Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

EΣΤΕ ΜΕ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝς Κ ΕΓΩ ΤΣΙ ΚΕΙΚ... ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ... ΤΟ ΦΡΑΓΚΟΣΤΑΦΥΛΛΟ ΘΑ ΠΑΡΩ ΧΥΜΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΟΥΠΕΡ... ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΑΜΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΘΑ ΠΥΞΩ ΣΤΟΝ ΧΥΜΟ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΧΤΙΝΑΚΙ... ΜΙΝΑΚΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ... ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλεναδιτσες μου καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Βλεπω οτι ολες πηγαμε τις βολτιτσες μας εχθες [smilie=icon_sunny.gif] Εμεις πηγαμε μεχρι το Πορτο Ραφτη ηταν πολυ ωραια αλλα εκανε και λιγο κρυο κοντα στη θαλασσα.

Μινα αγορακι,ε? Κατι ηξερες και με το τικερακι!! :lol:

Καλα αποτελεσματα!!

Μαξιμ οντως κανε μια καλλιεργεια να εισαι σιγουρη...

Εχω βγαλει να φτιαξω κατι τσιπουρες με πατατουλες και σαλατα για μεσημερι.Απο αυριο ξεκιναω μια διατοφη 3 ημερων που μου εδωσε να κανω πριν την καμπυλη...

Εστε και εμενα ειναι απο τα αγαπημενα μου το cheesecake! Exω και συνταγη σουπερ, σαν αγοραστο βγαινει, αλλα δεν ειναι διαιτης.

Αληθεια κανει να προτειμουμε τα light στην εγκυμοσυνη???

Καρολινακι ακομα ταλαιπωρεισαι? Υπομονη , περαστικουλια!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας και απο μενα τη σουρτουκο!!!! ευτυχως λειπει ο αντρας μου και κραταω το λαπτοπ!!! ως συνηθως εξω ημουνα...παιδικο-καφεδακι-βενζινα-ψωνια και μια βολτα απο κανενα κινεζικο μπας και βρω κουρτινα αλλα τζιφος... θα πρεπει να βγαλω φωτο τη κουρτινα που βρηκα στο νετ, να την παω στη μοδιστρα μου(κανει τελεια δουλεια) για να μου πει αυτη τι υφασμα ταιριαζει και που να παω για να τα παρ φθηνα!

μινακι μου συγχαρητηρια για τον ΠΑΙΔΑΡΟ σου!!!! φανταζομαι τον μπαμπα σας πεταει στα συννεφα! καλα αποτελεσματα με την αλφα!

ρε κοριτσια μη λετε για λεφτα και τετοια.... γιατι εκτος απο τους μισθους εχουμε και μια κωλοεφορια απο πισω.... και εγω περιπου 40 ημερων θα επιστρεψω στη δουλεια και εκτος απο το μειωμενο ωραριο θα εχω και εγω αρκετη μειωση.... και εχουμε και μια εφορια που δεν ξερουμε αν θα καταφερουμε να πληρωσουμε.... αλλα δεν γινεται αλλιως αυτο ειναι το θεμα...

