Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Κατερίνα, μα είναι δυνατόν να φέρεται σαν πεντάχρονο; Άσε που το μεσημέρι έψαχνε το κολλύριο για τα μάτια, αναστάτωσε το σπίτι, και τελικά το είχε πάει ο ίδιος πιο πριν στο μπάνιο (στο μπάνιο ήταν όταν άρχισε να το ψάχνει...).

Ναι, κέρδισε, αλλά είναι άλλοι τέσσερις γύροι, δύο αύριο και δύο την Κυριακή, πράγμα που σημαίνει ότι από το πρωί μέχρι το βράδι θα είμαι μόνη στο σπίτι. Θα έχω τον Αντρίκο, άντε να προλάβω να κάνω καμιά δουλειά...

Έτσι όπως τα λες είναι με τα γλυκά, η υπερβολή της υπερβολής... Δε θα με βοηθήσουν θείες βρε! Φίλες θα με βοηθήσουν, κολλήσατε όλες με τις θείες! Από τις θείες δεν περιμένω καμιά βοήθεια... Και ελπίζω να μην προσφερθεί η πεθερά να βοηθήσει... Γιατί θα έχουμε πρόβλημα...

Καλά, η Κάλη δεν τολμά να εμφανιστεί πλέον δημόσια... Την έχουμε ξεμπροστιάσει! :P :P :P

Καρολινάκι, σε ξέχασα πριν. Περαστικά στη μικρή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α, δε σας είπα, τελικά την έφτιαξα τη σπανακόπιτα σήμερα! Πάρα πολύ ωραία έγινε, άνοιξα δικό μου φύλλο, συνταγή της πεθεράς, ένα από τα ελάχιστα καλά που προέρχονται απ' αυτήν. Ένα κομμάτι έμεινε, όλο το υπόλοιπο το φάγαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Αννα Μαρια χρυσοχερα μου,ειδες που την κατηγορεις την γυναικα :o:lol::lol: παλι καλα που ειναι μακρια,τελικα στην βαφτιση θα ερθει δεν μας ειπες;;οσο για τον αντρα σου μωρε τι να πω,μερικες φορες γινονται χειροτεροι και απο παιδια.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, θα έρθει στη βάφτιση, δεν το γλιτώνουμε με τίποτα! Κόψανε και τα εισιτήρια, δεν υπάρχει καμία ελπίδα! Θα έρθουν αυτή, η γιαγιά (μάνα της) κι ο μικρός αδελφός. Ο πεθερός δεν μπορεί να μπει σε αεροπλάνο λόγω πνευμονικού προβλήματος, ενώ ο μεσαίος αδελφός τα μασάει, και λέει ότι θα κόψει εισιτήριο και θα κόψει εισιτήριο, αλλά μάλλον θα έρθει τελευταία στιγμή και θα πει "πωπω, δε βρήκα εισιτήριο, λυπάμαι, δε θα έρθω". Όχι ότι θέλω να έρθει, αλλά ο άντρας μου έχει πάει στους δύο γάμους του και στις βαφτίσεις των δύο παιδιών του. Είναι γαϊδουριά να μην έρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια πολυ γελασα μ αυτο που εκανε ο αντρας σου με την αποστειρωση..Τι να πεις αντρες ..Στον υπολογιστη μπορει να καθονται με τις ωρες αλλα για αλλα πραγματα δεν!!!!! Εμενα οταν κανω δουλειες μου λεει αφου προσεχω το μωρο τι τον προσεχει δηλ παιζει υπολογιστη και ο μικρος αλωνιζει.. Και γω σιδερωσα δυο πλυντηρια και επλυνα και ενα του μικρου..

Το δοντι αρχισε να ποναει και μαλλον θα παρω και δευτερο παναντολ..

Κατερινακι ευχαριστω για τη συνταγη..

Καρολινακι περαστικα ..Το ειδες το ποντικακι σου???

Καγκουρακι τι κανει η Αγγελικουλα??Ξεκουραστηκες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μόνη στο σπίτι με τον Αντρίκο σήμερα, και ευτυχώς κοιμήθηκε και καθάρισα γραφείο και σαλόνι! Τώρα ξανακοιμήθηκε, κι είπα να μπω, να σας γράψω και να κάνω και λίγη προετοιμασία για το σχολείο (λέεεεμε τώρα...).

Όλια, η πλάκα είναι ότι τις βάζει στον αποστειρωτή και μου λέει "θα τον κλείσεις εσύ μετά;". Και φεύγει χωρίς να βάλει νερό και χωρίς να τον βάλει στην πρίζα!!! Ό,τι να 'ναι!!!

Αμάν πια αυτά τα δόντια... Θέλω κι εγώ να πάω να κάνω έναν καθαρισμό, να δούμε πότε...

Καρολινάκι, πάλι τα μισά σου είπα! Περαστικά σε σένα ξέχασα να ευχηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες, δεν έχει πολύ ωραια μέρα σήμερα ανεβηκε και η θερμοκρασια βγήκα μεχρι το σουπερ μαρκετ και δεν φορεσα χοντρο μπουφαν και το ευχαριστήθηκα.

