Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

δοκιμασα να βγαλω γαλα με το θηλαστρο κ εβγαλα 3 ολοκληρα μλ!! περαστικα μου! κ σημερα παλι τιποτα... λετε να μην εχω γαλα?
κ τωρα που εσπασε το κρεβατι του κοιμαται μαζι μας! κ ο μικρος στην κουνια του παραδιπλα!

αν κανουμε κ αλλο θα παρουμε αλλο ενα διπλο στρωμα, θα βγαλυομε το κρεβατι, θα πεταξουμε τα στρωματα στο πατωμα κ θα ριχνουμε κααααααααααααατι υπνους!!

αννα μαρια γκρινιτσες το παλικαρακι? αχ.... να δε ιτη γλυκα ο αντρας σου! σε λιγο καιρο θα ψαχνει πορτα να φυγει!! να δεις για ποτε θα βρει δουλεια!!
Μαϊμουδάκι μου έχω πεθάνει στα γέλια!!!!!! Ορεξούλες έχεις νυχτιάτικα ε???????????? Αχ να'σαι καλά......με έκανες και γέλασα βραδιάτικα!!!!! Βατοπέδι μένω (όχι στο Άγιο Όρος :lol: )......δίπλα στην Ορμύλια.....

Άντε καληνύχτα κοριτσάκια......πάω επιτέλους να την πέσω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εδω και εγω με μεια διαθεση στα πατωματα πρωτα θα σχολιασω και μετα θα πω...Νασια θα παω σε λιγο να δω πρ/ριο και θα γραψω εκει...Αννα Μαρια εγω το σιδερομα το εχω κοψει απο τοτε που γεννησα το χριστοφορο των παιδιων σιδερωνω τα δικα μας οχι απλωστρα διπλωμα και ντουλαπα και σιδερωνω οτι θελουμε να βαλουμε..ΓΙΩΤΑΜΑΡΙΑ μην σκας για τα κιλα εμενα 5μηνων ηταν 5μιση κιλα αυριο θα δουμε ποσο θα εχει παει αλλα υπολογισω κανα 6αρι τρωει κανονικα τα γευματα της αλλα πχ εκει που αλλα τρωνε 125 η 125γρ κρεμα εμενα τρωει τα 100 σε μεγαλες πεινες..ετσι ειναι το παιδι μου

Νασια η κατατσαση με την κορη σου μοιαζει με την κατασταση που περναω τωρα..περναει μια εφηβια να το πω ο γιος μου...ωρε τι ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ μου λεει και κοροιδευει τοι δεν ακουει καθολου τι μπορει να καθετε διπλα στα αυτι μου για μια ωρα και να λεει...ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ μιλαμε κολλαει και τα λεει συνεχεια και με τρελαινει και ουρλιαζω ειλικρινα τελευταια δεν αντεχω αλλο..η μικρη ολο αγκαλια...ουτε στο καρεκλακι να φαι δεν θελει κανω κρεμα και με το ενα χερι εχω τη Μιλα και με το αλλο φτιανχω...απο το θεμα υονου ευτυχως δεν εχω περα δωθε παιρνει θεση αυτη στην αγκαλια με τη μουρη μερα και λεει μονη της ωωωω ηη μμμμμ..κανω ενα 2 κουνηματα και τελος και ο τιδιο και στο κρεβατι...ενω ο μεγαλοςςς μην τυχον και καθομασταν το καταλαβαινε και φωναζε...τα δικα μου τωρα..

Σημερα μου εκλεψαν απο την τσαντα ενα μικρο τσαντακι δηλαδη 90ευρω και δεν πηρα χαμπαρι και μαλιστα τα 50δεν ηταν και δικα μου..παω να σκασω ολη μερα..δεν μου περισσευουν κιολας και δεν τα ειχα...για να αγοραζω τπτ πηγα να παρω ενα καλσον για τη στολη τσολια και δεν ηξερα ποσο θα ειχε και ηθελα και μια μπισκοτοκρεμα..και 50 μου ειχε δωση η φιλη μου να της παρω κατι σεντονακια...πανε τα λευτα...της εδωσα της κοπελας βεβαια 50..οποτε 90 μειον σε εμενα...να τα χαλαγα για παπουτσια παει στο διαολο...αλλα να μην εχεις και να στα περνουνε κιολας...ενιωσα τοσο χαλιααα ολη μερα κλαιω..

