Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

Εγώ κορίτσια δεν έχω ρωτήσει ακόμα για τιμή, περίμενω να γίνει και η β επιπέδου και στο επόμενο ραντεβού ίσως τον ρωτήσω...Πάντως επίσκεψη παίρνει 20 ευρώ...πολύ καλά... Και ξεγεννάει σε 2 μαιευτηρια, το ένα προσ το παρον έχει 2400 και το άλλο 1900 με όλα μέσα, παιδίατρο, επισκληρήδιο κλπ. Α και εννοώ για μονόκλινο και καισαρική...Όχι οτι θα κάνω καισαρική αλλά επειδή αυτή είναι πιο ακριβή, έχω αυτό το ποσό στο νού μου για να είμαι μέσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΣΕ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΤΟΣΟ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ;ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗς ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΗΓΕΣ ΜΕΣΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΓΝΩΣΤΗΣ;ΤΥΧΑΙΑ ΠΗΓΕΣ;ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΜΕ ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΑΠ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΑΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ.Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΧΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Κ ΤΟΚΕΤΟ.Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΑΘΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΑΝ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝΤΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΧΑΧΑ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΓΕΛΑΓΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Κ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ Κ ΕΚΕΙΝΗ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.Και γω ηταν να αλλαξω γιατρο αλλα θα κανω την β επιπεδου πρωτα και μετα αλλαγη.Εμενα επισκεψη μου παιρνει 50€ χωρις αποδειξη,και για την γεννα μου ειχε πει 2000€.Δεν περιμενα και λιγοτερα για το ιασω.Οσο για το που ειναι καλυτερα αυτο ειναι μπερδεμενο.

Εχω ακουσει πολλα ασχημα για ιδιωτικα εξισου με τα δημοσια με ενα συν επιπλεον στα δημοσια οτι εχουν τα απαραιτητα(γνωση,μηχανηματα...)για περιπλοκες γεννες.Απο την αλλη εχω καταληξει οτι αυτο που μας τραβαει στα ιδωτικα ειναι η χλιδα,εστω σε μενα,αλλα εχω ακουσει και στο Ελενας κ στο Αλεξανδρασ οι καινουργιες πτερυγες δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα..Πηρα τηλ στο ελενα καπου 700€ ειναι για φτ για τριημερο κ συν 45€ για μονοκλινο νομιζω με ολα μεσα και ρωτησα "ειναι κι η αμοιβη του γιατρου μεσα?"κι μου λεει"τι εννοειτε?" της λεω"ποσα χρηματα θελει ο γιατρος?" κ λεει"οι δημοσιοι γιατροι δεν παιρνουν ξεχωριστα χρηματα" .Α ρε Ελλαδα ,ο κοσμος το χει τουμπανο....

Κατα τα αλλα χτες το πρωι κοριτσια με επιασε ενας τρελος πονος αριστερα σε ολη την κοιλια μου,δεν μπορουσα να περπατησω,αγχωθηκα υπερβολικα,πηρα τη γιατρο μου και μου πε αμεσως οτι ειναι το εντερο κ να μη φοβαμαι κι να παω τουαλετα.Συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα παει ωσ εκεινη την ωρα.Δεν ειχα ποτε θεμα δυσκοιλιοτητας κι ομως για μια φορα που αργησα με εκδικηθηκε!!! :shock: .Απιστευτος πονος και μου κρατησε ολη την ημερα.

Ουφ κκι εγω την Δευτερα εχω την β επιπεδου,επιτελους,η αληθεια ειναι οτι δεν εχω αγχος,ευχομαι κι ελπιζω να ναι ολα καλα.Την ιδια μερα μου χει βαλει κ την καμπυλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γεμιστουλες μου κοριτσαρες :lol::lol::lol:

τι κανετε?

τωρα πιασατε το θεμα του κασέ ε? :lol::lol::lol:

εχετε πλακα..αλλαζετε θεμα τσακ μπαμ.. :D

α λεγατε για τη βαλιτσα του μαιευτηριου..μμμμμμμ εγω δεν εχω ετοιμασει τιποτα ακομη... :roll: ουτε εχω παρει κανενα ρουχαλακι του ποντικουλη...αλλα δεν αγχωνομαι σε δυο μηνες γενναω..λεω εχουμε καιορ ακομη..γιατι τωρα τρεχουμε για καποια αλλα πραγματακια...

