Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΗΤΑΝ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΓΑΝ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΠΩΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ.ΣΤΟ ΣΕΜΗΝΑΡΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΜΑΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

συμφωνω κ εγω στο μητερα γενησα κ ημουν πολυ ευχαριστημενη,οποτε χρειαζομουν κατι ερχονταν αμεσως.συμφωνω σε ολα οσα λες κ για το σεμιναριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...σημερα ειμαι πολυ στεναχωρημενη..πηγα να πεταξω απεναντι τα σκουπιδια κ δεν ειδα οτι βγηκε απο την αυλη κ το σκυλακι μου κ την χτυπησε αμαξι..στην αρχη νομιζα οτι ξεψυχησε αλλα μολις την πηρα αγκαλια κ την εσφιξα απο το κλαμα μου αρχισε να αναπνεει...την αφησαμε στην κλινικη..το απογευμα θα παρω να με πουν νεοτερα..την λατρευω δεν θελω να μουν ασχημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este να πας ολο και κάτι χρήσιμο θα ακούσεις, συνήθως λένε κάποια πράγματα για τον θηλασμο, για το πως να το κάνεις μπανιο, πως να φροντίσεις τον αφαλο μέχρι να πέσει,τι θα χρειαστεις για τις πρώτες μέρες, τι να έχει η βαλιτσα για το μαιευτήριο ανάλογα με το που θα γεννήσεις σε δημοσιο ή ιδιωτικό, πως θα καταλάβεις οτι έφτασε η ώρα του τοκετού και τέτοια. Εγώ ειχα πάει σε κάτι αντιστοιχα του prenatal. Εμένα ο γιατρος μου δεν έχει δικιά του μαια και έτσι ήθελα να έχω ακούσει κάποια πράγματα απο πριν, βέβαια και στο μαιευτήριο οταν γέννησαα παρακολούθησα ένα αντιστοιχο σεμινάριο οπως αυτό που ειπε η Νάνσυ.Στο θέμα του θηλασμού με βοήθησαν οι μαιες εκει και φυσικά την τελευταια μέρα μου έδειξαν ακριβώς τι πρέπει να κάνω στο μωράκι μου οσον αφορά το μπάνιο και την αλλαγή πάνας.

Πάντως οπως λεει και το Βικάκι σε δυο τρεις μέρες με το μωρο ολα ερχονται σαν να τα ήξερες απο πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε μαρακι μου μη στεναχωριεσαι μια χαρα θα ειναι το σκυλακι σου....

εστε μου ουφ τα καταφερες με τις δουλειες! εγω παρακαλαω τον αντρα μου να παει να μου παρει ενα cheesecake απο τα ετοιμα να το φτιαξω(μονο να προσθεσω γαλα) και βαριεται....

νανσυ μου και εγω ηθελα να παω λαικη σημερα αλλα καναμε δουλιες μαζι με τη μικρη ασε που μεχρι να την ταισω και να συμμαζεψω το μονο που καταφερα να κανω να την παω στις κουνιες να πιω και εναν καφε στα γρηγορα

με γεια η κουρτινα σας...βαλε φωτο μη καθεσαι και σουρωνεις και κρεμας....

λια μου υπομονη με τους εμετους πες στο γιατρο σου να σου δωσει τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα εγω εχω το κοκκινο αλλα το scoop οχι το enjoy fun..η διαφορα τους για να ξερεις ειναι οτι το enjoy fun δεν εχει εξτρα μαξιλαρακι μεσα στο καρεκλακι αυτοκινητου ενω το scoop εχει....

