Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ ΜΑΣΚΑΡΑΚΙΑ 2009 νο31 !


Recommended Posts

τις ευχες μου Μαρκερ :D

καλα ρε , μαλωνεις το παιδι επειδη δεν πινει γάλα ? άλλαξε μαρκα , αν τρωει γιαουρτακια μην αγχωνεσαι ...

σωσω δεν τρωει ρυζι , μαρεσει που χαρηκα που εφτασε 11 κιλα ! σημερα δεν εκανε καθολου κακα ευτυχως :roll: άντε γιατι ξαναεγινε σαν ακριδα... :?

5Ε μονο τα καπρις ?? γιαυτο ελεγα εγω τρουφα

Φροσω περαστικα ρε

χρυσουλα κ εμενα με εκνευριζει ο αντρας αν τον πιανει λαιμαργια ... και αυτο το βιτσιο να μασαει οταν παει να με παρει ο υπνος κα8ε φόρα ... Δεν παλέυεται !!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

geia και απο μας..κατεβηκα κεντρο..κυστη γιοκ!!

τωρα ωορηξια αλλα εχουμε κοσμο...αχαχαχα!!!

ερχονται τα παιδια απο χανια..

ετοιμαζω παντεσπανια..

μαρκερ να τον χαιρεσαι..

καλα καλε θα πας το παιδι στο γιατρο επειδη δε πινει γαλα;;αλλαξε πρωτα γαλα..

νανα περιμενουμε νεα σου!!

μακαρονια για ολους σημςερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ειδες νανουκα - ολα καλα

φτου φτου μια χαρα θα ειναι

μακαρι η ενωση αυτη που βλεπει να μην ειναι τιποτα

[αντως 18 κιλα οντως ακουγονται πολλα

σε σχεση με τα δικα μας φυσικα τα κοκαλιαρικα :)

φυσικα και θα τα μαλωσω εαν δεν τρωνε τα γευματα τους

γιατι ενω το επεινε μια χαρα ξαφνηκα ετσι στα καλα καθουμενα δεν θελει να πιει

δεν ειναι οτι τον πειραζει κατι - ειναι εκ πεπιθήσεως (μην κοιτατε ορθογραφια :lol: )

εαν τα αφηνα σας λεω να τρωνε ουι θελουν ακομα 10 κιλα και εαν - θα ηταν

3 βδομαδεςπαιδικο και χασανε μισο κιλο

δεν με νοιαζει απο θρεπεικες ουσιες μια χαρα τρωνε γιαουρτακι

χανουν και θερμιδες παραλληλα

σε αυτο το θεμα ειμαι καθετη - μεχρι να πανε 5η-6η δημοτικου να παιρνουν και μονοι τους αποφασεις

θα ακολουθουνε προγραμμα στο φαγητο να τρωνε σωστα

μετα ουτως η αλλιως βλακειες θα τρωνε ολη την ωρα

την κοψαμε την τουρτιτσα

εμενα δεν μου αρεσε

αντι για παντεσπανι εφτιαξα κεικ και βγηκε βαρυ - σε γευση ηταν μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

μαρκερ να τον χαιρεσαι!!!

Νανουκα τωρα διαβασα το δυσκολο της εγκυμοσυνης σου!

Εσυ εισαι θετικος ανθρωπος κι ολα καλα θα πανε!Με 2 εγκυμοσυνες πολυτεκνη η μανταμ!

Φροσω περαστικα σας!Αλλα καθως φαινεται περνατε αυτο που περασαμε ολη την προηγουμενη εβδομαδα!

Την επιδημια γριπης δηλαδη.Ο δον τη γλιτωσε;δε δειχνει αμεσως...χλωμο να τη γλιτωσει ο οποιοσδηποτε εκει μεσα!Και παρε αντιβιωση!Δε θα τη βγαλεις καθαρη ακομα και με αντιβιωση αν κανεις πυρετο δε θα πεφτει.Στο Βασιλη πρωτη φορα που εδωσα αντιβιωση, τη Xythromax για να ξερεις, ειναι πολυ καλη για την περιπτωση αυτη.Ειναι το αμερικανικο Κλαρισιντ.

