Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου και καλή Αποκριά,έστω και αργά....

Ελπίζω να πήγατε τις βολτούλες σας σήμερα.

Εδώ είχε αρκετό κρύο και ήλιο...αλλά δεν πήγαμε πουθενά.Απ τη μία οι αδιαθεσίες μου με την εγκυμοσύνη,απ την άλλη δούλευε ο μπαμπάς μας,οπότε κρατάμε όλη μας την ενέργεια για αύριο!!!!!

Μας έχουν καλέσει κάτι φίλοι στο εξοχικό τους που είναι παραθαλάσσιο.Ο Γιώργος βέβαια,μόλις του είπα που θα πάμε,νόμιζε ότι θα κάνουμε και μπάνιο στη θάλασσα(σ αυτή την περιοχή το καλοκαίρι κολυμπάμε) :lol::lol::lol:

Και πού να ξερε ότι ούτε στην άμμο θα μπορέσει να παίξει ο καημένος,αφού μέχρι χθες απ τον αέρα,η θάλασσα είχε καλύψει όλη την παραλία......Εγώ βέβαια τα κουβαδάκια θα τα πάρω μαζί,αλλά δεν ελπίζω......

Τα αποτελέσματα δυστυχώς ακόμη να βγουν και η αγωνία μου έχει χτυπήσει κόκκινο.....

Να περάσει και η αυριανή μέρα κι ελπίζω από Τρίτη να χουμε ειδοποίηση....

Από τις 4 του Μάρτη έχω στείλει δείγμα........

Αυτά τα νέα μας...πάω να ετοιμάσω τη τσάντα του Γιώργου για αύριο με κουβαδάκια,έξτρα αλλαξιά ρούχα,γυαλιά ηλίου(αν μας κάνει την τιμή να βγει),χαρταετούς,κλπ!!!!!

Εύχομαι σε όλες σας να έχετε μια υπέροχη Καθαρή Δευτέρα,να ξεχαστούν λιγάκι τα καθημερινά προβλήματα που μας βαραίνουν και στα αρρωστάκια μας περαστικούλια,κι εσείς μανούλες στο...ύψος σας!!!!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα!

Καλη εβδομαδα και καλη σαρακοστη σε ολες!

Χρονια πολλα στην Αγγελικη μας! Να εισαι παντα γερη κοριτσαρα μου και με το καλο να ερθει στον κοσμο το δευτερο παιδακι σας..

Μαρακι.... μπααααααα..... δεν το κοβω να παιξει με κουβαδακια ο μικρος... ξαναχειμωνιασε.. :(

Θα το "ξυρισει" ο αερας στην θαλασσα..... :(

Εγω νομιζω πως.. αδικα καθεσαι σε αναμμενα καρβουνα..

Οι εξετασεις σου θα ειναι οοοοοοολες ΣΟΥΠΕΡ!!!!!! Εε-εε-εε-ρχεται η κορακλαααααααα!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Δωρουλα μου, σας χιονισε κι΄ολας? :shock: Μη μου πεις!

Καλα να περασετε σημερα...ελπιζω να εχει στρωσει λιγο ο καιρος.

Στεφανια μου............... :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: για τα............ καλοριφερ....... 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-} ........

Καλα μωρε... πως αντεξατε? Θηρια..! Μπραβο!!

Μπηκε το επιδ. θερμανσης την Παρασκευη... Αστρονομικο ποσό σας λεω....... =))=))=))=))=))=))=))

140 ευρω!!!!!!!!!!!!! =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) για τα 500 ευρω... ντροπη.

Τωρα ειπαμε να βαλουμε αλλο ενα 400ρι να μεινει και για του χρονου. Να κανουμε οικονομια με το κλιματιστικο.. Αντε να δουμε... θα την φαμε απο τη δεη μετα... οπως τον προηγουμενο λογαριασμο που ηρθε 181 ευρω.... αι σιχτιρ..Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.. αλλα εχουμε κρυο... ειμαστε στο τερμα του θεου.. μεσα στο βουνο...

Σας αφηνω κοριτσαρες... παω να σβησω τα ρεβυθια μου και να βγω να παρω λιγο αερα..

Η μικρη αρχισε να γκρεμιζει... :twisted::twisted::twisted:

Την αρπαζω "μπατζακι-μανικι" :lol::lol::lol::lol: και εεεεεεεεεεεεεεξω στο κρυο....