α καλα αυτο με τη δουλεια αλλο καπελο..εγω που εχω δουλεια και ειμαι σαν ανεργη αφου δεν δουλευω...μιλαμε εσοδα μηδεν και σημερα εβλεπα στην εφημεριδα ενα ξενοδοχειο ζηταει ατομο για ρεσεψιον....2ευρω την ωρα..ποσο ξεφτηλα ρε συ...3 ευρω επαιρνα στο γυμναστηριο με ενσημα εε οχι 2 ευρω και αυτο με την ωρα ειναι δηλαδη σημερα 2 ωρες αυριο 5 μεθαυριο καμια σου λεει αμα εχεις αναγκη θα ερθεις οκα κριση κριση αλλα το εκμεταλευονται και τα κανουν χειροτερα τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου ξέρω ότι είναι πίκρα να σε κλέβουν....μου έχουν κλέψει κι εμένα πορτοφόλι και να φανταστείς δεν είχα και λεφτά μέσα (μόνο ψιλαδούρα) αλλά το τί έκλαψα διάφορα άλλα....φωτος, κάτι ενθύμια.......μην σκας κοριτσάκι μου!!!!!!!!! Έτσι κι αλλιώς εδώ και πολύυυυυυυυυυ καιρό μας κλέβουν φανερά όλοι οι.....ΜΕΓΑΛΟΙ.......έχουν χώσει κανονικά τις χερούκλες μέσα στις τσέπες μας και μας τα παίρνουν με τον νόμο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε Νασια μου ναι μας κλεβουν αλλα ειλικρινα δεν χαλαμε τιποτα γιατι δεν δουλευουμε και 90ευρω δεν ειναι και λιγα..θα μπορουσα να πληρωσω κατι με αυτα...ασε με σου λεω θα σκασω..αισθανομαι σαν να με παραβιασαν στα προσωπικα μου πως να το πω..και πριν 2 χρονια ακριβως ομως...μου ειχαν σπασει την κλειδαρια στο πορτ μπαγαζ και μου εκπεψαν ολα μου τα ρουχα..και επειδη στις 25 εχω γιορτη ειχα ζητησει δωρο ρουχα ειχα μεινει με 1 κολαν και μια μπλουζα χωρι ςυπερβολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα

Νυσταζωωωωωωωωωω,χθες η μικρη ολο ξυπνουσε το βραδυ....απο το εμβολιο ειναι,θυμαμαι και στα αλλα ετσι εκανε....ο γιατρος λεει 3 ημερες,αλλα ενα 10ημερο ανυσηχιας θα το φαμε!!!Εχει ψιλοδιαροια,μυξες,λιγο βηχα που και που...ολα τα συμπτωματα του εμβολιου... :lol: δεν αφησαμε τιποτα..Και σημερα θα την παω βολτα να συνιθιζει,οτι θα βγαινουμε,να κουραζεται και να κοιμαται!!!

Αμαν ρε Ευη πως σε κλεψανε?Σημερα και το 1 ευρω χρειαζεται,το συζητας για 90?

Ομορφες προσευχουλες,θα τις μαθω να τις λεω στην μικρη!!!

Εγω στα προσκλητηρια θα βαλω μονο τα μικρα ονοματα μας,μου την δινουν τα επιθετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..τι κανετε?

Πως ειναι τα μώρακια?

Τι διαβαζω?ευη σε κλεψανε?πωπω..τι να πεις ρε παιδι μου?ευχομαι να τα στειλει απο αλλου ο θεος..ασε και την μανα μου την κλεψανε ππριν μια βδομαδα..

Καλε τι διαβασα!η σαραντοπουλου ειναι εγκυος??!!!!μπραβο τα μαρακι μας!του δινει και καταλαβαινει! :):D

Εγω κοριτσια ειμαι ακομα αρρωστη..για να μην πω χειροτερα..φριχτος πονολαιμος,δεν μπορω να καταπιω ουτε σαλιο,πονανε αυτια και η μυτη μου ειναι πολυ μπουκωμενη..για να μην μιλησω για πλατη ,αυχαινα κλτ..ολο το σωμα το νιωθω λες και εχει περασει οδοστρωτηρας απο πανω μου..εχω και πυρετα αλλα δεν ανεβαινει πανω απο 37,5 .φετος με γαμ....σε εντελως τι κακο κι αυτο?εγω ημουν καθε χρονο μεσα στια ιατρεια και τους αρρωστους και δεν επαθα ποτε τιποτα και φετος που δεν δουλευω αρρωσταινω συνεχεια..

