Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

καλα βρε λια μαφινς δε σου εφτανε το ζαχαρονερακι σου.. αλλα ενταξει ειναι σοκολατα παω πασο

φτιαχνω τις ομελετες και επανερχομαι.....

καλε δε παιζομαι στη διακοσμηση μακαρι σας το ξαναπα να μεναμε κοντα!!!!

βρε εστε μου ξεκολλα απο το καημενο τον εφραιμ....ειπαμε στη τηνο θα το βαφτησουμε το μπεπη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλα κατι ειχα ακουσει κι εγω αλλα δεν ασχολουμαι με καθε παπα και καθε καλογρια,τι φταινε και οι αγιοι που τους εκμεταλλευονται ολοι αυτοι,και μας κάνουν να μη γουσταρουμε τη θρησκεια μας επειδη ειναι αυτοι γελοιοι.

Ρε παιδια εχω παει ήδη 3 φορες σουπερ μαρκετ απο τις 12!Ολο κάτι ξεχνάω!Ευτυχως εχει 2-3 ,Μικρα εδω γυρω και δεν θα με κοροιδευουν!!ΜΑ ΤΙ ΟΥΦΟ??!!

Νανσυυ!!Απο τα λεφτα τον κατάλαβα!Βασικα θα προτιμουσα να μη με αφηνει να πληρώνω κάθε φορα το 30ρικο..

Καλος είναι,τρελιάρης,αλλα κάτι φορες νομίζω πως βιάζεται πολυ και κάνει ξεπέτα.Την τελευταια φορα,δεν ειχε αλλα ραντεβου να περιμένουν,πρωτη φορα.Και με ξεπεταξε στον υπέρηχο,(τοτε που έλεγα οτι με εβαλε πρωτη φορα στο τετραδιαστατο)Ουτε 2 λεπτα δεν το ειδαμε το μωρο,δεν επεμεινε λίγο μηπως κι έβγαζε το χερακι του απο μπροστα που δεν το βλεπαμε.Αυτο λίγο με ενοχλησε αλλα δεν το σχολίασα καθόλου στον αντρα μου.

Κατα τ'αλλα τον εμπιστευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια εγω τι να πω που στο γιατρο μου γινεται χαμος και για να πουμε μια κουβεντα μπαινουνε αλλες 10γυναικες με ερωτησεις και μας κοβουν :lol::lol::lol:

την τσακισα την ομελετα τωρα θελω μπυρα παγωμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕ ΘΑ ΚΟΛΛΑΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ Κ ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ ΑΠΕΞΩ.Κ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ;Κ ΑΥΤ ΤΙ ΕΙΝΑΙ;ΚΤΛ.ΕΓΩ ΓΕΛΑΩ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΕΧΩ Κ ΑΝΕΣΗ.ΤΗΝ ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΑ ΓΙΑΤΡΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Α ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΟΛΟ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ Κ ΓΕΛΑΓΕ..ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ.ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Κ ΕΑΝ ΟΧΙ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΛ.ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΠΕΙΡΑ ΤΗΛ Κ ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΜΟ!Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΤΟ ΙΚΑ!!!

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΚΑΤΑΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΩ.

ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΟΝΤΡΑΡΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΑΣΙΑ!!ΧΑΧΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑ ΠΩΣ ΕΑΝ ΔΕ ΔΕΙ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΔΕΝ ΦΕΥΓΩ...ΧΑΧΑ

ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ 30 ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ 60 ΚΑΙ ΟΓΔΟΝΤΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.ΤΑ ΓΛΙΤΩΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΗΝ ΠΩ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΙ ΤΡΩΝΕ..Κ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ Κ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ!!ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥΣΑΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΓΕΝΝΑΓΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΖΚΕΙΚ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ....ΕΤΣΙ ΖΗΛΕΨΤΕ ΛΥΣΣΑΡΕΣ ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα ...το πως αλλάζουμε θέματα και το πως γεμιζουν οι σελιδες μας ειναι το κάτι άλλο, απο που να αρχισω...

