Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

Αλέκα σε μας γίνεται το αντίθετο.

Ο δον κάνει και παίρνει ότι θέλει. Ότι φέρουν στα μικρά το παίρνει εκείνος.

Τώρα έμαθαν κι αυτά να υποχωρούν. Αλλιώς πέφτει ξύλο και άγριο...

Τζουλ και Μαρία θίξατε πονεμένο θέμα...ο Χριστ. δεν κάνει άλλη δουλειά μέρα-νύχτα.

Το βράδυ τον αλλάζω 3 φορές και πάλι κατουρημένος σηκώνεται λόγω της ασχολίας του :roll: .

Χρυσούλα πώς πάνε τα μαθήματα; Στο σχολείο έλεγαν ότι πολλά παιδιά κόβουν το φροντιστήριο.

Σωσώ περνάς καλά ε;

Ελένη είχα κάνει κάποιες σερματεγχύσεις χωρίς αποτέλεσμα και με έστειλαν για σαλπιγγογραφεία.

Η πλάκα είναι ότι μου βρήκαν 1 σάλπιγγα εντελώς κλειστή και την άλλη ημιδιαπερατή.

Και μετά έκανα 3 παιδιά φυσιολογικά. ότι να ΄ναι.....στο Ιασώ την είχα κάνει.

Μαράκι ωραίο το κρεβατάκι αλλά εγώ και στο δον είχα πάρει κανονικό μονό για να το έχει και στους μικρούς το ίδιο θα κάνω. Όσο πάντως χωράνε στην κούνια δεν τους βγάζω. Στις διακοπές κοιμούνταν μαζί μας αλλά μετά πάλι προσαρμόστηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

.

καλα δε μπορειτε να φανταστιετε τι εκανα..αλλαζα τη μικρη...και ειχα το κοκκινο το μελανι για τον κωλο της..και τραβαει το τραπεζομαντηλο και πεφτρει..και απο τα νευρα μου παιρνω το μελανι και το πεταω στο νεροχυτη..και εχγινε ολη η ασπρη κουζχινα κοκκινη..σοκ..εβρισα πολυ..μα παρα πολυ..

και καθαριζα 2 ωρε με χλωρινη!!

δε μπορειτε να φανταστειτε..το ψχαλι θελει πεταμα,το ντιβανι θελει αλλαγμα!!

νευρασθενικηγ εχω γινει

το απογ θα ερθει η βαγκ..μπορει και η αλεκα..εδω βρςχει..

εγω θα πηγαινα ελενη..μπορει να πιασετε εκει το παιδι..ποτε δε ξερεις..ασε που ειναι τρελη ευκαρια..ωραιο το κρεββατακι μαρια..

εγω πηγαινω τακτικα στον οδοντ..δεν εχω προβλημα κανενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα συγχίστηκα πολύ στο σχολείο.

Τους είχα βάλει ένα ντοκυμαντέρ για τη μόλυνση του περιβάλλοντος και την οικολογική κρίση και στο ένα τμήμα οι περισσότεροι χάζευαν. Άσε που ένα ζευγαράκι είχε σφιχταγκαλιαστεί λες και είμασταν στο σινεμά. :shock:

Μόνο εγώ το έβλεπα και λίγοι ακόμα. Τσατίστηκα το έκλεισα και τους πήγα για μάθημα.

Μα πόσο απαίδευτοι είμαστε βρε παιδιά; Πριν λίγο καιρό θα πηγαίναμε θέατρο και δεν δήλωσαν ούτε οι μισοί και δεν πήγαμε. Η δικαιολογία ήταν ότι ήταν ακριβό. Τους είπαμε ότι θα πάμε στο mall σε μια έκθεση με τα ίδια λεφτά και θέλανε όλοι. Εννοείται πώς δεν πήγαμε, έτσι ρωτήσαμε.

Τα παιδιά δεν έχουν καμία επαφή με τον πολιτισμό, με την καθημερινότητα ρε αδελφέ! Μα τίποτα πια;;;; Βλέπανε κάτι βόδια στο ντοκυμαντέρ και λέγανε τί μας θυμίζει (εννούσαν μια συμαθήτρια τους).

