Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια καλο μεσημερι περιμενω πως και πως να φυγω απο την δουλεια και να παω στο σπιτακι μου.Νομίζω οτι το Ιασω δεν κανει μαθηματα ανωδυνου τοκετου...Ουτε εγω εχω ακουσει την μπεμπουλα,υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβαινω τπτ???Τοσο χαζη ειμαι,κατι πονακια κατα καιρους χαμαηλα ναι....αντε να δουμε.Ξερει καμια εργαζομενη δευτερομανουλα ποτε θα πρεπει να καταθεσουμε τα χαρτια για την αδεια και το επιδομα κυησης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sas koritsia!

Exw na mpw 2 meres kai egine xamos!

Eida polles omorfes koilitses pou exoun megalwsei! Ebala kai ti diki mou giati exei megalwsei arketa apo prin. Nomizw oti blepw diafora kathe ebdomada! Alla bebaia exw akoma dromo gia na ginei opws merikes wraies koilitses pou eida!!!

Tha sas pw ta nea mou kai tha sxoliasw liga apo ooooola auta pou eipate, osa thumamai!

Katarxin sugxaritiria se ola ta koritsia pou ekanan B epipedou h eidan ta mwrakia tous kai itan ola kala!!

Kai egw eida to mwraki mou xtes! Exei megalwsei polu! Einai peripou 400gr. Sunexizei na einai koritsi!

kai kaname mia mini B epipedou, opws eipes kai esu Kangaroo, kai emeis eidame ola ta organa kai einai ola kala eutuxws! Exw parei 3.5 kila! Entaksei kala pame!

Kampuli zaxarou tha kanoume sto epomeno rantebou. upothetw oti oloi to kanoun auto...de thumamai ti eipate gia auto.

Lia, kai wraia koilitsa kai wraio fonto, nomizw esu eipes oti to piercing exei maurisei? Emena den exei maurisei apla eixe arxisei na kleinei h trupa...ekana auto pou mou eipe h Kokona me tin klwsti. An den to kaneis sigoura tha sou kleisei.

Elena kai Xristinaki ti strogules koilitses einai autes? Kai h Delphine aptin arxi eixe! Teleies einai!

Charoula, de stamatises douleia akoma? Ante na kaneis kai esu ti B epipedou na paroume seira kai emeis!

Kapoia eipe gia karotsia! Kai egw exw arxisei na psaxnw...alla einai polu akriba auta ta 3 se ena. kapoios mou eipe oti mporoume na broume pio oikonomika se kapoia Italika site. Opoia kserei kanena kalo site na to grapsei na riksoume mia matia!!!

Xtes o antras mou gia dwro kserete ti mou peire? Auto pou bazeis panw apo tin kounia tou mwrou kai to trabas kai kanei mousiki!! To bazw konta stin koilitsa kai tou bazw mousiki. Mia fili mou eixe pei oti to ekane se oli tin egkumosini kai meta otan gennise to mwro itan eksikiwmeno me ton ixo auto kai otan tou to ebaze iremouse amesws!!!! Mou peire kai mia tourta kardia...paei h diatrofi gia liges meres!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μεγάλη διαφορά οι κοιλίτσα σου!!Μεγαλωσε το μωράκι σου :ymdaydream:

Κι εμένα έχει κλείσει λίγο.Πως το έκανες αυτο με την κλωστή?Εννοω πως την πέρασες?Τι χρώμα έβαλες?? :)

Με φοβιζει λιγο μηπως μαγκωσει πουθενα η κλωστη!!

Θα μου πεις,δεν σε πειραζε ολοκληρο σκουλαρικι..

Για πες μηπως δοκιμάσω.Θα κρεμεται πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia mou peira mia belona alla oxi leptoula, apo autes tis xontres, perasa mia mpez klwsti dipli, kai meta perasa ti belona apo tin trupa alla aptin anapodi, apto xontro tis meros apo kei pou perasa tin klwsti( gia na min me pligwsei). Tin perasa 2-3 fores etsi wste na einai arketa xontri h klwsti, alla na min einai sfixto polu na exei ena keno na mi se sfigei. Kai emena me fobize h idea stin arxi alla telika mia xara einai!