Στο θέμα γιατρού δύσκολα και εγώ θα άλλαζα αν ο μονος λογος ήταν το οικονομικό. Αν έχεις εμπιστοσύνη οτι απο ιατρικής πλευράς ειναι οκ και σε καλύπτει και ως άνθρωπος τοτε πιστευω οτι στο οικονομικό θα βρεθει λύση. Επισης επειδή ισως δεν έχω κάποια εμπειρία δεν ειμαι 100% σίγουρη οτι στο δημοσιο μπορει να αντιμετωπιστει κάποιο περιστατικο καλύτερα απο οτι στι ιδιωτικό νομιζω οτι ειναι καθαρά θέμα σε τι γιατρο θα πέσεις.

Αριάδνη μην έχεις άγχος με την β επιπέδου θα απολαυσεις το μωράκι σου και θα μάθεις επιτέλους και τι ειναι!

Ναταλια αυτο που λες ισχύει στην Αθηνα ειναι πιο τσιμπιμένες οι τιμές απο τι στη Θεσσαλονικη και στην επαρχια.

tsevoula περαστικά το εντεράκι σε ταλαιπώρησε και εσένα

Νάνσυ ελπιζω να βρεθει μια λυση οταν θα γεννήσεις για να έχεις και εσύ λιγη βοήθεια αλλά και να έχεις τη μικρή σε ανθρώπους που εμπιστευεσαι. Δυσκολα θα ειναι με τα τρια αλλά έχουμε τοση δύναμη που τα καταφέρνουμε στο τέλος και ας μην μένει χρονος για μας οπως θα το θέλαμε.

Καρολινα μου τώρα που φτιάχνει ο καιρός και μπηκε η άνοιξη πια οι ιώσεις δεν θα ειναι τοσες πολλές οποτε αφου η μικρή το θέλει το σχολειο σταμάτα την τον Μάιο οπως ειχες σκεφτει αρχικά, ειναι και το Πάσχα που μπορεις να την σταματησεις πάλι λιγες μέρες, για ένα μηνα δεν νομιζώ οτι αξιζει. Εγώ απο την άλλη θα την ξεκινήσω τώρα τον Απρίλη.

este βλακεια της που τους κουβάλησε σπιτι και να λες ευτυχώς που δεν την χτύπησαν τη γυναικα πάντως καλά κανεις και τα λες, οι μεγάλοι ωρες ωρες ζουν σε ένα δικο τους κοσμου...

Αλέκα ομορφα τα διακοσμητικά θα γινει ομορφούλι και το φωτιστικό. Και εγώ ομελέτα έφτιαξα για μένα σημερα έβαλα και μπολικο πράγμα μέσα σουπερ μου βγήκε.

Αμαλια καλά αποτελέσματα απο την καμπύλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΕΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ 7 ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΧΑΡΤΙΑ ΧΕΣΗ....ΠΛΥΣΙΜΟ...ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ Η ΜΑΙΑ.ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ Ο ΜΥΑΡΗΣ ΗΡΘΕ 8 ΠΑΡΑ Κ ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΟΝΟΣ...ΣΤΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΕ 1Ο ΛΕΠΤΑ ΗΤΑΝ Α-Ψ-Ο-Γ-Ο-Σ ΗΤΑΝ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΗΡΘΕ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ Κ ΑΛΛΗ ΓΕΝΝΑ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ 5-6 ΓΕΝΝΕΣ ΝΟΜΙΖΩ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΡΟ..ΗΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΟΜΝΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΤΑ ΤΡΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ.Κ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕ Κ Η ΝΑΣΙΑ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ Η ΝΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΡΕΑ.ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Κ ΑΥΤΟ...ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΩΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΕΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ 7 ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΧΑΡΤΙΑ ΧΕΣΗ....ΠΛΥΣΙΜΟ...ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ Η ΜΑΙΑ.ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ Ο ΜΥΑΡΗΣ ΗΡΘΕ 8 ΠΑΡΑ Κ ΚΑΘΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΠΟΝΟΣ...ΣΤΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΕ 1Ο ΛΕΠΤΑ ΗΤΑΝ Α-Ψ-Ο-Γ-Ο-Σ ΗΤΑΝ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΣΑ.ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΗΡΘΕ Κ ΑΥΤΟΣ Κ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΗ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ Κ ΑΛΛΗ ΓΕΝΝΑ.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ 5-6 ΓΕΝΝΕΣ ΝΟΜΙΖΩ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΡΟ..ΗΤΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ.Κ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΔΟΜΝΑ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΧΕ.ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΤΑ ΤΡΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ.Κ ΕΡΧΟΤΑΝ Κ ΜΕ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕ Κ Η ΝΑΣΙΑ.ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ Η ΝΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΡΕΑ.ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ Κ ΑΥΤΟ...ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΩΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΕ..

