Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ..ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ!!!!(ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ)


Recommended Posts

μπραβο ρε Τιτινακι,ωραια.κ εγω νομιζα πως ηθελες μωρο απο τωρα.βεβαια,ειπαμε,αν ερθει με το καλο!!

εγω σημερα ειπα να δοκιμασω ενα τεστ ωορρηξιας.αρνητικο βεβαια.ειναι κ νωρις 11η μερα.αλλα ειχα κατι πονακια κ ειπα μπας και..ευτυχως δηλ που δεν ειμαι ετοιμη ακομα,γιατι σημερα μονο τανι τανι δεν θα μπορουσα να κανω!εχω το μικρο αρρωστο,την ψιλοαρπαξα κ εγω κ ειμαι με εναν πονοκεφαλο..

οποτε απο αυριο τανι τανι σιγα σιγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 613
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο εμενα!Εγω είμαι στην αναμονη οπως βλεπετε ;) λιγες μερες ακομα...αν και χωρις κανενα μα κανενα συμπτωμα...χλωμο το βλεπω να εγινε κατι :?: Ευτυχως ειναι και η 1μαγια...και εχω κατι να ασχολουμαι :D να περασουν οι μερες αναμονης πιο ανωδυνα...φιλια σε ολες!καλα να περασετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nyxterida mou sou euxomai ta kalitera.. Me ena 8etikotato testaki :D idi ena sporaki na kolimpaei stin koilitsa sou..

Egw eimai ligo down k den exw ipno alla prepei na piestw giati avrio 8a koutoulaw stin douleia!!

Deite ti egine simera k eimai pir k mania http://mammyland.com/forum/17/19858?start=490

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!νυχτεριδα,αντε,περιμενουμε τα ευχαριστα!!

αντρια κ εγω εχω τετοια θεματα με τον κουνιαδο μου κ τη συνυφαδα μου.8 μηνων του εχωναν με το ζορι γλυφιτζουρι στο στομα κ τωρα το πασχα του εδωσε κοκορετσι,κοντοσουβλι..εννοειται πως μετα δεν εφαγε τιποτα ολη μερα.ε βεβαια,μου ελεγε η συνυφαδα μου,αφου του φτιαχνεις τα αναλατα,πως να τα φαει?κ μεετα επεμενε να του δωσω τουρτα απτα γενεθλια του να φαει.αν ειναι δυνατον,να μη του δινει γλυκο φωναζε!αλλα μη χαλιεσαι,ας λενε οτι θελουν.το παιδι της η καθεμια το μεγαλωνει οπως αυτη νομιζει καλυτερα!

κ μην ξεχιομαστε!!ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ-μεχρι να πετανει!!ΟΛΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που στε κοριτσια μου ;; ΝΥΧΤΕΡΙΔΟΥΛΑ ΜΟΥ εχω πολύ καλο προαισθημα για σενα σου λεω !!!!

αντε να περασουν οι μερες να τεσταριζόμαστε...!!! εγω εκανα ψες κ σημερα τεστακια ωορρηξιας κ ηταν αχνες οι δευτερες γραμμες (αρα πεσμενη η LH ορμόνη, αρα αρνητικά) οποτε καλα καταλαβα την ωορρηξια χθες το απογευμα... λες κ ημουν αδιαθετη ! τοσο βαρυ αισθημα στα γυναικολογικά μου, ψιλοπονακια/κραμπουλες σαν περιοδου, κ φυσικά ενιωθα τετοιο φουντωμα...λες κ θα παθω αυτανάφλεξη :lol::lol::lol: ζεστη ζεστη ζεστη !!! καλα ΕΧΕΙ ζεστη αυτες τις μερες αλλα χθες το απογευμα ηταν αλλο πραμα...απαπαπααα :? εννοειται οτι δεν ειχα ορεξη να κανω τιποτα κ ετσι σημερα που ενιωθα καλυτερα και ΤΡΟΜΕΡΑ αισιοδοξη, πηγα το παιδακι μας κ ξεσαλωσε στην παιδική χαρά :mrgreen:

