Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΜΙ Α ΚΟΡΝΙΖΑ ΑΠΟ ΤΑ LAPIN ΡΟΖ-ΓΑΛΑΖΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ Κ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ Κ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΙΑΓΩΝΙΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΜΕ Τ ΚΥΚΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!! καλε δεν παιζεστε!!! ποσα γραψατε παλι!! λοιπον.. περαστικα στα κοριτσια που αρρωστησαν....να γιντετε γρηγορα καλα!! τα δωματια που ετοιμαζετε θα γινουν τελεια...μπραβο σας,πολυ ωραια θεματα διαλεξατε!! ευχαριστα τα νεα κ οσες κανανε εξετασεις κ ειναι καλες κ επισης γι'αυτες που ειδαν τα νινακια κ ειναι ολα τελεια!!!!!!!!!!! :):) σημερα πηγαμε στο λητω κ ειδαμε καροτσια..ειδα ενα που ξετρελαθηκα κ εχει 140ε..ειναι στυλ μπαστουνι κ εχει κ ποδοσακο σαν μπουφαν..ειχε σε πολλα χρωματα.το μωβ μου αρεσε πολυ ,αλλα λεμε να παρουμε σε ουδετερο μηπως κ κανουμε κανα αγορι αργοτερα..θα ψαξω να το βρω γιανα το δειτε. πηρα κ μια μπλουζα κ μια ολοσωμη φορμα με τιραντες υφασματινη μπεζ για να την βγαλω μhttp://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=1158&ct=10403&itmid=2964341#εχρι τελους.. φιλακια πολλα σε ολες!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου τελεια τα καδρακια!!! που ακριβως θα τα βαλεις??? πανω απο καθε κουνια ή εναλλαξ δηλαδη μπλε-ροζ και απεναντι το ριγε???

καλωριζικο το καροτσι σου μαρακι μου!!! πολυ ομορφο το πορτοκαλι και ουδετερο!

λιλ μου θα τον δεις να παιζει και το πουλι του μην ανυσηχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσούδια μου γλυκα!!!

Ειχα πάει στα υπεροχα διδυμα ανιψάκια μου και μυρισα λαιμουδάκια και ίσιωσα!!!

Μου έδωσε η νύφη μου ρουχαλάκια παπουτσάκια πολλα,σαλιάρες,μπανιερίτσα φουσκωτη κι ένα σωρο πραγματάκια.Μου φαίνεται και απο ρουχα δεν θα χρειαστει να πάρω πολλά!Να΄ναι καλα!

Ποιά είναι αυτή η φυτική βαφή ωρε παιδιά???Μήπως τη δοκιμάσω.

Απο κιλά έφτασα αισίως τα 7+ ..

Αλλα δεν μου φαίνεται καθόλου.Ιδια είμαι και φοράω τα παλια μου στενα τζιν.Απο πίσω μου λένε δεν φαίνομαι εγκυος,εκτος οτι δεν έχω πια τη μεσουλα τη μικρη που είχα.Αλλα μπροστα έχω τον φούσκα!!!Εχουν αρχίσει και ανοιγουν τα πλευρα μου νομίζω γιατι πονάνε.

να και το δικό μας πουλι!Απο τη β επιπέδου όμως.Παλιά!!χαχαχ!!

Απο προφιλ δεν φαινεται ποτέ καλά γιατι ο άτιμος εχει λατρεία με το τέτοιο της μαμάς του και ολο εκει κάτω ζουληγμένη την έχει τη μουριτσα του!

post-16176-1387393912013_thumb.jpg

post-16176-13873939121323_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Πολυ ωραια μερα για περατζαδες.Περιμενω να ξυπνησει ο αντρας μου να ξεκινησουμε.

Τι τυχερα τα μωρακια μας που θα εχουν τοσο καλογουστα δωματιακια.Δε ξερω τι να σχολιασω,εχετε προτυνει πολλα. Εγω θα της το κανω προς το πριγκηπικο το δωματιο της,Θα παιξω περισοοτερο με το λευκο,το απολο ροζ και πινελιες απο απαλο λιλα ασημί και ασημοσκονη.Εχω ραψει 2 κουρτινες μια λευκη παραμυθενια με δαντελιτσα με δεσιματα λιλα και για αλλαγη για αργοτερα μια πιο παιχνιδιαρικη της ντορας,το ιδιο και με την προικα ,ψαχνω λευκη να εχει αυτο το κατι που ζηταω και μου πηρε η θεια μου και μια να την ταιριαξω με την ντορα μετα.Θα βαλω εναν στρογγυλο καθρεπτη με πουπουλα γυρω γυρω και αντιστοιχο φωτιστικο.Για ταπετσαρια δεν εχω καταληξει,ισως μας κανει ενασ φιλος τεχνοτροποια στον εναν τοιχο.Ξερετε συννεφακια κτλ.Ε και καμια μπορντουρα που θα κοιταξω στο τελος.

