Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Γεια σας φιλενάδες μου!!

Αναστασάκο και Εφούλα χαρούμενα μηνογενέθλια!!!να χαίρεστε τα ζουζουνάκια σας!!!!

Συμπεθέρα παραμείνατε Αθήνα διαβάζω!!!!τι καλά!!!!

Άννα Μαρία εμβολιάκι;πως είναι ο μικρός Αντρίκος;ντεπόν διάβασα....άντρες φιλενάδα!!

Βασούλα και εσείς εμβολιάκι, πως είναι το κοριτσάκι σου;μια χαρούλα είναι τα κιλακια

της, είπαμε τα κοριτσάκια πρέπει να διατηρούν σιλουέτα!!

Λενάκι η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση εδώ είναι απελπιστική, ελπίζω όμως κάτι να

γίνει και κάπως να ισορροπήσουμε και να μη χρειαστεί να φύγετε ΄φιλενάδα!!!

Γιωτάκι Μαράκι σου έχω στείλει μήνυμα!!

Νασιούλα φιλενάδα μου καλή μακάρι να κάναμε ένα πάρτυ όλες μαζί!!!

πως πάτε στο νέο σπίτι;

σας φιλώ γιατί κάτι ακούωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ δωρα μου τι κανεις? πως εισαστε?

σε εχω χασει τελειως, ειχα να μπω κ καιρο..

αννα μαρια γερμανια μαλλον οχι, γενικα οχι στην ευρωπη. αυτα που γινονται εδω γα γινουν ντομινο κ θα παρει κ αλλες χωρες η μπαλα. καναδα η αστραλια, αλλα τιποτα δεν αποκλειουμε ακομα

μα εχουμε αρχισε κ απελπιζομαστε, παιρνει τηλ ο τολης κ παρακαλαει για 500 ευρω, ουτε για αποθηαριο δεν τον παιρνουν.. κ εχει πολυ καλη προυπηρεσια κ πολυ καλες γνωσεις. μια φορα μου ελεγε οτι νιωθει τελειως εξευτελιστικα που δεν τον παιρνουν πουθενα

χρυσανθη δεν πολυθελω να φυγω, ειναι γεγονος. αλλα δε μπορουμε να καθομαστε εδω, ηδη χρωσταμε πολλα κ εχουμε ενα σωρο εξοδα πουτρεχουν

καλο βραδυ κοριτσαρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, και τον δικό μου δεν τον παίρνουν πουθενά, αλλά έχει πάψει πλέον να ψάχνει. Νομίζω ότι τον βολεύει να κάθεται όλη μέρα στο σπίτι, να κάνει δυο-τρεις δουλίτσες και να κρατάει τον μικρό όταν φεύγω... Κι εμένα με βολεύει βέβαια, γιατί αν δούλευε, θα έπεφταν όλα πάνω μου και δε θα άντεχα...

Δώρα, άντρες παιδί μου... Μόνο ο δικός μου είναι τόοοοσο ηλίθιος ή όλοι έτσι είναι; Κάθε πρωί ανοίγω τα στόρια στο σαλόνι/κουζίνα, γιατί είναι ανατολικά και μπαίνει ήλιος και ζεσταίνει το χώρο. Κάποιες φορές που θηλάζω τον μικρό κι αυτός σηκώνεται, του λέω ν' ανοίξει αυτός τα στόρια. Και του τονίζω, να ανοίξει τα στόρια απ' τα παράθυρα, όχι απ' τις μπαλκονόπορτες, γιατί οι μπαλκονόπορτες είναι βόρειες και δεν μπαίνει ήλιος. Ε, κάθε μα κάθε φορά, θ' ανοίξει τα στόρια απ' τις μπαλκονόπορτες. Μα κάθε φορά!!! Και τα στόρια των παραθύρων τ' αφήνει κλειστά!!!

Χρυσάνθη, εγώ φροντίζω να βάζω κάθε πράγμα που χρησιμοποιώ στη θέση του, έτσι ώστε να μην υπάρχει πολύ μεγάλη ακαταστασία στο σπίτι. Αλλά φαντάζομαι όταν έχεις και μεγαλύτερο παιδί...

Σήμερα μιλούσαμε με τη θεολόγο και τη γραμματέα του σχολείου που δεν ξέρω αν σας έχω πει, γέννησε τρεις βδομάδες πριν από εμένα. Αυτή θήλασε δύο μήνες και μετά πήρε χάπια και το έκοψε, γιατί λέει, αραίωσε το γάλα και δεν έπαιρνε βάρος το μωρό. Ρε κορίτσια, κάτι τέτοιο στέκει επιστημονικά; Και μετά λέει "απαπα, αν κάνω δεύτερο μωρό, δεν πρόκειται να το θηλάσω. Ταλαιπωρήθηκα πολύ με το θηλασμό, μου έκανε πληγές και παραλίγο να πάθω και μαστίτιδα" (φαντάζομαι να πάθαινε κιόλας...). Της λέω ότι μπορεί στο επόμενο να μη συναντήσει δυσκολίες και μου λέει "όχι, δεν πρόκειται να το θηλάσω με τίποτα". Μα είναι δυνατόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!

Μαϊμουδάκι μου πώς σε καταλαβαίνω να 'ξερες..........κι εμείς το είπαμε εκατό φορές ότι καλύτερα θα ήταν να φεύγαμε εξωτερικό (κι εμείς δεν θέλουμε Γερμανία) αλλά να ήταν κι εύκολο ρε γμτ........κι ο δικός μου από δουλειά τίποτα ακόμα και το ταμείο ανεργίας τελείωσε τώρα!!!!!!! Τί σκατά θα κάνουμε δεν έχω ιδέα........ΟΚ κάτι βρήκε για Σεπτέμβριο-Φεβρουάριο αλλά τί γίνεται μέχρι τότε???????? Να φανταστείς κι εδώ με τόσα ξενοδοχεία και δεν υπάρχουν δουλειές, κι αυτοί που προσφέρουν ΔΕΝ πληρώνουν ή δίνουν ψίχουλα......πως να ζήσει μια τετραμελής οικογένεια με 500 ευρώ τον μήνα???? Και σου λένε "άμα θες"!!!!!! Το περσινό αφεντικό του άντρα μου ακόμα του χρωστάει λεφτά και δεν του τα δίνει.........κι ούτε έχει σκοπό να τα δώσει πολύ φοβάμαι.....