το λιλα μου αρεσει πολυ ειναι σκουρο και το κανει ουδετερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια εχω και αλλη διακοσμητικη αποψη.... μπειτε στο προφιλ μου εγω στενο τοιχο με τα βαφτιστικα της μικρης και το καθρεπτη της και σκεφτομαι να τον κανω ριγε αλλα επειδη ο καθρεπτης της ειναι ξυλινος λεω να προσθεσω λιγες ξυλινες κορωνες και αμαξες που εχω απο τη βαφτιση ελεγα να παρω και κατι στο αγοριστικο και βρηκα αυτη τη σελιδα http://www.vaptisi-shop.gr/gr/baptism-d ... E%B5%CF%82

και λεω εναν ιπποτη και ενα καστρο ή εναν ιπποτη και ενα δρακο....

ακουω αποψεις..... και σχολια δεκτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este, Kangaroo, Nancy kai Aleka sas euxaristw gia tin apantisi sas! Kai emena to lila kai to kokkino mou arese alla pio polu to lila...twra o antras mou an den tou aresei den peirazei tha to sunithisei!

Bre Delphinaki ti pathate....ase twra mou thumises kai to diko mou perisi to kalokairi to eixe patisei ena amaksi...to pigame sto giatro kai nomizame oti den tha zisei alla meta apo 3-4 imeres, orous kai farmaka sunilthe. Euxomai kai to diko sou na to kseperasei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine Περαστικά στο σκυλάκι σου. Να μας γράψεις νέα καλά.

Αλεκούκο γιατί καλέ από τα έτοιμα. Είναι το πιο εύκολο γλυκό που υπάρχει. Φτιάχτο μόνη σου.

Βάλε καλύτερα κάστρο και ιππότη.

Οκ κορίτσια θα πάω Λητώ να δω τι παίζει δεν έχω να χάσω τίποτα. Και στο Μαιευτήριο Λητώ μου είπανε και έχω διαβάσει και στο ιντερνετ ότι βοηθάνε πολύ στο μητρικό θηλασμό οπότε λογικά θα μου δείξουν. Και μένα ο γιατρός μου δεν έχει μαία και μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω κάποια εξωτερική. Να κάνω κανα 2 μαθήματα ανώδυνου στο κέντρο που είναι το ιατρείο του και για τα υπόλοιπα θα με βοηθήσουν οι μαίες στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γεμιστουλες μου :lol::lol::lol:

τι κανετε?

εγω ειμαι πολυ χαλια.. :(:( ολο το βραδυ ετρεμα ολοκληρη και δενμπορουσα να κοιμηθω λογω απιστευτης ημικρανιας :evil::evil::evil: οπως και αν καθομουν τ αβλεπα ολα...με βουλωμενη μυτη και πονολαιμο..ευτυχως μου επετρεψε και παιρνω το σπρει με την κορτιζονη και πινω και σιροπι..ντεπον μαξιμουμ..και βιταμινη c..ουτε στον εχθρο μου δεν ευχομαι κατι τετοιο..

τα καλα μας νεα απο τον ποντικουλη μας...ειναι ηδη ενας παιδαρος 1.5 κιλο :lol::lol::lol::o:o:o:o παροτι τρεφεται μονο με δυο αγγεια ..μας διεψευσε ο γλυκος μας!!!!!!!!!!!!

ο γιατρος - πιπιλογος μας ειπε με μια αστεια εκφραση .. :roll: καλε αυτος δεν τρωει παρατρωει... :lol::lol::lol: χαρηκαμε παρα παρα πολυυυ και αντι για 15 μερες θα μας δει σε ενα μην πάλι..το βλεπει να γενναω προς τα τελη μαιου...αλλα μου βαλε λιγο χερι λιγακι..γιατι ειπε αν τρωω γλυκα και ζαχαρη να τα κοψω μην γινει και τεραστιος :lol::lol: και δεν τρωω γλυκα ..απλα τσιμπαγα βουτηματα και κουλουρακια...μαλλον θα τα κοψω...

σας φιλω όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παπιομανουλα μου και σε σκεφτομουνα.... πιες ντεπονακι και θα γιανεις και εγω ετσι ημουνα και με το ντεπον με βιταμινη c σωθηκα!!! η μικρη σου πως ειναι???

