Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Καλησπερα, κι ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση,γιατι αυτες τις μερες ενιωθα πολυ χαλια και κυριολεκτικα εκτος απο τουαλετα δεν εκανα βημα απο το κρεβατι.

Οπως ειπες Αλεκα μου οταν εχεις κι αλλο παιδι στο σπιτι ειναι λιγακι δυσκολο να ανταπεξελθεις στα παντα, το βλεπεις κι εσυ που η δικια σου ειναι κ πιο μικρη.Εκανα καποιες δουλιτσες εκεινη την ημερα ψιλοκουραστηκα και οταν ηρεμησα και ξαπλωσα τοτε ενιωσα κατι να "τρεχει" και κατευθειαν στον γιατρο μου και επειδη δεν ειχα συσπασεις η πονους μου ειπε ξαπλα και σε 2 μερες ερχεσαι να σε δω,ευτυχως τωρα ολα αρχιζουν να παιρνουν σιγα-σιγα,αλλα το κυριοτερο θα πρεπει να προσεχω αρκετα απ'δω και περα για να μπορεσω να γεννησω οταν ερθει η ωρα μου και οχι νωριτερα.

jTBrp2.png

IEkup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

veta moy,ολα θα πανε καλα,μην αγχωνεσαι.

venus 82,το ιδιο και για σενα,θα πρεπει να μην τρεχεις,τοσες υποχρεωσεις ,παιδι,δουλεια ,μεταπτυχιακο,ζορικο το προγραμμα σου.

Ανθή μου να σκεφτεσαι τουλαχιστον οτι εχεις δουλιτσα,μια χαρα θα τα καταφερεις,απλα δεν θα χορταινεις να βλεπεις το μωρακι ολο θα το ζουπας.

tsevoula,θα αλλαξει η διαθεση σου και εγω καπως ετσι ειμαι,ολο το σ/κ περιμενω,τις καθημερινες μετα την δουλεια δεν μπορω να παρω τα ποδια μου.

Σημερα θα παω στο ιασω το απογευμα για να δουμε την μπεμπουλα στον υπερηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι μου κάνετε? Δεν βλεπω πολύ κινηση σήμερα!!

tsevoula να σκέφτεσαι θετικά οι μεταπτώσεις αυτές ειναι και αυτές απο τα συμπτώματα τηε εγκυμοσύνης, να δεις που απο τι στιγμη που θα το νιώσεις για τα καλά το μωράκι σου θα αλλάξει πολύ και η διάθεσή σου.

Ανθη εγραψες τοσα πολλά απο το κινητο εγω ουτε μηνυμα δεν μπορώ να γραψω το βαριέμαι. Στην Αγγελική οταν το ειπαμε ειχα κάνει ήδη την αυχενική και της ειπαμε οτι ειναι μπεμπης δεν την έχω ρωτήσει αν ειχε προτιμηση αλλά δεν νομιζω να μου ελεγε και κάτι.

este καλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλο να γενηθεί το αγοράκι σου. Για το ζακχαρο ξερω οτι πολλές κοπελες το εμφανιζουν στην εγκυμοσύνη με ρυθμιση σωστή στην διατροφή δεν θα έχεις προβλημα ουτε εσύ ουτε το μωράκι σου, απλά οταν γεννηθει το παρακολουθούν το πρωτο 24ωρο και απόσο γνωρίζω μετα την εγκυμοσύνη υποχωρει.

κικιτσα περαστικά να μας πει νεα σου που θα δεις την μπεμπουλα σου σήμερα.

Μαράκι καλή αρχη με την γραφειοκρατια του πολιτικού ποτε με το καλο ο γάμος?

Νάνσυ μην την πιέζεις οταν νιωσει έτοιμη θα σας τα πει μαζεμένα, ταλαιπωρήθηκε πολύ η μικρούλα σου, ευχομαι να μην σας ξανατύχει τιποτα άσχημο, να ειναι πάντα καλά.

Αννα για πες μας εντυπωσεις απο τον νέο γιατρο, έμεινες ευχαριστημένη?