Φιλια πολλα σε οοοοοοοοοοοολες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο απογευμα καλη σαρακοστη σε ολη την παρεουλα......εδω ειμαστε κ εμεις αρωστοι,παλι..ο μεγαλος εχει καταροη κ αυτο το χαζο βηχα,κ η μικρη αρχισε να τρεχει η μυτη της......κρυωσανε μια μερα που εβρεχε πολυ ο μεγαλος βραχηκαν τα ποδια του κ αυτο ηταν αφορμη ηθελε........θα μου πεις φταιω κ εγω το σαββατο το βραδυ μ εκεινο τον αερα τα εντυσα κ βγηκαμε στη φωτια.......κ σημερα μια βολτα στην εξοχη πηγαμε.........αλλα τετοιες μερες που να κατσεις μεσα...αν ακουγοντε κ τα κλαρινα.... :lol:

Φανη μου κ εσυ απ'οτι διαβαζω μι'απο τα ιδια συχνα πυκνα εξω........απο ιωσεις δεν κολατε συχνα? :|

Μαρια καλα να περασετε σημερα κ ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα..... :x

Δωρα κ εσεις κρυο? εδω το πρωι εριξε για λιγο χιονονερο........ :|

Στεφανια αχ κ η Λενια σ αυτη την ηλικια εψαχνε πολυ τον μεγαλο,κ τωρα εχουν πολυ πλακα πλεον του περνει τα παιχνιδια,ανεβενει στο κρεβατι του την ωρα που παει να κοιμηθει,καμια φορα παρεμβενω, αλλες παλι τους αφηνω να τα βρουν μονοι τους......κ η πλακα ειναι πως εγς κανω δουλιες κ αυτα πεζουν μονα τους..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω τι μου κανετε?καλη σαρακοστη να εχουμε...

πως περασατε το 3μερο εμεις απο αποκριες τιποτα μιας κ εδω δεν κανουν ποτε ΤΙΠΟΤΑ οπως κ σημερα δεν εκανε τιποτα ο δημος αλλα εμεις βγηκαμε πεταξαμε το χαρταετο μας παγωσαμε αλλα το εθιμο το καναμε χωρια που προχθες χιονισε αχαχαχαχαχα

μαρακι σας ζηλευω θελω κ εγω θαλασαα οπως κ ο γιος μου σημερα πηραμε μαζι αυτα που στρωνουμε στη θαλασσα κ μολις τα ειδε μου λεει μαμα θα παμε στη θαλασσα?επαθα σοκ οχι αγορι μου εχει κρυο οχι μαμα θα παμε να παιξουμε αυτο εκεινο κτλ.μετα επι 3 ωρες ηθελε θαλασσα ασε κολλημα εχει ηδη φαγωθει ποτε θα παμε διακοπες...

αγγελικη μου η μικρη ειναι 20μ γενικα εστρωσε ο υπνος σε σχεση με το πρωτο χρονο αλλα εχει κατι ψιλοανησυχιες ισως ειναι τα δοντια της τι να πω υπομονη..

φανη μου το επιδομα μας ηταν 190 ευρω για 820 ευρω παρακαλαω χωρια που πληρωσα κ το προηγουμενο 2μηνο σχεδον 300 ευρω δεη εφραγμα σου λεω...

τι αλλο η αλλεργια μας σε εξαρση κ δυνατη παιρνουμε πλεον χαπια κορτιζονης δυνατοτατα για αλλη μια βδομαδα δεν θα περασουν κοριτσια καθε βδομαδα μου βγαζει κατι μικρος κ δεν ειναι αυτο οκ παινρει τα χαπια εχουν φυγει τα σπυρια στα σωμα αλλα ακομα ερεθιζονατι τα μαγουλα του του εχω κοψει σχεδον τα παντα κ δεν ξερω τι τον πειραζει ελεος τι να πω....αυτα σας αφηνω αυριο παλι καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεερα!!!

Ειμαι τοοοοοσο κουρασμενη σημερα...

Τι να σας λεω... εμεινα με το μηχανακι απο βενζινη... :lol::lol::lol: το εσπρωχνα σε οοοοοοοολο το χωριο μεχρι να βγω στην "πιατσα" να βρω εναν αγιο ανθρωπο να με πεταξει σε ενα βενζιναδικο...Αχ!! Τα σκεφτομαι και γελαω τωρα...

Ιφιγενεια γραψε λαθος... 500 λιτρα ηθελα να γραψω -650 ευρω δλδ..

Και να φανταστεις δεν υπαρχει μηνιατικο... :(:(

Δεν ξερω πως τα βγαζουμε περα, ειλικρινα.. Ο θεος ειναι μεγαλος τελικα...

Τι να πω...

Κατερινα... οχι! Δε χανω βολτα!

Μια ζωη την εχουμε! Δε θα ξαναζησουμε! Εξω και οτι βρεξει ας κατεβασει λοιπον!

Δε με νοιαζει τιποτα.! Εχω θυμωσει και ξεθυμωσει με τον εαυτο μου πολλες φορες.