μπραβο σας μπραβο σας για το παιδαρο.... ειδες ολα καλα πανε....

εστε μου σου βαζω φωτο ποια μου αρεσαν πιο πολυ σα συνολο....

οσο για τα γλυκα δεν μπορω να μετρα και να ζυγιζω ενω το μαγειρεμα ειναι παιχνιδακι!!!

ελενα μου το λιλα ειναι πανεμορφο αστον να λεει!!!!

post-12053-13873939122755_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A mpika sto site! Wraia einai Aleka! Mou edwses kai mena idea...afou ti sirtariera tha mas ti ftiaksei dikos mas maragos, mporw na kollisw kanena tetoio sto plai tis, eida kati wraia aggelakia alla kai neraidoules....sumfwnw me tin Este gia ton ippoti kai to kastro. O drakos den m'aresei gia mwro.

Este kai edw ekanan kati seminaria, oxi se kliniki, itan seminaria me giatrous kai pige mia fili mou pou einai kai auti egkuos, tha pigaina kai egw alla ekeini ti mera imoun polu kourasmeni kai den piga, mou eipe h fili mou oti eksigisan kapoia pragmata gia to thulasmo kai gia paidikes arrwsties, den kserw an einai ta idio auto pou les, mou eipe omws oti tis arese.

Karolinaki perastikoulia! Asto mpempi na trwei, o antras prepei na einai gerodemenos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veta upomoni gia ena mina min exeis epiplokes k trexetai... mpravo gia ton uperixo...

elena emena mou arese to portokali san oudetero gia ama kaneia kiallo k to roz me gri ama thes koritsistiko...

nansy mravo gia tin agora ontws stin laiki exei polu ftunes kourtines, kala sou leei i este xalarwse kale ligo exeis k duo... ax koritsia me travaei toso to pagwto k o antras mou den me afinei na faw gia na min arrwstisw...

este gia seminaria den kserw alla egw deutera tha parw tilefwno gia mathimata anodinou na kleisw... kserete mipws k se auta lene gia thilasmo k teteia?

amalia mou ontws pws k foras akoma ta tzhn egw pou eimai k polu adunath k sthn arxi oute kan eixa koilia ta stamatisa den ta antexa....

bikaki exeis dikio k egw etsi nomizw pws ta matheneis ola kateutheian san na ta ikseres panta, kali epituxia steile k ligo apo dw kairo to laxtaraw to spanakorizo... maraki eplizw na min epathe tpt to skulaki sou... k emas to skulaki tis ksaderfis mou shmera ekane enxeirish eixe petra sto nefro k eutuxws ola einai kala...

karolinaki wraia ta nea sou apo ton mpempi den nomizw na peirazei ama parei parapano kila.. perastikoulia euxomai na gineis grigora kala...

aleka k emena o ippotis k to kastro mou aresan pio polu...

emeis simera kaname doulitses epitelous siderosa ta rouxa eixe adeiasei to ntoulapi.. :P:P kaname fagaki k pigame miaa volta gia perpatima mporw na pw pws psofisa oli mera sto podi ta podia mou den ta niwthw... aurio exoume epetio me ton antrouli mou kleinoume duo xronia... @};-@};- k lew na pame gia fagaki eksw aurio

sas :-*:-* gluka na perasete omorfa oti k na kanete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα πουρνο πουρνο.... που να κοιμηθει η σκατουλα απο τις 7 ξυπνια και μολις την ακουσε ο αλλος σηκωθηκε και βαραγε!!!!

ελενα μου γιατι δεν βαζεις αυτοκολλητα και θες ξυλινα??? θα βρεις νεραιδες πολλες και πανφθηνες!

νανσυ μακαρι και η δικια μας λαικη ναχει κουρτινες, εναν μονο ρωσο εχει και αυτος εχει τιμες μαγαζιου!!!!

