Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

σαν πολου δε κυκλοφορει το ...γνωμη μου;

ρε τζουλ εγω σας ρωτησα πως σας φαινεται η εταιρεια!!

αν ηθελες να μην απαντουσες!! ;);););)

σε λιγο θα παμε επισκεψη..ειδα ..τι ηθελα να φγραψω..ειπα με τα κοριτσιΑ..ΒΑΓΚ αλεκα για παρασκ απογ..αντε να δουμε..

κανενα νεο απο τη νανα εχουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera

πολυ δο΄λεια σημερα

ελενη καλη επιτυχια

τωρα αυτη η κλοφαινη πως τη λενε δεν την ξερω καθολου

τι δουλεια κανει δλδ

Μαρακι δεν ειμαι ανθρωπος που παρεξηγουμε καθολου

δεν εχω χρονο να παρεξηγηθω και δεν θελω να χαλαω την ζαχαρενια μου με παρεξηγησεις και τσακωμους

απαντω και ελπιζω να ληξει

αρχικα δεν ειναι συζητηση - ηταν προσωπικη επιθεση σε εμενα και δεν με πειραζει πραγματικα γιατι καταλαβαινω οτι μπορει να ειχες τα νευρα σου ή να ησουν κουρασμενη

εμενα εαν μου το ειχε γραψει ή και να το ειχε πει οποιοσδηποτε δεν θα με πειραζε ΚΑΘΟΛΟΥ

και εαν μου το ειχαν πει θα ειχα πει οτι εχει και δικιο οντως εχουν περασει παρα πολλα και μακαρι να μην παθουν τιποτε αλλο και εαν χρειαζοταν οχι ευχαιλεο -ξεματιασμα και εξορκισμο θα εκανα - που λεει ο λογως το εξορκισμος φυσικα και δεν ειμαι και ιδιαιτερα θρησκα

οσο για το καψιμο οπως το εγραψες τουλαχιστον εγω καταλαβα οτι καηκε παρα πολυ και οχι απλα λιγο καηκε και οτι δεν ηταν τιποτα

Σωσω απορριπαντικα περνανε απο εκει και τα κουνιαδια μου -δεν ξερω εαν περνουν ακομα και ηταν παρα πολυ ευχαριστημενοι.εαν θες ρωταω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρ δεν εχω τα νεύρα μου ουτε τη περίοδο μου χαχαχα

Απλά ειμαστε διαφορετικοί ανθρωποι. Εγω ενοχλούμαι απο αυτο εσυ απο το αλλο και παει λέγοντας.

Πριν απο καιρο ειχε ενοχληθει η αλεκα με μια συζήτηση που κάναμε με τη Νανουκα. Απουσιάζουν και οι δυο αλλα εγω θα το αναφέρω.

Η αλεκα ενοχληθηκε γιατι λέγαμε για το αν ενα αγοράκι πρεπει να παιζει με κουζινικα κλπ. Ηταν σαφές οτι μιλαγαμε για παιδακια που αποκλειστικά και μονο παίζουν με κοριτσιστικα παιχνιδακια και τι θα κάναμε γενικως σε αυτη τη περιπτωση. Η αλεκα θιχτηκε.

Δε ξαναμπήκε απο τοτε και θέλω να πιστεύω οτι δεν ήμουν η αιτία.

Εξηγούσα ολη την ωρα οτι και ο μικρος μου παιζει με κατσαρολικα βάζει σκούπα με μιμείται Εν παση περιπτωση, αλλα μαλλον δε γινομουν κατανοητή.

Το δέχτηκα και δε ξαναμιλησα. Μιλάω τωρα με αφορμή αυτο που έγινε. Σκεφτηκα .......ειπα κατι που τη πείραξε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Η αλεκα ειναι η αλεκα και εγω ειμαι εγω. Ειχε αυτη την αντίδραση επειδη πολυ απλά ειναι η αλεκα.

