Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Ρια είσαι έγκυος?Τελεία με το καλό!!!Τι προαίσθημα έχεις για το φύλο??

Εμάς έσκασαν τα πρωτα δοντακια κ ειναι τωρα 7 μιση μηνών

Κάνουμε "διακοπες" βασικα δεν ξεκουραζεσαι στο εξοχικό τρέχεις χειρότερα αλλά λενε τώρα!!!

Βασω που είσαι?αντε κ στα δικό σου!!!

Θελω κ εγώ! Είμαι τρελή δεν το κρύβω!!!!!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!!!! Είστε καλά;;; Εγώ χαίρομαι που δρόσισε επιτέλους αλλά μου τη δίνει η βροχή απίστευτα :evil::evil::evil: Κατά τα άλλα νιώθω συνέχεια σκασμένη από το φαγητό παρόλο που δεν τρώω πολύ, έχω συνέχεια πονάκια και νιώθω πίεση από κάτω. Έεεεεερχεται!

Ρία μου εγώ έχω ραντεβού στις 5 οπότε δε θα συναντηθούμε :(:(:(:( Κρίμα..Ωραία θα ήταν. Τον Πανούλη δεν τον παίρνω μαζί μου. Τον αφήνω στη μαμά μου ή στην πεθερά μου. Πολλές φορές περιμένω αρκετά και πιστεύω ότι θα βαρεθεί και θα αρχίσει τη γκρίνια κι έτσι αποφεύγω τις κακοτοπιές :lol::lol::lol: Καλά η άλλη δυσανασχετούσε που μιλούσε η Ανδριανούλα;; Από το δικό της παιδί τι περιμένει; Δε θα μιλάει;;;; Πως μου τη δίνουν κάτι τέτοια :evil::evil::evil::evil: Ο γιατρός τι είπε όταν είδε την Ανδριάνα κοτζάμ κοπέλα;;;

Για τα μπάνια τώρα που λες..χλωμό το κόβω να σε αφήσει. Βέβαια δεν ξέρω αν στο δεύτερο τρίμηνο είναι πιο χαλαρός γιατί όταν μπήκε το καλοκαίρι ήμουν στο τρίτο τρίμηνο. Μου είχε πει λοιπόν να μην κολυμπώ στις παραλίες της Αττικής. Κανόνισα λοιπόν διακοπούλες στην Καλαμάτα και στα γύρω μέρη όπου οι παραλίες είναι πολύ καθαρές. Τον ρώτησα ξανά και έφαγα πάλι την άρνηση στα μούτρα :?:?:?:?:lol::lol::lol::lol: Μου έλεγε ότι μπορεί να κολλήσω τίποτα και είναι κρίμα που είμαι κοντά στον τοκετό.

Τέλειος μήνας ο Μάρτης για γέννα. Το γιο μου τον γέννησα Μάρτη και το καλοκαίρι πήγαμε και διακοπούλες και έκανα πολλά πολλά μπανάκια! Τώρα έχασα όλο το καλοκαίρι. Ούτε μπάνια, ούτε τίποτα..Χαλάλι όμως. Περιμένω το καλύτερο δωράκι!

Χιχιχιχιχιχι! Έτσι να το ονομάσουμε το Νο 18. Έτσι κι αλλιώς οι δυο μας θα γράφουμε :lol::lol::lol::lol:

Σταμούλα μου τι θέλεις κι εσύ;; Παιδάκι;;; Θέλεις 3ο παιδάκι;;;;; :shock::shock::shock::shock::o:o:o Σε θαυμάζω! Χαρά στο κουράγιο σου!

Φιλάκια κοριτσάκια μου γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου αρέσει που λέμε στην αρχή γεια σας και τελικά μηλάμε οι δύο μας :lol::lol::lol::lol::lol:

Ο Πετρογιάννης τρελάθηκε που είδε την Ανδριανούλα και αυτός και η Θεοδωρα την έβγαζε φωτογραφίες είχε πολύ πλάκα.

Άντε άλλη μια μέρα και θα δούμε τα μπεμπέ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν και εσυ τυχερούλα σε μερικές μέρες θα την έχεις αγκαλίτσα!!!!!!!!!!!!!!!