Μαριαγιωργος,απο οτι θυμαμαι μενεις στην περιοχη μου,ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεισ το ιατρικο κεντρο "Πανοπουλος"? στην Αριστοτελους.Πηγαινα για διαφορα εκει,εκανα κ το Α Τεστ αλλα δεν ξερω τι να κανω με την Β επιπεδου,Δεν ξερω αν εχει πιστοποιηση αυτος που την κανει και ποσο ειναι απαραιτητο αυτο! :? Διαβασα οτι θα την κανεις σε αλλη περιοχη.Εκει μου ειπαν 100€ και δινουν και dvd(α η κοντογεωργη με εστειλε σε αυτο)και εχουν και 3d μηχανηματα! Αλλα απορησα γιατι ζητανε μονο 100€!Αν εχεισ καποια ιδεα θα με βοηθουσε :ymdaydream:

Αχ κοριτσαρες μου να χαιρεστε τους τσουτσουνιδες σας,αχχχ γι αυτο οι αντρες μετα το ζητωκραυγαυζαιυν το"θεμα" τους ως που να γερασουν ,απο εμας ξεκινανε ολα! :lol:

Μου αρεσει σαν ιδεα να χα δυο παιδακια αλλα εχω τρομοκρατηθει απο τα οικονομικα :( ,και να σας πω την αληθεια πρωτα ο Θεος μολις γεννησω με το καλο θα το ψαξω για σπιραλ γιατι ειμαι σιγουρη οτι ο δικος μου θα το προσπαθησει αμεσα για να βγαλει και τον γιο.Μετα απο καιρο το συζηταω....μικρη ειμαι ακομα :lol::lol:

Ομορφιες σασ ευχομαι να περασετε τελεια την ημερα σας,παω να ξυπνησω τον αντρα μου,βαρεθηκα να περιμενω.Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααααα και καλο σκ να εχουμε τι κανετε?σημερα και αυριο θα εχει πολυ ωραιο καιρο

περαστικουλια σε ολες τις αρρωστουλες μας............................

αλεκα μου εσυ θες τριτο και θες αγορι ωστε η κορουλα σου να ναι η μοναδικη και γω θελω τωρα να εχω μια κορουλα αφου εχω τα 2 αντρακια μου και θελω να ναι η μοναδικη και να την προσεχουν σαν τα ματια τους

λια μου τι ωραιες φωτογραφιουλες απο τον μπεμπη αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

ειδες δεν θα χρειαζεται να παρεις και ρουχαλακια παντα καποιος η καποια θα βρεθει κατι να μας δωσει και λιγο θα μας ελαφρινει απο τα διαφορα εξοδαααααααααααααααα

delphine μου καλα κανεις και σκεφτεσαι ετσι γιατι μετα μπορει να σου ερθει ενα αγορακι αρα να βρεις ενα χρωμα που να ειναι ψιλο ουδετερο εχει πολυ ωραια καροτσια στο λητω μεγια τα ρουχαλακιαααααααααααααααα

νανσυ μου θα ναι υπεροχο με τα καδρακιααααααααααααααααααααα οταν με το καλο το φτιαξεις να μας βαλεις φωτογραφιουλες

tsevoula πολυ μου αρεσει ολο το σκεπτικο του δωματιου και γω αν κανω κοριτσακι ετσι το φανταζομαι σε αυτους τους τονους απαλους υπεροχες θα ειναι και οι κουρτινες σου

πω πω και ο καθρεφτης ολα τα λεφτακιααααααααααααααααααααααα

φοβασαι οτι ο αντρας σου θα θελει πολυ γρηγορα και αλλο μωρακι για να εχει και εναν γιο ??????φαντασου να του κατσει παλι κορη εκει θα το σκεφτει λιγοοοοο χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα το σπιραλ μπορεις να το βαλεις για καποιο διαστημα κια μετα μπορεις να το αφαιρεσεις?και ολα καλα?????

