Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

venus λυπάμαι πολύ για οτι συνέβει στην κουμπάρα σου, πραγματικά πολύ δύσκολο αυτο που πέρασε και περνά ειδικά για την εβδομάδα που ήταν. Μακάρι να της δώσουν απαντήσεις για το πως συνέβει, ελπίζω να μπορέσει να το ξεπεράσει με τον καιρό και εύχομαι οταν βρει τη δύναμη να μεινει πάλι εγκυος και να πάνε ολα καλά μεχρι τελος την επομενη φορά.

Καρολινα περαστικά στην μικρούλα σου, την ταλαιπωρει και ο βήχας την καημενούλα, ελπιζω να γινει γρήγορα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα κοριτσάκια!

venus πολυ στεναχωρεθηκα με τη κουμπαρα σου!θημύθηκα τα δικά μου του καλοκαιριού!μακαρι ναναι δυνατος χαρακτηρας να μπορεσει να το προσπεράσει όσοσ πιο ανώδινα γίνεται γιατι να το ξεχασει αποκλειεται!σταθείτε της όσο μπορείτε αλλά μόνη της πρέπει να βρει το κουραγιο να αλλάξει σελίδα!

εγω απο φαρμακακια παίρνω 2 φιλισιν, 1 σαλοσπιρ και 2 σιδηρο!ο γιατρος μου ασβεστιο δεν δινει γιατι λεει συμφωνα με νεοτερες ερευνες το ασβεστιο μπορει να προκαλεσει συσπάσεις.

ανθη καλως ήρθες στην παρέα μας!

εγω τωρα γυρισα κοριτσάκια!ειχα μαθηματα απο το πρωι και ενδιαμεσα πηγα στη μητερα μου και εφαγα ψαρακι!τωρα αραχτη στο τζακι, δεν κουνιεμαι με τιποτε!

αλεκα περαστικα σε όλους σας! γιααααατρο θα παω τελικα την πεμπτη 23/02 για να ξαναδω τη μπουμπου μας, μακαρι ναιναι όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ρα ταμ ταμμμμμμμμ ανακοινωση!!!!!!!!!!!!!

τριτη απογευματακι μετα τις 5 στην πλατεια συνταγματος στο συντριβανι ..τι λετε ???ειστε για καφεδακι? εκτος απροοπτου βεβαια...

περιμενω ενεργες συμμετοχες!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ανθη καλως ηρθες στην παρεουλα μας!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalisperaaaaa :D t :D i mou kanete?eg :D shmera ananewthika plirws!!kai niwthw polu sexy mama :D:D:D:D koureytika loipon arketa kai niwthw allos anthwrpos!!!xthes de mporwssa n mpw giati irthane oi koumparoi kai eixame kosmo opws katalavainete...shmera to vrady exoume party maske t :D ou koumparou pou exei genethliakia kai lew na ntithw aggelaki :D:D

venus sokaristiko to sumvan me tin koumpara sou re.....pwpw pragmatika ti na pw...kouragio stin kopela kai elpizw na to kseperasei oso pio syntoma mporei...sth thesi tis den kserw ti tha ekana...

katerinaki muuuuuuu ti thes kai ta les ayta peri vaflas k.l.p. na mas tarakseis thes???apapaaaaaaa trelane mas twra!!!miammiam!!

karolinaki an kai mou peytei ligo makria to syntagma an exei kalo kairo kai telika kanonistei tha prospathisw na erthw kiegw i gastroula na ta poume apo konta :D

anthoula kalws mas irthes kai me to kalo to deyteromwraki sou!!

sas filw prostoparon koritsares mou ka ta leme metaaaaaaaaaa!!svourixat filia stis koilitses sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε venus τι κεραμιδι ηταν αυτο??? μα στα καλα καθουμενα η κοπελα?πωπω τι κουραγιο τωρα να της δωσεις.... ετσι ειχε παθει και μια γνωστη μου γυρω στο 6ομηνα γεννησε χωρις να υπαρχει κανενας προφανης λογος και που το εστειλαν το μωρο για βιοψια δεν βρεθηκε κατι....

χριστινακι καλα εκανες και ανανεωθηκες.... μας τονιζει το ηθικο... και το ανηθικο!!!

