Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Α, δε σας είπα! Με πήρε τηλέφωνο η μαθήτρια με τις μπομπονιέρες και μου είπε ότι είναι τόσο τέλειες που όταν τις δω θα τσιρίζω απ' τη χαρά μου! Και η μάνα της, της είπε ότι είναι πολύ πιο ωραίες από αυτές που έκανε για τη βάφτιση του δικού της παιδιού! Θα πάω αύριο να τις πάρω.

Μίλησα και με τον άνθρωπο του κέντρου και υπάρχει χώρος για να θηλάσω τον μικρό!

Οπότε, μια χαρά!

Άντε, όλο γράφω και θα λέει ο Δημήτρης της Κατερίνας ότι αυτή με το σπιτάκι το παράχεσε. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααααααααααα :D:D:D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΠΟΛΥ γελιο εριξα με τον κουνιαδο και τις σοκολατες!!πως τα λες ετσι???ειδες βρε???κατι ξερω και εγω και τρωω πολλες σοκολατες κανουν καλο στο νινι!!! :lol::lol::lol: τωρα εφυγαν και οι τυψεις :lol::lol::lol: μαρεσει που του απαντας κιολας! :lol::lol::lol::lol:

οσο για το παστιτσιο...αχ τι με κανεις!!!θελω και εγω τωρα :P αλλα θα φαω σοκολατα που κανει και καλο :lol:

kangaroo to onoma sou pws einai? :? me geia ta pragmatakia sas!!kai egw xthes piga jumbo kai pira ppragmatakia gia ton mpemph!!!genika exei poly wraia pragmatakia kai pio fthna kai toso kairo pigaina se akriva vrefika magazia ta opoia ola kai ekei einai made in china! :o a!!pipiles vrika autes pou einai olo kaoutsouk kai pira!!pira 4 gia arxh..kala einai e?

pipila na parw sto maieutirio??thelei??

oso gia tis simvoules sas gia thn kaisariki kai ton fysiolgiko sas euxaristw!me voithisate arketa! :D tha to prospathisw gia fysiologiko afou kai to mwrak girise kanonika!krima einai na faw maxairi!!!allwste h prwth tha mai h'' h teleutaia pou tha ponesw?? :?:?:?:? apla eimai polyyyy fovitsiara auto ftaiei!!!

afou na fantasteite kai otan me pernoun aima den mporw na koitaksw :o ara einai apo oti kataalava ena megalo kouragio mexri na mpei h episkliridios!

na sas rwthsw kati ???Eseis pou gennisate me fysiologiko...mporeis na allazeis theseis sto krevati poy se ksekourazoune h'' panta orizontia? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

Μαρινακι αφου κατι καταφεραμε παλι καλα,μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε,πριν να γεννησεις δεν πονας συνεχεια αλλα μονο οταν εχεις συσπασεις,οταν εχεις καλη διαστολη πια εισαι ξαπλωμενη και συνδεμενη με τον καρδιοτοκογραφο για να ακους το μωρο,αν θελεις να γυρνας στο πλαι μπορεις απλα να ακουγεται το μωρο,οταν εχεις συσπασεις κανεις ανασουλες και υπομονη και μετα ξεκουραζεσαι λιγο,μετα παλι απο την αρχη ωσπου να ερθει η μεγαλη στιγμη,εγω θυμαμαι λεγαμε διαφορα με τις μαιες και με τον αντρα μου,γελουσαμε κιολας ακομα λιγο καφεδακι θα πιναμε :D ,οσο πλησιαζει η ωρα για να γεννησεις τοσο πιο δυνατοι και συχνοι γινονται οι πονοι,α για τις θηλες δεν σου ειπα,στον Νικο ειχα παρει τις chicco και δεν ειχε προβλημα,ο Γιωργος επιανε μονο τις χοντρες τις chicco και ο Δημητρης τις nuk θηλασε πιο πολυ απο τους αλλους και μετα του πηρα τις χοντρες τις nuk που τις χρησιμοποιουμε ακομα,πιπιλες να εχεις μαζι σου και στην κλινικη τα περισσοτερα απο την αρχη πιανουν

Αννα Μαρια ειδες κι εγω γιαυτο ετρωγα σοκολατες κατι ηξερα :lol::lol: εσυ δεν ξερεις να ακους τον κουνιαδο σου αλλη φορα,οσο για τα κακα τι να πω δεν παιζεται η πεθερα σου,περιμενουμε κι αλλες ιστοριες να μας πεις ;) ,ο Νικος καλε ειπε για το σπιτακι σου,ο Δημητρης ειναι μικρος ακομα

Κατερινακι μεγεια τα ρουχαλακια σας κι εγω οταν δουλευα ξοδευα πολλα σε ρουχα,μου αρεσει πολυ να ψωνιζω ;)

Μαρακι μου υπομονη κοπελα μου οταν σκασει το πρωτο θα ηρεμησει λιγο,τι τραβανε κι αυτα με τα δοντια τους ,να χαιρεσε τον αδερφο σου πολυχρονος να ειναι!!!

εμεις σημερα θα φαμε στην πεθερα μου ψαρια,αλλα θα κανω κι εγω σαρδελες γεμιστες στο φουρνο,το απογευμα θα παω τον Νικο σε ενα φιλο του να κοιμηθει εκει και θα πιω κι εγω καφεδακι ,τα λεμ παλι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε ρε κορίτσια;

Εγώ πήγα και πήρα τις μπομπονιέρες. Όπως το περίμενα, χτες της έφερε το μαγαζί τα καραβάκια, αλλά δε μου το έλεγε για να μην αγχωθώ. Κάθισε η κακομοίρα και τις έφτιαξε όλες χτες. Είναι πολύ ωραίες!

Μετά θα φέρει ο άντρας μου εδώ τους δικούς του, ουφ, δεν μπορώ να τους έχω μες στα πόδια μου...

Μαρίνα, εγώ πιπίλες πήρα της bibi. Πήρε πολύ λίγο στην αρχή και μετά έγινε τριών μηνών να δεχτεί πιπίλα. Έχω και μία της avent που μας την έκαναν δώρο με διάφορα άλλα πράγματα στο μαιευτήριο.

Εμείς σήμερα έχουμε παστίτσιο από χτες.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε

Αννα Μαρια ολα έτοιμα λοιπον ;) τέλεια! Να μας βάλεις φώτο να τις δουμε. Ετσι έτσι απο δω και περα μονο με σοκολάτες θα την βγάζω αφου κάνουν καλο στο παιδι :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι αντε να βγαινουν τα δοντάκια σιγά σιγά να ηρεμησει ο Στεφανάκος σου. Πολύχρονος και ο αδερφός σου, να περάσετε πολύ ομορφα!

Κατερινάκι σαρδελες γεμιστές με τι? Καλο καφεδάκι και εσύ.