Ακουω καποιον να σκουζει..καταλαβε οτι σηκωθηκα και ξυπνησε..

Θα ξαναμπώ αργοτερα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια.

Εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε μια χαρά. Φτου μην τη ματιάσω!!! 11.10-8. Έφαγε και ξανακοιμάται. Μια χαρά είναι η μικρή μου. Τέτοια μωρά κάνω όσα θέλεις.

Βρε Εύη μου, τι έπαθες;;!!! Αυτή την εποχή είναι πολλά τα 90 ευρώ.

Λένα, εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι στους 4 μήνες διπλασιάζουν το βάρος και στο χρόνο το τριπλασιάζουν.

Χτες σιδέρωσα οπότε πάει κι αυτό. Σήμερα έχει μαγείρεμα. Μοσχάρι κοκκινιστό με ρύζι.

Χτες η μπεμπούλα μου γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα και ετοιμάζεται να γυρίσει και από ανάσκελα μπρούμυτα. Αχ, μεγαλώνει. Το τι γέλια κάνει δεν λέγεται. Με γέλιο ξυπνάει κάθε πρωί. Με τον άντρα μου δε έχει τρελό κόλλημα. Μόνο τη φωνή του που ακούει γελάει. Άσε που προσπαθεί να τραβήξει την προσοχή του και αν δεν την κοιτάει του φωνάζει :lol:

Νάσια, πολύ ωραίο το προσκλητήριό σας. Το μόνο που θα σου έλεγα είναι για το Μεταγγίτσι αλλά είδα ότι το πρόσεξες. Με το καλό η βάφτιση. Αλήθεια, πως θα την πείτε τη μικρή; Το ανέφερες; Δεν θυμάμαι.

Αναστασία μου, ελπίζω να ηρεμήσει γρήγορα από το εμβόλιο η μικρή σου. Εμείς δεν είχαμε καμιά παρενέργεια ευτυχώς. Τώρα το επόμενο μετά το Πάσχα.

Περαστικά σου Αγγελικούλα

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Αναστασάκο μου έλυσες κι εμένα την απορία......γιατί τα κακάκια της μπέμπας μου είναι "κάπως", όχι ακριβώς διάρροια αλλά αρκετά νερουλά σε σχέση με άλλες φορές. Μάλλον από το εμβόλιο ε????? Ευτυχώς δεν έκανε πυρετό αυτή τη φορά γιατί την προηγούμενη το είχαμε τσιμπήσει το 38.5.........

Έφη μου Χρυσούλα θα την πούμε την μπέμπα.......της πεθεράς (μην πώ τίποτα πρωί πρωί, δεν θέλω να συγχιστώ)!!!!!!! Εγώ ήθελα να την πούμε Δήμητρα επειδή γεννήθηκε δύο μέρες πριν του Αγίου Δημητρίου αλλά στράβωσε η ξυνή.......εντωμεταξύ Δημήτρη λένε τον πεθερό και τους έλεγα αν θέλουν να ακούσουν το όνομά του στην μπέμπα επειδή δεν έχω σκοπό να κάνω άλλο παιδί (θέλω βέβαια αλλά λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν!!!) Αλλά η πεθερά ξύνισε.....Ναι τους είπα και τα διόρθωσαν τα λάθη στο προσκλητήριο....αυτό που σας έβαλα να δείτε είναι η μακέτα που μου έστειλαν από το μαγαζί που τα παρήγγειλα πριν τις διορθώσεις! Εσείς πώς θα την πείτε την μπέμπα σας???????

Αγγελικάκι μου ακόμα είσαι αρρωστούλα??? Πωπω τα δέκατα είναι χειρότερα από τον πυρετό.....σε ρίχνουν τελείως!!!!! Τουλάχιστον με τον θηλασμό δίνεις έτοιμα αντισώματα στον μπεμπάκο!!!!!!!

Εύη μου δίκιο έχεις, πίκρα είναι να βάζεις κανένα φράγκο στην άκρη και να στα κλέβουνε.....Σικάγο καταντήσαμε και θα λέμε και δόξα το Θεό που για μερικά ευρώ δεν μας σκοτώνουν κιόλας.....