ΛΑΘΟΣ ΔΟΞΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νάνσυ, με τα 3 βλέπω να ρίχνεις πολλές αυπνίες...Εγω απο τώρα σκέφτομαι με το ένα, τί θα κάνω που είμαι πολύ του ύπνου...Τί να γίνει όμως?!

Καρολινάκι όσον αφορά τον παιδικό, να σου πώ ότι τον Μαιο, δεν παίζουν και πολλές ιώσεις, τον φάγαμε τον γαίδαρο αυτούς τους μήνες...Στο λέω εκ πείρας λόγω επαγγέλματος!

Αλέκα, όμορφο το φωτιστικό...Εγώ σκέφτομαι να "χώσω" την κουμπάρα μου που έχει καλλιτεχνικές τάσεις να μου φτιάξει κανένα...

Όσο για τη β΄επιπέδου...Μεχρι τώρα περίμενα πώς και πώς για να μάθω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το φύλο...Τις τελευταίες μέρες όμωες έχω τόσο άγχος να είναι όλα καλά, που δεν το πολυσκέφτομαι...Ασε που μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι πάλι δεν θα μου πουν...αν και δεν νομίζω βρε κορίτσια, τόσες μετρήσεις κάνουν, αυτό δεν θα δουν? Θα δείξει!

Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη μου αν δεν στο πει και τωρα ποτε θα στο πει οταν γεννησεις??? εγω θα τον κρεμαγα... οχι βρε τωρα θα στο πει...

νανσυ μου αν και με 2παιδια παλι θα τα προλαβαινω αρκει να κανω οσα βλεπει η πεθερα! μακαρι να μη δουλευα και να ευχαριστιομουν και τα δυο μου παιδακια αλλα δεν γινεται... ολα θελουν προγραμμα και ας μην εχουμε βοηθεια απο ξενους... μονο να μας καταλαβαινουν οι αντρες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πανεμορφες κοιλιτσες.......................πω πω εχετε μια μαγικη ικανοτητα να πηγαινεται απο το ενα θεμα στο αλλο με θεικο τροπο απο την διακοσμιση των δωματιων στα υπεροχα φαγητααααααα και μετα στους γιατρους και στις γεννες πεθαινω να σας διαβαζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω..................

τελικα ειναι πολυ μικρος ο κοσμος νανσυ και λια εχετε τον ιδιο γιατροοοοοοοοοο ειναι οντως τρελλογιατρος??????χα χα χα χα χα χα χα χα χα

καλα που να δειτε στον δικο μου γιατρο τι γινεται πανικος ραντεβου δεν κλεινει οποιος παει πρωτος μπαινει και ο αλλος κανει τον σταυρο του για το ποτε θα βγει χα χα χα χα χα χα και αν δεν αντεχει τα προστυχακια αστο χα χα χα χα χα χα χα ειναι τελειως τρελος αλλα τον εμπιστευομαι με κλειστα τα ματια οταν ειχε ερθει η πεθερα μου μια φορα μαζι μου γιατι ο αντρας μου δεν εβρισκε να παρκαρει αρχισε να της μιλαει και καποια στιγμη χτυπησε το κινητο του τι να σας πρωτοπω για να σας δωσω μια μικρη ιδεα........καποια ηταν στις γονιμες μερες της αλλα ο αντρας της ηταν στην κρητη και της λεει αν θες να μεινεις εγκυος εχεις 24 ωρες να παρεις το πλοιο και να πας κρητη να βρεις τον αντρα σου και να τον................καταλαβατε φανταζομαι..................αλλα αλλο να σας το λεω αλλο να το ακουτε η δε πεθερα μου κοκκινησε ολοκληρη στο δε ιασω οταν γενναγα τρελλο γελιο με τις νοσοκομες και να φανταστειτε οτι η γυναικα του ειναι ειναι μαια και ειναι και μια κουκλαρα .................