Μαρινα μάλλον ξέχασα να σου συστηθώ... με λένε Κατερινα έχω την Αγγελική που ειναι ενα μικρό ταρζανάκι και μεχρι τις 20 Ιουλιου περιμένουμε και τον μπέμπη μας. Οπως σου ειπε και η Κατερινα δεν πονάς ολη την ώρα ειδικά στην αρχή οι πονοι ειναι ανεκτοι σαν δυνατοι πονοι περιόδου. Μετά την επισκληριδιο δεν πονουσα καθολου ήμουν τοσο ήρεμη που θα μπορούσα να κοιμηθώ κιολας. Θέση μπορεις να αλλάζεις εμένα με ειχε βολέψει πολύ στο πλαι ειδικά στην αρχή πριν την επισκληριδιο. Για πιπίλες δεν μπορώ να σε βοηθήσω εμεις δεν τις χρησιμοποιήσαμε καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, δε θα πιστέψετε τι δώρο έφερε η πεθερά στον Αντρέα: ένα δαχτυλίδι κι ένα κόσμημα για μενταγιόν. ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μάλλον τα θεώρησε αγορίστικα επειδή έχουν τυρκουάζ πέτρα. Του έφερε ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ δώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα πέσω απ' το μπαλκόνι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xarika poly katerina!!!ante me to kalo kai esena o mpemphs sou :D:D:D kai egw sinithw sto plai iremo otan exw ponakia!!!koritsia niwthw kati ponakia xamila :shock: alla niwthw kai ton mpemph na piezei..na mhn anhsuxisw e??

ANNA MARIA den yparxei h pethera souuu :lol::lol: kai esy ti ta ekanes?????ti eipes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, τι ήθελες να πω; Ότι δε θέλω να κάνω το παιδί μου χορεύτρια εξωτικών χορών; Της είπα ότι είναι πολύ ωραία και ευχαριστώ.

Τα πονάκια είναι φυσιολογικά. Εγώ όλο τον τελευταίο μήνα ένιωθα όπως όταν περιμένω περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ έτσι κι έτσι. Σήμερα πήγα στο γιατρό. Η φραουλίτσα είναι καλά αλλά η θέση της μέτρια. Μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαίνεται πως κουράζομαι πολύ και πως αν συνεχίσω έτσι ενδέχεται να δω και αίμα :?:?:?:? Η θέση που έχει η μπουμπού είναι για μωρό ενάμιση μήνα μεγαλύτερο :shock::shock::shock: Επίσης, ο γιος μου έχει πυρετό και πονάει η κοιλίτσα του. Σήμερα έκανε μέχρι 38.6 :(:(:(:( Ουφ....Την Τρίτη πήγαμε σε παιδότοπο και όλα ήταν άρρωστα εκεί μέσα..Αναμενόμενο ήταν...Εγώ πάντως, όσον αφορά στην εγκυμοσύνη, νιώθω μια χαρούλα. Σήμερα ξεκουράστηκα όσο περισσότερο μπορούσα και άκουγα τη φραουλίτσα ΣΥΝΕΧΕΙΑ. Από Δευτέρα θα αρχίσουν πάλι τα όργανα..Υπομονή μέχρι να κλείσει το φροντιστήριο...

Επίσης έφαγα το μεσημέρι 2 πίτες με γύρο κοτόπουλο και ακόμα και τώρα έχω τρελές καούρες..Τι της ήθελα μου λέτε;;;;

Αχ βρε κοριτσάκια μου η αλήθεια είναι ότι σήμερα δεν έχω πολλά κέφια και δε θα γράψω πολλά...Αύριο θα σας σχολιάσω όλες!!!

Άννα Μαρία έφτασε η μέρα της βάφτισης ε;; Με το καλό να βαφτιστεί ο μικρός Αντρίκος!!!! Το δώρο της πεθεράς όοοοολα τα λεφτά! Θα μου πεις από πού τα πήρε γιατί θέλω να πάρω και στον Πάνο :lol::lol::lol: ;;;;;;;;;;;;Φύλαξέ τα και πού ξέρεις;;Μπορεί το δεύτερο παιδάκι σου να είναι κοριτσάκι! Θα πρέπει όμως να βάλεις ροζ πετρούλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά κοριτσάκια μου γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου..καλη κυριακη να χουμε.. :D:D:D

σημερα εχουμε να παμε στα βαφτισια της μικρουλας της νονας μας και ανυπομονωωω..

βεβαια ελπιζω να ναι ησυχη η παπενια.. :roll: ειδικα μεσα στην εκκλησια...γιατι διαφορετικα ο καημενουλης ο αντρας μου θα την πληρωσει...

εχω αρχισει και της λεω..να σαι ησυχη να καθεσαι καλα..και ολο λεει ναι... :lol::lol: αλλα στην πραξη θα δειξει..

πηρα και καινουργιο λιπ γκλος κοραλι να ταιριαζει με το φορεμα :D:D και ενα μολυβακι γκρι μπλε..πολυ ωραιο...θα βαλω και ενα καλσονακι απο μεσα..ελπίζω να μαζευτω λιγακι η γεμιστουλα :lol::lol:

α να σας πω κοριτσαρες μου ..

οποια ενδιαφερεται για αρωματα υπαρχει ενα μαγαζι στον χολαργο που πουλαει χοντρικη!!!!!!!!!!!! :D:D:D φανταστειτε πηρα της dolce το rose the one μαζι με το body cream του ολα μαζι 55€!!!!!!!ενω μονο το αρωμα στα αντιστοιχα μλ κανει γυρω στα 70...χαρηκα παρα πολυυυυυ..

αννα μαρια ...με το καλο η βαφτιση ολα να πανε τελεια!!!!κοριτσακι μου...

όσο για την πεθερα τι να πω..απλα οτι γελασα πολυ :lol::lol::lol: ακου εκει δακτυλιδι ...ειναι μεγαλη στην ηλικια?

ανθουλι μου εμεις τα παμε...φιλεναδιτσα μου ολα θα πανε καλα..μην αγχωνεσαι...και όσο μπορεις να μην κουραζεσαι..το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να παρεις αναρρωτικη.. :evil::evil::evil: να σαι οσο πιο χαλαρη γινεται..ο πανουλης σου πως ειναι σημερα?ελπίζω να γινει γρηγορα καλα...

κατερινακι μου...συντοπιτισσα μου..τι κανετε? η αγγελικουλα σου? αντε να τα πουμε καποια μερα ολες μαζι ..μαμαδες με φιλεναδες..θα χει πλακα!!!!!!! :D:D:D και εγω πιστευω οτι αυτη η φιλια μας θα κρατησει!!!!!!!!! :x:x μαζι με το νυχτοπουλι μας βεβαιως βεβαιως!!!!!! ;);)

μαρινα εμεις απο πιπιλες χρησιμοποιουσαμε απο τοτε που ταν νεογεννητη η λυδια μας τις chicco απο καουτσουκ...ειναι πιο μαλακες και πολυ πιο ακινδυνες απο τις κοκκαλινες..τουλαχιστον για τον πρωτο καιρο...

ακουστε την παπιοοικογενεια...εγω στο δικο μου λαπιτοπι...η παπια στο δικο της πλαστικο!!!! και ο αντρας μου στο δικο του!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

χριστινακι μου..πως τα πανε ματια μου τα βρεφακια? περιμενουμε τα νεα σας?ευχομαι να το ξεπερασουν γρηγορα και συντομα να ναι σπιτακι τους.. :D:D:D δυστυχως απο ψυχολογο δεν ξερω καποιον..που μενεις δεν ειδα αν μου απαντησες?

