Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΟ 2 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ?


Recommended Posts

Με παρακέντηση γίνεται η ωοληψία.Το είχα δει επειδή δεν είχα κάνει νάρκωση.Εχει μία βελόνα και καταλήγει σε ένα σωληνάκι και παίρνει τα ωάρια απο την ωοθήκη.Εμένα μέχρι να με καθαρίσουν μου έλεγαν και πόσα πήραν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eva η διαδικασία δεν είναι τίποτα....μην ανησυχείς καθόλου!Η μέθη διαρκεί πολύ λίγη ώρα και δεν θα καταλάβεις τίποτα. Πιθανόν λίγες ελαφριές τσιμπιές στη συνέχεια, αλλά πολύ ποιο ήπια από πόνους περιόδου.

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία!!!!!καλές γονιμοποιήσεις και με το καλό και η εμβρυομεταφορά!!!!!

Θα σε κρατάμε παρεούλα στις μέρες της αναμονής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva Καλή επιτυχία, όλα θα πάνε καλά!!!! Μόνο να ηρεμήσεις και να μη σκέφτεσαι τίποτα...το άγχος δυστυχώς δεν βοηθά....στην ωοληψία δεν θα καταλάβεις τίποτα!!!να σκέφτεσαι ότι θα έχεις κάνεις ένα βήμα για να έρθει το σποράκι σου πιο κοντά σε σένα....και δεν θα καταλάβεις πότε θα τελειώσει η διαδικασία της ωοληψίας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μου είδες που όλα πήγαν καλά και τσάμπα αγχώθηκες;;;;;;; Καλή επιτυχία για αύριο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά, να πάρει τα αυγουλάκια σας και να γονιμοποιηθούν ΟΛΑ!!!!! Μην αγχώνεσαι για τη διαδικασία, πράγματι δεν είναι τόσο δύσκολα όσο ακούγεται. Το πολύ πολύ να αισθανθείς πονάκια σαν της περιόδου για λίγα λεπτά. Ότι καλύτερο και περιμένουμε τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz, τι κάνεις? Ακούσατε την καρδούλα???? Φαντάζομαι πόσο συγκινητικό θα είναι....

Να σου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!

Eva όλα οκ χθες τελικά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω και γω το ίδιο πρόβλημα. Είμαι στην 5η μερα διέγερσης με 225 γκοναλ και έχω βγάλει μόνο 2 γύρω στα 13,5. Ο γιατρός δεν μου δίνει πιθανότητες για άλλα. Τί λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety, θα σου υπενθυμίσω την δική μου περίπτωση....

........έκανα μόλις 2 αυγά(με αρκετά αυξημένες δόσεις), γονιμοποιήθηκαν και τα δύο, αλλά όταν πήγα για την εμβρυομεταφορά μου είπαν ότι τελικά προχώρησε μόνο το ένα.....

Το τοποθετήσαμε και αυτή την στιγμή είμαι στην δέκατη εβδομάδα κύησης!!!!!

Αν θέλει να κάτσει.......... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnji, πολύ αισιόδοξη η περίπτωσή σου. Τα 225 θεωρείς ότι είναι μικρή δόση; Μήπως με μεγαλύτερη βγάλω κάτι παραπανω. Να δω τί θα μου πει και ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι sweety εννοείται ότι σου πει ο γιατρός!!!!!!!!! Εγώ έπαιρνα puregon , οπότε δεν μπορώ και να συγκρίνω.....

Δεν ξέρω αν είμαι η αισιόδοξη περίπτωση, αλλά να σου πω την αλήθεια μόλις μου είπε ο γιατρός ότι έχουμε μόνο δύο...με πιάσανε τα κλάματα και για ένα 24ωρο ήταν όλα μαύρα...μετά το πήρα απόφαση...χαλάρωσα και το είδα πολύ.... "ελαφριά". Όταν μάλιστα πήγα για την εμβρυομεταφορά γνωρίζοντας ότι είναι 2 και μου είπαν ότι προχώρησε μόνο το ένα...δεν με άγγιξε καθόλου...ας είναι ένα είπα...τι να κάνουμε.......

Θεωρώ πως στην φάση εκείνη η χαλαρή διάθεση ήταν το μυστικό......μάλιστα όταν η εμβρυολόγος έφερνε το "σπόρι"...της έκανα πλάκα και της είπα "πρόσεχε το νινί μου, ένα είναι"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety μην στενοχωριέσαι... μέχρι το τέλος μπορεί να ξεπηδήσει και κανένα άλλο, θα το δεις!!!

Όταν δεν κάνεις μεγάλη δόση (νομίζω από 150 ξεκινά η gonal), αλλά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα!!!!!

Μία φίλη μου ένα έκανε και τα κατάφερε, για αυτό μην απογοητεύεσαι...και τα πολλά δεν είναι και ό,τι καλύτερο για τον οργανισμό μας...

Καλή επιτυχία και όλα θα πάνε καλά!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! :D ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΩΟΛΗΨΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΗ(ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΜΑΣ) ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ (ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΚΟΜΩΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ)ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΑ ΕΥΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ.ΔΕΝ ΣΑΣ ΣΥΖΗΤΑΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ!!!PANIC!!!!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΠΟ ΤΑ 5 ΤΗΣ ΩΟΛΗΨΙΑΣ ΓΟΝΙΜΑ ΤΑ 3 ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΕΜΒΡΥΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ....ΜΠΛΙΑΧ!ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΟ,ΔΥΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΙ Ο ΘΕΟΣ!ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΥΝ Ο ΘΕΟΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 6/04/12.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΤΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ?ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΟΣ!ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΒΑΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΑΝΤΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ 3ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΤΑ ΒΑΡΗ.ΕΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μπράβο!!!!!! Με το καλό σου εύχομαι!!! Άντε και διδυμάκια........

