Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

καλε πλαστικος ειναι!!βσαζει βυζια,μαζευει κοιλιες,και τετοια..

και τι που ειναι αντικαρκινικο;;

ολα τα κανουν !!απο οσο ξερω δλδ!!!

μπραβο χρυς που περασατε καλα!!εμεις πηγαμε παρκο,την ρκανα μπανιο..

1 χαρα!!

μυξες εννοειται εχουμε απο τοτε αλλα ασπρες!!

θα την ξανα παω στον ωρλ αυτη τη βδομαδα πριν φυγουμε!!!

ψηθηκα να κανω μαρμελαδα μηλο!!

αλλα δε ξερω αν προλαβω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μαι πάλι!!!

Μαρκεράκο μου άστα!!! Μαύρη ξεκούραση ..... στις 3 κοιμήθηκα γιατί ο μικρός κόλλησε απο την μεγάλη κι ήταν όλο κλάμα μετά!!! :?:?:?:?:? Είπα κι εγώ!!!

Σωκω μουυυυυυυυ χα χα χα εννοώ οτι φτιάχνεις κι εσύ τα πάντα!!! Αρκεί να δοκιμάζεις καινούρια πράγματα!!!! Ετσι σε θέλω!!!

Τζουλ για ποιον λες? γιατί γενικώς δεν είμαι ούτε του λαικού, ούτε του σκυλάδικου!!! Είμαι πιο ροκ και κάπου κάπου και κανένα ποπ!!! οσο για την εγκυμονούσα συμφωνώ κι επαυξάνω.....χα χα χα

Μαράκι πολύ χαίρομαι!!! Ετσι να περνάμε και λίγο ωραία (εστω κι εσείς αντί για εμάς το ίδιο κάνει :D:D:D:D )))

Α καλά που κατάλαβε η Χρυσούλα ...για τον Χατζηγιάννη μιλάς πουλί μου???? Μου αρέσει πάρα πολύ ..... δεν τον ακούω επι τούτου (σπανίως βάζω τραγούδια του) αλλά όταν τα πετύχω τα ακούω πολύ ευχάριστα και τον θεωρώ καλό τραγουδιστή!

Μπράβο βρε Χρυσούλα !!!! Ετσι να ξεδώσουμε και λίγο!!!! Πολύ χαίρομαι που βγαίνετε βρε κορίτσια!!! Εμείς με τις αρρώστιες (και δεν λεμε να ηρεμήσουμε !!!!) τίποτα.... καμια βόλτα στην θάλασσα πήγαινα τον μικρό αν είχε καλό καιρό για καμιά ωρίτσα!!! Τώρα που αρρώστησε μέσα θα την βγάζουμε!!!

Ααααα πες έτσι βρε Σώκω!!! Εγώ θέλω ένα γενικό ρεκτιφιέ αλλά μηδέν κοκό!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τι μαζεύει σε αντάλλαγμα τις δημιουργίες μου???????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο άντρας μου δεν άντεξε άλλο με τις αρρώστιες και πήγε και πήρε για τα μικρά βιταμίνες...είναι ειδικές για παιδιά και κάνει να τις πιουν απο 2 χρονών! λέει να τους δίνω απο μια κάθε μέρα για 20 μέρες.....δεν ξέρω βρε κορίτσια για κάθε μέρα......εγώ έλεγα μέρα παρά μέρα!!!! Ειδικά ο μικρός είναι πολύ καλόφαγος και δεν ξέρω αν πρέπει να πίνει βιταμίνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zzzz πες μου τι θελεις και θα ρωτησω ανκαι ποσο θα πληρωσεις!!αληθεια σας λεω!!

και μποτοξ και οτιδηποτε...

ενημερωτικα !

ασε οροθηκα με τισ κατασκευες..τι μικροβιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε μάθε ρε σωσω να παμε να γινουμε όλες σαν τα τάπερ τα πλαστικα :lol::lol::lol::lol::lol:

ΖΖΖΖ αν το παιδι τρώει φρουτα και λαχανικά δεν χρειάζεται συμπλήρωμα διατροφης ! 1 πορτοκαλάδα σαν πρόληψη αρκεί !