Πήγα να φωνάξω εγώ πάντως είναι σαν να βλέπω εσάς. Τλσ......εφηβεία......γκρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι λεγαμε για ευχαίλεο; οεο

ΕΞΟΡΚΙΣΜΟ !!!!!!! :(

ΚΑΛΑ πόση γκαντεμια μπορω να εχουμε;;;;

εχθες στις 10:30 το βρδυ σηκωνεται ο στελιος με εμμετο και βηχα - εκλαιγε και ουρλιαζε σηκωσε 39 πυρετο και μετα δακρυων και κλαματων κοιμηθηκε 12:00

3 ξυπναει ο Νικος με πυρετο και αυτος και ταυτοχρονα ξανασηκωνεται ο Στελιος

Αντιπυρετικα κλπ και κοιμονται μετα απο καμια ωριτσα

το πρωι μια απο τα ιδια

και το κορυφαιο \ΤΡΑΚΑΡΑ πηγαινοντας στη δουλειααα!!!

χτυπησα εναν με μηχανακι

κανενας δεν ειχε στοπ - δεν τον ειδα και τον πεταξα κατω

χτυπησε λιγο γρατζουνιες αλλα μας πηρε ωρα με τροχαια ασφαλειες κλπ

χεσε μεσα

τα λεμε μετα και σχολιαζω τα δικα σας σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:o:o:o:o:o:o:o:o πακέτο.......

Καλό τρίψιμο. Από τον κώλο της μικρής πώς βγαίνει;

Ελένη βλέπαμε τη Νιγηρία στο ντοκυμαντέρ. Πολύ βρώμα λέμε! Και μόλυνση από τα πετρέλαια.

Για μένα ρώτα καλύτερα το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξανά :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Μάρκερ καλά που δεν χτύπησε ο άνθρωπος πιο σοβαρά γιατί θα τραβιόσουν και ψυχολογικά θα ήσουν χάλια.

Περαστικά στα παιδιά. Πάντως μόνο όσοι έχουν δίδυμα καταλαβαίνουν τί περνάμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock:

Μαρκερ πλάκα κάνεις ??? πολυ αρνητικη ενεργεια μαζωχτηκε... ευτυχως καλα λεει που δε χτυπησες ουτε εσυ ουτε ο άλλος !!! περαστικά κιόλας στη φαμιλια ρε

Σωσω Ολυμπιακός η κουζίνα ??? ΕΓΩ ΞΑΝΑΛΕΩ , ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ???? μην κοροιδευετε !!!

Φρόσω ρε δεν ανοιγετε και κανενα 8εμα για την αντισυλληψη , γιατι ακουω κάτι γκαστρειές 17 - 18 και μου σηκώνεται η τριχα κάγκελο !

Οδοντιατρο και εγω δεν εχω προβλημα ! Ειπα να πάω στης μανας μου αυτην την φορά (ο δικος μου ειναι κορυδαλλο , της μανας μου γκυζη) , πηγα με μιση καρδιά , μπηκα σε ενα σουπερ χλιδατο ιατρειο , τζαμι, τρεχουμενα νερα , μινιμαλ φαση 1 χαρα. Βγαινει ο γιατρος και μου φευγει η μασέλα :shock: !!! μιλάμε ο τυπος (38 αρης περιπου) με τα αθλητικά του , με τα prada του , μελαχροινος , :D:D:D Ευλογία κυριου !!! :lol::lol:

με είδε , ειχε ψιλοτρακ (μαλλον επειδη πρωτη φορα με εβλεπε) και μου εκλεισε 2πλο ραντεβου Παρασκευη , γιατι έχω πολυ δουλεια με τα δοντια ειπε.

