Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

Hello!!!

Εδω ειμαι κι εγω..

Η μικρη ανεβασε πυρετο.. δεν ξερω απο τι..... :?:?:(:(

Χθες εφαγε ενα παγωτο (μεγαλουτσικο..)... λετε απ' αυτο? Κουφο μου ακουγεται.. αλλα η μαμα μου επιμενει και με εκνευριζει..Κοντεψαμε να φαγωθουμε κανονικα το πρωι... :roll::roll::roll::roll:

Κοριτσια περναω μια πολυ ωραια εβδομαδα.. :D

Καθε βραδυ μαζευομαστε στο σπιτι της θειας μου με τα ξαδερφια και κανουμε τις ετοιμασιες του γαμου.

Στολισαμε το κουτι του κουμπαρου, τα πουγκακια με τα ρυζια, σιδερωσαμε τα ρουχα του γαμπρου, στρωσαμε το σπιτι με ολα του τα καλουδια.. σημερα θα στολισουμε και τα μπαλκονια..

Αχ!! Τι ωραια... :D:D:D

Θελω να ξαναπαντρευτω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βασικα το μονο που με "καιει" τωρα ειναι να μην αρρωστησει η μικρη και μας βγει ξινος ο γαμος..

Σας αφηνω..

Παω να ετοιμαστω, γιατι στις 3 εχουμε "αλλαγη φρουρας" με την κουμπαρα ..!! :lol:

Φιλια πολλα σε οοοοολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια.........επιτελους καλοκαιριασε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαθηκατε οι περισσοτερες αυτον τον καιρο.....εγω βασικα ετοιμαζω τα γενεθλια του μικρου για το σαββατο,θα σας βαλω φωτο κ απο την τουρτα ε΄λππιζω να μου βγει οπως την θελω......

κατα τ αλλα ο μπεμπης μεγαλωνει,σημερα εδωσα αιμα για την καμπυλη της του σακχαρου κ αυριο θα παρω τ αποτελεσματα.....

Φανουλα περαστικα στην μιλρη,ελπιζω να μην συνεχισει ο πυρετος κ με το καλο ο γαμος....

Πολλα φιλια σε ολες..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ, ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ Η ΜΙΚΡΗ ΕΠΑΘΕ ΩΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΗΛΠΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΣ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ :roll: ΑΛΛΑ ΟΚ.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ, ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ, ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ Η ΚΥΡΙΑ :D:?

ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ, ΔΗΛ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΤΡΕΣ, ΜΕ 29 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΑΕΡΙΣΜΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ(ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΧΑΡΑΜΑΔΑ), ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΤΟΝ 21ο ΑΙΩΝΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ! :evil: ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑ Κ ΑΠΟΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟ, ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΣΗΜ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ, ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΣΩ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΑΣ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ", ΟΧΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ! ;)

ΤΙ ΝΕΑ ΕΣΕΙΣ?

ΖΑΙΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΣΟΥ, ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΑ! ΚΑΙ ΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΘΕ ΙΕΡΕΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΣΩΣΤΟ??? ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ....

ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ Σ ΑΡΕΣΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΙΦΙ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑΤΑ ΚΑΛΕ, ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΒΑΖΕΤΕ ΠΑΝΑ, ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΒΡΑΚΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ :roll:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΤΕ,ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ, ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ :x

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μουυυυυ.....!!

Τι κανετε?

Χαθηκα αυτες τις μερες...

Εχω την μικρη σε ΑΚΙΝΗΣΙΑ... Οσο αυτο ειναι δυνατον βεβαια...

Απο τις 2 Μαιου που σας ειπα οτι εκανε πυρετο, αρχισε να σερνει και το ενα της ποδι... :o

Πηγαμε γιατρο, και μας ειπε οτι επαθε υμενιτιδα του ισχιου..

Μας εδωσε αντιφλεγμονωδες σιροπακι, και ειπε οτι αν κουτσαινει μεχρι την Τριτη, να παμε νοσοκομειο για υπερηχο και εξετασεις αιματος..

Μεσα σ' ολα αυτα εσκασαν κι αλλα 2 δοντια....!!!

Τι μας εμεινε κοριτσιααα???? ΜΟΝΟ 2.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Γεμιζει το στοματακι μας...!!!