Οι λαιμοι τους θα ειναι κατακοκκινοι πολυ καιρο, αερολιν και φλιξοταιντ αν μπορεις να μην γυρισει σε βρογχιτιδα, και αν τους ξαναδει, τα αυτια να δει για ωτιτιδα.Θα σου κανουν και πολυ συναχι!

Κανει πνευμονια αυτη η γριπη!Οποτε προσοχη μη τα βγαλει κανεις εξω.

Τζουλια τι ωρα κοιμαται ο Θανουλης συνηθως;Προσεξες που ειχα γραψει για την αυξητικη ορμονη;

εγω πρωτη φορα το ακουσα αυτο και προβληματιστηκα αλλα εμενα ειχε παραγινει το ξενυχτι.

Εγω Χρυσουλα μου του δινω βασιλικο πολτο και σιροπι βιταμινων, γιατι δεν τρωει φρουτα και λαχανικα.Απορω πώς παει τσιρλιπιπι σχεδον συνεχεια αυτο το παιδι.μαλλον απο τα γαλακτοκομικα.Και μιλαμε για 2 ή 3 φορες την ημερα.Αυτος ξεπερνα και τον μπεμπη!

Εχω κουραστει τοσο πολυ να τον κυνηγαω να φαει, να νιωθω ενοχη μην με θεωρει ο κοσμος υπευθυνη που ειναι αδυνατος.Μα τι αλλο να κανω;Κλυσμα να του βαλω το φαι;Καθε φορα που παω να τον ταισω εχω ενα βαρος μεσα μου, θα φαει δε θα φαει;

Σωσωκα μου γιατι κανεις παντεσπανια;Τουρτες φτιαχνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker 8α μου επιτρέψεις να διαφωνήσω και να το υποστηρίξω ?

τα παιδιά είτε τα μαλώνεις ειτε όχι 8α φάνε αυτο όσο μπορουν και όσο αντεχουν . Η πίεση δεν βοηθησε ποτέ κανεναν και σε τίποτα . και συνη8ως φερνει κ αντι8ετα αποτελέσματα! αντίδραση, αναρχία κλπ κλπ Αυτο δεν το λέω μόνο εγω που είναι του χαρακτηρα μου να μην πιεζω ποτε κ κανέναν, το λένε και επιστήμονες , το είπαν και σε εμενα που ειναι 10 κιλα το παιδι μου.

πχ εγω όταν Δεν η8ελα να διαβάσω , όποιος κ να με μάλωνε ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΑ.

έχω άδικο ? και στην τελική ναι ξαφνικά βαριεσαι να πίνεις γάλα , αν έχεις μπουχτησει απο κάτι δεν το κόβεις σιγα σιγα...!

ρε συ χωρις παρεξηγηση κ με απεριοριστη ειλικρίνεια διαβάζω μερικές φορες σκληροπυρηνικες αποψεις ΓΕΝΙΚΑ που δεν συμβαδίζουν με το νεαρό της ηλικίας ... εντυπωσιακό ... ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΙΠΑ !

Ντομ μου ειπε οτι δεν βλέπει χρειαζεται στην παρουσα φαση αυξητικη ορμονη. ουτε βιταμινες αφου τρωει φρουτα κ γιαουρτια . Τα παιδιά αν πεινασουν τρωνε λεει απλά εγω να εστιασω σε ζυμαρικα κ τετοια που παχαίνουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi re sy δεν υπαρχει παρεξηγηση

αλλα και παλι θανδιαφωνησω καθετα

δεν μιλαμε για πιεση

μιλαμε να τρωνε αυτα που πρεπει

δεν ειναι θεμα ηλικιας ειναι θεμα νοοτροπιας

και δεν υπαρχει θεμα βαρεμαρας

και οχι εγω και να μην πειναω θα φαω γιατι πρεπει - τισημαινει αυτο;

ενα θα σου πω

και δεν θελω να φτασω σε αυτο το σημειο

εχουμε παραδειγμα μεσ στο σπιτι μας

που ετσι ελεγαν οπως στην περιπτωση σου οι γιατροι και τωρα τρεχουν και δεν φτανουν γιατι ειναι στα ορια της ασητιας

