι ο πρωτος μηνας προσπαθειων με τεστ ωορηξιας και υπολογισμο γονιμων ημερων.

Με κυκλο 29 ημ.και ωορηξια την 18η μερα ειχαμε επαφες μερα παρα μέρα στο κυνηγι του αυγου!!Ελπιζω να το πετυχαμε...Το θεμα ειναι οτι σημερα 27η μερα του κυκλου μου δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου..ενω παντα τις μερες πριν αδειαθετησω πονουσα πολυ και το στηθος μου πρηζοταν...Τωρα τιποτα απο'ολα αυτα??!!Λετε να κανω κανενα τεστακι αυριο????!!!Υπαρχει περιπτωση????μακαρι τα καταφεραμε!!!Σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou kopela mouuu egw lew na perimeneis thn kathisterisi gia na kaneis test!!!toulaxiston 5 imeres!giati egw eixa kanei oxi apla test alla xoriaki thn mera pou perimena periodo kai htan arnitiki!!!

kai meta apo 10 imeres kathisterisi ekana test kai vgike thetiko opws kai h xoriaki :D:D:D

opote mhn viazeseee!!!

episis egw eixa kanonika ponakia kai hmoyn egkios!!!to mono ksexwristo htan ta tsimpimatakia katw xamila!!

aytaaaaaaaaaaaa

kala apotelesmataaa!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω mwroudenia mou!Θα κανω υπομονη και θα ελπιζω σε μια ωραιοτατη καθυστερηση μεχρι να κανω το τεστακι!Κι εσυ με το καλο να δεχτεις το αντρακι σου!! :) Ποσο ωραιο ειναι να βρισκομαστε τοσες γυναικες να υποστηριζουμε & να εμψυχωνουμε η μια την αλλη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kellie εύχομαι απο καρδιάς να είσαι εγκυούλα! επέτρεψέ μου να σου πω και τη δική μου γνώμη. μια κ τώρα ξεκινήσατε για μωράκι, να μην πολυαγχώνεσαι κ να μην επικέντρωνεσαι τόσο στα τεστάκια ωορρηξίας... χαρείτε τον έρωτά σας κ να δεις που θα έρθει το σποράκι!!! αν δεν είναι ήδη στην κοιλίτσα :D μου κάνει εντύπωση με κύκλο 29 ημερών, σου έβγαλε ωορρηξία την 18η :shock: αρκετά αργά... πάντως πιστεύω ότι είναι καλό να κάνετε όποτε θέλετε "νοστιμιές" κ όχι με πρόγραμμα :roll: παρόλ'αυτά καταλαβαίνω την αγωνία σου, γιατί κι εγώ όταν προσπάθησα τον 1ο μήνα, έτρεξα να πάρω και τεστ εγκυμοσύνης, χαζομάρα θα έλεγα... μετά, πήρα το σελφ κλίαρ τεστ ωορρηξίας κ τελικά δεν κατάφερα να βρω τις γόνιμες ποτέ! ε, μετά απο 2 μήνες ήρθε ο Γιώργος μας. γι'αυτό σου λέω, χαλαρά κ με πολύ έρωτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με demie 18η? ωορρηξία? είναι πολύ αργά. Ρώτα κάποια στιγμή και τον γυναικολόγο σου γι'αυτό. Είναι και πανάκριβα τα άτιμα τα τεστάκια. Εύχομαι να βγει θετικό kellie αν και εγώ ξέρω ότι όταν υπάρχει καθυστερηση λόγω εγκυμοσύνης συνήθως έχεις τα ίδια συμπτώματα με την περίοδο και γι'αυτό και οι περισσότερες αργούν να το καταλάβουν γιατί σου λέει αφού έχω τα συμπτώματα θα μου έρθει η ριμάδα η περίοδος αλλά δεν έρχεται ποτέ :D .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα este,σημερα ξυπνησα με πονακια περιοδου,,,οποτε μαλλον θα μου ερθει...Στο τηλ. που μιλησα με τον γυναικολογο μου ειπε οτι ειναι πολυ πιθανη η ωορηξια 17- 18 μερα.Καθυστερημενη μεν...αλλα πιθανη δε...!Επισης γιατι θα πρεπει να παω την 2η -3η μερα περιοδου στον γυναικολογο???τοτε δεν ειναι που κανουμε τις ορμονολογικες εξετασεις?Δεν εχω κανει τιποτα απο 'ολα αυτα και ολο αποριες ειμαι!! Σας φιλω κοριτσακια!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kellie ναι τότε κάνουμε τις ορμονολογικές εξετάσεις που συνήθως είναι το πρώτο που ζητάει ο γιατρός σαν εξέταση. 2η-3η μέρα πας στον γυναικολόγο μόνο όταν θες να δεις αν έχεις σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών αλλιώς πας οποιαδήποτε άλλη μέρα μετά την περίοδο για απλό υπέρηχο. Επίσης, αν θες να δεις την ωορρηξία σου στο γιατρό σου και όχι με τεστάκι θα πρέπει να πας 10η μέρα να σε μετρήσει και μετά να σου πει σε πόσο καιρό να ξαναπας για να δει πότε θα κάνεις ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κελλυ μου δεν εχει σημασια αν εχεις πονακια περιοδου η οχι,εγω ας πουμε που ποτε δεν πονεσα πριν την περιοδο κ στις δυο εγκυμοσυνες μου ειχα πολυ μεγαλο πονο περιοδου...