Απο το πρωί εκανα δουλιτσες στο σπιτι αλλά το απογευμα ειπαμε θα βγούμε τη βολτούλα μας.

Αννα Μαρια κάποιες φορές πρεπει να παμαειμαστε επεξηγηματικές αν θέλουμε να μας κάνουν καλά τις δουλειές οι άντρες μας. Τελικά την έκανες την σπανακοπιτα μπραβο που άνοιξες και φύλλο οχι σαν εμένα :oops::oops:

Δεν έχω νεάκια αλλα

Πολλά φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς έχει χάλια μέρα... Έχει ήλιο, αλλά κάνει πολύ κρύο και φυσάει πάρα πολύ... Σκεφτόμουν να βάλω τον Αντρίκο στο σλινγκ και να πάμε το πρωί καμιά βόλτα στη γειτονιά για διάφορα ψώνια, αλλά μπααα... Με τίποτα... :( :( :( Είπαν αύριο θα ανέβει η θερμοκρασία, οπότε μπορεί να τον πάρω να περπατήσουμε λίγο εδώ γύρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μουυυυυ

με συγκινησατε γιατι ειμαι τοσο καινουργια στο παρεακι σας και ενδιαφερθηκατε να δειτε τι εγινε :YMHUG::YMHUG::x:x

τα νεα μας απο τον πιπιλογο :lol::lol:

ο μπεμπαρος μας είναι ενας παιδαρος ηδη 1.5 κιλο :o:o:D:D:D και διανυω την 29 εβδομαδα..γιατι τολεω αυτο...στηνβ επιπεδου μας ειχε δειξει οτι τρεφεται με δυο αγγεια και ειχαμε ανησυχησει για το ποσο βαρος θα παιρνει...αλλα οταν τον μετρησε ειπε ο γιατρος..καλε αυτος όχι μονο τρωει αλλα παρατρωει :lol::lol::lol: οποτε τα λεμε σε ενα μηνα!!!!!!!!!!αντι για 15 που θα τον εβλεπε αν δεν ειχε παρει βαρος...ειμαι πολυυυυυυυυυυυυ χαρουμενη :D:D:D:D η ποντικομανα και η παπιομανα :lol::lol::lol:

του λεω και εγω εμ τι νομιζετε πως εβαλα 11.5 κιλα εξω τα καλοκαιρια .. :lol::lol: μεχρι και αβοκαντο τρωει ο μικρουλης μου...

η λυδια μου ειναι καπως καλυτερα ..απλα εχει μυξουλες και λιγο βηχα που και που..

εγω ειμαι απλα χαλιαααα :(:(:( ολο το βραδυ ετρεμα απο τα ριγη ενω δεν σηκωνα πυρετο δεκατα ειχα ..ολο το βραδυ να εχω μια απιστευτη ημικρανια και να μην μπορω να κοιμηθω με τιποτα... :evil: εκει που με επαορνε ο υπνος..πεταγομουν παλι..πονολαιμο..βηχα και αδυναμια δεν μπορω να παρω τα ποδια μου..παιρνω ντεπον μαξιμουμ...και βιταμινη c και ενα σιροπι και το σπρει πρωι βραδυ..φανταστειτε δηλ.αν δεν τα παιρνα...

σας φιλω όλες..ελπίζω ναμ ου στε καλα...δεν μπορω να διαβασω ολα οσα γραψατε ..το κεφαλακι μου ειναι δεν ειναι..

καλο σκ να χετε ..

ανθουλι να περασετε τελεια στο παρτακι σας κουκλα μου...

κατερινακι πως ειναι η αγγελικουλα σου?

μακια σεολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε καλέ όλες;

Εγώ χτες έφτασα στα όριά μου. Ο άντρας μου έλειπε από τις δέκα το πρωί μέχρι τις δέκα το βράδι, κι ο μικρός κοιμήθηκε λίγο το πρωί, κι όση ώρα κοιμόταν, εγώ έτρεχα να κάνω δουλειές. Μετά όλη μέρα τον κρατούσα, κι ένα δίωρο που ήρθαν οι γονείς μου, κάθισα στον υπολογιστή για δουλειά του σχολείου. Πτώμα έγινα, δεν είχα κοιμηθεί και το βράδι (όχι λόγω Αντρέα, απλά ξύπνησα στις τέσσερις παρά για να τον ταΐσω, και μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ), έχασα και την υπομονή μου, χάλια ήμουν...