Den kremete katholou kale....apla afineis ena mikro keno kai to kaneis san kriko kai meta to deneis kai to kobeis konto na min kremete. Ksexasa na sou pw oti prin tin perasw kaftiriasa ligo ti belona kai tin perasa apo inopneuma!

Etsi den kleinei mou to eipe h Kokona pou to ekane kai stin prwti tis egkumosuni kai den tis ekleise kai to ekane kai twra.

An to kaneis, fora prwta mia to skoulariki sou na sigoureuteis oti den exei kleisei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα οντως εχει μεγαλωσει αρκετα η κοιλιτσα, και στα κιλα μια χαρουλα εισαι, να μην εχεις τυψεις για το γλυκο ! Συγχαρητηρια που ολα πηγαν καλα στο γιατρο!

Νενε μπορεις να πας και τωρα , εγω που εχω ικα θα παω μεθαυριο με το βιβλιαριο μου και τον τελευταιο υπερηχο ετσι μου ειπαν...Και ο θεος βοηθος στο τι θα παρουμε ετσι οπως τα κανανε...

Κατερινα μου και την αυχενικη στο ιατρειο του την καναμε ειναι μεγαλο, σε αλλο δωματιο, και εφερε γεννετιστη . Οταν θα πλησιαζουν οι μερες λεω να κανω ενα phone να δω μηπως η μαια εχει κανει λαθος,τι να πω...ποσο κοστζει στο περιπου η β επιπεδου για να ξερω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις ομορφες κοιλιτσες...

Ελενα ειδες τι ωραια η κλωστη τελικα...ειναι καλο κολπο κ δοκιμασμενο μην φοβασαι...

Ετσι οταν γεννησεις με το καλο κ επανελθεις...τσουπ βαζεις το σκουλαρικι παλι....κ ολα μια χαρα..

Λια ακριβως οπως σου λεει η Ελενα ετσι να το κανεις θα δεις θα βολευτεις κ συ...αναποδα η βελονα για να περασεις την κλωστη κ δεν θα παθεις τιποτα.

Αχ Delphine μου κ εγω ετσι ακριβως παθαινω....νιωθω πολυ μονη ωρες ωρες κ κλαιω...χωρις να υπαρχει λογος...δεν ξερω ψυχολογια χαλια...προσπαθω να σκεφτω το φασολακι μου κ ξεχνιεμαι...

Μπραβο σ'ολα τα κοριτσια που ειχαν καλα αποτελεσματα κ γερα μωρακια αντε την Παρασκευη κ η σειρα μου...μακαρι να ειναι ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα..ζηλευω βαλατε νεες φωτοοοοοοοο...!!! μα τι κοιλιες ειναι αυτες....φτου φτου....θα σχολασω κ θα παω να βαλω κ εγω αλλη φωτο αν κ δε νομιζω να δειτε διαφορα.....!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil mou s'euxaristw polu!

Kai h koilitsa nai megalwnei!

Kokona mou, nai h klwsti telika itan polu kali idea!

Xairomai pou to ekana, s'euxaristw! Kai esu me to kalo tin Paraskeui na deis to mwraki sou!

Mariagiorgos ante perimenoume kai ti diki sou nea fwto!

Egw enthousiazomai polu otan blepw ti diafora apti mia fwto stin alli!!