κλαει σπαραζει και αρνειτε να φαει απο πεπιθηση

εγω και που τα ταιζω και παλι αδυνατα ειναι

πραγματικα ισως δεν το εχετε αντιμετωπησει τοσο εντονα

οπως λεει και η ντομ

εκλαιγα και με επιανε πανικος οποτε ηταν ταισω

ειναι απλο

πραγματικα δεν θα φανε τιποτα εαν τα αφησω και τελικα πλεον ξερουν οτι οταν κατσουμε να φαμε

θα φαμε ηρεμα και υσηχα

βαζω παντα λιγο φαι για να το καταφερνουν

πλεον ειμαστε καλα

και μαλιστα ο μικροβιολογος οταν καναμε εξετασεις μας την ειπε οτι τα παιδα δεν τα ταιζουμε οσο πρεπει και οπως πρεπει

με πληγωνει πολυ

γιατι απο βρεφη δινουμε αγωνιωδεις προσπαθειες για να φανε

ντομ σε καταλαβαινω πραγματικα

εμεις τωρα οπως εγραψα ειμαστε ευτυχως καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα και για αυτα που λενε οι ψυλογογοι και διατροφολογοι δεν θα διαφωνησω

απλα ειναι γενικες πληροφοριες χωρις να εξεταζεται την ιδιαιτεροτητα που εχει η καθε οικογενεια και η καθε περιπτωση

ας ειχε η κυρια που το γραφει 2 βρεφη που ουρλιαζανε απο 2 μηνων οταν εβλεπαν μπουκαλι μεχρι και που εγιναν 2 και χρονων και τα κραταγε και μονη της ολη μερα και τα ταιζε και στα 8-6 μετα γευματα και δεν επρναν κιλο και τα ετρεχε ολη την ωρα για εξετασεις και ηταν ολη την ωρα αρρωστα και ειχε και τις δουλειες του σπιτιου και σου ελεγα εγω μετα εαν ειχε το χρονο να καθετε 1 ωρα με την πληρη ευγενια να περιμενει εαν θα φαει και εαν δεν φαει να το αφησει νυστικο

δεν το λεω μονο για μενα

και για αλλες οικογενειες

η καθε μια με τα δικα της

οποτε ναι διαφωνω οτι πρεπει να τα αφηνουμε να πεινανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι άνδρες πήγαν μια βόλτα κι εγώ χαλαρώνω...

συμφωνώ ότι δεν πρέπει να πιέζουμε τα παιδιά για το φαγητό.

από την άλλη, όμως, αν είναι "άφαγα" είναι πρόβλημα.

πώς να τα πείσεις να φάνε;

δεν μπορείς να τα αφήνεις νηστικά.

όταν περνάμε φάσεις που δεν τρώει ο μικρός, αγχωνόμαστε πάρα πολύ και να σκεφτείτε ότιγενικότερα τρέφεται πολύ σωστά...

ξέρω μία κοπέλα που έχει παιδί στην ηλικία των δικών μας που τρέφεται μόνο με κρέμες!!!

δεν τρώει τίποτα από κρέας, όσπρια, λαχανικά,μακαρόνια, ρύζια...

η γιατρός τους είναι πολλή χαλαρή και το έχουν πάρει κι αυτοί έτσι...

λέει ότι όταν θελήσει ναφάει φαγητό θα το κάνει.

είναι λύση αυτή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανανε

μπραβο που βγηκανε

παντως οταν τον ρωτησα τον γιατρο για το τι εννοει να μην τα πιεζω μου

μου ξακαθαρισε οτι δεν εννοει να τα αφηνουμε νυστικα

να κανουμε οτι περναει απο το χερι μας εστω και τον καραγκιοζη το πολυ για μιση ωρα αρκει να φανε το φαγητο τους

το να μην το πιεζεις δεν σημαινει σου λεει δεν θελω και το παρατας

ενταξυ παιδι μου δεν πεινας οκ

την μαχη σου -με την καλη εννοια πρπει να την δωσεις

απλα μην το κρατησει το φαι 1 ωρα γιατι θα ερθει το επομενο γευμα και θα ειστε ολοι απο πριν ταλαιπωρημενοι

το ξερω σας φαινεται περιεργο

αλλα ειναι προβλημα πραγματικα

εαν συμβαινει ειδικα καθε μερα - σε ολα τα γευματα

αυτα για πιο πριν οσον αφορα εμας

πλεον φτου φτου ειμαστε καλα

τρωμε στο τραπεζι -ηρεμα τις περισσοτερος φορες

και ολα ταγευματακια μας

νανα λεγε τα δικα σου

ποτε πας για την επομενη εξεταση;

ποσων εβδομαδων εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκεράκο,είμαι 9 βδομάδων.

