Μετάβαση σε περιεχόμενο

ανοιξιατικες μανουλες 2012!στην τελικη ευθεια!!!!


Recommended Posts

Εγω κοριτσια θα ξαναπάω την Τρίτη στον γιατρό.Η μικρη μου ειναι βάσει υπερήχου στα 3030γρ στην 38 εβδ. καλά νομιζω ειναι με το κεφάλι κάτω αλλα ανάσκελα ελπίζω να γυρίσει ως τότε,δεν είχαμε μιλήσει ως τώρα για το ενδεχόμενο της καισαρικής γιατι είχα μια υγιή κ καλη εγκυμοσύνη η νύξη έγινε λόγω του προβλήματος πουέχω κ πονάω πολυ απο κάτω που δεν τον αφήνω να με εξετάσει δεν έχω κάποιο πρόβλημα εκει λέει ο γιατρός αλλα τρελός πόνος ρε κορίτσια προσπαθώ να κάτσω αλλα δεν τα καταφέρνω :(:cry: δεν ξέρω τι θα κάνω.. κ προς αποφυγεί ταλαιπωρίας δικιάς μου αλλα κ δικίας του μας το πρότεινε, είπαμε να δοκιμάσουμε κανονικα κ βλέπουμε Ένα άλλο 'προβλημα' που έχω είναι χθές που με 'πείραξε' μου άνοιξε λέει λίγο τον τράχηλο οχι όλο κ εχω ροζάκια απο χθές οταν τα είδα τρελάθηκα κ αυτος ο χριστιανός δεν με λέει πιο πριν επρεπε να παρω τηλ απο την τρομάρα για να με καθησυχάσει :evil: μου την έδωσε είναι η αλήθεια, τώρα λέι θα καθαρίσει ο τράχηλος απο οτι υπολείμματα έχει ...

Ελπίζω να μην σας κουρασα με το μην. πάω για φαγητό ψαράκια έχουμε σήμερα κ ευτυχώς για μένα μας κάνει τραπέζι η πεθερά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 304
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Μπήκα να σας πω τα νέα μου!!

Τελικά την Τεταρτη το πρωι σηκώθηκα με συσπασούλες που πονούσαν κ μέχρι να πάω στην κλινική γέννησα κιόλας!! :D:D:D:D:D:D Είχα μια πάρα πολύ εύκολη γέννα με φυσιολογικό τοκετό που κράτησε μόλις 1,5 -2 ώρες!! Ο μικρός βγήκε 3050 κ 49 πόντους!Αμέσως θηλασαμε κ συνεχίζουμε αποκλειστικά!Εχθες ηρθαμε σπιτάκι μας κ είμαστε πολύ ήρεμοι..Με την πρώτη ευκαιρία θα μπω να σας πω λεπτομέρειες!!

(δυστυχώς δεν πρόλαβα να διαβασω τίποτα..με την πρώτη ευκαιρία θα μπω να σας πω αναλυτικά τα νέα μας)

Με το καλό σε όλα τα κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristina giati se peirakse toso wste na exeis aima??aman autoi oi giatroi!!!

xrysa na sou ziseiii to mwroulini sou!!!

egw koritsia evlepa ston ypno mou pws gennaw kai eixa ena agxos!popo oso pernaei o kairos toso pio poly to skeftomai...!eseis pio thewreite pio eukolo toketo?kaisraiki h; fysilogiko?gia to mwro kai gia esas ennow!

an kai emena o giatros einai yper tou fysiologikou!xwris logo den sizitaei kan gia kaisariki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου να σας ζησει το αγορακι σας!! :ymparty: Γερο και δυνατο να ναι, να στε ολοι σας παντα ευτυχισμενοι οπως τωρα!! Ανυπομονουμε να μαθουμε λεπτομερειες οταν μπορεσεις

Mωρουδενια τλιγο καφεκοκκινο αιμα μετα απο κολπικη εξεταση ειναι συνηθισμενο, και γω το ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη . Δεν μπορω να πω πως υπαρχει ευκολος τοκετος, βλεπεις και η Χρυσα με φυσιολογικο γεννησε σε 2 ωρες, αλλες μπορει να γεννησουν και πιο γρηγορα. Στην καισαρικη ναι μεν δεν ταλαιπωρεισαι απο τους πονους αλλα μην το παρεις ως δεδομενο. Ακου τον γιατρο σου και ολα θα ερυουν εκεινη τη μερα. Εμεις πηγαμε για προκληση αλλα ο τοκετος δεν αρχιζε καν και ετσι προχωρησαμε σε καισαρικη την πρωτη φορα. Θα ηθελα να ενιωθα αυτο το συναισθημα του φυσιολογικου και ας ειμαι απο τα πιο δειλα ατομα!