αλλα στην δουλεια περα απο τα αστεια ειναι θεος ..........διακοπες δεν παει ειναι συνεχεια στα γραφεια του εχει 2 και εχει τρελη δουλεια συνεχειαααααααααααα με τον αντρα μου δε σε καθε γεννα του λεει η γυναικα σου ειναι εγκυος εσυ εχεις συμπασχουσα εγκυμοσυνη και παιρνεις κιλα χα χα χα χα χα χα χα χα χα καθε επισκεψη ειναι 50 ευρω αλλα τι να κανω που τον θελωωωωωωωω και δεν τον αλλαζω

και στις 2 γεννες μου ηταν συνεχεια μαζι μου και αυτος και η γυναικα του και καθε μερα περναγαν να με δουν και να δουν και το μωρο και να μιλησουν και στους δικους μου και ολα ηταν υπεροχααααααα

αλεκα μου υπεροχο το φωτιστικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

αριαδνη μου με το καλο να κανεις την β επιπεδου ολα καλα θα πανε μην φοβασαι στην β σιγουρα θα σου πουν το φυλο ακομα και να μην φαινεται στην αρχη δεν προκειται να σε αφησουν να φυγεις χωρις να σου πουν φαε καμια καραμελιτσαααααααα να το αναστατωσεις γλυκααααααααα

νασυ μου πω πω σε καταλαβαινω και γω αυτο σκεφτομαι βεβαια ο μεγαλος μου θα ναι σχεδον 4 και ο δευτερος θα ναι σχεδον 2 αρα το προγραμμα τους το εχουν λιγο πολυ αλλα με το μωρο δεν ξερω πως θα ειναι ...........................θα δουμε σε μερικους μηνες χα χα χα χα χα χα χα χα

σημερα εκανα και τις τυπικες εξετασεις αυριο θα βγουν και τα αποτελεσματακια και την πεμπτη με το καλο θα παω στον γιατρο μου να με δει και ελπιζω να δουμε και το μωρακι μας αλλιως πια στην β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

σας διαβάζζω συνεχεια, μη νομίζετε ότι χάνω ούτε ένα επεισόδιο απλά λόγω δουλειας δεν ειμαι και πολύ σπίτι! σήμερα έκανα και την καμπύλη ζαχάρου!αηδία ήταν αλλά τα καταφερα!αυριο τα αποτελέσματα! και τη δευτερα γιατρούλη για υπέρηχο!

μαρία - ντέλφιν μακάρι να πάνε όλα καλά με το σκυλάκι σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα!!!

Δεν ειχα χρονο να μπω σημερα γιατι εχουμε την πεθερα μου αρρωστη και τωρα εχει πεσει στο κρεβατι.. :(

Μετα απο κατι χειρουργεια που εχει κανει, και παλαιοτερα την αφαιρεση γυναικολογικων τις βγαινουν τωρα διαφορα ,τα εχουν παιξει και οι ορμονες της και την τρεχουμε στους γιατρους...Εγω καθομαι και μαγειρευω για ολους , γιατι την ταιζουμε τωρα στο στομα.Ειναι μολις 59 ετων....Ουφφφ, και ο αντρας μου χαλια!!!

Μου λεει να μην τη βλεπω για να μην στεναχωριεμαι.......

Λιακι, κικιτσα, ραπανακι καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις!!!

Αριαδνη μου θα δειτε το φυλλο στην β επιπεδου.Ολα καλα θα πανε !!!Και εμεις τοτε το σιγουρεψαμε.

Εμενα ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος επιστημονος αλλα λιγο τσιμπημενος.

Σε καθε ραντεβου μας παιρνει 80 euro ....Στο πρωτο ραντεβου μας πηρε 120euro!Για υπερηχο,τεστ παπ συν επισκεψη 130euro!Για το οικονομικο σιγουρα θα το συζητησουμε σε δυο εβδομαδες που θα παμε.Πιστευω να εχουν κατεβασει τα κασε τους και αυτοι και τα μαιευτηρια :roll:

Σορυ αν ξεχασα καποια :oops::oops:

Αλεκακι αν μπορεις βαλεμε επομενο ραντεβου 5/4

Σας φιλω γλυκουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παρελαβα τα καδρακια σημερα πρωτη φορα μου ηρθε κατι οπως ακριβως το ειδα στο ιντερνετ κ σε δυο μερες.δεν το πιστευα.τηνεχω καταβρει με τις αγορες μεσω ιντερνετ.γιατι με την μικρη δεν μπορω να πηγαινω απο μαγαζι σε μαγαζι.η πλακα ειναι που τα ειδε ο αντρας μου κ λεει να σου εαν ειναι δυο κοριτσια τα γαλαζια τι θα τα κανεις;εχω τα κοριτσια του λεω απο το φορουμ!χαχα