Δωράκι μου δεν φαντάζομαι να φάγατε πάλι...μπάμιες σήμερα ε?????? Στο νέο σπίτι τα πράγματα είναι πάαααααααααρα πολύ δύσκολα γιατί οι γονείς μου είναι μεγάλοι και αρκετά παράξενοι...ας όψεται η ανάγκη και το ότι δεν θα πήγαινα με τίποτα στα πεθερικά γιατί κατά τα άλλα ούτε εδώ είναι καλά!! Αρκεί να σου πώ ότι ο πατέρας μου ήδη κάθε φορά που μαλώνουμε την Μαρία (γιατί όλοι την παραχαϊδεύουν κι έχει γίνει πολύ κακομαθημένη) ή διαφωνήσω για κάτι με τον άντρα μου κρεμάει τις μουτράκλες και δεν μας μιλάει ή το ακόμα χειρότερο που το έκανε σήμερα και έγινα έξαλλη γιατί δεν το περίμενα με τίποτα από τον πατέρα μου ήταν ότι άρχισε να μας το κοπανάει ότι αν δεν μας αρέσει "να η πόρτα"!!!!!!!! Κι αυτό που με πληγώνει περισσότερο είναι ότι ακριβώς για τα ίδια (και μερικά ακόμα βέβαια) κατηγορούσα τα πεθερικά μου και τα τρώω στην μάπα τώρα και από τους γονείς μου..........και θυμώνω γιατί είμαστε τόσο χάλια οικονομικά που ή θα σκύψουμε το κεφάλι ή θα πάμε να μείνουμε στα παγκάκια!!!!!!!!! Τραγική ειρωνία είναι που χαιρόμουν ότι θα είμαι καλά στους γονείς μου και θα με βοηθάνε με τα παιδιά.......όλη μέρα τρέχω να τα προλάβω όλα και ακούω και κουβέντες από πάνω!!!!!!

Άννα Μαρία κι εγώ όταν ήταν μπουκωμένη η μπέμπα είχα βάλει μια κουβέρτα (μικρή) διπλωμένη κάτω από το στρωματάκι της καλαθούνας για να είναι λίγο ανασηκωμένη επειδή δεν μπορούσε να αναπνεύσει καλά.......για το μαξιλάρι δεν ξέρω να σου πώ, η Μαρία μου το χρησιμοποιεί από όταν χρόνισε αλλά είναι πάρα πολύ λεπτό για να μην βουλιάζει μέσα το κεφαλάκι της (το είχα πάρει από τα ακατανόμαστα!)

Κοριτσάκια μου δεν είμαι και πολύ καλά σήμερα....δεν έχω διάθεση κυρίως γιατί απογοητεύτηκα κι από την συμπεριφορά των δικών μου και θυμώνω που τους έχουμε ανάγκη για να επιβιώσουμε...όπως σας είπα και παραπάνω δεν έχουμε ΚΑΜΙΑ επιλογή, ή σκύβουμε το κεφάλι ή πάμε να μείνουμε σαν τους άστεγους στα παγκάκια!!!!!!! Δεν το περίμενα με τίποτα αυτό από τους γονείς μου......τους είχα πολύ ψηλά και με απογοήτευσαν!!!!!!

Καληνύχτα κοριτσάκια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α αννα μαρια ετσι που σου ειπαν κ τα κοριτσια, θα βαζεις μια κουβερτουλα τυλιγμενη κατω απο το στρωματακι. για τη θεολογο τι να πω.. πολυ αγνοια υπαρχει τελικα.. μονο για 2 μηνες της εφτασε? αν θηλαζε αποκλειστικα φυσικα κ δε στεκει επιστημονικα! αν εδινε κ συμπληρωμα κ τσαγια κλπ ε φυσικα κ δε θα εφτανε!!

α ρε νασια... τοσο χαλια ρε κοριτσακι? κ πηγατε εκει κ για καλυτερα.. ποσο σε σκεφτομαι ναξερες.. ολο σκεφτομαι τι να κανετε κ πως περνατε εκει. πολυ στεναχωρεθηκα που εχετε τετοιες καταστασεις κ στο πατρικο σου, κριμα καλη μου.μακαρι να βρεθει κατι πολυ γρηγορα για τον αντρα σου (εσυ ψαχνεις?) κ να πατε γρηγορα στο δικο σας σπτι κ να μην εχετε αναγκη κανεναν..

καλο βραδυ κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μολις καταφερα να τα διαβασω ολα..