Χριστινα ελπιζω να γυρισει το μωρο μεχρι να γεννησεις αλλα και να μην σημασια εχει οτι μολις την αντικρυσεις θα τα ξεχασεςι ολα! Εγψ παω προγραμματισμενη καισαρικη επειδη ηταν και η πρωτη ετσι και δεν ηθελε να ακουσει ο γιατος για φυσιολογικο..

Μαρυλοο οντως και τα δυο μας μωρακια ερχονται μαζι μαζι, Τυχαιο ?? :D

Εγω εχει απο χθες ειμαι σαν ζομπι, τριγυρνω μεσα στο σπιτι χωρις να εχω ορεξη να κανω τιποτα και θελω συνεχεια να κοιμαμαι, χθες σχεδον ολη τη μερα την εβγαλα στο κρεββατι . Ελπιζω φαση να ειναι και να αλλαξει.

Καλο απογευματακι να εχετε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ!

Δλδ nm0113 γεννάς την ημέρα της γυναίκας!

Να σας πω την πικρή μου αλήθεια ακούω τα κορίτσια που γέννησαν (την Χρύσα κ 3-4 φίλες μου) δόξα τον Θεό " εύκολα' και ζηλεύω!με την καλή έννοια βεβαια αλλα αγχώνομαι, απο την μια πέρνω κουράγιο όλες όσες ξέρω ξεμπέρδεψαν γρήγορα αλλα φοβάμαι παράλληλα οτι σε εμένα δεν θα είναι έτσι ,ειμαι παράλογη? ! Μαλλον φταίει το άγχος της αναμονής αλλά υπάρχει πάντα αυτο το αλλά

Πολλα φιλάκια σε όλα τα κορίτσια ελπίζω να ακούσουμε κ απο σας νέα που έχουμε καιρο να μάθουμε ,πως είστε ? Καλό μεσημέρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου να σου ζήσει!!!! Εύχομαι όλα να είναι ρόδινα αυτή την όμορφη περίοδο και το μωράκι σου να είναι πάντα τυχερό και ευτυχισμένο!!!

Άντε να παίρνουμε σιγά-σιγά σειρά...Εγώ Τρίτη έχω ραντεβού με το γιατρό. Μπαίνω και εγώ στο μήνα μου. Σχεδόν όλα έτοιμα, αύριο και μεθαύριο θα πλύνω με τη μανούλα μου και όλα τα ρουχαλάκια του μικρού και τέλος. Παρασκευή θα κάνουμε και τον πολιτικό γάμο και όλα οκ με τα γραφειοκρατικά....ουφ!

Όνειρα έχω και εγώ πολλά. Βλέπω να γεννάω και μάλιστα στο ένα όνειρο αφού γεννάω το ζουζούνι, μου λέει ο γιατρός να περιμένω και να μη σηκωθώ γιατί τελικά έχω δίδυμα και δεν το είχαμε δει. Έρχεται και ένα κοριτσάκι και είμαι τόσο σαστισμένη και ξαφνιασμένη όχι γιατί δεν το θέλω ή γιατί νιώθω πως δεν μπορώ να το μεγαλώσω αλλά γιατί δεν του έχω ούτε ρουχαλάκι αούτε σκουφάκι ούτε κουβέρτα για να το βγάλω απο το μαιευτήριο. Και μετά σκέφτομαι που θα το κοιμήσω αφού δεν του έχω ούτε πορτ μπεμπε ούτε κούνια. Δεν ξέρω γιατί το βλέπω αυτό το όνειρο...περίεργο ε;

Α!Μου έδωσε η αδελφή μου το βιβλίο ''Τι να περιμένετε τον πρώτο χρόνο του μωρού σας'' και είναι καταπληκτικό. Κατατοπιστικοταταο και καλογραμμένο.Δίνει πληροφορίες απο την ώρα του τοκετού.Μετά μήνα μήνα τι να περιμένεις απο το μωράκι, τι αντανακλαστικά πρέπει να έχει, πως να το ταϊζεις, ψυχολογία κτλ κτλ κτλ.Σίγουρα όλα αυτα είναι και ένστικτό και θα τα μάθουμε σιγά-σιγά με τη βοήθεια μαμάδων, μαίας κτλ, αλλά το βρίσκω χρήσιμο να διαβάζουμε κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,δεν εχω ιντερνετ για λιγο καιρο και σας εχω χασει....γεννησε η χρυσα?????να σου ζησει!!!!!!καλη λοχεια!!!!!!!!