λιλ τραβας ζορι κ εσυ...αυτα θα εχουμε οσο μεγαλωνουμε μεγαλωνουν κ οι αλλοι.εγω που εχω 4 πεθερικα δεν θελω να ξερω τι μπορει να με περιμενει στο μελλον..βεβαια ειναι μακρια αλλα αυτο αλλαζει ανα πασα ωρα κ στιγμη..βεβαια εγω βοηθεια δεν εχω ουτε θα εχω οταν γενησω αλλα αυτα ξεχνιουνται ευκολα..αναρωτιεμαι κιολας τωρα που δεν μπορω να παω εαν θα ερθει να δεις κανεις την εγγονη του κ εμενα εγκυο..αλλα κ αυτο θα ξεχαστει κ οταν θα ερθει η ωρα να παω δεν θα σταματησει το τηλ ελατε να σας δω και που ειστε κτλ.μεχρι κ τον αντρα μου τον εχει πειραξει ολο αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Νανση ειναι δυσκολες αυτες οι καταστασειες! :(

Αλλα μην νομιζεις εγω που τους εχω απο κατω ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα.

Παντα ειχαν θεματα υγειας και συνεχεια τρεχουμε. Δεν ξερω αλλα αν δεν ειχαν τα παιδια τι θα κανανε?? :roll:

Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλοι ανθρωποι και κοιτανε το σπιτι τους και εμεις το δικο μας!

Καλοριζικα τα καδρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ήθελα δεν ήθελα,με πέτυχε ο υπνος στη γωνία και ουτε που το κατάλαβα!Ξεραθηκα...

Μαξιμάκι τελικα τι μαγειρεψες??????Ελα πες να έχω να φαντασιώνομαι..!

Νανσυυυ!Μια φορα μόνο που χρειαστηκε να μου κανει καυτηριασμο ,και πήγα στο μητερα, μου άρεσε όπως μου φερθηκε,ενιωσα να με προσεχει.Εμενα γενικά μου τι δινει οταν παιρνουν τα λεφτα στο ορθιο και χωρις αποδειξη,μου φαινεται κάπως.

Ήρθαν τα καδράκια σου ε!Αντε καλοστόλιστα!!

Παω να φτιαξω τα κεκάκιαααα!!!!Νηστίσημα,και απο πάνω θα βάλω διάφορα μπιρμπιλόνια~!!!

Ελπιζω να φαγωθουν γιατι έγω τα φτιάχνω επειδη μου αρέσει η διαδικασία!!!!

(χαχα...ετσι εκανα και το παιδι...μου αρεσε η διαδικασια!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou eiste kala?

nansy mou edo eimai koritsi mou. exthes eixa parea sto spiti kai koimithika noris kai den mpika katholou.

kai simera pigame gia psonia :) :) sta jumbo kai pirame polla pragmata. fanelakia, olosoma kormakia, rouxalakia,pipiles,mpimpero, kouvertoules,gantakia,saliares,panakia kai alla polla! a pirame kai banaki. kourastika para polu. gurisame 5 ores :o:o kai den exo kouragio na diavaso ta nea sas. aurio koritsia mou.

kalinixta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Μέρες είχα να μπω και δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας!

Ήμουν χάλια...από ίωση...

Το κακό ήταν ότι πριν ήταν ο μικρός άρρωστος...μετά αρρώστησε ο άντρας μου και μετά εγώ...όλους με την σειρά μας πέρασε, βέβαια ο καθένας είχε τα δικά του ο μικρός λαρυγγίτιδα, ο μεγάλος φαρυγγίτιδα και εγώ φαρυγγίτιδα με συνάχι...ευτυχώς τώρα είμαστε οικογενειακώς καλύτερα. Εχθές και σήμερα πήρα αναρρωτική αλλά αύριο θα πάω στη δουλειά και βαριέμαι πολύ.