τωρα ριχνει κατι υπνους... :P μηπως να πηγαινα κ γω ;;; μια κουραση την εχω δεν μπορω να πω... κ τοσο σεξακι την προηγουμενη εβδομαδα... απαπαπααα τι καθομαι ;;; κρεβατακι σου ρχομαιιιιιιι :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλη πρωτομαγια και καλη επιτυχια σε ολες! Ρανια μου ευχομαι ολα να σου πανε οπως τα θες!! Και στις υπολοιπες φυσικα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ κοριτσια ! κ καλα αποτελεσματα !

εμεις χθες ... την πατησαμε... ειδε καποιο ονειρο ο μικρος κ σηκωθηκε με κλαματα το βραδυ, παλευαμε να τον ξανακοιμησουμε... τελος παντων κ μεις δηλαδή χαλια υπνο καναμε ... πωωω ρε κοριτσια απο την προηγουμενη εβδομαδα που ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ μεχρι να πετανει, εχασα υπνο, εχασα ξεκουραση κ δεν μπορω να αναπληρωσω με τιποτα ! νιωθω συνεχεια κομματια... !! τα μεσημερια εχω ανησυχιες κ ετσι δεν κοιμαμαι... τι να πω; δεν την παλεύωωωωωΩΩΩΩΩΩ.... !!

αντε να περνανε οι μερες να τεσταριζόμαστε !! :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα!! Αν και δεν ανήκω σε αυτή την ομάδα γιατί ακόμα δεν έχω ξεκινήσει προσπάθειες θα σας κάνω παρέα γιατί έχουμε τον ίδιο σκοπό..

ΤΆΝΙ ΤΆΝΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΤΆΝΕΙ!!ΟΛΕ!!!

Εμείς είμαστε καλά - είχαμε πάει χθες στο εξοχικό μας με όλη την κουμπαροπαρέα μου και τα παιδιά τους και περάσαμε πολύ όμορφα. Μόνο που ενώ είναι οι μέρες μου που θα έπρεπε να κάνω τάνι τάνι δεν τα εχουμε καταφέρει ακόμα..μας φάγανε οι βόλτες!! Δεν πειράζει ας τις κάνουμε τώρα γιατί μετά...δεν θα με αφήνουν να πάω πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα παλι!Καλό μήνα!!!και εμεις περασαμε τελεια πρωτομαγια..φαγαμε..σκάσαμε..εκδρομουλα Καστορια..ωραια περασαμε...και Δεν περιμενω φυσικα την αλεκα......αυριο..μεθαυριο...αντε και το Σάββατο...παντως δεν νιωθω ακομα τιποτα...μα τιποτα....καμια σχεση με τους προηγουμενους μηνες που ολο νομιζα οτι εμεινα εγκυος :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα κορίτσια! μακάρι να μπει ο Μάης με ωραίες φουσκο-ανακοινώσεις!!!

Nyxterida δλδ μετράς καθυστερηση? τι καλά!

Μαράκι τι τραβάμε κ μεις οι χορεύτριες... δεν βαριέσαι όμως, είναι τόσο ωραίο το τανι τανι που κομμάτια να γίνει το "πετάνει" :lol: να σκέφτεσαι ότι πάντα υπάρχουν κ χειρότερα, όπως πχ εγώ που ναι μεν μπορεί να είμαι κομμάτια, αλλά πρέπει να δουλεύω απο το μεσημέρι μέχρι το βράδυ, πάνω στη γλυκιά ώρα της νύστας, κ να μην μπορώ έστω να ξαπλώσω το κορμάκι μου! κ αυτό, απο Δευτέρα έως Σάββατο. καταλαβαίνεις... οπότε και το τανι τανι μερικές φορές όσο και να το θέλω, δεν αντέχω κ καμιά φορά με στενοχωρεί η τόση πίεση και κούραση.... :roll: φαντάζομαι σε όλες τις εργαζόμενες και δη μαμάδες πάνω-κάτω... :|