Αναστασια μου μια φαση περναει η μικρη την περασε και εμενα και την ειχα αγκαλια μεσα στην νυχτα κουνα κουνα υπομονη θελει

Αννα Μαρια πεθανα με τον διευθυντη χαχαχα

Νασια μου δεν υπαρχουν τα κουφετα λεμεεεεε μωρε τρωω εγωωω τωρα οχι τοσο προσπαθω να χασω αλλα το καλοκαιρι του εδωσ και καταλαβε

Λενακι μου και εμεις λεμε να φυγουμε το εχω πει πολλες φορες εδω στα κοριτσια βεβαια θα αναγκαστω να μενω ενα διαστημα με πεθερα που οπως και να εχει το να μενεις με καποιον αλλο μετα απο τοσα χρονια που εμεν αμονη μου ειναι δυσκολο αλλα ξερεις τι το φιλοσοφισα και αν χρειαστει οκ μενω σπιτι σου αλλα οικογενεια μου και οικογενεια σου να μην εχουμε και πολλα ανακατεματα με την ανατροφη των παιδιων ειδικα και τετοια γιατι αλλη νοοτροπια εκει αλλη εδω...μακαρι να μην χρειαστει να φυγουμε αλλα κοριτσια και εγω που εχω δουλεια δεν δουλευω καθολου και δεν σαςκριβω οτι πλεον αποφασισαμε να μεταφερουμε το μαγαζι σπιτι γιατι ουτως ηα λλως μεσω ιντερνετ δουλευω..δεν γινεται μιλαμε τρεχουν νοικια ρευμα νερο τεβε..και δουλεια ΜΗΔΕΝ..δουλεψαμε τις αποκριες και θα πληρωθουμε 1μιση μηνα μετα...δραμα η κατασταση δραμα...φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου τι κανετε?

Επιτελους καταφερα να κοιμησω αυτο το μωρο..τις τελευταιες μερες ολο τετοιες ωρες αποφασιζει να κοιμηθει..

Λενακι μου, τι διαβαζω?!σκεφτεστε να φυγετε?η αληθεια ειναι οτι η ελλαδα εχει τα μαυρα της τα χαλια..το συνειδητοποιω ολο και πιο πολυ αυτες τις μερες που ειμαι εδω..εγω οταν εφυγα (το 2006) δεν ηταν ετσι τα πραγματα..το να φυγετε δεν ειναι και το πιο ευκολο πραγμα ομως..κι ο αντρας μου ελεγε κατι κουλα περυσι το καλοκαιρι για αυστραλια και καναδα(ειναι οι μονες χωρες που δεν εχουν και δεν θα εχουν επιπτωσεις απο την κριση) αλλα εγω δεν θα μπορουσα ποτε να ζησω τοσο μακρια απο τους γονεις μου..αλλο κυπρος κι αλλο καναδας..

Χρυσανθη,τι κανεις?εχεις κανει τρεις καισαρικες?ποσες επιτρεπεται να κανουμε βρε κοριτσια?

Νασιουκο ,τι κανεις φιλεναδα?δεν πανε καλα τα πραγματα εκει?μακαρι να φτιαξουν τα πραγματα με τον καιρο..και καλυτερα να βλεπεις τα μουτρα των γονιων παρα των πεθερικων..αληθεις τι κανουν τα πεθερικα σου?

Αννα μαρια βλεπω η πεθερα σου ξερει τα παντα κι εχει αποψη για ολα..μηπως ξερει και πως θα βγει η ελλαδα απο την κριση?

Δωρακι μου τι κανετε?φιλεναδα αν συνεχισει να ειναι καλος ο καιρος την επομενη βδομαδα να κανονισουμε καροτσαδα με τα μικρα μας στο mall ..τελικα μονο εμεις δεν τα βγαζουμε τα μικρα μας..χθες ειδα μια,ειχε ενα μωρο τριων μηνων(ακουσα που την ρωτησε καποια) και το ειχε σε μαρσιπο και κυκλοφορουσε με μετρο!!!για μενα αυτο ειναι απαγορευτικο!ειπαμε να τα βγαζουμε εξω αλλα οχι κι ετσι..

Δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε βρε κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαϊμουδάκι μου άστα να πάνε.......πίκρα κι εδώ, αλλά καλά να πάθω γιατί έκραζα τον άντρα μου για τα βόδια τους δικούς τους και τώρα τα λούζομαι κι από τους δικούς μου!!!!!! Το κακό είναι ότι δεν έχουμε που να πάμε (και η τσέπη δεν σηκώνει ενοίκιο)........εγώ δεν μπορώ να δουλέψω (παρόλο που έκανα κάποιες αιτήσεις εδώ γύρω), η μάνα μου μας ανακοίνωσε (τώρα....δεν τα έλεγε από πριν) ότι δεν μπορεί να κρατάει τα παιδιά γιατί είναι πολύ ζωηρά οπότε εγώ πρέπει να καθίσω στο σπίτι να τα μεγαλώσω και να δουλέψει ο άντρας μου.......Πολύ φοβάμαι ότι το μόνο που τους ένοιαζε ήταν τα παιδιά (μην φύγουμε μακριά και τα χάσουν) και για μένα τουλάχιστον δεν δίνουν δεκάρα (καλά τον άντρα μου τον έχουν τελείως χεσμένο)...Η μάνα μου σήμερα μου το κοπάνησε καμιά δεκαριά φορές ότι μας δέχτηκαν εδώ επειδή έλεγα ότι ήθελα να χωρίσω αλλά τελικά δεν το έκανα!!!!!! Το έλεγε με τέτοιον τρόπο που με έκανε να ντραπώ που δεν χώρισα τελικά!!!!!!!!!! Και με καταράστηκε δύο φορές να πάθω κι εγώ από τα παιδιά μου ότι έχει περάσει αυτή από μένα......και μετά μουτζόκλαιγε στην αδερφή μου ότι εγώ την κατηγόρησα ότι με καταράστηκε........βγάλε άκρη.......

Εύη μου χαίρομαι που μου λες ότι τα κουφέτα που διάλεξα είναι ΚΟΛΑΣΗ γιατί ένα άγχος το είχα μην είναι χάλια οι γεύσεις και την πατήσουμε!!!!!!!!

