Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ..ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ!!!!(ΤΑΝΙ ΤΑΝΙ)


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!ελπιζω να ειστε καλα!!εγω τρεχω με τις δουλειες και εχει κ ζεστη..ουφ ουφ :ρ καντυ μου δε σε παρεξηγησα εννοειται!πολυ δικαιο εχεις σ'αυτα που λες..κι εγω ειμαι αγχωδης τυπος αλλα προσπαθω να το ξεπερναω ;) φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 613
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Σας παρακολουθώ και εύχομαι να έχετε όλες ευχάριστες αφίξεις!!!! ;)

Έχω ψιλομπερδευτεί πότε είναι η πιο γόνιμη περίοδος, πριν ή μετα την ημέρα της ωορηξίας? [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Mary12!!

Οι πιο γονιμες ειναι λιγο πριν τη ωορηξια,τη μερα και μια μερα μετα!!!!!

Σ'ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σου,ευχομαι και σε σενα ενα μωρακι συντομα :D !!!!!Εσεις προσπαθειτε καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες! Έιστε καλά; Και εγω σε 10 μέρες δεν περιμένω. Αλλά θέλω μια συμβουλή ρε κορίτσια....πως καταφέρατε (όσες το καταφέρατε) να μην το σκέφτεστε συνέχεια;; Νομίζω οτι συμβαίνει επειδή είναι η αρχή. Αλλά δεν παλέυεται αυτό το πράγμα. Και είμαι και τρομερά απαισιόδοξη. Θεωρώ πως δεν θα έχει γίνει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαστε ΑΚΡΙΒΩΣ στην ιδια φαση.Και εμενα 25/6 ειναι να εμφανιστει....

Η αληθεια ειναι πως και εγω επειδη ειναι ο 1ος μηνας προσπαθειας το σκεφτομαι αλλα ειμαι σιγουρη πως δεν θα εχει συμβει κατι.....Εδω τοσες κοπελες προσπαθουν μηνες εγω θα ειμαι αυτη που θα της συμβει με τη μια?Δεν παιζει...!Παντως ευχομαι μεσα απο την καρδια μου,να εισαι η εξαιρεση!!!!Να σου συμβει με τη μια!!!Και οτι και να σου πω εγω ή οποιοσδηποτε αλλος τυπου μην το σκεφτεσαι και τετοια,εσυ θα λες ναι,αλλα το μυαλο σου ολο εκει θα ειναι!!Σου λεω τα ξερω,αυτα περναω και εγω τωρα :lol::lol: !!!Απλα παλευω να μην επινοησω μονη μου συμπτωματα και μετα δω την...κοκκινοχαζουλα και φαω πορτουλα!!!!!χαχαχαχα!!Δεν πειραζει μωρε,καποια στιγμη θα συμβει!!!!!!Παντως στο ευχομαι κοπελα μου :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣ!!!!!Ευτυχως επεσε και λιγο η θερμοκρασια και εβαλε και λιγο αερακι!!!Τελικα βρηκα την ωορηξια μου με τα τεστακια την 18η μερα και μετα ξερετε...τανι τανι και τωρα περιμενουμε να δουμε τι καναμε!!!!Ολα καλα, ολα ανθηρα!!!!χαχα!!!Mary12 μου καλως ηρθες στο Mammyland,ευχαριστουμε για τις ευχες σου και καλη επιτυχια και σε εσενα!!!! starfish μου η αληθεια ειναι οτι οταν θες κατι πολυ και συγκεκριμενα ενα μωρακι ειναι δυσκολο να το βγαλεις απο το μυαλο σου!Το θεμα ειναι οτι πρεπει να προσπαθησεις να μην αγχωνεσαι!!!Αν αρχισεις απο τωρα και σκεφτεσαι αρνητικα και σε πιασει πανικος χαθηκες!Εγω προσπαθω 9 μηνες και ειχα αρχισει και αγχωνομουνα και μου εβαλε τις φωνες ο γιατρος μου!Μου ειπε αν συνεχισεις ετσι δεν προκειτε να κανεις τιποτα!!!Αλλες κοπελες προσπαθουν πολυ περισοοτερο και αλλοι χρονια και δεν μπορουν και δεν το βαζουν κατω αυτο να θυμασαι!Να ηρεμησεις να χαλαρωσεις και να απολαμβανεις το τανι τανι και ολα θα γινουν!Το να το σκεφτεσαι και να το λαχταρας δεν ειναι κακο αρκει να μην σου γινει εμμονη και αγχος!!!!Στα λεω εγω αυτα που ειμαι το πιο αγχωτικο ατομο που μπορει να υπαρχει στην Ελλαδα...χΑΧΑ!!!Και επισης υπαρχουν και τα τεστ ωορηξιας ...εγω τα πηρα και ηρεμισα...!!!!Και επειδη ειναι αρκετα ακριβα βρηκα στο internet τα hometest και ειναι μια χαρα!!!Αυτα απο εμενα...Φιλια πολλα!!!Καλο σαββατοκυριακο!!!!...Οι υπολοιπες που εχετε εξαφανιστει;;;; :roll::roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tonia P-M βασικά εγώ έχω ήδη ένα κοριτσάκι 2 μιση χρονών αλλά εδώ και λίγο καιρό μου χει χτυπήσει πάλι το καμπανάκι και θα ήθελα ένα δεύτερο.... ο άντρας μου είναι λίγο διστακτικός λόγω καταστάσεων γενικώς, αλλά νομίζω πως η ζωή μας δεν θα σταματήσει εδώ..... έχω άδικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει η κουκλιτσα σου,να την χαιρεσαι!!!!!!!