απο κασε λοιπον...στο θεμα μας..μας το κανε 1.500€ ο δικος μας..η αμοιβη του... και δυστυχως ενω μεσω του ικα το τρικλινο θ απηγαινε 980€ στο ιασωγια οσες μερες κατσω... εγω εχω ταποτε και μαμωτο :evil::evil::evil::evil: δεν ενσωματωθηκε μαζι με τα αλλα ταμεια.. :(:(:(:( τους βλακες πραγματικα απορώ με το σκεπτικό τους :!::!::!: οποτε θα δωσω 1800€ περιπου για τρικλινο... :evil:

βαρεθηκα μεσα στο σπιτι ..ειμαι μεσα αποτην παρασκευη... :( θελω να βγω ατααααααααααα..να γινω καλα και να λειπω ολη τη μερα :lol::lol::lol:

σκεφτομαι πολυ σοβαρα κατι...και θελω τη γνωμη σας...

λεω να την σταματησω πιο νωρις από το σχολειο την παπένια μου..ηταν να την σταματησω τον μαιο που θα γενναγα αλλα με τοσες φορες που χω αρρωστησει δεν αντεχω αλλο... :evil: ουτε το μωρακι μου που το χω ταραξει στις αντιβιωσεις...απλα οταν της το παμε χθες οτιθα σταματησουμε το σχολειο... :?:? το λυδακι δεν ηθελε με τιποτα... :cry: λογικο δε λεω εχει τις παρεες της ...εχει συνηθισει..αλλα ουτε και αυτη να ναι ολο αρρωστη λεει ουτε εγω...δεν ξερω ελεγα να την παω αυτη την εβδομαδα και μετα να την πηγαινει καμμια κουνια ο πατερας της...τα απογευματα..να ξελαμπικαρει και αυτη λιγο... ;););) γιατι προχθες που ταν μεσα μια βδομαδα μουλεει το πουλακι μου..μαμα βαρεθηκα μεσα στο σπιτι :(:(:( και καθε μερα μας ρωταγε η σκατουλα..σημερα που θα παμε????

καλη επιτυχια στην ανθη μας και στην εστε μας στις εξετασεις που χουν αυτη την εβδομαδα...αντε να δειτε 100 % το φυλο και ολα θ αναι καλα... :D:D:D:D με υγιεστατα σπορακια...μην αγχωνεστε κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω προς το παρον..

ανθουλι τα παμε εκτενεστερα εμεις χθες.. :D:D:D .το ξενυχτησαμε βρε παλι... :lol::lol::lol: νυχτεριδουλα μου εσυ!!!!!!!περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο ακους???????????? :roll::roll::roll:

κατερινακι μου εχεις και εσυ πμ αγαπη μου..

τσεβουλα μου περαστικουλια...το εντερακι σου ηταν τελικα ε? αντε καλα αποτελεσματα και σε σενα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΙ ΠΡΩΤΟ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΡΟ ΙΣΩΣ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΣΕ ΓΕΝΝΑ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ.ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 4 ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΖΙ Κ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ.ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΜΙΚΡΟΒΙΩΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ Κ ΕΠΙΣΗΣ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΕΙΧΕ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΗΤΑΝ ΑΠΕΙΡΗ.ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΜΑΖΕΥΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ Κ ΤΗΝ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΤΗΡΟΥΜΕ ΣΑΡΑΝΤΑΗΜΕΡΟ.ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΙ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΠΕΘΕΡΑ ΚΤΛ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ.ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΑΝ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΧΕΙ ΤΗΝ ΣΑΝΤΗ(ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ Κ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ)ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΟΙΝΩΣ ΤΟΝ ΗΠΙΑΜΕ!!!!ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΠΙΣΗΣ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ..ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΟΝΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ 8-2 Κ ΜΕΤΑ;ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ Κ ΕΓΩ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑ ΕΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΩ Κ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙΣ.ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ;ΣΚΕΨΟΥ Κ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ..ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΕΚΤΟΣ Κ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΣΗΧΟ ΠΑΙΔΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες ,τι κανετε;εγω δουλεια !!!