στη γιατρό πηγαίνω κάθε 2 βδομάδες.

τώρα θα ξαναπάω την Παρασκευή.

την Τρίτη που μας έρχεται θα πάω σε κείνον τον μεγαλογιατρό που σας έλεγα.

η γιατρός μου είναι σίγουρη ότι θα μου πει να διακόψω την κύηση και μου λέει να πάμε μαζί και στον Νικολαΐδη, στην Αγγλία για 2η γνώμη.

εμένα έχει κολλήσει το μυαλό μου στον σημερινό υπέρηχο.

φαινόντουσαν κολλημένα τα μωρά...

τέσπα... ας μην το σκέφτομαι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου λογικα κατι κακο εχει στο μυαλο της

τι λογικα στο ειπε και χυμα δλδ

αλλα ολοι κανουν λαθη

κανε την προσευχουλα σου και ολα θα πανε καλα

δεν ξερω εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη

εαν θες βεβαια και δεν σε στεναχωρει η συζητηση σου ειπε εαν λεω εαν ειναι τελικα ενωμενα τι περιπτωση θα ειναι και βρε παιδι μου μπορει να ειναι κατι απλο

δεν μπορουν να κανουν ακτινογραφια

εχω διαβασει οτι υπαρχουν περιπτωσεις που κανουν ακτινογρφια - δεν ξερω εαν ειναι ειδικη για να δουν το ειδος της ενωσης και εαν ειναι βιοσιμα τα μωρακια

ξαναλαω μπορει να λεω βλακειες οκ!

και στο Νικολαιδη τι θα κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ουτε εγω τον ξενηστικωνω , δεν ειμαστε για τετοια , απλά ρε παιδι μου δεν 8α πιεσω να αδειάσει κ το πιάτο (εμενα όποτε μου το χε κανει η μανα μου , ταβγαζα όλα κ τελειωνε η υπο8εση) . Τέλος πάντων , δεκτη και η δικη σου αποψη . άλλα ρε Μαρκερ δεν θυμαμαι απο τα ζυγίσματα που έλεγες να είχες πρόβλημα με τα δίδυμα ... ισως κ να μην 8υμαμαι , αλλα μαλλον ειμαι η μοναδικη που ειχε να κουνη8ει η ζυγαρια 1 χρόνο :roll:

για πες ρε ντομ για τις ορμονες γιατι ειμαι τελειως αφηρημενη κ ξεχνάω ! το έμενταλ βλέπεις ... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ιδιο λεμε τζουλ

ουτε εμενα με νοιαζει εαν το αδιασουν

αρκει να κατσουν ρεμα να φανε

πραγματικα δεν ειχατε καταλαβει τι εννοουσα

μιλαμε σε οποιοδηποτε γευμα και εαν ηταν

π.χ και γαριδακια σου λεω να τους εδινες για φαει

σου λεγενε δεν θελω πριν δοκιμασουν και πριν μιλησουν ουρλιαζανε με το που εβλεπαν πιατο -οποιοδηποτε πιατο

δεν ηξερες ποσο θελανε να φανε γιατι ποτε δεν πειναγανε

τωρα πια δεν με απασχολει γιατι καθονται - τρωνε μου λενε δεν θελω αλλο

μπορει να δοκιμασω να τους δωσω 2-3 παραπανω και εαν δω οτι δεν - τελειωσε

αλλα πλεον καθονται

πχ το Σαββατο ο Νικος δεν ηθελε να φαει

τον παλεψαμε 30ωριτσα χωρις κλαματα και φασαρια - με παιχνιδια με νερο κλπ - δεν εφαγε τελειωσε

με το βαρος απλα δεν παιρνουμε πολυ και που και που χανουμε

αλλα δεν τα αφηνα ρουπι - νυστικα ή να μην φανε δεν τα αφηνα

εγω στο εχω ξαναπει θα ειχα παεθι αμοκ στη θεση σου

Στο Νικο 1 χρονου δεν ειχε παρει αρκετο βαρος και ουο φαει και του ειχα κανει πληρες εξετασεις ορμονικες -για ελεργιες αιματολογικα -βιοχημικα για να σιγουρευτω οτι πρωτο δεν ειναι κατι παθολογικο

ειμαι ψυχαναγκαστικη με το φαι με το ξερω και εμενα δεν με ειχε πιεσει στο φαι κανεις και ποτε - παντα ημουν καχεκτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ συμφωνουμε τότε.