ανθη μου περαστικουλια σου γριπη ειναι και θα περασει.... πιες και εσυ αντιβιωσουλα για να γινεις καλυτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!αχχχχ τοση ωρα εγραφα κ μου σβηστηκαν ολα.. :evil::evil: ευχαριστω για τις ευχες!!την πηρα χτες απο την κλινικη κ θα την κανω εγω νοσηλεια..την κανω κορτιζονη ενδοφλεβια ορο για να τρεφεται.δυστηχως ημουν μονοι το σκ γιατι ελειπε αθηνα ο αντρας μου.γυρισε χτες δραδυ.ο καημενος ειδε την λουση μας κ χαντακοθηκε..αχ κοριτσια την εχω με τον ορο κ ειναι κατακητη.καταλαβαινει τα παντα αλλα δεν βλεπει κ δεν μπορει να κουνηθει.τα νευρα της χτυπησε.αν δεν αλλαξει κατι θα την κανουν την πεμπτη ευθανασια.. :cry::cry: ναταλια μου να ζησετε να τα χιλιασετε!! και περαστικα..,πιες νερο μπολικο κ αυτο το χυμο..οντως θα σε βοηθησει.. ;) ανθη,καρολινα περαστικα σας.. ;) μινα συγχαρητηρια για τον παιδαρο!!! :):) φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου πολυ στεναχωρηθηκα με το σκυλακι σου.. :(:( μακαρι αν γινοταν να το ξεπερασει και να γινει καλα..ποσο χρονων ειναι? καποτε ειχα μεγαλωσει και εγω με ενα γκολντεν που μου πεθανε απο κ...στα 10 του χρονια.. :(:(:( καπακι σχεδον πηραμε αλλο μας το φωλιασαν στα 7 του :(:(:( και εκτοτε μετα απο τοοοοοοοοσο κλαμμα και στεναχωρια ουτε που το συζηταω να δεθω ξανα με σκυλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ.. ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝΕΣΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Κ ΟΤΑΝ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ Κ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΑΛΛΙΚΟ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗΝΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΑΥΤΗ Η ΤΡΕΛΑ.ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΙΛΑΓΑ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΟΠΗΚΑΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙ Κ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ Κ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ.ΖΗΛΕΥΕΙ Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΣΑΝΤΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΚΙΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ Κ ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΝΟΙΩΣΑ ΤΥΨΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΑ ΕΓΙΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.ΤΗΣ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝ ΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΚΤΛ Κ ΑΓΡΙΕΨΕ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ.ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ Κ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ Κ ΜΑΣ ΚΑΤΟΥΡΑΕΙ ΤΗΝ ΣΚΑΛΑ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΛΛΑΞΕ Κ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΚΥΛΟΜΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ.

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΨΥΧΗ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΜΩΣ Κ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΝΟΙΩΘΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με Νάνσυ. Έχω την εντύπωση ότι σκυλιά γατιά δεν κάνει να έχουμε επαφή στην εγκυμοσύνη. Εγώ έχω γατάκια αλλά στον κήπο εννοείται και δεν τα χαϊδεύω. Μου αρέσουν τα ζωάκια αλλά να τα βλέπω στον φυσικό τους χώρο όχι να τα μεγαλώνω σαν παιδιά μου. Γιατί πραγματικά η απώλεια είναι μεγάλη μετά δένεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ;ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΙΕΛ ΑΜΑΝΑΤΙ..ΧΑΧΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΔΕΙΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΕΧΩ Κ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΣΤΟ ΠΑΤΑΡΙ Κ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΥΘΟΥΝ Κ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΘΟΥΝ...ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ..

ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΑΚΟΥΑΓΙΑΖ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΜΩΛΙΣ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ ΝΑ ΤΟ ΓΕΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΛΙΓΟ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΗ ΜΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΗ.Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΝΥΧΤΙΚΙΕΣ ΚΤΛ..ΤΙ ΕΞΟΔΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΝΑ ΣΕ ΜΩΒ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ 50 ΕΥΡΩ Κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩΡΑΓΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax nai karolina...2 xronon einai..apo moro to eixame.. einai to deytero pou mou to xtypise amaksi..k tin eixa san ta matia moy..einai polu dyskola otan agapas to skuli sou k denesai..poso mallon otan to exeis polla xronia.me tin lousi mou eimoun polu demeni giati itan san anthropos..otan eklaiga erxotan k me koitouse sta matia k otan tin elega ela gia agkalitsa kathotan sto kolo k anevaze ta podia tis pano mou gia kanoniki agkalia..einai paneksipni..ax koritsia exete dikio..alla ta agapaei polu ta paidia..paizei k trelenete apo tin xara tis.me tin anipsoula mou olo xares itan.otan koimotan to moro pigaine k ayti dipla tis k koimotan k ayti..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ γιατί καινούριο? Για να είναι καθαρό? Πρέπει να πάρω καινούριο ή μπορώ να καθαρίσω κάποιο από αυτά που έχω και με ποιο τρόπο? Εγώ σταμάτησα να μιλάω για διακοσμητική γιατί έχω μετακομίσει πλέον στο πατρικό μου γιατί ξεκινήσανε οι μαστόροι στο παιδικό και στο δικό μου δωμάτιο για να κάνουν την μόνωση. Σε λίγο θα κάνω και την παραγγελία από το cosycorner την ζούγκλα.