Εγώ δεν έχω κανενα νεο, ο μικρούλης κουνιετε αρκετά πια και εγώ εφτασα τα +4 κιλά. Θα πάω την μικρή τώρα το απογευμα σε παιδότοπο να παιξει και να πιω καφεδακι με μια φιλη. Σας χαιρετώ για την ώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες και υπεροχες κοιλιτσες τι κανετε μπηκα για λλιγο πριν παω στον γιατρο μου να παρω κατι αποτελεσματα εξετασεων για την κυστικη οινωση και να δω τι κανει και το μπεμπακι μας

τι κανετε?πω πω πω ολο διαβαζω λκαι δεν τελειωνωωωωωωωας δω τι θυμαμαι

este μου καλησπερα και απο μενα καλως ηρθες και με το καλο να υποδεχτεις το αγορακι σου ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος και να μην σε ταλαιπωρησει το ζαχαρο

maxim μου βλεπω και συ ηθελες κοριτσακι αλλα τελικα ο αντρουλης σου δεν εκανε την διαφορα που περιμενες αν εχεις κουραγιο θα πας για το επομενο χι χι χι χι χι χι χι χι

πω πω νανσυ μου λογικο με αυτα που περασατε περσι να αποφασισεις να την κρατησεις σπιτι και να μην την στειελεις παιδικο σταθμοοοοοοοο ειναι δυστηχως δυσκολλο να εχεις πιο μεγαλα παιδακι ακια να πηγαινουν παιδικο και ξαφνικα να εχεις και μωρακια στο σπιτι και να προσπαθεις να τα προφυλαξεις απο ασθενειες που φερνουν τα μεγαλα απο τον παιδικοοοοοοοοοο αν μπορεις και εχεις βοηθεια να την κρατησεις

κικιτσα μου και συ σημερα θα πας στον γιατρο να δεις το μωρακι σου?με το καλο και περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου

veta μου να προσεχεις και οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι ξερω οτι δεν ειναι τοσο ευκολο να γινει οταν εχεις και αλλο παιδακι αλλα εσυ πρεπει να ξεκουραζεσαι για να καταφερεις να γεννησεις στην ωρα σου οπως λες και οχι νωριτερα καλη ξεκουραση λοιπον και να σκεφτεσαι θετικααααααααααααααααααααα

nansy μου και μια φιλη μου η κορη της ακριβως το ιδιο πραγμα επαθε μετα το νοσοκομειο τους κοιταζε παραξενα και καχυποπτα και δεν πολυμιλαγεεεεεεε αλλα οπως ειπε και η αλεκα ειναι το σοκ που περνανε και μετα δεν μας εχουν εμπιστοσυνηηηηηηηηηη αστη και σιγα σιγα θα επανελθει χωρις να την πιεζεις

venus μου και συ πρεπει να ξεκουαραζεσαι και το δικο σου προγραμμα ειναι πολυ απαιτητικοοοοοοο

nene με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου αντε περιμενουμε και το δικα σου νεααααααααααααα

kangaroo μου μια χαρα εισαι απο κιλακιαααααα σιγαααααααααααααααα να προσεχετε στον παιδοτοπο πολλα παιδακια ειναι αρρωστουλια μην κολλησετε τιποταααααααααααααααααααααααα φιλακια σε ολες τα λεμε μετααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!

Ti kanete! Polla grapsate kai den ta prolabainw!

Vata egw fobamai polu tin apokollisi...kai mia fora pou me epiasan ponoi epeidi prin eixa sikwsei ena ksulo gia to tzaki kai mou fanike ligo baru nomiza oti apo auto to epatha kai noniza oti itan apokollisi. Esena pws sou egine?? Sikwses kati?? Thelei prosoxi, alla afou einai kala to mwraki ola kala!

Nancy ap'oti kserw ta dudima einai mono apti gunaika opws eipes. O antras dinei ekatomuria spermatozoaria enw h gunaika mono 1 oario peftei kathe mina meta tin periodo kai auto gonimopoiitai. An omws h gunaika exei klironomikotita mporei na pesei ena oario apo tin kathe salpigga, diladi 2, kai afou uparxoun toooooosa polla upopsifia spermatozoaria gonimopoiountai kai ta 2!! Auta ta kserw giati egw exw klironomikotita kai to epsaksa gia na dw ti paizei kai ematha auta.