Οχι βεβαια δεν εχεις καθολου αδικο!!!Εχουμε την ιδια αποψη.Να σου πω την αληθεια και μενα ο αντρας μου ηταν πολυ διστακτικος και γι'αυτο και περιμεναμε ενα χρονο μετα τον γαμο για να βαλουμε μπρος.Μετα ομως ετυχαν διαφορα γεγονοτα και αποφασισαμε πως το μωρο δεν ερχεται οταν θελουμε εμεις..Τωρα η κριση θα υπαρχει παντα,η οικονομικη κατασταση θα ειναι παντα δυσμενης...Τι να κανουμε δηλαδη???Θα σταματησει εδω η ζωη μας???Οχι βεβαια,θα συνηθησουμε να ζουμε με τα λιγα και θα προσπαθησουμε να δωσουμε τα καλυτερα στα παιδια μας.Νομιζω πως ολοι οι αντρες το περνανε ολο αυτο.Δεν ειναι οτι δεν θελουν αλλα θελουν να ειναι σιγουροι πως δεν θα ληψει κατι απο την οικογενεια τους.Δεν εχουν αδικο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Τόνια μου, σου εύχομαι και γω να νιωσεις γρήγορα ολα αυτα τα υπέροχα συναισθήματα της εγκυμοσύνης και της μητροτητας γενικά :P;)

Συμφωνω και μενα για τους ιδιους ακριβως λογους ειναι διστακτικος.....

Πάντως εδώ μ'αρέσει πολύ και λέμε πραγματα που τα' χουμε μεσα μας ουτε με κολλητες δεν τα μοιραζομαστε πλεον! Φιλια σε ολες κοριτσια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Έχετε δίκιο σε όλα.

KANTY- KANTY θα πάρω και εγω τα τεστάκια αυτά για τον άλλον μήνα! Ισχύει το οτι σε 1-2 εργάσιμες στα φέρνουνε στο σπίτι;

MARY12 γειά σου και απο μένα. Και εγώ αυτής της άποψης είμαι.Πόσο πίσω να πάει κανείς τη ζωή του λόγω της κατάστασης και των χρημάτων. Με το καλό να αποκτήσετε και το καινούργιο σας μωρό! Για να έχει και η κουκλίτσα σας αδερφάκι (που το θεωρώ πολύ σημαντικό!!).