δεν εχω ρωτησει το κασε του γιατρου ,θα ρωτησω την παρασκευη κ θα σας ενημερωσω!

πηρα στο ρεα κ μου ειπαν 1800 καισαρικη κ 1500 φτ.θα δουμε κ ποσα θα θελει κ ο γιατρουλης!

εχω αρχισει να αγχωνομαι με οσα εχω να ετοιμασω αλλα απο 12/4 πρωτα ο θεος θα σταματησω την δουλεια οποτε θα εχω χρονο μπροστα μου.....φανταζομαι!!!!

Καλες εξετασεις σε οσα κοριτσακια κανουν σημερα κ καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενετε!!!

και εγω αλλαξα γιατρο πριν 1 1/2 μηνα περιπου.δεν του ειχα εμπιστοσυνη του πρωτου κ τελικα πηρα την αποφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου ..οντως ειναι δυσκολα κοριτσακι μου...τα διαβασα αυτα που λεγες και αγχωθηκα και εγω λιγακι... :(:( ευχομαι να σου πανε ολα καλα..και μ ετον παππου και γενικα να μην ειναι τοσο δυσκολα ματια μου..ζητα βοηθεια αν ειναι απο την κοπελα που λες..η αν εχεις καμμια καλη φιλη που θα μπορουσε για λιγες ωρες να ταν εστω διπλα σου...σου στελνω πολλα φιλακια :-*:-*:-*:-*

αννα καλημεραααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ εννοείται ότι αν πάω σε δημόσιο θα επιλέξω μονόκλινο μην σου πω και σουίτα (ναι υπάρχει και σουίτα στο Έλενα). Συμφωνώ σε αυτό που λες με τους γιατρούς και εννοείται ότι εάν ήταν αλλιώς τα πράγματα δεν θα το σκεφτόμουν καν να αλλάξω γιατρό. Όμως με την εκμετάλλευση που υπάρχει το σκέφτομαι γιατί είναι απλό το θέμα απλά δεν διαθέτω τόσα χρήματα. Κι εμείς είχαμε ένα μακρινό γνωστό πελάτη του άντρα μου που τον ήξερε αλλά δεν είχε ρωτήσει ποτέ πόσα παίρνει και εγώ δεν μπορούσα να τους ρωτήσω είναι λίγο λεπτό το θέμα. Στην αρχή όταν έλεγα στον άντρα μου να τον ρωτήσουμε μου έλεγε είναι νωρίς ακόμα και γενικότερα επειδή τον εμπιστευόμαστε καλύτερα να μην αλλάξουμε γιατρό. Τώρα όμως συμφωνεί και αυτός αν και ακόμα έχουμε επιφυλάξεις. Ας ελπίσουμε ότι δεν θα χρειαστεί και θα έχω βοήθεια οικονομική.

Άλλο θέμα τώρα. Είχα σκηνικό στο σπίτι με τα πεθερικά μου. Πήγε η πεθερά μου στην τράπεζα και την πλησίασε ένας τάχαμου από τον γιο της γνωστός να του δώσει λεφτά για να πληρώσει το ΦΠΑ του γιού της. Η πεθερά μου ναι μεν δεν έδωσε γιατί του λέει δεν έχω αλλά του λέει έλα σπίτι. Τον πήγε σπίτι και πριν του δώσει λεφτά του λέει κάτσε να σου πάρω τηλ τον γιο μου να συνεννοηθείτε. Και μόλις το είπε αυτό αυτός την κοπάνησε. ΕΥΤΥΧΩΣΣΣΣ που έχω τα μαστόρια στο σπίτι και δεν ήταν τελείως μόνοι τους γιατί ο πεθερός μου είναι στο καρότσι και η πεθερά μου καταπονημένη γυναίκα. Γι'αυτό προφανώς και την πλησίασαν. Στο τσακ την γλίτωσαν αλλά εγώ είμαι πολύ θυμωμένη και εκνευρισμένη γιατί αυτοί μπορεί να μας σταμπάρουν τώρα και να μας την πέσουν σε άσχετη στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου και εγω αυτο λεω να τηνσταματησω απο τωρα...και δεν θ απαει μετ αξανα σταθμο...

