Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

Home at last!!!!

Τι κάνετε κοριτσάρες;; εγώ είμαι καλά. Λίγο κουρασμένη μόνο. Σήμερα σαν Παρασκευή μου φαινότανε όλη μέρα, μήπως επειδή ανυπομονώ για το τριήμερο :roll: ; Α δεν σας είπα (που να προλάβω), ζήτησα άδεια σήμερα και μάλλον θα την πάρω, Τρίτη-Τετάρτη, οπότε πενθήμερο \:D/ . Ο Στέλιος βέβαια θα κάθεται ολόκληρη την επόμενη εβδομάδα, οπότε Πέμπτη-Παρασκευή που θα πρέπει να γυρίσω και θα τους σκέφτομαι μπαμπά και κόρη να παίζουν και να χαλαρώνουν στο σπίτι θα είμαι να σκάσω από τη ζήλεια μου.

Αλίκη τι γέλιο έκανα με την περιγραφή σου, γειά σου ρε Σπύρο άρχοντα!! φτάνει να πατήσει το καζανάκι ε; η Α δεν ξέρω αν φτάνει, έχω πάντα κλειστή την πόρτα του μπάνιου γιατί φοβάμαι μη βρει στα ντουλάπια κανένα απορρυπαντικό ή ρίξει τίποτα στη λεκάνη (το είχε προσπαθήσει μια φορά!!!). Όσο για το έλα έλα..... L-) μάλλον το έκανα εγώ, την ώρα που του έκανα και ;;) μπας και έρθει να τον πάρω αγκαλίτσα :lol: .

Ευγενία τι καταστροφική μέρα ήταν αυτή στο γραφείο;; έχει δίκιο η Εύη, ρε συ Αλίκη για ρώτα μήπως η κουνιάδα σου είχε πάει καμιά βολτούλα στην Ελευσίνα!!

Εύη με γειά τα παπά του γαμπρούλη μου!! μακάρι να συνέλθει γρήγορα ο άντρας σου και βάλτον σε καραντίνα μακριά από τα γυναικόπαιδα.

Ινα τα ίδια είχε πει και σε εμάς ο δικός μας πρώτος παιδίατρος για τα ισχία!! στην αρχή όλα καλά, την επόμενη φορά μου είπε να της φοράω 2 πάνες (το έκανα τις πρώτες μέρες, μετά το σταμάτησα) και μετά δεν μας ξαναείπε τίποτα.

Μαιρούλα παραλίγο να το ξεχάσω, πολύχρονη κουκλίτσα μου να είσαι γερή και ευτυχισμένη, και με το καλό να γίνεις και επισήμως... τρίτεκνη! δεν μας έχεις πει, πως είναι το ποδαράκι του Νικόλα;

Μαριέττα κι εγώ μαζί σου στην "τσιγκουνιά"!! με την έννοια που το λες κι εσύ, να μην γίνονται δηλαδή σπατάλες. Ο Στέλιος δεν είναι πολύ σπάταλος γενικά ευτυχώς, αλλά δεν είναι και άνθρωπος να βάλει ένα φράγκο στην άκρη. Βέβαια στις μέρες μας κανείς δεν μπορεί να είναι τέτοιος άνθρωπος και να ήθελε!! αλλά όχι και να φεσώνουμε κάρτες που δεν μπορούμε να ξεπληρώσουμε... μέχρι εκεί που μας παίρνει, αλλιώς τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ααααα δεν σας είπα τι μας έκανε το βλαστάρι μας χθες το βράδυ!!!