ΦΡΟΣΩ σε σκεφτομουν και γελαγα μόνη μου ... :lol::lol::lol: έλεγα Παρτα μαλάκο (για τον εαυτο μου) Κοροιδεμενο λάχανο στον κηπο σου φυτρωνει =))=))=))=))=))

άσχετο σημερα μου κάνει το σκατό μου ''8ελω νελάτζι (νερατζι) '' λέω Δεν φτάνω να πιασω , το βραδυ που 8αρ8ει ο μπαμπας , και μου λεει ''Θελω νελάτζι γαμω το κερατο μου'' !!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΠΗΡΑ 1 ΤΡΟΜΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ανεβηκα στο παταρι για να βγαλω το καροτσι του 8άνου και όπως ημουν χαλαρη και σκαρφαλωμένη αρχιζουν και πετανε περιστερια :o:o:o:o:((:((:((:((:((:((:((:((:((

ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ????? [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif]

φυσικα εκλεισα το ντουλαπι και πηρα τηλ τον αντρα , ο οποιος 8α αναλάβει το βραδυ και φυσικά απορησε '' που σκατα βρε8ηκαν εκει''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τα πουλια παιζουμε και εμεις ειδικα στο χεσιμο

τραβανε τραβανε - θα την ξεχυλωσετε καλα μου λεω

ελα βρε σωσω

πωπω δεν καταλαβα γιατι τα πηρες κρανιο και πεταξες το κοκκινο βεβαια

αλλα και εγω κρανιαζομαι οταν βγαινουν δουλειες απο κει που δεν τις περιμενεις

αληθεια βγηκε; το προβλημα ειναι οι αρμοι στην προκειμενη

καλα Φροσω για τα παιιδα πλεον σου λεω ασε

ελα πραγματικα μια μερα στα δικα μας

μιλαμε εχω μαθητες μαθητες 23 -25 χρονων και καμια σχεση με τα 18χρονα

επιπεδο τωρινο -μηδεν

αμορφοτα και χωρις κανενα ενδιαφερον

μηπως εχετε παραθυρακι τζουλ με σιτα;

τυψεις ειχα στην αρχη παρα πολλες - εκλαιγα -ειδικα οταν ηρθε η γυναικα το παιδι του ενιωσα αθλια μεχρι που ειπε 2 κορυφαια και μου ηρθε να του πω κατι χειροτερο

με το τον χτυπησα βγηκα εξω να τον βοηθησω - του ειπα να καλεσω ασθενοφορο ή να τον παω μεχρι το ικα κοντα μας και αρνηθηκε

και οταν ηθρε η αστυνομια - την οποια του ειπα εγω να καλεσει για να ειναι καλημενος αυτος απο την αφαλεια του τους ειπε οτι του ειπα "Και τι εγινε σιγα"

μπροστα στους αστυνομικους του ειπα πολυ εκνευρισμενη οτι ειμαι τελειως μαλακας που τον βοηθηασ και ενδιαφερθηκα για τα δικαιωματα του γιατι ηταν και αλλοδαπος -αλβανος -οχι οτι εχω κατι μαζι τους -και επρεπε να μην του πω τιποτα να ψαξει μονος του να βρει τη λυση

ενα θα σας πω οτι οι αστυνομικοι μου εδωσαν δικιο αλλα κοκ ειναι αυτος τι να κανουμε

και σε καποια φαση τι μου λεει

"σε ειδα" μου κανει "αλλα φανταστηκα οτι θα σταματησεις"

φανταστηκες εσυ δεν σε ειδα εγω - φιλιθηκαμε

εγω ειμαι πολυ τυπικη αν και δεν θεωρω οτι εφταιγα απόλυτα γιατι ελενξα και δεν ηταν στο οπτικο πεδιο μου και κανονικα ολοι πρεπει να ελεγχουν ακομα και στοπ να υπαρχει -

αλλα ακομα και αυτος να εφταιγε παλι θα τον ειχα βοηθησει γιατι αυτα συμβαινουν αρκει να μην υπαρχει τραυματισμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε αλεκα - ετσι η μικρη

βρισκει και εκμεταλευεται ε;

μωρε μεσα στο παιχνιδι ειναι και αυτα

εμας ολη την ωρα ετσι κανουν

ουρλιαζουν και κλαινε για να παρει ο ενας το παιχνιδι του αλλου

μεχρι που λενε "αντε παρτο μου πηρες το μυαλο" :lol:

γενικα προσπαθω να τους αφηνω να τα βρισκουν μονοι τους εκτο εαν ξεφευγουν -φωναζουν πολυ -τσακωνονται και γινονται ενοχλητικοι