Με το να καθομαι μεσα και να μιζεριαζω, χαλαω τις στιγμες μας.

Σας αφηνω , παω να κανω μπανακι και 3 η ωρα εχω βαρδια!

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εχει εναν τρελο αερα εξω κ εμας θα μας παρει...... :shock: εγω επλυνα παπλωματα κ κουβερτες,εκαναν εμετο χθες το απογευμα,κ ειμαι μεσα εξω μη πεσουν κατω κ ποιος τα ξαναπλενει.....

Φανη καλα το επιδομα δεν ειναι κ πολλα λεφτα αλλα απο το τιποτε,οταν δεν εχεις μια κ μπενουν ,βολευεσαι..... ;)

Ιφι ειδα τισ φοτο μια χαρα περασατε κ του χρονου........ :)

απο σημερα δυο κατσαρολες βαζω κοριτσια,χωρια για τα παιδια,κ για εμας, ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι αστα να πανε... Τι να κλ@σουν 140 ευρω? Τελος παντων...

Δε χαιρομαι καθολου... 1 ευρω βαλαμε το λιτρο περσι.. 1 και φετος βγηκε με την επιστροφη φορου, που τολμαν να το αποκαλουν και επιδομα... :twisted::twisted: .. οι αχρηστοι.

Αντε ποιος την χαρη των παιδιων!!! Απο δυο κατσαρολες θα τρωνε!

Η δικη μου ειναι παιδι για νηστεια.. Μονο κεφτεδες τρωει απο κρεας...

Κι΄αμα δεν εχει δε τη πολυενδιαφερει.

Δωστης φασολια-ρεβυθια-φακες-σπανακια-ρυζια-μακαρονια... και δε θελει τιποτα αλλο.. :lol:

Γιατι εκαναν εμμετο τα μικρα? :(:( Λες να κρυωσαν? Ή να τα πειραξε τιποτα που εφαγαν?

Ωχ.... περαστικα σας... Ελπιζω να εισαι καλα σημερα και να μην ξανακανουν

post-5713-13873940184823_thumb.jpg

post-5713-13873940185268_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Σαρακοστή!!!!!!!

Τι μου κάνετε?

Περάσατε όμορφα χθες?Εμείς τελικά τα καταφέραμε!!!!Μας έκανε όμορφο καιρό(δηλ.είχε ήλιο,αν και το κρύο ήταν αρκετό),κι έτσι δεν αλλάξαμε το πρόγραμμά μας!

Ξυπνήσαμε το πρωι,πήραμε καφεδάκια για το δρόμο και ξεκινήσαμε,με πρώτη στάση στην εξοχή και μαζέψαμε τις χιώτικες "λαλάδες" ή αλλιώς τουλίπες!

Μετά πήγαμε στην παραλία και με την υπόλοιπη παρέα,πετάξαμε τους αετούς μας.Η άμμος ήταν βρεγμένη και ούτε για αστείο δεν έπαιξε ο Γιωργάκης με τα κουβαδάκια του...

Συμβιβάστηκε πετώντας πετρούλες στη θάλασσα!!!!

Έπειτα σπίτι για το καθιερωμένο τσιμπούσι με νηστίσιμα μεζεδάκια και αργά το απόγευμα σπίτι για μπανάκι και ξεκούραση!!!!!Και του χρόνου να είμαστε καλά!!!!!

Φανούλα,μακάρι να βγουν αληθινά τα λόγια σου και ν ανησυχώ άδικα...δε ξέρω...μ έχει κουράσει όλη αυτή η αναμονή.....Κι αν έχω τελικά,έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα για να ξεκινήσω θεραπεία με αντιβίωση......

Τι να πω......Ας περιμένω....Σάμπως έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια κ καλη Σαρακοστη να εχουμε...ουφ επιτελους τελειωνει κ αυτος ο χειμωνας....

Κ μεις χθες βγηκαμε κλασσικα για τον χαρταετο, αλλα ο μεγαλος μου κανε χθες πυρετο κ ο μικρος σημερα....υποψιαζομαι οτι κρυωσαν αν κ τον μικρο δεν τον εβγαλα κ καθολου,κουκουλομενος στο καροτσι με τη διαφανεια ηταν..αμαν πια...........εχει κ βηχα αχ ελπιζω να μην χειροτερεψει...

Μαρια, ευχομαι τα καλυτερα αν κ δεν καταλαβα τι εξετασεις ακριβως περιμενεις...ολα να παν καλα παντως..

Φανη, αστο η κατασταση με το πετρρελαιο τραγικη φημες λεν οτι θα πεσει του χρονου αλλα δεν τα πολυπιστευω...μακαρι παντως

Κατερινα, κ σενα αρρωστα ε;;περαστικα τι να πω τελικα δεν ειναι για πουθενα να βγαινουμε...