Αγγελικάκι μου βαρέθηκα να βλέπω μούτρα.......ούτε των δικών μου δεν ανέχομαι πλέον.....τα πεθερικά τώρα που μας ξεφορτώθηκαν μια χαρά είναι!!!!!!! Δεν τους έχω δεί καθόλου κι ούτε πρόκειται να πατήσω το πόδι μου εκεί αλλά από ότι ακούω από τον άντρα μου είναι τρείς λαλούν και δυό χορεύουν τώρα που τους έφυγε ένα βάρος (οικονομικό πάντα - εμείς δηλαδή - γιατί αυτοί μόνο από χρήμα καταλαβαίνουν)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεε δεν δοκιμασεεεςς εγω εχω ενα βαζο και δινω στους πελατες τρωωκαι εγωω χαχα

Ασε Νασια εμενα η μανα μου σκεφτικε το εξης για να μην φυγω για Σερβια να παω λεει σπιτι της να μεινουμε ολοι μαζι...λεω για πιο λογω αφου και εδω δικο μου ειναι το σπιτι και δεν πληρωνω ενοικιο ο εγω θα φυγω μονο λογω δουλειας οχι σπιτιου στην ερετρια τι να κανω ενα κατσικοχωρι ειναι πολυ μικρο και τι να παω παλι στα ξενοδοχεια??η δουλεια μου ειναι για κοριτσακια οχι για εμενα που ειμαι πλεον 30..με 2 παιδια να δουλευω απο το ρπωι μερι τις 12 το βραδυ..και να σου πω παλια που εμενα εκει τι πολεμο ετρωγα για να μηνν κραταει το παιδι μεχρι και τη δουλει αμου αφησα...σε τετοιο βαθμο γιατι ελεγε μην ανησυχεις κανε παιδι εγω θα στο κραταω και οταν ηρθε η ωρα καθε μερα ειχα θεμα εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι πριιιν την παρω τηλ για να μου το κρατησει τι να της πω και πως να μην ακουσω κραξιμο ασεε καποια περιοδο αρχισα να μην την φωναζω να το κρατησει και οταν ειχα μαθημα στο γυμναστηριο ο ταντρας μου το επερνε στην κρεπερη που δουλευε μεσα στο καροτσι αυτος ν ακανει κρεπες και το παιδι να φωναζει αλλα τι να εκανα και παει μια μερα και το βελει και λεει γιατι το κανεις αυτο και λεω αφου δεν θες να το κρατησεις θα σε παρακαλαω...και εγινε φασαρια οχι γιατι δνε το πηγαινα αλλα γιατι εγινε ρεζιλι στον κοσμο που το παιδι επρεπε να το εχει εκει ο αντρας μου και αυτη δεν το ειχε ολα για τον κοσμο...και μαλιστα παααντα μου ελεγε...εγω δουλευα και κανενας δεν με βοηθαγε και δεν σας κραταγε...δηλαδη τι παει να πει αυτο??οτι ετσι πρεπει και εμεις??εμενα ολη τη μερα σε παιδικο σταθμο με ειχε απο το πρωι στις 8 μερχρι το βραδυ στις 8..ωραια ητανε??ασε δεν θελω να τα θυαμαμαι τι τραβιξα με το μωρο για να μην στραβωσω και δεν της μιαλαω ασε..δεν θα ξεχασω τν κουβεντα ΚΑΝΕ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩΩΩ ΘΑ ΣΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα έλα ντε...δεν δοκίμασα, είχαν εκεί ένα βάζο ναααααααα αλλά ντράπηκα να πάρω μην με πουν λιγούρα :lol:

Άσε Εύη μου το τί κουβέντες έχω καταπιεί ειδικά από την μάνα μου, δεν λέγεται....μέχρι που μου είπε κάποτε ότι τέτοια παράξενη που είμαι γι'αυτό χώρισα από τον πρώην κι έχασα και το μωρό (σημειωτέον ότι τον πρώην τον χώρισα μετά από 9 χρόνια επειδή έμεινα έγκυος και δεν ήθελε το μωρό και μου έβαλε την θηλιά στον λαιμό ή αυτόν ή το μωρό - εγώ ήμουν η παράξενη????? - και το μωρό το έχασα στον 6ο μήνα λόγω διαφραγματοκήλης)......είναι πράγματα αυτά να τα κοπανάς στο παιδί σου ενώ έχω περάσει τόσα?????? Και λένε ότι μ@λ@κί@ τους κατέβει και μετά κλαίγονται ωχ δεν μπορώ θα πεθάνω και μην έρθεις ούτε στην κηδεία μου.....εεεεεε ούτε εσύ μην έρθεις στην δική μου της είπα.....και μετά ο πατέρας μου ο "έξυπνος" με απείλησε ότι είμαστε ανίκανοι για γονείς (ο άντρας μου κι εγώ) και θα μας δείξει αυτός αύριο υπονοώντας ότι θα φέρει κοινωνική λειτουργό να μας τα πάρουν τα παιδιά!!!! Και μετά κατηγόρησαν εμένα ότι λέω βαριές κουβέντες.......

Μακάρι να είχαμε σπίτι δικό μας με τον άντρα μου και δεν θα το κούναγα ρούπι.....αλλά έκανε χοντρές βλακείες ο άντρας μου γιατί ξεκίνησαν να του χτίζουν σπίτι οι γονείς του, χάλασαν κοντά στις 100.000 ευρώ μόνο για τα τσιμέντα (ούτε καν στα τούβλα δεν έφτασαν) και πλάκωσε η κρίση και δεν μπόρεσαν να πάρουν δάνειο να τελειώσει και να μπούμε μέσα........και μας έφαγαν τα ενοίκια!!!! Με τόσα λεφτά θα είχαμε αγοράσει έτοιμο και δεν θα είχαμε κανέναν ανάγκη τώρα.......εγώ του τα έλεγα αλλά δεν άκουγε, και πάλι δεν ακούει που του λέω πούλα το μαζί με το οικόπεδο να πάρουμε έτοιμο σπίτι και να φύγουμε από όλους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααααα!!!!

Εύχομαι να είναι καλή μέρα και για εμένα σήμερα... :(:(:(:(:(

Δεν διάβασα τι έχετε γράψει, πέρασα άσχημη μέρα χτες....