καρολινακι μου αν την βλεπεις και εχει μεγαλη ανυσηχια αλλα οχι πυρετο(δηλαδη να κλαιει μονη της, να μη τρωει, να μη παιζει) να της δινεις το μισο ή ντεπον ή πονσταν το μισο απο τη κανονικη δοση που περνει και κατευθειαν ηρεμει... στη σαντυ ετσι κανω... το καλο ειναι οτι η σκατουλα ειναι μια χαρα και εφαγε και εχεσε και κοιμηθηκε σερι εμας δεν μας βλεπω καλα! στο καφε σας πιειτε και για μενα μια γουλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθαρισα κ την αυλη μου,κλαδεψα τα φυτα μου κ τις τριανταφυλλιες κ φυτεψα μια μικρη ελια που πηρα!!!πολυ μου αρεσε!!αχχχχχχ κακα τα ψεματα...καλοκαιρι ειναι καλοκαιρι...ομορφαινει η αυλη!!!

Ποσο ζηλευω....... το ονειρο μου ειναι σπιτι σε χωριο με κηπο. Με τα λουλουδακια μου, τον μπαξε μου, τις κοτουλες μου, το κιοσκι μου για καφεδακι, το μπαρμπεκιου (εννοειται!!!!!!) για μασες με ολον τον καλο κοσμο, πολυ χωρο για παιχνιδι για τα βλασταρακια μου και φυσικα σκυλακι πεινασμενο για τους ανεπιθυμητους!!!!!!!!!

Που μενεις ρε ΜΑρακι???????

Venous τι να πω...... σοκαριστηκα..... κριμα στο μωρακι και στην μανουλα φυσικα :(:(:(:(:(:(:( . Ελπιζω να κλεισει γρηγορα η πληγη και να μεινει συντομα εγκυος......

ΚΑρολινακι περαστικουλια σας :):):):):):):) ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ :o:o:o:o:o:o:o:o

Χριστινακι μου αν δεν σου πεφτει μακρια η ΚΑστορια σε περιμενω γλυκουλα μου. Το ξενοδοχειο μας διαθετει πανοραμικη θεα στη λιμνη, καθαρο αερα, πληρες μενου αναλογα με τις ορεξεις σου και καλη παρεουλα!!!!!!! Βαλε μας φωτο με το νεο κουρεμα ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!

Egw peiga tous kafedes mou kai twra gurisa. Ma ti pswfokruo pou exei eksw.

Eutuxws eixe ilio pio nwris kai allakse ligo h diathesi!

Bre Venus, ti krima gia to mwraki. Polu stenaxwrethika...kai itan arketa proxwrimeni egkumosuni e?

Polu polu krima. H Panagitsa as ti boithisei na to kseperasei kai as einai kala na kanei kai allo mellontika.

H alitheia einai oti auto einai to pio tragiko pou mporei na sumbei se opoiadipote kopela se auti ti fasi.

Delphinaki kala ekanes kai bgikes na kseskaseis...kai opote niwtheis ligo down auto na kaneis! Ax kai o kipos einai wraio pragma. Egw latrebw ton kipo mou. Ksekinaw na futeuw diafora kata ton Aprilio-Maio eksartate kai apton kairo! H elia einai polu wraia kai einai kai gouri!

Karolinaki perastika sti mikri...ama exei esto kai ligo pireto giati na min tis dwseis ena nteponaki?

De thumamai pia eipe gia to entero, alla exw terastio problima me to entero kai ti duskiliotita kai pali simera me epiase enas polu dunatos ponos pou pali nomiza oti kati epatha...telika molis ebala ipotheto kai piga toualeta mou perase. Kai to kako einai pws den paw toualeta alliws. De kserw ti allo na dokimasw. Exei dokimasei kamia sas kati pou na boithaei, ektos ntoufalak pou to exw dokimasei?