Πίνει το γαλατάκι της, παίζουμε λίγο, της φοράω τον υπνόσακο, λέμε "καϊίτα" (καληνύχτα) στον μπαμπά όπως κάθε βράδυ, και την πηγαίνω στο δωμάτιό της (κλασσικά, λίγη αγκαλίτσα, κούρνιασμα στον ώμο μου και χαδάκια). Μόλις την αφήνω λοιπόν στην κούνια, βάζει τα κλάματα! ξανά αγκαλίτσα κλπ, ξανά στην κούνια, ξανά κλάματα. Φεύγω από το δωμάτιο αλλά να μην σταματάει. Ξαναγυρίζω λοιπόν, την παίρνω αγκαλίτσα και της λέω "τι θέλεις αγάπη μου, γιατί κλαις;". Με κοιτάει με θλιμμένο ύφος, μου δείχνει την κρεβατοκάμαρά μας και λέει λυπημένα "καϊίταααα" (πολύ θεατρίνα!!). Ε εντάξει λέω, θα θέλει να ξαναπεί καληνύχτα στον μπαμπά. Αμ δε!!! η κυρία ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας!! :shock: μόλις την πήγα μέσα μου έδειχνε το κρεβάτι, την αφήνω πάνω και πάει και χώνεται ανάμεσα στα μαξιλάρια μας, και πέφτει ξερή!!

Από τη μία είχαμε ξεραθεί στο γέλιο, λέγαμε κοίτα το σκατό πως επικοινωνεί να σου δείξει αυτό που θέλει, πως το διεκδικεί και το πετυχαίνει κιόλας. Από την άλλη έχουμε την απορία: βρε λες και απόψε να μας κάνει τα ίδια;;; θα δείξει, θα σας πω αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα δεν σας είπα τι μας έκανε το βλαστάρι μας χθες το βράδυ!!!

Πίνει το γαλατάκι της, παίζουμε λίγο, της φοράω τον υπνόσακο, λέμε "καϊίτα" (καληνύχτα) στον μπαμπά όπως κάθε βράδυ, και την πηγαίνω στο δωμάτιό της (κλασσικά, λίγη αγκαλίτσα, κούρνιασμα στον ώμο μου και χαδάκια). Μόλις την αφήνω λοιπόν στην κούνια, βάζει τα κλάματα! ξανά αγκαλίτσα κλπ, ξανά στην κούνια, ξανά κλάματα. Φεύγω από το δωμάτιο αλλά να μην σταματάει. Ξαναγυρίζω λοιπόν, την παίρνω αγκαλίτσα και της λέω "τι θέλεις αγάπη μου, γιατί κλαις;". Με κοιτάει με θλιμμένο ύφος, μου δείχνει την κρεβατοκάμαρά μας και λέει λυπημένα "καϊίταααα" (πολύ θεατρίνα!!). Ε εντάξει λέω, θα θέλει να ξαναπεί καληνύχτα στον μπαμπά. Αμ δε!!! η κυρία ήθελε να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας!! :shock: μόλις την πήγα μέσα μου έδειχνε το κρεβάτι, την αφήνω πάνω και πάει και χώνεται ανάμεσα στα μαξιλάρια μας, και πέφτει ξερή!!

Από τη μία είχαμε ξεραθεί στο γέλιο, λέγαμε κοίτα το σκατό πως επικοινωνεί να σου δείξει αυτό που θέλει, πως το διεκδικεί και το πετυχαίνει κιόλας. Από την άλλη έχουμε την απορία: βρε λες και απόψε να μας κάνει τα ίδια;;; θα δείξει, θα σας πω αύριο!!

Αγάπη μου!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:[smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια ....αχ πολυ πολυ τρεχετε αλλα δεν προλαβαινω και εγω....με τιποτα ομως...

Με αλλαξε και προγραμμα τωρα κοιμαται μονο μια φορα την ημερα το μεσημερι πλεον οποτε ολη την μερα χερακι και βολτες...αχ ποτε θα περπατησει να με αφησει ησυχη????

Αν και να σας πω κατι κοριτσια αν εκαναν ετσι και τα δικα σας...αρχισε σιγα σιγα και σημερα περισσοτερο να ξεκοβει κανει καμια 6-7 βηματακια και τσουπ κατω...σημερα ειδικα το εκανε παρα πολλες φορες ...λετε να μου αρχισει να φυγει σιγα σιγα μονη της εντελως???

