Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ


Recommended Posts

ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΕΧΘΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !,ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΜΟΥ...ΘΑ ΒΑΛΩ ΡΟΔΑΚΙΝΙ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΟ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ,ΣΕ ΠΑΣΤΕΛ -ΑΠΑΛΕΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΓΑΛΑΖΙΟ ΣΚΟΥΡΟ(ΠΑΛΙ ΠΑΣΤΕΛ)ΣΤΑ ΔΟΚΑΡΙΑ ,ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΨΗΛΑ ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ,ΟΜΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΝΑ ΣΠΑΕΙ....ΕΠΙΣΗΣ ,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΑΛΑΖΙΑ ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΚΟΥΡΤΙΝΑ!ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ,ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ.....ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ,ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ!ΚΑΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 311
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω αρχίσει κι εγω να ψαχνω πράγματα για το δωμάτιο,αν και δεν ξερω φύλο κι ομολογω οτι ψάχνω στα τυφλά.Το χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το πειράξω γιατι ειναι ηδη βαμμένο με bebe χρώματα.Το εχω βαψει πολυ απαλο ροδακινι,το ενα τοιχο εντονο πορτοκαλι και στον αλλο τοιχο εχω κανει πορτοκαλι και κοκκινες ριγες.Πάνω σε αυτα λοιπον θα κινηθω και για τα χρωματα των επιπλων και της προικας.Δεν μ'αρεσει κι εμενα τα χρωματα να παραπέμπουν στο φύλο, ή ροζ ή μπλε όλα.

Το μόνο που θα κανω σχετικα με το φυλο θα ειναι τα αυτοκόλλητα στο τοιχο.Αν ειναι δηλαδη κορίτσι θα βρω μπορντούρες και αυτοκόλλητα πχ barbie,νεραιδούλες κτλ.Αν ειναι αγόρι αυτοκινητάκια,καραβάκια κτλ.

Τα έπιπλα θελω να ειναι μοντέρνα και απλά.Δεν μ'αρεσουν αυτα που ειναι φορτωμένα με σχεδια.Μια κούνια που μου αρεσε πάρα πολυ-αλλα ειναι πανακριβη- ειναι αυτη.Ταιριαζει απόλυτα με τα χρώματα που εχει ηδη το δωμάτιο.Ακόμα και το χρώμα του ξύλου ειναι ακριβως ιδιο με τις πόρτες μου και τη ντουλάπα.Σκεφτομαι όμως μηπως το πορτοκαλι δεν ειναι και τόσο αγοριστικο,αν κανω αγόρι τελικα.Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω αρχίσει κι εγω να ψαχνω πράγματα για το δωμάτιο,αν και δεν ξερω φύλο κι ομολογω οτι ψάχνω στα τυφλά.Το χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το πειράξω γιατι ειναι ηδη βαμμένο με bebe χρώματα.Το εχω βαψει πολυ απαλο ροδακινι,το ενα τοιχο εντονο πορτοκαλι και στον αλλο τοιχο εχω κανει πορτοκαλι και κοκκινες ριγες.Πάνω σε αυτα λοιπον θα κινηθω και για τα χρωματα των επιπλων και της προικας.Δεν μ'αρεσει κι εμενα τα χρωματα να παραπέμπουν στο φύλο, ή ροζ ή μπλε όλα.

Το μόνο που θα κανω σχετικα με το φυλο θα ειναι τα αυτοκόλλητα στο τοιχο.Αν ειναι δηλαδη κορίτσι θα βρω μπορντούρες και αυτοκόλλητα πχ barbie,νεραιδούλες κτλ.Αν ειναι αγόρι αυτοκινητάκια,καραβάκια κτλ.

Τα έπιπλα θελω να ειναι μοντέρνα και απλά.Δεν μ'αρεσουν αυτα που ειναι φορτωμένα με σχεδια.Μια κούνια που μου αρεσε πάρα πολυ-αλλα ειναι πανακριβη- ειναι αυτη.Ταιριαζει απόλυτα με τα χρώματα που εχει ηδη το δωμάτιο.Ακόμα και το χρώμα του ξύλου ειναι ακριβως ιδιο με τις πόρτες μου και τη ντουλάπα.Σκεφτομαι όμως μηπως το πορτοκαλι δεν ειναι και τόσο αγοριστικο,αν κανω αγόρι τελικα.Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω να προτεινω κι εγω μερικα sites που βρηκα,ειτε για επιπλα ειτε για διακόσμηση.

www.babycorner.gr

www.bebe.gr

www.bebejou.gr

www.dreamroom.gr

www.toys.gr

www.mothercare.gr

www.babyroom.gr

www.omirolis.gr

www.tsironis.gr

www.stratastratoula.gr

www.letoshop.gr

www.fatsulesmoda.gr

Όποια κοπέλα εχει να προτείνει κι αλλα ας μας τα γράψει.Ειδικα εμενα που ειμαι επαρχία θα με βοηθούσε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω να προτεινω κι εγω μερικα sites που βρηκα,ειτε για επιπλα ειτε για διακόσμηση.