Koritsia ta fagita sas kai ta gluka sas den ta sxoliazw giati peinaaaawwwwwww. Paw na faw kati!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον φατε και για μενα να αναπληρωσω δυναμεις... οχι τιποτα με τοσους εμετους που εκανα μου λεει ο αντρας μου οτι εχασα πολλα κιλα και οτι ο κολοκυθας μου προκαλλει τους εμετους για να μη τρωω!!!! παντως εγω ακομη κοιμαμαι μπρομυτα με ολη τη κοιλια πανω στο κρεβατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου,τι κανετε;εμεις χτες καναμε την επναληπτικη β επιπεδου.πηγα σε ενα κεντρο που μου συστησε ενας οικογ φιλος γυναικολογος στον πειραια.μου φανηκε πολυ καλο με εξαιρετικους ανθρωπους!λοιπον μου εκανε μιαμιση ωρα υπερηχο και ξαναειδαεμ τον κυριο φασολη.μου ειπε οτι ολα ειναι μια χαρα,το υγρο ειναι μια χαρα.ο κυριος φασολης ειναι 510 γραμ.μου εβγαλε κοντινες φωτο τρισδ προσωπου κ φαινεται πολυ καλα!μας εδωσε κ ενα cd με την εξεταση.ολα τελεια.μονο που μου ειπε οτι η δεξια μητριαια αρτηρια φαινεται να εχει μεγαλυτερη πιεση.αυτο λεει σημαινει οτι υπαρχουν καποιες πιθανοτητες κατα την διαρκεια της κυησης να κανω πιεση!καλο θα ειναι να την ελεγχω κ να ενημερωσω τον γιατρο μου!

ηρεμησα παρα πολυ γιατι περασαμε δυσκολη εβδομαδα!

δεν εχω προλαβει να σας διαβασω ολες ,θα ενημερωθω κ θα επανελθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τουλάχιστον να μάθουν από τι ήταν να μην της ξανασυμβεί! Ευτυχώς είναι αρκετά δυνατός χαρακτήρας και πιστεύω να το ξεπεράσει σύντομα, πάλι καλά έχει και το πρώτο το παιδάκι της που είναι ακόμα μικρούλη και αυτό (ενάμιση ετών) και θα τη βοηθήσει!!

Να πω την αλήθεια με επηρέασε αρκετά όλο αυτό...σήμερα και εγώ δεν ένιωθα πολύ καλά...είχα κάτι πονάκια και ένιωσα κάτι συσπάσεις... αλλά μάλλον ήταν επειδή στεναχωρήθηκα πολύ...θα πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε τι θα πει...Πήρα και ένα ντεπόν γιατί είχα κάτι ρίγους...

Κοιμήθηκε και ο μικρούλης μου αλλά σήμερα μου έκανε λίγο πυρετό...Βέβαια ήταν ευδιάθετος και έφαγε κανονικά αλλά επειδή δεν του έπεσε του έδωσα λίγο ντεπόν πριν κοιμηθεί...!Ελπίζω να είναι απ' τα δοντάκια...

Άννα μπράβο κορίτσι μου, χάρηκα πάρα πολύ!!!

Μακάρι να ήμουν πιο κοντά να έρθω και εγώ για καφεδάκι!Θέλω και εγώ!!!!!

Καλό βράδυ στις κοιλίτσες!!Και περαστικά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααααα κοιλιτσες τι κανετε??????????venus τι να πω δεν ξερωωωωωωωω τωρα θα πρεπει να σταθειτε στην κουμπαρα σου και να προσπαθησει να το ξεπερασει.........................

kikitsa με το καλο την πεμπτη θα περιμενουμε να μαθουμε νεα απο την μπουμπου σου χι χι χι χι χι ολα να πανε καλα..............................................απολαυσε το τζακακι σου ...........................

karolinaki και γω θελω και ειμαι μεσα με την προηποθεση οτι ο αντρας μου θα ναι σπιτι για να παρει τον μικρο απο τον παιδικοοοοοο θελω πολυ να σας γνωρισωωωω και απο κοντα...................

xtinaki περιμενουμε να σε δουμε με το νεο λουκ και σημερα θα σαι υπεροχο αγγελακιιιιιιιιιιιι με την κοιλιτσα σου την πανεμορφη

aleka μου και γω ετσι κοιμαμαι και ο αντρας μου λεει οτι θα μου κανει μι ατρυπα στο στρωμα για να μπαινει η κοιλια και να μην παταω το παιδι χα χα χα χα χα χα χα καποιες φορες κοιμαμαι λες και εχω πεσει απο τον 5ο χι χι χι χι χι χι

venus μου περαστικα στον μικρουλη σου και μενα ο μικρος μαλλον δοντακια βγαζει και εκανε πυρετουλη και ο μεγαλος βηχει ο ζουζουνακος μου που θα παει θα φυγει ο χειμωνας να περασουν ολα αυτα φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Πω πω γράφετε πολλά κι εγώ καταφέρνω να μπαίνω μόνο μια φορά την ημέρα....Δε θα σας προλαβαίνω :?:?:?