Βλέπω τα δωματιάκια σας θα γίνουν τέλεια!!!Εγώ ακόμα τίποτα...ακόμα νωρίς είναι. Και την άλλη φορά στον 7 άρχισα ετοιμασίες. Όσο για την βαλίτσα (είχα αργήσει πολύ...) τα είχα έτοιμα όλα από τον 8 αλλά δεν τα είχα βάλει μέσα στη βαλίτσα. Δύο μέρες πριν γεννήσω την ετοίμασα. Συγκεκριμένα ήταν ξημερώματα Δευτέρας και μου είχε έρθει λίγο αίμα...είχε ξεκινήσει η διαδικασία...με αποτέλεσμα αντί να πάρω τηλ τον γιατρό έβαζα τα ρούχα μέσα στη βαλίτσα...μετά πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι απλά ξεκίνησε η διαδικασία και να ξαπλώσω όσο μπορώ γιατί ήμουν στις 36 εβδομάδες (μήπως έπαιρνα καμιά εβδομάδα παραπάνω) αλλά τελικά ξημερώματα Πέμπτης μου έσπασαν τα νερά και ήρθε το μωράκι μου!!!Αυτή τη φορά λέω στον 8 να την έχω έτοιμη...!!!!Δεν ξέρεις τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Εϊστε καλά;; Εγώ ακόμα παιδεύομαι με την ίωση αλλά χάρη στο Καρολινάκι μας είμαι κάπως καλύτερα και κυρίως ψυχολογικά ;);););) Ευχαριστώ φιλενάδα!

Νάνσυ μου σχετικά με τη δουλειά μου τώρα. Είναι γεγονός ότι δε δουλεύω από χόμπυ, ούτε επειδή θέλω να κερδίσω κάποιο παράσημο. Επίσης γεγονός είναι ότι δεν πεινάω κιόλας. Δόξα τω Θεώ ακόμα καλά είμαστε. Παρόλ' αυτά αν δε δούλευα ο μισθός του άντρα μου δε θα έφτανε. Δουλεύω λοιπόν για να είμαστε καλύτερα και για να μη στερήσουμε κάποια πράγματα απο τα παιδάκια μας. Θεωρώ ότι ο κάθε λογικός άνθρωπος φροντίζει και για το παρόν και για το μέλλον, σωστά;; Η κατάσταση έχει ως εξής λοιπόν. Στο φροντιστήριο που δουλεύω μου έχουν δώσει να κάνω ένα μάθημα. Άλλες χρονιές γράφονται περισσότερα παιδιά οπότε και οι ώρες δουλειάς είναι πολλές, άλλες γράφονται λιγότερα παιδιά οπότε οι ώρες δουλειάς είναι λιγότερες. Δεν μπορώ να λέω κάθε χρονιά ότι θα δουλέψω σύμφωνα με τα γούστα μου. Αν χάσω τη δουλειά μου το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα μπορέσω τέτοια εποχή να βρω άλλη άρα δεν είμαι και άνετη να δηλώσω ότι ένα χρόνο δε θα δουλέψω γιατί πολύ απλά θα φέρουν αναγκαστικά άλλον στη θέση μου και μετά..πάει...Δυστυχώς δεν υπάρχει οικογενειακή επιχείρηση για να με περιμένει η θέση μου. Κουράζομαι πολύ η αλήθεια είναι αλλά τουλάχιστον μπορώ να προσφέρω στην οικογένειά μου. Και επειδή δεν μου αρέσει να κλαίγομαι οφείλω να ομολογήσω ότι μου αρέσει κιόλας που δουλεύω. Μακάρι να είχα τη δυνατότητα να δουλεύω όσο θέλω. Για τα ιδιαίτερα τώρα. Οι ώρες μου στο φροντιστήρο είναι αρκετές και δε μένει πολύς ελεύθερος χρόνος γι' αυτά. Έχω και τα όριά μου άλλωστε. Παρόλ' αυτά δεν μπορεί κανείς να στηρίζεται στα ιδιαίτερα γιατί ούτε ασφάλιση παρέχουν, ούτε σταθερά λεφτά βγάζεις μια που τα παιδιά ακυρώνουν το μάθημα όποτε θέλουν. Αυτάααα. Πλατείασα λίγο αλλά ελπίζω να κατάφερα να σου εξηγήσω την κατάσταση. Στο επαγγελματικό κομμάτι άλλοι είναι πιο τυχεροί και άλλοι πιο άτυχοι τουλάχιστον όσον αφορά στις ανέσεις και στις παροχές....Όσο για τα παιδιά μου, ακόμα και αν κουραζόμουν τέσσερις φορές περισσότερο το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα τους στερούσα τίποτα λόγω κούρασης. Έστω και αν χρειαζόταν να μην κοιμηθώ καθόλου...