Μου φαίνεται ότι α ακούσω κατσάδα γιατί και δουλειές έχω κάνει και τρώω συνέχεια :lol::lol::lol:

Πάντως και εγώ για το μπάνιο έτσι πιστεύω δεν θα με αφησει :cry::cry: δεν πειράζει του χρόνου με το καλό θα κάνω με το μπεμπέ ;)

Στάμυ ναι είμαι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε κάνε και εσύ άλλο ένα :lol::lol::lol::lol:

Έριξε μια βροχή το Σάββατο η Ανδριάνα είχε σκάσει γιατί δεν πηγαμε για μπάνιο και έκανε βόλτες στην αυλή με την ομπρέλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χθες όμως πήγαμε και το ευχαριστήθηκε

Ξεβρώμησα και λίγο το σπίτι μην φανταστείται τίποτα σπουδαίο όσο βλέπει μια ψιλοτυφλή πεθερά :lol:

Αυτά τα νέα ..........

Υ.Γ. Σήμερα είμαι και απόγευμα μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΠΑΡΑΘΕΡΙΖΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ!!!ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ!!!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 6 ΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΣΤΙΣ 23 ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ....

ΑΝΘΗ ΓΕΝΝΗΣΕΕΣΣΣΣΣ??ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

ΡΙΑ ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΤ ΕΧΩ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ....ΜΑΖΙ ΠΑΜΕ...

ΣΤΑΜΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 16 ΜΗΝΩΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια τι ωραία που είναι τα χωριά :D:D Σε ποιο είσαστε αν επιτρέπεται?????

Ναι μαζί είμαστε έχουμε 2 εβδομάδες διαφορά στα παιδάκια σου το έχεις πει για το μπεμπέ??? πως το έχουν πάρει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ σέρνομαι πλέον αλλά τελειώνουν τα δύσκολα της εγκυμοσύνης! Σήμερα μαζί με τη μαμά μου καθαρίσαμε όλο το σπίτι κι έτσι όλα είναι ετοιμα να υποδεχτούμε την μπουμπού!

Ρία, είχαν να δουν την Ανδριάνα από τότε που γεννήθηκε;;;;; Γι΄αυτό τρελάθηκαν και οι δύο. Σου είπα;; Αν δε γεννήσω μέχρι και αύριο δεν θα έχω τη Θεοδώρα γιατί Τετάρτη ξεκινά η άδειά της :(:(:(:( Την Τασία δεν την ξέρω καθόλου γιατί δεν έρχεται ποτέ στο ιατρείο της Μαβίλλη..Τι έχεις ακούσει για Τασία; Είναι τόσο καλή όσο η Θεοδώρα;;;

Αυτό με τα κιλά και το φαγητό εφιάλτης ήταν για μένα..Στα τελευταία ραντεβού δεν άφησα τα κορίτσια να με ζυγίσουν :lol::lol::lol::lol::lol: Ο Πετρογιάννης συνέχεια με ρωτούσε για τα κιλά...Εντωμεταξύ όταν έμεινα έγκυος ήμουν πολύ αδύνατη..Να πεις ότι είχα και κανένα θέμα με τα κιλά να πω ΟΚ..

Αύριο θα δούμε τα μωράκια μας! Να μπεις να μας γράψεις νέα! Θα μπω κι εγώ!

Τόνια μου δε γέννησα ακόμα αλλά μάλλον αυτή την εβδομάδα γεννάω.Εύχομαι να περάσετε τέλεια στις διακοπούλες σας και με το καλό να αποκτήσετε και το τρίτο σας παιδάκι!

Βασούλααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα....Πού είσαι :(:(:(:(:( ;;;;;;Μας έλειψες...Αν έστω μας διαβάζεις σου στέλνω πολλά πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή αν είναι να γεννήσεις σήμερα να γεννήσεις μετά τις 9 γιατι έχω ραντεβού :lol::lol::lol::lol:

Και η Τασία καλή είναι έχουν γεννήσει 3 φίλες μου με αυτήν αλλά εγώ έχω αδυναμία στην Θεοδώρα.

Και εγώ αδύνατη είμαι αλλά και σε εμένα φώναζε με τα κιλά στην Ανδριάνα πάρει 15 και αυτά με συγκράτηση αν δεν μου φώναζε σκέψου που θα είχα φτάσει :lol::lol::lol::lol:

Πότε έρχεται το βράδυ??????????????????