Delphinaki mou kai emena kamia fora me pernei apo katw. Alla prepei na skeftomaste tin kainouria zwoula pou exoume stin koilitsa mas kai na mas dinei kouragio! Basika einai kai autos o kwlokairos pou me exei melagxolisei pia kai de leei na allaksei! Enw ama exei hlio kai kalitero kairo akoma kai mia boltoula na pas sou allazei h diathesi! Upomoni koritsia pou tha paei den exei polu o xeimwnas akoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα με έχουν πιάσει οι αρρυθμίες μου κι έχω τρομάξει.Με πιάνουν καμιά φορα,μου είχε πει ο καρδιολόγος οτι δεν είναι τίποτα,να μη δίνω σημασία.Μάλλον απο τους εμετους και τις καούρες έχει επιβαρυνθει το σύστημα.Νομιζα πως σβήνω,ξάπλωσα λίγο και είμαι καλύτερα.Πίνω χαμομηλάκι.

Το έκανα το κόλπο με την κλωστη!Ημπεζ δεν μου φάνηκε πολυ καθαρή και πέρασα ασπρηΔεν ξέρω αν την πέρασα αρκετα χοντρη,αλλα απο το ολότελα.Θα την αλλάζω αν είναι.Λίγο χαζούλι μου φαίνεται :D

Κι εμένα με πιάνει αυτη η μοναξιά που λέτε..Και πρίν λίγες μέρες αν θυμάστε.. ;)

Τι να πω,ελπιζω να είναι μόνο οι ορμόνες και να μην τα έχουμε παίξει γενικως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεστε τωρα τη μοναξια και την ησυχια του σπιτιου σας γιατι μετα απο λιγο καιρο δε θα σταματατε καθολου :lol::lol::lol: να φανταστειτε πριν απο λιγο τελειωσα το ταισμα της σαντυς.....

μαρακι μου ειναι αυτες οι ψυχολογικες μεταπτωσεις ειναι και ο καιρος που ειναι χαλια... αστα να πανε... το θεμα ειναι ο καιρος δεν βοηθαει να βγουμε και λιγο εξω απο το σπιτι γιαυτο

μαριαγιωργος θα ηθελα να δω τη κοιλιτσα σου σιγουρα θα μεγαλωσε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ti kanete??egw exw trelathei shmera aptis kaoures elpizw na sinelthw to vrady na mporesw toulaxiston na koimithw giati to meshmeri...tzifos...katatalla epeidi den efaga to meshmeri logw ths kaouras peinaw sa lukos kieftiaksa zymh gia pitsoula(prwth fora ftiaxnw xeiropoihth...)kaiperimenw na fouskwsei!!o antroulis mou exei paei gia mpala kai egw sas diavazw :D:D

elena ontws i koilitsa sou exei diafora!!!ante megalwnoun ta mwrakiaaaa masssss :D:D

maraki vale kiesy den peirazei an den exei megalwsei poluuu i mpempa sou thelei na einai fit mou fenetai!!xaxaxaxax

pesta re alekla!!!koritsia de thelw pesimismo...tha ftiaksei kai o kwlokairos kai ola kala!!!xamogela den eipame!!!???anteeeeee xazoules gastroules :-*:-*:-*:-* (kiegw pou kanw ti daskala me pianei wres wres alla prospathw na to apovalw...)

aaaaaa de sas eipa avrio pame na kleisoume hmeromhnia sto dhmarxeio..mallon 3 martiou leme :D:D:D ante na mpainw sto club kiegw siga siga!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia kala ekanes! Den xreiazetai na einai polu xontro opws to skoulariki, egw tin eixa dipli kai tin perasa treis boltes. Etsi sou fainetai twra alla tha to sunithiseis! Kai egw tin allazw. Twra tin eixa bgalei extes pou peiga sto giatro kai simera tha balw kainouria. Lew na tin ksanabgalw otan paw gia tin B epipedou.

Xtinaki mou nai megalwsame!!! Kai esena omws ti koiloumpitsa einai auti!!! Teleia!

Ante kai esu me to kalo na mpeis sto club twn pantremenwn!