Tonia μου σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου! Σου εύχομαι και εγώ να τα έχεις καταφέρει και να μας πεις τα ευχάριστα!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsiaaa!!!!ti kanete?egw x8es piga gonidi!!!!teleio programma koritsia mou arese para polu!!!!xa8ika pao tin omorfi pareoula giati x8es ksesikwsa olo to spiti kai o antroulis mou evapse tous toixous eksw tis avlis..ptwmata giname kai simera exw mageiremata..pites kai gluka giati avrio exoume to krevati kai 8a exoume kosmo!polles douleies alla xalali afou einai gia to gamo mas :x:x:x

loipon..x8es pou lete,meta to tani-tani meta apo kana 5lepto me epiase trelos ponos katw xamila kai tsimpimata :shock: paidia tromaksa!eftuxws mono gia 5lepta,meta perase o ponos.ti lete na einai???? :roll::roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια !! Να μπω και γω στη παρεα σας! Μηπως ξερετε να μου πειτε αν μπορει να σημαινει αυτο που εχω εγκυμοσυνη? Τελευταια περιοδος 19 Μαιου και ειχα μικρο κυκλο 27 μερες την τελευταια φορα ενω συνηθως 3χω 28-30. Σημερα ειμαι στην 29Η μερα και δεν μου ηρθε. Δεν εχω κανενα συμπτωμα εγκυμοσυνης ομως ουτε και περιοδου. Το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι πρισμενο στομαχι τουμπανο και δεκατα 37,2 σημερα. Συνηθως οταν ειναι να αδιαθετησω πεφτει μια μερα πριν η θερμοκρασια ...τι να πω ! Παντως δεν με πονα ουτε στηθος ουτε υγρα εχω καθολου ουτε τιποτα. Τι λετε θα ρθει η θα με ξεχασει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!pou xa8ikate oles kale?elpizw na eiste oles kala!!!!egw se 8-9 meres DEN perimenw periodo kai exw kapoia sumptwmata opws tsimpimata pou kai pou xamila, pou den moiazoun me tis alles fores,polu priksimo,duskiliotita kai liga ugra.kserw oti 8a mou peite oti auta einai kai sumptwmata periodou alla de kserw exw kalo proais8ima pou elpizw kai na vgei swsto :P:P to kalo einai oti de to poluskeftomai logw ton proetoimasiwn apla 8elw na rwtisw i emfiteusi poses meres meta tin epafi ginetai?egw eixa 15i mera woriksia kai ir8ame se epafi ekeini tin mera..an to piasame to sporaki mas paizei kai na exei ginei kai i gonimopoiisi kai i emfitefsi i lew vlakeies?? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιμουδιτσα με το καλο σου ευχομαι! εμφυτευση μπορει και να εχει γινει μπορει και οχι ακομα εξαρταται ποτε εγινε η συλληψη. Λιγες μερες υπομονη και θα δεις .Ευχομαι να εισαι!! Εμενα ακομα δεν ηρθε αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα θα περιμενω δυο ,τρεις μερες ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια..

να μπω κ εγώ στην παρέα σας? αν κ ελπίζω να βγώ σύντομα, όπως κ όλες μας δηλαδή κα να μπούμε σε άλλα ποστ.

Λοιπόν εγώ έχω ένα αγοράκι 26 μηνών κ προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι..Mary12 είμαστε πιεσμένοι κ εμείς οικονομικά αλλά θεωρώ πως τα αδέρφια είναι πολύ σημαντικό κ δεν θέλω να μείνει μόνος του, άσε που το θέλω κ εγώ πολύ!!!

τώρα όσον αφορά πως να μην το σκέφτεσαι , αυτό είναι πιο εύκολο τώρα το καλοκαίρι..κάντε μπανάκια, βόλτες κ ξεχαστείτε..κ τσουπ θα έρθει!!!!

αν κ εγώ το σκέφτομαι λιγάκι :o προσπαθώ να μην αγχώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα ιδιαιτερο μονο διαρκες πριξιμο στο στομαχι κοιλια και συνεχομενα δεκατα37,2 σταθερα. Ουτε υγρα εχω καθολου ουτε πονο στο στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ, ξέχασα να πω πως κάθε μήνα έχετε 25% πιθανότητες κ πολλά κορίτσια που ξέρω έχουν μείνει αμέσως έγκυούλες οπότε μην απογοητεύεστε ακόμα δεν αρχίσατε ;) κ να θυμάστε ότι μέσα σε 6 μήνες είναι εντελώς φυσιολογικό κ θεωρείται αμέσως...