να εχεις επαφες μερα παρα μερα κ θα ερθει το μωρακι μην στεναχωριεσε...

καταλαβαινω πως νοιωθεις τωρα κ εγω ετσι κ χειροτερα ημουν προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο κ ουτε θα καταλαβεις ποτε θα κρατας στα χερια σου το μωρο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ με happy ξεκίνα από 10η μέρα και μετά και κάνε μέρα παρά μέρα (αλλά όχι αγγαρεία και άγχος!) Άλλωστε μικρή είσαι ακόμα δεν έχεις κάποιο λόγο να βιάζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ για ολες τις συμβουλες!!!Τι αγχος τραβαμε ρε κοριτσια!! :D Να ειστε ολες καλα και ολες μας να αποκτησουμε τα μπεμπακια που τοσο λαχταραμε!Σας φιλω γλυκές μου μανουλες & μελλουσες μανουλες

!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι γεια κ πάλι! αυτό πάντως που λες με την περίοδο και τους πόνους της είναι σχετικό... εγώ στον μικρό μου είχα φορέσει κ τη σερβιετούλα μου κ περίμενα ότι απο λεπτό σε λεπτό κατεβαίνει και το αίμα!!! :shock: τόοοοοσο σίγουρη απο την αίσθηση που είχα από πλευράς αντίδρασης του οργανισμού!

όλα λοιπόν είναι σχετικά.. αν δεν συντρέχει κάποιος λόγος ιατρικός, γιατί αλήθεια να κάνεις απο τώρα ορμονολογικές?? εκτός βεβαια αν για κάποιο λόγο το ζήτησε ο γιατρός. καλύτερα άντως να κάνεις σεξάκι! :D φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες είχα κανονικότατα συμπτώματα περιόδου και φόρεσα σερβιέτα και περίμενα το αίμα. Στη δεύτερη (και τυχερή) είχα και λίγο καφέ και είπα "άντε, επιτέλους ήρθε να ησυχάσω" και μέχρι την επόμενη μέρα κατάλευκη η σερβιέτα!

Όντως, για ποιο λόγο να κάνεις ορμονολογικές εξετάσεις μετά από ένα μόνο μήνα προσπάθειας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ομορφες!Λοιπον η περιοδος ακομα δεν εκανε τιν εμφανιση τις...Κανονικα αυριο θα πρεπει να μου ερθει...Πονακια και πρηξιματα εδω και δυο μερες και σημερα το πρωι καφε υγρα... Δεν ξερω γιατι μου ζητηθηκε να κανω τις ορμονολογικες με εναν μονο μηνα προσπαθειων αλλα θα παω 2η -3η μερα της περιοδου... Εν το μεταξυ επειδη εχω θρομβοφιλια σε περιπτωση εγκυμοσηνης θα αναστεναξουν οι αντιπυκτικες!!Και εχω παθει ταραχη με το αν ολα ειναι οκ με τις ωοθηκες μου και τα αυγουλακια μου!!Αγχος να δουν τα ματια σας!! :o

Σας φιλω!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, κι εγώ έχω θρομβοφιλία κι έκανα ενέσεις! Τϊποτα δεν είναι! Μακάρι να είσαι έγκυος κι οι αντιπηκτικές δεν είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια, Θέλω να γίνω μαμά!:) ?εισαι θρομβοφιλικη?Πως γεννησες???φ.τ?Ακουω τοσα που λενε για τις γυναικες με αυτο το θεμα οσο αφορα τις εγκυμοσυνες.....ειχες καλη εγκυμοσυνη?τιποτα το ανυσηχιτικο?Πωπω,σ'ευχαριστω πολυ,μου δινεις πολυ κουραγιο με αυτο λες :) χχχχ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα happy!!!Δεν μου ηρθε ακομα!!!!και κατι καφε υγρα που ειχα πριν λιγες μερες εξαφανιστηκαν κι αυτα!!Νιωθω οτι θα μου ερθει ,με βαρος χαμηλα στην κοιλια, πονακια περιοδου αλλα τιποτα απο την ακατανομαστη! :D Μακαρι να μην μου ερθει!!τι πω ,ουτε να την σκεφτομαι δεν θελω την ακατανομαστη!!!!!

Σε φιλω!Χχχ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου :YMHUG: !!!!! μολις διαπιστωσα πως εχω 37,2 δεκατα...Ειναι αυτο συμπτωμα εγκυμοσηνης???3 μερες καθυστερηση, λιγες καφε εκκρισεις, πονοι και δεκατα!!!Τι Λετε????? ;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο! Σίγουρα είναι θετικό!!! Αλλά να πας αύριο να το επιβεβαιώσεις με μια χοριακή!

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο βρε kellie!!! θετικό μου μυρίζεται, κανονικότατα, αλλά όπως είπε και η ΘΝΓΜ πήγαινε κ αύριο για μια χοριακή, να δεις τις μονάδες σου! με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...