Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητηρια Ελενη μου!!!!!!Ευχομαι οτι καλυτεροοοοο!!!

Ζουμπι,καλη επιτυχια και σε σενα!!!

Αχ ετσι ομορφα νεακια να διαβαζουμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ζουμπι είσαι ακριβώς στο μυαλό μου! (αν και δεν έχω αρχίσει ακόμη -ποτε θα αδειαθετήσω??) αλλά έτσι ακριβώς σκέφτομαι.. αποφάσισα όμως, από τη στιγμή που θα μου μεταφέρουν τα εμβρυάκια να σκέφτομαι ότι είμαι.. μόνο αυτό... η ψυχολογία πιστεύω παίζει πολύ ρόλο και θα προσπαθήσω (θα τα καταφέρω??) να ανέβω σε ένα ροζ συννεφάκια για 14 μέρες... τι λες και εσυ?

@Eleni_sk συγχαρητήρια!!! ποια μέρα έκανες τη χοριακή σου? μπράβο κορίτσι μου, όλα καλά να σου πάνε!

Νομιζω πως η καλυτερη αντιμετωπιση ειναι αυτη.Απο τη στιγμη που θα σου βαλουν τα εμβρυα να αρχισεις να νοιωθεις εγκυος!Και οτι ειναι να γινει θα γινει.Σιγουρα η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο,αλλα ειναι κ η τυχη που επισης εχει το ρολο της!

Θετικη σκεψη,ολα καλα κ να σκεφτεσαι πως αν δεν πετυχει με την πρωτη εχεις την ευκαιρια να ξαναδοκιμασεις,εγω αυτο σκεφτομαι απο την αρχη.Οχι απελπισιες,οχι στενοχωριες!Ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

ναι ναι το ξερω ειμαι ανυπομονη....

εγω δεν αντεξα χθες και πηγα και εκανα χοριακη και βγηκε 235,08...

ο γιατρος λεει οτι ειναι ευχαριστημενος και παμε για διδιμα...

μακαρι να προχωρησουν......

την δευτερα λεει θα επαναλαβω μετρηση.....

ζουμπακι..... περιμενω τα νεα σου.....

Αντε να σου ευχηθω κ επισημα!Συγχαρητηριααααααααααααααα!!!!!!Με το καλο τα διδυμακια!!!!!!!!

Ελπιζω ολη ομαδα των 11.30,να ειμαστε τυχερες οσο εσυ!!! :lol::D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή είμαι άσχετη, δηλαδή δεν κάνουμε πάντα χοριακή 14 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά, αλλά μετράμε και τις μέρες που είναι τα έμβρυα?? (για να ξέρω πότε θα πρέπει να κάνω..)

Και γω θα ήθελα να μου μεταφέρουν πολλών ημερών έμβρυα, αλλά πώς το ρισκάρεις αν θα επιβιώσουν ως τότε? πρώτη φορά έκανες εξωσωματική?? έχω τόση αγωνία να ξεκινήσω αλλά περίοδος άφαντη...

Λοιπον,χοριακη κανουμε την ακριβη μερα που μας λενε απ'το κεντρο.Απλα καποιες φορες η αγωνια ειναι μεγαλη κ μερικες μελλουσες μανουλες δεν αντεχουν την αναμονη,οπτε την κανουν πιο μπροστα.Ομως αυτο ειναι καλυτερα να μην το κανουμε για διαφορους λογους(μην ξεχναμε οτι υπαρχει μεγαλη επιροη απο τα φαρμακα που περνουμε κ αν η χοριακη γινει βιαστηκα ισως βγαλει λαθος αποτελεσματα).

Το αν θα μεταφερεις εμβρυα 2 η 3 ημερων η βλαστοκυστες(5 ημερων),θα το αποφασισει ο γιατρος σου.Ειναι αναλογως την περιπτωση.Εγω ας πουμε δεν θα το διακυνδυνευα,γιατι εχω μια ωοθηκη κ τα αυγουλακια μου ειναι μετρημενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bλεπετε τι ωρα ειναι...ε..;;

Εξηγηστε μου κατι....πως γινετε να εχω υπνηλια,να κουτουλαω ολη μερα κ το βραδυ να μη με πιανει υπνος...

Καποτε υπηρχε κ ενα τσατ εδω...υπαρχει ακομα..;;

Εκει να δειτε ξενυχτια που πεφτανε πριν 2-3 χρονια....οι παλιες θα θυμουνται(αν εχει μεινει καμια απο τοτε,γιατι μου φαινετε ειμαι η τελευταια των Μοικανων...!!).

Οσο πλησιαζει η μερα της χοριακης τοσο αυξανετε κ η αγωνια.Με ρωτανε(ο αντρας μου,η αδερφη μου)αν νοιωθω τιποτα,αν εχω καποιο σημαδι η εστω το ενστικτο μου αν μου "λεει"κατι...Η απαντηση ειναι πως οχι...δεν νοιωθω τιποτα το ιδιαιτερο..ουδετερα θα ελεγα,ουτε κρυο,ουτε ζεστη...Τωρα καλο ειναι αυτο,κακο ειναι...θα δειξει..