Ιφι, για την αλλεργια που λες υπαρχουν κατι τεστ που τα κανεις σε αλλεργιολογο κ σου βρισκει απο τι προερχεται η αλλεργια, μηπως να ρωτησεις την παιδιατρο αν μπορειτε να το κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα..Φανη εκανε ο μεγαλος γιατι δεν μπορει να βγαλει τα φλεματα.......κ ετσι ας πουμε του εκανε καλο....... :|

κοριτσια εγω δε λεω κ εξω τα βγαζω,κ στο σπιτι δεν προλαβενω ν ανοιξω πορτα ν 'αερισω κατευθιαν στο μπαλκονι κ τα δυο.αφηστε που ο μεγαλος ειναι μονιμα χωρις κατλσες....τελος παντων αυτα θα συμβενουν με δυο παιδια...απο του χρονου που θα παει κ σχολειο ακομη πιο συχνα...... :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Σκατά η ψυχολογία μου σήμερα...

Βγήκαν τα αποτελέσματα απ το ΠΑΣΤΕΡ και είμαι θετική στο τοξόπλασμα,δηλαδή 15 Απρίλη πάω για αμνυοπαρακέντηση. :(:(:( για να δούμε αν το υγρό έχει περάσει στο μωρό.....

Αν όχι θα τη σκαπουλάρω με μία αντιβίωση καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Αν ναι,τότε όπως μου είπε ο γιατρός ξεκινάει ένας μεγάλος αγώνας,που θα τον συζητήσουμε από κοντά,όταν πάω Αθήνα για την αμνυο....

Δε φοβάμαι την εξέταση...Δεν πονάς σχεδόν καθόλου,οι πιθανότητες αποβολής είναι 1%,η εξέταση σχετικά σύντομη.....Αυτό που με αγχώνει είναι το αποτέλεσμα,συν ότι σκέφτομαι ότι άντε πάλι έξοδα....300 ευρώ θέλουμε μόνο για τα εισιτήρια και άκουσα ότι η εξέταση κοστίζει από 700-1000 ευρώ!

Θα πάρω άραγε τίποτα πίσω απ το ΙΚΑ?

Βέβαια ας είναι όλα καλά και χαλάλι τα λεφτά!Αλλά ρε γαμώτο το Μάη που είναι το β΄επιπέδου ανεβαίνουμε ξανά Αθήνα και οι 3,(άλλα 550 ευρώ εισιτήρια) για να πάμε και το Γιώργο στη γιατρό του,αφού Ιούνιο που είναι η προγραμματισμένη επίσκεψη εγώ δε θα μπορώ να ταξιδέψω.

Έχω ήδη έρθει Αθήνα μέσα σε αυτή τη σεζόν 3 φορές και έπεται συνέχεια........

Ουφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μαρια σιγουρα τα νεα δεν ειναι κ πολυ καλα...αλλα ας ευχηθουμε με μια αντιβιωση που θα περνεις να ειναι ολα καλα.......... :| για αμνιο δεν ξερω να σου πω..νομιζω η Στεφανια κ η Καρολ εχουν κανει...........οσο για την ταλαιπωρια τοσο την οικονομικη οσο κ τη σωματικη....μπορα ειναι θα περασει.........δεν εχεις καποιον να μην περνεις το παιδι μαζι σου? :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα απ το γυναικολόγο μου και είμαι ισοπεδωμένη.......

Τα πράγματα είναι πολύ πιο σοβαρά απ ότι περίμενα και όχι έτσι όπως σας τα είπα χθες.

15 Απρίλη κάνω αμνυοπαρακέντηση.Αν βγεί ότι προσεβλήθει το έμβρυο,τότε το θανατώνεις,χωρίς να υπάρχει δυνατότητα διαφορετικής επιλογής.

Αν δεν έχει προσβληθεί,τότε ξεκινάει ο αγώνας......Συνεχείς παρακολουθήσεις του εμβρύου με υπερήχους και κόντρα εξετάσεις και αυτά πάντα από εμβρυολόγο στην Αθήνα,μέχρι και μαγνητική του εμβρύου,μέσα απ την κοιλιά μου.

9 μήνες αγκαλιά με το φόβο και την αγωνία ότι μπορεί το έμβρυο να κολλήσει ανά πάσα στιγμή,συν του ότι και να μην έχει κολλήσει δε σου εγγυάται κανείς ότι θα γεννηθεί φυσιολογικό.......

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή........

Δε μπορώ να ησυχάσω...δε ξέρω από πού να πιαστώ....