Ευτυχώς σήμερα ο άντρας μου δεν πήγε στο τουρνουά, γιατί λέει στεναχωριόταν που κουράστηκα και είχε στο μυαλό του τον Αντρίκο και δεν μπορούσε να συγκεντρωθεί να παίξει. Μετά μου λέει "μια Κυριακή την έχουμε, να μην τη χάσουμε". Τι έπαθε, μεταλλάχτηκε σε οικογενειάρχη;

Σήμερα περάσαμε πολύ ωραία. Πήγαμε στη μάνα μου για φαγητό, αλλά δεν ήταν και τόσο καλά, γιατί την έπιασαν οι αρρυθμίες και ήταν και ο μικρός ανήσυχος γιατί ξεχάσαμε να του πάρουμε πιπίλα. Μετά περάσαμε απ' το σπίτι και πήραμε πιπίλα, και πήγαμε για καφέ στην παραλία. Ναι!!!!!!!!! Δε μας νοιάζει που ο Στέφανος το παιδί το βγάζουν έξω μόνο για τον παιδίατρο! Πήγαμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για καφέ με τον Αντρίκο!!! Τέλεια περάσαμε! Ο μικρός κοιμήθηκε λίγο στην αρχή και μετά κοιτούσε συνέχεια γύρω γύρω με περιέργεια. Και στο αμάξι το ίδιο, δεν κοιμόταν, κοιτούσε έξω και προσπαθούσε να σηκωθεί απ' το καθισματάκι.

Έχει γίνει πάρα πολύ γλύκας και θέλω να τον φάω!

Από αύριο το πήρα απόφαση: αρχίζω σοβαρά να ασχολούμαι με τη βάφτιση, γιατί ένας μήνας έχει μείνει, και δεν έχω κάνει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, από χτες το βράδι παίζει το μάτι μου. Ποιον λέτε να δω; Μου έχει καρφωθεί ότι θα δω τον επιθεωρητή μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι εγινε το κλεισαμε το καφε;;που γυρνατε ολες,το ριξατε στις βολτες;;;

επιτελους εφτιαξε λιγο ο καιρος αν και ειπαν οτι θα ξαναχαλασει παλι και τα παιδια συνεχεια εξω θελουν να ειναι δεν μαζευονται και ειδικα το μικρο εχει ξεσαλωσει τελειως,κατα τα αλλα εμεις ησυχια,σημερα φαγαμε στην πεθερα μου και αυριο θα τους κανω εγω το τραπεζι μιας που εχω τα γενεθλια μου,εκανα και τουρτα νηστισιμη και γενικως το Σαββατοκυριακο ολο και κατι εφτιαχνα,εκανα σταφιδοψωμα,κεικ νηστισιμο και κουλουρια

Αννα Μαρια εγω τι να πω οταν δουλευει ο αντρας μου και κανει 24ωρα που μενω μονη μου με τρια παιδια ολη μερα;;

χαλαλι στην κουραση σου αφου πηγατε βολτιτσα οικογενειακως τα ξεχασες ολα αντε γκρινιαρα θα ερθει και η πεθερα σου ποιος στη χαρη σου παλι :o:lol::lol: αντε θα εχεις να μας πεις πολλα μαργαριταρια παλι,τι θα φορεσεις στη βαφτιση;;ποτε θα πας για ψωνια;;;

παντως ρε κοριτσια τωρα που ειπα για ψωνια,εμεις ζοριζομαστε παρα πολυ οικονομικα,πλεον μονο τα απαραιτητα αγοραζουμε,ο μισθος του αντρα μου εχει μειωθει πολυ και εχουμε και δανεια να πληρωνουμε και χαλια μαυρα ,εχουμε κοψει πολλα αφου ουτε μια βολτα δεν μπορουμε να παμε,η βενζινη ολο και ανεβαινει και σκεφτομαστε πια μεχρι και το παραμικρο ευρω που θα ξοδεψουμε και φοβαμαι μην χειροτερεψουν κι αλλο τα πραγματα...............

Καρολινακι χαιρομαι που ειναι ολα καλα με το σπορακι σου κι ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι το τελος,εσυ πως εισαι;;;

Ανθη πως πηγε το παρτακι σας;;πως περασατε;;περιμενουμε νεα!!!

πολλα φιλια σε ολες κοριτσια μου και καο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους, μια ψυχή μέσα στην ερημιά!

Κατερίνα, κι εγώ απορώ πώς αντέχουν οι γυναίκες που μένουν όλη μέρα μόνες με τα μωρά. Εγώ με τίποτα, απλά δεν αντέχω... Δεν έχω καθόλου αντοχές. Μάλλον δεν είμαι για τέτοια πράγματα. Χτες βράδι, από κάποια φάση και μετά έτρεμα ολόκληρη και έκλαιγα όποτε πήγαινε ο μικρός να κοιμηθεί και ξανάρχιζε γκρίνια... Γι' αυτό δε θέλω να βρει ο άντρας μου δουλειά, γιατί έτσι και βρει, θα πέσουν όλα πάνω μου.

Πραγματικά θαυμάζω τις μαθήτριές μου που έχουν και ένα και δύο και τρία και τέσσερα παιδιά (όχι στον Πειραιά, αν και ένας μαθητής είναι Πειραιώτης και έχει τέσσερα παιδιά!), και δουλεύουν και έρχονται και σχολείο, Για να μην πω για τις παλιές γυναίκες που είχαν ένα σωρό επιπλέον δουλειές, όπως να φέρνουν νερό απ' τη βρύση, να πλένουν όλα τα ρούχα στο χέρι, να ζυμώνουν ψωμί... Εγώ δεν κάνω για τέτοια πράγματα...

