Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οπισθια καμψη μητρας-συλληψη ΣΟΣ


3enia

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. Εχω μια απορια και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω μητρα σε οπισθια κλιση ή αλλιως καμψη και θελουμε με τον αρραβωνιαστικο μου να κανουμε μωρακι..

γνωριζετε ποιες στασεις ειναι καταλληλες για τη μητρα μου;

ειναι πιο δυσκολο να συλλαβω;

πρεπει να προσεχω κατι συγκεκριμενο;

οσες απο εσας εχουν οπισθια καμψη της μητρας, ποσο καιρο κανατε για να συλλαβετε;

ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα :mrgreen:

ΚΑΝΕΝΑ προβλημα! και γω το ιδιο, "οπισθια κλίση" εχει η μήτρα μου και ΠΟΛΛΕΣ κοπελες...τελικα δεν ειναι τοσο σπανιο φαινομενο :geek: για στασεις κατι λενε αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θυμαμαι καλά, νομίζω στα τεσσερα θεωρείται καλή για αυτην την περιπτωση ;; μπαρντον κιολας για την εκφραση ...

παντως εμεις με τον αντρα μου, λιγοτερο απο χρονο καναμε (ειχα αστατη περιοδο, ορμονολογικά θεματα) και τον μηνα που δοκιμασα τεστ ωορρηξίας ηρθε το παιδακι μας ;)

σου ευχομαι συντομα με ενα σπορακι ;):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΛΗΛΑΣΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ, ΑΠΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΗΤΡΑ ΣΕ ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΛΙΣΗ,ΗΜΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΝΕΟΤΕΡΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΕΞ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΩΡΑ, ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ, ΟΤΙ ΑΝΕΦΕΡΕ ΚΑΙ Η ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ L-) , ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ, ΑΝΤΕ ΒΟΥΡ ΤΩΡΑ!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια κι εγώ….ανάποδη μήτρα.

Ούτε που το ήξερα, ο γυναικολόγος μου, μου το είπε όταν έμεινα έγκυος (στο ταξίδι του μέλιτος, ούτε προγραμματισμένο να το είχαμε).

Και στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου, έμεινα και πάλι εύκολα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια, ούτε για στάσεις ήξερα ούτε για τίποτα.

Οπότε μην σε αγχώνει τίποτα, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα για να χρειάζεται να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω το ιδιο.Δεν νομιζω να συλλαμβανεις δυσκολοτερα δεν παιζει καθολου.Για τις στασεις συμφωνω με τις προλασησασες ομως εγω δεν τις εχω εφαρμοσει και εχω συλλαβει με την κλασσικη σταση στο παρελθον. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κ εγώ το ίδιο…. προ εγκυμοσύνης όμως.... τώρα είναι το ανάποδο!!!

Η πρώτη εγκυμοσύνη άργησε γιατί υπήρχαν άλλα προβλήματα…. κ τώρα που η μήτρα έχει αλλάξει κάμψη πάλι αργεί μία δεύτερη!!!

Πάντως λένε το να ξαπλώνεις μπρούμυτα μετά την επαφή βοηθάει!!! Δεν έχεις να χάσεις τίποτα δοκίμασέ το!!!

Όλα καλά να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιτσα!!!! και γω μια απο τα ιδια και εμεινα εγκυος με την .... μυρωδια... που λενε :lol::lol::lol: ουτε κατακορυφα, ουτε συγκεκριμενη σταση... ουτε τιποτα!!! καλη επιτυχια και συντομα με ενα γλυκο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως κατάλαβες, δεν πρέπει να σε ανησυχεί το θέμα! κ εγώ μια απ'τα ίδια, δλδ είναι η μήτρα προς τα πίσω κ συνέλαβα στον 3ο-4ο μήνα που ξεκινήσαμε για μωράκι. όσο για τη στάση, η Μαρία έχει δίκιο, γιατί φτάνουν πιο γρήγορα στον προορισμό τους οι... κολυμβητές!!! :D άντε, με το καλό να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη και όχι άγχος όσο μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...