Συντάσσομαι φυσικά στο πλευρό της μαχόμενης ομάδας μας, αν κ με βλέπω "μάχιμη" απο φθινόπωρο... έτσι βρε παιδί μου, για αλλαγή, λέω να καταφέρω να μείνω έγκυος άλλη εποχή. τι, πάλι καλοκαιράκι? φυσικά κάνουμε ελεύθερα, αλλά σε τσιου τσιου μέρες, άντε το πολύ μέχρι 14η, που για εμένα πιθανώς δεν είναι μέσα στις γόνιμες. ε, αν τύχει κανένα ζωηρό τέτοιο [smilie=sign19.gif] ή τέτοιο [smilie=sign17.gif] , θα χαρούμε -εννοείται- και θα το πάρω απόφαση πως για λίγους ακόμη μήνες θα παραμείνω χοντρούλα @-)

κ εσείς eugeniafrapa το σκέφτεστε για 2ο νινί? πάντως μας θαυμάζω εμάς τα ζευγάρια αυτής της εποχής, που αν κ σε δύσκολες στιγμές, δεν το βάζουμε, κάτω παρά τους κινδύνους που ελλοχεύουν με την κατάσταση στη χωρα μας. δεν ξέρω βρε κορίτσια, θα ήθελα και 2ο και 3ο μωράκι και ας μοιάζει όνειρο θερινής νυκτός έτσι όπως πάμε....

πάω να ταχταρίσω τον μονάκριβό μου! τον ακούω που ξύπνησε κ λαλάει! πολλά φιλάκια καλημέρας! σήμερα επιτέλους είμαι χαλαρή, γιατί τα καλά μου πήγαν εκδρομή :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι...θα σας κρατω ενημερες...προς το παρον δεν ηρθε η περιοδος....αλλα εχω λιγες ακομα μερες..να περιμενω..σημερα 25η μερα,ειναι νωρις για να χαρω...γιατι εχω και 26 και 27 μερες κυκλο...μετα το Σαββατο θα χαιρομαι :D ,αλλα οπως ανεφερα δεν εχω καθολου συμπτωματα..ουτε περιοδου ουτε εγκυμοσυνης...συμφωνα με το τεστακι ωορηξιας(θετικο 12η μερα+14 μερες(γιατι ετσι υπολογισα κ τον προηγουμενο μηνα)=26η θα ρθει..αρα απο το Σαββατο μπορω να ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloooooooooooo :mrgreen:

νυχτεριδα σου λεω ειμαι ΣΟΥΠΕΡ αισιοδοξη για σενα ! κανενα συμπτωμα = φυσιολογικόΤΑΤΟ !! εγω δυο τρεις μερες πριν την αναμενομενη (τοτε - 7/2010) περιοδο κ μολις που καταλαβαινα κατι τσιμπηματακια χαμηλα κ ημουν τρομερα ευσυγκίνητη... παραλογα ευσυγκίνητη ομως!!! ουτε στηθος πρηστηκε, ουτε ΤΙΠΟΤΑ ... κ τα τσιμπηματα μαλλον δεν θα τα παρατηρουσα αλλα ειχε ηδη βγει θετικο το clear blue κ ετσι τα προσεξα ;) χιχι...

demie μου εγω δεν καταλαβαίνω απο κρίση ! η κριση ειναι τωρα αντε κ για καμια 5ετια ακομα ;;;;; μεχρι εκεινη την ηλικία κ μετα για καποια χρονια δεν θελουν πολλα τα παιδια... ΑΓΑΠΗ + ΠΑΙΧΝΙΔΙ ! η πεθερα μου λεει μια ιστορια (αλλα ας μην μακρυγορώ) κ αρκει και το ΦΑΣΟΥΛΟΖΟΥΜΟ για να μεγαλωσουν !! ΑΓΑΠΗ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ και υπομονή... αλλα οι περισσοτερες το ξερετε ηδη... :roll: eugeniafrapa αυτο ξαναπεστο... καντε οσες μπορειτε περισσοτερες εκδρομες ΚΑΙ ΣΕΞΑΚΙ γιατι μετααααααα... ποιος ξερει ΠΟΤΕ θα μπορουμε παλι ;;; χαχαχαχαχα :P