πανω να φτιαξω ενα πρωινακι και θα ξαναμπω να σας διαβασωωωωω ξερετε εσεις 5-6 σελ και βαλε χι χι χι χι χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!

ΑΧ ΤΣΕΒΟΥΛΑ ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ...Η ΝΤΟΡΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ..ΧΑΧΑ

ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΡΟΖ ΟΛΟ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΤΟ ΕΧΩ..ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΒ ΤΟΝ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΝΟ 2 ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΧΩ..ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΦΤΑΝΕΙ!ΧΑΧΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΑ ΚΑΔΡΑΚΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΩΡΑ ΑΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΕΤΑΤΡΑΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΝΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ..

ΠΗΡΑ ΤΑ ΓΑΛΑΖΙΑ Κ ΤΑ ΡΟΖ ΤΑ ΡΙΓΕ ΟΧΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΤΑ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΠΟΙΟ ΜΟΝΟ ΣΚΕΤΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

ΑΧ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ....

ΚΑΛΑ ΕΑΝ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΑΖΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΦΑ ΚΙΟΛΑΣ!!Η ΤΡΕΛΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ!

ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ!!ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΠΕΤΑΓΩΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ....ΧΑΧΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ Κ ΑΜΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΔΩ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!Πόσο χαίρομαι που σας βλέπω κεφάτες!Είναι όμορφο πρωι κι ελπίζω να μείνει όλο το σκ έτσι και να το ευχαριστηθούμε!

Θα σας δω σε λίγο,πάω για δουλίτσες.ΜΟΥΤΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Ηλιόλουστο πρωινό, ωραία!!!Με τόσο ωραίο καιρό, πού όρεξη για δουλειές!!!Για καφέδες έξω είναι!!(και τσιγάρο αν γινόταν,αλλά.... :? )

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα χθες πηγαμε στον γιατρο και ειδαμε τον μικρουλη μας ο οποιος εναι 1.050 kg και τον τσακωσαμε την ωρα που ανοιγε το στοματακι του και καταπινε,φανηκε και η γλωσσιτσα του,εκπληκτικο!!! Την καμπυλη θα την κανω την επομενη βδομαδα και απο κιλα εχω παρει 7 μεχρι τωρα.

Τωρα τα δυσαρεστα πρεπει να μεινω ξεκουραστη και ξαπλωμενη αλλον ενα μηνα,δηλαδη μεχρι την επομενη συναντηση,γιατι ο πλακουντας μου ειναι αρκετα χαμηλα και θελουμε να αποτρεψουμε καποια ενδεχομενη αιμορραγια.

Οποτε ψωνια και βολτιτσες τα ξεχναω προσωρινα...

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaLIMERa koiloumpines mouuuuuuuuuuu!!ti wraia mera shmeraaaaaaaaa!!aaaxxxxx gia voltes einai alla o antroulis doulevei opote eipa na kanw kamia doulitsa..episis ithela na paw ena kommwthrio na kanw kana isiwsma re gmt na ginw anthrwpos alla as opsonte ta oikonomika...tha ta isiwsw monaxi mou ti na kamw...sas filw oles prostoparon na peraset omrfa kai na eyxaristithite ton hlio!!!!smoutsssssssssssssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα κι από μένα. Βρε Νάνσυ δεν έχεις το Θεό σου, πρώτα λες ότι σε πονάνε τα πόδια σου και μετά λες θα πάω λαική χαχαχαχα. Πρόσεχε μαρή και έχεις και 2. Αν τελικά ο γιος σου βγει κορίτσι (που δεν νομίζω) σε μένα θα τα δώσεις που σε βοήθησα και τόσο στην διακοσμητική.Ε?Ε? Φανταστική Νανσούλα? :x:x:ymblushing::D

Εγώ σήμερα έχω την γυναίκα. Έκανε πολλές δουλειές και συνεχίζει. Σας αφήνω προς το παρόν. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια νομίζω πως έχουν ξαναρχισει λίγο λίγο οι ναυτίες...Ξανάρχονται οι ναυτίες στο τριτο τρίμηνο??

ΟΧΙ ΠΑΑΑΑΛΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!(τουλάχιστον να χάσω κανα κιλο)

:ymsick::-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ!!!ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ!!!ΣΙΕΛ ΜΕ ΡΟΖ ΚΥΚΛΟΥΣ ΕΤΟΙΜΗ ΡΑΜΜΕΝΗ ΔΙΠΛΗ!Κ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΑ ΕΔΩΣΑ;;;;;;10 ΕΥΡΩ!!!!ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΦΩΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΤΕ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΡΕΠΑ Κ ΠΑΓΩΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΧ ΠΟΛΥ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΤΣΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!! Exei wraio kairo simera ti wraia!

Pigame me ton antra mou prwti fora kai eidame kai kounies kai karotsia

kai diafora!!! Wraia itan ola! Eida kai ena teleio parko rozouli pou to patwma tou anebokatebainei.

Eidame kai kapoia karotsia, mas arese ena tis chicco pou einai 3 se 1 kai kanei 450 eurw alla tha mas to katebasei 400 kai leme na to paroume (afou tha mas to kanoun dwro oi goneis)...alla exoume kollisei sto xrwma...tha sas balw to site na mou peite ti gnwmi sas koritsia gia xrwma please!!! Emena mou arese to lila alla o antras mou leei oti einai polu pethamenatzidiko to xrwma auto...den einai auto to skouro lila...deite to sto site na mou peite! (kokkino, gri/aspro h to prwto lila)

Nancy wraia ta kardakia polu mwroudistika kai mou aresei na exei etsi mwroudistika pragmata to dwmatio. H koiloumpa nai exei megalwsei...oso gia ta kila pou les...exw parei 5 kila alla kanw diatrofi kai kratiemai gia na parw mono toso alliws tha eixa parei idi 15. Auta pou lew kata kairous oti trww den einai kathe mera...apla eimai tis uperbolis, an apofasisw na xalasw ti diatrofi tha faw miso kilo pagwto kai oxi mia mpala. Den einai kalo auto alla ti na kanw eimai polu glukatzou!!!!

http://www.google.gr/search?q=chicco+tr ... 24&bih=508

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ τέλεια περάσατε μπράβο. Μεγειά και η κουρτίνα. 10 ευρώ τσάμπα πράμα. Βάλε έστω λίγο το χρώμα να δούμε μην την κρεμάς.

Elena εμένα μου αρέσει και το κόκκινο αλλά και το λιλά όχι το άσπρο γκρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφες

έχει πολύ ωραια μέρα σήμερα, βέβαια απο το πρωί έκανα δουλειές να φέρω το σπίτι στα ισα του αλλά το απογευμα έχει σιγουρα βολτούλα και για μας.

Νάνσυ ομορφα τα καδρακια που επέλεξες τελικά. Πήρες και κουρτίνα εισαι απίστευτη!

tsevoula θα γινει πολύ ομορφο και το δικό σας δωματιάκι να μας βάλει φώτο, εγώ πάλι ειμαι υπέρ στο να ειναι κοντά στην ηλικια τα αδερφάκια, μπορει να ειναι λιγο δύσκολο στην αρχή για την μαμά αλλά νομιζω δενονται περισσοτερο τα αδερφάκια.

Μαράκι καλύτερα ουδετερο χρώμα το καροτσι έτσι οπως το σκέφτεσαι, αν και το μωβ αν δεν ειναι πολύ ανοιχτο προς το φουξια δσηλαδή πάει και σε αγοράκι.

Βρε συ Αμαλια πως μπαινεις στα τζην σου δεν σε ενοχλουν στην κοιλιά εγώ ειναι τα πρώτα που εγκατέλειψα.

veta μεγάλωσε το αντράκι σου, προσπάθησε οσο μπορεις να ξεκουράζεσαι για να μην τύχει τιποτα.