Το μόνο θετικό είναι ότι στο α΄επιπέδου το μωρό ήταν υγιέστατο,οπότε σίγουρα δεν είχε προσβληθεί μέχρι τότε,ενώ το αρνητικό είναι ότι το φάρμακο που έπρεπε να χω από χθες ξεκινήσει να παίρνω,δεν υπάρχει στη Χίο εδώ και 4 μήνες!!!!!

Και δεν έχει άλλο για την θεραπεία του τοξοπλάσματος!!!!!

Ελλάς το μεγαλέιο σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι να μην τρελαίνομαι???????????

Όχι τιποτ άλλο...χθες ρωτούσα για τα NEXT για ν αγοράσω ρουχαλάκια στη μπέμπα....και που να ξερα..........................

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν βρε κοπελα μου............... :cry::cry::cry: κ τι σκεφτεσαι να κανεις? θα μου πεις πανω στον πονο κ στην απελπισια του κανεις δεν ξερει......... :| οποια αποφαση κ να παρεις εμεις ειμαστε διπλα σου κ ας ειμαστε τοσο μακρια θα προσευχηθουμε για σενα κ το μωρακι σου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

εδώ και μεις, ήσυχα, παρότι η μικρή μου έχει βάλει για τα καλά μπρος τα δοντάκια, έχει 2 κάτω συν ένα που αρχίζει να ξεπροβάλει και άλλα δύο από πάνω που μισοβγήκαν :shock: και όμως είμαστε καλά κορίτσια, απορώ πως δεν γκρινιάζει! :D

Μαρία μου διάβασα τα νέα σου, δύσκολα τα πράγματα.... δηλαδή στην καλύτερη των περιπτώσεων να ευχόμαστε να περάσεις τους υπόλοιπους μήνες της εγκυμοσύνης σου με όλες αυτές τις εξετάσεις και χαλάλι η στεναχώρια και το άγχος κ το τρέξιμο και τα χρήματα, χαλάλι και πάλι χαλάλι :roll: κουράγιο ρε κορίτσι μου, μέσα από την καρδιά μου σας εύχομαι τα καλύτερα!

όπως είπε η Κατερίνα, και γω είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση γιατί είχα βρει λίγο αίμα στο στο έντερο του μωρού, που θα μπορούσε να ήταν ένδειξη για σύνδρομο νταουν κλπ, αλλά ευτυχώς τελικά δεν ήταν τίποτα. Βέβαια, μέχρι να βγουν τα καλά αποτελέσματα, ε, καταλαβαίνεις άγχος, στεναχώρια,χάλια μαύρα.... οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα :roll: νομίζω ότι είχαμε δώσει γύρω στα 650 ευρώ, η εξέταση έγινε στο Λητώ, και ο ΕΟΠΥΥ δεν κάλυπτε απολύτως τίποτα τότε. Βέβαια αν γινόταν η εξέταση σε δημόσιο νοσοκομείο, νομίζω πλήρωναν ελάχιστα, απλά έπρεπε να κλείσεις ραντεβού πολύ καιρό πριν την εξέταση και τα αποτελέσματα θα έβγαιναν πολύ αργά, ενώ εμείς έπρεπε να τα μάθουμε άμεσα, για να δούμε τί θα κάναμε. Τέλοσπάντων, τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, πρέπει να ρωτήσεις στον ΕΟΠΥΥ.

Κουράγιο ρε κορίτσι και καλή δύναμη. :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σας βραδυ χρονια πολλα για τη σημερινη ημερα......πως περασατε? εμεις σχετικα καλα αλλο προγραμμα ειχαμε αλλα καναμε,ξερετε με τα παιδια τπτ δεν ειναι σιγουρο.........ηθελα να τους παω εκκλησια αλλα η μικρη ειχε ολονυχτια απο τις 12 ως τις 4 τα χαραματα τρομαξαμε να την κοιμησουμε,κοιμαται νωρις κ χορτασε υπνο κ ηθελε παιχνιδια κ αγκαλιες......κ ενοειτε ξυπνησε 10 το πρωι βγηκαμε ειδαμε παρελαση κ στις 12 ξανακοιμηθηκε ως τις 2μισι...τωρα 8 κ κατι κοιματε ηδη...αχ αν εχουμε τα χθεσινα τη βαψαμε................. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα, χρόνια πολλά για την ημέρα!

Εμείς ήσυχα περάσαμε, σπιτικά, φάγαμε το μπακαλιάρο μας με τη μοχομυριστή :lol: σκορδαλιά μας και μετά για ένα καφεδάκι στη μαμά μου, εγώ με τη μεγάλη δηλαδή, ο μπαμπάς πέρασε λίγο ποιοτικό χρόνο με τη μικρή ;)

Τώρα χαλάρωμα στο τζάκι:D

Αυτά κοριτσάρες μου, θα τα πούμε :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια....

Πού χαθήκατε πάλι όλες?