Αχ βρε Αλικη οσο για αυτο το βραδινο τι να πω...Ειναι θεμα δυσκολο...εμενα μεχρι και να αρχισεινα βγαζει δοντια εκει στον ενατο δεν σηκωνοταν καθολου...απο τον ενατο και μετα οχι καθε βραδυ αλλα καποια βραδια ναι θα σηκωθει,ισως να ειναι και το αγχος αποχωρισμου αλλα και εμενα την κανω γαλατακι να χαλαρωσει και το πινει ολο...και μετα κοιμαται ομως ξανα...

Καποιες φορες ειπα και εγω για να μην μαθει να μην την κανω γαλα και προσπαθουσα να την βαλω ξανα για υπνο χωρις γαλα αλλα ματαια...οποτε κατεληξα αν πειναει το μωρο να το ταισω και να κοιμηθει...

Κοριτσια τα εχετε σε δικο τους δωματιο τα μικρα??εγω τωρα σκεφτομαι να την βγαλω απο την κρεβατοκαμαρα...την εχω ακομα μαζι μου....λετε να δυσκολευτω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fax, φωτοτυπικο ειναι οκ, ο βόθρος άδειασε και μια νεα μερα με περιμενει αυριο στο γραφείο...γελάτε εσείς αλλά εγώ πιπί μου έκανα στο σπίτι γιατί δεν προλάβαινα να παω στην δουλεια!! Πότε θα κατουρηθώ πάνω μου!!!

Εμείς εδώ είμαστε σκορπισμένοι.. ο Νώντας στην γιαγια όλη την ημέρα και την νυχτα.... ο Δημήτρης απο καναπέ σε κρεβάτι και εγώ επιτέλους αραξα τον κορμί μου στο δωμάτιο του Νώντα. Δεν θελω πολλά πολλά με τον Δημήτρη. Κουράστηκα πολύ σήμερα..απο το ενα σπιτι στο αλλο καθε πεντε λεπτα!!

Ο Δημήτρης δεν είναι τσιγγούνης αλλά γουστάρει τρελά την αποταμίευση!! ενα ευρω να βγάλει κατευθείαν προθεσμιακο.Δεν είμαστε και οι δυο της πιστωτικής - πριν λιγο καιρό έβγαλε την πρώτη μας για να πληρώνουμε τις ασφάλειες μας.

Ελένη η Α είναι αστέρι πρώτο!!

Αλίκη μπορεί να του έκανα εγώ με τα χέρια ελα έλα...δεν θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε???εδω ειμαι..σωα και ασφαλης...περασε και αυτο...λετε να ηταν κανα δοντι??

αυριο εχουμε εμβολιο...απο το ενα κακο στο αλλο παει το παιδακι μου...

αλικη μην σε νοιαζει με το περπατημα..εμενα περπαταει απο 11 μηνων και ακομα πεφτει..γιωτα ετοιμασου και εσυ...και μην νομιζετε περισσοτερο ειναι το τρεξιμο οταν αρχισουν να περπατανε...καναμε και εμεις στην αρχη εναν υπερυχο υσχιων και του εβαλα και εγω λιγο καιρο διπλο μπεμπιλινο αλλα τον επομενο μηνα ηταν ολα οκ...

εγω κοριτσια δεν τον ειχα καθολου στο δωματιο μας..εκτος τις πρωτες 2-3 μερες που μεναμε στο παλιο σπιτι...μολις ηρθαμε εδω μπηκε αμεσως στο δικο του...δεν ηθελα να συνηθισω μαζι του γιατι ηξερα δεν θα τον εβγαζα ποτε..οποτε με εφαγε το πηγαινε ελα στην αρχη αλλα συνηθησα...εγω ειχα παρει και την επικοινωνια που σε ειδοποιει για τυχον βρεφικη απνοια αλλα το παιδακι μου απο την μερα που γεννηθηκε κοιμαται μπρουμητα με το κεφαλι στο πλαι και ετσι δεν ειχα θεμα να τον αφησω μονο του..αφηστε που θα ειχαμε θεμα αφου ο αλεξης ακομα και με το παιδι στο αλλο δωματιο και ντρεποταν να το κανουμε φανταζεσται να ηταν και στο ιδιο??ακομα δεν θα με ειχε ακουμπησει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

οσο για την τουαλετα εμενα ερχεται κοριτσια και μου ανεβαζει το παντελονι και μου δινει και χαρτι υγειας..ειδατε θα εχω καποιον για τα γεραματα μου...