Anthi mou emena eutuxws grafoun eksetaseis arxes Maiou kai stamataw kai meta pali ksekiname mesa me teli Septembri. Entaksei de lew kala einai ena 3mino pou tha katsw me to mwraki mazi, alla tha ithela ligo parapanw. Kai esu ligo tha katseis. Duskolo auto. To sumantiko einai na exeis kapoion diko sou na menei me to mwraki. Emeis den exoume tha douleuoume kai oi 2 kai den kserw akoma ti tha kanoume.

Kokona, auto pou les me ta agglika exw kai egw skopo na to kanw, alla den imoun sigouri an einai kalo na milaei o enas agglika kai o allos ellinika mipws mperdeutei to paidi, thelw na rwtisw enan eidiko. Exw pei tou antra mou na milame kai oi duo agglika alla epeidi den einai h mitriki tou glwssa nomizw tha duskoleutei na to kanei. Esu pws kai to kaneis auto, exeis kapoia sxesi me agglika, sugnwmi alla de thumamai an to exeis anaferei. H Aleka thumamai oti eipe oti einai o antras tis ellinoaustralos.

Se ola ta upoloipa koritsia filia polla!!

Elpizw auto to triimero na exei kalo kairo na bgoume oles oi koilitses boltoulaaaaa!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA MOY SIMERA OLI MERA XAPLA PONAKIA ARKETA!! XAPAKWTHIKA TI NA KANW!!FOVAMAI ME AUTES TIS SUSPASEIS POLY MIN GINEI TIPOTA!! VETA MOU PROSEXE KOUKLITSA MOU XAPLA KAI YPOMONI THA PERASEI!!!PERASA KAI EGW MIA APOKOLLISI EINAI KAI O PLAKOUNTAS MOU XAMILOS THELEI PROSOXI EUTUXWS PERNAEI O KAIROS GRIGORA.LIL MOU EXW KAI EGW ANTISOMATA THYROEIDI ANEVASMENA DEN PROKEITAI NA KATEVOUN POTE MOU LEEI I ENDOKRINOLOGOS MONO NA PARAKOLOYTHW TIS T4 T3 KAI TA ALLA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιαααααααα!!!!!!!!!!μολις γυρισα απο τον καφε ...ειχε τελεια μερα σημερα με ηλιο κ πηγαμε με μια φιλη για καφε παραλια,βολτα αριστοτελους κ εννοειτε στα μετα στα μαγαζια!!!!αχχχχχχχχχχ.............ωραια ρουχα ειχε...αλλα.......!!!!!!! :?:? κοριτσια μαγνησιο δεν παιρνετε για να μην εχετε πετρωματα?σε εμενα μου ειχε δωσει απο την αρχη για τις κραμπες κ για τις συσπασεις μου ειπε..καμια φορα ξεχναω να τα παρω(γιατι ειναι 3 την μερα)κ οντως η κοιλια πετρωνει.. καλα αποτελεσματα οσες πηγαν σημερα γιατρουλι!!!!! :):):):) εστε καλως ηρθες στην παρεα μας!!!με το καλο να ερθει ο παιδαρος σου!!!! οσο για το γαμο ακομα δεν ξερουμε..θα παμε την δευτερα σε εφημεριδα να το δηλωσουμε κ μετα θα παμε ολα τα χαρτια στον δημο κ θα τους πουμε ημερομηνια..πιστευω μαλλον την μεθεπομενη βδομαδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