εγω φυσικά του ξεκινησα γιατι αδυνατισαμε , μπορει να φτασε πάλι τα 10 κιλά μετα απο 15 μερες δίαιτα για την γαστρεντεριτιδα ... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλη Σαρακοστη κοριτσια!

βλεπω καρναβαλιστηκατε και φετος... εμενα δε μ'αρεσουν και πολυ τα καρναβαλια....

αρχησα ηδη τα μαγειρεματα για αυριο... πεθερικα, κουνιαδα.... 2+4=6 αυτοι και 4 εμεις ... νατη η 10αδα....

εκανα χταποδια ξιδατα, γαριδουλες μικρες κοκκινιστες (αυριο θα παρουν μια βραση ακομα με λιγο κορν φλαουρ για να δεσει σαλτσα), χαλβα σιμιγδαλενιο.

αυριο μυδια σαγανακι με σαλτσα μουσταρδας, μανιταρια πλευρωτους στο γκριλ, καλαμαρακια τηγανιτα, πατατες φουρνου και ρυζι μπασματι.

σαλατα λαχανο κοκκινο κ ασπρο κ καροτο, μπροκολο, κοκκινα πιπερια, ελιες, τουρσια, ταραμα και μελιτζανοσαλατα πολιτικη.

κατι αλλο;;;;;;;

παλι θα αδιαζουν τα πιατα και ουτε ενα καλο λογο δε θα πουν... εκτως απο τον αντρα της κουνιαδας.....

αυριο δε με βλεπω να μπαινω... ψωφια θα ειμαι.

Νανα αντε να τελειωνει η μαμα σου και τις θεραπειες να ξεκουραστει ο οργανισμος της και να ανακαμψει.

οσο για τα ζουζουνια σου..... να βολευτουν καλα και να μην κουνησουν ρουπι!

αυγα εμεις παιρνουμε απο τις κοτες του δασκαλου απεναντυ... μακαρι να ετρωγαν και τα παιδια... :(

οσο για πλαστικες.... απο τορνο θα πρεπει να περασω σε λιγο... αλλα δεν ειμαι σε μουντ να κανω κατι προς το παρον...

ευτυχως η πρεσβιωπια ηταν κατι τυχαιο και παροδικο... σημερα διαβαζα το μεσημερι που κοιμοταν η ΜΑριαννα, 2 ωρες βιβλιο ξαπλωμενη και μονο με το φως απ'εξω (συννεφια ειχε)

καλα να περασετε ολες αυριο....

εγω.... παρεα με τα κατσαρολικα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

Βαγκ αγαπη μου , σιγα μην μου βγαινε ο Τακος , για να τραπεζώσω και να ξυνίσουν !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιά σκατούλα 8α τους τάιζα , ξερη ! χωρις λάδια :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sorry αλλά τον κώλο μου τον κουράζω για αυτους που το εκτιμούν ... ;););) (τόσο σκύλα ειμαι :D )

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Σε λιγο καλημερα θα σας ελεγα...

Τζουλια επειδη δε σου απαντησε καμια γαϊδαρα :D θα σου πω εγω για τα καλαμαρακια και να το ακουσουν και οι υπολοιπες, κυρ :D ιως αυτες που μας το παιζουν νοικοκυρακλες! :D

Για να μην καιγεαι απο τα λαδια γιατι το καλαμαρακι τηγανητο πεταει σαν κολασμενο οπως ξερετε ολες, δεν υπαρχει χειροτερο, τα αλευρωνεις κανονικα σαν να τα τηγανιζες, βαζεις λαδακι σε ταψακι στο φουρνο στο πανω κατω, αφηνεις λιγο να ζεσταθει και μετα τα βαζεις μεσα να ψηθουν και γινονται νοστιμα σαν τηγανητα!Εγω αυτο και φετος, το εκανα περισυ και ξενοιαστηκα.Σας το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Ο Βασιλης λεει και ΄΄λε πετι μαρσεγιε γαλλικο σαμπουαν΄΄ και χτες εβλεπε εναν που πεταγε χαρταετο-να ναι καλα ο ανθρωπος τον μπουκωσα καλα οπως τον χαζευε ο δικος μου-κι ελεγε ΄΄δεν ειναι σημαιες δεν ειναι πουλακια΄΄ ειναι ο σουπερμαν μου ερχοταν να του πω.