βετουλα μου και τωρα που εχεις και αλλο παιδι τι θα κανεις δε θα κουραζεσαι??? πινεις ytopan???

maximaki μου να ζησετε και να αποκτησετε πολλα πολλα κουτσουβελακια!!! και εμεις θα φαμε εξω στο μπαμπα μου στο χωριο... ερχεται και η μανουλα μου σημερα θα την παρουμε απο το αεροδρομειο και θα παμε ολοι μαζι εξω!!! αρα να περιμενετε την επομενη δευτερα για φωτο του δωματιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα.Χτεσ απο το πρωι γυρισα 11 το βραυ στο σπιτι,πωω πολυ κουραστηκα.αλλα χορτασα και βολτεσ! :D .Δεν μπορουσα να ξυπνησω σημερα αλλα επρεπε γιατι εχουμε κανονισει να παμε για καφε με παρειτσα.

κοριτσια εδω και μια βδομαδα ποναω χαμηλα... στο αιδοιο :oops::oops::oops: .Πιστευα οτι ηταν απο την "αγκαλιτσα" ισωσ απο την πιεση αλλα σαν να χειροτερευει,.Οχι εσωτερικα,το κοκκαλο νομιζω οτι ποναει εξωτερικα και το νιωθω οταν σηκωνομαι και περισσοτερο οταν αλλαζω πλευρο στο κρεβατι :roll: . ΥΛετε να χει να κανει με την εγκυμοσυνη??? Πρεπει να παρω την γιατρο μου εστω αυριο??? heeelp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια και από μένα. Maximaki να τα χιλιάσετε. Φρέσκα είστε ακόμα. :)

Αλεκάκι καλώς να δεχτείς την μαμά.

tsevoula δεν έχω ιδέα τι μπορεί να είναι. Σήμερα δεν μπορείς να την πάρεις? Κυριακές δεν το σηκώνει?

Κι εγώ σήμερα ξύπνησα από τις 7.30 και τώρα μου έρχεται να πάω να την πέσω πάλι για ύπνο.

Στις 12.30 θα πάω να διαλέξω πάλι χρώμα για την ντουλάπα γιατί με το λευκό ξύλινο ταβάνι δεν θα ταιριάζει το κιτρινοπό χρώμα που διάλεξα. Θα διαλέξω κάτι πιο ανοιχτόχρωμο. Μετά θα πάμε για ψαράκι και μετά μάλλον για καφέ. Επιτέλους σήμερα έχει ζέστη και λέω να βάλω τις μπαλαρινίτσες μου που έχω τόσο πεθυμήσει. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!

τελεια μερα κ αντι να ειμαι εξω σε καμια ταβερνα,καθομαι σπιτακι κ εκανα κ δουλειες γιατι δουλευει ο αντρας μου.κλουψ..

τωρα με ψιλοποναει κ η κοιλια,ισως απο τις παλιοδουλειες οι οποιες δε τελειωνουν ποτε κ ωρες ωρες με πιανει απελπισια.

tsevoyla κ εγω το παθαινω καμια φορα αυτο με το πιπι κ στον αντωνη το ειχα σιγουρα κ μαλιστα για κανενα μηνα,νομιζω ημουν στον 6ο οταν με επιασε κ κλασικα ειχα χ#$^&*στει πανω μου,αλλα δεν ειναι τιποτα,ολα μεγαλωνουν μεσα κ αλλαζουν,παρε κ τον γιατρο φυσικα αλλα εγω προσωπικα το εχω παθει κ μαλιστα εντονα καποιες φορες,ειδικα τα βραδια που ξαπλωνα.κ δε νομιζω οτι εχει να κανει με το σεξ.

μαξιμακι μου να ζησετε,να ειστε παντα ευτυχισμενοι κ με το καλο το μωρακι σας!!