phga sto iasw shmera kai tha ksanapaw thn trith gia b epipedou.o logos pou phga shmera einai epeidh akomh den eiixa akousei to mwro h akomh etsi pisteya,grafate kai eseis oti ta katalavainete kai agxwthhka polu...telika ola kala einai polu zwhrh,sugkinhthka...kale mou edeikse kai ta routhounia ths...........trelathhka.....re koritsia,zhleyete fraoules....egw olo fraoules thelw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο νενε και λογικο ηταν να αγχωθεις!!! ολα τελεια ομως κ θα την νιωσεις πολυ συντομα!!!! :):):):) κ εγω ζηλευω πολυ!!σημερα ηταν μια στην παραλια που ετρωγε με ορεξη το παγωτο κ με ετρεχαν τα σαλια μολις την ειδα ετσι~!!!!!!! στο καφε που κατσαμε δεν ειχε :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια, διάβασα όλα τα μηνύματα αλλά ως συνήθως δε θυμάμαι ποιος έγραψε τι..Συγκράτησα όμως πως κάποιες κοπέλες έχουν κακή διάθεση, συμβαίνει σε όλες μας τελικά. Στέλνω πολλή θετική ενέργεια σε όλες και εύχομαι ο καιρός που θα κρατάμε τα μωράκια μας να έρθει γρήγορα,ώστε όταν τα κοιτάμε να ξεχνάμε τα πάντα!

Η αποκόλλιση είναι ο φόβος και ο τρόμος μου..Περαστικά στην κοπέλα που την πέρασε...Τι πρέπει να προσέχουμε τελικα..? Υπάρχουν κάποιες ενδείξεις..? Ή θα το καταλάβουμε μόνο αφού έρθει.? Το ίδιο και για τις συσπάσεις, δεν έχω ιδέα τι είναι και δεν παίρνω ούτε μαγνήσιο.

Delphine με το καλό ο γάμος, ευχάριστες στιγμές είναι αυτές, γιατί να μη τις χαρούμε??

'Elena C. και εγώ μέχρι τέλη Μαίου λέω να δουλεψω. Βλέπω έχουμε 10 μέρες περίπου διαφορά για να γεννήσουμε. Λες να είναι αργά..?

Υπομονή για το ζάχαρο κύησης, είναι μπελάς και το ξέρω..Κρατάει όμως λίγο και σίγουρα το μωράκι δεν φορτώνεται με ζάχαρες που όλο κακό κάνουν. Μακάρι να μπορούσα να περιοριστώ και εγώ..:( Καμπύλη σε 2 εβδομάδες, τρέμω την ώρα και την στιγμή....

Φιλάκια σε όλες τις κοπέλες, εύχομαι καλό 3ήμερο! Τέτοιο καιρό του χρόνου θα έχουμε και ένα μωράκι μαζί μας, χιχιχιιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω.... η μικρη κοιμαται αλλα θα ξαναεπισκεφτω το δωματιο της μπας και πιει ολο το γαλα γιατι ηπιε το μισο σημερα!!! εκανα και ενα ζεστο καυτο μπανακι και το ευχαριστηθηκα, λειπει και ο μπαμπας μας για να δει τη μπαλα μια χαρα και επιτελους ΘΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΓΩΤΑΚΙ με ειχατε σκασει!!!!

ελενα μου μια αποκολληση δεν ειναι επειδη σηκωσες κατι βαρυ ή κουραστηκες εκεινη τη μερα υπερβολικα ειναι και ποσο εξαντλεις καθημερινα τον οργανισμο σου και την παθαινεις.... αυτο που πρεπει να φοβομαστε ολες ειναι οι συσπασεις που μπορει να δημιουργηθουν νωριτερα χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα!

ντελφιν μου με το καλο ο γαμος!!! εγω μαγνησιο δεν εεχω παρει ακομη με βλεπω μετα τον 6ο να το ξεκινησω και στη σαντυ τα ιδια....

ναι boub και εγω τη ρημαδα καμπυλη ζαχαρου τη φοβαμαι γιατι δεν θα αντεξω και θυροειδη και ζαχαρο!!!! περιπου 10 του μηνος θα τη κανω γιατι ο γιατρος μου θελει τα αποτελεσματα οταν θα με δει αρα καμια βδομαδα νωριτερα θα την κανω!

νενε μου αληθεια πηγες να δεις γιατι δνε ακους το μωρακι σου? δε σε πιστευω!!!!!! πρεπει να εισαι ηρεμη και να χαιδευεις την κοιλιτσα σου και να δεις που θα την ακουσεις να χτυπαει! τη σαντυ την καταλαβα 21βδομαδων γιατι ηταν υπερβολικα ησυχη ή οταν χτυπαγε εκανε πολυ απαλα χτυπηματα.... τα κοριτσια μας ειναι κυριες γιαυτο!