ρε μαρκερ και τι να κάνω ? ανυσηχω άλλα κάνω την πάπια γιανα μην το περάσω στο παιδί ...

περυσι ειχαμε νοσηλευτει για να κανει όλες τις εξετάσεις , όλα βγηκαν τελεια , πηγα σε Ενδοκρινολογο διευθυντρια στο Παιδων και με εκανε ρεζίλι - Κυρία μου , το παιδί δεν έχει τιποτα , ειστε απο αυτες που βλέπουν πρωινά και ασχολουνται συνεχεια με το βαρος του παιδιού τους με την μια κ την άλλη ? ('ετσι μου πε κ ειχε κ κόσμο ο θάλαμος :oops::oops::oops: ) το κα8ε παιδι εχει την δικη του αναπτυξη και να χαιρεστε που δεν ειναι παχυσαρκο . Εφυγα κ απο κει κακην κακως , και πριν 1 μηνα πηγα κ σε αναπτυξιολογο να μου πει οτι δεν ανυσηχει αφου τρωει 2 γιαουρτια , πολλά φρουτα και να του δινω πιο πολλους υδαταν8ρακες κ βλέπουμε σε κανα 4 μηνο παλι ...

Νομίζω δεν έχει να κάνω κάτι άλλο ... :?

τσακισα αυγα με πατατες τηγανιτες ... ο άλλος δεν εχει ερ8ει ακόμα... Καλυψω ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ ????

Δεν σου ελειψα κα8όλου μικρη τρελοκαμπέρο ??? άντε να γιατρευτουμε να βρε8ουμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωα τι να σου πω

εαν τοσοι γιατροι σε διαβεβαιωνουν οτι δεν ειναι τιποτα και εχεις κανει και φουλ εξετασεις - ε δεν μπορεις να κανεις τιποτα παρα μονο υπομονη

μια λυση ειναι λιγες ωριτσες παιδικο - εμας σε αυτο το θεμα μας βοηθησε πολυ -επειδη ειναι πολυ ζηλιαριδες και ανταγωνιστικοι στον παιδικο τρωνε -καλα οχι τοσο οσο στο σπιτι αλλα τρωνε ποικιλια φαγητων - πχ τρωνε κοτοπουλο με πατατες φουρνου - που στο σπιτι και να το λιωσω μεσα στην σουπα το φτηνουν λες και τους δινεις βιτριολι

η αλλη λυση - θα σου φανει χαζη - αλλα λεω εαν δοκιμασεις το κρεας να το λιωνεις

οχι καθε φορα πχ μια φορα την εβδομαδα να φτιαχνεις κρεατοσουπα και το κρεας λιωμενο μεσα

να μου πεις θα γυρισεις πισω

αλλα το παιδι πλεον εχει μαθει να μασαει δεν εχεις τετοιο θεμα - τουλαχιστον που και που να τρωει αυτο που πρεπει

τι να πω δεν ξερω

εγω τους θετω ορους πλεον - κατσε να φας λιγο φαι για να κανεις μετα αυτο που θες....

αλλιως στην 2η κουταλια θυμουνται οτι κουλο υπαρχει και σηκωνονται

απογευμα δοκιμασα και σουπα που ειπε η φροσω -μιλαμε με καμια δυναμη -ουτε με νερο ουτε τιποτα

τραχανα - ενα θα σας πω - κανουν εμμετο - ουτε γλυκο ουτε ξυνο ουτε τιποτα

πειναωωωωω - παω και εγω να τηανισω πατατες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά μωρή τρελή!!!

στις 10 θα κάτσεις να τηγανίσεις πατάτες;

ααα, χρυσούλα... όντως με έπιασε μια αναγουλίτσα με το ολόκληρο κέικ και το γάλα του ανδρούλη!!!