Ελενα το λιλά μου αρέσει και ταιριάζει και σε κοριτσάκι και σε αγοράκι αν έρθει αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφ μόλις τελείωσα. Μου έφυγε ένα βάρος που άδειασε επιτέλους το παιδικό. Έφαγα τους λαχανοντολμάδες μου και το υπερευχαριστήθηκα αφού είχα λυσσάξει στην πείνα. Την Δευτέρα τώρα ανυπομονώ να πάω να δω τον μπεμπάκο μου και να δούμε και τις μετρήσεις του. Το ζάχαρο σήμερα πήγε πολύ καλά μάλλον επειδή έκανα και δουλειές, ποιος ξέρει. Μέχρι που σκέφτομαι να φτιάξω ένα cheesecake με φρουκτόζη για να το κάψω :lol: . Την Τετάρτη θα πάω σε σεμινάριο θηλασμού στο Λητώ Αλίμου. Ξέρει καμία τίποτα γι'αυτά τα σεμινάρια? Λένε τίποτα? (Τσάμπα βέβαια είναι και λέω να πάω να δω τι παίζει). Νομίζω ότι και τα Mothercare διοργανώνουν τέτοια σεμινάρια. Οι δευτερομανούλες τι λέτε? Από που είχατε ενημερωθεί για θηλασμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!

διαβασα πεταχτα καποιες σελιδες,ειχα μια μερα να μπω κ γραψατε πανω απο δεκα θηριακια μου! :D

εβαλα τον αντωνακη για νανι,εγω δε κοιμηθηκα γιατι κοιμηθηκα χθες μαζι του κ το βραδυ ειχα αυπνια κ ειπα σημερα μην κοιμηθω μεσημερι.

este μου εγω προσωπικα δεν ενημερωθηκα απο καπου για τον θηλασμο,οταν γενησα μου εδειξαν στο μαιευτηριο οσο γινοταν φυσικα γιατι 4 μερες δεν ειναι κ πολλες κ δε κατεβαζεις κ αμεσως γαλα,μετα απλα εμενα μπηκε ο αντωνης στο νοσοκομειο οταν γενηθηκε λογω πολυ ηψυλου ικτερου στο αττικο κ εκει επειδη πηγαινα καθε τρειε ωρες για θηλασμο με βοηθησαν ακομα περισσοτερο επειδη το παιδι επρεπε να πινει υγρα,ειχε παθει κ αφυδατωση κ μετα οταν γυρισαμε σπιτι εμαθα μονη μου,ολα στην αρχη θελουν μια καθοδηγηση,αλλα αν δε το κανεις κατι μονη δε θα μαθεις ποτε.θυμαμαι τον πρωτο καιρο φοβομουν να τον κανω μπανακι,τον εκανε ο αντρας μου,ηταν το μονο που δε μπορουσα κ καποια στιγμη ο ανθρωπος ηταν στη δουλεια κ κανει κακακια ο το παιδι κ επρεπε φυσικα να του πλυνω το πωπακι..μιλαμε ετρεμα κυριολεκτικα απο το αγχος μου λες κ ηταν ενα τερας μπροστα μου,κ επειδη ηταν χειμωνας κ παρολο το ολοημερο καλοριφερ ηταν ζεστα,λογω του οτι ηταν νεογενητο μελανιαζε ευκολα το κορμακι του,στην αρχη δεν μπορουν να ρυθμισουν θερμοκρασια ευκολα κ μιλαμε τα ειχα δει ολα!αλλα τελικα μετα παντα το εκανα μονη,τωρα τα σκεφτομαι κ λεω ποσο γελοιο ηταν ενα σκατουλακι να το πλενεις κατω απο το νιπτηρα κ να φοβασαι.βεβαια τωρα εχω ξεμαθει,λετε στη μπεμπα να κολωσω παλι;ε,ισως μεχρι να παρω παλι τον αερα,παντως θελω να πω οτι ολα ερχονται λες κ τα ηξερες παντα.θα το δειτε.

σημερα το μενου ειχε σπανακορυζο κ επειδη μου εχει κολησει πηρα πολυ σπανακι κ θα κανω σπανακοπιτουλα..

εχει τελεια μερα κ ειμαι ατυχη γιατι τωρα που εχει ωραιες μερες ο αντρουλης μου δουλευει απογευμα στη δουλεια.

αυτα τα νεα μου κ απο μενα,παω να ξεκινησω πλυσιμο σπανακια,πρασα κτλ τωρα που κοιμαται για να ανοιξω μετα ζυμη.φιλια πολλα μανουλιτσες,εχετε ολες τελεια κοιλιτσα ξεχασα να το πω!πρεπει να βαλω κ εγω τη δικη μου,ολο το ξεχναω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΣΤΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΜΗΤΕΡΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΗΤΑΝ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ..Κ ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΓΑΝ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΠΩΣ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ ΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΚΤΛ.ΣΤΟ ΣΕΜΗΝΑΡΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ Κ ΜΑΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...