Πηγα κομμωτηριο το πρωι.. εκανα χτενισμα υπερπαραγωγη..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στις 3:30 θα παω και για μακιγιαζακι... :D:D:D:D

Καλο Σ/Κ σε ολες.....!!!

Φιλια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΤΗΣ ΔΩΡΑΣ ΜΑς ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟς Κ ΔΥΝΑΤΟς...αχου τα 3 κλεινουν τα σκατουλικα....

εγω παλευα με τα καλοκαιρινα να σηκωσω τα χαλια να βαλω πιο λεπτα να πλενω κουρτινες κ παει λεγοντας..τα πιο πολλα γινανε κατι ψιλολογια εχω κ παει το σπιτι...

τα νεα μας η μικρη μου περπαταει περνει τη στρατα κ γυρναει ολο το σπιτι το νανακι μου περπαταει ενα σκατουλακι τοσο δα κ φευγει εχει πολυ πλακα...δεν περιμενα τοσο γρηγορα κ ηδη ξεθαρευει για να αφησει τα χερια αλλα εχει σακατευτει 2 μερες τωρα..τι αλλο επιτελεου εχουμε 4 δοντια ολοκληρωμενα κ ελπιζω να στρωσει ο υπνος της γιατι με τεντωνει ακομα κοριτσια..ο μεγαλος ποτε ετσι ποτε αλλιως ποτε στα καλα του ποτε τζαναμπετης δεν θελεια να του παιρνει τα πραγματα του η μικρη(βεβαια αυτο το κανει με ολα τα παιδια ενω τον μαθαινω να μοιραζεται εχει φαει κολλημα)καταλλα ειναι καλα με τη μικρη αλλα αμα τον πλησιασει πολυ κοντα κ δεν θλει αρχιζει κ φευγει τι να του πω..σκατουλης για το θεμα του παμπερσ του πηρα παραμυθια τα διαβαζουμε καθε βραδυ τα καταλαβαινει λεει μαμα μπας θειος αναστασια θεια ολοι κακα στη τουλετα κων/νος στον κωλο...απτοοητος τι να πω της διπλανης μου η μιιρη 2,5 κ σε μια εβδομαδα καθαρισε αμεσως κ δεν καθοταν στη τουαλετα.τι να πω θα σκασω..

δωρα για πες τα νεα για τα γενεθλεια εβαλες φωτο να δουμε?

χρυσα να μας θυμασαι που κ που πες μα τα γενεθλεια των μικρων σου να μην ψαχνω καλη μου..κ οι υπολοιπες για πειτε?

κανα νεο απο τη χαρουλα μας εχει καμια πως παει?απο τοτε που αλλαξε ποστο χαθηκε...

στεφανια περσατικα για τη μικρη να προσεχεις κ εσυ καλα εκανες κ σταματησες τη δουλεια να ξεκουραστεις λιγακι πως νιωθεις που πλησιαζεις?ποτε γεννας?

φανη μου τι παθατε παλι περαστικα καλα πως στο ποδι τη χτυπησε πρωτη φορα το ακουω..πως περασατε στο γαμο?για πες?περιμενω φωτο απο την υπεραπαραγωγη..τελειες οι φωτο απο το πασχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες μου..................

Σαν σημερα πριν 3 χρονια γεννηθηκε το μικρο μου αστερακι.........αλλη μια μερα συγκινησης κ αναμνησεων η σημερινη....γι αυτο δε θα σας πω πολλα..........

Τα γενεθλιακια μας τα γιορτασαμε το σαββατο σ ενα υπεροχο παρτυ στην αυλη μας,φωτο θα βαλω προσεχως α κ η τουρτα ειχε μεγαααααααλη επιτυχια....

Σας φιλω καλο βραδυ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaira (ντινα) ΓΙΩΡΓΟς 27 απριλιου 2011

barbie (δωρα) ΣΤΑΥΡΟΣ 7 μαιου 2009

zaira (ντινα ) ΣΤΡΑΤΗΣ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29 ιουνιου 2009

ninina (κατερινα) [ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30 ιουνιου 2009

φανη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΓΕΩΡΓΙΑ 07 ιουλιου 2011

molly (μαρια) ΓΙΩΡΓΟΣ 14 ιουλιου 2009

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....απ οτι βλεπω ολες ειστε face..ετσι εξηγειται τετοια νεκρα....σας ευχαριστω κ παλι για τα ωραια σας λογιια κ τ απιστευτα σχολιακια σας.....