τωρα τι να σου πω ειναι και πιο μεγαλη - εαν της ελεγες να μην κανει της μικρης τα χατηρια;

Φροσω ωρε ωρες σκεφτομαι αυτες με τα τριδυμα

απαπα τι κανουν οι γυναικες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμια δεν μπήκε

να και ενα καλο μεσα στον ανάδρομο

αλλη μια πολυ καλη παιδικη φιλη ειναι έγκυος

ή οποια δεν μπορουσε να μεινει και συνατηθηκαμε και εμεινε εγκυος

καλε τι στο καλο με οποια συναντιεμαι και θελει να μεινει εγκυος της μεταδιδω καστροενεργεια :lol:

θα παω να τη δω την παρασκευη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia kai απο μας...αληθεια φροσω ετσι κανανε;;αχ δε ξερω..δε ξερω πως συμπεριφερονται σε τετοια ηλικια ταπ αιδια!!!

τι να ποω!!

ποιο ντοκυμαντερ ητανε;;εγω ψηνομαι να βαζεις λινκ να βλεπουμε!!

τζουλ πλακα κανεις με τα περιστερια;;

φανταζομαι πανικο..καλα εσυ το καροτσι τι το ηθελς;;;γεννας;;χαχα

καλε δε σε ρωτησα..τρωει ο μικρος με το ματζουνι;;

μαρκερ..πακετο τρελο..φακ ρε συ!!θα πλερω τιποτα;;

και το σημαντικο..ηρθνα βαγκ και αλεκα..η βαγκ χωρεις τα μωρα..η αλεκα με τη χριστινα...

φωτο οταν γυρισω ηρακλειο μαλλον...

περασαμε ομορφα αλλα κατσανε λιγο!!

δε ξερω γιατι τα πηρα και το πεταξα..ακομα δεν μπορω να εξηγησω τετοια απαισαι συμπεριφορα..

και αι στο διαολο ειπα..και μαλακιες ειπα..η αδερφη μου μου τ ειπε μετα..

δεν εχει ξανα συμβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει ενα φεγγαρι αποψε......

καλοκαιρι μου θυμιζει!

πανσελινος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σωσω τι να πω....εχεις κ ενα δικαιο...κ εγω θα εβριζα :oops:

τζουλ παλι καλα που δεν ηταν νυχτεριδες :lol:

μα καλα σε ρετιρε μενεις???

Μαρια τωρα διαβασα... ταραχτικες σιγουρα...ολα καλα ομως! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ πάρε να δεις http://www.youtube.com/watch?v=GjNZQC_4vBc

Όλα τα παρτ όμως κι αν ξαναφάς κρέας τηλεφώνα μου χαχαααα

Εγώ πάντως το έκοψα εδώ και 2 μήνες. Μαχαίρι...

Τζουλ περιστέρια :?: από πού μπήκαν;

Κάνε και μια απολύμανση γιατί έχουν και αρρώστειες αυτά.

Ώστε έτσι με τον οδοντίατρο ε;;;; Πονάει το δοντάκι μας;;;;;;

Πάντως εγώ θα ξαναπάω αλλεργιολόγο με το Χριστόφορο. Πάλι φούντωσε. Αμάν πια κουράστηκα κι εγώ κι αυτός ο ταλαίπωρος. Ξυνόμαστε και οι 2. Αλληλοξυνόμαστε κιόλας.

Ο Α. λέει άντε από δω ψωριάρηδες :lol:

Μάρκερ δεν είμαι ρατσίστρια αλλά μερικές φορές......

Σωσώ για πες παρελκόμενα από τη συνάντηση.

Κορίτσια κατεβάστε από το μπλοκ του Λευτέρη το farytales. Υπέροχα κομμάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φροσω!!!

που εχεις αλλεργια???

σημερα εδω στο σχολειο καθαριζανε τα πευκα...ειναι γεματα κουκουλια....τι θα γινει την ανοξη!!!!

με τοσο κρυο κ χιονια κ δεν ψωφισαν οι καμπιες :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε περαση οι καμπιες....χαχα!!που αλλου εχεις αλλεργια φροσω;;

σου αρεσε το φερι τειλ;;

παιδια και οτι αλλο θελετε να σας κατεβαζει μου λετε!!

