Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πως εφόσον ξυπνάει για να θηλάσει, είναι δύσκολο να πάει στο δωμάτιο. Σε αυτό εγώ δεν είμαι απόλυτη…όπως με πάει η μικρή. Δεν θα την πιέσω καθόλου. Εξάλλου, της έχουμε πάρει κρεβάτι στο πάτωμα που άνετα χωράω κ εγώ ή ο άντρας μου, οπότε αν δυσκολευτεί ίσως μεταναστεύσει ένας από τους δυο εκεί 😂   Τώρα με τα φρουτάκια ίσως ήταν κ τυχαίο, αλλά θα σας πει κ ο γιατρός που θα πάτε. Στην δικιά μου το φρούτο δεν αρέσει ιδιαίτερα…ίδια εγώ 😂 είναι πιο πολύ των λαχανικών χωρίς κρέας κυρίως.  Αχ αυτό το μπρούμυτα όταν ξεκίνησε έτρεμα!! Μάλιστα γυρνούσε με τέτοιο τρόπο το κεφάλι στο στρώμα, που έβλεπα ξεκάθαρα πως πατιεται η μύτη της και αναρωτιόμουν πως αναπνέει!! Πλέον κοιμάται μόνο έτσι, αλλά γυρίζει όπως θέλει αυτή. Έχω διαβάσει πως όταν γυρίζουν μόνα τους, σημαίνει πως μπορούν να το διαχειριστούν. Κάνε μια ερώτηση και στον γιατρό.  Μπανακι κάναμε μια αποτυχημένη απόπειρα, οπότε δεν έχω σωστό συμπέρασμα για το εάν της άρεσε! Θα δοκιμάσουμε ξανά και θα πάμε και διακοπές λίγες μερούλες, που ελπίζω να της αρέσει! Εσείς έχετε και την μικρή που φαντάζομαι πλέον θα θέλει τα μπανακια της Ε;
    • Ααα επίσης ξέχασα να σας πω κοιμάται μπρούμυτα ο κύριος και φοβάμαι τόσο πολύ αλλά γυρνάει μόνος του..
    • Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Με το καλό και στα δικά σου ευχάριστα τη Δευτέρα!!! Αναμένουμε!!! 🙏🙏🙏🙏 Υγιή μωράκια να έχουμε όλες μας κορίτσια, πάνω από όλα!!!  Φύλο μου είπε μεταξύ 17ης και 20ης θα ξέρουμε σίγουρα.. αν δεν πεταχτεί κανά πουλάκι τσίου μέχρι τότε... 🤣🤣🤣🤣 Με μια φίλη μου που τα λέγαμε χθες πάντως, κοριτσάκι της είχαν πει στην αυχενική και ένα μήνα μετά ο γιατρός τής είπε αγοράκι.. δεν είπα τίποτα στον άντρα μου, μη παίρνουν αέρα τα μυαλά του!! 😝🤣🤣🤣🤣 Πρόσεχε με το αμυγδαλελαιο!!! Ρώτα πάντα το γιατρό σου πριν χρησιμοποιήσεις το οτιδήποτε και αν σου λένε!!! Ο γιατρός μου το απαγόρευσε το αμυγδαλελαιο, μου είπε ότι προκαλεί συσπάσεις και έχουν βγει έρευνες ότι συνδέεται με πρόωρο τοκετό!! Ακόμα και τα φυτικά θέλουν προσοχή.. μη παίρνεις τίποτα χωρίς να ρωτάς πρώτα!! Της Frezyderm τα προϊόντα μου έχει δώσει το οκ να χρησιμοποιώ και αν θέλω κάτι ποίο οικονομικό, ελαιόλαδο είπε ότι πιο αγνό.. μόνο που με την τιμή του ελαιολάδου ήθελα να του πω, ούτε στη σαλάτα δεν μπορούμε να το βάζουμε..😂😂😂 τι ποίο οικονομικό λέει;;; Αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ αυτή τη λαδιλα πάνω μου, δεν το αντέχω.....! Όχι προτιμώ να μην βάζω τίποτα... Όταν αρχίσει να μεγαλώνει η κοιλιά τότε θα πάρω.. Ναι.... όχι, με αυτά τα δεδομένα αναγκαστικά εκεί θα γεννήσεις τώρα... 😕 Πωπω τι όμορφη εικόνα!! Πλέον θα ξαναταξιδεψεις με το παιδάκι σου!!! Αχ βρε κοριτσάκι μου!!! Με το καλό να το κρατήσεις υγιές στην αγκαλιά σου να μας έρθετε του χρόνου στις πρώτες του διακοπές!!! 😍😍😍😍😍😍
    • Ευχαριστούμε!! Μου είπαν μήπως εξαιτίας του έκανε εμετο..το σταμάτησα μετά ξαναεδωσα και έκανε πάλι μια φορά εμετό οπότε πάλι σταματήσαμε και περιμένω νέες οδηγίες την Δευτέρα..εγώ πιστεύω άσχετο είναι γιατί την πρώτη φορά που έκανε τους εμετούς είχε ήδη 10 μέρες που έτρωγε κανονικά το μωρό φρουτάκια..εμείς το βράδυ ακόμα παιδευομαστε αλλά και με την πρώτη μου έτσι ήταν τουλάχιστον μέχρι 14 μηνών..εγώ τον έχω σε παρκοκρέβατο στο δωμάτιο μας και θα τον κρατήσω μέχρι τουλάχιστον να σταματήσει ο αποκλειστικός θηλασμός αλλιώς δεν βγαίνει χαχα έχουμε και την μικρή μαζί στην μέση θα πάνε μαζί πακέτο στο δωμάτιο τους τον χειμώνα🤗 μπανακι κανατε??.😝
    • Γιατί, 1ον "στράβωσε" το πράγμα με την αποζημίωση και πάμε σε έφεση, το μόνο θετικό είναι ότι θα πάρω ένα ποσό άμεσα αλλά ήθελα να τελειώνω με αυτό μετά απο τόσα χρόνια... το ατύχημα έγινε τον Οκτώβριο του 2020 και δε φαίνεται να τελειώνουμε πριν τον Ιούλιο του 2025!!! 2ον εδώ και περίπου 20 μέρες προσπαθώ να βρεθώ με τον μπαμπά της μπουμπούς και όλο το ακυρώνει. Εχθές λοιπόν του έδωσα τελεσίγραφο. Ή θα έρθει εκείνος όταν δε δουλεύει ή θα πάω εγώ στη δουλειά του σε ώρα που δεν έχει κόσμο και θα τον περιμένω να σχολάσει!!!  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...