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για το καλωσόρισμα!!!!

Venus εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την κουμπάρα σου....Πολύ άσχημο αυτό που της είπαν :(:(

Ραπανάκι είμαστε πολύ κοντά στις εγκυμοσύνες μας! Εσύ έχεις ΠΗΤ 22-08 κι εγώ 26-08. Σου έχουν πει φύλο;;;Εύχομαι να έχεις κι εσύ μια υπέροχη εγκυμοσύνη, όπως και όλες οι κοπέλες!

Κokona όταν είχα κάνει Β επιπέδου στο γιο μου βρήκαν ηχογενείς εστίες στην καρδούλα....Τα έπαιξα όταν το άκουσα :?:? Τελικά ο γιατρός με καθησύχασε και δεν έκανα ούτε αμνιοκέντηση, ούτε τίποτα! Γέννησα ένα εγιέστατο αγοράκι!

Γεια σου maxim! Αιματοκρίτη έχω κι εγώ χαμηλό και γι' αυτό στην αρχή της εγκυμοσύνης ζαλιζόμουν αρκετά..Τώρα με το σίδηρο όλα είναι καλύτερα ;) !

Αλέκα μου σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. Να πω και άλλα στοιχεία;;; Λοιπόν, έχω ΠΗΤ στις 26-08, πρώτα ο Θεός θα γεννήσω στο ΙΑΣΩ και μου είπαν ότι έχω ΜΑΛΛΟΝ κοριτσάκι....Αυτό ακόμα δεν είναι βέβαιο..Τι άλλο πρέπει να γράψω;;;;Γιατρό έχω ξανά στις 29-02. Περαστικά εύχομαι!!!

Ααααα! Μόλις είδα ότι μπήκα στη λίστα :D:D:D !!!!!!!!!!

Καγκουράκι μου να' μαι κι εδώ!!!! Το διαπίστωσα ότι είστε γλωσσούδες :lol::lol::lol::lol: Να δω πώς θα σας προλαβαίνω.....

Λία καλώς σας βρήκα!!!!!! Θέλω κι εγώ λίγο ήλιο, λίγη ζέστη, λίγο καλοκαίρι.......Να περάσετε τέλεια στας εξοχάς!!!!!!

Γεια σου Έλενα! Πολύ ωραία η φωτό που έχεις στο προφίλ σου!!! Έχεις πολύ όμορφη κοιλίτσα και μου αρέσει πολύ και το μάυρο χρώμα στο ντύσιμο! Πώς πήγαν τα καφεδάκια;;

Πασχαλιτσάκι μου κάλλιο αργά παρά ποτέ!!! Σας πήρα είδηση τώρα! Η αλήθεια είναι ότι μπαίνω πολύ αργά κάθε βράδυ και συνήθως υπολειτουργώ........Με γεια η βαφλιέρα! Λατρεύω τις βάφλες (με παγωτάκι ΚΑΙ μερέντα)...Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω κάποια συνταγή....

Venus τώρα διάβασα τα νέα με την κουμπάρα σου και σοκαρίστηκα κι εγώ........Μα καλά, στην αυχενική δεν τον είδαν τον τράχηλό της;;;; Έχω ακούσει και άλλες περιπτώσεις γυναικών με ανεπάρκεια τραχήλου και κάνουν περίδεση......Πολύ λυπήθηκα :(:(:( Πόσο δύσκολο θα είναι για την κοπέλα...Ειδικά στην εβδομάδα που είχε φτάσει :(:( Κρίμα κρίμα κρίμα.....