σας φιλω ομορφουλες μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε??Εγω εχω τον μικρο αρρωστο και 3 βραδυα τωρα ξενυχτάμε..Μονο χθες κοιμηθηκε αρκετα καλα, αφου αρχίσαμε τα εισπνεομενα!!Χθες μου ανεβασε και πυρετο 38.7.Τωρα το πρωι 38.3. Εχει πολύυ βηχα το καλο μου.Αλλα ειναι και συνδυασμος των δοντιων.Στα ουλα του φαινονται ξεκαθαρα τα δοντια...ενα τσακ θελουνε για να σκασουνε... Αντε να ηρεμησει πια και με αυτες τις ιωσεις...ολο μου αρρωσταινει.Δεν ξερω αυριο τι θα κανω..ισως τον αφησω αλλη μια μερα στο σπιτι.Στο μεταξυ πληρωνουμε κανονικα ασχετα που δεν παει ο μικρος και ο αντρας μου χθες γκρινιαζε οτι θα τους κανει θεμα γιατι δεν γινεται ο μικρος να παει μονο μια βδομαδα μες στο μηνα κι αυτοι να εχουν την απαιτηση να τους πληρωσουμε ολο το μηνα.Εχει δικιο μεν αλλα ντρεπομαι να πω κατι εγω γιατι θα μου πουν εσυ που δεν πας 2 βδομαδες το Πασχα δεν πληρώνεσαι???ουφ!!

Για να δω τι θυμάμαι να σχολιάσω...

Ολια μου τι κάνεις?Εχασες κιλο με τις σκάλες ε??Λες να αρχισω κι εγω αυτη τη μεθοδο???χαχα

Κάλλι πού είσαι εσύ πάλι???

Ανθη μου μια χαρά τα πήγες τηνπρώτη μερα στη δουλεια ε?Για να δω εγω αυριο!!! Το θετικο ειναι οτι 2 μηνες μας μενουν και μετά κλεινουμε για καλοκαιρινές διακοπούλες.Η αληθεια ομως οτι θα πάω με χαρα στη δουλεια αυριο.Περνάω πολύ καλά φετος σε αυτο το σχολειο.Μακαρι να με αφησουν ενα χρονο ακομα. Καλά εχεις πολύ πλάκα που παλευεις με τα κιλά!

Να ξεκουράζεσαι κοριτσι μου..Τερμαοι δουλειες του σπιτιου...δεν εχεις κάποιον να σε βοηθά?Τουλάχιστον μονο τη δουλειά να εχεις και εκει να καθεσαι...Μην αγχωνεσαι...Περαστικά στον Πανούλη μας!!

Καρολινακι τι κανεις εσυ?Τι καλα που ειστε κοντα εσεις και θα κανετε παρεούλα...Η κοριτσαρα σου τι κανει?Τη συμβουλευεις για την εξοδο σας ??Το καλο ειναι πως τωρα θα τρεχει ο αντρας σου!!! Καλά να περασετε!!Και με γεια τα ψωνια σου!!

Μαρινα μου θα διαφωνησω μαζι σου.Οκ ποναει πολύ οταν βαζει το χερι αλλα δεν συγκρινεται με την καισαρικη.Εγω γεννησα με φυσιολογικο χωρις επισκληριδιο.Οκ τα ειδα ολα οταν πονούσα αλλα με το που γεννησα ημουνα περδικι!!Λες και δεν εγινε τιποτα! Και πιστεψε με ειναι απιστευτη εμειρια ο φυσιολογικος τοκετος και στο ευχομαι...

Τωρα διαβασα το ποστ οτι σου αλλαξαμε γνωμη!! Μπραβο χαιρομαι! Για το κρεβατι που λες εννοεις κατα τη διαρκεια του τοκετου? Εμενα η μαια με εβαζε και εκανα διαφορες ασκησεις...γελοιες μεν αλλα πολυ΄βοηθητικές δε! Δηλαδη με εβαζε να καθομαι στην τουαλετα για να κατεβει το μωρο αν και κατεβηκε με πολύ γρηγορους ρυθμους.Με εβαλε να στεκομαι και να κραταω σκυφτη σε ενα τραπεζι, να καθομαι στα 4 πανω στο κρεβατι!!! Εσυ που εχεις και την επιλογη της επισκληρηδιου μη φοβασαι τιποτα!!! Εγω πιπίλα πηρα στην κλινικη αλλα δεν χρειαστηκε.Βασικα πηρα πολλα πραγματα επιδη δεν ηθελα να του λειψει τιποτα και τα περισσοτερα τα γυρισαμε στο σπιτι χωρις να χρειαστούν!! Α και πηραμε πιπιλες διαφορες μαρκες αλλα μας βολεψαν της avent.Οι υπόλοιπες του εκαναν σημαδι στα μαγουλα!!! χιχιχι

Κατερινακι μου μοιαζουμε πολύ σε καποια θεματα.Τ ιδια κι εγω στην εγκυμοσυνη, ετρωγα κι απολαμβανα!!! :lol: Η αληθεια ειναι οτι κ ο γιατρος μου δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα των κιλων.Εξαλλου ειχαμε το θεμα του τραχηλου κ το φοβο για προωρο τοκετο που θα ηταν χαζο να καλουσε στα κιλα.Μονο οταν μπηκα στο μηνα μου με ρωτησε ποσα εβαλα και με επιβραβευσε κιολας αφου εβαλα μονο 12 κι ας ξαπλωνα τους 6 μηνες.

Η περιγραφη σου για τη σοκολατα με καλύπτει απόλυτα :lol::lol:

Σημερα εχω φαγητο απο τη μαμα μου.θες ειχε τραπεζι στο σπιτι για τα γενεθλια του αδερφου μου κι εμειναν πολλα φαγητα κι ετσι μου εδωσε να φερω κ γλυτωσα για σημερα!

Πώς ειναι ο λαιμος σου?Την αρπαξες κι εσυ?Περαστικα!

Χριστινακι μου δυστυχως ειμαι μακρυα και δεν μπορω να βοηθησω.Ευχομαι σε λιγες μερες να εχετε τα πιο ευχαριστα νεα.Χρειαζεται στηριξη η αδερφουλα σου και μπραβο που εισαι διπλα της.Το παιδάκι που επαθε το αιματωμα θα εχει καποια επιπτωση στην εγκεφαλική λειτουργια?Φανταζομαι το αγχος..Προσευχομαστε ολες για τα μικρα κοριτσι μου.

Αννα Μαρια μου με το καλο σημερα η βαφτιση. Να μην ταλαιπωρηθει καθολου ο μικρος ευχομαι. Για την πεθερα στα εγραψα και στο φατσοβιβλιο.Καλως τους δεχτηκες και καλά να περάσετε!!! :lol::lol:

Κριμα που δεν σου πετυχαν τα νυχια..Το επαθα κι εγω στο γαμο μου..