μακια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γκαστρομενουλες αλλα και φρεσκομανουλες!!!

Μα πλέον στο πόστ μας δεν είναι να μην μπεις μια μέρα και χάνεις επεισόδια!!! Χαχα

Χρυσα συγχαρητήρια και να σας ζήσει το μαναρι σας!!! Χαίρομαι που δεν ταλαιπωρήθηκες στη γέννα! Καλη λοχεία και περιμένουμε παραπανω νεα!!!

Άντε Χριστίνα και εσυ σιγα σιγα μπαίνεις στο δρόμο για μαιευτήριο... Και η κούνιαδα έτσι είχε για 3-4 μέρες αιματάκι και τελικά την 4η γέννησε!! Εμένα πάντως μου είχε πει ότι αφου με είχε πειράξει μπορει να έχω λίγα καφέ, που είχα το επόμενο πρωι και μετα απο 10 λεπτά μου σπάνε τα νερά... Πάντως το άγχος σου είναι λογικό... Να φανταστείς στην πρώτη μου γέννα το βράδυ πριν γέννησω λες και το ήξερα και έλεγα στον άντρα μου δεν θέλω να πάω να γέννησω και φοβάμαι και διάφορα τέτοια. Την επόμενη ομως που μου σπάνανε τα νερά σπίτι είχα τέτοια ηρεμία όταν πήρα τον άντρα μου και τον γιατρο μου.. Και ήμουν Μονή στο σπίτι να φανταστείς! Όταν γεννας και έχεις το μωρό σου όλη η φάση και η γέννα φαντάζουν πολυ θολά στο μυαλό σου...Θα σου το πουν και οι άλλες δευτερομανουλες. Εγω έτσι έπαθα τουλαχιστον. Και να φανταστείς επισκληριδιο έκανα σε 9 διαστολή για άργησε ο μα...ας ο αναισθησιολογος. Επέμεινε στον φυσιολογικό (εφόσον δεν κινδυνευει το μωρό σου ή εσύ), γιατι όπως και να το κάνουμε η καισαρικη είναι εγχείρηση. Αλλιώς αναρρωνεις απο φυσιολογικο αλλιώς απο καισαρικη.

Νμ0113 και Μαριλουμε το καλο κορίτσια μου να γεννήσετε και εσεισ και μ'ενα πόνο.

Ήθελα να σας ρωτήσω τις δευτερομανούλες και κάτι που άρχισα να το σκέφτομαι τώρα τελευταία ... Με τα μεγάλα τι θα κάνετε όταν πάτε να γεννησετε; Εμένα μάλλον ευτυχώς έχω και την μαμά και την πεθερά που θα τον κρατάνε στην διάρκεια της μέρας και το βράδυ είπα τον άντρα μου να είναι παρεουλα. Πολυ το σκέφτομαι πάντως που θα τον αφήσω 3 μέρες. :( :( Είμαι υπερβολική; Απλα δεν έχει τύχει να τον ξαναφησω και μια μικρή εξάρτηση την έχω..

Κορινα για τα όνειρα είναι φυσιολογικά, το άγχος μάλλον. Εγω είδα ότι ενω περπατούσα σχιστηκε η κοιλιά μου και βγήκε το μωρό... Χαμαμαρες δλδ...

Η Ευη και η Κική τι κάνουν, κανένα νέο;;; Κορίτσια μπείτε να πείτε κανένα νέο.

Αααα τα νεα μας δεν σας είπα. Την Παρασκευή πήγαμε στον γιατρο, όλα καλα μου είπε, το υγρο στα ίδια παραμένει αλλα δεν έβαλε καθόλου βάρος. Μου είπε δεν χρειάζεται να ανησυχώ αλλα λίγο αγχωθηκα. Εχει τύχει σε καμία σας αυτο; Τώρα θα πάνε πάλι σε 15 μέρες και μετα όταν μπω στον μήνα μου. Άρχισα να πλενω και ρουχαλάκια σιγα σιγα και να κάνω την βαλίτσα!!!!! Άντε Παναγίτσα μου συνέχισε να μας πάνε όλα τόσο καλα... Στα κιλα είμαι +10...