Καρολινάκι περαστικά στο παιδάκι σου!!!! Εγώ πάντως όταν ο μικρός είναι κάπως του δίνω depon και να μην έχει καθαρό 38.....Δεν κάνει πια και τόσο κακό.....Ο βήχας δεν παλεύεται στα μικράκια...Παιδεύονται πολύ :(:(

Κικίτσα καλώς σας βρήκα! Πολύ λυπάμαι που πέρασες κάτι παρόμοιο με την κουμπάρα της Venus....

Xtinaki μου με το καλό να δεχτείς και εσύ το μωράκι σου!!!!!!!Έχεις πολύ μεγάλη κοιλίτσα για την εβδομάδα σου!!!! Διδυμάκια έχεις;;;;;;

Καρολινάκι ωραία η προτασούλα σου για καφεδάκι αλλά δυστυχώς δουλεύω από το μεσημέρι μέχρι το βραδάκι.............

Αυτά! Για πρώτη δόση πολλά έγραψα ε;;;;;;;;; Θα σας μάθω σιγά σιγά και θα λέω ακόμα περισσότερα :lol::lol::lol:

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koilitses mou..... ax venus mou polu stenaxwrithika ti kako htan auto?.. ama exei dunato xaraktira tha mporesei na sunelfei nomizw k na kanei k allo mwraki makari ola na einai kala.... anna mpravo eides pou telika ola htan entaksei.... karolinaki, venus perastikoulia sta paidakia sas..... anthi mou vlepw k esu polilogou mas vgikes...tairiazeis sto pareaki mas... a egw dden zalizomooun pio palia pou den epina sidiro mono twra eimai entaksei... pasxalaki k egw thelw vafla.... simera tha doulepsw koritsia se ligo tha paw k tha ta poume argotera... k egw thelw kafedaki alla athina mou peftei makria, maraki, kokona pote tha pioume kafedaki? filakia polla se oles tis koilitses...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσια!!! ανθη καλως μας ηρθες!!!!! να σου ζησει ο γιοκας σου κ με το καλο κ το καινουργιο μελος... :):) ολα καλα να πανε!!!!!!!! αννα μπραβο για την εξεταση,ολα καλα πηγαν! :):) κατερινακι μενω εξω απο την θεσσαλονικη(μελισσοχωρι) ειναι κοντα στο ωραιοκαστρο..ειναι πολυ ομορφα εδω!! κοριτσια μου περαστικα στα παιδακια σας,να γινουν γρηγορα καλα.. ωραια θα ηταν να ερχομασταν κ εμεις για καφεδακι,αλλα 500χλμ............ ναταλια μου τι εννοουσες θα δουλεψεις? περιμενω την αντωνια να μας πει για καφε!! οποτε θελετε,μεσα ειμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααααααααα ...............................ανθουλα μου καλημερα και σε σενα αληθεια σου ειπαν οτι μαλλον εχεις κοριτσακι το ειδατε τοσο γρηγορα ?ηταν σε καλη θεση και φανηκε?η απο τους χτυπους της καρδιας ?ναι ειμαστε πολυ κοντα αλλα εγω θα κανω καισαρικη γιατι και τις αλλες 2 φορες με καισαρικη γεννησα ............................και στο ιασω και τωρα ειπα το τριτο να το γεννησω στο ρεα χι χι χι χι χι χι μηπως και ειναι συμβολικο και ερθει και το κοριτσακι .........................εγω στον γιατρο μου θα παω δευτερα η τεταρτη θα δω να χουν βγει και οι εξετασει αιματος για την κυστικη ινωση -ετσι λεγεται η df508 παραπανω δεν ξερω -κατι σαν την αναιμιααααααααααααα τυπικα το ελεγχουν προλυπτικα............θα τον ρωτησω παραπανω και θα σας πω οταν παω..............ειχα δειξει τις φωτογραφιες απο τον υπεροχο στον 3χρονο γιο μου και μου λεει "μαμα λιγο σκουρο θα βγει αυτο το μωρακι"εβαλα κατι γελιααααααααααααααααααααααααααααα εψαχνε τα χερια του τα ποδια του και τωρα ερχεται και στην κοιλια και του μιλαει φαιρνει και εναν φακο μηπως λεει και το δει καλα χαρη στον γιο μου κοιλιακους θα κανωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω φετες χι χι χι ι χι ι παω να βαλω κανα πλυντηριο και να φτιαξω και κατι να φαω και θα τα πουμε ξανα σε λιγο φιλακι ασε ολες τις πανεμορφες κοιλιτσες μεγαλες η μικρες ολες θεικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις κοιλιτσες..