Θελουμε φωτο απο τις μπομπονιέρες ε!!Μια χαρα τα προλαβες ολα!!

Καγκουράκι μια χαρα η Αγγελικούλα με τον παιδικο.Λογικο να κοιμαται πιο νωρις, αφου σπαταλάει ολη την ενεργεια της το πρωι!! Εφαγες παγωτακι ε???μιαμ...Δεν ξερω αν σας το ξαναειπα αλλα στην εγκυμοσυνη εφαγα οσα παγωτα δεν εφαγα ολη μου τη ζωη και απλά το απολαυσα!!! :lol: Οι φιλοι μας ερχονταν στο σπιτι με σακούλες γεμάτες παγωτα!!! Τι ωραίες εποχές!!! :lol::lol:

Με γεια τα ψωνια σας!!! Εχει τελεια παιδικά...καθε φορά που πάω κολλάω..Τωρα του ψωνισα κι εγω αρκετα καλοκαιρινα με τα λεφτα που μας εδωσε ο νονος του και ο πεθερος μου.Μου ειχε δωσει και μια φιλη απο το γιο της ρουχα οποτε φτανει προς το παρον.Εξαλλου θα εχει και τα γενθελια του τον Ιουλη και σιγουρα θα μαζεψουμε διαφορα ρουχα! Θα εχει και εκπτωσεις τοτε... :lol:

Σημερα θα μεινουμε στο σπιτι..Ο αντρας μου πηγε στη δουλεια και οταν γυρισει πρεπει να αναλαβει λιγο το μικρο για να προλαβω να τελειώσω τις δουλειες του σχολειου...Ξύπνησε ο τρελλας μου...Σας αφηνω να διαβασετε την σεντονάρα μου!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γειά σας!

Τέλεια η βάφτισή μας σήμερα! Περάσαμε πάρα πολύ ωραία.

Δυστυχώς στην αρχή είχαμε πολύ μεγάλη καθυστέρηση, γιατί είχε άλλες δύο βαφτίσεις πριν από μας, και στην πρώτη είχε έρθει ο μητροπολίτης, οπότε καταλαβαίνετε, πήγε πάρα πολλή ώρα, με αποτέλεσμα να μετατεθούν όλες σαράντα λεπτά πιο μετά.

Το μυστήριο ήταν πολύ ωραίο, ο μικρός δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου! Την ώρα που τον έγδυσαν τα κατούρησε όλα :lol::lol::lol::lol::lol: , όταν τον βούτηξαν στην κολυμβήθρα του άρεσε πολύ και δεν έβγαλε άχνα, και κλαψούρισε ελάχιστα μόλις τον έβγαλε ο παπάς έξω και τον έδωσε στον αδελφό μου!!! Μετά κλαψούρισε ελάχιστα όταν τον έντυναν. Αφού μετά τους έλεγα ότι είναι ο ιδανικός βαφτιζόμενος!

Μετά στο κέντρο ήταν επίσης πολύ ωραία, τα φαγητά υπέροχα, τα γλυκά που φτιάξαμε εμείς και οι διάφορες άλλες επίσης τέλεια. Ήμασταν τρία μεγάλα τραπέζια, κι έτσι είχαμε τη δυνατότητα να περιφερόμαστε και να μιλάμε με όλους. Ο μικρός και στο κέντρο ήταν πάρα πολύ ήσυχος, όλο γελούσε ή απλά καθόταν πάρα πολύ φρόνιμος. Προς το τέλος πείνασε κι έτσι άλλαξα ρούχα και τον τάισα, κι εν τω μεταξύ, έφυγαν και οι περισσότεροι καλεσμένοι, οπότε δεν ξαναφόρεσα το φόρεμα.

Περάσαμε πολύ ωραία, και στο τέλος μου λέει ο άντρας μου "μήπως να τον ξαναβαφτίσουμε;" :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δε σας είπα, τους άρεσαν πολύ και τα καραβάκια που είχαμε σκορπίσει στα τραπέζια! Πολλά παιδάκια τα έπαιρναν και παίζανε. Μας έδωσε και μια φίλη μου ράνερ τυρκουάζ και τα βάλανε στα τραπέζια και ήταν πολύ όμορφα.

Ένα ζευγάρι που ήθελε ο άντρας μου να τους κάνουμε νονούς τους θυμάστε; Δεν ήρθαν καν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου τσααααααααααα και απο μενα...

γυρισαμε πριν καμμια ωρα ..ολα ηταν πολυ ωραια..ειδικα το φαι και η τουρτα... :D:D:D εφαγα μονο δυο κομματια.. =p~=p~:-p η γουρουνιτσα..ειχαν και κλοουν!!!!! και η δικια μου το καταευχαριστηθηκε...την εβαψε και γατουλα...γεμισαμε μπαλονια...η μικρουλα στην βαφτιση ισα που ακουστηκε..

ουφφφφφ απο αυριο λιγακι προσοχη στο τι τρωω...σε ουτε ενα μηνα γενναω η παπιομανα ..αλλα ερχεται καλοκαιρακι και το σκεφτομαι λιγακι... :roll: αλλα καθε φορα αυτο λεω και μετα πεφτω με τα μουτρα στα γλυκα..

την τριτη θα παμε να δουμε τον ποντικουλη...ανυπομονωωωωωωωω!!!!!!

θα σας πω ποσα κιλα θα ναι :lol::lol:

αννα μαρια μου καλοφωτιστος να ναι ο μικρουλης σας και γερος μια ζωη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D τελεια που ηταν τοσο ησυχος...μπραβοοοοοοοοο...λες να τον ξαναβαφτισετε αν ειναι να ναι ετσι ησυχος? :lol::lol::lol:

μαρακι μου περαστικουλια μωλε στον ζουζουνο σου..ευχομαι να περασει γρηγορα..αν ειναι και τα δοντακια μαζι..θελει υπομονη...

μακια σε ολες τις υπολοιπες της παρεουλας μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;;;;; Εγώ είμαι λίγο "ΓΚΟΛ" γιατί το Πάσχα δεν έκανα τίποτα και τώρα δεν μπορείτε να διανοηθείτε πόση διόρθωση εχω αυτή την εβδομαδα..Σήμερα τα ειδα ολα :shock::shock::shock: Διορθωνα σχεδον οοοοολη μέρα :?:?:? Ο Πανούλης μου είναι καλύτερα! Όλη μερα χωρίς αντιπυρετικό..Μόνο το βραδυ σηκωσε ένα 37.8..Παραπονέθηκε και σήμερα για την κοιλίτσα του αλλά λιγότερο από χθες.

Άννα Μαρία να σας ζήσει ο νεοφώτιστος!!!! Όλα ήταν τέλεια ε;;; Αποζημιώθηκες για το γάμο που μας έχεις πει ότι δεν σου άρεσε..Ευτυχώς που δεν κάνατε νονούς αυτό το ζευγάρι..Θα περιμένουμε φωτογραφίες...