Αυτα τα νεα κορίτσια μου, σας ζαλισα πάλι!! Αν ξέχασα καμμια συγχωρήστε με... Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χρύσα μου να σου ζήσει το μπεμπάκι!!!! Μπράβο βρε κούκλα μου που είχες εύκολη γέννα!!!! Μακάρι και οι υπόλοιπες έτσι εύκολα να γεννήσουμε!!!!! Περιμένουμε με λεπτομέρειες την εμπειρία σου!!!!

Νάντια μου αντιμετωπίζω ακριβώς τα ίδια άγχη με εσένα για τον μεγάλο μου.... δεν έχει κοιμηθεί ποτέ βράδυ εκτός σπιτιού και δεν τον έχω αποχωριστεί ποτέ για παραπάνω από 5-6 ώρες συνεχόμενα.... σε καταλαβαίνω απόλυτα.... Εμένα θα τον κρατάει η μαμά μου και η αδερφή μου τα πρωινά, τα απογεύματα η πεθερά για λίγο, ενώ το βράδυ έδωσα ρητή εντολή να κοιμάται στο σπίτι μας με τον άντρα μου. Εγώ δεν θέλω παρέα το βράδυ στο νοσοκομείο. Και στον Χριστόφορο είχε κάτσει η μάνα μου μαζί μου το πρώτο βράδυ, η πεθερά μου το δεύτερο ενώ το τρίτο δεν άφησα κανέναν. Θέλω να πιστεύω πως και αυτή τη φορά θα μου είναι εύκολα τα πράγματα!

Καλέ για το "χερούκλωμα" του γιατρού που λέτε.... εμένα εδώ και 2 εβδομάδες με χερούκλωσαν τουλάχιστον 5 φορές (γιατρός και μαία) και ούτε αίμα είδα ούτε πόνο είχα αλλά ούτε και γέννησα... ουφ... ευτυχώς 2-3 μέρες έμειναν ακόμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα με γεννητουρια!!! :):)

Χριστινα μου ναι γενναω τη μερα της γυναικας :) ειναι πολυ λογικο να εχεις αυτο αγχος επειδη πλησιαζουν οι μερες.. μπορει να μη γεννησα φυσιολογικα αλλα πιστευω καθε γυναικα αντεχει οσο πονο μπορει να αντεξει, προσπαθησε να ηρεμησεις και κρατησε τις αντοχες σου για εκεινη την μερα!

Κορινα μου και εγω τον περασμενο μηνα εβλεπα συνεχεια ονειρα σχετικα με το μωρο, εγω το τελευταιο που θυμαμαι καλα ηταν πωςε γεννησα και τους απειλησα ολους να μη μου πουν τι φυλο ειναι μεχρι να το παρω σπιτι, και μετα παμε σπιτι και με ρωταει η μαμα μου τι νομιζεις οτι ειναι ?γιος της λεω και μου απαντα ειναι κορη αλλα θα συ πω οτι ειναι γιος :shock:

Μαμναντια εμενα η μικρη εχει μεγαλη αδυναμια στη μητερα μου, 2-3 φορες που την αφησα πουτ λειπαμε δεν δυσκολευτηκε καθολου, οποταν την περισσοτερη ωρα θα ειναι με τη μητερα και το βραδυ αγκαλια με τον αντρα μου.

Οι υπολοιπες που ειστε εχει πολλα κοριτσακια που εχει καιρο να ακουσουμε νεα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Να ρωτήσω, σήμερα νιώθω μια διαφορετική πίεση κ σαν τσουκτσιμο κατω χαμηλά στην περιοχη των γεννητικών οργάνων ξερει καμια σας τι μπορει να ειναι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα!

Χρύσα μας, να σου ζήσει το μικρούλη σου!!!!!!!!!!! Πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν τόσο καλά και είχες μια εύκολη γέννα! Που γέννησες? Καλή λοχεία να έχεις εύχομαι!!!

Σε όσες πλησιάζετε κορίτσια... πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα κατ' ευχήν!!!