Εμείς ρεβύθια σήμερα.......ελπίζω να αντέξουν τα εντεράκια μου που είναι ολίγον τούμπανα τις τελευταίες μέρες (έχω σπαστική κολίτιδα κι ένας Θεός ξέρει τί με πείραξε πάλι - γενικά δεν προσέχω διατροφή :oops: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Νασιούλα μου η παιδίατρος μου είπε να κάνω μια εξέταση και μου είπε να μην αγχωθώ, απλά για να είμαστε σίγουροι επειδή την ρωτούσα γιατί παίρνει τόσο λίγο βάρος, γενικά είναι μικροκαμωμένος, πήρε 2 πόντους, με γονείς κοντούς τι περιμένουμε το παιδάκι να κάνει θαύματα;; γερό να είναι...

Ίσως βαρέθηκε μου είπε μόνο το γάλα μου και από χτες αρχίσαμε να πιάνουμε κουτάλι και ρυζάλευρο, το απόγευμα θα πάρω τα αποτελέσματα από την γενική ούρων.

Άννα Μαρία τίποτα δε σου ξεφεύγει βρε θηρίο, εγώ δε παρατήρησα το επίθετο πριν το όνομα στο προσκλητήριο!!! χα χα

Μια χαρά ο Αντρίκος σου! αλλά και εσύ βρε φιλενάδα είσαι ψηλή!

Χρυσάνθη μου εξέταση με το σακουλάκι του έκανα. Δεν το πήγα το έκανα μόνη μου.

Λενάκι μου γλυκό μας έκανες να γελάσουμε!!!!!Να είσαι καλά!

Εύη μου έτσι είναι η ιδιοσυγκρασία του πιστεύω, 5,5 κιλά ε;;καλά φιγουρίνια έχουμε;;;χαχαχα

Πίκρα που πέρασες;;;;Είναι πολύ δραμα να σε κλέβουν!

Και όπως λέει και η Νάσια καθημερινά μας κλέβουν!

Αγγελικούλα ακόμα αρρωστούλα;;;τι κουρστικό και αυτό;;;;

θα είσαι πτώμα φιλενάδα....περαστικά σου!

Εφούλα μαγειρεύωμπριζόλες στη ψηστιέρα, και ο δικός μου μόλις βλέπει τον μπαμπά του χτυπιέται από τη χαρά του.

Τον βάζω και κάθεται και μιλάει και με έχει τρελάνει!

Και εμείς χτες 2 εμβόλια κάναμε ευτυχώς δεν έχει παρενέργειες!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου θα περιμένουμε να μας πείς τα αποτελέσματα της εξέτασης...αν και είμαι σίγουρη ότι μια χαρούλα θα είναι ο συνονόματός μου ο Θανούλης! Κι εγώ κοντοσαρμάς είμαι αλλά ο άντρας μου είναι ψηλός....για να δούμε αν θα πάρουν απ'αυτόν τα κοριτσάκια μου!!!!!! Ο μπαμπάς μου είναι επίσης ψηλός αλλά η αδερφή μου κι εγώ μοιάσαμε στην μάνα μου που είναι στούμπος :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω..κοντευει να κλεΙσει η φωνη μου εντελως γμτ..

Εφη μου, πολυ καλο προγραμματακι υπνου εχει η μικρη..μακαρι να μεινει εΤσι..

Γιωτακι, δεν νομιζω να εχει τιποτα ο θανουλης..αν ειχε ουριλοιμωξη θα ηταν ανησυχος πιστευω και θα εκανε πυρετο..

Νασιουκο μου, δεν ειδα ακομα το προσκλητηριο, θα μπω σε λιγο ξανα..ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ωραιο ομως..βρε φιλεναδα με κανεις και γελαω ετσι οπως τα γραφεις..κι εγω δεν ειμαι και πρωτο μποι, εγω κι αν ειμαι κοντη..κι ολοι στην οικογενεια μου εΙναι ψηλοι..αλλα δεν βαριεσαι..ποτε δεν ειχα κομπλεξ με το υψος μου..αλλοι ειναι αυτοι που τους ενοχλει το υψος μου αλλα χαιρομαι γιατι δεν μπορουν να βρουν κατι αλλο να τους ενοχλησει!!

Επιστρεφω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω δεν ειμαι και πρωτο μποι, εγω κι αν ειμαι κοντη..κι ολοι στην οικογενεια μου εΙναι ψηλοι..αλλα δεν βαριεσαι..ποτε δεν ειχα κομπλεξ με το υψος μου..αλλοι ειναι αυτοι που τους ενοχλει το υψος μου αλλα χαιρομαι γιατι δεν μπορουν να βρουν κατι αλλο να τους ενοχλησει!!