χαχαχα!!!

Μάρκερ, δε με ενοχλεί καθόλου να με ρωτάτε ό,τι θέλετε...

ίσα ίσα που τα βγάζω από μέσα μου και νιώθω καλύτερα.

επίσης, το έχω επεξεργαστεί στο μυαλό μου και είμαι προετοιμασμένη για όλα!

κοίτα... δεν μπορεί να φανεί τώρα αν τα μωρά είναι ενωμένα (φαίνεται στις 10 βδομάδες).

η γιατρός μου δεν αποκλείει το ενδεχόμενο των σιαμαίων... απλά προσπαθεί να μη με αγχώσει γι΄αυτό το θέμα και μου λέει ότι τα μωρά μου θα διαχωρίστηκαν τη σωστή στιγμή.

το θέμα είναι ότι ο μεγαλογιατρός είπε να τα ρίξουμε πριν καν με δει.

το στηρίζει στην εμπειρία που έχει πάνω σ' αυτού του είδους τις εγκυμοσύνες.

τις θεωρεί πολύ υψηλού κινδύνου και για το μωρό, αλλά και για τη μαμά...

η γιατρός μου είναι εναντίον των διακοπών κυήσεων και θέλει να πάμε και στον Νικολαΐδη για να εξαντλήσουμε τα πάντα!

σε κάποια φάση μου είπε:

"δηλαδή, όλα τα μονοαμνιακά είναι καταδικασμένα να μη γεννιούνται;"

στην περίπτωση των σιαμαίων, θα μπορεί ο Νικολαΐδης να τα διαχωρίσει ενδομήτρια, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες για τα ποσοστά επιτυχίας, το πότε μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και τι επιπτώσεις μπορεί να έχει.

και δεν ξέρω αν μπορώ να υποβληθώ σε όλες αυτές τις δοκιμασίες...

φυσικά, ήδη περνάω δύσκολες δοκιμασίες και νιώθω πολλή αδύναμη μπροστά σε όλο αυτό...

αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι να με βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

αααα σημερα ρεπαρω και ταπαιδια ειναι παδικο

ουαουυυυυυ!!!

εκανα μια ας πουμε χαζογενικη

κυιως τα μπαλκονια - ειχαν 300κιλα μακα κατω

μονο σφουγγαρισμα εμεινε

ααα τελικα δεν τηγανισα :lol:

ηρθε η αδερφη μου εκεινη την ωρα και φτιαξαμε -γρηγοα ετοιμα τυροπιτακια :lol:

μπραβο στη γιατρο σου δικιο εχει νανα

θα συμφωνισω

δειτε πρωτα εαν οντως ετσι ειναι και μετα βλπετε τι κανετε

τοσο κορυη αυτος ο Νικολαιδης ε;

μπραβο κανει τετοια χειουργεια;

να πας γιατι να μην πας - εαν φυσικα και οικονομικα μπορειτε

αλλα ειναι 2 ψυχουλες γιατι να τις καταδικαζει ετσι αμεσως

τωρα εαν δεν γινεται τιποτα και ειναι σοβαρα προχωρας παρακατω

στειλε βρε συ κανα υπερηχο να τα δουμε.

εσυ κατσε ηρεμη στο σπιτακι σου - τι αλλο μπορεις να κανεις;

στη δουλεια πας τελικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα...

Μαρια εγω γιατι δε ρεπαρω ποτε????

Νανα ειναι δυσκολα ολα αυτα...στο τελος ομως ειμαι σιγουρη οτι θα καταληξετε σωστα..ετσι και αλλιως "δι ελεου και φοβου περαινουσα την των τοιουτων παθηματων καθαρσιν"

Τζουλια εμενα μου τη δινει το φαγητο στο κρεβατι απιστευτα...οσο και να προσεξει ψιχουλο μετα θα υπαρξει... :mrgreen::mrgreen:

καλο το αρθρο αλλα ιδανικα περιγραφονται ολα..εμενα παντως υπαρχουν φασεις που τρωει τα παντα με ευκολια αλλες που κοβει διαφορα αλλες που τον πιανει η αφαγια...μπορει να σας φαινονται πολλλα τα 18 κιλα αλλα για ενα παιδι 1 μετρου φαινονται λιγα..τα ποδια του ειναι κοκαλιαρικα και τα παϊδια του φαινονται..δεν εχει πια κοιλιτσα..τιποτα...παροτι ενα τοσα δεν τρωει σωστα καθολου...βλακεις μεν δεν πλησιαζει αλλα μου τη δινει γιατι δε δοκιμαζει νεες γευσεις...