σημερα πηγαμε να δουμε τον μπεμπη...ειναι γλυκας δλδ ετσι μου φανηκε απ την φωτο,ολα καλα αναπτυξιακα κ γω καλα λεω αν κ αρχισα να βαραινω κ μ ενοχλει η μμεση κ η πλατη μου.....

πολλα φιλιααααααααα σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζaira (ντινα) ΓΙΩΡΓΟς 27 απριλιου 2011

barbie (δωρα)ΣΤΑΥΡΟΣ 7 μαιου 2009

Cesilia (xρυσα)ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 26/05/2009

karolinaki1 ΛΥΔΙΑ 06/06/2009

06/6/2009 littlestar

χαρουλα ΓΙΩΡΓΟΣ 19/06/2009

zaira (ντινα ) ΣΤΡΑΤΗΣ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29 ιουνιου 2009

ninina (κατερινα) [ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30 ιουνιου 2009

ANNA-ALEXANDROS(αννα) ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009

φανη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΓΕΩΡΓΙΑ 07 ιουλιου 2011

mummydi (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ) ΟΛΙΝΑ 08/07/2009

little angel(στελλα) ΑΦΡΟΔΙΤΗ 08/07/2009

molly (μαρια) ΓΙΩΡΓΟΣ 14 ιουλιου 2009

CECILIA(χρυσα) ΓΙΑΝΝΗΣ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

SOUSOU (στεφανια) ΑΝΝΑ

στεφανια περιμενω ημερομηνιες ποιος θυμαται αν το ονομα του μικρου της χαρουλας ειναι γιωργος?δεν θυμαμαι..κ απο την ittlestar θυμηστε μου τις λεπτομεριες γιατι αμνησια..δεν με βοηθησατε παλι καθολου στη λιστα παλι με κανατε κ εψαχνα κ περισυ ετσι...ξεχασα καμια για πειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ, ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ.

ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΙΟΥΛΙΟΥ, ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ :roll: ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΙ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ, ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΣΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ :shock:

ΙΦΙ ΜΟΥ Η ΑΝΝΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2009, ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ! Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΕΣΥ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗ ΒΛΕΠΩ, ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ?

ΔΩΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ! :P

ΦΑΝΗ, ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΦΕΙΣ ΑΠ ΤΟ ΓΑΜΟ, ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΠΑΡΑΝΥΜΦΑΚΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥ ΚΟΥΚΛΑ! ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ? ΠΩΣ ΗΤΑΝ Ο ΓΑΜΟΣ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΣΤΕΛΛΑ, ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλο βραδυ κοριτσια εδω ειμαστε κ εμεις.....δεν εχουμε κατι καινουργιο να σας πουμε κ ετσι απλα διαβαζω αυτα που γραφετε,κ ενημερωνομε.... ;) η μπουμπου μου αρχισε σημερα το απογευμα ρυζαλευρο..εγινε αυτο που ελεγα δεν τις κοβει ν'ανοιξει το στομα,εκοψε παλι κ το γαλα εκει που αρχισε τα 210 γραμ κ χαρηκε η μαμα,εχει τωρα 2 μερες με το ζορι 150 αντε να δουμε παλι μινιατουρα θα ειναι σαν τις κουκλιτσες..... :lol: ο μεγαλος τα ιδια ακομη με την πανα,εχουμε καθιερωσει καθε απογευμα βολτα στις κουνιες εκτος αν μας τα χαλασει ο καιρος,τη μερα δουλιες κ τα γνωστα....κ γενικα δεν ειμαι στη καλυτερη φαση με τον υπολογιστη τωρα,το πρωι μονο θα πιω τον καφε μου εδω κ θα ριξω μια ματια...... ;)

Δωρα να χαιρεσαι κ απο εδω το παιδακι σου εστω κ καθυστερημενα ;)

κ εσυ Χρυσα το χριστοφορο που γιορταζε χθες..... :)

Στεφανια δεν ηξερα οτι κ εσυ καισαρικη ειχες το πρωτο? αντε κοντευεται κοριτσια.... ;)

Φανη κουκλα το μικρο παρανυφακι σου......μ αρεσει που γκρινιαζες για τα δοντια αντε να δω τωρα τι θα λες? το καλυτερο παιδακι απο ολες μας εχεις,μη σου πω κ το πιο βολικο.,.... ;)

ξερει καμια σας αν γεννησε τιποτε η Καρολ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι κι΄εγω!!! :D

Τι κανετε βρε ομορφες?