ειμαι πτωμα...

ελενη η κορη σου ειναι απλα θεα...υποκλινομαιιιι...κοριτσια μας εχουν παρει τον αεραααααααα :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Εδώ είμαι κι εγώ. Είχα μια τρελή μέρα κι εγώ στο γραφείο, γύρισα σπίτι και έτσουζαν τα μάτια μου. Πήρα την μικρή από την μητέρα μου και ευτυχώς ήταν ήσυχη, γύρισε και ο Βασίλης νωρίς και καθίσανε μαζί, παίξανε και βρήκα χρόνο και ξεκουράστηκα.

Αύριο δεν πάω στην δουλειά! Έχω ενα ωραιότατο τετραήμερο μπροστά μου! Τι καλά!

Αννούλα θα σε παρω τηλέφωνο να βρεθούμε! Ήθελα να σε πάρω σήμερα αλλά δεν πρόλαβα τελικά.

Εγώ κορίτσια όπως και η Μαρριέτα τα περισσότερα πράγματα τα κάνω μαζί με την Σοφία. Ακόμα και το μπάνιο αλλά εμείς μπαίνουμε μαζί στην μπανιέρα την γεμίζουμε, παίζουμε και με τα παπάκια και μια χαρά καθαριζόμαστε. Για ένα γρήγορο ντούς βέβαια την αφήνω με κάποιον να την επιβλέπει.

Αλικάκι δεν πιστεύω να έχει κάτι με τα ισχία του ο Σπυράκος και η δικιά μου άργησε να στεθεροποιηθεί. Δωστου μωρε χρόνο χωρις να ανυσηχείς.

Ελενάκι η τσούπρα σου είναι αγκαλιθρόνι ε; (δικιά μου λέξη αυτή). Την γλυκιά μου μωρέ! Δεν πειράζει κι αν το κάνει και σήμερα αστηνα. Θα της βάλεις στην κούνια της μόλις κοιμηθεί για τα καλά. Μην της το χαλάς.

Γιώτα μου μπορεί να δυσκολευτείς λίγο να την βγάλεις από το δωμάτιο αλλά θα συνηθίσει σιγά - σιγά.

Εγώ την έβαλα από 20 ημερών στο δωμάτιο της αλλά και πάλι της αγκαλίτσες της, της θέλει που και που.

Εύη μου μεγιά τα παππουτσάκια του Τριαντάφυλλου. Πως είναι ο άντρας σου;

Κορίτσια εγώ έχω άλλο θέμα με την σκατιάρα μου. Της έβαζα mazoo and the zoo τραγουδάκια στην τηλεόραση και στο laptop και έπαθε εξάρτηση μου φαίνεται. Μου ζητάει συνέχεια ή να της τα βάλω να τα δει ή να της τα τραγουδήσω εγώ. Μου λέει ¨κι-κι" για το όταν θα παω κυρά μου στο παζάρι, "μμμμμμμμ" για το η καλή μας αγελάδα "ακακακα" για το ακαντου και άλλους τέτοιους ήχους που και εγώ δεν ξέρω πόσους έχει κρατήσει το μυαλουδάκι της. Δεν αντέχω άλλο όμως. Έλεος κάθε ώρα και στιγμή να τα ακούω ή να της τα τραγουδάω. Τώρα δεν ανοίγω το κομπούτερ μπροστά της μπας και τα ξεχάσει. Μήπως να της πάρω καινούργια παιχνίδια για να ασχολιέται και να μην τα ζητάει. Πως θα τα ξεχάσει;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε κορίτσια τι τον περάσατε τον υιό μου ….. Φασούλα? Δεν είδατε που του ρίχνετε ένα κεφάλι? Η μόνη περίπτωση να έφτανε το καζανάκι θα ήταν ή να είναι στο πάτωμα ή ψηλά αλλά να κατεβαίνει αλυσιδάκι μέχρι κάτω!