Μαράκι τις δικές σου φωτό από τη βάφτιση ακόμα τις περιμένουμε...Περαστικά στο Στεφανάκο σου...Μέχρι να πάει σχολείο θα έχει αποκτήσει ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ!!!!!!Εύχομαι να μην παιδευτεί πολύ το ζουζούνι και να γίνει πολύ γρήγορα καλά. Εγώ Μαράκι μου έχω πολλή βοήθεια όταν δουλεύω..Μαμά και πεθερά κρατούν τον Πάνο μέχρι να γυρίσω..Όσο όμως είμαι στο απίτι είμαι μόνη μου και περνούν όοοοολα από το χέρι μου..Τι να τους πω;;; Κρατήστε τον Πάνο τόσες ώρες που θα λείπω και ελάτε και από το σπίτι πριν φύγω να μου κάνετε δουλειές;;; Δεν μου πάει..Ευτυχώς τις Δευτέρες συνήθως έχω φαγητό από τη μαμά μου..Όχι πάντα όμως..Η πεθερά μου μού είπε σήμερα ότι τώρα που έφτιαξε ο καιρός θα έρχεται να παίρνει τον Πάνο να τον πηγαίνει βόλτα για να ξεκουράζομαι..Τι να το κάνω;;; Εδώ στο σπίτι να έρχεται για να βοηθάει στις δουλειές αν θέλει να με βοηθήσει..Θα τον πάω εγώ βόλτα τον Πάνο :lol::lol:

Καρολινάκι μου καλό πάλι σε ξενύχτησα ε;;;;;; Πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα στη βάφτιση της κόρης της κουμπαρούλας σου! Δνε πειράζει που έφαγες..Άλλωστε δεν είναι πολλά τα κιλά σου για το μήνα στον οποίο βρίσκεσαι. Την Τρίτη έχεις γιατρό ε;; Θα δεις τον ποντικούλη και θα χαρείς!!! Θα μας πεις και πόσα κιλάκια είναι! Πλησιάζει ο καιρός που θα τον δεις...Ζηλεύωωωωωωω!!!!!

Αυτά κοριτσάκια μου! Οι υπόλοιπες το ρίξατε στη βόλτα και εξαφανιστήκατε;;;

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!και καλή εβδομάδα!!!!!

Κατερινάκι να χαιρεσαι τον Γιωργάκη σου, πάντα ευτυχισμένος.

Χρονια πολλά και σε οσες έχετε κάποιον που να γιορτάζει σήμερα. Εμένα γιορτάζουν μαμά και πεθερός :) .

Αννα Μαρια να σας ζήσει ο Αντρεάκος, καλοφώτιστος να ειναι, περάσατε πολύ ομορφα και ήταν και ησυχούλης τελεια, τέλεια. Θέλουμε να δουμε φωτο να σας θαυμάσουμε. Οσο για τα δώρα της πεθεράς απιστευτή :lol::lol: βρε μηπως τα εφερε για σενα :lol::lol::lol:

Μήπως να φτιαχναμε αυτή την ομάδα που έλεγε η Κατερινα και να ειναι κλειστή και να βάζουμε μονο εκει φωτο, Κατερινιώ ξερεις να την φτιάχνεις?

Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο σου, έχει ταλαιπωρηθει τοσο πολύ ολο τον χειμώνα απο εδώ και περα που φτιάχνει ο καιρός δεν θα ειναι έτσι, εχει και τα δοντάκια του πεσαν ολα μαζι...

Ανθή μου περαστικά στον Πανο σου, μια χαρά θα ειναι η φραουλιτσα αρκει να ξεκουράζετε η μαμά λιγο περισσοτερο. Οποιος σου προσφέρει βοήθεια καλο ειναι για σενα και το έχεις ανάγκη σιγουρα.

Καρολινάκι περασατε ομορφα και εσεις δεν πειράζει για την τουρτιτσα που έφαγες λιγο παραπάνω μια φορά βαπτιστηκε το κοριτσάκι. Αν υπάρχει άνθρωπος να απασχολει τα παιδάκια σε τέτοιες εκδηλώσεις ειναι σουπερ και αυτά περνάνε καλά και οι γονεις δεν τα κυνηγάνε ολη την ώρα. Αντε αυριο θα δεις και τον ποντικουλη σου και θα περιμένουμε να νεα σου απο τον γιατρο.

Εμεις χθες ειχαμε παει σε ενα γάμο στο Ναύπλιο, ωραια περασαμε δεν ειχε τραπέζι μετά αλλά εξω απο την εκκλησια κοψανε τουρτα και ειχε γλυκο ένα ποτήρι μους σοκολάτα ...συγκρατήθηκα και εφαγα μονο το δικό μου και οχι και το μισο που άφησε η Αγγελική.

Σας φιλώ κοριτσακια πάω να κάνω καμια δουλιτσα, εχω να πάω και στη λαική μετά και να μαγειρέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στο παρεακι μου το γλυκο!!!!!!!!!!!!!!!

καλη εβδομαδα να χουμε ..

χρονια πολλα σε όλους οσους εχουν καποιον που γιορταζει..

κατερινακι μου να χαιρεσαι τον γιωργακη σου! γερος να ναι πανω απ ολα και τυχερος στην ζωουλα του... :D:D

καγκουρακι μου να χαιρεσαι την μανουλα σου!!!!!! :D:D:D να ναι γερη και να καμαρωσει οχι μονο τα δυο εγγονακια της αλλα και δισεγγονα!!!!!!!ευχες και απο την μανουλα μου.. :-*

να χαιρεσαι και τον πεθερο..

νυχτοπουλι μου γλυκο...ανθουλι μου...αχ παλι με εριξες στο βουρκο του ξενυχτιου :lol::lol::lol:

αλλα ηταν ωραια..παλι μου κρατησες παρεουλα.. :x

ασε εχω βαρεθει παλι βουλωμενη μυτη...μαμωτο με τις αλλεργιες μου λογω εγκυμοσυνης... :evil::evil: η κορτιζονη που κανω δεν κανει και πολλα πραγματα.. :cry: γαυτο και δεν πειραζει το μπεμπε..αλλα δεν εχει τα αμεσα αποτελεσματα των λοιπων σκευασματων..βλεπε ροναλ οτριβιν κοκ...

ουφφφφφφφφφφ αντε σε 4 εβδομαδες θα ηρεμησουν ολα!!!!!!!!!!!! θα ερθει ο μικρος μας πριγκηπας!!!!!! :D:D:D:D

μαρακι πως ειναι ο στεφανακος σου?

αννα μαρια ο νεοφωτιστος αντρεας σου ειναι ηρεμος σημερα?

αυριο θα σας πω τα νεα μας απο το γιατρο...