κ θα μου πείτε γιατί μιλάω σε δεύτερο πληθυντικό πρόσωπο κ όχι σε πρώτο πληθυντικό, θα σας πω ότι προσπαθώ παιδάκι αλλά έχω μια σάλπιγγα κ άρα λίγες λιγότερες πιθανότητες αλλά δεν το βάζω κάτω, ο Θεός θα με βοηθήσει αν είναι για καλό όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη που έμεινα τον δέυτερο μήνα...ένα μήνα αδιαθέτησα μόνο κ τον δεύτερο όχι...

για να δούμε τώρα τι θα γίνει :?::?::?: (προσπαθούμε από τον Μάρτιο κ δεν περιμένω 20-21/06)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια και σε σενα κοννα ! ευχομαι να σας ερθει συντομα το μωρακι ! σωστα σκεφτηκες ολοι εχουμε οικον.δυσκολιες αλλα θα τα καταφερουμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia xilia help.edw k 3 mhnes eimai se farmakeutikh agwgh me serpafar kai cyclacur..auton ton mhn exw ka8usterhsh edw kai 11 meres exw kanei 2 test egkumoshnhs. to prwto sthn 3 hmera kai 2 stn 10 mera .. kai ta 2 arnhtika ..o giatros mou m eipa na parw ta ntufaston prwi bradi gia 4 meres.. gia na mou er8ei periodos..alla fobame na ta parw.......gt mhpws eimai??????? k den to bgazei to test.....exw akousei xilies 2 istories....fobame!!!! ti na kanw?

na stamayhsw thn farmakeutikh Agwgh pou m edwse o giatros..(exw polu kalo anosopoihtiko susthma)eimaste ugiestatoi kai oi duo kai prospa80ume edw kai sxedon 2 xronia..egw eimai 26 kai o suzugos mou 38..ti na kanw ??? na ta parw h na ta afhsw ola sth moira tou 8eou gt den exoume 8emata ugeias...den xerw ti??? na tta stamathsw ola genika ?? gt den eixan apotelesma??voi8hste me ..den xerw exw pleon apelpistei...h psixologia mou...gia ton p******* kabala...asta na pane.. eleos.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia xilia help.edw k 3 mhnes eimai se farmakeutikh agwgh me serpafar kai cyclacur..auton ton mhn exw ka8usterhsh edw kai 11 meres exw kanei 2 test egkumoshnhs. to prwto sthn 3 hmera kai 2 stn 10 mera .. kai ta 2 arnhtika ..o giatros mou m eipa na parw ta ntufaston prwi bradi gia 4 meres.. gia na mou er8ei periodos..alla fobame na ta parw.......gt mhpws eimai??????? k den to bgazei to test.....exw akousei xilies 2 istories....fobame!!!! ti na kanw?

na stamayhsw thn farmakeutikh Agwgh pou m edwse o giatros..(exw polu kalo anosopoihtiko susthma)eimaste ugiestatoi kai oi duo kai prospa80ume edw kai sxedon 2 xronia..egw eimai 26 kai o suzugos mou 38..ti na kanw ??? na ta parw h na ta afhsw ola sth moira tou 8eou gt den exoume 8emata ugeias...den xerw ti??? na tta stamathsw ola genika ?? gt den eixan apotelesma??voi8hste me ..den xerw exw pleon apelpistei...h psixologia mou...gia ton p******* kabala...asta na pane.. eleos.!

Προτείνω να κανεις σημερα κιολας μια χοριακη να το σιγουρεψεις και αν δεν εισαι τοτε κανε τη θεραπεια. Ευχομαι να εισαι βεβαια ! αν παλι δε θες να κανεις τη θεραπεια παρε γνωμη απο αλλο γιατρο για την αντιμετωπιση γενικα. Εγω ξυπνησα απο το πυρετο εχω 37,6-8 ξαφνικα και περιοδος ακομα τιποτα... η εχω αρπαξει κρυωμα η ειναι εγγυος. Καλη επιτυχια σου ευχομαι και μην αγχωνεσαι εισαι μικρη ακομα θα ρθει το μπεμπε σιγουρα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...