www.babycorner.gr

www.bebe.gr

www.bebejou.gr

www.dreamroom.gr

www.toys.gr

www.mothercare.gr

www.babyroom.gr

www.omirolis.gr

www.tsironis.gr

www.stratastratoula.gr

www.letoshop.gr

www.fatsulesmoda.gr

Όποια κοπέλα εχει να προτείνει κι αλλα ας μας τα γράψει.Ειδικα εμενα που ειμαι επαρχία θα με βοηθούσε πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PINELOPI έγραψε:

Εχω αρχίσει κι εγω να ψαχνω πράγματα για το δωμάτιο,αν και δεν ξερω φύλο κι ομολογω οτι ψάχνω στα τυφλά.Το χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το πειράξω γιατι ειναι ηδη βαμμένο με bebe χρώματα.Το εχω βαψει πολυ απαλο ροδακινι,το ενα τοιχο εντονο πορτοκαλι και στον αλλο τοιχο εχω κανει πορτοκαλι και κοκκινες ριγες.Πάνω σε αυτα λοιπον θα κινηθω και για τα χρωματα των επιπλων και της προικας.Δεν μ'αρεσει κι εμενα τα χρωματα να παραπέμπουν στο φύλο, ή ροζ ή μπλε όλα.

Το μόνο που θα κανω σχετικα με το φυλο θα ειναι τα αυτοκόλλητα στο τοιχο.Αν ειναι δηλαδη κορίτσι θα βρω μπορντούρες και αυτοκόλλητα πχ barbie,νεραιδούλες κτλ.Αν ειναι αγόρι αυτοκινητάκια,καραβάκια κτλ.

Τα έπιπλα θελω να ειναι μοντέρνα και απλά.Δεν μ'αρεσουν αυτα που ειναι φορτωμένα με σχεδια.Μια κούνια που μου αρεσε πάρα πολυ-αλλα ειναι πανακριβη- ειναι αυτη.Ταιριαζει απόλυτα με τα χρώματα που εχει ηδη το δωμάτιο.Ακόμα και το χρώμα του ξύλου ειναι ακριβως ιδιο με τις πόρτες μου και τη ντουλάπα.Σκεφτομαι όμως μηπως το πορτοκαλι δεν ειναι και τόσο αγοριστικο,αν κανω αγόρι τελικα.Τι λέτε?

oneirokosmos_590e.jpg

εμενα πηνελόπη μου μου αρεσει παρα πολύ....κ εγω στην συφινιέρα δεν εχω βαλει σχε΄διο...μονο στηνκούνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PINELOPI έγραψε:

Εχω αρχίσει κι εγω να ψαχνω πράγματα για το δωμάτιο,αν και δεν ξερω φύλο κι ομολογω οτι ψάχνω στα τυφλά.Το χρώμα στο δωμάτιο δεν θα το πειράξω γιατι ειναι ηδη βαμμένο με bebe χρώματα.Το εχω βαψει πολυ απαλο ροδακινι,το ενα τοιχο εντονο πορτοκαλι και στον αλλο τοιχο εχω κανει πορτοκαλι και κοκκινες ριγες.Πάνω σε αυτα λοιπον θα κινηθω και για τα χρωματα των επιπλων και της προικας.Δεν μ'αρεσει κι εμενα τα χρωματα να παραπέμπουν στο φύλο, ή ροζ ή μπλε όλα.

Το μόνο που θα κανω σχετικα με το φυλο θα ειναι τα αυτοκόλλητα στο τοιχο.Αν ειναι δηλαδη κορίτσι θα βρω μπορντούρες και αυτοκόλλητα πχ barbie,νεραιδούλες κτλ.Αν ειναι αγόρι αυτοκινητάκια,καραβάκια κτλ.

Τα έπιπλα θελω να ειναι μοντέρνα και απλά.Δεν μ'αρεσουν αυτα που ειναι φορτωμένα με σχεδια.Μια κούνια που μου αρεσε πάρα πολυ-αλλα ειναι πανακριβη- ειναι αυτη.Ταιριαζει απόλυτα με τα χρώματα που εχει ηδη το δωμάτιο.Ακόμα και το χρώμα του ξύλου ειναι ακριβως ιδιο με τις πόρτες μου και τη ντουλάπα.Σκεφτομαι όμως μηπως το πορτοκαλι δεν ειναι και τόσο αγοριστικο,αν κανω αγόρι τελικα.Τι λέτε?

oneirokosmos_590e.jpg

εμενα πηνελόπη μου μου αρεσει παρα πολύ....κ εγω στην συφινιέρα δεν εχω βαλει σχε΄διο...μονο στηνκούνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pinelopi mou..egw phra to krevataki apo to bebe.gr

einai to krevataki k h sifiniera ths kw alla mou evalan to sxedio ths

minnie apo th disney!!!einai polu omorfo!!