Το βασικό είναι να προσπαθήσεις να είσαι όσο ποιο χαλαρή γίνεται! Για 3-4 μέρες καλό είναι να μην κουνηθείς.... ;) ...μόνο για κατούρημα! Δεν θα καθαρίζεις, δεν θα μαγειρεύεις.....για βάρη δεν το συζητάμε....

Μετά και μένα ο γιατρός μου είπε να επανέρθω κανονικά στην καθημερινότητά μου, αλλά η αλήθεια είναι και εφόσον δεν είχα δουλειά.....συνέχισα την απόλυτη ξεκούραση.....

Μάλλον απόλυτος κανόνας δεν υπάρχει, αλλά κάνε ότι περνάει από το χέρι σου για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!!!!! Φιλιά και καλό κλώσημα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To θεωρώ υπερβολικό να μην μαγειρευω. Και τί θα φαμε αυτές τις ημερες; Απέξω; Αν έχουμε κάποιον που μπορει να μας μαγειρευει έχει καλώς, αλλιώς πρέπει μόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα Eva μου, να πάνε όλα super!!!!!!

Εμένα πάντα μου λέει 4-5 ημέρες να προσέχω που είναι να γίνει η εμφύτευση, μετά κανονικά αλλά χαλαράααααααααα....όχι βάρη!!!!!!

Sweety2, δεν τρέχει και τίποτα να μην μαγειρεύουμε για λίγες μέρες, αν είναι για τόσο καλό σκοπό.... Μάλλον η ορθοστασία δεν κάνει καλό τις πρώτες μέρες για αυτό λένε όχι σε δουλειές(μαγείρεμα κ.λ.π)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To θεωρώ υπερβολικό να μην μαγειρευω. Και τί θα φαμε αυτές τις ημερες; Απέξω; Αν έχουμε κάποιον που μπορει να μας μαγειρευει έχει καλώς, αλλιώς πρέπει μόνες.
Sweety βάλε μερικές μερίδες φαγητό στην κατάψυξη.Νομίζω είναι η καλύτερη λύση.Έτσι για 3-4 μέρες που δεν θα μαγειρεψεις θα έχεις φαγητό.Σαν φρέσκο θα είναι αν το ξεπαγώσεις μετά ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μου συγχαρητήρια!!!! Δύο τέλεια αυγουλάκια, τι καλά!!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις αυτές τις μέρες της αναμονής. Σίγουρα είναι η πιο δύσκολη φάση αλλά θα περάσουν. Καλό είναι να προσέχεις όσο περισσότερο μπορείς. Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κοριτσακια τα αυγουλακια μου έμειναν στα δυο. Ευτυχώς γονιμοποιηθηκαν και τα δυο. Αν διαιρεθούν θα τα βαλω και τα δυο από βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύα μου με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακή και μακάρι να είναι και διδυμάκια!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!! Ξεκούραση και μόνο ξεκούραση! Άσε τα μαγειρέματα για τον αντρούλη σου! Προσοχή όχι βάρη και σκυψίματα!!!

Sweety2 καλή επιτυχία και στα δικά σου εμβρυάκια! Δύο και τυχερά!!!Καλη εμβρυομεταφορά!

Θα περιμένουμε νέα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια την παρασκευη παω για χωριακη.εχουν ξεκινησει απο προχτεσ κατι πονοι ομωσ που καθολου δεν μου αρεσουνε και μιαζουνε πολυ με τησ περιοδου μου.οχοι ψιλοπονακια πονοι κανονικα και στην κοιλια και στην μεση!!!τα νευρα μου δεν ειναι καλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μην χαλάς την ψυχολογία σου...

Εδώ στο φόρουμ έχω διαβάσει πολλές κοπέλες που έλεγαν ότι είχαν πόνους όπως της περιόδου και τελικά ήταν εγκυούλες!!!!!

Θετική ενέργεια και μην το σκέφτεσαι!!!!

Καλά αποτελέσματα την Παρασκευή, θα περιμένουμε τα ευχάριστα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευούλα μην αγχώνεσαι γιατί με αυτά τα πονάκια ποτέ δεν βγάζει άκρη! Εγώ 5 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά είχα πονάκια χαμηλά και έμοιαζαν με περιόδου και τελικά ήταν μπεμπάκι!!! Τα πονάκια να φανταστείς κράτησαν σχεδόν μήνα! Δηλαδή και μετά τη χοριακή είχα! Πολύ καλή επιτυχία!!

Μακάρι να μας έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety καλή επιτυχία!!!!!!!!!!! με το καλό να γονιμοποιηθούν και τα δύο!!!!!!!!!!!

Eva σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή!!!!!!! Μην αναλώνεσαι στα συμπτώματα!!! Σε κάθε γυναίκα ο οργανισμός αντιδρά με τον δικό του τρόπο... Να σκέφτεσαι μόνο θετικά και ότι όλα θα πάνε καλά!!!! Και θα πάνε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...