Για την Καρολ που ρωτατε... νομιζω (χωρις να παρω και ορκο.. :P ) οτι ακομη δε γεννησε..

Ειχε γραψει οτι θα ελεγε τον γιατρο της για 19 Μαιου να μπει.

Στεφανια μου σε 2 μενες γεννας κι εσυ??? :o:o

Πως περναει ετσι ο καιρος... μωρε μπραβο....... :D:D:D

Εχω θα σου ευχηθω να σε πιασουν πονοι πριν την ημερομηνια που θα ορισεις με τον γιατρο σου,

και να γεννησεις σε χρονο "ντε-τε" την δευτερη κοριτσαρα σου....!! :D:D:D:D:D:mrgreen:

Κατερινακι.. Τελειωσαν τα "ουφ" και τα "ξεουφ" με τα δοντια..

Τωρα θα περιμενω να μεγαλωσουν.. Να φυτρωσουν καλα-καλα..

Γιατι τα ολοκληρα ειναι ακομη 17.. Οι κυνοδοντες ειναι σκετες μυτες!

Αλλα εσκασαν τα σκασμενα.. :lol::lol::lol::lol:

ΗΣΥΧΑΣΑ.. Αληθεια σας το λεω!

Ειχα ενα ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΣΤΙΟ αγχος μεσα μου... :oops::oops::oops::oops:

Καλη αρχη με τα φαγητακια σας!!!

Αντε θα αφρατεψουν τα μπουτακια για τα καλα τωρα!! :D:D

Δε σας ειπα...

Η Αναστ. κοντευει το 1 μετρο!!! :D:D

Ειναι 98 εκ. και 15.500 γρ.!

Εχασε μισο κιλο το κεφτεδακι μου..

Συνεχιζει να κουτσαινει οταν κουραζεται και μαλλον απο βδομαδα θα κοιταξω ποιο νοσοκομειο ευφημερευει να παμε να της περασουμε ενα υπερηχο το ποδαρακι.. :roll:

Τι σκ@τ@ επαθε στα καλα καθουμενα δε μπορω να καταλαβω...

Στο γαμο περασαμε πολυ καλα...! :D

Ακομη ποναει ο γοφος μου... :lol::lol::lol::lol:

Σας αφηνω... Βλεπουμε για 1611781892902002020771671 φορα την barbie (Διαμαντενιο καστρο) με την μικρη......

Επιτελους καθεται εδω και καμια 10ρια μερες στον καναπε και βλεπει tv....!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Να ησυχασει λιγο ο τοπος........!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Καλο βραδυ σε ολες!!

Φιλια πολλαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κ εγω οχι δεν ξερω αν γεννησε η καρολινα θα κοιταξω αν βρω πουθενα νεα της...

χρυσα χρονια πολλα για τον χριστοφορο σου...να τον χαιρεσαι..

κατερινα μου στο θεμα της πανας ειμαι να σκασω εχω εξαντλησει ολες τις τακτικες κ τιποτα μονο μαλωνω δεν καταλαβαινει η απλα οντως δεν ειναι ετοιμος τι να πω δεν ξερω...για τη μικρη στο αργος μου ελεγαν οιμισοι στον αντρα μου οι μισοι σε εμενα στις σερρες ολοι σε εμενα δεν ξερω εγω δεν μπορω να καταλαβω απλα σιγουρα εχει το βλεμμα του μπαμπα τηςπαντως κ οι φιλοι μαε λενε σε εμενα δεν ξερω τι να σου πω...

εγω περιμενω να μου ερθω το σκαλοπατακι για το καροτσι για να μπορω να βγαινω κ με τα 2 γιατι δεν παλευεται αλλο το μεσα ..οσο για το φαγητο 3 μηνες εκανε να φαει η μικρη μου υπομονη...