ο μπαμπάς μου είναι στο νοσοκομείο ......

άκουγα χτες το πρωί μια φωνή ξεψυχισμένη να με φωνάζει.......αφήνω το μωρό και ανοίγω την πορτα και πάω στον πάνω οροφο και βλέπω τον πατέρα μου ξαπλωμένο στο πάτωμα, να μου λέει ζαλίζομαι....

του σηκώνω τα ποδια μου έλεγε δε μπορώ είχε τάσεις για.....

του αφήνω τα ποδια μου έλεγε άσε με πήγαινε στο μωρό....που να τον αφήσω....φωνάζω τον γαμπρό μου του λέω τρέξε πρέπει να έπαθε εμφραγμα....μην τα πολυλογώ....καλέσαμε ασθενοφόρο.......ΠΟΥ ΝΑ το βρούμε στο κράτοςςςςςςςςςςςς αυτό;;;;;;;;; ψάχναμε για ιδιωτικό.....τελικά βάλαμε χοντρό μέσο ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ για να έρθει ασθενοφόρο!!!!!!!!!!!ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!!!! Μετά από 1,5 ώρες ήρθε το ΕΚΑΒ και το έδιωξα γιατί περιμεναμε το ιδιωτικό, και με έβαλαν να υπογράψω.........ώσπου να έρθει το ασθενοφόρο τα είδα ΟΛΑ!!!!!!!! Οι κακές σκέψεις ότι έκανα λάθος να το διώξω κυρίευαν το μυαλό μου ......τελικά έφτασε στο ιδιωτικό , φυσικά με χοντρό μέσο, ο γιατρός τον περίμενε στην πόρτα και σε μισή ώρα του είχαν κάνει ένα σωρό εξετάσεις....σήμερα έχουμε άλλες......

Μας είπαν ότι έχει λαβύρινθο, ίλλιγος και παίρνει ενδοφλέβια αντιβίωση, μακάρι να βγει και η μαγνητική σήμερα καθαρή και να είναι έστω αυτό!!!!!!!!!!!!

Γιατί έχει 3 εγγονάκια που τον περιμένουν ................ο δικός μου έχασε τον ύπνο του χτες το μαναράκι μου, κρατούσα και τα ανηψια μου τα οποία ήταν και αυτά έξαλλα...

Μόνο ΥΓΕΙΑ κορίτσια να έχουμε και τα παιδάκια μας , τίποτα άλλο!!!!!!!

Συγγνώμη αν σας κούρασα, τα φιλιά μου σε όλες!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια

μαρια μου περαστικα στον μπαμπα σου

λενα μου υπομονη σε καταλαβαινω απολυτα γιατι κ εμεις περναμε πολυ δυσκολα....εχουμε το δανειο απο το σπιτι κ ισα ισα που περναμε, ακομα ξεχρεωνω το μαιευτηριο....ευτυχως εχουμε κοντα κ γονεις κ αν χρειαστουμε κατι θα μας βοηθησουν..οταν ειμαστε στη ροδο ηταν χειροτερα ολος ο μισθος εφευγε σε δανειο σπιτιου κ ενοικιο ροδου...αναρωτιεμαι πως τα βγαζαμε περα....

τα παιδια μας να ειναι καλα κ εμεις κ ολα θα γινουν...οταν δουλευα χαλαγα λευτα σε οτι μπορεις να φανταστεις...η μαμα μου μου ελεγε για να μας παρει κατι καινουργιο εκανε τρελες οικονομιες...νομιζω οτι μπορω να την καταλαβω τωρα που ωρες ωρες παθαινω φρικη που δεν μπορω να παρω οτι θελω....αλλα οπως ξαναειπα υγεια κ τιποτε αλλο

αγγελικη εχω κανει 3 καισαρικες...παραλιγο 4 αλλα να ειναι καλα η γιατρος μου που πηρε το ρισκο...στη πρωτη γεννησα τον γιο μου την ζωη μου,στη δευτερη εκανα διακοπη λογω σοβαρου προβληματος του μωρου στην 22 εβδομαδα (κ αυτη ειναι προβληματικη η τομη),μετα ''γεννησα φυσιολογικα'' ενα εμβρυο 22 εβδομαδων γιατι ειχε πεθανει κ τωρα επιτελους εκανα την τριτη καισαρικη κ γεννησα την μπουκιτσα μου που την περιμενα 3 ολοκληρα χρονια....3 χρονια στεναχωριας, αγχους...προσπαθω να μην φερνω τα ασχημα στο μυαλο μου...ξερω οτι εχω πονεσει πολυ κ περισσοτερο στη διακοπη αλλα τα καταφερα.

μπορουμε να κανουμε πολλες καισαρικες..αρκει να μην εχει γινει καμια ζημια που αυτο θα το ξερει μονο ο γυναικολογος που μας εχει κανει το χειρουργειο... :shock: κ συνηθως προβλημα μπορει να αφηνουν αυτες που γινοντε νωριτερα απο οτι πρεπει....