Ναταλια κ Μαρια μου επειδη δουλευω μου ειναι λιγο δυσκολο αλλα αμα μπορεσω να την γλιτωσω καμμια μερα θα σας ενημερωσω γιατι κ γω θελω να παμε για καφεδακι...απλως την προηγουμενη βδομαδα επειδη ξεκινησε η μικρη παιδικο ελλειψα αρκετες μερες απο την δουλεια κ ο αντρουλης μου αρχισε την γκρινια αλλα ισως τα καταφερω κ αυτη την βδομαδα θα σας πω..

Περαστικα στα κοριτσια που εχουν τα μωρακια τους αρρωστα η βγαζουν δοντακια..

Ανθη μου αυτο μου ειπε κ εμενα ο γιατρος κ μου ειπε να μην σταναχωριεμαι...κ στο internet που το εψαξα το ιδιο βρηκα..ευχαριστω για την ενημερωση..

Venus καλο κουραγιο στην κουμπαρα σου...ευχομαι σε κανεναν να μην συμβει αυτο...ειναι αρκετα δυσκολο...

Τα λεμε αργοτερα κοριτσια φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokona μου καλημεραααααα πως τα παει η κορουλα σου με τον παιδικο σταθμο εμειςοταν ξεκινησαμε το σεπτεμβριο ηταν λιγο δυσκολααααααααααα μεχρι σχεδον τα χριστουγεννα..............ευτυχως τωρα σηκωνεται ευκολα και χωρις γκρινιαααααααα ντυνεται και παιρνει και την τσαντα του ..................το λεω γιατι στην αρχη δεν την ηθελεεεεεεεεεε αλλα ευτυχως ολα καλαααααααααααα.............ευχομαι λα να σας πανε καλα και καλη αρχηηηηη να εχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και απο εμενα και Χρονια Πολλα. ΚΑι του χρονου με υγεια κοριτσακια μου, να γιορτασουμε με περισσοτερα μελη στις οικογενειες μας!!!!

Σημερα επιτελους ανεβηκε το καταραμενο θερμομετρο πανω απο το 0. Εχουμε +1 μετα απο πααααααααααααααρα πολλες μερες και ειναι για βολτα αλλα που να πας????????

Τελικα δεν εκανα εχθες τις βαφλες :(:(:(:(:(:( Δεν πειραματιστηκα με τις συνταγες να μην παει χαμενος και ο κοπος και τα φρεσκα αβγουλακια μου. Θα τα κανονισω σημερα με κατι ωραια καραμανλιδικα λουκανινακια που εφερα απο τη Βέροια και θα φαμε και τα χθεσινα, μιας και απο αυριο ο αντρουλης μου αρχιζει νηστεια.

Εχθες το βραδυ παραγγειλαμε 3 οικογενειακες πιτσες, εγω μια χωριατικη με ντοματουλα, φετα, κασερακι και ελιτσες και καταβροχθισαμε ο καθενας μας απο 1. Η τελευταια εμεινα να την τακτοποιησουμε το μεσημερι.

Να σας ρωτησω και κατι ακομη, επειδη δεν θυμαμαι καλα...... οταν οι δευτερομανουλες νοιωσατε το μωρακι σας για πρωτη φορα, απο την επομενη μερα το νοιωθατε καθε μερα οοοοοοολη την ωρα???? Ποτε αρχιζουν να κανουν αισθητη την παρουσια τους απο το πρωτο σκιρτημα και μετα?????????