Κική μας...περιμένουμε και τα δικά σας νέα! Να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!!!!!!!!

Χριστινάκι, δεν ξέρω να σου πω για το τσούξιμο...την πίεση πάντως την βρίσκω φυσιολογική όποιας μορφής και να είναι.

Εμείς περιμένουμε να έρθει η Παρασκευή να πάμε για καρδιοτοκογράφο, και η Δευτέρα για το ραντεβού με την γυναικολόγο μας. Η κοιλιά μου είναι ακόμα αρκετά ψηλά...πρέπει να αρχίσω να περπατάω...αλλά πραγματικά δεν έχω κουράγιο. 8-9 ώρες στη δουλεια...μία ώρα πάνε μία ώρα έλα...που δυνάμεις για περπάτημα??? Το σ/κ που μας πέρασε έπλεινα ρουχάκια και προικιά, δεν ετοίμασα ακόμα βαλίτσα...αλλά νιώθω κάπως πιο έτοιμη από πριν. Τα κιλά αυξάνουν με αριθμητική πρόοδο...στα +17 :oops: Τα 20 θα τα φτάσω σίγουρα... :(

Έχω κι εγώ μια απορία. Είναι δυνατόν ο μικρός μου να έχει λόξιγκα 2-3 φορές τη μέρα??? Νιώθω αυτά τα ελαφρά, τακτικά χτυπηματάκια που διαρκούν 2-3 λεπτά πάνω από 1 φορά τη μέρα? Μπορεί να είναι κάτι άλλο? Την Δευτέρα θα ρωτήσω και την γιατρό μου, αλλά για πείτε κι εσείς αν ξέρετε τίποτα σχετικό...

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλή Εβδομάδα να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγώ!!Χαθηκα ....δεν είχα internet! [smilie=tongue2.gif] !τελοσπάντων!Κοριτσάκια μου διάβασα όσες μπορούσα τα νέα σας,μπράβο και συγχαρητήρια σε όσες γεννήσανε!! [smilie=wav.gif] !!!να σας ζήσει!άντε να πέρνουμε και εμείς σιγά σιγά σειρά!και έλεγα τώρα θα ανησύχούν οι κοιλίτσες μου που χάθηκα!έχω τόσα νεα !!!!!Πάντως όλα τέλεια πάνε :clap::clap: !οι εξετάσεις μου κάθε φορά καθαρές :ympeace: !οδεύω προς την τελική ευθεία και εγώ!πάω για τα ψώνια του μπέμπη [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] ,πλένω,σιδερώνω τα ζιπουνάκια,κλπ!δουλειές ευχάριστες με φούντες!από κιλά έχω πάρει +15 και ανεβαίνω!καλούτσικα μπορώ να πω μιας και στην κόρη μου πριν απο 8 χρόνια είχα πάρει 25 κιλά παρακαλώ!οπότε τώρα τρομερή πρόοδο!!!!!!κορίτσια υπομονή σε όλες μας!τώρα όμως αρχίζουμε και έχουμε διάφορα που μας έχουν κουράσει!π.χ. έχω δυσφορία αυτήν την στιγμή! [smilie=angry7.gif]

Στον γιτρό θα πάω για τελευταία φορά την 35 εβδομάδα βέβαια του είπα να μην βάλει χεράκι αό κάτω,γιατί έτσι την είχα πατήσει την πρώτη φορά και έτρεχα την ίδια μέρα για γέννα....λοιπόν σας αφήνω θα διαβάσω όσο μπορώ τα τελευταία νέα σας με πολύ χαρά!και με το καλό σε όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ympeace:[smilie=blob3.gif] φιλάκια σε όλες σας!!!!!!! [smilie=hello.gif][smilie=hello.gif][smilie=booty.gif][smilie=booty.gif][smilie=booty.gif][smilie=booty.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!δετο πιστευω οτι αρχισαμε να γενναμε!!!!

evatsi να σου ζησουν οι πριγκιπισσες σου!

ευχομαι ολα καλα να πανε και με τις υπολοιπες κοπελες που μπαινετε kiki,marilou ειστε οι επομενες?ειναι και καμια αλλη?