εγω μπορω να κανω κ 4η μου ειπε η γιατρος αν θελω κ αλλο αλλα οχι τωρα...αλλα δεν το σκεφτομαι φοβαμαι πολυ...δεν με ειχε πιασει κ η επισκλ οποτε δεν παιζει.... :roll:

αννα μαρια κ εγω με το που θα ξυπνησω ανοιγω πατζουρια κ αεριζω το σπιτι...θελω να μπαινει φως στο σπιτι..δεν μπορω την κλεισουρα καθολου.συνηθως μαζευω τα παντα πριν πεσω για υπνο..δεν μπορω την ακαταστασια...θελω ολα να ειναιστην εντελεια...ο γιος μου μαζευει πολλα παιχνιδια του...στο σαλονι οπου περναμε τις περισσοτερες ωρες εχουμε ενα γραφειακι του για να ζωγραφιζει..φερνει παιχνιδια απο το δωματιο του παιζιε κ τα ξαναπηγαινει...οτι δεν παει στην θεση του τα βαζει πανω στο γραφειο στο τελος....τον εχω μαθει ετσι γιατι μαζευα ολο παιχνιδια ολη την ημερα...πατουσα διαφορα κ σπαγανε μεσα στη ννυχτα... :lol: οποτε τωρα ξερει....ευτυχως..απο μικρα πρεπει να μαθαινουν γιατι τι θα κανουν οι γυναικες τους μετα????θα λενε τι μανα σε μεγαλωσε :o

ο αντρας μου κανει παντως πολλες δουλειες (τον μεγαλωσε καλα :lol::lol::lol: ) ασχετα τωρα που δεν προλαβαινει να με βοηθησει μονο σαββατοκυριακο

νασια δεν εχω να πω κατι...ειναι κριμα να περνας τετοιες καταστασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Γιωτάκι Μαράκι περαστικά στον μπαμπάκα σου,όλα θα πάνε καλά φιλενάδα!!

μια χαρά θα είναι η μαγνητική,θα τοδεις!!

φιλιά στο αγοράκι σου και κράτα γερά καλή μου!!

Νασιούλα μου τι τραβάς κοριτσάκι μου, τι να πω..................κάνε υπομονή

να σηκωθείτε να φύγετε.δεν υπάρχει άλλη λύση.μήπως χρειάζεται λίγος

χρ'ονος για να προσαρμοστούν οι γονείς σου στα νέα δεδομένα;(λέω εγώ τώρα....)

φιλιά στις ζουζουνίτσες σου!!!

Ευάκι και εσύ μαματαλαιπωρημένη βλέπω...πραγματικά δεν έχω λόγια...

Λενάκι μου είμαστε καλά, τώρα περνάμε τη φάση που τρέχουν τα σάλια μας και

βάζουμε ότι βρούμε στο στόμα!!!φιλιά στα αγοράκια σου και ελπίζω να βρεθεί

μια δουλειά για τον άντρα σου και να μη χρειαστεί να φύγετε!!!θέλω να είμαι

αισιόδοξη!!!

Άννα Μαρία η απάντηση στην ερώτησή σου είναι:είναι όλοι ηλίθιοι!!

όσο για τη θεολόγο συνάδελφό σου τι να πω...μα είναι καθόλου στα κάλα της;

Χρυσάνθη πόσα έχεις περάσει και εσύ κοριτάκι μου, τα φιλιά μου!!

Αγγελικούλα θα κανονίσουμε καροτσάδα, φίλησέ μου τα πατουσάκια!!!

σας αφήνω, ακούω φωνές........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια επρεπε να της πεις τα παλια τα χρονια οταν βλεπαν το γαλα να αραιωνει τι τους διναν???την εποχη των σπηλαιων δεν νομιζω να υπηρχε σκονη γαλα....θα μου πεις καμια κατσικα μπορει να υπηρχε..αλλα παλι φρεσκο ηταν :lol::lol: ο θεος μας εφτιαξε ετσι ωστε το γαλα μας να τους φτανει κ να τους κανει καλο μεχρι οσο μπορουμε να τα θηλαζουμε....ο παιδιατρος μου (αν κ ορισμενες φορες μου σπαει τα νευρα επειδη ειναι απολυτος κ αυστηρος) λεει το ιδανικο ειναι να θηλαζουμε εως 2 ετων τουλαχιστον...εγω την μπουμπου θα την ταιζω εως οτου σταματησει αυτη απο μονη της...οταν σταματησα τον γιο μου 11 μηνων (λογω της εγκυμοσυνης κ επερνα προγεστερονη) ειχα στεναχωρεθει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκες μανούλες.....

χαθήκαμε, αλλά η δουλειά, το μωρό και το σπιτι δεν μου αφηνουν πολύ περιθωριο να μπαίνω πιο συχνά....δυστυχώς..... :roll::roll::roll::roll: .....

δεν προλαβα να σας διαβασω, αλλά από τα συμφραζόμενα κάτι κατάλαβα....

Γιωτάκι μου περαστικά στον μπαμπάκα σου....όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς....μπορεί όντως να ηταν ίλιγγος.....το εχει παθει και ο δικος μου πατερας καιηταν απο το αυτί..........

Λενάκι τόσο δύσκολα τα πράγματα με τον Τόλη και την δουλειά????....πωπω.....μακάρι να βρεθεί κάτι...;)...να μην φυγετε.... :roll::roll::roll:

Χρυσάνθη μου καλημέρα....να μου φιλήσεις τα αγγελούδια σου..;)

Άννα Μαρία μια χαρά ο Αντρίκος......εμένα η μικρή την Τριτη που κάναμε εμβόλιο είναι 6 κιλά και 59 εκατοστά....;)....

Βασούλα.....κάνατε και εσείς εμβόλιο?.....μια χαρά πάει η μικρουλα σου..:)

Δωράκι μου τί κάνεετε?....πώς είναι η μικρή σου?....

Αγγελική μου το αγοράκι σου έχει αυπνίες?.....μήπως είναι ερωτευμένο?>....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Βανεσσάκι πώς πάει με το σχολείο?....δύσκολο έεε?....ιδίως αν είσαι μακριά....

πολλά φιλάκια σε όλες...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά Λυδία μας λείπεις!!

Η εκπληξούλα σου μεγάλωσε πολύ. έγινε ολόκληρο κορίτσι,φτου φτου!!

καλά είναι το κοριτσάκι μου μεγαλώνει και μας τρελάνει,είναι μια σκέτη γλύκα!!!

όσο για το αγοράκι της Αγγελικούλας, ε ναι.......είναι ερωτευμένο με την κόρη μου!!!

σας στέλνουμε τα φιλιά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!