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία μου τελικά δε γέννησα σήμερα και έτσι έγινε και το ραντεβού σου ;););) !!!! Κάθε φορά που είχα γιατρό αυτό σκεφτόμουν κι εγώ..Μήπως γεννήσει καποια κοπέλα και αναβληθεί το ραντεβού :lol::lol::lol::lol: Τελικά μόνο μια φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο.

Τα νέα μου τώρα. Η μπέμπα μου είναι πολύ χαμηλά και το αμνιακό υγρό έχει μειωθεί αρκετά, κάτι για το οποίο με έκραξε ο γιατρός γιατί δεν ξεκουράζομαι και κάνω κακό στο μωρό. Αν λοιπόν μέχρι Πέμπτη δεν έρθει από μόνη της, θα μπω το βράδυ για υποθετάκι και την Παρασκευή το πρωί πρώτα ο Θεός θα γεννήσω. Μου είπε ότι θα γέννήσω γρήγορα και εύκολα. Για να δούμε :?:?:?:?:? Μια αγωνία πάντως την έχω :?:?:?:?:?:?

Κι εγώ 15 έχω πάρει (για την ακρίβεια 15,5). Σήμερα δεν ασχολήθηκε με τα κιλά μου.

Πολύ φάση είχε το ιατρείο στη Νίκαια. Πολύ διαφορετικό απ' όλα τα ιατρεία που έχω δει στη ζωή μου..Στη Μαβίλλη έχεις πάει ποτέ εσύ;;

Γράψε μας τα νέα σου από την επίσκεψη στον γιατρό! Όλα καλά με το νινί;; Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή να τον χαίρεσαι τον Πανούλη σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλά εχθές που μπήκα δεν ξέρω τι είχε πάθει και έκανε 100 ώρες να ανοίξει μου είχε σπάσει τα νευρα και τα παράτησα.

Πήγα στο γιατρό όλα τέλεια είμαι στην 8η εβδομάδα και σύμφωνα με τις μετρήσεις το μωρό είναι στην 10η είναι πολύ προχωρημένο :lol::lol::lol:

'Οταν το βλέπαμε του λέω του γιατρού πολύ ήσυχο είναι και μου λέει στην 8η εβδομάδα είσαι Ρία και μετά από λίγο μου λέει ώχ κουνάει το χέρι του είχε πολύ πλάκα συνέχεια αυτό σκέφτομαι που κούναγε το χέρι του.

Σε ευχαριστώ Ανθή που δεν γέννησες και έγινε το ραντεβού μου :D

Είδες πόσσα μωράκια τι το διαφορετικό βρίσκεις το ιατρείο αυτό ??????????????

Έχω πάει και στην Μαβίλη αλλά δεν το πολυθυμάμαι :roll::roll:

Άντε τελευταία μέρα σήμερα μετά θα γυρίσεις με την φραουλίτα σου!!!!!!!!!!!

Είμαι σε άδεια και δεν το πιστευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω Ανθή να γεννήσεις εύκολα και γρήγορα ;)

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία μου σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχούλες σου!!!!

Μακάρι να γεννήσω γρήγορα και εύκολα..Ο γιατρούλης μας αυτό λέει ότι θα γίνει. Μακάρι να είναι έτσι..Ένα άγχος το έχω πάντως.

Το ιατρείο στη Νίκαια μου θύμιζε περισσότερο σαλέ παρά ιατρείο :lol::lol::lol::lol::lol: Πολύ περίεργο μου φάνηκε που ήταν όλο ξύλινο :lol::lol::lol: Επίσης, έβλεπες παντού φωτό από μωράκια. Και στη Μαβίλλη έχει αλλά όχι σε κάθε τοίχο..Τέλος, μου φάνηκε περίεργο που ο καρδιοτοκογράφος ήταν στην πόρτα και όποιος έμπαινε σε έβλεπε..Έχω συνηθίσει τα ιατρεία να είναι σε πολυκατοικία και όχι μονοκατοικίες. Ήταν όμως και αυτός πάρα πολύ ζεστός χώρος, όπως φυσικά και οι άνθρωποι που τον πλαισιώνουν!

Κούναγε χεράκια το μωράκι σου;;; Απίστευτο ε;;; Να δεις για πότε θα φτάσεις στο μήνα σου..ούτε που θα το καταλάβεις! Στο επόμενο ραντεβού μπορεί να σου πει και φύλο!