Έμπαινα και μες το 3ήμερο αλλά δεν έβλεπα καινούργια ποστ για να σχολιάσω....

Εγώ και τις 3 μέρες αποβλακώθηκα στο διαδίκτυο ψάχνοντας τι άλλο ?γι αυτό που μου παρουσιάστηκε.....

Να εξηγήσω τα ανεξήγητα....να δώσω απαντήσεις στα ερωτήματα μου.....

Ώρες ώρες προσπαθώ να μην το σκέφτομαι και είμαι αισιόδοξη,αλλά άλλες πέφτω σε μαύρη θλίψη.....

Την κακή εκδοχή δε θέλω να τη σκέφτομαι καν.Ότι θα περάσουν δύσκολα οι επόμενοι μήνες το χω πάρει απόφαση....Ας είναι οι χειρότεροι της ζωής μου φτάνει να με αποζημιώσει το αποτέλεσμα!!!!

Απ το σπίτι εγώ βγήκα μόνο Κυριακή,που πήγα το μικρό εκκλησία (Έχουμε Ευαγγελίστρια στη Χίο).Απέφυγα τη μέρα της γιορτής να πάμε,γιατί θα είχε συνωστισμό και γω μόνη μ ένα παιδί και την κοιλιά δεν το ρίσκαρα. Κοινωνήσαμε και οι δύο ήσυχα κι ωραία και μετά επειδή είχε ωραία μέρα πήγα και ένα καφεδάκι με τη φίλη μου και τα παιδιά....

Χθες όμως δεν έκανα τίποτα....Μ είχε κατακλύσει απίστευτο άγχος και θλίψη κι έστειλα το μικρό με το Μμπαμπά του στην παρέλαση,αφού δεν ήμουν στα καλά μου....

Ευτυχώς το μεσημέρι φάγαμε στην αδελφή μου (Ένα όροφο πάνω) κι έτσι λίγο ξεχάστηκα....

Σήμερα το πρωί πέρασα ένα σοκ γιατί μου είπαν ότι το χάπι που πρέπει να παίρνω καθ όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ,δεν κυκλοφορεί πια....αλλά ευτυχώς πήρα τη φαρμακοβιομηχανία και παράγγειλα από κει.

Εντωμεταξύ ακούστε παραλογισμός.Μιλάω στο τηλ με τον υπεύθυνο του εμπορικού τμήματος και μου λέει "δε διατίθεται πια το φάρμακο αυτό σε ιδιώτες,μόνο σε νοσοκομεία"

Δηλαδή του λέω τι θέλετε να μου πείτε,ότι εγώ που είμαι έγκυος και το χρειάζομαι για 9 μήνες ,θα πρέπει να κάνω εισαγωγή στο νοσοκομείο για να το παίρνω,όλο αυτό το διάστημα?Έλεος δηλαδή!!!!

Κράτησαν τα στοιχεία μου και με πήρε μετά από 15 λεπτά ,ένας ευγενέστατος κύριος που μου είπε,ότι πήρε άδεια απ τον ΕΟΦ,κι επειδή είμαι έγκυος,κάνουν εξαίρεση στη δική μου περίπτωση και θα μου στείλουν τα 20 κουτιά που χρειάζομαι.....

Αν είναι δυνατόν....Η υγεία του εμβρύου μου δηλαδή,να εξαρτάται απ την απάντηση του ΕΟΦ!!!!!!

Ελλαδάρα αθάνατη με τα παράλογα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια...χαθηκα παλι αυτες τις μερες...εχω ξεκινησει τις ετοιμασιες της βαπτισης κ ψιλοζαλιστηκα.....εχω κ ενα συναχι φοβερο.....

Μαρια μου, τι να πω εμεινα εκπληκτη με οσα γραφεις μαλλον δεν ειχα καταλαβει περι τινος προκειται...κουραγιο κ δυναμη να εχεις κ ευχομαι το καλυτερο μεσα απο την καρδια μου,πιστευω πως ολα θα πανε καλα οι γιατροι γενικως μας τα λεν λιγο υπερβολικα για να ειναι καλυμενοι πιστευω.. να κανω μια χαζη ερωτηση, το τοξοπλασμα το κολλησες απο καπου ή διμιοιυργηται στον οργανισμο,σ την 1η εγκυμοσυνη ειχες αναλογο θεμα;

Στεφανια, βγαλατε δοντακια ε; εμεις ακομη τπτ....ξυπναει η μικρη το βραδυ; ο δικος μου εδω κ ενα μηνα μας εχει ταραξει ξυπναει ανα 4 ωρες κ τσιριζει σαν τρελο πινει γλα κ κοιμαται αλλα ανησυχω μη γινει συνηθεια πως θα το κοψω αυτο ρε κοριτσια;;

Κατερινα εσενα τι επαθε η μικρη;μαλλον μπερδευτηκε ευχομαι να μη συνεχιστει....