Aleka auto pou eipes to skeftomai polles fores oti meta ton Iounio den tha eimai xalari opws twra....opote twra ontws apolambanw tin iremia mou!! Ti na lene kai oi manoules pou tha exoun 3! pwpw! Fantazomai pws tha einai sto spiti! Zwologikos kipos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Έλενα τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή! Εγώ λέω κάθε μήνα που αλλάζω μήνα να αλλάζω και την φωτογραφία!

Αχ βρε κορίτσια εγώ νομίζω ότι θα κάνω κοιλίτσα όχι από το μωρό αλλά επειδή με έχει πιάσει μια απίστευτη λαιμαργία!!!!Μόλις τσάκισα σοκολατόπιτα... και δεν έχω ίχνος τύψης :D:D άλλη μία την τσάκιζα...!!!!Όλο λέω θα αρχίσω να προσέχω και όλο τρώω, φταίει και ότι μέχρι τώρα δεν έχω βάλει κιλά αλλά μου φαίνεται όλα μαζί θα τα πάρω έτσι όπως πάω...

Αύριο εμείς μάλλον θα ψήσουμε σπίτι! Θα έρθουν και κάτι φίλοι μας και θα το κάψουμε!!Να πω την αλήθεια όσες φορές βγήκαμε έξω τέτοια μέρα δεν το ευχαριστηθήκαμε, είτε γιατί είχε πολύ κόσμο και η εξυπηρέτηση ήταν χάλια είτε γιατί τα κρεατάκια δεν ήταν έτσι όπως τ θέλαμε οπότε είπαμε να μαζευτούμε σπίτι και να το ευχαριστηθούμε και μια άλλη φορά βγαίνουμε έξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou ti kanete eiste oles kala?

kala vlepo tis kilitses teeeleies an k na po tin ali8eia zilevo tis mikres kilitses poly vre venus 15 evdomadon k toso mikri kilitsa ??? mpravo sou ftou ftou !!! koritsia filia se oles ti paraskevi pao gia ayxeniki 8a sas exo nea aaaaaaaxtinaki pas dimarxeio e ? me to kalo me to kalo !!! aleka poso dikio exeis pragmati meta den exei epistrofi k pote den a8 einai adio to spiti k pote iremo k pote mona3ies xixixiix !!!

filakia kalhnyxta koritsia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ..!!!!

ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΧΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ.... :cry: ΑΗΔΙΑ ΠΙΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ...!!! :evil:

ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕΕΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΡΓΑ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ...ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.....ΔΕ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ??? ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ..!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια,φουσκοκοιλιτσες....

Lil moy,εισαι σιγουρη????μολις πας ενημερωσε με σε παρακαλω...αν ειναι,να το κανω κι εγω απο τωρα...βεβαια,δεν ξερω αν παιζει ρολο το γεγονος οτι δεν εχω κανει τον πολιτικο γαμο ακομη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!

πηρα και τις γενικες εξετασεις που έκανα και περιμένω να δω πότε θα παω στο γιατρο μου, του χω στειλει μηνυμα και περιμένω μηνυμα!(μοντερνοε τροπος επικοινωνιας για γιατρο!!!!). Βγηκε το λευκωμα στη γενικη ουρων 20 μοναδες!Δε ξερω αν πρεπει νανησυχησω!Ο αδερφος μου λέει όχι (κανει ειδικοτητα γυναικολογια) αλλα εγω προβληματιζομαι!Γιατι?