καρολινακι περαστικα ευχομαι,ειναι το χειροτερο αυτο που σου εχει συμβει κ εγω αυτο τρεμω μην αρρωστησω παλι γιατι την προηγουμενη φορα που το επαθα δεν τη παλευα με τιποτα.ο παιδαρος ειναι θηριακι,εναμιση κιλο,παρα πολυ καλος,φτου φτου σε βλεπω να γενας κανενα τεσαρι κιλα! :D:D ας ειναι καλα το μωρακι σου κ ολα μας τα μωρακια κ να μεγαλωνουν.παντως θυμαμαι στον αντωνακη παντα ηταν δυο εβδομαδες μπροστα,γενησα 36εβδ κ 3 ημ κ ηταν 3400.αν επαιρνα ολο τον μηνα μπορει να εβγαινε κανενα 4 κιλα κ αυτος.

εν τω μεταξυ πηγε η κουνιαδα μου τον μικρο στο village park κ περιμενω να τον φερει να φαμε.εχει κανει η πεθερα μου μουσακα κ τον κανει κ τελειο κ εχω τρελαθει τωρα απο την πεινα.

η σπανακοπιτα πολυ καλη βγηκε απλα λιγο ξερο το φυλο ηθελε πολυ λαδι μου ειπαν,τηνεχουμε εξαφανισει εχω μοιρασει κιολας κ θα ξανακανω απο βδομαδα.

αυτα κοριτσια μου,θα ξαναμπω κ μετα δε κοιμαμαι μεσημερι,σημερα ξυπνησαμε οικογενειακως 10.30! :roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολες δεν βλέπω πολύ κινηση μάλλον βολτάρετε οι περισσοτερες

και εμεις γυρίσαμε πριν λιγο απο βολτούλα διπλα στην θάλασσα, φάγαμε, κοιμησα και την μικρή και κάθισα να δω τα νέα σας.

Αλέκα και εγώ συμφωνω με τα κορίτσια χωρις τον δράκο ο ιπποτης και το κάστρο ειναι πιο ομορφά. Σκέφτεσαι τέτοιο θέμα και για την βάπτιση?

este μην ανησυχεις που δεν έχει δικιά του μαια και καλά σου ειπε οτι δεν χρειάζετε να βρεις εσύ κάποια και την ώρα του τοκετού αλλά και μετά υπάρχουν οι μαιες του μαιευτηριου για οτι χρειαστεις.

Καρολινάκι περαστικά σου έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ ελπιζω να γινεις γρήγορα καλά για να κανονισουμε να βρεθούμε κιολας. Ο μπεμπαρος ειναι φαγανούλης 1,5 κιλο θηριάκι θα σου βγει, μια χαρά λοιπον και με τα δυο αγγεια τρώει καλά .

Ναταλάκι να ζήσετε και με το καλό να έρθει και το αγοράκι σας.

tsevoula μιλα με τον γιατρο σου αλλά νομιζω θα ειναι οπως σου τα ειπε το βικάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsakia?vlepw oles voltarate shmera e??i alitheia einai oti exei kairo gia volta!!elpizw apodw kai pera etsi na einai!!emeis edw spii shmera eixe kati psilodoulitses mageirema mousaka kai twra ksapla gia ligo giati to apogevma perimenw mia fili gia kafedaki.re koritsia mou edw kai meers exw pono xamila oxi synexeia..alla sa na me varainei kati poliu xamila sthn koilia kai otan tin piezw ponaw...elega oti mallon einai pato entero giati den exw energithei kala aytes tis meres alla exw anisixisei ligaki nomizw...pfff to apogevma tha parw to giatro na dw ti tha mou pei kai an einai thn trith tha paw na me dei na mou fygei i idea oti kati paei strava..pfff paw na ksaplawsw giati oso eimai ksipnia olo ayto skeytomai...filia se oles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναηρθα,εφαγα τον τελειο μουσακα,τελεια χωριατικη σαλατα,τα ψωμακια μου κ γυρισαμε με τον αντωνη μου,τον κοιμησα κ χαζευω γενικα εδω.με εχει πιασει μια θλιψη,θελω βολτα κ γενικα σκεφτομαι αν θα πανε ολα καλα μεχρι τελος.με εχει πιασει τωρα κ εχω κ εγω κατι πονακια.