νατασα εχεις δικιο περναει παρα μα παρα πολυ γρηγορα ο καιρος!!!! να δεις και μολις φτιαξει λιγο και ο καιρος ολα θα ειναι πιο γρηγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ είμαι μια χαρούλα! Η μύτη μου δεν είναι πλέον βουλωμένη και έρχεται ένα ωραιότατο τριήμερο!!! Πολύ χαίρομαι! Επίσης χαίρομαι πολύ που η καλή μου μανούλα βγήκε στη σύνταξη! Με βοηθάει όσο μπορεί! Έχω και την πεθερά μου αλλά όπως και να το κάνεις μάνα είναι μόνο μία, έτσι δεν είναι;;

este καλωσήρθες!!! Με το καλό να γεννήσεις το αγοράκι σου! Δυστυχώς δεν έχω γνώση περί ζαχάρου...Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια! Θέλει προσοχή μεγάλη στη δατροφή!

maxim δυνατό γονίδιο έχουν τα αγορόσογα :lol::lol::lol: Γι' αυτό κι εγώ πιστεύω ότι θα πάω στον επόμενο υπέρηχο και θα μου πουν "ουπς, να τη και η τσουτσού" :lol::lol::lol::lol: Γερά να' ναι τα μωράκια μας!

Νάνσυ κληρονομικότητα από παντού ε;;;;; Φοβερό! Είχες δει στον ύπνο σου για δίδυμα;; Εγώ πάλι ό,τι βλέπω στον ύπνο μου συμβαίνει το αντίθετο..Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου είχα δει ότι περιμένω κορίτσι και γι΄αυτό ήμουν σίγουρη πως θα έχω κορίτσι...Αγόρι έκανα :lol::lol::lol: Επίσης, από μητρικό ένστικτο πάλι τζίφος :lol::lol::lol::lol: Και ο Πάνος (ο γιος μου) κολλάει σχετικά εύκολα και δε θα ρίσκαρα να τον πάω παιδικό τώρα που θα έρθει το νινί στο σπίτι.....Πάντως αυτή η εποχή είναι ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ :evil::evil::evil: Έλεος πια..Όλοι οι μαθητές μου είναι μέσα στη γρίπη..

Κικίτσα σου εύχομαι περαστικά!!!!

Αλέκα μου κι εσύ νωρίς θα γυρίσεις στη δουλειά..Τουλάχιστον γεννάς Ιούνιο. Εγώ έχω ΠΗΤ 26 Αυγούστου και θα πρέπει να γυρίσω 15 Σεπτέμβρη..Καλό;;;;;;; Τουλάχιστον μακάρι να μη φάω πάλι όλο το μήνα...

Βέτα εύχομαι να πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ από εδώ και πέρα.Να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς. Δουλεύεις;; Αν όχι κοίτα να το εκμεταλλευτείς στο έπακρο!

nene αυτό σκέφτομαι (ότι δηλαδή έχω δουλίτσα) και γι' αυτό θα γυρίσω τόσο νωρίς στη δουλειά..Σκέφτομαι να ζητήσω λιγότερες ώρες για του χρόνου..Να δουλεύω τουλάχιστον 2-3 μέρες την εβδομάδα..Πάντα βέβαια με την προϋπόθεση ότι θα ξαναπάρω τις ώρες μου πίσω τη μεθεπόμενη χρονιά..Προσπαθώ να μην αγχώνομαι και ελπίζω ότι όλα θα πάνε καλά..Νιώθω καλά τουλάχιστον που έχω τη μαμά μου και θα με βοηθά..Είδες που όλα ήταν καλά με την μπεμπούλα σου;;; Μην ανησυχείς. Σε λίγο θα αρχίσει να κλωτσάει και δε θα σε αφήνει με τίποτα!

Κατερινάκι μια χαρά τα κιλάκια σου για την εβδομάδα που είσαι! Εγώ βαρέθηκα πια με το θέμα των κιλών. Μου έρχεται να πετάξω τη ζυγαριά από το παράθυρο και να μην ξαναζυγιστώ μέχρι να γεννήσω..Θα πετάξω όμως και του γιατρού για να κάνω σωστή δουλειά ;):lol::lol: Αχ, άντε να κλωτσήσει και το δικό μου το νινί.....