με το που γεννησω θα τα χω και τα δυο :D:D:D χαμος θα γινεται..εχει να φαει φιλια αλλα και ξυλο ο καημενουλης ο μπεμπης... :oops: αλλα δεν παιζει οικονομικα να πληρωνω με το που παω δουλεια και νταντα και παιδικο..με τιποτααααααααα ρε κοριτσια... :(

εκτος των αλλων...δεν μας αφηνει η γιατρος λογω ιωσεων να την παω στο σταθμο γι α ενα τουλαχιστον εξαμηνο αφοτου γεννησω..λογω ιωσεων που θα εφερνε η μικρη...και δεν της καταλογιζω καθολου αδικο...ειδατε πως μας παει τωρα..ολο αρρωστες ειμαστε..το βρεφακι το καημενουλι που δενθα χει ανοσοποιητικο δεν θα αντεξει ...να το χω ολο στα νοσοκομεια...με τιποτα :roll: προτιμω να κουραζομαι και με τα δυο..και που και που θα ρχεται η πεθερα μου δυο φορες την εβδομαδα..λιγο η μαναμου ..καμμια μερα..γιατι εργαζεται ...και αν μπορει καμμια φορα η αδελφουλα μου εστω για παρεουλα,...ε τι ν απω..εδω αλλες δεν εχουν κανεναν και τα βγαζουν περα...απλα θα χασω και ευκολα τα κιλακια απο το τρεξιμο που θ αχω :lol::lol::lol:

εστε πωπω...τρομαξα στην αρχη μεχρι να δω τι εγινε... :o:o παλι καλα να λες...δεν εγινε τιποτα...αλλα κακως ρε συ κοριτσακι μου τους πηγε σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki εκτός αυτού πριν 2-3 εβδομάδες της είχα μιλήσει έντονα της πεθεράς μου γι'αυτό το θέμα γιατί το είχα διαβάσει στο ιντερνετ. Της λέω μην τυχόν σας πλησιάσει κανείς και σας πει ταχαμου από τον γιο την κόρη η την νύφη σας να μου δώσετε λεφτά για να πληρώσω κάτι. Είναι κομπίνα της λέω. Εκεί όμως κουτορνίθια. Λυπάμαι που μιλάω έτσι αλλά τα έχω πάρει πολύ άσχημα. Και μετά μου λένε να τους αφήνω και το μωρό. Ναι καλά δεν σφάξανε. Αν δεν είμαι εγώ εκεί δεν μένει μαζί τους με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μου ααααααααααα τωρακαταλαβα... ;);)

οκ δε λεω μπορει να ναι καλη..αλλα όντως αν δεν εισαι εσυ...μην τους αφησεις τ αμωρα μονα τους...

θελει πολυυυυυυυυυ υπευθυνοτητα και απιστευτη προσοχη το να κρατας μωρα...τα ματια οχι 14 αλλα 144444444444 :lol::lol:;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Karolinaki το ξέρω απλά όταν τα λέω αυτά στον σύζυγο τσαντίζεται γιατί είναι γονείς του οπότε καταλαβαίνεις, χτυπάω φλέβα. Δεν με νοιάζει τίποτα όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θ ατα λες και εσυ ηρεμα και αστον να τσαντιζεται...

βρες μου εντωμεταξυ αντρα που να μην εχει αδυναμια στη μανα του...δεν λεω να ναι μαμακιας...αλλα το οιδιποδειο δεν πεθαινει ποτε :lol::lol::lol:

καλε που πηγατε οι υπόλοιπες γεμιστούλες??????? :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΨΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΠΕΙΡΑ Κ ΠΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ Κ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΤΟ ΨΑΧΝΟΥΝ Κ ΞΕΡΟΥΝ Κ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ.ΧΑΜΟΣ ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΛΕΣ Κ ΘΑ ΚΟΛΛΩΣΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ Η ΠΟΡΤΑ.ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ.ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΣΑΣΕΡ ΜΕ ΚΑΛΑΖΝΙΚΟΦ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΔΕΣΑΝ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΤΟΥΣ ΕΚΛΑΙΨΑΝ ΛΕΦΤΑ Κ ΚΟΣΜΙΜΑΤΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΣΙΚΑΓΟ.ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙΣ.ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΩΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΥΤΕ ΣΥΝΑΡΓΕΜΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ.

ΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΤΕ ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ.ΟΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΕΟΝ.ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΑ ΜΑΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΓΕΝΝΑ Κ ΤΗΣ ΔΩΣΑΜΕ 250,00 ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΙΠΟΤΑ!!ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΤΕ Κ ΑΥΤΟ ΥΠΟΨΙΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗ ΜΑΙΑ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΜΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ Κ ΜΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΤΑΝ Κ Η ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ.ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΑΞΙΖΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΨΟΓΗ.ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΤΕ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΓΩ ΤΑ ΡΩΤΑΩ ΧΥΜΑ!ΕΑΝ ΣΟΥ ΚΟΨΕΙ 500 ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΣ ΑΛΛΟΥ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω....... παλι αργοπορημενη ως συνηθως..... :lol::lol::lol:

κοριτσια εγω απο τιμες εχω μαυρα μεσανυχτα.... και στη σαντυ γεννησα σε δημοσιο με καισαρικη και δεν μου πηραν λεφτα(4κλινο) και σε αυτο θα γεννησω με καισαρικη.... ο γιατρος μου οταν πηγα να του δωσω λεφτα(φακελακι) μου τα πεταξε στη μουρη και μου ειπε παρε κατι για το μωρο... φυσικα θα κανω το ιδιο και ας αρνηθει παλι....

εγω αυριο εχω γιατρουλη που θα μιλησουμε το ποτε γενναω γιατι και μενα ειναι μια βδομαδα μεγαλυτερος ο μπομπιρας προγραμματισμενη καισαρικη κιολας....επισης θα του μιλησω και για αντισυλληψη μετα γιατι λογω καισαρικης δεν μπορω να βαλω σπιραλ....

εστε μου μεγαλος μεγαλος ο μπομπιρας.... μπραβο σας! και εμενα μου ελειψε πολυ και θελω να τον χορτασω αυριο

πωπω τι πηγε να παθει η πεθερα σου... τα ματια 1004!!!!

καρολινακι εγω δεν γινεται να την εχω σπιτι τη μικρη οταν γεννηθει ο μπεμπης γιατι πρεπει να επιστρεψω και δουλεια... το καλο ειναι οτι θαναι καλοκαιρι και ετσι θα την κουτσοβολεψουμε! περσυ με βοηθησε η πεθερα μου με τη μικρη οταν δουλευα βραδυ επειδη δεν μπορει ευκολα ο μπαμπας της να την ταισει... ελπιζω και φετος να κανει το ιδιο και να μενει ο αντρας μου με το μωρο το απογευμα

αριαδνη μου αντε παιδι μου να κανεις τη β επιπεδου να δουμε το φυλο, εχω παντως εχω σκασει!!!

αννα μου μια χαρα η καμπυλη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κοριτσια διακοσμητικη ανυσηχια!!! ακουστε σκεφτηκα να φτιαξω το φωτιστικο που εχω στο δωματιο τους και να το στολισω γυρω γυρω και πραγματακια κοιταξτε τι βρηκα

http://www.vaptisi-shop.gr/gr/baptism-d ... ?id=11&p=1 για τη σαντυ αλλα σε χρωμα ροζ

http://www.vaptisi-shop.gr/gr/baptism-d ... p?id=4&p=1 για το πετρο

σας βαζω φωτο πως το εχω τωρα το φωτιστικο και θα τα κρεμασω αυτα οπως τις πεταλουδες

ο τοιχος που βλεπετε με το καθρεφτη και το φωτιστικο αυτος θα γινει ριγε με γαλαζιο χοντρες ριγες και θα βαλω εκει τα ξυλινα που βρηκα αφου και ο καθρεφτης ειναι ξυλινος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΛΕΚΑ.Α ΡΕ ΘΗΡΙΟ.ΕΣΥ ΑΔΙΚΕΙΣΑΙ!!ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΜΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΠΕΜΠΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΜΟΝΟ.ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ 3/ΦΩΤΟ ΠΟΛΥΕΛΑΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ Κ ΣΤΗΝ ΣΑΝΤΥ ΑΛΛΑ ΜΕ ΓΑΛΑΖΙΑ ΚΑΠΕΛΑΚΙΑ ΛΟΓΙΚΑ...