Μακαρι του χρονου να πεταξουμε χαρταετο να το δει. Θα ξετρελαθουν τα παιδακια μας!

Καλη σαρακοστη ευχομαι σε ολες και καλα κουλουμα αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο

καλα σημερα κοιμηθηκαν 11 για 1η φορα

ειχαμε παρτυ

στο οποιο ειμασταν ολος ο κοσμος μαζαμενος και 10η ωρα τι κανανε

καλα πρωτη φορα το βλεπω

βαλανε μπυτζαμες στα παιδια τους και ουσιαστικα μας διωχνανε

τι να πωωωω μου φαινεται τρελλα προσβλητικο και ειχε αρκετο κοσμο ακομ

μα να βαλεις στο παιδακι που εχει γεννεθλια μπυτζαμες;

εμενα η σαρακοστη ειναι το χειροτερο μου

δεν τρωω τιποτα απο αυτα

μονο ψαρι ψητο ή σουπα . οσπρια και κανα χαλβα

απο απο ολα τα αλλα ΤΙΠΟΤΑ

μου βρωμανε απιστευτα

οποτε για αυτο δεν απαντησα εγω-απλα δεν ξερωωω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή σε όλες.

Εμείς φέτος κάναμε καθαρό Σάββατο :lol: .

Πήγαμε χθες το πρωί στη θάλασσα πετάξαμε χαρταετό, πήγε στα ουράνια!

Μετά σε ψαροταβέρνα παραθαλάσσια και τα παιδιά δεν σκώθηκαν από την καρέκλα τους.

Φτου μην τα ματιάσω. περάσαμε σούπερ!

Σήμερα τους πήγαμε βόλτα σε ένα δάσος κοντά μας καρναβαλάκια.

Ο δον είχε ντυθεί μπατμαν και ήταν πολύ αστείος. Τον έκαναν όλοι γούστο.

Αύριο σπιτικά μια που θα βρέχει.

Βαγκ χαρά στο κουράγιο σου!

Εχθές πήγα στο Αττικό γιατί γένησε η νονά του Φίλιππου και θυμήθηκα τα δικά μου και συγκινήθηκα.

Τί μικρούλια και όμορφα που είναι τα νεογέννητα!

Ο Α. με έπρηξε κοίτα τί ωραία που είναι, δεν ζηλεύεις, δεν θέλεις κι εσύ ένα.

Η απάντησή μου ήταν μονολεκτική: ΟΧΙ :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα Μάρκερ....τόσο αγενείς;

Μήπως εσείς παραργησατε να φύγετε και δεν κρατιόταν το παιδί;

Ντομ καλή η ιδέα σου! λες να τα κάνω έτσι αύριο τα καλαμαράκια;

Το παίρνεις πάνω σου; :P Στους πόσους βαθμούς και για πόση ώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sai καλα ρε ΝΤΟΜ !

Φρόσω καλά ξηγηθηκες ρε ! μαζί σου ! ωραιά τα νεογέννητα αλλά δε μενουν νεογέννητα για πολύ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε ρε του χρόνου οι υπολοιπες χαρταετους :D:D:D

Μαρκερ αν το πάρτυ ηταν απο τις 4-5 , μπορεί να νυστάξαν τα παιδάκια ξέρω γω... απο την άλλη παιδικό παρτυ δεν ειναι και μεχρι το ξημερωμα .... ξερω γω ... εγω που 8ελω να διαλυσω νωρίς το κάνω και πολυ νωρις (λέμε τωρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας Φροσω μου που περασατε ραια