μακια σε ολες τις τσουπρες..δεν βλεπω κινηση στο καφενεδακι μας.. :roll: τωρα που μεαφηνει το παπι..να ποσταρω... :lol::lol::lol:

για ελατεεεεεεεεεεεεε ομορφιες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε?Πρώτη μερα στη δουλεια...Ξενυχτισμένη πήγα γιατι ειχαμε τους κουμπαρους μας εδω και μεχρι να συγυρισω να ετοιμάσω και κατι τελευταια για τη δουλεια, ξαπλωσα στη 1. Κατά τις 5 παρά ξύπνιος ο Στεφανος, ήπιε γάλα και μετά παρότι είχε πυρετο είχε κέφια και μιλούσουμε μονος του μεχρι τις 6:30.Κοιμηθηκε αυτος και εγω ετοιμάστηκα για δουλεια και ηρθε η μαμα μου να αναλάβει. Ο βηχας δεν ειναι τοσο συχνός αλλά είναι πολύ έντονος ακόμα.Ο πυρετος πιστευω είναι απο τα δοντια.Σαν να σκίστηκαν τα ούλα του...Η μαμα μου λεει οτι βγηκε η μυτούλα του δοντιου και επειδη το ειδε πρωτη θα του πάρει και δώρο!!! χαχαχα

Αννα Μαρία μου καλοφώτιστος ο Αντρεάκης σου!! Πάντα γερός και ευτυχισμένος να είναι στη ζωή του!! Μπραβο του που ήταν ησυχος...το ευχαριστηθηκατε!!

Καρολινάκι με το καλό να δείς το μπεμπάκι σου αύριο, θα περιμέουμε νέα σας! Ευχαριστηθηκατε τις βολτες βλεπω και η παπιοπανα και η παπιοκορη!!! :lol:

Ανθή μου σιγουρα ειναι μεγάλη βοήθεια που σου κρατάνε τον Πανούλη, αλλα αν ειχες και λιγη βοηθεια απο τη μαμα σου που θα εχεις και περισσοτερο θάρρος να της το ζητησεις? Εμενα με βοηθούσε ο άντρας μου και οταν μπορούσε ερχοταν η μαμα μου..αλλα ημουν εντελώς ξάπλα!

Τις φωτο της βαφτισης τις εχω αλλα δεν θελω να τις βαλω δημοσια.Θα τις βαλω στο προφιλ μου και καντε με φιλη οσες δεν με εχετε για να τις δειτε.

Κατερινάκι καγκουράκι να χαίρεσαι τους εορτάζοντες!! Συμφωνω με το θέμα της ομαδας..να βαλω εκει τις φωτο της βάφτισης.Σκεφτείτε ονομα να δώσουμε στην ομάδα.

Τι καλό μαγειρεύεις?

Κατερίνα μου να χαίρεσαι το αγοράκι σου! Παντα καλά να είναι και ευτυχισμένο.Πού χάθηκες σήμερα???

Οι υπόλοιπες πού είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!

χθες φαγαμε στην πεθερα μου,το απογευμα πηγαμε σε γενεθλια και το βραδυ ηρθε η αδερφη μου με τον γαμπρο μου και τον μπαμπα μου κι ετσι δεν προλαβα να μπω καθολου,σημερα το πρωι πηγαμε εκκλησια μαζι με τα παιδια δεν ειχαν σχολειο επειδη ο Αγ.Γεωργιος ειναι πολιουχος της Αιανης και μετα πηγαμε για ψωνια,σε λιγο περιμενω λιγο κοσμο ,το Σαββατο πηγα τον Νικο να κοιμηθει σε εναν φιλο του,με τη μαμα του κανουμε παρεα και μου ειπε οτι ειναι εγκυος εχει δυο αγορια και περυσι τετοιο καιρο ειχε κανει αποβολη πολυ χαρηκα................

Αννα Μαρια να σας ζησει ο νεοφωτιστος κοπελα μου να ειναι γερος και καλοτυχος!!!πολυ χαρηκα που περασατε τοσο ομορφα και το ευχαρηστηθηκατε,ειδες αν ειναι ηρεμο το παιδι,ολα γινονται,καλα η πεθερα σου ειναι απαιχτη γιατι δεν βαζεις τον αντρα σου να της πει να μην αγοραζει μονη της δωρα αλλα να σας δινει χρηματα να του παιρνετε εσεις οτι χρειαζετε,ετσι θα αποφυγεις κι αλλες μελλοντικες εκπληξεις

Κατερινακι μου σε ευχαριστω για τις ευχες να χαιρεσε κι εσυ τη μαμα σου και τον πεθερο σου!!δηλαδη ενδεχεται να ειναι Γιωργος ο μπεμπακος σου;;τι σαρδελες που με ρωτησες εκανα ενα μιγμα με τυρι φετα τριμμενη,πιπερια,σκορδο,θυμαρι,ριγανη και αλατοπιπερο ,τις γεμισα καρφωσα οδοντογλυφιδες και τις εψησα στο φουρνο,πολυ νοστιμες εγιναν

Μαρακι μου σε ευχαριστω για τις ευχες σου,εσυ εχεις κανεναν;;οντως εχουμε αρκετα κοινα ακομα και την βρογειολιτιδα δυστηχως,δηλαδη να ευχηθουμε για το δοντακι;;μεγεια το δοντακι σας λοιπον αντε μηπως ηρεμησει για λιγο ο γλυκος μου κι εμεις ετσι το εχουμε οποιος το βλεπει πρωτος περνει δωρο δυστηχως ομως τα εβλεπα εγω πρωτη :D παντα ,αν κανει υψηλο πυρετο δεν νομιζω να ειναι απο τα δοντακια συνηθως δεκατακια κανουν ,περαστικα συντομα ευχομαι και να ειναι η τελευταια ιωσουλα για φετος ,καλο κουραγιο και σε σενα να κοιμηθεις νωρις το βραδυ να ξεκουραστεις,μακαροναδα στα γρηγορα εκανα σημερα γιατι αργησαμε να γυρισουμε σπιτι,εσυ;;

Καρολινακι μου σε ευχαριστω για τις ευχουλες,περαστικα σου συντομα ευχομαι,αντε πλησιαζει ημεγαλη στιγμη θα ηρεμησεις κι εσυ απο τις αλλεργιες σου

Ανθη μου σημερα πηγαμε σουπερ και τα παιδια ζητησαν φραουλες,μολις τις ειδα εσενα θυμηθηκα,α το μιλφειγ μου εγινε τελειο ο γαμπρος μου χθες μου λεει βαλε ενα μικρο κομματι και μολις το εφαγε ζητησε κι αλλο να το ξαναδοκιμασεις αξιζει τον κοπο

αν θελετε ανοιγω την ομαδα, εγω λεω κατι τετοιο <<επιτρεπεται η εισοδος μονο στα κοριτσια του καφε>> ή <<μονο για τα κοριτσια του καφε>>ή <<αυστηρως προσωπικο για τα κοριτσια του καφε>> τι λετε;;θα εχουμε μονο εμεις προσβαση και θα βαζουμε οτι φωτο θελουμε να τις βλεπουμε μονο εμεις

πολλα φιλακι σε ολες και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου χιλια συγγνώμη..δεν σε πρόλαβα..προσπαθούσα να κοιμησω τον μικρο..Συμφωνω με την ιδέα σου...Μ'αρεσε ο δευτερος τιτλος.Ας πουνε και τα κοριτσια την ιδεα τους.Αντε ανοιξε την εσυ.Ωηλο πυρετο 2 φορές μου εκανε 38.7, τις υπολοιπες δεκατα ανεβαζει, γι'αυτο υπέθεσα οτι ειναι απο τα δοντια.