φιλια σε ολες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera τι μου κανετε?εμεις καλα κ ησυχα ελπιζω να μην μας βρει τιποτα αλλο με γιατρους δεν αντεχω λεμε γτανει 3μηνες αυτη η κατασταση...

τα νεα μας την παρασκευη ειχαμε γιρτη ντυθηκε ο μεγαλος μου τσιολας ειπε το ποιημα του εκαναν κ τη παρελαση κ το χαρηκε βραδυ πηγα για χαιρετισμους με τη μικρη ταχα για πιο ησυχη.σαββατο μεσα ειχε ο αντρας μου υπηρεσια κυραικη πηγαμε να κοινωνησουμε με τα παιδια αλλα με εσακσε η μικρη 1,5 ωρα τα ειδα ολα....κ δευετρα βγηκαμε στη παρελαση την οποια φετος την καταλαβε ο κων/νος κ μου ελεγε τι ωραια παρελαση θελω να δω κι αλλη ειχε πλακα αλλα κρυο η μικρη φυικα σε ολη τη παρελαση εκλαιγε κ την εκανε βολτες ο αντρας μου....εχει κ μια βδομαδα δεν τρωει μεσημεριανο δεν μενει νηστικη ολο κ κατι τσιμπαει αλλα φαγητο γιοκ δεν ξερω ισως δοντια γι αυτοκ η γκρινια.....τιποτα αλλο να περιμενουμε να φτιαξει ο καιρος να βγαινουμε καμια βολτα

σας ευχαριστω πολυ που με θυμηθηκατε για τα γενεθλεια μου με υγεια κ οτι καλυτερο ακομη

μαρια ξερω οτι οσο κ να σου λεμε εμεις μην αγχωνεσαι κ ολα τα υπολοιπα ειναι δυσκολο ελπιζω απλα ολα να πανε καλα ισως αν βρεις καποιο γιατρο που ειναι ειδικος σε τετοια θεματα να πας κ να σου λυσει οποιεδηποτε αποριες εχεις....μηπως κ εισαι πιο ηρεμη μετα...ξερω οτι το τοξοπλασμα βγαινει ανρητικο η θετικο κ αν βγει θετικο μετρανε ποσοστο ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

να μαστε και μεις εδώ!

Εμείς δυστυχώς αρρωστήσαμε, η μεγάλη μου δηλαδή, για την ώρα πολλή καταρροή, ελπίζω να μη μου κολλήσει τη μικρή :cry: ή να κολλήσω εγώ, καλά τη βγάλαμε όλο το χειμώνα... :roll:

Έχουμε και ένα θέμα με τον ύπνο της μεγάλης εδώ και μια βδομάδα, για να κοιμηθεί το βράδυ γίνεται χαμός στο σπίτι, κλάμματα, ουρλιαχτά, φωνάζει συνέχεια μία εμένα και μία τον άντρα μου, ξαφνικά θέλει τσίσα, νερό, ό,τι να ναι, αρκεί να πάμε στο κρεβάτι της ξανά κ ξανά και ξανά.... κ δεν παίρνει ούτε με το καλό ούτε με το άγριο, κορίτσια τα έχουμε δει όλα :cry: .... :cry: Το κακό είναι ότι το κάνει είτε κοιμηθεί για μεσημέρι, είτε δεν κοιμηθεί, και έτσι δεν μπορώ να καταλάβω τί στο καλό συμβαίνει.... σκέφτομαι μήπως είναι κάποιου είδους αντίδραση, μήπως υποσυνείδητα της βγαίνει ζήλια για το μωρό(παρότι δεν το δείχνει), μήπως δεν κουράζεται αρκετά μες τη μέρα(αυτό είναι το πιο πιθανό γιατί δεν βγαίνουμε και συνέχεια έξω), δεν ξέρω.... :roll: Πάντως τρέμω τί μας περιμένει κάθε βράδυ... :(

Εσείς τί νέα?

Μαρία είχες κανένα νεότερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα, Δώρα που με ρώτησες για τον ύπνο της μικρής, όχι, ευτυχώς δεν ξυπνάει μες τη νύχτα, κοιμάται από τις εννέα περίπου το βράδυ μέχρι το πρωί γύρω στις 9-9:30 :D καλά, καμιά φορά ξυπνάει και νωρίτερα αλλά κάνω ότι δεν ακούω και ξανακοιμάται :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μενα κορίτσια....

Δεν έχω κάτι νέο.16 Απριλίου τελικά θα κάνω άμνυο και σε 1 εβδομάδα θα βγουν τ αποτελέσματα.