αχ ειδες τι καλα που ειναι εαν ειναι λιγο συνεργασιμα;

υποτιθεμενα το παρτυ ηταν 6:30 Φροσω μου

ολοι ηρθαν μετα τις 7

8:30 ηρθ κοπελα για παρτυ

9 κοψανε τουρτα δε λεω

και 10 του φορεσε πυτζαμες

ενταξυ δε λεω και για μας αργα ηταν

αλλα λες μια φορα ειναι

ολα τα παιδακια ηταν μεγαλα πανω απο 4 χρονων εμεις ημασταν τα μικροτερα

και ο μικρο της που ειναι 1,5 άλλα μπορουσε να τον βαλει για υπνο εχουν μεζονετα που δεν θα ακουγε τιποτα

εμενα μου κακοφανηκε τρελλα

ειμασταν πανω απο 15 ατομα

οσο για το φουρνο δεν ξερω

λυθηκε ο γλωττας του ντομακι ε; φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Τζουλ και εφω συμφωνω και εγω το κανω 5 -5:30 ωστε μεχρι τις 9-10 μεσιστο να μπορεσει ο αλλος να παει σπιτι του

ανταξυ ποσο να κατσεις

ειδικα εαν εχεις μικρα παιδακια δεν γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν έχω καλεσμένους και τα παιδιά νυστάξουν τα βάζω για ύπνο και λέω στον κόσμο να μην φύγει.

Κάθεται μαζί τους ο Α. και μετά από λίγο πάω κι εγώ.

Σε παιδικό πάρτυ δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα είναι κάποιοι άνθρωποι στην κοσμάρα τους και δεν πιστεύουν ότι ο άλλος παρεξηγήται.

Χαζομάρα θα το έλεγα.

Η κουμπάρα μου που της βάπτισα το κοριτσάκι είναι ολίγον γαϊδουρίτσα :lol: .

Της λέω θα έρθω στις 6:30 πάω 7 και κοιμάται για μεσημέρι.

Πάμε επίσκεψη και κάθεται με τον άνδρα της στην κουζίνα να φάνε.

Κάθε φορά που πάω νιώθω πώς τους ξεβολεύω...

Αλλά ξέρω ότι το κάνει επειδή νιώθει μεγάλη οικιότητα και με αγαπάει σαν αδελφή της και το έχει αποδείξει πολλές φορές.

Ο α. βέβαια δεν έρχεται πλέον μαζί και δεν τον αδικώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω

ενι γουει

παντως περαν τουτου

περασαμε πολυ καλα

η κοπελα ηταν τελεια

τα εβαψε

τα δικα μου υον Νικο ζεβρα και το Στελιο τιγρη

μιλαμε εοχε θεικο χερι η κοπελα

εφτιαξε μπαλονια

καλα δεν ξεκολλησαν απο πανω μουεγω και η ουρα μου ειμασταν

ολα παιζανε και τα δικα μου εκει κολλημενα πανω μου

αυτα για σημερα

παω να την πεσω

αυριο θα ξυπνησω να φτιαξω ψαροσουπα για τα παιδια πρωι πρωι γιατι ξεχασα να ξεπαγωσω το ψαριιιιιι

οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια που λεει και η παροιμια

καλη Σαρακοστη για αυριο

λογικα παλι κατα τις12 θα μπω

ps ετσι ειναι και η δικη μου ακριβως :lol::lol:

πη :lol: γαμε στη γιορτη του γιου της και η ιδια ελλειπε - το σπιτι ηταν κωλος με μεγαλη ευγενια - ειχε αφησει τη μανα της και τα παιιδα τα ειχε με τις πυτζαμες - βρε καλη μου γιορτη ειναι!!!

ηρθ μετα απο 1 ωρα απο την ωρα που μας ειχε πει να παμε γιατι ειχε να παρει γλυκα απο το αγαπημενο της ζαχαροπλαστειο

αλλα μας αγαπει πολυ και μας νιωθει σαν αδερφια της οπως λες και το λεει και το δειχνει

αλλα οσο ναναι -καποια πραγματα ειναι τυπικα

πχ στην αδερφη μου δεν θα εμφανιστω γυμνη μεσα στο σπιτι λογω οικειοτητας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα δεν χρειαζεται ξεπάγωμα , ειδικά αν το βάλεις στην χυτρα !