Θα εχεις κοσμο σήμερα ε? Αντε καλές ετοιμασίες..

Εγω το μεσημερι εφαγα σαλατα και τωρα το βραδυ εφερε ο αντρας μου απο τον κρεοπώλη μας κατι μικρά γυράκια σε ξυλάκια και θα τα κανω στο φουρνο και μετα σε πιτούλα με σαλατα..Δεν τρελλαίνομαι για γυρο αλλα θα δοκιμάσω... :D

Βρηκα σε ενα περιοδικο μια ωραια συνταγη με τυρι φετα βουτυγμένη σε αλευρι αυγο και σουσάμι.Και αφου ροδισει στο τηγανι φτιαχνουμε σαλτσα με μελι και βαλσαμικο και μελι.Καπως ετσι αν την θυμαμαι καλα..Θα τη δοκιμασω καποια στιγμη και θα σε ενημερωσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπριτσες και καλη εβδομαδα!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν! Κατερινακι να χαιρεσαι το Γιωργο σου!Καγκουρακι και εσυ να χαιρεσαι τη μανουλα σου και τον πεθερο σου!

Αννα Μαρια ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ και γερος να ειναι, παντα να γελαει! Καλα οι περιγραφες σου για την πεθερα ειναι απαιχτες!Μπραβο που ολα πηγαν τελεια, αχτι το ειχες απο το γαμο σου! Φωτο περιμενουμε!!!

Βανια και Καλλη και Ολια δεν πιστευω να εχετε τις μαυρες σας, ελατε για καφε και κους κους!!!

Μαρακι και Ανθουλα μου περαστικα στα ζουζουνια σας, καλα αυτο το φετινο δεν υπαρχει!

Εσυ κυρια Ανθουλα μου, να αφησεις κατα μερος τις ντροπες, εναμιση μηνας εχει μεινει ωσπου να κλεισουν τα σχολεια, ζητα βοηθεια με τις δουλειες του σπιτιου, δεν ειναι ντροπη αφου υπαρχει σοβαρος λογος!

Μαρακι μεγεια το δοντακι σας!

Καρολινακι αντε περιμενουμε νεα απο τον ποντικουλη σας!

Μαρινα μην αγχωνεσαι, το μωρο να ειναι καλα και θα δεις εκεινη την ωρα πως θα γεννησεις.

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια γιατι μπηκα απο δουλεια και ειμαι στο ποδι!

Εμεις παμε καλα, σταθερη η κατασταση, το αιματωμα μαλλον εφυγε και γενικα αισιοδοξα αλλα ακομα ειναι νωρις και φοβαμαι να πω περισσοτερα, αλλα μεταξυ μας, εγω πιστευω στο θαυμα!!!!

Ο Δημητρακης ζουζουνιζει αδιακοπα και ολο κοπαναει την κεφαλα του, κανει καθε μερα και κατι καινουργιο και με τρελλαινει! Ειδικα τωρα, ειμαι τοσο επηρεασμενη απο την κατασταση, ολο τον κοιταω και σκεφτομαι ποσο τυχερη ειμαι και ποσο ευθραυστος ειναι και ποσο τον λατρευω και ποσο θελω κι αλλα παιδια!!! Καταραμενη κριση, που θα πας θα περασεις!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου συμφωνώ μαζι σου για την κρίση!!! :lol:

Μπράβο κοριτσι μου για την αισιοδοξια σου..Πολύ χαιρομαι που ολα ειναι καλα...και αφου ειναι σταθερη η κατάσταση ειναι θετικά τα πράγματα..

Ο Δημητρης σου κοπανιέται ε???Το εχει η ηλικία...Ετσι ειναι πρέπει να απολαμβανουμε τα ζουζουνια μας και πάνω από ολα να ευχομαστε να ειναι γερά.

Σας ευχαριστω για τις ευχες για το δοντάκι αλλα ακομα δεν φανηκε εντελώς οποτε αναμένετε λιγο ακόμα!! :lol::lol: Εγω αν δεν με γραντσουνίσει δεν το πιστεύω!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xριστινακι σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα,πολυ χαρηκα που εφυγε το αιματωμα και ειναι ολα καλα,ελπιζω να συνεχισουν να το παλευουν οι ψυχουλες και να τα καταφερουν,ειδες που δεν εκτιμαμε την υγεια μας οταν συμβει κατι τοτε τα μετραμε ολα και βλεπουμε διαφορετικα τη ζωη

Μαρακι δεν πειραζει βγηκα κι εγω εκεινη την ωρα γιατι ηρθε ο κουνιαδος μου με την οικογενεια του,τη φετα που λες την κανω κι εγω ετσι αλλα χωρις τη σαλτσα,ειναι πολυ νοστιμη και εντυπωσιακη και για τραπεζι αν κανεις τη σαλτσα να μου πεις ,καλα ηταν τα γυρακια;;εγω αυριο θα εχω τα πεθερικα μου για φαγητο κανενα παστιτσιο λεω να κανω ,βαλε ενα κουταλακι στα δοντακια του αν εχει βγει εστω και λιγο θα χτυπαει στο κουταλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ εδώ, υπομένω με τη σιχαμένη την πεθερά και τον γκαγκαούγκα τον κουνιάδο. Ρε κορίτσια, δεν υπάρχει πιο γκαγκά άνθρωπος. Είναι στην κοσμάρα του. Δεν υπάρχει αυτό το άτομο. Το πρωί σηκώνομαι, ταΐζω τον μικρό, τρώω πρωινό, βγάζω γάλα, και ετοιμάζομαι να πάω τράπεζα να καταθέσω τα λεφτά που μας δώσανε χτες δώρα για τη βάφτιση, επειδή ήταν και αρκετά και δεν ήθελα να τα αφήσω στο σπίτι. Οπότε μου λέει ο άντρας μου να πάω να πάρω τον αδελφό του από το κέντρο της πόλης, που είχε πάει για καφέ και βαριόταν. Αφού γκρίνιαξα αρκετά, του είπα ότι, άντε τέλος πάντων, θα πάω, αλλά μετά την τράπεζα. Όχι αυτός, να πάω πριν την τράπεζα, γιατί είναι κρίμα το παιδί και βαριέται. Του είπα δεν υπάρχει περίπτωση να τον κουβαλάω αυτόν μαζί μου στην τράπεζα. Εν τω μεταξύ, είχε ξεχάσει το κινητό του στο σπίτι μας, και ο μόνος τρόπος επικοινωνίας ήταν το facebook, αφού στην καφετέρια είχε ίντερνετ και αυτός πήγε με το λάπτοπ. Μπαίνει να του πει ότι θα τον πάρω, και είχε βγει από το facebook! Για πόση ώρα αγνοούνταν, και εκεί που ετοιμαζόταν ο άντρας μου να πάει να τον ψάξει στους δρόμους, μας παίρνουν από το σπίτι και μας λένε ότι επέστρεψε.