:lol::lol::lol: Μου θύμησες μια φίλη μου και συμφοιτήτρια που όλοι στην οικογένειά της είναι ξανθοί με γαλαζοπράσινα μάτια κι αυτή είναι καταμελάχροινη με μαύρα μάτια!!!!!!!!!! Ακόμα και τα παιδιά που έκανε η φίλη μου (σημειωτέον και ο άντρας της είναι μελαχροινός) είναι και τα δύο ξανθά με γαλαζοπράσινα μάτια!!!!!!! Τρομερή γκαντεμιά για την ίδια ε?????????

Όσο γι'αυτούς που τους ενοχλεί το ύψος σου........μα είναι ποτέ δυνατόν να ενοχλεί το ύψος ενός ανθρώπου για να μην τον συμπαθούν????????

Έβαλα και φωτος της μπεμπούλας στην ομάδα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

καλα λενα εδωσες ρεστα χτες....μηπως ηπιες τιποτις??? :lol:

εγω εφαγα 12 το βραδυ γιατι δεν προλαβαινα πριν.....να ταισω να μπανιαρω να κοιμησω....2 παιδια εχω...κ ο συζηγος υπηρεσια...μονη σαν το λεμονι για αλλη μια φορα....

κ εκει που λετε ανοιγω το ψυγειο να παρω την φετα βλεπω μια μπυρα....γενικα δεν πινω ποτε αλκοολ αλλα την ηθελα...ουτε εγκυος να ημουν...εβαλα λιγο κοριτσια κ ηπια....πολυ λιγο δυο δακτυλα....κ τη νυχτα σηκωθηκα κ το στηθος μου ετρεχε ποταμι...ξυπναγα το μωρο να φαει....εντωμεταξυ ολες τις ημερες τρεχει...χτες η μπεμπα ετρωγε ανα μια ωρα οποτε κ εγω δεν ειχα προβλημα δενετρεχε....αλλα το βραδυ ειχε γεμισει κ γρομπαλακια....με λιγο μπυρα..μιλαμε ισα ισα να μου φυγει η καψα....

οποτε λενα πιες μπυρα....μονο μην πιεις πολυ κ μεθυσει το μωρο :lol::lol::lol:

κ οι δυο προσευχουλες ειναι πολυ ωραιες...θα του τις πω κ θα μου πει πια του αρεσει....λενακι θα σου στειλω π.μ. αφου εκανες μαθημα σε παιδακια δημοτικου για διαφορα που θελω να σε ρωτησω.....ζαλισα κ την αννα μαρια....

αχ δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε..κανω ταυτοχρονα πολλα....παιζω με τον ακη...η μπουκιτσα μου κοιμαται αλλα θα ξυπνησει οποου να ειναι...μαγειρευω απλωνω ρουχα...αααα σιδερωσα κιωλας την στιβα μου....χαμος που λετε.....

ο γιος μου χτες ηθελε να μου πει κατι για την μπεμπα...ενω παντα λεει η αδελφουλα μου ή η μπουκιτσα μου λεει...εεε μαμα το μωρο σου....κ του λεω ποιο μωρο κ μου λεει αυτο με τα μαυρα μαλλια..... :lol::lol::lol::lol: το περιμεναμε ξανθο γιαυτο :D:D:D

κ ενα αλλο αν κλαιει η μπεμπα κ της μιλησει σταματαει αμεσως....τον λατρευει λεμε.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ξεχασα να σας πω....την επομενη φορα ελεγε που θα μεινω εγκυος ηθελε διδυμα....ενα βραδυ που η μπεμπα εκλαιγε κ αυτος ηθελε να κοιμηθει (ηθελε εμενα εγω σηκωνομουν συνεχεια απο το κρεβατι για να ηρεμει η μπεμπα) μου ειπε ''αστο καλυτερα μαμα δεν θελω δυο ενα θελω'' κ θελει να ειναι μπεμπης για να δωσει ολα τα παιχνιδια του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου, Ιωάννα θα την πούμε την μπεμπούλα. Της μαμάς μου. Ευτυχώς γλίτωσα το Κερασίνα. Γιατί θέλει το δεύτερο αν είναι αγόρι να το πούμε στο μπαμπά του. Αν είναι κορίτσι όμως δεν το γλιτώνω. Και να σας πω την αλήθεια δεν μοιάζει καθόλου της μαμάς μου. Η μαμά μου είναι ξανθιά με πράσινα μάτια. Η μπέμπα καστανή με καστανά μάτια. Κι εγώ πράσινα μάτια έχω αλλά δεν είμαι ξανθιά. Η αδερφή μου γαλαζοπράσινα και ξανθιά, ο αδερφός μου γαλανά και ξανθός, ο μπαμπάς μου γαλανά. Τι να πω, δεν πήρε από το σόι μας. Το σόι του άντρα μου είναι σκούροι. Μάλιστα η πεθερά μου και ο άντρας μου είναι και στο δέρμα σκούροι. Ευτυχώς η μπεμπούλα είναι πιο ανοιχτή στο δέρμα.