Καλή ξεκούραση τώρα που είσαι σε αδειούλα!!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!

Ανθή με το καλό!!!,αχ τι ωραία ερχεται το κοριτσάκι σου!!Αυτό που λατρεύω ειναι η 1 αγκαλιά μανας κ μωρου!!

Εμεις γίναμε σημερα 8 μηνων!!Ειναι απιστευτες,εχουν σκασει κ τα 2 πρωτα του δοντακια μας κ δαγκώνουν τα παντα.

ΤΟΝΙΑ καλη διαφορά αντε τώρα κ την κόρη:)))

Μπραβο ρια!!εσυ τι μωρω θες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αν και μόνη μου με βλέπω να μιλάω :lol::lol:

Η Ανθή γέννησε και είναι όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στάμυ εγώ θέλω αγοράκι αλλά και κοριτσάκι να είναι πάλι θα χαρώ το ίδιο γιατί το θέλει πολύ η Ανδριάνα και ο Σωτήρης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ έχω πάρει άδεια και είναι όλα τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπορεί να μην πάμε πουθενά αλλά τα περνάω φανταστικά χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο :roll:

Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτιά και μύτες φιλιάαααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου δεν μπαίνει καμία θα το γυρίσω σε ημερολόγιο!!!!!!!!!!

Αγαπητό ημερολόγιο,

Κυριακή σήμερα θα κάνω καμία δουλίτσα χαλαρά, η Ανδριάνα παίζει έξω στην αυλή και κυνηγάει κλέφτες :lol::lol::lol::lol::lol:

Το απόγευμα έχουμε να πάμε σε μια βάπτιση.......

Μαγείρεψα κοτόπουλο λεμονάτο.

Αυριο έχει ρεπό ο Σωτήρης και θα πάμε για μπάνιο πρώι πρωί τι ωραία έχω πολύ καιρό να πάω πρωί!!!!!!!!!!!

Θα απλώσω και ένα πλυντήριο με άσπρα και θα το σιδερώσω αύριο μάλλον μην το παρακάνουμε και με τις δουλειές και έχουμε πρόβλημα μετά.

Αυτά τα νέα μου φιλάκια και αγκαλίτσες που λέει και η Ανδριανούλα μου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου;;;Γυρισαμε κι εμεις αλλα ακομα δεν εχουμε βρει τους ρυθμους μας..Τρεχω πααααρα πολυ αλλα ειμαι ευτυχισμενη,Η φραουλιτσα μου εχει παρει τα μυαλα! Η εμπειρια του τοκετου μου ηταν υπεροχη. Δε γεννησα πολυ γρηγορα αλλα με την επισκληριδιο ολα υποφερονται Στις 17 Αυγούστου, στις 10.45το πρωι ακουσα το πρωτο κλαματακι της φραουλιτσας μου και η ζωη μου αλλαξε.Τα καταφεραμε και με το θηλασμο και μου φαινεται απιστευτο..Με τον Πανο η αποτυχια ηταν παταγωδης....Στο μαιευτηριο σκυλοβαρεθηκα και μου ελειψε πολυ και ο Πανος μου ...Η μπουμπου μου ειναι πολυ γλυκια.Χθες γυρισαμε σπιτακι μας αλλα περασαμε μεγαλη φρικη.Το κοριτσακι μου οσο την αλλαζα εβγαλε γουλια απο..αιμα Τρεχοντας και κλαιγοντας την πηγαμε στο νοσοκομειο.Τελικα ειχε καταπιει αιμα απο τις θηλες μου που ειναι λιγο τραυματισμενες.Χασαμε ομως τη μιση μας ζωη Στο επομενο μηνυματακι μου θα σας πω την ιστορια του τοκετου μου αναλυτικα.

Σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή να σου Ζήσει η φραουλίτσα σου!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένω να ακούσω αναλυτικά το πως γέννησες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να είναι καλά ο άνθρωπος που ανακάλυψε την επισκληρίδιο!!!!!!!!!!!!!!!

Ο μικρός τι λέει την μπέμπα τώρα που την είδε??????????????

Φαντάζομαι την σκηνή που θα πήγες σπίτι με την μικρή μεγάλη συγκήνηση!!!!!!!!!!!!!

Αχ πότε παιρνάνε 7μήνες???????????????

Ο γιατρός όλα κάλά η Τασία???????????