Στο Έλενα δυστυχώς οι περισσότεροι γιατροί έχουν την ταρίφα τους...Σου λένε ότι άμα δε σου αρέσει να σε ξεγεννήσει αυτός που θα κάνει εφημερία την ώρα που θα γεννήσεις..Επειδή όμως πολλές δεν το θέλουν αυτό πληρώνουν συγκεκριμένο γιατρό για να τις προσέχει....

Αριάδνη μου μην ανησυχείς! Όλα τέλεια θα πάνε με τη Β Επιπέδου!!!Πρεμπιπτόντως σε ποιο μαιευτήριο πληρώνεις τόσα λίγα λεφτά για μονόκλινο;;; Πες μου να έρθω!!!!! Εδώ θες 10.000 για μονόκλινο(μαζί με γιατρό).....

maxim μια χαρούλα τα 1000 ευρώ που θα δώσεις. Είναι πάντως γεγονός πως στην Αθήνα οι τιμούλες είναι λίιιγο τσουχτερές. Εγώ στον γιατρό που με ξεγέννησε στον Πάνο έδωσα 2000 και μάλιστα με απόδειξη των 1000 :shock::shock: ..Τώρα έχω αλλάξει γιατρό και δεν ξέρω τι θα πάρει. Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχει δείξει ότι κυνηγάει τα φράγκα..

este σου πήρε 65 ευρώ;;;; Πάρα πολλά λεφτά..Πολύ παράξενο από εκεί που δε ζητούσε τίποτα να ζητήσει τώρα τόσα λεφτά..Έχει λογική πάντως αυτό που λες..

Καρολινάκι μου νομίζω ότι αυτό με το ΙΚΑ και το ΙΑΣΩ δεν ισχύει πια (τα 980 ευρώ)..Τουλάχιστον έτσι μου είχαν πει όταν έκανα την αυχενική..Άλλαξαν πάλι τα πράγματα;;;;Όσο για το Λυδιάκι σου μια που θα τη σταματούσες έτσι και αλλιώς το Μάιο δεν πειράζει να σταματήσει από τώρα..Είναι γεγονός ότι οι ιώσεις μας έχουν γονατίσει...Άμα την πηγαίνετε σε κούνιες και άλλες βολτούλες δε θα έχει θεματάκι ;);)

Νάνσυ μου στην πρώτη εγκυμοσύνη άλλαξα 2 φορές γιατρό. Ο τρίτος με ξεγέννησε..Τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν έχω αυτόν που με ξεγέννησε στον Πάνο γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη. Ευτυχώς τώρα βρήκα τέλειο γιατρό! Είμαι πολύ ευχαριστημένη! Μακάρι ως το τέλος να κυλήσουν τόσο όμορφα τα πράγματα!

este φοβερό αυτό που έγινε με την πεθερά σου..Οι αλήτες..Δεν έχουν ιερό και όσιο :evil::evil::evil:

Αλεκάκι κι εσύ αύριο έχεις γιατρό;;; Κι εγώ!!!! Θα πούμε τα νέα μας!!!!!

Λία μου καλά αποτελέσματα με την καμπύλη!!! 'Εχεις χαμηλό αιματοκρίτη και σου έδωσε διπλό σίδηρο;; Εγώ είχα αιματοκρίτη 29 και μετά από 3 εβδομάδες με διπλό σίδηρο πήγε 31.

LIL o γιατρός σου είναι φωτιά από τιμές......Λογικά και για τον τοκετό πολλά θα ζητήσει......Βέβαια σημασία έχει να νιώθεις καλά μαζί του! Και αυτός όμως 80 ευρώ η επίσκεψη σε εγκυμονούσα;;; Κάθε μήνα θέλει 80 ευρώ;;;; Πολλάααααααααα....

Αφροδιτάκι περαστικά σας!!! Μας θέρισαν φέτος οι ιώσεις...Όσο για τη βαλίτσα την ετοίμασα λίγες μέρες πριν γεννήσω και πάλι καλά που γέννησα αφού έκλεισα την 40η εβδομάδα...Την είχα άδεια στο δωμάτιο από όταν μπήκα στο μήνα μου αλλά δεν τη γέμιζα ποτέ :lol::lol::lol::lol:

Έγραψα πολλά το ξέρω αλλά τι να κάνω;;; Κάθε φορά γράφετε όλο και περισσότερα..Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...