Κατερίνα, τι χαρά που θα έρθει η πεθερά!

Δεν ξέρω τι θα φορέσω, θα πάω αύριο να δω για φόρεμα. Ελπίζω να βρω κατευθείαν, γιατί βαριέμαι να γυρνάω τα μαγαζιά... Δεν έχω, όμως, κάτι υπόψην, απλά θέλω κάτι λευκό. ΑΝ βρω, που δεν το νομίζω.

Για το οικονομικό που λες, κι εμείς με ένα μισθό είμαστε και μου έχουν κόψει από παντού. Κατ' αρχήν μου κόβουν τη δόση του δανείου πριν έρθει ο μισθός στα χέρια μου, και ένα σωρό άλλα για διάφορα ταμεία, συντεχνία, για χήρες, έκτακτη εισφορά, κ.λπ. Πάντως, να σας πω την αλήθεια, μια χαρά περνάμε, και μας μένουν κιόλας. Δεν στερούμαστε κάτι, απλά δεν έχουμε πολλές ανάγκες, ούτε και δημιουργούμε. Π.χ. δε θα πάω κάθε βδομάδα κομμωτήριο, ούτε θα πάω να κάνω νύχια, κ.λπ. όχι για οικονομία, απλά γιατί δεν έχω αυτήν την ανάγκη. Ούτε ρούχα αγοράζω κάθε τρεις και λίγο, γιατί έχω όσα χρειάζομαι. Κι ο άντρας μου το ίδιο, αν και αυτός είναι κάπως πιο πολυέξοδος από μένα! Αλλά αν είχαμε τρία παιδιά μεγάλα, τότε δε νομίζω να ήμασταν άνετοι, αντίθετα, θα ζοριζόμασταν πολύ (και όταν έρθει ο λογαριασμός του ηλεκτρικού θα ζοριστούμε γιατί την έχουν δει κάπως εδώ πέρα και το χρεώνουν λες και σου πουλάνε καθαρό χρυσό...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια και εμεις σε γενικες γραμμες ποτε δεν ημασταν σπαταλοι αλλα ετσι που μας εχουν καταντησει δεν θα εχουμε ουτε για τα βασικα και οσο μεγαλωνουν τα παιδια μεγαλωνουν και οι απαιτησεις και παλι καλα ειναι προσγειωμενα παιδια και δεν ζητανε παραλογα πραγματα,εγω παλι που ψωνιζα πρωτα πιο πολυ δεν αγοραζα ποτε ακριβα πραγματα γιατι ποτε δεν ειχαμε την οικονομικη ανεση ,προτιμουσα να παρω πχ. ενα τζην και δυο μπλουζακια παρα ενα ακριβο τζην και τιποτα αλλο,το θεμα ειναι οτι τα παιδια μεγαλωνουν και συνεχεια χρειαζονται καποια βασικα πραγματα οπως παπουτσια και ρουχα και φοβαμαι μην ερθει η ωρα που δεν θα μπορουμε να παρουμε ουτε κι αυτα,τουλαχιστον ακομα δεν κοψαμε απο το φαγητο αν κι εκει δεν κανουμε τις σπαταλες που καναμε πριν ,σκεφτομαστε πια την καθε μας μπουκια.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εγώ έτσι όπως εσένα είμαι, δεν είχα ποτέ ψώνιο με τις "μάρκες" και τις χαζομάρες, ούτε κι ο άντρας μου, και θέλω κι ο Αντρίκος να μάθει έτσι και να μην εκτιμά τα πράγματα από το φαίνεσθαι και από την ετικέτα.

Πάντως στην Ελλάδα πολύυυυ δύσκολα τα πράγματα... Πολλοί φίλοι μας φύγανε ή σκέφτονται να φύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα ειναι να μην γινουμε χειροτερα και μειωσουν κι αλλο τους μισθους,ολα ανεβαινουν βενζινη,τροφιμα,φορολογια, σχεδον ο περισσοτερος κοσμος εχει δανεια που θα παει αυτη η κατασταση;; :(:(

ανεργια στο φουλ ο κοσμος περναει πραγματικα δυσκολα δεν ξερω τι θα γινει πολυ με αγχωνει η ολη κατασταση...................

αυριο θα παω για ενημερωση γονεων στο δημοτικο.............

παω για νανι πτωμα ειμαι..........καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς όπως δείχνουν τα πράγματα, όλο και χειρότερη θα γίνεται η κατάσταση, αφού με κάθε δόση, έρχονται και νέα μέτρα...

Κι εγώ θα βγάλω γάλα για αύριο και θα την πέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;;

Δεν ξέρω τι νέο να σας πρωτοπώ..Κατ' αρχάς είμαι χάλια από ίωση..Την Παρασκευή σήκωσα και δέκατα και παιδεύομαι από πολύ βήχα και μπούκωμα μύτης. Μέσα σε όλα αυτά έπαθα και επιπεφυκίτιδα :shock::shock: ..Είμαι ένα ερείπιο. Ξέχασα να σας πω πως έκλεισε η φωνή μου. Μετά βίας ακούγομαι και αν αύριο δεν ανοίξει λίγο δε θα μπορώ να κάνω μάθημα..Δεύτερο ΚΑΚΟ νέο είναι ότι το αγαπημένο αφεντικό μας μάς έκανε μείωση μισθού τη στιγμή που το φροντιστήριό του είναι πιο ανεβασμένο από ποτέ...