Γιωτάκι, είμαι σίγουρη ότι δεν θα έχει τίποτα ο Θανούλης σου, μην ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά.

Χρυσάνθη, πολύ πλάκα έχει ο μικρός σου. Πόσο έξυπνα είναι τώρα τα παιδιά.

Βρε κορίτσια, τι έπαθε το μαμμυ; Πώς είναι έτσι; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη μου ωραίο όνομα το Ιωάννα! Πολύ θα μου άρεσε να βάζαμε την μπεμπούλα Ιωάννα (τον μπαμπά μου τον λένε Γιάννη και δεν προβλέπεται να ακούσει από πουθενά το όνομά του - δύο κόρες μας έχει) αλλά φαντάσου τί θα γινόταν αν πρότεινα κάτι τέτοιο!!!! Εδώ στα χωριά έχουν πολύ κόλλημα όλοι με κάτι τέτοια...........αφού και στην μεγάλη μου όταν ήμουν έγκυος ο άντρας μου έλεγε ότι θα την πούμε Μαρία (στην μαμά μου) και όλοι μας στραβοκοιτούσαν και ξύνιζαν τις μουτράκλες.........λες και οι δικές μας οι μανάδες δεν έχουν ψυχή να ακούσουν το όνομά τους!!!!!!! Ακόμα και η μαμά μου που έλεγε ότι δεν είχε κάψα για το όνομά της όταν γεννήθηκε η μεγάλη κόρη μου 9 Δεκέμβρη ανήμερα της Αγίας Άννης και είπα ότι ήθελα να την πούμε Άννα Μαρία (κι όχι σκέτο Μαρία) στράβωσε......

Το Χρυσούλα δεν μου πολυαρέσει αλλά τί να γίνει.......

Εμείς στην οικογένεια είμαστε όλοι καστανόξανθοι με καστανά μάτια (εκτός από την αδερφή μου που έχει ένα περίεργο σκούρο....κίτρινο χρώμα στα μάτια :lol: )....το ίδιο και η οικογένεια του άντρα μου!!!! Τα κορίτσια μου είναι ξανθούλια.....η μεγάλη με πολύ σκούρα καστανά μάτια, σχεδόν μαύρα (αν και μέχρι 8 μηνών ήταν γκριζογάλαζα με κόκκινο μαλλί :shock: ) και η μπεμπούλα προς το παρόν έχει πράσινα μάτια (ο αδερφός της μαμάς μου έχει πράσινα) αλλά πιστεύω ότι θα γίνουν κι αυτά καστανά σε λίγο καιρό!!!!!!!! Δεν βαριέσαι........γερά να είναι και τα χρώματα δεν παίζουν ρόλο!!!!!!!!

Καλά το Κερασίνα :lol: το αφήνω ασχολιάστο!!!!!!!! Δεν υπάρχει και κανένα υποκοριστικό της προκοπής από το Κερασίνα...........Καλά στα χωριά δεν έχουν τον Θεό τους με τα ονόματα, ότι βλακεία τους κατέβαινε την έκαναν όνομα!!!!! Άκου όνομα από τον Πολύγυρο (έτσι έλεγαν την γιαγιά μιας συμμαθήτριάς μου)...Γκυβιζίνα!!!!!!!!!!! Ελπίζω το δεύτερο παιδάκι σου να είναι αγόρι :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιος μου ειναι ιδιος εγω...εγω εχω πρασινο ματι κ ειμαι ξανθια κ ο μπαμπας πρασινο ματι με μαυρα μαλλια...ο ακης ξανθος με γκριζογαλανο ματι κ ολοιδιος εγω...η μπουμπου εχει ματια οπως κ ο ακης αλλα με καστανα μαλλια..γεννηθηκε με μαυρα κ τωρα βλεπω η ριζα ειναι ξανθια....λετε να εχω ελπιδες??? :lol::lol::lol::lol: γερα να εινα παινω απο ολα

εμεις ειχαμε κανονισει να εβγαινε πρωτα κοριτσι θα το ελεγα το ονομα της μαμας μου κ αν εβγαινε αγορι ο μπαμπας του...γεννηθηκε αγορακι κ ο πεθερος μου εχει πεθανει οποτε τον βγαλαμε το ονοματου...αλλα επειδη δεν τρελενομαι παντελης τον λεω ακη....η μπουκιτσα εχει ιστορια....