στεφανια μου ανετ πλησιαΖΕΙς Κ εσυ τι εννοεις τι θελεις στη βαλιτσα η γενικα?γιατι γενικα εγω μονο αγορασα καποια φανελακια ροζ κ καποια ρουχακια ροζ ολα τα υπολοιπα απο τον μεγαλο οπως κ τωρα στο σπιτι ολα του μεγαλου φοραει ποσο μαλλον εσενα που ειναι ιδιοι φυλο.τωρα αν θελεις για τη βαλιτσα πες μου να σου τα γραψω...φανη εβαλες φωτο?κατσε να μπω μιασ κ στο φεις δεν προλαβαινω να μπω για πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανη ειδα τις φωτο τελειες κ η μικρη σου ολα τα λεφτα αχ μην μου λες για βαρος ο μικρος μου ειναι 97 με 98 ποντους θα τον μετρησουμε παλι οταν παμε κ 13 κιλα ασε τσιλιβιθρονι...η μικρη μου πλησιαζει τα 10 φαντασου...ο αντρας σου ειναι στη φωτο?γιατι αν ναι πες του κοιμοταν οταν ην πιασατε τη μικρη...περιμενουμε νεα απο το ποδαρακι της μικρης καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...(Χριστος Ανεστη δλδ.. αλλα ... :D )

Πρωινη πρωινη σημερα..

Εχω οδοντιατρο σε λιγο..

Ακομη ειμαι πρισμενη.. :(

Να δω τι θα μου κανει σημερα... Ανοιξα "καλη πορτα" παλι... Μου εβγαλε ενα κοστολογιο 400 ευρω.. κοντεψα να παθω εγκεφαλικο πανω στην καρεκλα... :twisted::twisted::twisted::lol:

Ε! Μα δε γινεται να εχουμε εμεις ποτε λεφτα μεσα στις τσεπες μας... Οχι... :evil::evil:

Ιφιγενεια.. Ο Β ειναι καλε στην φωτο... Ο αντρας μου... :D

Να φανταστεις οτι μερικοι λενε ... "μα ιιιιδια ο μπαμπας".. :o:shock::shock::shock:

Που το ειδαν??????? Η μικρη ειναι ΙΔΙΑ μα ΙΔΙΑ με την προγιαγια της.. (την μαμα του μπαμπα ΜΟΥ)..

Η μικρη εφτασε 10 κιλα???? :D:D:D:D ......Ουαουυυυυυ!!!!

Φαινεται και απο τις φωτο οτι ειναι στρουμπουλη και αφρατη....!! :D

Μα ποοοοοοοοοοοοοοσο ομορφη ειναι ρε συ!!!

Ο συνδιασμος των χρωματων της ειναι αψογος!! Ειναι μια κουκλαρα!

Κοριτσια χωρις να θελω να φανω "παντογνωστης" και "εξυπνακιας"..

Θελω να σας δωσω μια συμβουλη... (αν και ξερετε οτι δεν ειμαι καλη σ΄αυτα)

Ηθελα να σας πω για τις πανες...

......Μη τα φορατε αλλο παμπερς... Βγαλτε τα.

Παρτε πολλα βρακακια και ας τα σκατωσουν.. Μια-δυο θα κατουρηθουν θα χεστουν, θα τα βγαλουν μονα τους μετα..

Οσο εχουν την "σιγουρια στον κωλο", δεν προκειτε να συνεργαστουν στην τουαλετα-γιογιο.

Χαζα ειναι? Εχουν την ευκολη λυση και θα χαλασουν πχ το παιχνιδι τους για να ζητησουν τουαλετα?

Αν ομως ενοχληθουν κανα δυο φορες, ισως και να αλλαξουν σταση...

Αντε μπηκα για καλημερα... και εγραψα ενα κατεβατο!!

Σας αφηνω.. Τα λεμε μετααα!!

Οποια μιλησει με Καρολ να μας ενημερωσει!

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια........πρωινη κ γω σημερα....αυτη την εβδομαδα ειχε ο αντρουλης μου αδεια κ πηγαινει εκεινος τον μικρο στο σχολειο...ξεκουραστηκα λιγακι απ τα πηγαιν ελα.....