xtinaki μην ανησυχεις ουτε εσυ για το βαρος.εγω ηδη το νιωθω που ακομα καλα καλα δεν εχω ουτε κοιλια κ το μωρακι αντε να ζυγιζει 150 γραμμαρια.εσυ σχεδον εισαι στον 5ο.στον γιο μου ολο αυτο το βαρος ενιωθα κ ειδικα στους πιο μεγαλους μηνες κ ολο ειχα την αισθηση οτι κατι θα μου φυγει οταν ημουν ορθια η περπατουσα.με τον πονο λιγο με μπερδευεις για να ου πω την αληθεια,εννοειται πες στο στον γιατρο αλλα εγω νομιζω δεν ειναι κατι κακο.

αχ δεν ειμαι καλα,εν τω μεταξυ τοσο φαι κ παλι πειναω. [smilie=happy3.gif]

πολλα φιλακια σε ολες κ καλα να περνατε μανουλες! [smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsakia?vlepw oles voltarate shmera e??i alitheia einai oti exei kairo gia volta!!elpizw apodw kai pera etsi na einai!!emeis edw spii shmera eixe kati psilodoulitses mageirema mousaka kai twra ksapla gia ligo giati to apogevma perimenw mia fili gia kafedaki.re koritsia mou edw kai meers exw pono xamila oxi synexeia..alla sa na me varainei kati poliu xamila sthn koilia kai otan tin piezw ponaw...elega oti mallon einai pato entero giati den exw energithei kala aytes tis meres alla exw anisixisei ligaki nomizw...pfff to apogevma tha parw to giatro na dw ti tha mou pei kai an einai thn trith tha paw na me dei na mou fygei i idea oti kati paei strava..pfff paw na ksaplawsw giati oso eimai ksipnia olo ayto skeytomai...filia se oles!!