εμεινα ξαναεγκυος κ το εχασα ηταν κοριτσακι θα το λεγαμε φανη το ονομα της μαμας μου...μετα ξαναεμεινα κ το εταξα στον αγιο ραφαηλ..δυστηχως εγινε κ εκεινη αγγελουδι...οποτε τωρα μιας που την περιμενα τρια χρονια θα την πω ραφαελα-φανη κ θα την βαπτισω στον αγιο ραφαηλ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθάκι πρασινομάτα ε??????? Πόσο μου αρέσουν τα πράσινα μάτια.......η μεγάλη μου κόρη μέχρι να χρονίσει είχε ίσια κόκκινα μαλλάκια (τα λάτρευα) αλλά σιγά σιγά ξάνθυναν κι έγιναν καρούλια!!!!! Η μπέμπα γεννήθηκε με κατάμαυρο μαλλί και όσο πάει ανοίγει........κι αυτή ξανθούλα σγουρομάλλα θα γίνει!

Υπέροχο το όνομα της μπουκίτσας!!!!!!!! Εγώ το πρώτο που έχασα είχα πεί αν ήταν κορίτσι θα έβαζα τους γονείς μου συνδυασμό Μαρία - Γιάννης (Μαριάννα) κι αν ήταν αγόρι Γιάννη! Δεν έπαιζαν πεθερικά γιατί μόλις έμεινα έγκυος ο πρώην αρραβωνιαστικός μου είχε πεί ή αυτόν ή το μωρό να διαλέξω....μετά από 9 χρόνια το θυμήθηκε!!!!!!! Τελικά ήταν αγοράκι αλλά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και η μαμά μου έχει πράσινα μάτια και ξανθιά αλλά ούτε εγώ ούτε η αδερφή μου πήραμε!

Ούτε και τα παιδάκια μας, μόνο ο μικρός της αδερφής μου είναι ανοικτός....

Χρυσάνθη γέλασα πολύ που ο γιος σου τελικά το ξανασκέφτηκε και δε θέλει δίδυμα! :lol::lol::lol::lol:

Νασιούλα πιο ζουμπάς από μένα αποκλείεται να είσαι.......εγώ αγγίζω το 1.56 :(:(:(:(:(

Τα αποτελέσματα θα πάει να τα πάρει ο άντρας μου το απόγευμα, η καλλιέργεια θα βγει την Δευτέρα.

Αφήστε που τώρα είναι στο νοσοκομειο η μαμά του γαμπρού μου, δε ξέρουν τι έχει τα λευκά αιμοσφαίρια αυξανονται ραγδαία, μάλλον την έπιασε στο στόμα της η μπάμια .............

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου 1.67 είμαι αλλά στο περιβάλλον μου είμαι η δεύτερη πιο κοντή μετά την αδερφή μου (1.62)......όταν γνώρισα τους παππούδες του άντρα μου (έχουν πεθάνει πια) η γιαγιά έλεγε στον άντρα μου "πωπω κοντούλα είναι δίπλα σε σένα" - ο άντρας μου είναι 1.85 - και της έλεγε κι ο άντρας μου, "τί κοντούλα ρε γιαγιά, αυτή είναι πιο ψηλή από σένα" :lol::lol:

Περαστικά στην συμπεθέρα σας........τα λευκά ανεβαίνουν στις λοιμώξεις, βέβαια ανεβαίνουν υπερβολικά σε και άλλες -πιο δύσκολες - περιπτώσεις, ο μπαμπάς μου π.χ. έχει χρόνια λεμφογενή (αν ήταν μυελογενής θα ήταν ζόρικα τα πράγματα) λευκοκυττάρωση (κάτι σαν χρόνια λευχαιμία) κι έχει 60.000 λευκά στο αίμα.....το έμαθε πριν δέκα χρόνια, δεν είχε ούτε συμπτώματα ούτε ενοχλήσεις, τυχαία σε μια εξέταση αίματος το ανακάλυψε! Ο γιατρός που τον παρακολουθεί του είπε ότι θα το έχει για την υπόλοιπη ζωή του το πρόβλημα αλλά δεν θα "πάει" από αυτό....απλά πρέπει κάθε 6 μήνες να το παρακολουθεί μήπως χρειαστεί θεραπεία! Φυσικά δεν υπονοώ ότι έχει κάτι τέτοιο η μαμά του γαμπρού σου...προς Θεού!!!!!