εκανα κ τις ντουλαπες την αλλαγη των ρουχων εννοω κ καποιες αλλες δουλιτσες κ σιγα σιγα ν αρχιζω να πλενω κ να ετοιμαζω τα ρουχακια του μπεμπη.....αχ κοντευει ο καιρος επιτελους.... προχθες που πηγα στο γιατρο ολα καλα εφτασε το 1 κιλο ο σκατουλης μου!!!!

Ηθελα να ρωτησω ολες εσας που γεννησατε νταλα καλοκαιρι τι φορουσατε στα μωρακια τις πρωτες μερες π.χ. για την βαλιτσα, καλοκαιρινα φορμακια ή μονο ζιπουνακι, κ τι κουβερτουλες να παρω μαζι μου;

Παρηγγειλα κ τι κρεβατι του Σταυρου τελικα απο ΝΕΟΣΕΤ, το πηρα με το δευτερο στρωμα απο κατω για να υπαρχει σκεφτηκα οτι σιγουρα καποτε θα χρειαστει....σε κανεναν μηνα θα μας ερθει.

Φανουλα, περαστικα βρε για τον οδοντιατρο.....καλο ξεμπερδεμα ευχομαι.....

Στεφανια κοντευεις κ συ......καλη ετοιμασια ευχομαι προς το παρον καλη ετοιμασια κ γω με καισαρικη παλι τελη Ιουλιου πρωτα ο Θεος...

Ιφι, κουκλιτσα η μικρη σου μεγαλωσε πολυ.....αυτο το σκαλοπατακι που λες απο που το παρηγγειλες;

Κατερινα, αρχισατε τις κρεμουλες ε; ισως τωρα νοστιμευτει κ αρχιζει να τρωει περισσοτερο πιστευω...

Πολλα φιλια σε ολες να εχετε μια υπεεεεεεεεροχη μερα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ :D ΚΡΥΩΣΕ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΕΡΑ, ΕΣΕΙΣ? ΣΑΝ ΑΡΧΕΣ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ ΝΑ ΘΥΜΙΖΕΙ! :lol:

ΙΦΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΩΡΑ ΕΧΩ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΑΛΟΠΑΤΑΚΙ?

ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ, ΔΗΛ ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΝΥΧΙΑ, ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΡΟΥΧΑ ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΩ :?

ΒΡΕ ΦΑΝΗ ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ!!! :shock:

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΛΕΣ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΝΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟΝ ΚΕΡΑΤΟΕΙΔΗ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΜΟΥ, ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΩΡΑ :roll:

ΑΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πινω τον καφε μου κ ειπα να μπω να δω τι γραψατε...

φανη μου για τα δοντια που λες παω καθε 10 μηνες περιπου κανω τον καθαρισμο μου κ ετσι δεν μου βγαινει τιποτα εδω κ πολλα χρονια..αλλα ειναι μεγαλο θεμα τα δοντια..κ αμα τα αφησεις βγαινουν παντα πολλα..τωρα για την πανα εγω τον ειχα 2 μερε ετσι αλλα ουτε τα κακα τον ενοχλουσαν ουτε τα τσισα κ ειπα να πιασουν οι πιο πολλες ζεστες κ να τον αφηνω εξω στο μπαλκονι μιας κ δεν μπορω να μαζευω τσισα μεσα εχω τη μικρη που αλωνιζει δεν ειναι για τετοια...

τωρα για τη μικρη εχει οντως καλο συνδυασμο χρωματων αλλα παντα ελεγα θελω ενα παιδακι ξανθο με μπλε ματια μου βγηκε κατα το ημισυ χαχαχαχ...γερα να ειναι..οσο για το βαρος ειναι αφρατουλα κ αμα μοιασει στη κουνιαδα που ειναι αφρατουλα θα σκασω ο πεθερος μου η πεθερα μου η μανα μου ο μπαμπας μου ειναι ολοι κανονικοι προς το αδυνατο οπως κ εγω κ ο αντρας μου η κουνιαδα μου ομως εμοιασε στη γιαγια της κ ειναι αφρατουλα.αχ δεν ξερω ο κων/νοες ειχε το ιδιο βαρος με τη μικρη σε αυτη την ηλικια ηταν 9,500 κιλα αλλα ηταν λιγο διαφορετικος δεν φαινοταν αφρατουλης..τι ναπω σε κανα 4 μηνο θα φανει..