Την άλλη φορα τα πηρε η Καλυψω με τη Σωσω. Παλι το ίδιο ισχύει. Ειναι διαφορετικές γιατι να εχουν την ιδια άποψη;;;;;;;;;;;

Ετσι και γω Μαρ. Ειμαι η μαρία και ολες αυτες τις εκφράσεις τις θεωρώ μοιρολατρικες και κλισέ. Ξορκιζω το κακο με το να μη τις λεω. Αν πεις σε μενα βρε τι σας βρηκε θα το προσπερασω αλλα με το παιδι δε μ.αρεσει αυτο. Τοσο κακο ειναι;;;; Προσπάθησε να το σκεφτείς λιγο.....

Για το ενδιαφερον σου για το παιδι δε το συζητάμε καν. Ξερω οτι νοιάζεσαι και ρωτάς για το παιδι και σε χιλιοευχαριστω.

Επειδη καταλάβαινα οτι θα σε πειραζε εγραψα χίλιες φορές το φιλικά. Οτι στο λεω φιλικά. Μη το παίρνεις σαν επίθεση προσωπική και ενα σωρο τέτοια γιατι ΔΕΝ ειναι ετσι.

Τελος δε θα ηταν καλύτερες οι σχέσεις μας αν λέγαμε ολοι αυτο που μας πειράζει παρα να μας τρώει μεσα μας;;;; Γιατι ντε και Καλα εχω τα νεύρα μου για να μιλήσω κατα αυτον τον τροπο;;;;; Δεν υπάρχει περιπτωση απλά να ειναι ο χαρακτήρας μου ετσι;;;;;;;

Συγνώμη αν γινομαι κουραστική καμια φορα με μονολογους αλλα ειμαι η Μαρία και ετσι λειτουργώ. Αν καμια φορα εχουμε και καμια διαφωνία δεν θεωρώ οτι ειναι χάσιμο χρόνου αλλα το αντίθετο.

Ήδη δε θα έπρεπε να το συζητάμε........... Εχει λήξει.

Ολα Καλα λοιπόν Μαρ;;;;;;;; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα καλέ δεν ειπα τιποτα , δεν με βαρυνες που απαντησα , απλά σκεφτομουν αφου τα γουσταρει κ της κανουν της Σωσως τα προιοντα τι παίχτηκε κ ρωταει, μπορει να εχασα ως συνη8ως κάτι στον δρόμο :lol:

ρε μπας ειναι κανενας πλανητης ανάδρομος ?????????????? δεν μπορεί... :mrgreen::mrgreen:

τελικα μλκια η αλληλογραφία , πιστευω ότι αν συζητουσαμε τετ α τετ και με τον χαβαλέ που κάνουμε (ξερεις εσυ) , θα ηταν όλα πολυυ καλύτερααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και Επανερχομαι στα γνωστά......

Στο να αγοράζεις απο κει σωσω οκ υποθέτω δεν ειναι προβλημα. μαλιστα εχω ακουσει οτι οντως ειναι πολυ Καλα τα προϊόντα. Εκανα και ενα ψάξιμο στο google. Για ´´Κοιτα και συ.

Λοιπον λεω και γω να τον βαλω κρεββατι. Γιατι ομως;;;;

Θα παμε πανω στους γονεις μου όπου δεν εχουμε κούνια αλλα ειχαμε το πάρκοκρεββατο που τωρα ουτε το ενα πόδι δε χωράει χαχαχα

Εκει ομως εχει κρεββατι. Έλεγα να τον βαλω εδω σιγά σιγά και οταν παμε εκει μετα το Πάσχα να εχει συνηθίσει.

Αλλα θα του αρεσει;;;; Και 2ον θα κάθεται η θα γυρναει απο δω και κει;;;;;;; Για πείτε!!!!!!!!!! Σου λεει κάγκελα δεν εχω για να κανω τις βόλτες μου και αντίο μετα υπνακος( ο δικος μου)

Αυτο με καίει πιο πολυ το ξεπορτισμα..... :lol:

Εχω μια κουζινα λες και έπεσε βόμβα!!!!! Ποσο βαριεμαι!!!!! Και το μικρο κοιμαται ακομη και εγω αντί να τον ξυπνησω σερφάρω και μ´αρεσει..... Πειράζει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σου λεω πραγματικα δεν εχω κανενα θεμα και δεν με πειραξε καθολου

και δεν ενοχληθηκα

απλα δεν καταλαβα γιατι να μου επιτεθεις ετσι

εαν ενοχλει καποια κατι φυσικα καλο θα ηταν να λεγεται

εμενα εαν μου το ελεγες τελειως χυμα οτι μην ξανααφερεις το παιδι θα ημουν απολυτως οκ