Έχω και λίγη δουλίτσα σήμερα παραπάνω γιατί βοηθάω και τον άντρα μου στην 2η δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw piga se ena magazi pou exw dipla sto spiti shmera k mou arese polu ene karotsi k einai k se kali timi http://www.bebemaison.gr/product_detail ... 7&extLang= gia tin balitsa gia to nosokomeio ithela na rwtisw gia to ti tha xreiazomaste k skeftomai twra pou mpainw ston evdomo na tin etoimasw siga siga...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OXI ΒΡΕ ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΠΛΑ ΕΜΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΚ ΛΟΥΤΡΑΚΙ Κ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕΙ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.ΠΗΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΣΑΜΣΟΝΑΙΤ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ 2 ΜΗΝΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ ΘΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΛΟ Κ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΧΑΧΑ.Ε ΝΑ ΜΑΙ ΔΟΥΝ Κ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΟΥ..ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ.ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ Η ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ..ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ...ΠΑΝΑΚΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 3 ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΡΩΣΑ ΜΕ ΓΑΛΑ Κ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ Κ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.Κ ΑΠΟ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ 2 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΘΡΕΦΤΑΡΗ.ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΧΕ ΒΓΕΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΑΝ ΣΑΚΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ.ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΕΝΝΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den prokeitai na to afinw na to pairnei kanenas k aposo kserw stin kliniki pou tha gennisw den afinoun kosmo otan ta mwra einai sta dwmatia k opoios thelei na to dei to vgazoun sto parathiro sugkekrimenes wres... se euxaristw k gia mas nuxtikes k teteia e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου, απο το πρωί τώρα κατάφερα να κάτσω λιγάκι.

Σήμερα ειχαμε φουλ προγραμμα μαγειρεμα, μετα βολτα στις κουνιες γιατι με τετοιο καιρό κριμα να το κρατήσεις μέσα το παιδάκι, λαική και μετά σπιτι να την κάνω μπάνιο να φαει και να κοιμηθει.

Το σαββατοκύριακο καλά περάσατε βλέπω οι περισσοτερες ειχε τέλειο καιρό για βολτούλα.

Χριστινάκι ευτυχώς δεν ήταν κάτι ανησυχιτικό και ήταν το εντεράκι, σιροπάκι λοιπόν και ολα διορθώνονται.

Ανθή μου περαστικά σου να φύγει αυτή η παλιοίωση που σε ταλαιπωρει να ηρεμήσεις και την Τετάρτη να δεις την κοριτσάρα σου με το καλό. Περάσατε ομορφα στο παρτάκι πολύχρονος και πάλι ο Πανούλης. Οσο για την δουλεια τα έχουμε ξαναπει και στο καφε, οταν φέρονται έτσι χάνεις τον ενθουσιασμό και το ενδιαφέρον σου για την δουλειά, οι εργοδότες κανουν τα πάντα για να κερδιζουν οσα κέρδιζαν και πριν και αυτο συνήθως ειναι εις βάρος των εργαζομένων τους.

Καρολινάκι εισαι καλύτερα οσο για τα φάρμακα γέρουν οι γιατροι, φιλτράρει και ο πλακούντας μην αγχώνεσαι ο ποντικούλης απεδειξε οτι ειναι μια χαρά.