Ο Σπύρος μπαίνει στο μπάνιο κ αρχίζει να φωνάζει να τραβήξει καζανάκι…. Αν δεν του δώσω σημασία προσπαθεί να ανέβει στη χέστρα σκαρφαλώνοντας στον κάδο!!! Για να μην φάει τα μούτρα του, πάω τον ανεβάζω κ το τραβάει!!! Μετά φεύγουμε κ κλείνουμε κ την πόρτα!!

Αχχχ μωρέ το κοριτσάκι μου……… τώρα την έβαψες Ελένη!!! Καλά ο Πάνος έπαθε πλάκα που η γλώσσα της πάει ροδάνι…..

Γιώτα ξεκίνα να μετράς αντίστροφα…. Έτοιμη είναι η Φωτεινή!!

Ευγενία τι εταιρία είναι? Μήπως σας πήρε για πληροφορίες η κουνιάδα μου κ σας ευχήθηκε ρε συ!!!

Τουλάχιστον άφησες τον Νώντα σε ασφαλές μέρος… πρόσεχε κ εσύ τώρα!!

Μαράκι καλό εμβόλιο να έχετε κ να μην καταλάβει τίποτα ο Μανωλάκης… κ εμείς έχουμε αλλά ακόμη δεν έχουμε κλείσει ραντεβού.

Αννούλα φιλάκια!!!!!

Νατάσσα μου αμμ δε θα το ξεχάσει… έχω το ίδιο θέμα με το γιό μου κ θέλει κ ρεπερτόριο!!! Μου λέει αυτός ποιο θέλει ( με τον τρόπο του βέβαια)!

Ευγενία. Ελένη ώστε εσείς του μάθατε να κάνει έλα έλα εεεεε? Με έχει ζουρλάνει στο έλα έλα…… :lol:

Αααα ήθελα να πω στη Γιώτα ότι στο χρόνο είναι μία καλή ηλικία να αλλάξει δωμάτιο γιατί αυτήν την περίοδο τα μικρά θέλουν αλλαγή κ την δέχονται πιο εύκολα!!

Κορίτσια μου σας καληνυχτίζω….. με περιμένει στο κρεβάτι ο Μορφέας κ δεν θέλω να περιμένει πολύ!!! Όνειρα γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσα ξεχασε το...απλα θα το υποστεις...ισως καποια στιγμη το ξεχασει μονη της....κι εμενα οταν δεν θελει καποιο τραγουδι μου λεει ενα εεε...και δειχνει το ποντικι να του το αλλαξω...παντως κοπελια παρτο αποφαση και συνηθησε το...εμενα καθε πρωι μακαθε πρωι μολις παει 7,30 (απορω πως καταλαβαινει την ωρα...φερνει ολα τα κομπιουτερ στο κρεβατι να ανοιξουμε τηλεοραση να δει τον μικυ μαους...

καληνυχτα αλικακι...ονειρα γλυκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μένα το πρωϊ μετά από λίγο χουζουράκι στην αγκαλιά μου (ή στης μαμάς μου) για να ξυπνήσει καλά καλά φωνάζει "ντία, ντία" και εννοεί την Ντόρα για να την βάλουμε στο Νικολεντιον (κανάλι στην τηλεόραση είναι αυτό και δεν είμαι και σίγουρη ότι το λέω σωστά) Τι είναι αυτό το πράγμα που παθαίνουν με την τεχνολογία από τόσο μικρά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσα σε λιγο καιρο θα τα ρωταμε εμεις αν κατι εχει χαλασει να μας το φτιαξουν... :shock::shock::shock: αυτα τα παιδια εχουν γεννηθει με τσιπακια...στανταρ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμ σε λίγο καιρό θα τα παίζουν στα δάχτυλα τα καμπιούτερς και εμεις πηγαίναμε και πληρώναμε σχολές τρομάρα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πάω κι εγώ να ξαπλώσω γιατί το αντράκι μου με περιμένει. Δεν ανεβαίνει λέει μόνος του...