ο παιδικος εμας δε βοηθησε καθολου ασε που μου εκαναν παραπονα οτι παρασυρονται 2 ακομα και δεν τρωνε...

τωρα μου χτυπησε η Ρωσιδα..ολο παραπονα ολο παραπονα και γκρινια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Νανουκα αυτος ειναι ο Κυπρος Νικολαϊδης;Τον ξερω απο τον δικο μου γιατρο που λεει στο βιογραφικο του οτι θητευσε κοντα στον Νικολαϊδη που ανακαλυψε την αυχενικη διαφανεια!

Ουαου ειναι οντως κορυφη!

Απλως εχε υποψη σου οτι ο δικος μου γιατρος εχει τα καλυτερα μηχανηματα στην Ελλαδα, βλεπει μεχρι και νυχακι, οπως ελεγε η παιδιατρος μου οταν της ειπα το ονομα του γυναικολογου μου.Αχρειαστος να σου ειναι βεβαια...

Τζουλια το θυμαμαι οταν τον ειχες παει για εξετασεις και ηταν καλα το παιδι.

Μαρκερ τα θυμαμαι πολυ καλα τι τραβαγες και τι τραβας.

Εχω κουραστει οπως λεει ο γιατρος σου να κυνηγαω μεχρι το επομενο γευμα οποτε και ειμαι πτωμα.

Το χω κανει να τον αφηνω νηστικο αλλα οπως τα δικα σου, απλα δε θα φαει!Οποτε τον λυπασαι τοσες ωρες νηστικο και ξανα κυνηγι!

Κι εχω αλλο ενα παιδι, ενα σπιτι μεγαλο να φροντιζω μονη μου και μια μανα που τι να σας περιγραφω κι εναν πατερα να προσεχει ολη την ωρα την μανα μου, αν θα φαει, αν θα παρει τα χαπια, να μπαινοβγαινουν οποτε τους καπνισει...τελοσπαντων το κοβω...

Μαλλον εγω φταιω στο θεμα του Βασιλη που νιωθω ενοχη γιατι ειναι αδυνατος, κι εχω αυτη την ηλιθια εμμονη οτι ο κοσμος θα με θεωρει υπευθυνη.Ετσι βαρελι που εχω γινει θα νομιζουν οτι τρωω και το φαι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπαω καθε μερα το κεφαλι μου τι να μαγειρευω για να τρωει και στο τελος δε τρωει.

Μου ρχεται να του το τριψω στη μουρη!Οταν κουναει περα δωθε το κεφαλι κι αρχιζει τα σπαστικα...

μιλαμε θα το κανω καμια ωρα....

Τζουλια σου στελνω πμ για κατι ασχετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα καλα εω λυθει με την τελευταια προταση

ε δεν νομιζω να λενε οτι του τρως :lol::lol:

σε καταλαβαινω πραγματικα να ξερεις

καλε ποιον γιατρο ειχες; πες το και σε μας να ξερουμε

ασχετο αλλα μαλλον ολοι τα ιδια λενε και εμενα οτι εχει τον καλυτεο υπερηχο ελεγε ο δικος μου και το ελεγε και η μαια μου :lol:

εμενα τρωνε πολυ το γιουβαρλακια παντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ μου, δεν ξέρεις τον Κύπρο Νικολαΐδη;

είναι Κύπριος κορυφαίος γιατρός!!!

είναι αυτός που ανακάλυψε την αυχενική διαφάνεια.

όσοι γιατροί κάνουν αυτές τις εξετάσεις, από αυτόν διδάσκονται...

και κάνει διάφορες ενδομήτριες επεμβάσεις.

και είναι πολύ απλός άνθρωπος!!!

μίλησα μαζί του στο τηλ και ήταν σα να μιλάω με τον γείτονα!!!