Ναταλια μιλησε με τον γιατρο σου για να το τσεκάρεις, νερό αρκετό και γιαουρτάκια να ξέρεις οτι βοηθάνε.

Μινα καλά αποτελέσματα και με το καλό το αγοράκι σου.

Μαράκι κριμα για το σκυλάκι σου, δεν υπάρχουν πιθανοτητες να το ξεπεράσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια στην βαλιτσα βάζεις:

για σένα

2 νυχτικές ή πιτξάμες καλύτερα με κουμπιά μπροστά για να εισαι άνετη με τον θηλασμό

μια ρομπα για τις μετακινήσεις σου στο μαιευτήριο

2 σουτιέν θηλασμού

εσώρουχα μιας χρήσης βοηθάνε πολύ τις πρώτες μέρες

παντοφλες

σαγιονάρες για το μπανιο

πετσετούλα μικρή αποκλειστικά για το στήθος

νεσσεσερ με τα προσωπικάσου ειδη

και για το μωρό:

εσωρουχάκι κοντομάνικο

εξωτερικό φορμάκι βαμβακερό ή οτι ροθχαλάκι θα του βάλεις στην έξοδο απο το μαιευτήριο

ενα σεντονάκι ή μια πάνα για οταν θα το πάρει κάποιος αγκαλια

αυτά σε γενικές γραμμες αν ξέχασα κάτι συμπληρώστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo den ksero akoma perimeno antidraseis..20% pithanotita exei.. oso gia tin balitsa nai ayta thelei..ta esorouxa mias xriseos ti einai akribos? giati eixa parei servietes megales otan gennisa..dld den xreiazonte serbietes an paroume auta ta esorouxa?

natalia to karotsi einai teleio!!! kati paromoio eida k ego sto lito me 140e. mou arese polu k to xroma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim ωραίο το καρότσι! Ούτε κι εγώ θέλω να αφήνω να το παίρνουν. Μόνο η μητέρα μου και ο άντρας μου κανένας άλλος. Καλά ο πατέρας μου δεν θα θέλει κιόλας.

Πάω τώρα για νάνι να είμαι φρέσκια στις 19.30 έχω ραντεβού να δω τον μικρούλι μου. Σήμερα πήρα απόφαση να τον ρωτήσω και για το οικονομικό. Για να δούμε. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 ΜΕΡΕΣ 5 ΝΥΧΤΥΚΙΕΣ Η ΠΥΤΖΑΜΕΣ!ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΥΧΤΥΚΙΑ.ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΥΧΤΙΚΙΑ ΤΗΣ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΦΟΡΑΓΑ ΠΥΤΖΑΜΟΥΛΕΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ.ΑΛΛΑ Κ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΤΑ ΘΕΩΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ 2-3 ΝΥΧΤΙΚΑΚΙΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ(ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΧΕΙΜΩΝΑ).Κ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΙ ΠΑΡΕΤΕ ΘΑ ΝΑΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ.ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΒΑΖΟΥΝ.ΣΤΗΝ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΔΙΧΤΥΩΤΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ.ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ.ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΤΕ ΤΙΣ ΛΕΠΤΕΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΑΝ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ!!!!ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!!Κ ΝΑ ΕΦΟΔΙΑΣΤΕΙΤΕ Κ ΓΙΑ ΛΕΠΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΤΟ ΧΟΡΤΑΣΕΤΕ ΤΟ ΑΙΜΑΜΩΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ.ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ.ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ 40 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΩΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ !!!!ΠΑΡΟΟΤΙ ΘΗΛΑΖΑ!!!

ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΑΙ ΕΚΔΡΟΜΗ.ΣΑΜΠΟΥΑΝ ....ΚΤΛ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΠΑΝΙΟΥ.ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓ ΣΥΧΑΙΝΟΜΟΥΝ.ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΠΛΥΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ Κ ΘΑ ΠΛΕΝΕΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣΣ ΠΩ ΤΗ ΜΑΡΚΑ.

ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΘΗΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΥΠΟΦΕΡΕΤΕ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟ 2-3, ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ.

ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ(ΣΤΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΧΑΡΤΙ Κ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ)

ΤΙ ΑΛΛΟ;ΡΟΥΧΑ ΕΞΟΔΟΥ,ΜΙΑ ΡΟΜΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ Κ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥΣ.Κ ΚΥΡΙΩΣ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΚΙΝΗΤΟΥ!!ΧΑΧΑ

ΑΝ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΕΡΑΣΑΝ Κ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΣΕΣ ΝΥΧΤΙΚΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΦΟΡΑΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΤΛ ΕΝΟΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΙΚΗ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΥΤΖΑΜΑ.ΕΓΩ ΑΛΛΑΖΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΕΡΩΝΟΜΟΥΝ Κ ΟΛΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΙΜΑ(ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ).Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΑΛΛΑΖΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ.Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Κ ΘΑ ΙΔΡΩΝΟΥΜΕ ΣΙΓΟΥΡΑ.

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΔΥΟ ΘΑ ΡΙΣΚΑΡΕΤΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ Κ ΑΛΛΕΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΡΩΘΕΙΤΑΙ ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΤΕ.

ΑΧ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ ΣΕ ΠΛΕΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ.Ε!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΣΕ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΘΑΡΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΠΛΕΝΟΥΝ ΑΛΛΑ..ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΓΛΙΤΩΣΩ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΝ ΔΙ[ΛΑΝΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ Κ ΗΤΑΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ Κ ΕΓΩ ΚΥΡΙΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ Τ ΥΠΟΛΟΙΠΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΑΦΡΟΥΛΟΥΤΡΟ ΜΟΥ,ΧΑΧΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Νάνσυ τα επιθέματα ξέχασα και την κρέμα για τις θηλές. Γενικά στα ιδιωτικά θα σας δώσουν και εσώρουχα μιας χρήσης και σερβιετες και σαπουνια και παντοφλες ειπαμε ειναι σαν ξενοδοχειο :lol::lol: και για το μωρο μονο τα ρούχα του για την ημέρα που θα το πάρετε σπιτι, στα δημοσια νομίζω πρέπει να έχεις και ρουχαλάκια για το μωρό για ολες τις μέρες.