Καληνύχτα λοιπόν, τα λέμε αύριο. Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεψου το θετικα...δεν θα χρειαστουν πολλα μαθηματα...σαν την οδηγηση..αν ξερεις φτανοντας στον δασκαλο θα κανεις λιγοτερα μαθηματα...κατι ειναι και αυτο...ποπο...φανταζεσαι την πρωτη μερα στο σχολειο??αλλα δημοτικο οχι παιδικο η νηπιο..

καληνυχτα καλο μου..

και αφου εμεινα μονη μου ας φυγω και εγω και οπως ελεγαν και στον πητερ παν...GOODNIGHT NEVERLAND...

ονειρα γλυκα κουκλες ηρεμη και υσηχη να ειναι η νυχτα μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας δώσω αναφορά: η μικρή τελικά κοιμήθηκε στην κούνια της (προς το παρόν). Είχαμε βέβαια δράματα αλλά είπα να το παίξω σκληρή γιατί αλλιώς την έβαψα όπως σωστά είπε η Αλίκη. Τελικά την κοίμησε ο μπαμπάς, μήπως να αρχίσω να ανησυχώ ότι άρχισε από τώρα ο έρωτας με τον μπαμπά;;;

Ρε Αλίκη, δεν παίζεσαι!! άκου θα το έφτανε αν ήταν στο πάτωμα, μια χαρά είναι το παιδάκι! σκαρφαλώνει και στον κάδο ο ατιμούτσικος ε; Α ωστε σε έχει ζουρλάνει με τα έλα έλα... :oops: εεμμμ... χμμμ... δεν το έκανα εγώ, η Ευγενία ήτανε! :lol::lol::lol:

Νατάσσα και η δικιά μου τα ίδια κάνει με τα τραγουδάκια, δεν έχουμε ελπίδα!! αυτό που κάνω εγώ είναι να της βάζω 2-3 στο λάπτοπ να ηρεμεί, και μετά την απασχολώ με κάτι άλλο να ξεχνιέται πάλι. Δεν νομίζω ότι με καινούρια παιχνίδια θα το ξεχάσει, και το καινούριο θα το βαρεθεί μετά από λίγο ενώ τα τραγουδάκια δύσκολο! παρεμπιπτόντως ωραία λέξη το αγκαλιθρόνι, θα την υιοθετήσω!!

Μαρία χαίρομαι που συνήλθε ο Μανωλάκης. Το τριήμερο θα είστε εκεί ή θα πας στη μαμά σου; θα σε βλέπουμε; (ή μάλλον θα σε διαβάζουμε;)

Γιώτα εγώ την πήγα στο δωμάτιό της 3 μηνών. Καλό θα είναι να ξεκινήσεις σιγά σιγά την "μετακόμιση" για το λόγο που σου είπε και η Αλίκη.

Ευγενία, αναμένουμε με αγωνία αύριο τις καινούριες σου περιπέτειες στο γραφείο :D

Αννούλα ξεκίνησε τα σεμινάρια ο Γιώργος; πως του φαίνεται;

Εύη; Ινα; Μαριέττα; πολύ πρωινές μου γίνατε.

Η Ρούλα τι να κάνει; της έχει μιλήσει κανείς στο facebook;

Πάω να ξαπλώσω κι εγώ το κουρασμένο μου κορμί, καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!!

Ελένη είσαι η τελευταία που λές καληνύχτα, πως θέλεις η κόρη σου ν κοιμάται νωρίς??? Για λίγο παρακαλώ να δίνουμε το καλό παράδειγμα!!!

Ο Σπύρος ξύπνησε πάλι στις 1…. Του έκανα το γάλα, αλλάξαμε, χε……καμε, ξαναλλάξαμε (αρχίσαμε την παλιά συνήθεια εδώ κ μερικές μέρες ) κ μετά παλέψαμε να πέσουμε στο κρεβάτι μας αρκετή ώρα!! Η πρώτη προσπάθεια άκαρπη, στη δεύτερη του μίλησα λίγο πιο σκληρά γιατί ενώ τον είχα αγκαλιά γκρίνιαζε κ κουνιόταν σαν κατσίκι!! Έκλεισε ματάκια (πήγε βέβαια περασμένες 2) κ μετά από λίγο τον έβαλα στην κούνια αγκαλιά με το τιγράκι του….. κ ευτυχώς μέχρι τις 7 κοιμήθηκε χωρίς διαλλείματα!!