Σε καμια 10ρια μέρες θα παρω κ γω να κλείσω μαθήματα ανωδυνου τοκετου, απλά περιμένω να κλείσω την 24 βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!βρε αλεκα να σε ρωτησω κατι ποσο ειναι η κορη σου;τρωει;εμει κλεισαμε τα 2 το γεναρη κ εχουμε τεραστιο προβλημα με το φαγητο.αργησαμε να κοψουμε τα αλεσμενα ,βασικα τα εκοψε απο μονη της κ τωρα το μονο που τρωει ειναι τηγανιτες πατατες,βραστες κεφτεδακια ψαρια ρυζυ κ μακαρονια σκετα,τυρι σαλαμι.τιποτα αλλο.Το βασικο προβλημα ειναι οτι δεν δοκιμαζει τιποτα αλλο.οτι κ να φτιαξω το κοιταει κ φευγει.παντα ηταν δυσκολη στο φαγητο μονο το γαλα λατρευει μπορει να πιει κ 6 μπουκαλια 300ml κ εχω κ την γυναικα που την κραταει που μεχρι στιγμης την ειχα για αγια αλλα εχθες με στεναχωρησε.που εκανε κυρηγμα για τον τροπο που μαγειρευω κ οτι πρεπει να αρχισω να μαγειρευω εντελως κλασικα(τι εννοει ο ποιητης ασπρη φασολαδα ασπρο αρακα στεγνο σκετους γιγαντες κτλ)με πειραξε παρα πολυ γιατι ολοι με θεωρουν παρα πολυ καλη μαγειρησα κ οταν κανω τραπεζια ξετρελενονται.εγω ποτε μου δεν εφαγα ασπρη φασολαδα τον αρακα τον θελω κοκκινιστο κ μαλιστα με πολυ σαλτσα επισης τους γιγαντες τους θελω στην κατσαρολα κ μου αρεσει να βαζω κ λουκανικο.τελοςπαντων εχτες πηρα τηλ εαν της εδωσε αρακα κ μου απαπα δεν δινω απο αυτο το πραγμα ειναι πολυ κοκκινος εχει πολυ σαλτσα κτλ.κ τα πηρα στο κρανιο.εχτες εφτιαξα πιτσα το απογευμα κ παλι η μικρη δεν δοκιμασε.(πλακα θα χει να μου πει οτι ηταν χαλια).δεν ξερω τι να κανω!ξερω οτι δεν φταιει σε καμια περιπτωση η μαγειρηκη μου γιατι απλα δεν δοκιμαζει κ στο κατω κατω δεν μου αρεσει να μαγειρευω στεγνα απρα φαγητα λες κ δεν εχουμε λαδι και ντοματα.κ στο κατω κατω δεν δεχομαι κανενα σχολιο για το νοικοκυριο μου!απλα δεν μπορω να βρω το κουμπι της κορης μου να αρχισει να δοκιμαζει.

παντα οταν τρωμε την βαζουμε στο τραπεζι αλλα τιποτα!οταν μαγειρευω της λεω με ενθουσιασμο τι θα φαμε κ ποσο νοστιμο ειναι αλλα τιποτα.θελω την συμβουλη σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στρογγυλοκοιλιτσες μου.

Χρονια πολλα και του χρονου με υγεια να γιορτασουμε την σημερινη μερα αγκαλια με τα μωρακια μας!!!!!!!!!

Σημερα ψιλοχιονιζει εδω στην ΚΑστορια. Οτι πρεπει το κλιμα για να κλειστεις σε μια ταβερνα και να φας ακομη και τον ψηστη :o:o:o:o:o:o:o:o . Δεν ξερω αν θα παμε πουθενα, εγω να πω την αληθεια δεν εχω και πολυ ορεξη αν ειναι να ειμαστε οι 3 μας. Τσικνισμα αν δεν εισαι μεγαλη παρεα για να παραγγειλεις ολο τον καταλογο δεν λεει.....

Θα κανω το μεσημερι για τον πριγκιπα γιανχι πατατουλες με κοτοπουλο και για εμας στη γαστρα ψαρονεφρι και τηγανια, λουκανικακια τηγανιτα και πατατουλες και σαλατα. Για το βραδυ εχει ο θεος ;);););););)

Καλα να περασουμε ολες και κοριτσια φατε χωρις τυψεις. Η μερα το επιβαλλει ;););););););););) Τα λεμε αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Kali Tsiknopempti!!

Ti kanete simera? Edw pali brexei! Exw barethei na brexeiiii!!!