οσο για τον αντρα σου καλα δεν βλεπουν σε τι του μοιαζει στα νυχια?χαχαχαχαχα...

τωρα για τις εγκυουλες μας εγω που γεννησα περισυ τη μικρη 7 ιουλιου ειχα στη βαλιτσα φανελακια τιραντακια κ λιγα κοντομανικα φορμακια κοντομανικα μικρες λεπτες καλτσουλες ειχα παρει σεντονακια και πολυ λεπτες πανες κ μια πολυ λεπτη φλις κουβερτουλα που δεν την χρησιμοποιησα γιατι ειχε πολυ ζεστη

κυριως σεντονακια παρε...λοιπν θα παρεις γυωρ στ 7 φανελακια με 7 φορμακια 4-5 ζευγαρια καλτσακια πολυ λεπτα μπορει κ να μην τα φορεσεις κ καθολου...κανα 3 σελτεδακια 4-5 πανακια για να ρευεται 2-3 σαλιαρες ,πανες 2-3 για να το πιανεις..2 μπουρνουζοπετσετες κ 2 προσωπου...ρουχα εξοδου συν κανα καπελακι για εκεινη τη μερα..κ μια πολυ λεπτη κουβερτουλα...κ το σφηνακι μαζι..κατι αλλο απο ρουχα δεν θυμαμαι για αυτη την εποχη...τωρα απο καλλυντικα στο νοσοκομειο τα βασικα ορο για τα ματακια ισως για τη μυτη κρεμα συγκαματος μπαταντιν για τη κοιλια..αντισηπτικο(τωρα για αλεξανδρουπολη θα παρεις χαρτι υγειας μαζι σου υποσεντωνα για τη γεννα κ γενικα χαρτι κ οτιδηποτε αλλο για το δωματιο η την τουαλετα μις κ σταματησαν να τα παρεχουν πλεον αυτα ενω στο μεγαλο τα ειχα ολα)για το σπιτι θελετε ψαλιδακι φυσιολογικο ορο χαμομηλι για τα ματακια την ρουφηχτρα για τις μυξουλες θερμομετρο κρεμα συγκαματαος κερμα για το σωμα σαμπουαν για νεογεννητα φυσικο σφουγγαρι λαδακι μπατονετες ειδικες για τα αυτια νομιζω αυτα ειναι αρκετα τα υπολοιπα υπαρχουν λογικα απο το προηγουμενο

αυτα νομιζω ας πουνε κ οι αλλες που τα ειχαν προσφατα κατεριν για πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα για το σκαλοπατακι που θελω υπαρχουν δυο ηδη θα σας βαλω φωτο..βγαινει σχεδον 50 ευρω το μικρο κ γυρω στυα 70 το μεγαλο στα 70 δωρα το βρισκεις κ στην ποδηλατουπολη στην αλεξανδρουπολη στα 50 ευρω το παρειγγειλα απο τα λητω αλλα ηταν σε ελλειψη κ σε λιγες μερες θα το εχω ισως κανα 10ρια

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1388434

αυτο ειναι το μεγαλο

κ το μικρο αυτο πυ θα παρω εγω

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1388438

κουμπωνουν σχεδον σε ολα τα κοριτσια μπορειτε να δειτε αν ταιριαζει εδω

http://www.buggyboard.info/ukfr/list.php?lang=en

eixa pei perisy na to parv otan gennhθηκε η μικρη αλλα τοτε δεν καθοταν ο κων/νος ηταν μικρος αλλα τωρα ειναι αλλιως κ οπως ειπα δεν μπορω να παω πουθενα περιμενω ποτε ο αντρας μου θα ειναι σπιτι κ θα εχει ορεξη..πρωινες δουλειες εξωτερικες δεν γινονται με τιποτα ενω ετσι κατι θα κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζaira (ντινα) ΓΙΩΡΓΟς 27 απριλιου 2011

barbie (δωρα)ΣΤΑΥΡΟΣ 7 μαιου 2009

Cesilia (xρυσα)ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 26/05/2009

karolinaki1 ΛΥΔΙΑ 06/06/2009

06/6/2009 littlestar

χαρουλα ΓΙΩΡΓΟΣ 19/06/2009

zaira (ντινα ) ΣΤΡΑΤΗΣ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29 ιουνιου 2009

ninina (κατερινα) [ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30 ιουνιου 2009