εγω αργω ακομα σε 2 βδομαδες μπαινω στο μηνα μου.αυριο εχουμε doppler και εχω λιγη αγωνια.ολη μερα ειμαι καλα αλλα τα βραδια βρε κοριτσια ειμαι να με κλαιν οι ρεγγες ποναω εχω συσπασεις και γενικως δε μπορω να κουνηθω,ειστε και σεις ετσι που ειστε την ιδια βδομαδα με μενα?χθες ενιωθα οτι με πιεζε πολυ κατω τοσο που νομιζα οτι θα βγει εξω καποια στιγμη :shock:

mpempako moy καλησπέρα!εγώ είμαι στην ίδια περίπου θέση με σένα.Λοιπόν τα βράδια μου είναι κάποιες φορές πολύ δύσκολά!δεν κλέινω μάτι!έχω δυσφορίες ,δεν μπορώ να κουνηθώ από τηνν μεριά που ξαπλώνω ...ε εκεί μένω.πονάω πολύ για να γυρίσω από την αλλη μεριά!μετά σηκώνομαι το πρωί και δεν μ πορώ να σηκωθώ!!!κουτσαίνοντας πηγαίνω!εσύ γιατί έχεις συσπασούλες;ε νομίζω ότι είναι πολύ φυσιολογικό!το πρώτο σου είναι;ο γιατρός σου τι σου είπε για αυτό;το μόνο που μορώ να πω είναι υπομονή!αυτό κάνω και εγώ!εγώ έχω τρομερές καούρες τα βράδια,με τα simeco αγκαλιά είμαι!!!!!!!!!!περπατάω και εγώ σαν παπιούλα τώρα!άντε η αλήθεια είναι ότι θέλω να γεννησουμε!!!!!!φυσικά μετά την 37 εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα απο γιατρό. Ο μπόμπος είναι κυριολεκτικά μπόμπος!!! 2858 βάρος και πολύ αναπτυγμένο μωράκι, μας είπε ο γιατρός. Για να δούμε..

Λογικά, άσχετα με την ΠΗΤ, κάπου στις 25 θα γεννήσω γιατί διαφορετικά θα φτάσει 4+ κιλά.

Όλα καλά όμως!!!

Σήμερα έπλυνα τα ρουχαλάκια, θα βάλω άλλο ένα πλυντήριο αύριο και μετά σίδερο. Τώρα λέω να πάω να γεμίσω τη βαλίτσα μου.

Μεθαύριο μπαίνω στο μήνα μου και πραγματικά νιώθω τόσο έτοιμη για να γεννήσω. Περιμένω πως και πως!!!

Εσείς τι κάνετε κοριτσάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου, πόσο λογικό είναι που βλέπω απλωμένα τα ρουχαλάκια, τις πετσετούλες και τα σεντονάκια και έχω δακρύσει. Μπορεί να μην περίμενα στην αρχή αυτή την εγκυμοσύνη, αλλά τώρα φαντάζομαι το μωράκι μου στην αγκαλιά μου, να το κάνω μπανάκι, να το κοιμίζω, να μπουσουλάει στο σαλόνι μας και έχω συγκινηθεί.

Το ξέρω, προτρέσω, αλλά πραγματικά το σκέφτομαι...Τον περιμένω πως και πως τον πρίγκιπα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιές μου!!!!!

Εδώ είμαι ακόμα.... ουφ.... δεν μπορώ να μου τα αλλάζουν συνέχεια... φρικάρω!

Πήγα σήμερα και με είδε η γιατρός, 3.650γρ ο μπέμπης και λέει οτι έχουμε ακόμα περιθώριο για λίγες μέρες, οπότε γεννάω Τρίτη και 13! :shock: Αν είχε πάρει περισσότερο βάρος θα με έβαζε μεθαύριο.

Δεν πειράζει... κατά βάθος λίγο ανακουφίστηκα που θα παραταθεί η γέννα γιατί με έχει πιάσει ένας πανικός να το πω, και σκέφτομαι ότι μπορεί να πεθάνω στην γέννα και τί θα απογίνουν τα παιδιά και κάτι τέτοια κουλά σκέφτομαι και κλαίω σαν την τρελή. :?

Βρε καλώς την TINKYBEL!!!! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά!!!!! Αντε πλησιάζεις και εσύ!!!!