Ραπανάκι τι κάνουν τα αντράκια σου;; Καλές βγήκαν οι εξετάσεις σου;;; Σε ποιο νοσοκομείο τις έκανες;;;

Ελενάκι μέσα στην ατυχία μου είμαι και τυχερή. Έχω τη μαμά μου η οποία βγήκε και στη σύνταξη εδώ και 2 μέρες. Έχω και την πεθερά που μένει και κοντά αλλά όσο να' ναι τη μαμάκα μου την προτιμώ. Στον Πάνο με βοηθούν και οι δύο! Στο γιο μου κάθισα 6 μήνες γιατί γέννησα Μάρτη. Τέλεια ήταν. Τώρα το προγραμμάτισα και ευτυχώς έμεινα έγκυος. Για Ιούνιο πήγαινα αλλά Αύγουστο αποφάσισε να έρθει το νινί! Θα δυσκολευτώ πολύ το ξέρω αλλά ελπίζω πως θα αντεπεξέλθω..Ας γεννηθεί με το καλό και βλέπουμε..

Τι σκέφτεστε εσείς για τη μπουμπού;; Βρεφικό σταθμό ή κοπέλα στο σπίτι;;; Ούτε η μαμά σου ούτε η πεθερά σου είναι κοντά;;;

NATASAMARIA κάτσε ξάπλα, πάρε και το μαγνήσιό σου και όλα θα πάνε καλά! Μην ανησυχείς!

Delphine και ο δικός μου γιατρός μου έδωσε μαγνήσιο από την αρχή. Στο γιο μου που δεν πήρα ποτέ είχα πονάκια συνέχεια..Τώρα δόξα τω Θεώ τίποτα (ακόμα τουλάχιστον..)

Κορίτσια στην πρώτη εγκυσμοσύνη με είχαν αφήσει στην τύχη μου...Ούτε καμπύλη ζαχάρου έκανα, ούτε papp a, ούτε ντόπλερ, ούτε εξέταση για θυροειδή, ΤΙΠΟΤΑ...Τώρα εννοείται πως έχω άλλο γιατρό πολύ προσεκτικό και πολύ καλό! Μου εμπνέει σιγουριά. Μακάρι να πάνε όλα καλά μαζί του ως το τέλος γιατί δε θα την παλέψω να πρέπει να ψάξω ξανά γυναικολόγο...

Αυτάαααααααααααααα..Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΘΗ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙΣ;ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΜΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΜΑ Κ 2 ΠΕΘΕΡΕς Κ ΤΖΙΦΟΣ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!ΤΟ ΕΧΩ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΟΣ...ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΘΑ ΔΗΛΩΣΩ ΟΙΚΙΑΚΑ.ΤΟ ΞΕΡΩ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕς!!!440 ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ 1!ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΓΩ Κ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΠΑΡΟΟΛΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ 6 ΩΡΕΣ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΧΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΤΩΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΣ.Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΙ ΤΥΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΧΩ ΜΗΤΡΙΚΟ ΑΙΣΘΗΜΑ Χ3! χαχα

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΦΥΓΕ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΚΟΜΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΛΟΓΩ ΔΙΔΥΜΩΝ.Κ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΗΚΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΛΙΓΕΣ ΛΙΓΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ Η ΣΤΡΑΒΗ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ!ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ!ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΚΤΛ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΘΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ 2ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙΤΑΙ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ..ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΛΩΝΕ Κ ΜΟΥ ΠΛΕΙΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΜΠΑΛΚΟΝΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΕΛΟΣ.ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΑ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ..ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ μελλουσες μανουλες!!!!! Ανθη κ εμενα στο πρωτο μου ο γιατρος που ειχα τιποτα δεν μου ειχε κανει..ουτε αυχενικη,β επιπεδου,μαγνησιο φιλικο οξυ τωρα τα εμαθα..δοξα το θεο ομως μια χαρα ηταν ο γιος μου οταν γεννηθηκε!!! :):) αχ ναταλια κ εγω πολλες φορες ετσι μου γινοταν....εγραφα εγραφα ενα σωρο κ μετα το εχανα...κριση :evil: τωρα κανω μια αντιγραφη καλου κακου οταν γραφω πολλα γιατι βαριεμαι να ξαναγραψω ;););) πω πω ρε κοριτσια τι δυσκολο να εχεις γιαγιαδες κ να μην βοηθανε.. η παλια μου πεθερα ηταν κ ειναι σουπερ...ακομα βοηθαει.. η νυν πεθερα θα φανει...αν και πιστευω θα κανει πολλα..για να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοιλιτσες μου!!!! καλες αποκριες να εχουμε.... αν και αργησα να ξυπνησουμε και εγω και η σαντυ τελικα πηγαμε στο παιδικο και ολα τα παιδακια ηταν ντυμενα!!! φυσικα εμεις ειμασταν οι καλυτερες.... σας βαζω φωτο την ομορφια μας!!!!