Προς το παρόν προσπαθώ να είμαι χαλαρή και να συμπεριφέρομαι σα να μη συμβαίνει.Συμβουλή του γιατρού μου...γιατί η μπέμπα μου...καταλαβαίνει,λέει!!!!

Θέλω όσο τίποτε να γεννήσω αυτό το μωρό!!!Η κοιλιά μου αρχίζει να μεγαλώνει και σε λίγο καιρό θ αρχίσω να νιώθω τις κλωτσιές της!!!!

Στο α΄επιπέδου ο γιατρός μου χε πει:Αυτή είναι ζωηρή!Θα σε τρελάνει στις κλωτσιές!!!!

Αυτό θέλω κι εγώ...να τη νιώθω να μεγαλώνει μέσα μου γερή!!!!!Και ας με παιδεύει όσο θέλει όταν γεννηθεί!!!!!

Δωρούλα μου,το τοξόπλασμα μπορείς να το κολλήσεις απ τον πιο απλό μέχρι τον πιο κουφό τρόπο....

Από περιττώματα γάτας μολυσμένης από τον ιό,από μη καλά πλυμένα φρούτα και λαχανικά,από ωμό κρέας ή κιμά,από μη καλά μαγειρεμένο κρέας,από τσιμπημα από τριαντάφυλλο που χει κατουρήσει γάτα,από ακαθαρσίες στο παπούτσι σου από γάτα....

Αστα να πάνε δηλαδή....Ούτε που ξέρω τι ήταν απ όλ αυτά....Από φαγητό δεν ήταν σίγουρα,γιατί τότε δεν έτρωγα λόγω εμετών.....Δε ξέρω...Ο γιατρός λέει είμαι γκαντέμω....Το 2 περιστατικό που του συμβαίνει σ όλη την καριέρα του!!!!!

Δε ξέρω....είμαι ήρεμη...νιώθω ότι όλα θα πάνε καλά,αλλά δυστυχώς δε μπορώ πια να κάνω όνειρα,γιατί φοβάμαι μήπως δεν τα πραγματοποιήσω ποτέ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας απογευμα...αχ Μαρια αυτο το ειμαι γκαντεμο το λεω κ εγω κοπελα μου γιατι οτι στραβο κ περιεργο πανω μου θα πεσει......παραδειγμα στη εγκυμοσηνη του μεγαλου ειχα βγαλει κατι σπυρια,κνηφη εγκυμοσηνης κ καλα απο την κορυφη μεχρι τα νυχια,κ ξυνομουν κ ματωναν,κ ετρεχα σε ειδικο νοσοκομειο,κ δωστου κρεμες κ ξανα κρεμες,κ να μη φευγουν με τπτ κ να με κοιταζουν περιεργα,κ να εχουν κ το φοβο μηπως κολησουν.........αστα να πανε 3 μηνες μετα τη γεννα ηρεμησα,αλαξα δερμα,κ ο δικος μου γιατρος πρωτη φορα εβλεπε κατι τετοιο........ :|

Στεφανια χορτασες υπνο καλε? :D μη νομιζεις κ η δικια μου τετοιες ωρες ξυπνουσε,καμια σχεση με το μεγαλο απο τισ 6μιση στο ποδι........ :) οσο για την ιωση περαστικα σας,εμεις παντως ακομη μυξα εχουμε ολοι μας.........

Ιφι τι λεει η μικρη το γυρισε στη διαιτα? η διαλεγει φαγητα? οτι κ να ναι υπομονη το περασα τον αυγουστο κ αυτο με το μεγαλο,ετρωγε ξερο ψωμι γιατι δεν ηθελε φαγητο....... :)

τα νεα μας τωρα η μικρη εξελισετε σε μεγαλο νουμερο :D χορευει απο μουσικη που θα ακουσει στισ διαφιμσεις μεχρι μπαλετο.....εβλεπε στην τηλεοραση κατι σαν μπαλετο σε ταινια κ πατουσε στις μυτες κ εκανε κ αυτη.... :lol: οτι της δειξεις το πιανει αμεσως..........τι αλλο χθες το απογευμα πηγα εκκλησια ολη την ωρα ετρεχα πισω απο το μεγαλο,κ ευτηχως τη μικρη την ειχε αναλαβει μια ξαδερφη μας,γυρισα με πονοκεφαλο κ ετοιμη να καταρευσω.........θελω να παμε κ αυριο να τα κοινωνησω επιτελους,αλλα για να δουμε τι ωρα θα ξυπνησουν......αααα μη ξεχασετε τα ρολογια ν αλαξατε μια ωρα μπροστα,καλοκαιριαζει επιτελους......... :)

Φανη? Δωρα? τι κανετε καλε? φιλακια σε ολες σας...... :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...