Μετάβαση σε περιεχόμενο

συμπτωματα εγγυμοσυνης η οχι?


anny295

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα σε ολες σας,μολις μπηκα στο φορουμ σας.εχω μια ερωτηση και θα ηθελα τα φωτα σας.ειχα μια ελευθερη επαφη με τον συζυγο μου την 15 μερα του κυκλου μου,την επομενη καταλαβα την ωορυξια μου.ο κυκλος μου ειναι 27-28 ημερων.υπαρχει πιθανοτητα να εχω μεινει εγκυος?τις τελευταιες μερες εχω μια αδιαθεσια τα πρωινα,ανακατευομαι και ποναω χαμηλα στην κοιλια καπου καπου αλλα ταυτοχρονα εχω και ενα κρυολογημα(βηχας και μπουκωμα) και σκεφτομαι μηπως η αδιαθεσια μου οφειλεται σε αυτο.τι νομιζετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι όλα τα συμπτώματα που έχεις να σε οδηγήσουν σε εγκυμοσύνη. Δεν μας είπες όμως σε ποιά μέρα του κύκλου βρήσκεσαι;Αν έχεις ξεπεράσει την 30η και όπως λές έχεις σταθερό κύκλο τότε πολύ πιθανόν να είσαι. Κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου ξεκινούσα με πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά. Τον καταλαβαίνεις ότι είναι διαφορετικός από αυτόν της περιόδου. Πρόσεξε τώρα που έχεις κρυολόγημα και συγχρόνως έχεις ελέυθερες επαφές να μην πάρεις φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα είναι πιθανά.Καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση αφού έχεις σταθερό κύκλο.Και μετά κάνε μία χωριακή.Πρόσεχε μόνο λίγο τι φάρμακα μπορείς να πάρεις για το κρύωμα σου σε περίπτωση που είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου επειδη δεν ξερω αν ειμαι,δεν παιρνω καθολου φαρμακα για το κρυωμα.θα περιμενω την καθυστερηση(αμην!!!)και θα παω για χοριακη.ευχαριστω για την ανταποκριση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και ενα μισαωρο περιπου εχω πονους χαμηλα σαν αυτους της περιοδου,αλλα αν ερθει η ακατανομαστη θα ερθει σε 8-9 μερες....γιατι συμβαινει αυτο ξερει καποια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα anny .κατ αρχην καλως ηρθες στην παρεα μας.και εγω οταν εμεινα εγκυος θυμαμαι οτι καπου στην μεση του κυκλου ειχα κατι πονακια και νομιζα οτι ηταν η περιοδος και οτι θα ερχοταν νωριτερα!αλλα τελικα δεν ηταν.φαντασου εκανα το τεστ 3 μερες πριν την ημερομηνια που περιμενα και βγηκε θετικο!οταν ειχα ρωτησει τον γιατρο μου ειχε πει οτι πιθανον οι πονοι ηταν απο την εμφυτευση στην μητρα!ειχα τετοια πονακια μεχρι και τον δευτερο μηνα σχεδον.κανε μια χοριακη να σιγουρευτεις.

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυουλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

23η μερα του κυκλου σημερα κι η κοιλια μου χαμηλα με πεθαινει!!!!!!!!!!σαν να μου χτυπαει την πορτα η ακατανομαστη αλλα ειναι νωρις για αυτην βρε κοριτσια.....τι σκ@@@ εχω??????στο τσακ ειμαι να παρω ενα κουτι παυσιπονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον καθοτι ανυπομονη κι επειδη ειχα πολλες υπνηλιες,μου εφερε η μαμα μου το ψηφιακο της clear blue και το εκανα.εδειξε θετικο 1-2 εβδομαδες!!!!!!!!!!σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον καθοτι ανυπομονη κι επειδη ειχα πολλες υπνηλιες,μου εφερε η μαμα μου το ψηφιακο της clear blue και το εκανα.εδειξε θετικο 1-2 εβδομαδες!!!!!!!!!!σημερα ειμαι στην 26η μερα του κυκλου μου!!!!

Συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! :)

Να σε ρωτήσω, σε ποιά μέρα του κύκλου έκανες το τεστ? Είμαι και εγώ στην ίδια φάση ανυπομονησίας :mrgreen: και περιμένω σε καμιά βδομαδούλα.Γενικά έχω κύκλο 26-27 ημερών.. Έχω πάρει κι εγώ το ψηφιακό clear Blue..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!να εχεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!ολα να πανε καλα και σε 8 μηνες να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσι μου!να εχεις μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!ολα να πανε καλα και σε 8 μηνες να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...