Εγώ έχω ραντεβού την Τρίτη!!!!!!!!!!!!!!!

Εν το μεταξύ εγώ τα περνάω τέλεια στο σπίτι που έχω άδεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου! Ο Πάνος είναι με τη μαμά μου, η μπεμπούλα μου κοιμάται και έτσι μπήκανα σας γράψω για την εμπειρία μου!Ρία μου μάλλον εσύ θα τη διαβάσεις μόνο :lol::lol::lol:

Πέμπτη 16-08 στις 11 το βράδυ μπήκα στο ΙΑΣΩ για να μου βάλουν υποθετάκι το οποίο δρα μέσα σε 6 περίπου

ωρες. Είχα άγχος αρκετό και ήμουν πολύ αμήχανη :?:?:?:? Με παρέλαβε η μαία του γιατρού μου. Μου έκαναν κλύσμα και ξυρισματάκι, έκανα το ντουσάκι μου και με πήγαν στην αίθουσα ωδινων στην οποία υπήρχε μόνο το δικό μου κρεβάτι και είχα και τηλεορασούλα ;) ! Ο αντρούλης μου ήταν συνέχεια μαζί μου εκτός από την ώρα της εξώθησης φυσικά γιατί θα τον μάζευαν με τα κουταλάκια :lol::lol::lol: Η ώρα πήγε 12.30 περίπου και με έπιασαν κάτι πονάκια. Ήρθε η μαία και μου έβαλε το υπόθετο. Κατά τις 3 τα ξημερώματα οι πόνοι έγιναν δυνατοί και ζήτησα επισκληρίδιο ;) . Με εξέτασε η μαία του γιατρού και η προϊσταμένη του ΙΑΣΩ και μου είπαν ότι έχω διαστολή 2 και πολύ σκληρό τράχηλο :?:?:? Η ώρα περνούσε και η διαστολή ήταν στο 2 και ο τράχηλος σκληρός. Η ψυχολογία μου έπεσε τρελά και άρχισα να σκέφτομαι ότι θα κάνω καισαρική και πως έκανα βλακεία με την πρόκληση :(:( ..Ο Κοσμάς προσπαθούσε να με ανεβάσει ψυχολογικά. Ήρθε η μαία του γιατρού μου, της είπα πώς νιώθω και με διαβεβαίωσε πως θα γεννήσω φυσιολογικά αλλά θα αργήσω λιγάκι. Κατά τις 6 με 7 το πρωί και ενώ η διαστολή ήταν ακόοομα 2, ήρθε η προϊσταμένη και μου έβαλε χέρι :?:?:? Δεν μπορείτε να φανταστείτε για τι πόνο μιλάμε. Δεν έχω νιώσει χειρότερο πόνο στη ζωή μου...Μου ζήτησε συγνώμη και μου είπε ότι το έκανε για να με βοηθήσει. Εντωμεταξύ η μαία μου ζητούσε να αντέξω όσο γίνεται περισσότερο χωρίς δόση επισκληριδίου για να επιταχύνουμε τη διαδικασία. Άντεχα λίγο αλλά μετά ζητούσα τη...δόση μου σαν τρελή :lol::lol::lol: Ύστερα από λίγη ώρα μετά το χέρι της προϊσταμένης που πρέπει να μπήκε όλο μέσα μου :?:?:? οι πόνοι δυνάμωσαν. Ο γιατρός μου κρατούσε το χεράκι..Νέα εξέταση. Η διαστολή είχε πάει 5 προς 6 και ο τράχηλος είχε μαλακώσει αρκετά :D:D:D Η ψυχολογία μου ανέβηκε και τα πράγματα εξελίχθηκαν πολύ γρήγορα. Κατά τις 10.30 ήρθαν στην αίθουσα η μαία και η πρϊσταμένη και κάναμε 2-3 εξωθήσεις καλές, το κεφαλάκι της φραουλίτσας φάνηκε, με μετέφεραν στο χειρουργείο, έκανα ακόμα 3 εξωθήσεις καλές με το γιατρό μου και στις 10.45 το πρωί άκουσα για πρώτη φορά το κλάμα της μικρούλας μου! Την καθάρισαν και την άφησαν πάνω μου. Έκλαιγα σταμάτητα! Ο γιατρός μου ήρθε να με φιλήσει και εγώ εξακολουθούσα να κλαίω..Μετά με πήγαν να δω τους δικούς μου και ύστερα στην ανάνηψη 2 ώρες υπομονή. Με ρώτησαν αν θέλω να θηλάσω το μωρό στην ανάνηψη αλλά δεν ήθελα. Ήθελα να προσπαθήσω με την ησυχία μου στο δωμάτιο.Ευτυχώς γιατί διαφορετικά θα αγχωνόμουν πάρα πολύ. Η ώρα πέρασε, πήγα στο δωμάτιό μου και μετά μου έφεραν και το μωρό μου. Πολύ δυνατά συναισθήματα, απίστευτες στιγμές.Στην αίθουσα ανάνηψης ήταν άλλες 4 κοπέλες. Οι 4 από τις 5 είχαμε τον ίδιο γιατρό. Όλες με φυσιολογικό τοκετό. Αυτός ο γιατρός είναι υπέροχος. Καισαρική κάνει μόνο αν υπάρχει πραγματική ανάγκη και αυτό είναι σπάνιο στις μέρες μας. Ας είναι καλά και αυτός και οι μαίες του που είναι πραγματικά υπέροχες!