Πάμε στο πάρτυ τώρα. Μπορεί να ΤΑ ΕΦΤΥΣΑ τις τελευταίες μέρες και η μέση μου να κόντεψε να εκραγεί από τον πόνο αλλά όλα ήταν πολύ όμορφα! Όσο για τα φαγητά που έφτιαξα έγιναν ανάρπαστα! Μου έλεγαν όλοι μπράβο. Ο άντρας μου συνέχισε τα μπράβο και την επόμενη μέρα! ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ' ΣΑΙ ΚΑΛΑ για τις ιδέες και τις συνταγές που μου έδωσες!!! Από τη στριφτή ζαμπονοτυρόπιτα δεν έμεινε ούτε ψιχουλάκι και το κοτόπουλο με το ούζο απέσπασε τα καλύτερα σχόλια!

Ο Πανούλης το κατευχαριστήθηκε και ξεσάλωσε παρόλο που τα παιδάκια δεν ήταν πολλά. Έσβησε και την τούρτα του αλλά βάλαμε ένα βεγγαλικό και το φοβήθηκε και δεν ήθελε να την ξανασβήσει :lol::lol::lol:

Αυτάαααααααα τα νέα μας για το παρτάκι!!!

Όλια πώς πάει το δοντάκι;; Είσαι καλύτερα;; Πονάει ακόμα;;

Άννα Μαρία δεν το ήξερα ότι τους Κύπριους τους χαρακτηρίζει η υπερβολή. Εδώ πάλι ό,τι και να κάνεις θα βρεθούν αυτοί που θα κάνουν κακόβουλα σχόλια..

Καγκουράκι μου αυτό που ένιωσα μάλλον ήταν το μωράκι χωρίς να είμαι ακόμα σίγουρη. Νιώθω κάτι περίεργα αλλά καθόλου συχνά και κυρίως όταν ξαπλώνω..Δεν έχω σιγουρευτεί ακόμα..Ανυπομονώ να έρθει η Τετάρτη που θα το δούμε στον υπεέρηχο. Τότε θα σιγουρευτώ πως είναι καλά!!!!

Χριστινάκι τι κάνεις;; Ευτυχώς ο Πανούλης ήταν καλά στο παρτάκι του αν και ακόμα παιδεύεται από το συναχάκι...Μας πέθανε ο Μαρτης :evil::evil:

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με τον άντρα σου και τον αποστειρωτή :lol::lol::lol::lol:

Καρολίνα μου πώς είσαι;;; Τα ίδια χάλια έχω κι εγώ! Έλα να κλείσουμε κανένα δίκλινο δωματιάκι στο νοσοκομείο για να μας προσέχουν :lol::lol::lol: Τα έχω παίξει από το βήχα..Εντωμεταξύ ο γιατρός μου με στέλνει σε παθολόγο δικό του να με δει αλλά εγώ ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο να τρέχω σε άλλους γιατρούς..Δεν μπορεί και αυτός ο χριστιανός να μου δώσει κάτι για το βήχα να τελειώνουμε;; Μου είπε για σιρόπι αλλά δεν κάνει τίποτα...Φοβάται τα ακροαστικά και γι' αυτό θέλει να με δει παθολόγος...ΟΥΦ...Όσο για τον ποντικούλη σου, ΘΗΡΙΑΚΙ!!! Κοτζάμ αγόραρος!!!! Πόσο σε ζηλεύω που έχεις φτάσει στην 30η εβδομάδα...Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός! Το Λυδιάκι καλά είναι;;

Άννα Μαρία του λείψατε του άντρα σου!! Καλά κάνατε και βγήκατε βολτούλα!!! Περάσατε καλά και εσείς και το μωράκι σας! Η μαμά σου είναι καλύτερα;;; Όσο για τη βάφτιση μην αγχώνεσαι. Τα βασικά τα έχεις κανονίσει (εννοώ εκκλησία και τραπέζι).

Κατερινάκι μου ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!! Να τα χιλιάσεις κοπέλα μου!!! Πάντα ευτυχισμένη να είσαι κοντά στους ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπούν!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] !!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια πιάσατε συζήτηση για θέμα που αγχώνει όλο τον κόσμο και ειδικά αυτούς που ζουν στην Ελλάδα. Όμως φέρουν και οι ΈΛληνες μερίδιο ευθύνης με την ψήφο τους..Καμία λογική ποτέ..Φανατίλα μια ζωή και προσωπικά συμφέροντα.. Ας ελπίσουμε πως τα παιδάκια μας δε θα στερηθούν τα βασικά...

Κατερινάκι πώς πήγε η ενημέρωση γονέων;;;;;;;

Σήμερα είπα πάααρα πολλά γιατί ήθελα και να σας πω τα νέα μου και να σας σχολιάσω.