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΠΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ Κ ΜΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΦΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΒΟΥΝΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΑ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ +ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΠΙΤΙΟΥ+ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΤΩΡΑ..ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ ΜΕ 3 ΜΩΡΑ Κ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΙ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ.. ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΥΡΑ... ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΑΦΟΝΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ... ΑΛΕΚΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ... ΝΑΝΣΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΥ ΜΕ 3... ΚΑΡΟΛΙΝΑΚΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ Κ ΑΥΤΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΛΟΥΜΠΕΕΕΣ!!!

Γεια σας!!Πάει και η καμπύλη,τι αηδια ηταν αυτη ρε παιδιααα!!

Πως να το πιω αυτο το πραγμα μονορουφι,και 2 ποτηρια κιολας,ΕΓΩ,ο ανθρωπος που πινει καφε σκετο ,τρωει τα λεμονια,και θελει τα γλυκα με ελαχιστη ζαχαρη.Μου ηρθε μια ζαλαδα οταν το επινα αλλα τα καταφερα.Η ώρα πέρασε γρηγορα σχετικά.Ημουν και με 3 ωρες ύπνο..

Αλλα ο παλαβος ο ανθρωπος(παρουσα),μετα απο την πανδαισια ζαχαρης που βιωσα,πηγα μετα σουπερ μαρκετ και πηρα υλικα για να φτιαξω cookies και muffins!

Kλασσικά εγω θα φάω μονο ένα για να δοκιμασω,και τα υπολοιπα θα τα μοιράσω!

Αλεκο σε θαυμάζω!Μου αρέσει που ψάχνεσαι,δημιουργεις,και δεν βαριέσαι!

Εγω ολο ιδέες ειμαι αλλα δεν παιρνω μπροστα ευκολα.

Νανσυ ο γιατρος σου που το έχει το ιατρειο του?Εχει κοινα με τον δικό μου νομίζω.

Τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα τα πάρω αυριο.Θελω συν τοις άλλοις να δω αν εκανε τιποτα η αυξηση σιδηρου.

Κατα τ'αλλα κουτουλάω αλλα θα κρατηθω γιατι αν πέσω θα ξυπνησω 7 το απογευμα!

Εστε πάλι καλα,δεν έγινε καμια βλακεία.Ρε γαμωτο ,ειναι και οι μεγάλοι ανθρωποι κάτι φορες..

Μα δεν πονηρευονται?

Κι εμενα η γιαγια μου που ζει σε ψιλοερημια,αν ακουει θορυβο λεει βγαινει έξω,μες τη νυχτα.Και σε σπιτι με κηπους και προσβαση απο παντου!Και οσο και να τους κράζεις δεν καταλαβαινουν.Ειναι παλικάρια και καλα!Πριν λιγο καιρο μπηκανε στο διπλανο της σπιτι,και ευτυχως οι ιδιοκτητες ειχανε καραμπινες και το βάλαν οι άλλοι στα πόδια.Ειτε μέσα,ειτε έξω,ειτε σε πολη ειτε σε χωριο,νεοι ,γεροι,ολοι κινδυνεύουμε.Και θα φερουμε παιδια στον κόσμο,πως?Θα τα έχουμε φυλακισμένα στο σπίτι?Τεσπα,ας ειμαστε ψυχραιμοι.

ΗΡΘΕ Η ΑΝΟΙΞΗ!!!!

Εχουμε εαρινη ισημερία αυριο,μεγαλώνει και η μέρα...Μυρίζει Πάσχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα μικρός που είναι ο κόσμος :D . Lia οι γέροι ζούνε ακόμα στην δική τους εποχή που δεν κλειδώνανε ούτε τις πόρτες και κοιμόντουσαν στις βεράντες. Εγώ πήγα για καφέ με μία φίλη μου και τον μέλλοντα φίλο του μπέμπη (τον γιο της :D ). Με ανησύχησε πάρα πολύ με αυτά που μου είπε για τον Εφραίμ και το μοναστήρι και την αίρεση που κρύβεται από πίσω του. Τελικά το ένστικτό μου βγήκε για άλλη μια φορά αληθινό αν και δεν το ήθελα. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...