Οπότε είμαι εμφανώς πιο ξεκούραστη!!

Ο λαιμός μου δεν είναι καλύτερα αλλά ούτε χειρότερα, μόνο που η φωνή δεν βγαίνει οπότε θα μας φάει η μουγκαμάρα με τον Σπύρο σήμερα!!!

Κ επειδή λέτε για τεχνολογία θα σας βάλω μετά μία φώτο με το Σπύρο που έχει ανακαλύψει το σκρολ στο μάους κ ξέρει πως στο πλάι στο γιουτιουμπ έχει τραγουδάκια που μπορεί να ανοίξει!!!

Τα παιδιά μας εννοείται θα είναι πιο μπροστά από εμάς όπως κ εμείς από τους δικούς μας!! Οι μαθητές μου μιλούσαν μεταξύ τους σε μία κομπιουτερίστικη διάλεκτο η οποία ήταν σαν ξένη γλώσσα κ δεν τους καταλάβαινες….. τα κωλόπαιδα…. αυτά τα ήξεραν απ’ έξω κ εμείς κάναμε συμβούλιο για να δούμε πως θα μπορούσαμε να τα βοηθήσουμε να κατανοήσουν τα άλλα…… :evil::evil::evil:

Ααχχχ τι έχουμε ακόμη να ζήσουμε……

Σήμερα θα φάμε κοτόσουπα… μπας κ μαλακώσει ο λαιμός μας!!

Η Ελίζα που είναι??? Ελίζα που είσαι κ χάθηκες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!

Αλικάκη και η δικιά μου, μου έκανε καψόνια το βράδυ. Λες και ήξερε ότι δεν δουλεύω σήμερα και σκέφτηκε "δεν πειράζει να μείνουμε και λίγο ξύπνιες, αύριο κάθεται η μανούλα". Γκρίνιαζε, έγινε μούσκεμα από τσίσα, της άλλαξα όλα τα ρούχα, την πήρα για λίγο στον καναπέ κρεβάτι, της έφτιαξα κίντερτε, (ήθελε να τη ρίξει εκείνη εντομεταξύ την δόση στο μπουκάλι βραδιάτικο, μη χέσω..), το ήπιε, κοιμήθηκε αλλά στριφογύρναγε. Εν τέλει σηκώθηκε 7.30 της έδωσα το γάλα της και την πάσαρα στον πατέρα της.

Τώρα είναι στον κήπο και οι δύο και φυτεύουνε. Εχω φτιάξει έναν καφέ και δεν έχω σκοπό να κάνω ακόμα καμία δουλειά γιατί θα ανέβουν μες στα χώματα και θα μου τα κάνουν πάλι σκ.....α.

Τι θα έχει αφωνία σήμερα; Ωχ! τι άσχημο κι αυτό με το λαιμό γαμώτο; Πλακώσου στα ζεστά μπας και καλυτερεύσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες καλημερα κι απο εμας!!

ο Ηλιας ξυπνησε μια φορα στις 02:00,περιμενε ορθιος να τον ξαπλωσω,περιμενε να τον σκεπασω και μετα μου εκανε σσσσσ!!! για να τον αφησω ησυχο να κοιμηθει!!! :o:o:o τι λες ρε φιλε;σοβαρα;

ξυπνησε 08:30 (εχουμε πιει γαλατακι στις 07:00 που ξυπνησε η μαμα του) και τωρα αλωνιζει!!

ο Μανος εχει αδεια σημερα και εφυγε για να κανει σερβις στο αυτοκινητο..εγω περιμενω την κοπελα που μου κανει μασαζ αυχενα,πλατη στις 11:00...ο Ηλιας εχει φαγητο απο χθες,εχω βαλει κι ενα πλυντηριο απο τις 08:30...στις 10:00 θα φαμε φρουτο κι επειδη ειδα μια νοικοκυρα να κανει τα τζαμια,ζηλεψα και παμε με τον Ηλια να κανουμε κι εμεις τα δικα μας!!!