οπως σου ειπα δεν παρεξηγουμε το θεωρω ακυρο συναισθημα

εαν ηταν ετσι στην Ισμηνη δεν θα επρεπε να της μιλαω καθολου :D

Εγω παντως ειμαι οκ - μην το σκεφτεσαι καθολου - δεν ειπωθηκε τιποτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι88 σερφαρε , καλα ξηγιέσαι

τωρα γιατι τσιτσιδωνεται 53 φορες την μερα δεν εχω καταλάβει... :roll::roll::roll::roll::roll:

εδω και μερικα βραδια έχω πονοδοντο γαμωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια είναι οτι έχω ζεστό σπίτι , δηλ με κοντομανικο στεκεσαι αλλά βγαζει κ καλτσες η τσιτσιολινα, μαλλον θα ζεσταινεται ξέρω εγω... πολλές φορες τα βαζει κ με την πάνα , ξυνεται και την πεταει...

ασχετο αλλά εχω αναγκη απο 1 μινι ταξιδάκι ... Πορο , Αιγινα (ονειρευομαι , δεν κοστιζει) :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι δυνατον να σε ποναει τοσο 1 δοντι που να μην μπορεις να ξεχωρισεις ποιο ειναι ???

δηλ πανω η κάτω ??? συμβαινει η απλά ειμαι ζαβή??? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι δυνατον να σε ποναει τοσο 1 δοντι που να μην μπορεις να ξεχωρισεις ποιο ειναι ???

δηλ πανω η κάτω ??? συμβαινει η απλά ειμαι ζαβή??? :mrgreen:

χα χα χα!!!!!!!!!!!!

εγω το παθαινω αυτο οταν εχω ιγμοριτιδα....

εμεις καλα πηγαμε το απογευμα επισκεψη...ωραια ηταν....

ρε κοριτσια ειναι λιγο τσιτωμενο το κλιμα η μου φαινεται....???

δεν πολυκαταλαβα τι εχει γινει γιατι δεν προλαβαινω να διαβαζω ολες τις δημοσιευσεις αλλα "ειρηνη υμην"

καλα γεωργια εισαι πολυμηχανη... μαρθα, λευτερης, ραπτικη, γλυκα, φαγητα, ντεκουπαζ (αν το λεω σωστα), μπλοκ, συνεχεια βολταρακια, α και οτι να ναι ωρες στη δουλεια και μου θες και αμγουει???????

ειλικρινα σε θαυμαζω....

αν ειχα το ωραριο σου θα κοιμομουνα ολη την μερα...σας εχω πει οτι αμα δεν κλεισω 7 ωρες τουλαχιστον συνεχομενου υπνου την επαυριο ειμαι σαν αρρωστη?????πονανε κοκκαλα, πονοκεφαλος και εχω τρελα νευρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε ρ'ημαξαν τα αντισταμινικά.... :twisted: . όλη μέρα νυστάζω.

Στο σχολείο ήμουν σαν το ζόμπι.

Το μεσημέρι κοιμήθηκα 3 ώρες! και τα παιδιά πάνω στο κεφάλι μου. ούτε ξέρω τί κάνανε.

Κάτι για πάρτυ λέγανε, κάτι φωτορυθμικά έκανε ο δον με ένα παιχνίδι και τραγουδάγανε το παντρεύεται ο κάβουρας με δική τους παραλλαγή :shock: .

Μάλλον πρέπει να πάω στον αλλεργιολόγο να μου αλλάξει την αγωγή :P:D

Τα σπιθούρια έγιναν ακόμα πιο πολλά...γκρρρρρρρρρρ

Τζουλ πήγαινε οδοντίατρο γιατί αυτά δεν περνάνε.

Και οι δικοί μου τσιτσιδώνονται συνεχώς. Γεμίζει το σπίτι τσουτσουνάκια :?

Η Καλυψώ πού βρίσκεται; Καλά η σόφη μαύρη πέτρα έρηξε...