Ο Πάνος μου, αν και δείχνει ότι αγαπάει πολύ την αδερφούλα του, έχει ζηλέψει αρκετά. Έχει αλλάξει συμπεριφορά. Έχει γίνει πιο ζωηρός και πιο νευρικός και κάνει τα πάντα για να μας αποσπά την προσοχή από την μπέμπα..Ελπίζω να του περάσει σύντομα γιατί δε θέλω να νιώθει έτσι η ψυχούλα μου..

Ρία μου ο γιατρός μας και η Τασία (φοβερή παρεμπιπτόντως) είναι πολύ πολύ καλά! Να δεις κι εσύ για πότε θα περάσουν οι 7 μήνες..Ούτε που θα το καταλάβεις.

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θες οι ορμόνες θες ότι τα περιέγραψες όλα πολύ ωραία συγκινήθηκα πολύ :((

Ο γιατρός το ξέρω δεν υπάρχει.-

Μπράβο που πήγαν όλα καλά!!!!!!!!!

Πολύ χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για τον Πανούλη που θα πάει θα το συνηθίσει.....

Εγώ έχω ρίξει πολύ προετοιμασία αν και η Ανδριανούλα μας το ζητούσε με κλάματα....

Τώρα αν θα το ζήσει δεν ξέρω είμαι λίγο επιφυλακτική μην λέω και μεγάλα λόγια...........

Μία λέει ο μπέμπης και μία η μπέμπα....

Και εκεί που όλο στο μωρό μιλάει σήμερα που πήρε ένα παιχνίδι από το πανηγύρι πήγε και το έβαλε σε μια γωνία και είπε στην κοιλιά μου: Λοιπόν μπέμπα βάζω εκεί τα ψαράκια και μην μου τα χαλάσεις γιατί μετά δεν θα πάρουμε άλλα.........

Να σου ζήσει και πάλι Ανθή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Ξέχασες να μου πεις για την σκηνή που πήγες σπίτι, μιας και είμαστε μόνες μας δίνω και παραγγελίες :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία μου είναι πραγματικά πολύ συγκινητικές όλες αυτές οι στιγμές..Δεν υπάρχει μεγαλύτερο θαύμα από αυτό..Ευτυχία, ολοκλήρωση!

Όσο για το γιατρό και τα κορίτσια, πέρασα τόσο όμορφα κοντά τους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου που τώρα είμαι σίγουρη πως θα μου λείψουν...

Δέχομαι και παραγγελίες! Η στιγμή που γύρισα στο σπίτι δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο γιατί ο Πάνος ερχόταν συνέχεια στο μαιευτήριο και ήρθε μαζί με τον άντρα μου για να με παραλάβουν από εκεί. Μετά γυρίσαμε όλοι μαζί στο σπίτι. Η πρώτη μας μέρα όμως στο σπίτι μας επεφύλαξε και μια δυσάρεστη έκπληξη :?:?:? Όσο άλλαζα την μπέμπα μου από κακάκια εκείνη έβγαλε γουλιά από..αίμα :?:?:?:? Πανικόβλητοι τρέξαμε στο νοσοκομείο. Δεν μπορώ να ξεχάσω το σοκ που υπέστην...Τελικά είχε καταπιεί αίμα από το στήθος μου που είχε πληγές..Εγώ όμως τα χρειάστηκα...