Κορινάκι μου μια χαρά ο παλίκαρος!!!! Και εμείς είμαστε στην ίδια φάση γι' αυτό θα γεννήσω 1 βδομάδα πριν την ΠΗΤ μου. Όσο για τα όνειρα και τα σχέδια που κάνεις για το μωρό, όλες λίγο πολύ έτσι τα σκεφτόμαστε!!!! Και που να δεις όταν γεννηθεί!!! Τότε μέχρι και το γάμο θα του έχεις κάνει! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, βρήκα λίγο χρόνο και μπήκα, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας, εύχομαι να είστε όλες καλά!!!!!

Γεννήσαμε την Πέμπτη, στις 8.30 το πρωί!!!!

Όλα πήγαν καλά, με καισαρική βέβαια είχα μετά πονάκια και αρκετές ενοχλήσεις....

Τα αντράκια μου γεννήθηκαν 2630γρ.και 51 εκ. και 2540γρ. και 50γρ.!!!

Τα βάλαμε για 2 μέρες θερμοκοιτίδα, προληπτικά, βέβαια από την Παρασκευή μου επέτρεπαν να πηγαίνω και μου τα έβαζαν να τα θηλάσω τα μικρούλια μου και το Σάββατο πήραμε πρώτα το μεγάλο μπέμπη στο δωμάτιο και τον μικρούλη μου τον κράτησαν μέσα για παρακόλούθηση επειδή είναι πιο ευαισθητούλης......

Την Κυριακή βγήκαμε και είμαστε στο σπιτάκι μας πλέον!!!!!

Φύγαμε 2 και γυρίσαμε 4!!!! ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΤΥΧΙΑ κορίτσια!!!!! δεν το πιστευω ακόμα!!!

Βέβαια πολύ κούραση, προσπαθώ να θηλάσω και τα δύο, τα πάμε αρκετά καλά και τα ζουζουνάκια μου είναι πολύ ήσυχα, μαμ κακά και νάνι!!!!!

Θα προσπαθήσω να μπω κάποια στιγμή να γράψω την εμπειρία μου!!!!!

Ένα σας λέω μόνο, ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Αχ μου φαίνεται είσαστε πιο πολλές οι φρεσκομανουλες απο εμάς τις γκαστρομενουλες!!

Κική μου να σου ζήσουν τα παληκαρια σου!! Όταν προλαβεις να μας τα πεις αναλυτικότερα! Τώρα με δυο ζουζουνια τρεχεις... Πως ήταν που ήταν θερμοκοιτιδα; Γιατι ένα άγχος το έχω μήπως χρειαστούμε και εμείς αν γέννησω νωρίτερα...

Μαριλου άντε καλε μην άκουω χαζαμαρες όλα μια χαρα θα πάνε!! Εσύ είσαι και παλια καραβανα χαχα...

Κορινα όλες μας κάνουμε όλες αυτές τις σκέψεις πριν γεννηθουνε τα μαναρια μας, και μετα μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που δεν το πιστεύεις!!

Έλα βρε τινκερμπελ... Χάθηκες πραγματικά... Χαίρομαι που όλα σου κυλάνε καλα. Κουράγιο για όλες τις ενοχλήσεις!! Στο τέλος είμαστε.. Εγω νιώθω αρκετή πίεση απο κάτω κάθε πρωι που σηκωνομαι..

Τα νεα μας εμάς μια χαρα κορίτσια. Εχθές είχα λίγα παραπανω υγρα, όπως στην αρχη και αγχωθηκα, τον πήρα τηλ το γιατρο μου και είπε αν συνεχίσουν να πάω να με δει. Αλλα τελικα σταμάτησαν οπότε δεν πήγα και όλα καλα... Αυτα κορίτσια μου.

Φιλακια σε όλες, στις κοιλιτσες αλλα και στα βρεφάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Αχ πόσο χαίρομαι να ακούω νεα απο τις καινούργιες μανούλες!!!!

Και μεις πήγαμε σήμερα στον γιατρό η μικρη δεν λεει να πάρει την τελική της θέση,ειναι εδω κ 2 μήνες με το κεφάλι κάτω αλλα κάθεται ανάσκελα δεν γυρνάει, πήγαμε βέβαια στα 3230 γρ και γεννάμε την Δευτέρα!Η εξέταση πήγε πολύ καλύτερα πόνεσα πολύ βέβαια αλλα ηταν πιο υποφερτά τα πράγματα, υπομονή ..Θα μπω την Κυριακή το βράδυ θα μου βάλουν υπόθετο να μαλακώσει ο τράχηλος κ την Δευτέρα το πρωί ορος, ελπιζω να πάνε ολα καλά κ να γυρίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου !!