Ελένη η σαπλιγγογραφία πονάει όταν έχεις πρόβλημα. Εγώ που είχα κάνει βόγκαγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φροσω μηπως δεν τα πηρες για να ξαναπας?????????? :lol::lol::lol:

σαλπιγγογραφια εσυ γιατι εκανες????

δεν μπορουσες να μειενεις εγκυος η ειχες καποια αποβολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβαζω...εγραψα αλλα παραστενει...τοπικη εκφραση :lol:

εχω θεμα με την Αγγελικη...νευρα,πολλα νευρα εχει!!!!

την μαρια μας ,την εχει σηκω κατσε! :lol: εχθες μου ηρθε να την βγαλω εξω στην αυλη κ να την αφησω εξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οτι κανει κ οτι εχει η μαρια το θελει!!!!!

κλαιει ,τσιριζει ....

η Μαρια ειναι μονο 5χρονων...ξερω οτι μεσα της στενσχωριεται,αλλα κνει ολο υποχωρισεις,δεν παει αλλο!!!!!

το πιστευετε οτι δεν προλαβενει να βγει απο τη ταξη στο νηπιο με την ζωγραφια της κ η μικρη την ζηταει κ κοπανιετε μπροστα στον κοσμο? μεχρι κ την τσαντα της μαριας πρεπει η αγγελικη να κρατει φευγοντας

περναμε μια φαση ...δεν ξερω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα γειαααααααα!!!!

Μμμμμ δύσκολο πολυ ακούγεται..... Δεν εχω καθόλου εμπειρία. Δεν εχω καν αδελφια ουτε 2ο παιδι. Αλλα μαλλον ειναι ζόρικο τυπακι η μικρούλα και ίσως θελει να κανει τα ιδια με τη μεγαλύτερη αδελφού λα και διεκδικεί..... Υπομονή αλεκα μου!!!!!!

Φροσω μαλλον εχει δικιο η Τζουλ... Λάθος αγωγή σε εδωσε το παλικάρι!!!! Αχχαχαχαχα

Αυτες οι αλλεργίες ειναι πολυ ζόρι ρε γμτ. Περαστικα φροσακι!!!

Λοιπον μιας και ανέφερε τσουτσουνια η Φροσω τωρα θυμήθηκα.....

Ρε κοριτσια ο μικρος παιζει με το πουλάκι του. Βασικά ολα ξεκίνησαν οταν μια μερα δεν καθοτανε να αλλαξουμεπανα και του έδωσα ενα μωρομαντηλο και Καλα να σκουπιστει. Άρχισε να σκουπιστει λοιπον αλλα μαλλον του καλαρεσε και απο τοτε σε καθε αλλαγή παίρνει μωρομαντηλο και το τρίβει με μια ευχαρίστηση........ :shock: δε του λεω τίποτα παρα περιμενω και αφου σταματήσει του βάζω τη πανα. Οχι σε ολες τις αλλαγές αλλα σε αρκετές. Καλα δε κραταει ωρα λιγο αλλα του αρεσει και δαγκωνει και τη γλώσσα........ Ντοινγκ!!!!!!!

Ξερω οτι το κάνουν πολλα μωρα. Τρίβονται στα καγκελα της κουνιας στο λουρακι απο το καρότσι με κουκλακια. Μαλιστα το ειχε θέμα και στο πρωινό μου και μίλαγε για αυτο ο μαζανης.

Ε ρε τι αλλο θα δω!

Λέτε να βρω κανενα περιοδικό κατω απο τη κούνια;;;; Χαχχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το κρεββατι δε με είπατε........

Ώρες ώρες νιωθω οτι πνίγομαι σε μια κουταλια νερό. Αυτο δηλαδη τελικά μπορει να τον βαλω και να ειναι παιχνιδάκι και να πω βρε τοσο εύκολο ητανε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια το ιδιο θεμα εχω κι γω με την ειρηνη..

βαζει τα χερια της και τρυβεται μετα που θα την κανουμε μπανιο...

μια μερα την ρωτησα τι κανει εκει...

και μου λεει "καθαλιζω το πουλακι μου..."

αλεκα ειναι φυσιολογικο ολο αυτο αλλα θελει χειραγωγηση...

οταν τσιριζει δεν πρεπει να νομιζει οτι σας κανει οτι θελει γιατι αυτο θα συνεχιστει για πολυ καιρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι το αντιθετο!!!