Σήμερα παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό. Έρχεται σπίτι μας και κάθεται στο τραπέζι της τραπεζαρίας στο λάπτοπ (όπως θα έχετε καταλάβει, έχει κόλλημα με το ίντερνετ). Εγώ τάιζα τον μικρό, οπότε όπως έφευγα για το σχολείο, κοιτάω και τι να δω!!!!! Είχε σηκώσει το τραπεζομάντηλο, είχε βάλει το λάπτοπ κατευθείαν πάνω στο ξύλο και τι είχε κάνει ο πανήβλακας, ο ηλίθιος, το ούφο;;;;;;;;; Είχε βάλει δύο πιρούνια, με τα δόντια προς τα κάτω, να του στηρίζουν το λάπτοπ!!!!!!!!!!!!!! Στο τραπέζι-αντίκα της γιαγιάς μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχω άδικο που θυμώνω και φωνάζω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τώρα το σκέφτομαι και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Στο σημείο συνάντησης με πήγε ο αδελφός μου, για να αφήσω το αμάξι στον άντρα μου, μήπως και χρειαστούν τίποτα, ενώ ήξερα ότι δε θα το χρησιμοποιήσει και ότι άδικα ταλαιπωρώ τον αδελφό μου. Τελικά εννοείται δεν το χρησιμοποίησαν, κι έρχομαι στο σπίτι και τον βρίσκω πάλι στην τραπεζαρία μου, στο λάπτοπ (χωρίς τα πιρούνια). Χαιρετώ, δε μου απαντά. Αφήνω τα κλειδιά με θόρυβο να πέσουν στο τραπεζάκι, ούτε που γύρισε. Τώρα έφυγαν και δεν καληνύχτισε καν.

Φυσικά δε μας έφερε ούτε ένα δώρο, ούτε καν κάτι συμβολικό, ένα ζιπουνάκι, ένα φορμάκι, με τη δικαιολογία ότι είναι άνεργος και εξαρτάται οικονομικά από τη γιαγιά και τους γονείς του. Κάθε μέρα όμως πάει δυο-τρεις φορές για καφέ και μέχρι τώρα έχει αγοράσει ένα σωρό ρούχα.

Ουφ, δεν μπορώ, αφήστε που έχει κολλήσει γκαγκαουνίαση και τον άντρα μου και έχει νερουλιάσει ο εγκέφαλός του και δεν συνεννοούμαστε.

Α, μάλλον θα κερδίσω το στοίχημα. Ο κουνιάδος έκανε μέχρι τώρα μία φορά μπάνιο, και η γιαγιά και η πεθερά ούτε μία!!!!!!!

Σόρι που γράφω κάπως μπερδεμένα, αλλά είμαι εκνευρισμένη και πρέπει κάπου να τα πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας σχολιάσω και τα δικά σας.

Ανθή, ζήτα βοήθεια για τις δουλειές. Δε θα γίνεις εσύ χίλια κομμάτια, έχεις και μια φραουλίτσα να σκεφτείς! Εγώ σήμερα τους έβαλα έκθεση, μου έγραψαν κάτι τέρατα και τα διόρθωσα ήδη στο κενό μου!

Καγκουράκι, ωραία ιδέα αυτή με τη μους σοκολάτα! Η πεθερά τα δώρα δεν τα έφερε για μένα. Για μένα έφερε άλλα καλά: μια λουλουδάτη νυχτικιά λάρτζ που κάνει για παρθεναγωγείο, καλσόν και κολάν, διχτυωτές κάλτσες (σετ με τη νυχτικιά!!! :lol::lol::lol: ), κι ό,τι άλλο έβρισκε μπροστά της για μένα και για τον άντρα μου: ένα σετ τασάκι-αναπτήρας τουριστικά από τη Ρόδο (πήγε Ρόδο πριν από μία δεκαετία και το πλαστικό της συσκευασίας έχει κιτρινίσει), μπατονέτες, και διάφορα άλλα σκατολοΐδια. Γενικά, τα δώρα της είναι τελείως αψυχολόγητα (π.χ. νυχτικιά του 18ου αιώνα και διχτυωτές κάλτσες για καμπαρέ) και επιπλέον, δεν έχει καταλάβει ότι το δώρο είναι κάτι το ξεχωριστό και όχι ό,τι βρίσκεις μπροστά σου που το είχες στο σπίτι σου για χρόνια ή που το έχεις αγοράσει από το σούπερ μάρκετ, το πετάς στο δέμα.

Να χαίρεσαι τη μαμά σου! (Να ευχηθώ και για τον πεθερό;)

Καρολινάκι, ο μικρός δεν ήταν και πολύ ήρεμος σήμερα, πολλή γκρίνια... Μπορεί να είναι η εφιαλτική επίδραση της πεθεράς και του κουνιάδου! :P

Μαρία, άντε, μακάρι να είναι δόντια και όχι αρρώστια πάλι, γιατί πολύ ταλαιπωρήθηκε ο Στεφανάκος σου. Εγώ φωτογραφίες από τη βάφτιση δεν έχω ακόμα, έχει βγάλει ο ξάδελφός μου και θα μας δώσει. Ο φωτογράφος μάλλον θα αργήσει λίγο.

Αυτή τη φέτα με το μέλι την έχω δει σε πολλά περιοδικά και βιβλία, αλλά δεν την έχω φτιάξει ποτέ.

Κατερίνα, να χαίρεσαι τον Γιωργάκη σου!

Ρε συ, τι να πω στον άντρα μου, η γυναίκα δεν καταλαβαίνει τίποτα. Παλιά μου έστελνε ολόκληρα κιβώτια με ρούχα, απίστευτης κακογουστιάς, το οποία πήγαιναν στράφι, γιατί δε φορούσα απολύτως τίποτα. Σε κάποια φάση έβαλα τον άντρα μου να της πει ότι δεν έχουμε χώρο (στη Θεσσαλονίκη μέναμε τότε) και να μη στέλνει πολλά ρούχα και του λέει "ε, τι, τρία δωμάτια δεν έχει το σπίτι; Τι μου λες ότι δεν έχετε χώρο;". Της εξηγεί ότι μπορεί να έχουμε τρία δωμάτια, αλλά δύο ντουλάπες, οι οποίες είναι τίγκα, γιατί εκεί είχαμε και τις πετσέτες και τα σεντόνια, και τα μπουφάν και όλα, κι αυτή επέμενε. Δε συνεννοούνται. Είναι μοναδικοί στο να μην ακούνε ποτέ αυτό που τους λες.

Οι γεμιστές σαρδέλες ωραίες ακούγονται, αλλά κάπως μου κάνει ο συνδυασμός σαρδέλας-τριμμένης φέτας.

Εγώ φέτος τις φράουλες δεν τις θέλω καθόλου. Πήραμε ένα κεσεδάκι και οι μισές χάλασαν. Μόνο στη φρουτοσαλάτα που φτιάχνει η μάνα μου τις τρώω.

Χριστίνα, χαχα, κοπανάει την κεφάλα του ο Δημητράκης; Κι ο δικός μου κάνει κάτι πολύ τρελά.

Χαίρομαι που φεύγει το αιμάτωμα! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για τον Αντρίκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...