:roll: παντως εγω απο συμπτωματα, δεν μπορω να καταλαβω (ειμαι και ΜΟΝΟ 4 μερες μετα την ωορρηξια)...εχω πονακια χαμηλά μπροστα που μαλλον ξεκινούν απο τη μεση :( και ενα περιεργο ....ειμαι παλι ΠΑΡΑΛΟΓΑ ευσυγκινητη αλλα μπορει να οφειλεται κ στην πολύ κουραση της τελευταίας εβδομαδας :? τε σπα...

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Εγω περιμενω περιοδο την Πεμπτη αλλα χθες και προχθες ειχα κατι τσιμπηματακια κατω χαμηλα.. χθες μονο απο αριστερα κ προχθες κ απο τις δυο μεριες.. Επισης εχω γινει κ εγω πολυ ευσυγκινητη :/ μηπως να αρχισω να ανησυχω? Το στηθος μ δεν εχει πρηστει ακομα αν και με ποναγε λιγο χθες και προχθες παλι.. Βοηθειαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

μια ερωτηση θελω να σας κανω. το στηθος μου ειναι λιγο πρησμενο και ποναει ανα διαστηματα. οι ρωγες μου δεν μπορω να τις ακουμπησω!! και ολα αυτα απο το Σαββατο που ειχα ωορρηξια και μετα. δεν προσπαθουμε για 3ο νινι! αλλα δεν φοραμε και καπελακι :lol::lol::lol:

σας εχει συμβει; αλλα το τανι τανι πηγε συννεφο αυτες τις μερες!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχημα νεα :|:|:|:| Ηρθε η απαίσια :D Πάει παλι αυτός ο μήνας....αντε να δούμε τον επόμενο!!!!Λεω την 11η μερα να παω γιατρο..τεστ παπ,υπερηχο...εχω να κανω απο Ιουλιο...χρονος σχεδον....ηρθε η ωρα μου!!!Να δω τι θα μου πει..Καλη επιτυχια σε οσες προσπαθειτε κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχημα νεα :|:|:|:| Ηρθε η απαίσια :D Πάει παλι αυτός ο μήνας....αντε να δούμε τον επόμενο!!!!Λεω την 11η μερα να παω γιατρο..τεστ παπ,υπερηχο...εχω να κανω απο Ιουλιο...χρονος σχεδον....ηρθε η ωρα μου!!!Να δω τι θα μου πει..Καλη επιτυχια σε οσες προσπαθειτε κοριτσια!!

δεν πειραζει βρε κοριτσακι μου!!Ελπιζω τον επομενο μηνα να μεινεις εγκυος!!Και εγω θα παω στον γιατρο μεσα στην επομενη εβδομαδα... :((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!!κατα αρχην,νυχτεριδα παμε δυναμικα για τον αλλο μηνα ε??

τιτινακι κ georgi εγω στην εγκυμοσυνη μου δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα.λες κ θα μου ερχοταν περιοδος.λιγο κοιλια,λιγο στηθος..τπτ το ιδιαιτεροο.οποτε νομιζω πως ποτε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουρες μεχρι να δουμε αιμα η καθυστερηση.οποτε υπομονη...το μονο που μπορειτε να κανετε.