Εκανα μια μερα να γραψω και εχουμε εξελίξεις! Πρωτα απο ολα Χριστινα και Μαριλου καλη λευτερια κοριτσια και μια ευκολη γεννα ! Και Μαριλου κοψε αυτε τις σκεψεις. μοο θετικες σκεψεις! Αν και και εγω σκεφτομαι μη παω τιποτα στραβο γιατι αυτη τηε φορα ειμαι πιο ηρεμη και φοβαμαι αυτη τη ηρεμια και ησυχια!

Μαμναντια χαιρομαι που ολα παε καλακαι μονο θετικες σκεψειςειπαμε!

Κικη πολυ χαρηκα με τα νεα σου, και που ολα πηγαν σουπερ!! Μια χαρα τα πας!

Κορινα μου μεγαλος ο πριγκηπας σου !! Αντε πλησιασες και συ,καλο ειναι να ονειρευεσαι, σε λιγο ομοως η πραγματικοητητα θα ειναι ακομη πιο καταπληκτικη ;)

Τινκιμπελ χαιρομαι που ολα πανε καλα και για σενα , εμπιζω να μπαινεις πιο συχνα να μαθαινουμε νεα σου!

Χαρα μου και γω προς το τελος ενιωθα αυτα τα χτυπηματακια και συνειδητοποιησα οτι ηταν λοξυγκας και βλεπω οτι τωρα στο τελος ειναι πιο συχνα απο οτι πριν , πιστευω οτι ειν ια φυσιολογικο, με το υγρο που καταπινουν και τους πνευμονες να εχουν τελειοποιηθει.

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια σας, παω να ξαπλωσω γιατι με περιμενει μια μεγαλη μερα αυριο, πρω ι στισ 7 πρεπει να κανουμε εισαγωγη, και με εχει πιασε ηδη ενα σφιξιμο στην καρδια!

Με την πρωτη ευκαιρια αν πανε ολα ξκαλα θα σας πω και τα νεα μου !

Φιλακια πολα πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-* Καλημέρα κορίτσια μου!!!Δεν ξέρετε πόσο συγκινούμαι που είμαστε όλες στην τελική ευθεία!!!!πωπω απίστευτο μου φένεται πραγματικά!maryloo μου ,να σαι πάντα καλά και πραγματικά ήρθε η ευλογημένη ώρα να το έχεις στην αγκαλιά σου!!το βάρος του μωρού είναι πάρα πολύ καλό.μεγάλο θα το έλεγα.φτου φτου!

χριστίνα,η ώρα η καλή η ευλογημένη.Με το καλό,με ηρεμία και σε λίγες μερούλες θα το κρατάς στην αγκαλίτσα σου και εσύ!

μαμναντια,εγώ έχω σε όλην την διάρκεια της εγκυμοσύνης μου.απίστευτα υγρά λευκά από κάτω,να φανταστείς αλλάζω κάθε λιγο εσώρουχο.Δεν μου έχει δώσει οδηγίες ανησυχίας ο γιατρός μου για αυτό.Μηπως τώρα που είμαστε στην τελική ευθεία,δεν πρέπει να έχω τέτοια υγρά;;;;;;άρχισα τώρα να ανησυχω και εγώ.

κικη 78,να σου ζήσουν τα αγόρια σου!!!!!!είσαι απίστευτα ευτυχισμένη!συγχαρητήρια!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty:

corinaki και εγώ σε αυτήν την φάση είμαι ,τα βλέπω και τρελλαίνομαι!μαρεσει πολύ στην ιδέα :YMHUG::YMHUG: !ανυπομονω να πάνε όλα κατευχήν!!!τα ρουχαλάκια τα έχω όλα έτοιμα!η αλλαξιέρα μου έμεινε,η κουνουπιέρα,και το μπανάκι!όλα ταλα μου που θέλει τον χρόνο της.Σήμερα έχω πάλι πονοκέφαλο,πονο στα πόδια,στην πλάτη,δυσφορία...να πω κι άλλα;χεχεχε.ασε ...υπομονη και μόνο υπομονή πρέπει!φιλάκια κοπέλες μου!με τα μωράκια στις κοιλίτσες μας!να τα προσέχουμε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...