Φιλάκια σε όλο το παρεάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και στο γλυκο μας παρεακι ..καλη μας εβδομαδα!!!!!!!!

τι καφεδακι θ α πιουμε σημερα?

εγω παω να φτιαξω εναν καπουτσινακο... :lol: και ας εχω το στομαχακι ..πηρα ζαντακ..ελπίζω ναμην με ταραξει... :?

αχ πιασατε κουβεντα με τα οικονομικα...που τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο :(:(:evil::evil: ολοι πιστευω λιγο πολυ στερουμαστε και προσπαθουμε να κανουμε οσο περισσοτερο οικονομια μπορουμε..και εμεις δεν παιρνουμε ουτε ρουχα κτλ.. για μας ...περα απο τα βασικα..και η προτεραιοτητα μας ειναι η παπενια και εννοειται και ο ποντικουλης που θα ρθει σε δυο μηνες με το καλο...αλλα μην βαζουμε το κεφαλι κατω..σιγουρα οταν ειναι ετσι η κατασταση ερχεται ευκολα η γκρινια..η μουρμουρα..

αλλα ας απολαμβανουμε τουλαχιστον τα παιδακια μας ..γιατι αυτη η ηλικια ειναι η ωραιοτερη και τετοια χρονια δεν ξαναρχονται μετα... ;);) οι ζουζουνιες τους και τα εξυπνα που σκαρφιζονται εμενα με κανουν και νοιωθω τοσο χαρουμενη...τι μου λεει το παπι..της λεω αυτος ειναι ο γουνι δε που...και τι μου λεει και εχω λυθει απο τα γελια... :roll: γουνι η αλεπου :lol::lol::lol: όχι της λεω δε που..μαμα γουνι η αλεπου... επιμενει ...

αννα μαρια μου χαιρομαι που περασες τοσο ομορφα με τους δυο αντρες σου :lol::lol:

κατερινα χρονια πολλα να σε χαιρονται όοοοοολοι όσοι σ'αγαπουν!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

ανθη μου πλακα πλακα ενα δικλυνο θα ταν μια χαρα :lol::lol::lol: να λεμε τον πονο μας βρε γειτονισσα η μια στην αλλη...περαστικουλια κοριτσακι μου...

αλλα τωρα σοβαρα πηγαινε στον παθολογο :!::!::!: που σου λεει ο γιατρος...εγω παντα ετσι κανω οταν δω πλεον βηχα και φλεμματα..παω κατευθειαν σάυτον..με εχει μαθει πλεον ο ανθρωπος 4 φορες το χω παθει φετος... :( και σχεδον παντα παιρνω τα ιδια..αμοχιλ των 500 ..σπρει πουλμικορτ..και σιροπι μπισολβον...αυτο επειδη εχω παραγωγικο βηχα...αλλα πρεπει λογω μωρου να πας οπωσδηποτε... :!: μην το αμελεις κοριτσακι μου..γιατι μου λεει ο γυναικολογος μην αφηνουμε κατι που μπορει να κανει πιο κακο μετα αν το αμελησουμε...περιμενουμε τα νεα σου...

όσο για τη δουλεια..τι να πω..παρα τις όσες θυσιες που κανεις οντως ειναι πολυ αδικια αυτο που γινεται... :(

πωπω..σεντονι απλωσα κοριτσια :oops::oops::oops:

σας φιλω όλες..μια μια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε θα σας βαλω απουσιααααααααα :lol::lol::lol::lol:

απο τοπρωι ανοιξα το καφενεδακι και σας περιμενω.. :D:D και τωρα όχι μονο καφε ηπια μοναχουλα..αλλα ετοιμαζομαι και για φαγητακι... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες μου, πως τα περάσατε το σαββατοκύριακο. Εμεις βολτάραμε με τον καιρό που ειχε, νομίζω οτι επιτέλους θα φτιάξει ο καιρός και θα μεινει έτσι. Και σήμερα το πρωί πάλι έξω ειμασταν με την μικρή την πήγα στις κουνιες και πάλι δεν μαζευοταν.

Κατερινάκι χρονια σου πολλά να σε χαιρονται οι άντρες σου και να σε έχουν σαν βασιλισσα!!!!!!Αχ θέλω να δοκιμάσω απ ολα και απο την τούρτα και απο τα σταφιδοψωμα και απο τα κουλουράκια σου....

Αχ βρε κορίτσια οικονομικά ολοι ζοριζόμαστε, και εμεις πλεον απο αγορές για μας τιποτα,μονο για την μικρή και πάλι κοιτάω να ειναι σε προσφορά κάτι ή θα της πάρω απο το stock μαγαζι τι κι αν ειναι περσινο ή προπέρσινο σχέδιο την δουλειά του την κάνει. Τώρα ειδικά που δεν δουλευω και εγώ τα μετράμε περισσοτερο γιατι ο άντρας μου έχει δικιά του δουλειά αλλά ένας μηνας μπορει να πάει καλά και ο άλλος οχι, δεν ειναι δηλαδη το σταθερο οτι το μηνα θα μπουν τόσα. Εδώ σκέφτεται ο άντρας μου τώρα που θα την ξεκινήσουμε παιδικό να την σταματήσουμε απο το κολυμβητήριο και ξέρετε ποσο στεναχωριέμαι.