εγω σημερα 17η μερα του κυκλου εκανα τεστ ωορρηξιας το μεσημερι κ ηταν θετικο.αρα πρεπει τανι τανι σημερα ε???πρεπει να μας δειτε ομως..ειμαστε για λυπηση,οχι για τανι τανι..εγω αργησα απτη δουλεια κ ηρθα κομματια,ματιασμενη,ετοιμη να ξερασω,ο αντρας μου κομματια επισης απτη δουλεια κ με το μικρο ολο το απογευμα να τον παιδευει.εγω χωμενη στον καναπε με το λαπτοπ αγκαλια κ αυτος εχει ηδη αποκοιμηθει βλεποντας ταινια!οποτε ουτε καν του αναφερω για ωορρηξιες κ τετοια.αυριο το πρωι με την αυγουλα.ετσι να μας παει γουρι!κ το μικρο μας 6 το πρωι τον ειχαμε "πιασει"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια! Νυχτεριδα δεν πειραζει γερα με τσαμπουκα για τον αλλο μηνα! Ρανια μ νομιζω οτι επιβαλλεται λιγο τανι τανι!! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια μου με το καλο το 2ο. γτ κανεις τεστ; επιασες δυσκολα το 1ο;

Τιτανακι τι εγινε ηρθε η ακατανομαστη;

Εγω περιμενω στις 14, εχω μελλον ακομη!!!!!!!! αλλα χαλια ειμαι η κοιλια μου ποναει χαμηλα ανα διαστημα δυνατα και το στηθος μου πρισμενο και ποναει λιγακι! δεν θελω προς το παρον 3 και παρακαλαω να μου ερθουν κανονικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ οχι δεν ηρθε ακομη! Περιμενω την Πεμπτη να ερθει η "ακατανομαστη".... Μαλωσα και με τον φιλο μου.. Χαλια ειμαι.. Μονο μωρο δεν θελω τωρα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!γιωργια,ναι,ειχα ψιλοπαιδευτει για να κανω το πρωτο παιδακι.1,5 χρονο προσπαθειες κ τελικα εμεινα με τη "βοηθεια" του γιατρου μου.αλλα εννοειται πως πλεον δεν αγχωνομαι(καλα,το αγχος ετσι κ αλλιως δεν υπαρχει στο λεξιλογιο μου).ας ειμαστε καλα κ ας μεινουμε με ενα παιδακι,οσο πολυ κ αν θελω κ αλλα πολλα!βλεπω γυρω μου κοσμο που παιδευεται χρονια,με εξωσωματικες για να κανουν ενα μωρο,ας μην ειμαι αχαριστη.ο θεος μου εχει στειλει το θαυματακι μου.αν θελει να μου δωσει κ αλλο-α,θα του ειμαι ευγνωμων!

τιτινακι τσακωθηκες "χοντρα" με το φιλο σου?θα τα ξαναβρειτε μωρε,μην αγχωνεσαι.ετσι ειναι αυτα.κ εμεις ριξαμε ενα ματς χτες..κοιμηθηκαμε μουτρωμενοι κ τσακωμενοι.σημερα το πρωι σαν να μην τρεχει τπτ.ειμαι κ λιγο τρελη βεβαια :lol: εχω ενα ελαττωμα.ξεχναω ποοοολυ ευκολα!αν κοιμηθω,ξεχναω το λογο που τσακωνομαι,οποτε δεν μπορω να κρατησω μουτρα για μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι απλα ειχαμε κανονισει να κανουμε κατι με την κολλητη μου και τον φιλο της και τελικα ο δικος μου δεν ηρθε και του φανηκε και φυσιολογικο το οτι προτιμησε να μεινει με τους κολλητους του και να περιμενω εγω σαν τη χαζη.. πειτε μου ρε κοριτσια εχω αδικο? εχει κλεισει κ το κινητο του τωρα κ εχω τρελαθει.. αχ ρανια μου ουτε κ εγω μπορω να του κραταω μουτρα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!!

Eimai xalia, prin stin douleia eixa aforitous ponous stin koilia k stin mesi fisika twra eimai kalitera, xtes ka8ws pigename stin pe8era mou anagouliastika k meta eixa k liges kaoures alla mou edwse i kouniada mou sprite k mou perase, mallon kriwma 8a einai k me sindiasmo pou kontevei k i periodos mou egina sk@t@ :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...