Χρυσανθάκι μου αν γράψω βιβλίο για την προηγούμενη ζωή μου θα γίνει μπεστ σέλερ!!!!!!!!! έχω γνωρίσει πολλά καθίκια στη ζωή μου και το μεγαλύτερο παραλίγο να το παντρευτώ.....τί κρίμα να μην μπορώ να γράψω τα στοιχεία του στο διαδύκτιο με μια τεράστια φωτογραφία του (και της μανούλας του) και να βάλω από πάνω με τεράστια γράμματα ΠΡΟΣΟΧΗ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ (να τον κάνω και ρόμπα)!!!!!!!!! Τυχερός ήταν που βρήκε και γυναίκα να τον πάρει, από εμφάνιση κούκλος αλλά μυαλό κοκκόρου!!!!!!!!! Κατά τα άλλα το τσιγάρο μας πειράζει :lol::lol::lol: αν και το έκοψα εδώ και 6 χρόνια.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολύ ησυχούλης ο Αντρίκος και το βράδι και σήμερα!

Εγώ έφτιαξα μια σπανακόπιτα και κουράστηκα, μέχρι να πλύνω τα σπανάκια, ν' ανοίξω φύλλο, κ.λπ...

Για τα χρώματα που λέτε, εμείς είμαστε όλοι καστανομάλληδες και καστανομάτηδες! Η γιαγιά μου η Μαρία ήταν πρασινομάτα, αλλά ούτε ένας δεν πήρε απ' αυτήν! Και ο Αντρίκος καστανός είναι και σε μαλλιά και σε μάτια, και μου αρέσει, επειδή είναι πολύ ζεστό χρώμα το καστανό. Ο συνδυασμός ξανθός-γαλανομάτης δε μ' αρέσει πολύ.

Από ύψος, ο άντρας μου είναι 1.81, ούτε ντερέκι, ούτε κοντός. Κανονικός προς ψηλό. Κι εγώ το ίδιο, 1.75. Οι γονείς μας είναι πιο κοντοί εννοείται. Ο Αντρίκος δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί!

Για τα ονόματα που λέτε, Αντρέας είναι ο πατέρας μου, ο πεθερός είναι Παναγιώτης, δε μ' αρέσει καθόλου, αλλά έχει ακούσει το όνομά του και δεν είχε καμιά απαίτηση. Αν επέμεναν, θα τον έβγαζα Παναγιώτη, δε θα τσακωνόμουν για ένα όνομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το ύψος των παιδιών κάπου διάβασα ότι όσα εκατοστά είναι στους 18 μήνες επί 2 (π.χ. 80 εκατοστά Χ 2 = 160 δηλαδή 1.60 το ύψος τους ως ενίληκες)....δεν ξέρω αν ισχύει!!!!

Άννα Μαρία εμένα μου αρέσει το Παναγιώτης (Παναγιώτα λένε την βαφτισιμιά μου) αλλά και το Ανδρέας μου αρέσει.......ούτε εγώ θα τσακωνόμουν για τα ονόματα, εκτός αν έπρεπε να πώ το παιδί μου Γκυβιζίνα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει Νάσια, το Γκυβιζίνα είναι ασυναγώνιστο.

Εγώ είμαι 1,67 και ο άντρας μου 1,85. Άκουσα έναν παιδίατρο που έλεγε για το ύψος: Προσθέτουμε τα ύψη των γονιών και διαιρούμε δια δύο. Αν είναι αγόρι προσθέτουμε 6 πόντους, αν είναι κορίτσι αφαιρούμε 6 πόντους. Και βρίσκουμε το ελάχιστο ύψος που μπορεί να γίνουν. Αλλά δεν ξέρω αν ισχύει.

Άννα Μαρία χρυσοχέρα εισαι. Κι εγώ άνοιγα φύλλο αλλά τώρα έχω να κάνω πίτα από τότε που έμεινα έγκυος. Η σπανακόπιτα μ'αρέσει πολύ. Πώς την κάνεις; Ζεματίζεις τα σπανάκια ή τα τρίβεις με χοντρό αλάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...