Ανθή περαστικά και πάλι απο δώ και συντομα να εισαι καλά, τους κατέπληξες ολους λοιπον στο παρτάκι. Αυτο που νιώθεις ειναι σιγουρα το μωράκι σου, έτσι τις πρώτες μέρες το αισθάνεσαι πολύ αραιά και κυριως οταν εισαι ήρεμη και ξαπλωμένη.

Καρολινάκι σε αφησαμε μονη σήμερα, ένα καπουτσινο θέλω και εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Δεν σας διάβασα καθολου.Σας γραφω βιαστικα πριν αρχισει το κλάμα πάλι ο μικρος.Τον εχω αρρωστο απο το Σαββατο.Ηπια βρογχιτίδα κι αρχίσαμε πάλι εισπνεόμενα.Το Σ/Κ μου ανέβαζε και πυρετο. Ειναι μες στην γκρινια και ειδικά αυτες τις ωρες μεχρι να κοιμηθει, εξαντλούμαι. Αυτά τα νέα από εμάς.

Κατερινάκι μου Χρονια σου πολλά.Παντα γερή και ευτυχισμένη να είσαι και να σε χαιρεται η οικογενεια σου.

Σας φιλώ όλες κι ελπίζω να καταφερω να σας διαβασω κάποια στιγμή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Κατερινα μου χρονια πολλααα!

Ανθη μου εισαι καθολου καλυτερα; Δικιο εχει ο γιατρος να πας οπωσδηποτε, αυτα δεν τα αφηνουν! Εσκισες λοιπον στο παρτακι; Μπραβο και του χρονου!

Καρολινακι τι παιδαρος ειναι τουτος! Μπραβο, με το καλο! Εσυ πως εισαι; Το Λυδιακι; Κι εγω αυτα επειρνα οταν αρρωσταιν στην εγκυμοσυνη.

Μαρακι και εσεις αρρωστοι, αμαν πια! Πως ειναι καλυτερα;

Καγκουρακι, ευτυχως εσεις μια χαρα! Ανοιξε κι ο καιρος και τωρα βολταρουμε ανετα κι εμεις συνεχεια! Ο μικρος το εμαθε και παει και στηνεται πισω απο την πορτα, εχει πολυ πλακα!

Αννα Μαρια, μην απορεις που του λειψατε βρε. Εγω απο οσα γραφεις εχω καταλαβει οτι ο αντρουλης σου δεν ειναι ουτε αναισθητος ουτε τιποτα τετοιο...ειναι απλα αντρας!Θελει υπομονη και μερικες φορες να του φερεσαι οπως στον Αντρικο σας!Παντα παιδι θα ειναι!

Κοριτσια μην ανοιγετε τετοια πονεμενα θεματα! Εμεις παμε σουπερ μαρκετ και παιρνουμε μονο του μωρου, για εμας σχεδον τιποτα, ευτυχως μας βοηθαει η πεθερα μου με φαγητο καθε μερα και πανες κλπ και η μαμα μου με διαφορα για το μωρο (πχ θερμανση) και αν δε βρει ο αντρας μου δουλεια δεν ξερω τι θα γινει! Αλλα, τι να κανουμε, το παλευουμε, εχουμε τον ζουζουνο και μας γεμιζει χαρα! Αλλωστε κατι τετοια σε βοηθανε να δεις τι ανθρωπους εχεις διπλα σου και συνειδητοποιεις ποσο πραγματικα τυχερος εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Κάθισα στο σχολείο κι έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό και έπεσε η ασφάλεια και σβήστηκαν όλα... :( Μετά ξενέρωσα και δεν τα ξανάγραψα. Φοβήθηκα μήπως ξαναπέσει η ασφάλεια και τα ξαναχάσω, αλλά για μαντέψτε... δεν ξανάπεσε! Αν καθόμουν να τα γράφω, είμαι σίγουρη ότι θα έπεφτε!

Που λέτε κοριτσάκια, πολύ τρέξιμο σήμερα... Τα έπαιξα... Ακούστε πρόγραμμα: Σηκώνομαι στις δέκα, θηλάζω τον Αντρέα, τρώω πρωινό, βάζω φακές να γίνονται, πηγαίνω στο μαγαζί του πατέρα μου, παίρνω κάτι πράγματα και μετά πηγαίνουμε μαζί σ' έναν θείο μου γιατρό να μου δώσει χαρτί για την απουσία της Παρασκευής. Του δείχνω και κάτι ελιές που με ανησυχούσαν, ευτυχώς όλα καλά, μου δίνει το χαρτί, περνάμε απ' την αδελφή του που μένει δίπλα να τη χαιρετήσουμε, περνάμε απ' το ζαχαροπλαστείο να πάρουμε κεραστικά για τη βάφτιση να δοκιμάσουμε. Μετά τον αφήνω στο μαγαζί και πηγαίνω σε μια μπουτίκ να δοκιμάσω φόρεμα για τη βάφτιση. Μετά στην τράπεζα για να καταθέσω λεφτά του Αντρέα. Επιστρέφω σπίτι, θηλάζω τον Αντρέα, τρώω, και πηγαίνω σε μια άλλη μπουτίκ στη γειτονιά, η οποία, όμως, ήταν κλειστή. Πηγαίνω πίσω σπίτι, παίζω με τον Αντρέα, κοιμάται, καθαρίζω το δωμάτιό του. Μετά διάφορες μικροδουλίτσες, τον ξαναταΐζω, παίζουμε, και φεύγω για το σχολείοοοοοοοοο.........!!!!!!!!!!! Κι εκεί, όμως, δεν ξεκουράστηκα, γιατί τρέχω για τις γιορτές της 25ης Μαρτίου και της 1ης Απριλίου.