Emeis mallon spiti tha tsiknisoume me filous.

Lil, auta ta mathimata anodinou toketou pou les einai se dimosio nosokomeio?

H meso tou giatrou sou ta kanonizeis?? Yparxei kati tetoio pou mporoume na kanoume kai na mas

to kalupsei to IKA??? Opoia kserei as mas enimerwsei! Re koritsia tin Triti rwtisa ti maia ti paizei twra me to IKA kai mou eipe oti auto pou isxuei twra einai oti to IKA mas dinei ena epidoma prin ti genna kai ena meta. Kserei kaneis leptomereies??

Venus esu trwge kai min anisixeis exeis polu perithorio na kaneis kai ligi koilitsa! Alla na deis pou tha sou arxisei siga siga na fouskwnei kai apto mwraki. Egw eida megali diafora meta tin 16-17 ebdomada.

Kikitsa gia na to leei o aderfos sou pou kserei den tha einai kati anisixitiko! Min agxwnesai!

Nancy, de kserw na sou pw gia tin kori sou giati den exw allo paidi, alla auto pou sigoura kserw einai oti den tha dexomoun apo mia kseni na mou leei pws kai ti na mageirepsw. Oso kai na min kserw gia to thema paidiou, h logiki mou leei oti de mporei na tis dineis mono stegna fagita! Egw eixa dei kai mia ekpompi pou eixan auto to thema, oti ta paidia den ta trwne ola, kai legane oti mporeis na ta liwneis auta pou den tous aresoun kai na ta krubeis mesa se fagito pou tous aresei gia na eksikiwnontai me kapoies geuseis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας απο το κλικλικοσπιτο(μας αρεσει η κυρια κλικλικου γιαυτο)... πινω το καφεδακι μου και περιμενω το μπαμπα μου να μου φερει ξυλα για το τζακι αλλιως το τσικνισμα θα το κανω στο τηγανι :lol::lol::lol:

νανσυ μου η σαντυ ειναι σχετικα ευκολη στο φαι, τι θελω να πω.... τρωει τα παντα και εκεινη αποφασισει αν της αρεσει ή οχι. ποτε δεν εκανα νεροβραστα φαγητα, απο 9μηνων ετρωγε απο το δικο μας φαι με το αλατακι του και το πιπερακι του και φυσικα ουτε στη μαμα μου επιτρεπω να κανει τα νεροβραστα.... υπαρχουν ομως φορες που δεν τρωει τιποτα και αλλες φορες που απο το πολυ φαι κανει εμετο(οπως χθες). εμεις δυστυχως δεν ειμαστε τοσο προχω στα δοντια εχουμε μονο 12 και δυσκολευεται ακομη στα κομμενα, απλως το κολπο που της κανω ειναι να την αφηνω μονη της να δοκιμαζει ενταξει κανει το χαλι χαλια και αλλαζουμε ρουχα συνεχεια, αλλα μονο που τη βλεπεις να περνει το κουταλι και να προσπαθει να το φερει στο στομα το φαι ησυχαζεις γιατι αρχιζει και γινεται ανεξαρτητη και αυτη αποφασιζει αν το φαει. αλλο τροπο που κανω ειναι να τη βαζω στο καρεκλακι με το youtube στα ζουζουνια τερμα και να την ταιζω εγω(μου περνει μια ωρα αλλα τρωει 300μλ φαι ετσι γιατι ξεχνιεται και ανοιγει το στομα), και αν ειναι να φαει καποια φρουτοκρεμα που δεν θελει της βαζω στο κουταλακι τη κρεμα και στη μυτη του κουταλιου το αγαπημενο της γιαουρτακι και νομιζει πως ειναι αυτο και το τρωει! επισης να λιωνεις τα υλικα που δε θελει να τρωει ας πουμε τρωει ψαροσουπα λιωσε ολα τα λαχανικα και τις πατατες και ασε κομματακια το ψαρι... δεν της αρεσει ετσι κανε ψαροκροκετες στο φουρνο με πατατουλες φουρνου αλλα κομμενες σαν τηγανιτες και κοψε και ετσι και τα λαχανικα και βαλτα και αυτα στο φουρνο και να δεις θα τρελαθει. εμενα η σαντυ πινει το πολυ 300μλ γαλα και μη νομιζεις δεν της αρεσει η πιτσα καθολου μονο το τυρακι απο πανω! επειδη πινει πολυ γαλα αλλαξε της το ενα μπιμπερο με χυμο ειτε φρεσκο πορτοκαλι ειτε εμποριου (αν δεν τα πινει και κιντερτε κανει) μπας και αρχιζει και μειωνει το γαλα γιατι ειναι υπερβολικο.... νερακι πινει???