Ουφ!Τσακισα κ μισο βαζακι με μερεντα...ολο θα το τσακιζα αλλα συγκρατηθηκα...Ας ειμαι λιιγο γουρουνα,οχι πολυ...

Γινετε να μου κανουν μια ναρκωση τωρα κ να ξυπνησω την Τεταρτη;;;;;;;;;

Εβαλα κ μια απιθανη φωτο στο προφιλ μου...μηπως μου φερει γουρι...Φοβερη φατσα;;;

...αντε σας αφηνω...θα τα πουμε το πρωι..παω να παιξω κανενα παιχνιδι στο facebook....

Καληνυχταααααα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααα!!!SOS!!!!!!!!!Τωρα πηγα για πιπι κ ειδα πανω στο εσωρουχο 2 σταγονες μπεζ πολυυυυ ανοιχτο.Οχι ρε γαμωτο....θα μου ερθει η περοδος μαλλον....Φτου!!!!!!!Καλα τοσο νωρις;;;;25η μερα του κυκλου ειμαι.Αδιαθετω την 27η με 29η συνηθως.Ααααχ....δεν με βλεπω να προλαβαινω να κανω χοριακη.Ποναει κ η μεση μου(αυτο εγω δεν το εχω κανονικα οταν περιμενω περιοδο,ποναει μονο η κοιλια μου).Παει....τωρα αγχωθηκα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Έχεις δίκιο... Οχι απελπισιες,οχι στενοχωριες!Ολα θα πανε καλα!!!

Καλή μέρα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά; Με το καλό κοριτσάρα μου....Όλα να σου έρθουν βολικά και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.....

Ζούμπι...μην αγχώνεσαι. Αυτό που είναι να γίνει, θα γίνει. Από το άγχος μας, έχουμε καταστρέψει οι ίδιες τη ζωή μας (μιλάω από προσωπική άποψη)....Ηρέμησε και προσπάθησε να ζήσεις τη στιγμή. Εξάλλου, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα, αυτό που βιώνεις τώρα δε θα ξανάρθει....Η επόμενη φορά - αν υπάρξει- θα είναι άλλη, δε θα είναι η ίδια....

Άντε να παίρνουμε και εμείς σειρά!!! Εγώ τελειώνω την Πέμπτη τα αντισυλληπτικά και περιμένω να αδιαθετήσω για να δούμε αν θα ξεκινήσουμε τις ενέσεις τελικά..... Νεότερα την επόμενη εβδομάδα...

Καλό μήνα και καλά μπάνια!!

Υ.Γ: Ξέρει καμιά σας αν γέννησε η lil μας; Καιρό έχει να περάσει από την παρέα μας για αυτό ρωτάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Ελένη!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

:ymapplause::-bd[smilie=blob1.gif]

Εύχομαι αύριο να έχεις πολύ πολύ καλά αποτελέσματα!!!!

Ζούμπι μην αγχώνεσαι βρε!!!δεν τα είπαμε αυτά???μπορεί να είναι τίποτε υπολλείμματα από τον προηγούμενο κύκλο!!!ΗΡΕΜΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Jigsaw μακάρι να πάνε όλα καλά και να ξεκινήσεις πολύ πολύ σύντομα!!!!

φιλιά σε όλες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ξέχασα να σας ευχηθώ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ, να είμαστε καλά!!!!

Και αν κανένα κοριτσάκι γιορτάζει ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ό,τι επιθυμεί!!!!

φιλάκια!!! @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια...σιγα που θα κρατιομουν...πηγα κ εκανα χοριακη.

47,68....!!!Καλη δεν ειναι για 9η μερα μετα τη μεταφορα;;;;;;;;;;;;;;;;;

Εμενα μου φαινετε καλη απο τα λιγα που ξερω.

Κατα πασα πιθανοτητα εγινε το θαυμα κ σε εμας!!!!

Τωρα την Τριτη να δουμε αν θα διπλασιαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι είσαι φοβερη! μπράβο! συγχαρητήρια ! όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς?

πού πήγες και έκανες εξέταση Κυριακάτικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα στο Ιατρικο κεντρο Περιστεριου,ειναι ενα μικρο νοσοκομειο εδω κοντα μου.Εεε..δεν αντεχα αλλο,ελπιζω να παμε καλα!!Ξεκινανε αλλες αγωνιες τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπακι συγχαρτηρια και απο δω...

εχεις πμ!!!!!!

εμενα αρχισανε καφε -ροζ υγρα.... ελπιζω να μην ειναι τιποτα...

πηρα τον γυναοκολογο και μου ειπε να επαναλαβω αυριο την χοριακη κι αν δεν δω κοκκινο αιμα να μην ανησυχησω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπακι συγχαρτηρια και απο δω...

εχεις πμ!!!!!!

εμενα αρχισανε καφε -ροζ υγρα.... ελπιζω να μην ειναι τιποτα...

πηρα τον γυναοκολογο και μου ειπε να επαναλαβω αυριο την χοριακη κι αν δεν δω κοκκινο αιμα να μην ανησυχησω..