Άντε, να σχολιάσω και τα δικά σας:

Ανθή, έτσι όπως διάβαζα για τα χάλια σου (:P) λέω, πάει θα το ακύρωσε το παρτάκι. Οπότε, χάρηκα πολύ όταν διάβασα ότι, όχι μόνο δεν το ακύρωσες, αλλά διέπρεψες κιόλας! Είδες, που τα κατάφερες να τους μαγέψεις με τις μαγειρικές σου ικανότητες; Ελπίζω να μην κουράστηκες πολύ!

Καρολινάκι, μη μου βάλεις απουσία! Είδες πόσες δουλειές είχα σήμερα κυρία...

Καγκουράκι, κι εσείς βολτίτσες βλέπω!

Χριστίνα, αναίσθητος δεν είναι ο άντρας μου, αλλά μερικές φορές γίνεται σαν πεντάχρονο. Πεντάχρονο είπα; Χμ... Πολύ είπα...

ΚΑΤΕΡΙΝΑ σήμερα είναι τα γενέθλιά σου;;; Μη μου πεις ότι ήταν χτες κι εγώ σου μιλούσα κι ένα χρόνια πολλά δε σου είπα;

Το λέω τώρα πάντως, έτσι κι αλλιώς!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να σε χαίρονται οι άντρες σου!

Για τα οικονομικά που λέτε, εγώ δεν μπορώ αυτούς που παίρνουν ένα σωρό λεφτά και κλαίγονται. Ένας από τους βοηθούς διευθυντές του σχολείου, π.χ. παίρνει περίπου 3500 ευρώ το μήνα, ή και περισσότερα, και όλο κλαίγεται ότι δεν του μένει τίποτα, ότι θα πάει φυλακή, ότι είναι ελάχιστα τα λεφτά που παίρνει... Αυτά δεν τα μπορώ καθόλου.

Α, δε σας είπα για το φόρεμα! Στη μπουτίκ που πήγα, ένα φόρεμα δοκίμασα, αλλά μου άρεσε υπερβολικά. Είναι ροζ, και πολύ παραμυθένιο! Όχι ροζ της Μπάρμπι, ροζ προς σομόν, αλλά πάρα πολύ γλυκό. Είναι ασύμμετρο κάτω, με μύτες, και μπορείς να το φορέσεις με διάφορους τρόπους. Έχει ζώνη στη μέση και όταν τη σφίξεις, μοιάζει λίγο με το φόρεμα της Χιονάτης! Κάτω μπορείς να κάνεις σούρα ή πιέτες ή να το αφήσεις ελεύθερο. Είναι, όμως, 160 ευρώ και είπε θα μου το αφήσει 145. Η νονά μου (το μαγαζί μας είναι δίπλα, κι αυτοί είναι πελάτες μας και οι δικοί μου τους κάνουν μεγάλη έκπτωση πάντα) μου είπε να πάμε μαζί για να το παζαρέψει αυτή, γιατί εγώ κλασικά ντρέπομαι. Το σκέφτομαι γιατί είναι αρκετά λεφτά, αλλά είναι ακριβώς το στιλ μου αυτό το φόρεμα! Και δεν είναι επίσημο, μπορώ να το φορέσω και για γάμο, και για καφέ, και σε ένα τραπέζι και σε πολλές περιστάσεις. Μόνο που δεν μπορώ να θηλάσω, και σκέφτομαι να πάρω μπιμπερό με δικό μου γάλα στο κέντρο.

Σεντονάρα άπλωσα, αλλά έλειπα όλη μέρα, οπότε το δικαιούμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατεβατό έγραψα και ξέχασα τη Μαρία: ρε συ Μαρία, τι είναι αυτό που σας κυνηγά όλο το χειμώνα; Αμάν πια... Περαστικά στον Στεφανάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! όχι βρε κορίτσια επαρχεία είμαι και γω. Και τόσο παίρνουν όλοι οι γιατροί εδώ πάνω κάτω, απ' ότι ξέρω από φίλες μου που έχουν άλλους γιατρούς.  Τι να πω....μάλλον σε κάθε περιοχή ανάλογα πόσοι είναι έχουν και άλλο κοστολόγιο.  
    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...