Συμπεθερουλα περαστικα στον μπαμπα σου,στεναχωρεθηκα...αλλα μην το βαζεις κατω ολα καλα θα πανε!!!Σε φιλω γλυκα!

Εμεις καλα ειμαστε,λιγο γκρινιαρικα αλλα σε καλη κατασταση!!!Θ αστρωσουμε που θα παει!!!Εγω εχω πιαστει στην αριστερη πλευρα που σηκωνω την μικρη και θελει ξεκουραση αλλα πως...?

Λυδακι μια χαρα η μικρουλα,κοριτσαρος!!!!Τριτη εχουμε κι εμεις παιδιατρο,να δουμε ποσο πηγαμε!!!

Δωρακι χερακια στο στομα εεε?σαλια κτλ....μηπως αρχισαν τα δοντακια?

Χρυσανθουλη πως εισαι?φιλια και στα δυο σου!!

Αννα Μαρια αυτη η πεθερα σου τελικα απο μακρυα κανει θαυματα..... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες..

Τι κανετε?

Εμεις ειμαστε καλα σε γενικες γραμμες..βεβαια λιγη γκρινια την εχουμε αλλα ...συνηθισμενα τα βουνα απ τα χιονια..

Γιωτακι,τι εγινε κοριτσακι μου με τον πατερα σου..?πω πω..μεγαλη λαχταρα..ευχομαι ειλικρινα ολα να πανε καλα..ο θεος να βοηθησει να πανε ολα καλα ..περιμενουμε ευχαριστα νεα συντομα..

Αχ κοριτσια πανω απ ολα η ΥΓΕΙΑ!

Επιστρεφώ σε ενα λεπτακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Σας διάβασα πριν, αλλά είχα τον Αντρίκο και δεν μπορούσα να γράψω.

Βρε, τα μπερδέψατε! Αυτή που μου είπε ότι δεν πρόκειται να ξαναθηλάσει είναι η γραμματέας! Η θεολόγος είναι μεγάλη γυναίκα, τα παιδιά της είναι στην ηλικία μας. Αυτή τα θήλασε πεντέξι μήνες, αλλά αποθήλασε επειδή επέστρεφε στο σχολείο, και τότε δεν υπήρχαν θήλαστρα, ούτε και τους λέγανε οι γιατροί να βγάλουν δικό τους γάλα. Μου είπε ότι τους λέγανε να πιέζουν το στήθος στο ντους για να φεύγει το γάλα και να ανακουφίζονται. "Άμα ήξερα", μου είπε "θα το έβγαζα σε μπιμπερό και θα το κρατούσα στο ψυγείο, να τρώνε τα παιδιά μου απ' το δικό μου γάλα".

Νάσια, πω πω, χάλια η κατάσταση και με τους γονείς σου ε; Δυστυχώς έτσι είναι... Εμείς κοντέψαμε να τρελαθούμε που μέναμε δυο χρόνια με τους δικούς μου... Και δεν ήταν και τόσο άσχημα τα πράγματα. Μακάρι να συνηθίσουν σιγά σιγά και να ηρεμήσουν κι αυτοί...

Εύη, κι εσύ βλέπω περνάς διάφορα με τη μάνα σου...

Γιωταμαρία,περαστικά στον μπαμπά σου... Πω πω, μου κόπηκαν τα πόδια έτσι που τα διάβαζα αυτά που πέρασες... Αμάν ρε παιδί μου, μα είναι δυνατόν; Χοντρό μέσο για να έρθει το ιδιωτικό ασθενοφόρο που θα πληρώνατε;;;;;;; Κι εμένα η μάνα μου πάλι αρρυθμίες έχει...

Χρυσάνθη, κι εμένα μ' αρέσει να έχει φως το σπίτι. Άσε που τόσος ήλιος είναι τζάμπα καλοριφέρ! Ο άντρας μου πάλι, όλο στα σκοτάδια κάθεται...

Δώρα, χαχαχαχα, τι ρωτάω κι εγώ, αφού ξέρω εκ των προτέρων την απάντηση;

Ρε κορίτσια, αυτό για το γάλα που αραίωσε και "έγινε νερό", το ακούω από πολλές γυναίκες. Υπάρχει περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο;;;;; Γιατί όλοι εδώ πέρα το θεωρούν απολύτως φυσιολογικό. Αφήστε που η πεθερά πιστεύει ότι κάποια στιγμή το γάλα κόβεται από μόνο του ενώ θηλάζεις.

Να σας ρωτήσω πάλι: ο Αντρίκος είναι τρεισήμιση μηνών και είναι 62 εκατοστά και 6175 κιλά. Είναι καλά λέτε;

Δε σχολιάζω κάτι άλλο γιατί δε θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι..

Σημερα ειναι πολυ γκρινιαρης ο γιος μου..δεν ξερω τι θελει,,, ειλικρινα σημερα νιωθω οτι εφτασα στα ορια μου..ειναι ταισμενοσ,αλλαξα πανσ,πυρετο δεν εχει ,δεν θελει να κοιμηθει,τον βαζω στο πακοκρεβατο γκρινιαζει..τον παιρνω αγκαλια κλωτσαει ..τεντωνεται και η τσιριδα ηχει στα αυτια μου σαν καμπανα και εννοειται σαλια και χερια στο στομα..τωρα πριν λιγο τον κοιμησα κι εννοειται στην αγκαλια μου μοιμαται γιατι μολις τον βαλω στο παρκοκρεβατο θα ξυπνησει....ουφ..

Χρυσανθη μου, περασες κι εσυ αρκετα απ οτι διαβαζω.. Μακαρι να ειναι καλα τα παιδακια σου και να να ερθει και τριτο και να πανε ολα καλα..

Νασιουκο μου,τι να πω βρε κοριτσι μου?τελικα αυτο που λενε "μακρια κι αγαπημενοι " ισχυει..