Τα εσώρουχα μιας χρήσης βολεύουν τα λερώνεις και τα πετάς εγώ τα ειχα πάρει απο το mothercare, έχουν και τα φαρμακεια δεν το ήξερα. Στις σερβιέτες θα ξεκινήσετε απο τις πιο χοντρές και μέρα με την μέρα θα πηγαινετε σε πιο λεπτές παντως να ειστε προετοιμασμένες τις πρώτες μέρες δεν έχει καμια σχέση με το αιμα τις περιόδου συνήθως σου δινουν εκεινες τις τεράστιες που ειναι για ακράτεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωωωωω συγχαρητήρια κορίτσι μου μπράβο !!! Κι εις ανώτερα!!! Καλά κανεις κ παίρνεις το χρόνο σου.. Καλοκαιράκι τώρα, βόλτες, παραλία, ποτά κ θα έρθει κ το σποράκι!! Εγώ σήμερα ξύπνησα απαισιόδοξη.. Ενώ το στήθος επιμένει τα υγρά υποχώρησαν όποτε μάλλον έρχεται η αχώνευτη !
    • Κορίτσια μου, στα υπόλοιπα νέα.. εγώ χθες έκανα την αυχενική!! Δόξα σύ όποιος και αν άκουσε τις προσευχές μου εκεί πάνω, φαίνεται να είναι υγιές! Περιμένω φυσικά σήμερα και τα αποτελέσματα των αιματολογικών για ολοκληρωμένη εικόνα..  Χθες ημερολογιακά ήμουν 12+2, βάση τερ έχουμε Πητ 5/1/25 σύμφωνα με τις μετρήσεις το έβγαλε ο γιατρός 12+5 και Πητ μας έδωσε για 2/1/25..!! Μας είπε φυσικά ότι αυτό θα αλλάξει μελλοντικά και στους επόμενους μεγάλους υπερήχους.. 160 χτύποι, 32mm τράχηλος, ρινικό οστό ορατό, κεφαλουραιο μήκος 63,5mm, μέσο PI μητριαιας αρτηρίας 1.000 ισοδύναμο με 0,622 ΜοΜ (ότι και αν σημαίνει αυτό..) όλα τα υπόλοιπα φυσιολογικά..  Σύμφωνα με τις υπερηχογραφικές μετρήσεις μας έδωσε πιθανότητες για: Τρισωμια 21: 1/4.217 Τρισωμια 18: 1/5.083 Τρισωμια 13: <1/20.000 Προεκλαμψία πριν τις 37 εβδομάδες: 1/300 Περιορισμός εμβρυϊκής ανάπτυξης πριν τις 37 εβδομάδες: 1/494 Αυτόματος τοκετός πριν τις 34 εβδομάδες: 1/109 Οι πιθανότητες προεκλαμψιας, περιορισμός ανάπτυξης και αυτόματου τοκετού με ανησύχησαν, ο εμβρυομητρικος είπε ότι είναι λόγο του αιματωματος το οποίο παραμένει ακόμα εκεί, του ιστορικού και του Doppler μητριαιων αρτηριών αλλά από τις μετρήσεις είναι πολύ ευχαριστημένος γενικά με την εικόνα του εμβρύου.. ο γιατρός μου πάντως δεν φαίνεται να ανησυχεί, μου είπε ότι θα περιμένουμε και τις αιματολογικές να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα και θα το συζητήσουμε τότε.. τα κορίτσια που έχετε εμπειρία, τι πιστεύετε;;; Θα στείλω και στην αιματολογο μου μόλις έχω όλα τα αποτελέσματα.. αλλά μέχρι τότε αγωνιώ λίγο.. Αααα!!!! Και το πλέον σημαντικό!! 😝🤣🤣🤣🤣 Μάλλον κοριτσάκι!!! Θα ξέρουμε σίγουρα πιο μετά αλλά έτσι όπως το είδε ο εμβρυομητρικος, πιθανολογεί κοριτσάκι!! Δεν το έλεγα ότι θα είναι κοριτσάκι;; 😂😂😂😂 Ο καημένος ο συζυξ ακόμα κρατιέται στη περίπτωση να είναι αγόρι γιατί ο γιατρός δεν μπορούσε να πει από τώρα με βεβαιότητα... 🤣🤣🤣🤣 Πάντως ο γλυκός μου ντιπ για ντιπ κοσμαρα!! Εγώ να είμαι με το άγχος της εξέτασης και εκείνος με το άγχος του αν θα βρούμε να παρκάρουμε στο Κολωνάκι!!! 😂😂😂😂 Δεν μπορώ ώρες ώρες!! Κλαίω!! 🤣🤣🤣🤣 Επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα!!!! 