κικιτσα το λευκωμα δεν ειναι τιποτα απολυτως ειτε δεν πλυθηκες καλα, ειτε σε ταλαιπωρει μια μικρη ουρολοιμωξη, ειτε καμια κολπιτιδα. τιποτα το ανυσηχιτικο για το μωρακι σου και μαλλον δεν θα παρεις αντιβιωση με πολυ νερο θα το ξεπερασεις!

αχ ακομη δεν ηρθε ο μπαμπας... σε λιγο ετοιμαζω τηγανι! νανσυ αν και εχει φαει η μικρη στο παιδικο(ελπιζω δηλαδη γιατι χθες ειχε φασολαδα και ουτε απο εξω) θα της φτιαξω σουβλακια κοτοπουλου με λαχανικα αλλα την βλεπω να τσακιζει τα μπριζολακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ νερο πινει κ χυμους πινει απλα οτι κ να της βαλω το κοιταζει κ φευγει.στα γενεθλια της 20 φαγητα ειχα φτιαξει ολα τα παιδακια ειχαν ξεσκιστει στο φαι κ η δικη μου δεν δοκιμασε τιποτα!!μονο τα γλυκα ξεσκιζει.αφου τησ λεω θα σου φτιαξω παστιτσιο με σαντυγι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τσεβουλα μου σε ξεχασα εσενα τελικα τι εγινε με τη γιατρο σου το επετρεψε το ταξιδι???

μαριαγιωργος γιατι απριλη θα την δεις ο μαρτης στο πηγαδι κατουρησε????

παστιτσιο με σαντυγι? τελειο! προσπαθησες να μαγειρεψετε μαζι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ τι τραβατε για να φατε τα βλασταρια σας (αλεκα αγχωνομαι),ετσι ειναι elena σωστα σου ειπαν αυτα δινουν,νομιζω για τις κοπελες που ειναι αμεσες ασφαλισμενες(δηλαδη που εργαζονται)... Lil,Εγω πήγα shmera στο Ιka αλλης περιοχης βεβαια και μου ειπαν οτι το επιδομα κυησης θα το παρω αφου σταματησω απο την δουλεια, 56 μερες προτου γεννησω.Εσένα τι σου ειπαν?nancy,πολυ κακως που σου ειπε τετοιο πραγμα η κοπελα που κραταει την κορη σου.....Δεν εχεις τροπους,εστω και να ειχε αποψη να το ελεγε με διαφορετικο τροπο,πολυ καλά κανεις που χρησιμοποιεις τοματουλα στα φαγητα σου,γινονται πολυ πιο νοστιμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νενε μου και εμενα που δεν εργαζομαι τωρα αλλα εχω τα ενσημα για να παρω το επιδομα καταθετω στον 7ο μηνα που περνεις την αδεια κυησεως...θελουν απλως τα τελευταια 2χρονια αν δεν κανω λαθος να συγκεντρωνεις 200 ενσημα και το ΠΗΤ απο το γιατρο σου

τελικα τι εκανες με τα αυτοκολλητα τα παραγγειλες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...