κοιμησου καλέ με την άνεση σου , η σουπα γινεται σε μιση ώρα!

αντε κ του χρονου καλυτερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαριιιιιι

πη :lol: γαμε στη γιορτη του γιου της και η ιδια ελλειπε - το σπιτι ηταν κωλος με μεγαλη ευγενια - ειχε αφησει τη μανα της και τα παιιδα τα ειχε με τις πυτζαμες - βρε καλη μου γιορτη ειναι!!!

ηρθ μετα απο 1 ωρα απο την ωρα που μας ειχε πει να παμε γιατι ειχε να παρει γλυκα απο το αγαπημενο της ζαχαροπλαστειο

αλλα μας αγαπει πολυ και μας νιωθει σαν αδερφια της οπως λες και το λεει και το δειχνει

αλλα οσο ναναι -καποια πραγματα ειναι τυπικα

πχ στην αδερφη μου δεν θα εμφανιστω γυμνη μεσα στο σπιτι λογω οικειοτητας

Μήπως είναι η ίδια;;;;;;;;;;;; Αυτό μου έκανε στα γενέθλια της μικρής.

Και είχα τους δικούς μου είχα και τα δικά της μπέιμπισιτινγκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxax!λετε να ειναι η ιδια;;συνεχιστε τη συζητηση!!δωστε στοιχεια!!

χαχακαλη σαρακοστη να εχουμε..εμεις πειραζει που θα φαμε μακαρονια;;και λιγο κρεαΤΑΚΙ ΑΝ ΦΑΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ;;

οχι εγω..ο αντρας!!\δε ξερω..ειμαι πρωι νυχτα!!

να κανει καμαι μακαροναδα@@

τεσπα!!

εγω δουλεια..

μαρκερ ετσι η οικοδεσποινα,ε;;μακλκια!!

φροσω ωραια που βγηκατε!!!

ο α θελει και τεταρτο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή σαρακοστή σε όλες!!!

πρωί πρωί άκουσα το κοράκι να κράζει...

όποτε συμβαίνει αυτό μετά ακούω το κακό μαντάτο...

ελπίζω να ήταν τυχαίο...

εγώ πάλι δεν έχω τέτοια κολλήματα με τις κολλητές μου...

στα σπίτια τους νιώθω σα να είμαι στο σπίτι μου και το ίδιο νιώθουν κι αυτές στο δικό μου.

ντομ, ωραία ιδέα αυτή με τα καλαμαράκια στο φούρνο...

αλλά, δώσε κι άλλες λεπτομέρειες.

μετά γίνεται χάλια ο φούρνος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://spider-puppeta.blogspot.com/2012 ... st_27.html

http://spider-puppeta.blogspot.com/sear ... E%95%CE%A3

τυχαιο γεγονος νανα!!ξεκολα!@

χαχα!!τι θα κανετε εσεις;;

εμεις φαγαμε λαγανα και χαλβα κκαι οτι αλλο!!χαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα τα καλαμαράκια με τον τρόπο της Ντομ!!! ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα έγιναν υπέροχα (οχι ακριβώς όπως τα τηγανιτά αλλά η διαφορά μικρή!!! ηδη εξαφανίστηκαν και δεν έχουμε καθίσει ακόμη να φάμε :D:D:D:D:D:D

Ουφ λιγο κουραστηκα αλλά χαλάλι .....ας είναι καλά και τα πεθερικά μου που κερνάνε ένα σωρό καλούδια, στείδια, γυαλιστερές , χταποδάκι, καλαμάρια, γαρίδες!!! Χαλβά , λαγάνα και άλλα (καλά τις λαγάνες εμείς τις πήραμε :D:D:D:D:D:D:D )

Αντε καλή σαρακοστή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...