Μου αρεσει που γραφουμε κ π.μ κ απανταμε κ εδω η μια στην αλλη....Ειμαστε η δεν ειμαστε τρελες;;;;;;;;;;;;;

Να σου πω..;;Τον εξωσωματικο πηρες η τον γυναικολογο που θα σε παρακολουθει;;Ρωταω γιατι εμενα δεν μου εχουν δωσει προσωπικο τηλ.του εξωσωματικου,μονο της μαιας το κινητο εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως τελειως τρελες ειμαστε!!!!!

ΚΑΙ ΤΟΥς 2 πηρα...

στο κεντρο πηρα την παραΣΚΕΥΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ τον παπανικοπουλο με τον μαστρομηνα δεν μιλησα...

μετα με πηρε καπακι η γενετιστρια του μαστρομηνα πολυ συγκινημενη γιατι ημουν λεει δυσκολη περιπτωση..

και οι δυο γυναικολογοι που μιλησα μου ειπαν για διδιμα και επαναληψη την δευτερα...

πολυ πολυ χαιρομαι και για τις 2 μας....

εμενα δεν με νοιαζει και ενα να μεινει γιατι εχω και την μπουμου μου.. αλλα αν επιβιωσουν και τα δυο θα ειναι μεγαλη χαρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κ εγω ειχα μια ελπιδα για διδυμα αλλα....μαλλον ενα εχω..

Ε..καλα δεν θα στεναχωρηθουμε κιολας.Ολα καλα να μας πανε Παναγιτσα μου κ να κανουμε γερα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ζουμπι.Μακαρι να διπλασιαστει η επομενη.

Καλα εσεις ειναι φυσιολογικο να εχετε ροζ και τετοια εγω βρε παιδια γιατι τους τελευταιους 4 μηνες οι 3 κυκλοι μου ξεκινησανε με λιγο ροζ 3-5 μερες πριν την περιοδο μου; :-\ :-\ Λεω την μια ετυχε την αλλη οκ ξαναετυχε.Εεε τωρα δεν ετυχε πετυχε!!Τι να πω περιμενα αυριο περιοδο και απο χθες ολο ροζακια εχω.Ισα ισα για να χασω το μπανιο το σκ και οπως παει θα χασω και το επομενο σκ αφου δεν θα εχω καθαρισει ακομα! :evil::evil: Τι ειναι αυτο τωρα;Εχει συμβει σε καμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ζούμπι! Συγχαρητήρια!!! [smilie=blob3.gif]

Αν και βιάστηκες λίγο, δεν σε μαλώνω, σε καταλαβαίνω!

Καλή συνέχεια στις επαναληπτικές σας κορίτσια!

Άντε, καλό μήνα! Που καλά θα πάει δηλαδή αν αρχίζει έτσι!!!

Μπράβο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ζουμπι.Μακαρι να διπλασιαστει η επομενη.

Καλα εσεις ειναι φυσιολογικο να εχετε ροζ και τετοια εγω βρε παιδια γιατι τους τελευταιους 4 μηνες οι 3 κυκλοι μου ξεκινησανε με λιγο ροζ 3-5 μερες πριν την περιοδο μου; :-\ :-\ Λεω την μια ετυχε την αλλη οκ ξαναετυχε.Εεε τωρα δεν ετυχε πετυχε!!Τι να πω περιμενα αυριο περιοδο και απο χθες ολο ροζακια εχω.Ισα ισα για να χασω το μπανιο το σκ και οπως παει θα χασω και το επομενο σκ αφου δεν θα εχω καθαρισει ακομα! :evil::evil: Τι ειναι αυτο τωρα;Εχει συμβει σε καμια;

Ναι αμε!!Σε εμενα εχει τυχει η μαλλον σε εμνα συμβαινει αυτο που λες τον τελευταιο 1-1,5 χρονο.Δεν νομιζω πως ειναι κατι που πρεπει να σε ανυσηχει.Ορμονικα ειναι ολα αυτα μωρε...μπορει τον αλλο μηνα να μην το ξαναεχεις.Αλλα καλου-κακου πες το κ στο γιατρο σου.Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ζούμπι! Συγχαρητήρια!!! [smilie=blob3.gif]

Αν και βιάστηκες λίγο, δεν σε μαλώνω, σε καταλαβαίνω!

Καλή συνέχεια στις επαναληπτικές σας κορίτσια!

Άντε, καλό μήνα! Που καλά θα πάει δηλαδή αν αρχίζει έτσι!!!

Μπράβο σας!!!

Ναι βιαστηκα...αλλα αυτα τα μπεζουλι υγρα κ οι πονοι στην κοιλια μου με επεισαν οτι θα αδιαθετησω.Οποτε λεω...τι να περιμενω να φαω την κρυαδα,ας παω να παρω τη μηδενικουρα να τελειωνω.Ομως δεν ηταν μηδεν.....!!!!! :ymparty:

Τωρα περιμενω να δω κ αυριο πως θα παμε....εχω ενα καλο ενστικτο πως αυτη η εγκυμοσυνη θα εχει αισιο τελος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...