Ευη,δυσκολο εγχειρημα να πας να συμβιωσεις με πεθερα..οσο και να λεμε θεωρητικα οτι δεν θα επεμβαινέι,πράκτικα ειναι δυσκολο να γινει..η καθημερινη τριβη φερνει προβληματα..

Αννα μαρια,μια χαρα μου φαινεται ο αντρικος..ο παιδιατρος πως τον βλεπει σε σχεση με τις καμπυλες αναπτυξης?

Λυδιάκι,πως εισαι κοριτσακι μου?πολυ καλα τα κιλακια της εκπληξουλας σου!

Αναστασακι ,σε καταλαβαινω ποσο πονας..κι εγω πιασμενη ειμαι αλλα σπ την δεξια πλευρα..

Δωρακι μου,εχετε κι εσεις θεματακι με τα δοντακια,ε?αχ μακαρι να τα βγαλει χωρις να σε ταλαιπωρησει..δωσε φιλια απο μενα στο κοριτσακι μας..

Βασουλα,τι κανεις κοριτσι μου?πως ειναι η μικρη?

Τι αλλο γραψατε βρε κοριτσια?νομιζω πως δεν ξεχασα τιποτα αυτη τη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι και με τη μανα να μεινεις το ιδιο ειναι αλλα αν χρειαστει δεν ξερω τι αλλο να κανω...απο μαμαδοπροβληματα αλλο τπτ αλλα σας ειπα δεν τα σκεφτομαι για να μην νευριασω και δεν της μιλαω αλλα ειχα μεγαλο θεμα με τι παιδι τοτε...εφυγα και ησυχασα καλη χρυση αλλα σε αυτο με στεναχωρησε///καλε Νασια τι γυφτισσα να σε πουν εγω δινω και για το δρομο να φανε χαχαα...ΜΑΡΙΑ12 εγω καλε τον Γεναρη δεν επαθα ιλλιγγο 2 φορες...δεν εκαμνα τη μαγνητικη αφου τα τεστ που μοπυ κανανε δεν εδειχναν νευρολογικο αλλα λαβυρινθο πολυ ασχημο πραγμα δεν μπορουσα να περπατησω λογω κουνηματος και την δευτερη φορα εκανα και εμετους..πηρα ενδοφλεβια πηρα ενεση και χαπια και σταγωνες τη δευτερη φορα ομως δεν πηρα φαρμακα γιατι θηλαζω ξαπλα πολυυυ ξεκουραση πολυυυ οχι φωτα και υπνος εμενα αυτο με βοηθησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Λυδιακι μου μεγαλωσε η εκπληξουλα σου!αληθεια αποφασισατε ονομα?

Νασιουλα μου αμαν φυγατε για να βρειτρ καλυτερες καταστασεις αλλα τα ιδια και χειροτερα,ε?οσο πιο μακρια τοσο το καλυτερο!

Λενακι ψιχουλα δινουνε και δυσκολευονται κιολας,ε?

Αγγελικουλα μου αρεσε στο χαρουλη η Ελλαδα?:-)γκρινιαζει λογω δοντιων ισως. ,κι εμας γκρινια εχει η μικρη!θελει συνεχεια αγκαλια!

Αννα μαρια ο μικρος αντρικος καλα ειναι?του πεσε ο πυρετος?

Δωρακι θα πατε βολτιτσα με τη συμπεθερα σου?:-)

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....μολις τσακισα 2 κρεπες...μι αλμυρη μια γλυκια...πεινουσα πολυ..κ ακομα πειναω αλλα δεν θα φαω τιποτε αλλο ομως

τι κανουν τα μωρακια σας..εμενα σημερα ηταν μες την καλη χαρα..γελουσε δυνατα..αχ αρχιζουν τα πολυ ωραια με τις φωνουλες τα γελακια....λεμε κ αγκου κ σημερα ειπαμε κατι σαν ''νι''''

επισης σημερα καναμε λιγες γουλιες....αννα μαρια θυμασαι που σου ελεγα οτι την αλλαζα στα χερια...ασε οπου κ να την αλλαζα εκανε γουλιες..ευτυχως απο το μεσημερι δεν ξαναεκανε αλλα κ εγω πιαστηκα να την κραταω 1 ωρα ορθια σε καθε γευμα της...ποναιει ο ωμος μου...ελπιζω να μην ξανακανει

εγω ειμαι κομματια κ δεν εχω τελειωσει με τις δουλειες...δεν θελω να αφησω για αυριο μιας που ειναι σαβ κ ολο κ καποια βολτιτσα θα μας παει ο μπαμπακας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Γύρισα απ' το σχολείο κι έφαγα το κατιτίς μου. Τώρα πρέπει να το πάρω απόφαση να σιδερώσω...

Βάσω, μια χαρά είναι ο Αντρίκος, μόνο χτες το πρωί είχε λίγο πυρετούλι, μετά δεν ξαναέκανε.

Χρυσάνθη, κι ο δικός μου, απ' ό,τι μου είπε ο άντρας μου, σήμερα μετά που έφαγε απ' το μπιμπερό έβγαλε μια μεγάλη γουλιά. Αλλά μάλλον τράβηξε αέρα απ' το μπιμπερό και γι' αυτό την έκανε...

Καλά ο Αντρίκος από πριν καν σαραντίσει, έλεγε κάτι "νε" κάτι "να", κυρίως όταν έκλαιγε. Σε κάποια φάση ήταν εδώ ο αδελφός μου και τον κρατούσε και λέει ο άντρας μου ότι νυστάζει ο μικρός. Οπότε ο αδελφός μου ρωτάει τον Αντρέα "νυστάζεις βρε;". Κι ο Αντρέας απαντά "ναι"!!!!!!!! Φυσικά, δεν είπε "ναι", είπε "νε", αλλά είχε πολλή πλάκα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...