χριστινακι κατα πιθανοτητα να ειναι απο το εντερο,γιατι βλεπω κι απο μενα οτι αν καθυστερησω να παω τουαλετα με πιανει πονος στα εντερα και με τρελαινει,ειχα ρωτησει τον γιατρο μου και μου ειχε πει πρωινο με φυτικες ινες,δαμασηνα,και στην εσχατη περιπτωση γλυκερινη(υποθετο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • *Καλημέρα κορίτσια μου!! Ξεκίνησα να σας γράφω χθες το απόγευμα αλλά ξεράθηκα με το κινητό στο χέρι.. 😅😅 @Θέτις Κ. @lilly1984 @Kallia.Geo @Tonia. @Kate1992 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για την κατανόηση και την στήριξη..!!! Προσπαθώ ειλικρινά με όλο μου το είναι να είμαι αισιόδοξη και να ελπίζω για το καλύτερο αλλά λυγίζω και εγώ.. ευτυχώς έχω πολύ υποστηρικτικό περιβάλλον μαζί και εσάς..!!! 🥰🥰🥰🥰  Θα σας έγραφα νωρίτερα αλλά γύρισα σπίτι αργά μέχρι να φάω έπρεπε να φύγω να πάω στη σχολή γιατί ξεκίνησε και η εξεταστική χθες.. 🥴 Σχετικά όλα καλά στον υπέρηχο..!! Δηλαδή το μωράκι πολύ δραστήριο, μας χαιρετούσε, καρδιακή λειτουργία άψογη λέει ο γιατρός.. δεν μου είπε πολλά αυτή τη φορά, μου λέει δεν χρειάζεται να τα μετρήσουμε, τα βλέπω όλα τέλεια..! @Θέτις Κ. ρώτησα και για την θέση του πλακούντα, θα το δούμε αυτό στην αυχενική μου είπε, είναι νωρίς τώρα.. ρώτησα και για το φτέρνισμα/βηξιμο/τέντωμα που με πιάνουν σφαχτες μου είπε και εμένα φυσιολογικό.. γενικότερα σήμερα δεν μου έδωσε πολλές ακριβής απαντήσεις.. ήταν πολύ αισιόδοξος πάντως και καθησυχαστικος.. θα το ξεγεννησει ο ίδιος αυτό το μωράκι μου λέει είναι σίγουρος..!! Αν και γενικά θέλω να τα ξέρω όλα οπότε λίγο με χάλασε που δεν μου μέτρησε το μωράκι αν αντιστοιχεί στην εβδομάδα κύησης και πόσους χτύπους καρδιάς έχει, πάραυτα εκτιμώ τρομερά την αισιοδοξία του και την θετική του ενέργεια! Προφανώς με είδε πόσο αγχωμενη είμαι και σου λέει χαλάρωσε, δεν χρειάζεται να ξέρεις πολλά, το μωράκι είναι καλά και όλα είναι τέλεια για εμένα.. Γενικότερα δηλαδή στάθηκε περισσότερο στο να μου ανεβάσει την ψυχολογία αυτή τη φορά και για αυτό τον αγαπώ!! Anyway, στα υπόλοιπα νέα.. επιτέλους βρήκαμε το λόγο των αιμορραγιών!!! Από την μια δεν σας κρύβω ότι ένιωσα μερική ανακούφιση που επιτέλους βρέθηκε κάτι.. από την άλλη δεν ξέρω πόσο πρέπει να ανησυχώ παραπάνω.. αιμάτωμα δίπλα/πίσω σχεδόν από το μωράκι αρκετά μεγάλο.. πάνω από το μισό μέγεθος του μωρού... πάλι δεν μου είπε πολλά.. αλλά ήταν καθησυχαστικος.. απλά μου είπε ξεκούραση/ξάπλα, από προγεστερόνη λέει είμαι καλυμμένη, σταματάω και από την δουλειά.. και στην σχολή τώρα αναγκαστικά θα πάω τις μέρες που ακολουθούν για να μην χάσω το εξάμηνο.. με μεγάλη προσοχή φυσικά... Αλλά βρε κορίτσια μου.. είναι δυνατόν με αυτή τη ζέστη να μην υπάρχει καμία πρόβλεψη για τους σπουδαστές που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες;;;  Αυτά...!
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 11ΜΤΩ και είδα αίμα στο χαρτι ,έχω και ποναλακια ,οπότε μάλλον τζίφος και αυτός ο μήνας.....
    • Χαχα Καλημερα κορίτσι μου! Ναι είναι το πρώτο της εγγόνι και είναι ενθουσιασμένη! εννοειται θα σας ενημερώσω για παιδίατρο! 
    • Να σου ζήσει ο μπεμπακος! 🎊🎉🎊🎉🎊🎉 Υγιείς και καλότυχος να είναι στη ζωή του ❤️❤️❤️ Καλή ανάρρωση κορίτσι μου❤❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ 29/06 μπαίνω στον 9ο🥹🥹🥹 και δεν το έχω πιστέψει ακόμη!! Πώς πέρασε ο καιρός ρε κορίτσια!! Και εγώ τα έχω όλα έτοιμα αλλα δεν τα έχω βαλει ακόμη στις βαλίτσες. Ειπα να περιμένω λίγο, να μπω στο μήνα μου και να τα βάλω☺️ κατα αλλά και εδώ στη Κύπρο πολλή ζέστη, αύριο θα είναι και κλειστά τα σχολεία λόγω ζέστης 🥵 λιώνουμε κορίτσια. Μονο σπίτι και κλιματιστικό μέχρι να έρθει η ώρα να γεννησουμε.και πολλή υπομονή 💙💙💙
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...