kounia,sifiniera-ala3iera,strwma(media strom),kounoupiera,kalummata gia thn kounia(media strom)..mou kostisan 1000€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pinelopi mou..egw phra to krevataki apo to bebe.gr

einai to krevataki k h sifiniera ths kw alla mou evalan to sxedio ths

minnie apo th disney!!!einai polu omorfo!!

kounia,sifiniera-ala3iera,strwma(media strom),kounoupiera,kalummata gia thn kounia(media strom)..mou kostisan 1000€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinelopi kalimera.Kalimera kai sta upoloipa koritsia.Egw phra ta epiplakia ths mikrhs apo katasthma ektos a8hnwn.Exw grapsei sxetika ste 8ema "Anazhthsh brefikwn eidwn".Perimenw na moy ta feroyn arxes dekembrioy opote tote 8a balw kai foto sto mammy.To katasthma legete oneirokosmos kai to link gia na to breis sto internet einai: www.oneirokosmos.gr.Emeina apolyta eyxaristhmenh apo thn poiothta (etsi opws thn eida fysika" kai oi times htan se sxesh me ths a8hnas para poly kales.Akoysa epishs ekei oti kanoyn apostoles se olh thn ellada kai malista amesa.Ton xrono paradwseis ton kanonizeis esy.Rikse mia matia sto link poy soy edwsa giati pysteyw oti 8a breis endiaferon ta proionta toys.A epishs einai ola italika kai apo strwmatakia terasteia poikilia kai ola me fermoyar gia na blepeis ti ginete mesa sto strwmataki :-).Oti allh plhroforia 8es kai thn gnwrizw eyxaristws na se boh8hsw.Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pinelopi kalimera.Kalimera kai sta upoloipa koritsia.Egw phra ta epiplakia ths mikrhs apo katasthma ektos a8hnwn.Exw grapsei sxetika ste 8ema "Anazhthsh brefikwn eidwn".Perimenw na moy ta feroyn arxes dekembrioy opote tote 8a balw kai foto sto mammy.To katasthma legete oneirokosmos kai to link gia na to breis sto internet einai: www.oneirokosmos.gr.Emeina apolyta eyxaristhmenh apo thn poiothta (etsi opws thn eida fysika" kai oi times htan se sxesh me ths a8hnas para poly kales.Akoysa epishs ekei oti kanoyn apostoles se olh thn ellada kai malista amesa.Ton xrono paradwseis ton kanonizeis esy.Rikse mia matia sto link poy soy edwsa giati pysteyw oti 8a breis endiaferon ta proionta toys.A epishs einai ola italika kai apo strwmatakia terasteia poikilia kai ola me fermoyar gia na blepeis ti ginete mesa sto strwmataki :-).Oti allh plhroforia 8es kai thn gnwrizw eyxaristws na se boh8hsw.Filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
:) Αγαπητη Βικυ αν εχεις γεννησει να σου ζησει το μωρακι σου!ειμαι σε ομαδα εδω στη θεσσαλονικη ,δεν ξερω αν πρεπει να δωσω πληροφοριες μεσω του φορουμ(μηπως κατηγορηθω για διαφημηση),το προσωπικο μου τηλεφωνο για περισσοτερα ειναι 6946455189.Αν δεν εχεις κανει ζωγραφικη θα χαρω πολυ να σου δωσω ιδεες για ενα παραμυθενιο αποτελεσμα.Αν παλι το εχεις κανει θα χαρω να τα λεμε μεσω του φορουμ.Τις ευχες μου!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παραμυθενιο καστρο ζωγραφισμενο στο δωματιο του μπεμπη που καταφθανει με το καλο σε ενα μηνα!Ευχομαι τα καλυτερα στους υπεροχους γονεις του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΥ έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!

ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ 4ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!

ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΟΥ?

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΥΧΙΣΜΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ?

ΤΕΛΟΣ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΒΡΕΦΙΚΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΝΑ ΒΑΦΟΥΝ ΒΡΕΦΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ, ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ.ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΗ ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ Η Τ'ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΤΟΥ DISNEY!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ!!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΣΤΟ INTERNET ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη φανταζομαι ο μπεμπης θα τρελαινεται με το δωματιο του!!!!!!!

Πολυ ομορφο!!!Μαρεσει πολυ και το χαλι που ειναι οοοοοολο λαχανι!!!!!!

Jovanna πολυ ρομαντικο το σκηνικο!!!!

Και τα αυτοκολλητα με το χαλι σουπερ......

Να χαιρεστε τα μωρακια σας!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irenekante πολύ ωραίο το δωμάτιο! Έχεις επιλέξει ωραία χρώματα και τα έπιπλα είναι όμορφα! Και όλα αρμονικά συνδυασμένα!

Jovanna μου είναι υπερβολικά χαριτωμένο το δωμάτιο του μωρού σου! Πολύ ωραία τον στόλισες τον τοίχο και η μοκέτα σου επίσης ταιριαστή και με ωραία σχέδια!

ΥΣ. Εμένα η μοκέτα είναι αυτή που με προβληματίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...