θα ετοιμαστω να παω με τον αντρα μου σουπερμαρκετ ετσι να ξεπιαστω και λιγο φιλακια!!!

post-12053-13873938884173_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι επαθα εγραφα εγραφα και παλι απο την αρχη....

Νάνσυ μου,πρεπει να τραβας ζορι,η μαμα σου ειναι φιλασθενη ή εργαζεται και δεν μπορεί να σε βοηθήσει?υπομονη...να το ριξεις λιγο στην παλαβη με τις δουλειες για να μην γινεις υστερικη...

Ανθή μου,αυτο να κανεις,ζητα να δουλευεις 2-3 φορες την εβδομαδα....Σιγα που θα σε αναπληρωσουν,θα σε σεβαστουν.Κι εγω φιλολογος ειμαι αλλα σταματησα να το ασκω.Δουλευω σε μια παραφαρμακευτικη εταιρεια απο φοιτητρια και απο το απογευμα εως το βραδυ ειχα ιδιαιτερα(εφευγα απο το σπιτι στις 07.00 και γυρνουσα στις 10,30)ωσπου ο Φωτακος μου,μου ειπε ''basta amore mio" και τα σταματησα και εχω κρατησει μοναχα την δουλεια :(

Αλεκάκι,χιχιχι ο γιατρος περα απο συνεργατης του ιασω εργαζεται μονιμα στους υπερηχους,κανει τις β επιπεδου και τις αυχενικες....πραγμα που σημαινει οτι πηγαινω εκει ξαφνικα(εχουμε και φιλικη σχεση) και βλεπουμε την φασολιτσα(τι του εμελλε να παθει του ανθρωπου)...Τι να κανω ειχα ανησυχια??????δικαιολογουμαι .

Κοριτσια τα παιδακια μας θα ειναι διδυμακια ή καρκινάκια ή παρθενάκια.Σωστά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανσυ!!! με βοηθαει παρα πολυ παρολο που ειμαστε χωρισμενοι με τον γιο της...τον κραταει συνεχεια..θελει κ ο γιος μου να πηγαινει!!του αρεσει η θεσσαλονικη.δεν θελει στο χωριο..μεχρι κ καφε πινουμε με την πρωην πεθερα..ηταν πολυ καλη κ καταλαβαινε οτι ο γιος εκανε μαλακιες.. ναταλια κ σε εμενα εβγαλε υγρο αλλα δεν το εδωσα σημασια γιατι νομιζα οτι ηταν ιδεα μου!!! :) Αλεκα μια κουκλα η κορουλά σου!!!!!!!! :):):x:x:ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΝΑΙ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙΑ ΕΧΤΟΣ Κ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΡΧΕΣ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ Κ ΒΓΟΥΝ ΚΑΡΚΙΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΩ!ΧΑΧΑ

Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΡΕΥΜΑΤΟΕΙΔΗ ΑΘΡΟΙΤΙΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ.ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΜΑΘΑΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ.Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΕΤΣΙ Κ ΕΚΕΙΝΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΕΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ.Κ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΠΑΤΕΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΝΤΑΝΤΑ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Κ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΩ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ(ΣΚΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ)ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΕΙ ΠΕΙ Κ Η ΙΔΙΑ.ΖΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 90 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΟΙΚΙΜΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΑΥΤΟ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΠΟΥ ΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΣΥΝΤΑΞΗ Κ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΟΤΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΞΕΣΚΑΤΙΖΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΛΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΑ ΞΕΧΝΑΩ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΟΧΙ.ΘΥΜΑΜΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΨΩΝΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΧΑΛΑΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!ΕΛΕΟΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΘΛΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ.

ΟΤΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΠΕΙ Η ΣΑΝΤΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΠΕ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ!ΧΑΧΑΧΧΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΕΓΩ!

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΑΞΙΑ Κ ΜΠΟΡΩ Κ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΒΟΗΘΕΙΣΕΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΕΓΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ!ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ.ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ!!!!!Κ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ!!!ΞΕΡΩ Κ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε νανσυ,εχεις δικιο!! κ εγω θα τσατιζομουν.. καπως ετσι ειναι η νυν κουνιαδα μου..ειναι 36 χρονων ελευθερη κ ολο γκρινια ειναι οτι κουραζεται οτι ζοριζετε οικονομικα,ενω εχει δικο της σπιτι κ καλη δουλεια στα κτελ κ οποτε εχει κεφια μας λεει καλημερα,αλλιως οταν δεν εχει ταχαμ δεν μας ειδε.. τι να πω..απλα δεν δινω πια σημασια..λεω θεε μου βλεπεις!!!!! οσο για τα ζωδια ςτης 10 μαιου μπαινω στον μηνα μου.. αν προλαβουμε μπορει να βγει κ ταυρινα,αλλιως διδυμινα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsares mou?exete anoiksei flegon thema vlepw me manades kai petheres e??megali istoria einai alla eytixws egw eimai aptis tyxeres pou i manoula mou einai xali i kakomoira parolo pou doulevei erxete sxedon kathe mera kai voithaei(menoume kai akrivws dipla mia porta opote einai kai pio eykolo..)alla de mafinei na kanw sxedon tipota i kahmenoula :))pethera dystixws den exw opote den kserw ti sxesi tha eixame an zouse....kouragio se oses den exete voitheia kserw einai polu dyskolo iidws oses exete kialla paidakia...alla mh mou stenaxwrieste e :)) egw vghka shmera parolo pou oli ti vdomada hmoun xalia mavbra(axxx pote tha stamatisoun oi emetoi re koritsia exw gonatisei i kakomoira den mporw na faw tipota...diladi ta trww kai den ta kratsw katholou sxedon...)mias kai eixe kali mera vghka gia kafedaki alla anatrapikan ta sxedia mou giati molis ematha oti gennaei mia ksaderfi mou pou tin perimename kai exw tetoio agxos les kai gennaw egw..opote se ligo tha fygw na paw na dw kai to nosokomeio pou tha gennisw :))) tha sas pw neotera metaaaa!!sas filw paw na dw mwrakiiiiiiii :))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete?

Egw exw barethei to xeimwna kai genika den exw polu kali diathesi twra teleutaia...einai mia etsi kai mia alliws. De leei na ftiaksei kai o skatokairos. Extes ebrexe oli mera kai oli nuxta! Eleos.

Boub les na einai arga? Egw basika stis arxes Maiou tha stamatisw...tha eimai 7 minwn kai ligwn imerwn opote de nomizw na exw problima. Esu an pas mexri teli Maiou tha eisai 8 minwn.

Aleka den iksera oti h apokollisi den einai apo baros h kourasi. Egw eixa sximatisei auti tin antipwsi giati oloi mou lene sunexeia mi skubeis mi sikwneis mi touto mi keino kai nomiza pws etsi tin pathaineis. Kai tis suspaseis fobamai alla den kserw katholou pws einai h pws to katalabaineis an exeis suspaseis.

Kala h kori sou den to suzitaw, sketo koukli einai, na tin xairesai!

Nancy uparxoun polles tetoies periptwseis, alla mi xaliesai esu, egw auto pou lew einai, kala na eimaste egw kai o antras mou kai tha ta kataferoume an de thelei kaneis na prosferei boitheia.

Filia se oles koritsia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...