Επισης αληθευει οτι τα κοριτσακια ειναι πιο ησυχα στην κοιλιτσα απο τα αγορακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rapanaki καλημερα κ απο μενα...ευτυχως με τον παιδικο παμε πολυ καλα..ασε μπαινει στο λεωφορειακι το πρωι κ με χαιρεταει κ μου στελνει φιλακια...εχει πολυ γελιο κ μετα οταν επιστρεφει μεχρι το βραδυ που θα παει για υπνο παει στο παραθυρο τραβαει την κουρτινα κ με ρωταει μαμα ποτε θα ρθει το λεωφορειακι...????? οποτε μεχρι στιγμης ολα καλα ...

Πασχαλιτακι μου εγω αρχισα να νιωθω το φασολακι μου γυρω στις 17 εβδομαδες κ τωρα τον νιωθω αρκετες φορες στην διαρκεια της ημερας....στην κορη μου 7 μηνων την ενιωθα ετσι αρκετα κ συχνα ηταν πιο ησυχη απο τον κ φασολη....την ενιωσα πρωτα 18 εβδομαδων αλλα ηταν αρκετα ησυχη μετα εκανε πιο αισθητη την παρουσια της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokona μου τι ωραια εικονααααααααααααααααααααααααα τελικα ισως εχει να κανει με το αγορακι κοριτσακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ευχομαι ετσι να ναι ολη η σχολικη σας χρονιααααααααα και μενα τωρα μου μιλαει για το πως περναει τι κανουν τι τρωνεεεεεεεεεεεε και ειμαι χαρουμενη που και αυτος ειναι χαρουμενοςςςςςςςςςςς πασχαλιτσα μου δεν εχω γνωμη για το αν ειναι τα κοριτσακια πιο ησυχα απο τα αγορακιααααααααααααααααα ειχα βλεπεις τις 2 προηγουμενες φορες αγορακια αλλα και αυτα ηταν πολυ ηρεμαααααααααααααα αρα θα σε γελασωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου,τι κανετε;

εγω ειμαι μονη μου,ο αντρας μου στη δουλεια κ ο αντωνακης στις κουνιες με την κουνιαδα μου κ ειπα να σας διαβασω λιγαι αν κ εχω μερες να μπω κ εχετε γραψει παααρααα πολλαααα...ειλικρινα δε θυμαμαι ποτε ποτε κατι να σχολιασω.μονο σκορπια πραγματα μου ερχονται στο μυαλο.

αν θυμαστε σας ειχα πει οτι ημουν αρρωστη κ μου ειχε πει ο γιατρος να παρω αμοξιλ κ φοβομουν.την πηρα γιατι ο πυρετος δεν επεφτε με τιποτα,με παιδεψε παρα πολυ ολο κρυαδες κ γενικα ενιωθα χαλια κ πολυ βηχα κ μου ειπαν οτι ουτε ο πυρετος κανει καλο στην εγκυμοσυνη οποτε κ τη πηρα κ ο θεος βοηθος.αλλωστε μπηκα ιντερνετ κ απο οτι ειδα δεν ειμαι η μονη.

σημερα εχει τελεια μερα,επιτελους μετα απο τοσο καιρο,αν δε δουλευε ο αντρας μου θα ηθελα να παμε καπου να φαμε κ να ντυναμε κ το παιδακι μας,ετσι λιγο να καταλαβουμε αποκριες.

ειδα οτι ετοιμαζεστε κ για συναντησουλα,μακαρι να μπορουσα κ εγω να ερθω αλλα αναλογα τι βαρδεια θα ειμαι που συνηθως κ εγω παω απογευματινη.

ανυπομονω κ για την αυχενικη,δε περνανε οι μερες,εχω να δω το μωρακι απο 1η του μηνα,δεν μπορω αλλο εχω αγωνια.

τωρα θα παω στη πεθερα μου,θα φαμε εκει εχει μοσχαρι κ πουρε κ τρελαινομαι,γενικα μαγειρευει τελεια η γυναικα..κ πειναω πολυ!

πολλα φιλακια σε ολες κ καλη κυριακη να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, καλωσόρισες κι εσύ Ανθή. Δεν έχω γράψει πολύ αυτές τις μέρες γιατί είμαι ψιλοάρρωστη και από καναπέ σε κρεβάτι όλη την ώρα. Σήμερα ευτυχώς είναι και ο άντρας μου σπίτι και έχει αναλάβει όλες τις δουλειές συν μαγείρεμα συνταγής-εκπληξη. Νιώθω ήδη λίγο καλύτερα. Με πονάει απίστευτα ο λαιμός μου, έχω κομμάρες,ρίγη...3η φορά που το παθαίνω κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης..