τι σκατα να μαγειρεψω σημερα;αυριο θα παμε στης χοντρης το μεσημερι :evil::evil: η Παναγια μαζι μας!!!

Νατασσα,Αλικη φιλουρες!!!

Αλικη παρε καμια καραμελα strepsils και πινε φασκομηλο με μελι για την αφωνια...ειναι το καλυτερο!!! το τσαι ειναι για οταν ποναει ο λαιμος..το φασκομηλο ειναι για αφωνιες!! στο τελος κανε κι ενα αυγοταραχο οπως οι τενοροι!!!! μπου χα χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πώς μου αρεσει να φορανε τα παιδακια σαλοπετες ειναι αλλο πραγμα!!! τους δινει μια οψη εργατικη!!!

του φοραω μια τωρα και δε χορταινω να τον κοιταω!!βαρεθηκα να του φοραω ολο φορμες και φουτερακια μεσα στο σπιτι...κι αφου τοσο καιρο εκανε κωλοκρυο,τοσα παντελονια πανε χαμενα στην ντουλαπα...οποτε του φοραω ρουχα οπως θα τον εντυνα για βολτα...

τωρα εχει παρει το καροτσι και το κανει βολτα στο σαλονι!!

αντε γεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(στον εαυτο μου το λεω...δε σας χαιρετω!!).....

αφηνω το μαμμυ ανοιχτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

οι περοσσοτερες κοπροσκυλιαζεστε σημερα ε????? το 3ημερο εμεις εδω,ελπιζω να κανει λιγο καλο καιρο και ν α παμε στο παρκο του τριτση που εχουμε κοντα μας.....ειναι τελεια για τα παιδακια και βολτουλα και εχει για καφεδακι!!!!!!

εσεις τι κανετε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νατάσσα κ Μαριέττα….. σπιτάκι σας σήμερα εεεε??

Εγώ εδώ τρέχω να κουνήσω τον Σπύρο κ να του κάνω τον ντι τζέι!!!

Καλά κάνεις Νατάσσα μου, σήμερα έχει κ ωραίο καιρό!!! Σου έβγαλε το λάδι τη νύχτα εεε?

Εμείς πάλι μόνοι είμαστε…..!!!

Κ εμένα μ’αρέσουν οι σαλοπέτες!!! Όντως τόσα ρούχα αφόρετα κρίμα είναι!!!

Έχω φυλάξει ένα σωρό που δεν τα φόρεσε ούτε μία φορά!!!

Κάνω ζεστά…. έχω μέχρι κ αλόη αλλά φασκόμηλο δεν έχω!!

Θέλω κ εγώ μασάζ……

Η χοντρή θα μαγειρέψει ή θα παραγγείλετε??

καλημέρα Ειρήνη!!!

post-15944-13873938883787_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Αλίκη η κουνιάδα σου είχε πάρει τηλ σίγουρα, αλλά ευτυχώς σήμερα δουλεύουν όλα σωστά στο γραφείο. Είμαι η μόνη που δουλεύω και Παρασκευή? ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ!!!!

Ο Δημήτρης με δεκατα το πρωι πήγε στο γραφείο για να γυρίσει πισω πιο χαλια και να του τα ψάλω..

Ο Νώντας συνεχιζει να μας κάνει νερά με το γάλα αν και του περασε το μπουκωμα...θα φάει καλά στο τριήμερο. Πίνει 100 μλ και μετά σταματάει. Και το πρωι και το βράδυ μου το κάνει αυτό.. :evil::evil:

Το βράδυ ειδικά δεν το θελει καθόλου. Χθες τον ξυπνησα στις 1 για να του το δωσω - με ειχε πάρει και εμενα ο υπνος απο τις 10.30!!

Εμένα αλλάζει κανάλια στην τηλεόραση. Δεν μας αφήνει να δουμε τπτ!! Ο Νώντας πήγε απο 6 μηνών στο δωματιο του - μόλις σταμάτησα δηλ τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...