στο κρεβατακι κουνια κατεβαινε..της το αλλαξα για 2 μερες και δεν κουνησε!!

αλλα τη ξανα εβαλα στη κουνια γιατι δεν ειχε νοημα!!

υπαρχει 1 συγχυσηγ οντως..δε πειραζει.μας γλωσοτρωνε!!

στο λαιμο να τους κατσουμε!!ζχααα...

πηγαμε ξαδερφη,φαγαμε πτσες.,μερτα χτυπηδα 1 μπυρα με 1 φιλη!!

η ζζ που χαθηκε καλε;;

αλεκα 234 ....γιατι τετοια νιλα τα παιδια;;

τζουλ σου ευχομαι να πας...ταξιδακι!!

κανενα νεο με τη δουλεια του αντρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τησ ζζζζζζζ της τα πριζω γιατι θελω να μου φτιαξει καποια πραγματακια... οποτε την εχω απασχολημενη.... :D:D

αντε ρε γεωργια μπραβο που ερνατε καλα...

παιδια σκεφτομαι να παω νηγηρια το μαη με τον ανδρα μου για κατι δουλειες..

αλλα θα πρεπει να κανω 7 εμβολια...

και φοβαμαι να μην επηρεασουν το ολο συστημα μου... επηρεαζεται και ευκολα παναθεμα το...

τι λετε εσεις???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τους κάτσουμε στο λαιμό δε θα μας χωνευουν με τίποτα χαχαχαχχα

Ναι ρε συ Ελένη!!! Και στο μπάνιο καμια φορα τωρα που το λες. Εχει τύχει δηλαδη κανα 2 φορές. :lol:

Αυτο τοκρεββατακι θα πάρουμε... http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=30184

Αλλα θα δουμε ποτε θα το χρησιμοποιήσουμε. Εχουμε μπροστά μας και το θέμα πανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες

Σωσω πηγαινει κανονικα , προσληψη δεν εχει υπογραψει , 8α δειξει ...

και εμενα δειχνει τελευταια να εχει νευρα πολλά (μας δοκιμαζουν μάλλον) , εγώ απλά αδιαφορω του λέω ''δεν σε καταλαβαίνω πές το πιο ηρεμα '' κοιταζω αλλου και μετα απο λίγο μου λέει τι 8ελει.

το πουλί το τιμάμε και εμεις :lol::lol::lol: όποτε βγάλω την πάνα το πιάνει , το ξαναπιάνει και μου λεει ''κοιτα μαμά χιουχιουνάκι !'' :lol::lol::lol: (ναι το δικό σου περιμενα ,σκεφτομαι :lol::lol::lol: )

12,30 εχω οδοντιατρο , δεν παει αλλο τα στεναξα τα μεσουλιντ :o

αχ Φρόσωω το πε το πεεε ο παπαγάλοςςς =))=))=))=))=))=))=)):ymdevil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...

φασινα σημερα μονη μου , μονο κρεβατοκαμαρες..το υπολοιπο αυριο..ουτε καφε δεν προλαβα να ευχαριστηθω..

ο δικος μου δεν πολυνοιαζεται για το πουλακι, σπανιως το ακουμπαει...

Ελενη με τη θεραπεια που κανεις νομιζω τα 7 εμβολια θα επιβαρυνουν τον οργανισμο σου...

Φροσω περαστικααααα σου...

Μαρακι ο δικος μου στο κρεβατι κοιμαται ανετα γιατι στηνν κουνια υπεφερε..χτυπουσε συνεχεια το κεφαλι του..

χωρις καγκελο το κρεβατι..σηκωθηκε στην αρχη αρκετα..τον γυριαζαμε πισω...δεν ξανασηκωθηκε την τελευταια εβδομαδα..μονο κατα τις 7 ερχεται σιγα σιγα στο δικο μας να κοιμηθει το τελευταιο μισαωρο με ωρα..τον αφηνουμε και δεν ειναι το σωστο αλλα... :mrgreen::mrgreen:

βαλτον και βλεπεις..βλεποντας και κανοντας...

Τζουλια μισω οδοντιατρο....

Ισμηνη καλημερααααα!!!!

δουλευω στις 2 :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...