ωραια η συναντηση..η αλεκα σταθερη!!

ετσι πως τη ξερουμε..χωνεςι και δε καταλαβαινει χριστο!!

η μικρη .της..μπουμπουκι!!

κοκκινομαλικο ανθρωπακι!απροβληματιστη!

η βαγκ..σεμνη και καλα,νηστευε ελεγε!!αλλα το στομα τηςε ροδανι!!

πολυ ωριαα ητανε σας λεω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω, ναι! βρεθηκαμε με Αλεκα στης Σωσωσ!

καλα η Χριστινουλα..... ΤΑ τελεια χρωματα! και η Μαρθα..... ειχε ενα μαλλι!!!!! θα τραβηξω τις κοτσιδες μου!

ποσο ηθελες καλε ΚΥΡΙΑ να κατσουμε;;;

εμενα με περιμεναν τα αποβλακωμενα μου... φυσικα οπως σας ελεγα, στο γιου τιουμπ τα βρηκα....

Μαρκερ!!!! οταν μιλαω εγω.....

σιγουρα καποιοι θα με λενε ρατσιστρια!

αλλα σκασιλα μου!

ειδες υπουλος ο τυπος;;;;

τα μωρα καλυτερα;;;

Τζουλ!!! ;););)

και πραντα το τεκνο;;;;;

και μετα ελεγες τη Φροσω...

μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μη λες....

μηπως να παω σε κανεναν αλλο ορθοπεδικο γιατι ξαναποναει το γονατο αν και παιρνω χαπια;;;;;; ;)

:lol::lol::lol::lol::lol:

ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!

σαλεψαμε με φαινεται!

οσο για τσιτσιδωματα....

κ;αι τα δικα μου βγαζουν καλτσες και κατω φορμες, αλλα οχι τις ωρες που ειμαστε στη δουλεια και ειναι με τη μαμα μου και την κοπελα! εχουν καταλαβει οτι στη γιαγια ΜΑρια δε περνανε τετοια...

με το τσουτσουνι δεν εχουμε ψυχωση οιυτε πολλες επαφες...

ισως πιο πολλες φορες τον παιζει η Μαριαννα οταν τα κανουμε μπανιο παρα μονος του....

οταν θα βγαλουμε πανες και θα εχει αμεση προσβαση να δουμε τι θα γθνει.

εχω στο φουρνο νηστησιμη μπουγατσα. θα την παω σχεδον ολη αυριο στο τμημα να τη φαμε με τους συναδελφους που ειμαστε μαζι και νηστευουν. ειναι και αυτος που μας γραφει τα νεα επισοδεια Γκρεις ανατομυ και του χρωσταω κερασμα....

και νυσταζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ ζηλεύω....

Αλέκα και το δικό μου το σχολείο μέσα στα πεύκα είναι και την Παρασκευή κλάδευαν και έκοβαν τα κουκούλια με τις κάμπιες. Εγώ είχα εφημερία στο προαύλιο και φουντωσα.

Αλλεργία έχω και στη σκόνη και στις λεύκες όταν βγάζουν αυτό το χνούδι...μπλιάξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωστε ροδανι η γλωσσαμου, ε;;;;

τι να κανω.... εμ δεν ετρωγα εμ να μη μιλουσα;;;;;;

εεεε;;;;;;;;;

αν και εδω που τα λεμε σε μια φαση προσπαθουσα ματαια να παρω σειρα αναμεσα σας!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

δεν ημουν η ΜΟΝΗ που μιλουσα...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την κανελωσα και τη μπουγατσα.......

αντε να τελειωσουν και τα πεναλτυ του ΑΠΟΕΛ και νανι....

μα να βαλουν γκολ στο 7ο΄ και μετα οχι αλλο για να προκριθουν;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεα βαγκ!!ειχαμε τοσα να πουμε !!

ουτε 6 ωρες δε μας φτανανε!!

και ο νατρας μου το ναγωνα βλεπει!!

ξκαι γω λεω να την πεσω!!

φιλια!!

χ;ρηκα κοριτσια που ηρθατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...