ANNA-ALEXANDROS(αννα) ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009

φανη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009

filos ifigen (ιφιγενεια) ΓΕΩΡΓΙΑ 07 ιουλιου 2011

mummydi (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ) ΟΛΙΝΑ 08/07/2009

little angel(στελλα) ΑΦΡΟΔΙΤΗ 08/07/2009

molly (μαρια) ΓΙΩΡΓΟΣ 14 ιουλιου 2009

CECILIA(χρυσα) ΓΙΑΝΝΗΣ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011

sousoy(στεφανια)ΑΝΝΑ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2009

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Ίφι! το πιστεύεις ότι την κρέμα για να μην συγκαεί δεν την είχα σκεφτεί καθόλου??? :shock: πωπω, σαν να ήταν αιώνες που ήταν μωρό η Άννα!

Είδα τις φώτο από το σκαλοπατάκι αλλα και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πώς θα κάθεται ο μικρός, εννοώ τα πόδια που θα τα βάζει καλέ, θα σέρνονται? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεφανια μου το παιδι ανεβαινει πανω στο σκαλοπατι κ καθεται ορθιο θα δου βαλω βιντεο

http://www.lascal.se/products/buggyboard-mini/video

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο βραδυ εγω κοριτσια ειχα στη βαλιτσα,φορμακια ολα μακρια,γιατι τον πρωτο καιρο τα μωρα κρυωνουν κ το καλοκαιρι ακομη ειδικα τα βραδακια,φανελακια απο μεσα,καλτσουλες,σαλιαρες,πανες που τη τυλιγα κουβερτουλα αναλογα με την εποχη,κρεμα για συγκαμα,λαδακι,σαμπουαν,μπατονετες για τα μωρα...για μενα 2 νυχτικες επειδη ειναι καισαρικη κ θα εχετε μαλον καφετηρα την πρωτη μερα,εσωρουχα σλιπ κ σουτιεν,τη χτενα μου,σερβιετες λοχειας,χαρτομαντηλα,σαμπουαν κ αφρολουτρο.

οπως ειπε κ η Ιφι σε κρατικο νοσοκομειο τωρα δεν εχουν τιποτε ουτε σαπουνι για τα χερια......πετσετες εξαρταται ποσο θα μεινετε,εγω δεν ειχα κ ανθρωπο να μου τα πλυνει σπιτι κ πηρα πολλες...κ μπουκαλια για την περιπτωση που δε θυλασετε,κ πιπιλα,εμενα την επιασε απο το πρωτο βραδυ κ τα δυο.....ψαλιδακι κ θερμομετρο δεν τα πηρα μαζι δε χρειαστηκαν κιολας αυτα.......αα κ τον αποστειρωτηρα κ βραστηρα μαζι σας σ εμας το ξαναλεω ειχαν κασταρολα,κ μια κουζινα για να βρασεις το νερο,χαμομηλι δεν ξερω αν δινουν εκει εμας μονο γαλα τις πρωτες μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια......βροχερο το σημερινο απογευμα αλλα χρειαζοταν λιγη δροσουλα.....

Ιφι και Κατερινα τωρα που διαβασα τα πραγματα που θα χρειαστω κ παλι συνηδητοποιω οτι οντως τα χα ξεχασει λες κ περασαν 10 χρονια....απιστευτο, μαλλον δεν εχω μπει ακομη στο κλιμα της γεννας.....

Κ δεν ηξερα οτι χρειαζεται ακομη κ χαρτι πλεον να παρεις δικο σου στο νοσοκομειο,μαλλον αυτην την φορα θα πρεπει να εφοδιαστω πολυ περισσοτερα πραγματα....

Οσο για τα φορμακια δλδ κοριτσια να παρω μονο κοντομανικα;

Ιφι, καλη αυτη η μαγκια με το καροτσι, κ γω αν δω οτι το χρειαζομαι απ την Μωρουπολη θα παω απο κει το ειχα αγορασει....

Κοριτσια σας βαζω κ φωτο απ τη τουρτα μας, δια χειρος....φετος, το θεμα ειναι εργοταξιο....

Πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...