όχι σαν κάτι "μεγαλογιατρούς" που φαβάσαι να τους απευθύνεις το λόγο...

κοίτα, τα λεφτά δε μας περισσεύουν...

αλλά όταν έχεις τέτοιες περιπτώσεις, βρίσκεις...

υπέρηχο δε σας έστειλα ακόμη γιατί έχει χαλάσει και ο σταθερός υπολογιστής που είχαμε στο σπίτι... οπότε δεν μπορώ να σκανάρω...

αλλά, μπορώ να τα φωτογραφίσω και να τα περάσω στον υπολογιστή της δουλειάς...

αύριο, το πολύ μεθαύριο θα σας στείλω.

στη δουλειά έρχομαι.

είπα να έρχομαι όσο είμαι καλά.

δε θα βγαίνουμε αν σταματήσω τόσο γρήγορα.

και δεν ξέρω τι μας περιμένει σε όλη την εγκυμοσύνη...

εδώ με προσέχουν όλοι, δεν έχω παράπονο.

δεν σηκώνω ούτε έναν φάκελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ώσπου να γράψω... δημοσιεύσατε ένα σωρό... χαχαχα!!!

να ξέρετε κάτι.

πάντα βοηθάει ένα σύγχρονο μηχάνημα...

αυτό, όμως, που είναι πιο σημαντικό είναι να ξέρει να το χειρίζεται ο κάθε γιατρός...

Ντομάκι, τραβάς πολλά πουλάκι μου και είσαι μόνη σου...

να μπαίνεις πιο συχνά, να μας τα λες για να ξεσπάς...

μη σκέφτεσαι τι μπορεί να πουν οι άλλοι για σένα...

όταν κάποιος είναι κακοπροαίρετος άνθρωπος, θα βρει κουσούρια κι εκεί που δεν υπάρχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia και απο μας...ετοιμη η τουρτα..θα την αναρτησω καποια στιγμη με οδηγιες χρησης!!!

δε ξερω χρυς αν ειναι αδυνατο 1 παιδιακι 18 κιλα και 1 μετρο..δε μπορω να το φανταστω εννοω..απλα το 18....χτυπαει πολυ!!

στειλε καμια φωτο ρε!!

εμεις καλα.!!δε πηγαμε πουθενα!!

απο αυριο ομως βολτες..φτανει μεσα!!

μαρκερ δε ξερω τι να πω για το φαγητο..ο καθενας οπως βολευεται!!

εγω ποτε δεν την πιεσα..ισως γιατι ποτε δε χρειαστηκε..το παιδι τρωει σχεδον τα παντα!!

αλλα αν 1 μερα δε θελει!!νηδστικη..δε πειραζει.θα φαει τι απογ..

οταν μου εκανε κονξες με το φαγητο πριν κανενα 6μηνο!!

την αφηνα νηστικη!!

νανα..ολα καλα καλο μου!!!

ντομ!!αξκομα δε τρωει ο μεγαλος;;μη μου πεις..

και δε φταις εσυ!!

το καθε παιδι εχει το ρυθμο του!!

δε ξερω!!

μαρκερ..ασε τισ δουλειε!!και ξεκουρασου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
    • Ααα πχ εμείς το ευρηκα το βρεφικό δεν το έχει στο σούπερ 
    • σε μαλακτικό έχω δοκιμάσει το proderm και Αρκάδι.. το Αρκάδι μου αρέσει πιο πολύ αλλά μου θυμίζει πιο πολύ σαπούνι εμένα η μυρωδιά  και απορρυπαντικό δοκιμασα Αρκάδι σκόνη αλλά δεν λιώνει πολύ καλά στους 30-40 βαθμούς και το υγρό το planet αυτά τα δυο έχω πάρει γενικα δεν έχει μεγάλη ποικιλία στο σούπερ  Η πεθερά μου είχε πάρει υγρό Αρκάδι ωραιο είναι και αυτό έχει πλύνει μερικά ρούχα της μικρης εγω δεν το έχω αγοράσει  γενικα μην περιμένεις να μυρίζουν και πολύ όμως.. μυρίζουν τόσο όσο δηλαδή .. και σκέψου βάζω και πιο πολύ από αυτά που λένε στην δοσολογία εκτός αν τα συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...