Τελικά σε άφησε να κάνεις μπανάκια στη θάλασσα;;;;

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!ΑΧ ΕΚΛΑΨΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ!!!!

ΤΕΛΕΙΑ!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ Κ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΤΡΑΧΗΛΟ ΤΟ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ...ΑΠΑΠΑΠΑ....

ΕΜΕΙΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΝΙΝΙ ΕΧΘΕΣ Κ ΕΙΜΑΙ 7.5 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΗΤ 4ΜΕ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ...

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΙΑΣΩ??ΣΕ ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΣΟΥΝ?

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΕΟΠΥΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΩΘΗΚΑΜΕ!!!

ΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Με το καλό να αποκτήσεις το τρίτο σου παιδάκι. Το χαρτί με τις τιμές το πέταξα αλλά κάπως τις θυμάμαι. Είναι τιμές ΕΟΠΥΥ χωρίς το ΦΠΑ (13%) και αφορούν τη διαμονή στο ΙΑΣΩ 3 μέρες (φυσιολογικός τοκετός). Στην καισαρική οι μέρες είναι 4 και οι τιμές ανεβαίνουν. Το απλό τρίκλινο έχει 800 ευρώ, το superior 1000, το δίκλινο γύρω στα 2.500 και το μονόκλινο 3.500. Σε αυτές τις τιμές προσθέτεις το 13%. Όταν πας για αυχενική στο ΙΑΣΩ ζήτα να σου δώσουν τον τιμοκατάλογο. Ελπίζω να συνεχίσει ο ΕΟΠΥΥ να δίνει μέχρι να γεννήσεις γιατί είναι πραγματικά μεγάλη βοήθεια!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ??ΞΕΝΥΧΤΑΣ ΠΟΛΥ?ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ??

Ο ΠΑΝΟΣ ΠΩΣ ΒΙΩΝΕΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΝΕΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello και από εμένα!!!!!!!!!!!!!

Τονιαχαν μια χαρά πάνε όλα προς στιγμής!!!!!!!!!!!!!!

Παραλίγο θα γεννάγαμε μαζί αλλά είμαι στην 10η εβδομάδα :)

Ανθή το superior το είδες όταν πήγες τι διαφορά έχει?????????

Σήμερα πήγαμε για μπανιό πρωί και είχε πολύ ήλιο ψιλοκαήκαμε.

Αυτά τα νέα γιατι ψιλοκολάει και μου έχει σπάσει τα νευρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΙΧΙ!!!

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ SUPERIOR....ΕΣΥ??

ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕΞ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 12Η ΒΔΟΜΑΔΑ.... :o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνιαχαν άστα να πάνε και εμάς μας είπε αδερφάκια μέχρι τις 5 Σεπτεμβρίου.

Άλλα κάνουμε κάτι παρασπονδίες που δεν νομίζω ότι επηρεάζουν και ντρέπομαι τώρα να σας το πω :oops:

Αλλά για να καταλάβετε θα σας το πω συνηθματικά: Ξέρετε γιατί φημίζεται η Τζούλια Αλεξανδράτου?? Ε! πάω για να της φάω την θέση :lol::lol::lol::lol:

Όσο για το δωμάτιο το superior δεν ξέρω τι διαφορά έχει από το απλό όταν θα πάω για αυχενική θα το δω και αν αξίζει μπορεί να πάω.

Μωρέ την προηγούμενη φορά είχα πάει σε 4κλινο και μου άρεσε περισσότερο από τα τρίκλινα γιατί ήταν πιο μεγάλα και είχαν και 2 τουαλέτες.

Ανθή για πες και εσύ την γνώμη σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ Κ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!!!

ΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΟΥΠΕΡΙΟΡ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Κ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΩΝΙΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...ΤΑ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ...ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΤΕΤΡΑΚΛΙΝΟ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ...ΤΩΡΑ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΕΟΠΥΥ ΕΙΑΝΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΜΒΑΣΗ...ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ!!!?/

ΑΝΘΗ ΕΣΤ ΣΕ ΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΗΣΟΥΝ?

ΡΙΑ ΠΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΠΗΤ?ΕΓΩ ΜΕΤΑΞΥ 4 ΜΕ 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...