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν? Φιλάκια σε όλες. Α, μη ξεχάσω, διάβασα το ποστ για συνάντηση στην Αθήνα. θα ήθελα πολύ να έρθω αλλά δυστυχώς δουλεύω τα απογεύματα και δε θα σας προλάβω. Ελπίζω να μαζευτείτε πολλές πολλές κοριτσούδες με όμορφες κοιλίτσες! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω καλημερουδια σας πολυλογουδες μου!!! σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα εφαγα κιολας αστερακι ζυμαρικο γιατι ο φιδες δεν μου πολυαρεσει, εκανα και το καυτο μου το μπανακι και τωρα νανι νανι γιατι το απογευμα εχω να παρω τη πεθερα μου απο το αεροδρομειο μιας και ο αντρας μου ειναι ακομη χαλια... χθες ο καημενουλης την εβγαλε στη τουαλετα με τη διαρροια.... αλλα το καλο ειναι οτι η κοκοπικου ειναι απτοηττη(να και κατι καλο που εκανε το αντιγριπικο εμβολιο)...

κοριτσαρες μου που ειστε αρρωστουλικες εγω την εβγαλα με ντεπον αναβραζον ανα 8ωρες και περασε και ο πυρετος και το ατελειωτο συγκρυο! επειδη τελικα περασα γαστρεντεριτιδα ειπα να μη παρω καθολου αντιβιωση απλως να κανει το κυκλο της και αντιμετωπησα το πυρετο με ντεπον αναβραζον!

ραπανακι μου σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις τη κοριτσαρα που επιθυμεις! τοσο σωβρακο!!!! αυτο με τους παλμους μη το πιστευεις στη σαντυ ειχα 150 με το ζορι(που λενε τα κοριτσια εχουν υψηλους παλμους) ενω στο κολοκυθα εχω σταθερα 185!!! ξερεις τι εκανα επειδη και εγω ειμαι λιγο των "πρακτικων εθιμων(ρωσοποντιακες ριζες)" εβγαλα λιγο γαλα απο το στηθος μου σταγονες δηλαδη και εκανα ενα σταυρο σε ενα τοιχο οπουδηποτε στο σπιτι... αν φυγει την επομενη μερα ο σταυρος ειναι κοριτσι αν οχι ειναι αγορι... και τις δυο φορες που το εκανα επεσα μεσα!!! αν θες δοκιμασε το δεν χανεις τιποτα... παντως πολυ γελασα με το φακο!

κοκονα εμενα η κορη μου ουτε με φιλαει ουτε με χαιρεταει ενταξει εγω κανω το σχολικο... αλλα τιποτα πολυ ανεξαρτητη απο μενα ειναι.... μονο οταν θελει κατι ερχεται και με φιλαει... ας πουμε προχθες με φιλησε και εκει που με χαιδευε εφτυσε ολη τη σοκολατα στο καναπε, αντε βγαλε ακρη τωρα απο αυτο το παιδι!

πασχαλιτσακι μου τον κολοκυθα τον ενοιωσα μεν 17βδομαδων αλλα καθημερινη παρουσια εδινε μετα την 18η βδομαδα! ασε που ειχα μαθει στη σαντυ να ειναι ενα ησυχο μωρακι με απαλες κινησεις σα φιδακι και τωρα εχω το κολοκυθα να με ταραζει και να ποναω με τις κλωτσιες του!

ανθη μου φυσικα και καταχωρηθηκες στη ταπεινη λιστουλα μας :lol::lol::lol: καλα αυτο το ιασω χρυσο θα το κανετε!!!! μακαρι να σου πανε οπως τα θες και να ειναι κοριτσακι να τα ζευγαρωσεις και εσυ....

venus μου ποτε λιγο ντεπον δεν κανει κακο δωσε το μισο απο τη κανονικη δοση και να δεις ηρεμουν σα πουλακια!!! αν δωσεις πονσταν δωσε πιο λιγο(ειναι πιο δυνατο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...