😱😱😱😱😱 Καλά ούτε καν..!! Και επόμενη άμεση αγορά το doppleraki και να πάει να απαυτωθει που θα κάτσω να σκάω!! Ευτυχώς ο πλακούντας είναι οπίσθιος αν και είναι χαμηλός.. πιστεύω θα ανέβει όμως μετά.. ε;!  Ήθελα να σας γράψω από χθες το πρωί που ξύπνησα μέσα στην αγωνία από τα χαράματα.. αλλά είπα να το παίξω ψύχραιμη..!! 😂😂😂 Καταπιάστηκα με δουλίτσες στο σπίτι (μα να μην μπορώ να στρώσω κωλο κάτω..!!) και ευτυχώς πέρασε η ώρα.. έμπαινα διάβαζα τα όμορφα νέα σας αλλά τώρα κατάφερα να σας γράψω!  @Θέτις Κ.μου ευχαριστώ για την σκέψη κοριτσάκι μου! Ναι και εμένα δεν μου είχαν δώσει καμία οδηγία και επειδή φίλη μου που γέννησε πρόσφατα στην αυχενική της είχε δώσει ένα σωρό οδηγίες ανησύχησα.. και εγώ πάντως που περίμενα πόση ώρα στο ιατρείο πήγα τουαλέτα, δεν άντεχα άλλο (!) και μια χαρά φάνηκαν όλα του μωρού με άδεια κύστη ενώ σκέψου είμαι και λίγο τσουποτουλα αυτή τη στιγμή..! Καλά για κρέμες κτλ τα έχω σταματήσει όλα.. φοβάμαι τα συστατικά τους.. θέλω να πάρω από το φαρμακείο αλλά δεν φτάνουν τα κουκιά και είναι και πανάκριβα!!  Οπότε θα υπάρχει διαφορετική οδηγία στη Πορτογαλία.. ότι οδηγίες σου δίνουν κοριτσάκι μου!! Θυμάμαι έχεις και εδώ στην Ελλάδα γυναικολόγο.. όταν θα έχεις τα αποτελέσματα και της αυχενικής με το καλό, δεν του τα στέλνεις να πάρεις και αυτού την άποψη; Που θα γεννήσεις αλήθεια με το καλό; Εκεί ή εδώ;  Ρε σου λέω πήγε η ψυχή μου στη κουλουρη με το σκατουλι!! Κράτησε μερικά δευτερόλεπτα μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός τι βλέπουμε αλλά δεν θέλει περισσότερο να πάθεις το εγκεφαλικό!!! 🤣🤣🤣 Κοίτα να δεις εντωμεταξυ, ακόμα δεν έβγαλαν δόντια, θα τα χαλάσουν!! 😝🤣🤣🤣🤣
    • Θα πεταχτώ τώρα λίγο και θα πω πως είναι φοβερή η ιστορία μου μας είπες και πως στο τέλος πήγαν όλα καλά είναι τόσο ενθαρρυντικό να το διαβάζουν κοπέλες και να παίρνουν δύναμη από την ιστορία σου να την χαίρεσαι την κορούλα σου κορίτσι μου 🩷🌈 οσο για την περιπέτεια που περνάς τώρα δώσε λίγο χρόνο ακομα και αν δεν θέλεις να κλεισεις ραντεβού για αποξεση πες του πως θέλεις λίγο χρόνο να καταλάβεις τι εχει γίνει και θα το πάρεις τηλ εσυ να κλείσετε ραντεβού  εγω αυτό έκανα πάντως όταν χρειάστηκε να κάνω αποξεση ειδα 7εβδ +3 μερες καρδιά να κουνιέται αλλά δεν είχαμε ήχο .. ξανά πήγα 8 εβδ η καρδούλα σταμάτησε ήταν ημέρα Δευτέρα  και αποξεση έκανα την Πέμπτη, πήγα σε άλλον γιατρό γιατί ο ιδιώτης ήθελε 700 ευρώ για να την κάνω όποτε όταν μου είπε να κλείσουμε ραντεβού του ειπα πως θέλει λίγο χρόνο και ότι θα τον παρω τηλ εγω δεν έκλεισα εκείνη την ώρα ηθελα λίγο να ηρεμήσω πρώτα και να σκεφτώ με καθαρο μυαλό τι θα κάνω να ζυγίσω τα πράγματα τότε θηλαζα κιολας + να σκεφτώ το κόστος ..  εσυ μπορείς να θες να περιμενεις μέχρι την Δευτέρα πηγαινε και σε άλλον να κανείς υπέρηχο να σιγουρευτείς 
    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...