Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Καλημερααααααααααα :!::!:

Εχθες μας δροσισε λιγακι εδω....εριξε μια βροχη κατσε καλα αλλα μετα απο ενα

μισαωρο ολα στεγνωσαν.....

Δεν σχολιαζω γιατι εχω δουλιτσα θα μπω αργοτερα και παλι φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα έκανα πάλι χοριακή και θα πάω στο γιατρό το απόγευμα.

Ακόμα δεν μου έχουν πει τα αποτελέσματα, σε κάμια ώρα αν δεν μου πουν θα τους την πω για τα καλά με έχει φάει η αγωνία :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες τα νέα είναι ίδια , δεν εχω παραπόνο παντως δόξα το θεο καλά,ο χαρης σωστο αντρακι μαρεσει τελικα πολυ αυτη η ηλικια συνενοουμεστε αψογα,Τωρα περιμεμε κ οι 2 την αδεια για να χαρει ο ενασ τον αλλο

Ανθη ποτε με το καλό γεννάς??

Βασουλααααα μου τι κανεις???αδειοθλα πηρες

Ρια μου εμεις τα λεμε κ στο fb συγχαρητηρια και παλι να εχεισ 9 υπεροχους μηνεσ

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ νεύρα, πολλά νεύρα ώρες ώρες. Τι να κάνω όμως; Ορμόνες στο φουλ :?:?:?:? Κατά τα άλλα καλά. Πήγα σήμερα κομμωτήριο για ισιωματάκι και τίποτα άλλο.

Βίκυ μου ο γιατρός μου έχει δώσει τελευταία ημερομηνία 26 Αυγούστου. Νομίζω όμως πως δε θα πάρω όλο το μήνα. Θα δούμε..Είναι αλήθεια πως η ηλικία που έχουν τα παιδάκια μας είναι πολύ καλή γιατί και μπορούμε να συνεννοηθούμε μαζί τους και μπορούν να αυτοεξυπηρετηθούν. Τώρα που θα έχω πάλι μωράκι μου φαίνεται πολύ πολύ περίεργο και αγχώνομαι και λιγάκι να σου πω την αλήθεια :?:?:?:?

Ρία μου τέλεια η χοριακή σου! Αχ μου θύμισες τα δικά μου. Έκανα χοριακούλες και η μαία μου έλεγε ότι είναι πολύ καλές..Για πότε πέρασε ο καιρός ούτε που το κατάλαβα. Θέλεις αγοράκι ή κοριτσάκι;;; Εγώ την πρώτη φορά ήθελα κοριτσάκι και έκανα αγοράκι και τώρα ήθελα αγοράκι (ήθελε ο Πάνος-γιος μου- αγόρι) και θα κάνω κοριτσάκι :lol::lol::lol::lol::lol: Βέβαια τώρα που τα σκέφτομαι όλα ροζ δεν μπορώ να πω πως με χαλάει κιόλας ;);););)

Βασούλα είχες πολλή δουλίτσα μάλλον και δεν τα κατάφερες να ξαναμπείς. Όλα καλά;;;;;; Ο Μητσάρας τι κάνει;;

Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!!!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη :D πήγαμε χθες στον γιατρό και ακούσαμε την καρδούλα του και μου είπε όλα τέλεια!!!!!!!!!!

Παίρνω και την Ανδριανούλα μαζί να την βλέπατε πόση χαρά έκανε που άκουσε την καρδούλα του μωρού καθότανε και ο γιατρός και κοίταγε την Ανδριάνα :lol::lol::lol:

Όντως αυτή είναι πολύ καλή ηλικία γιατί υπάρχει πλήρη συνεννόηση με τα παιδιά μας.

Χθες πηγαίναμε με το αυτοκίνητο και με ρωτάει η Ανδριάνα μαμά τώρα που κουνιέται το αυτοκίνητο κουνιέται και το μωρό??? Ναι της λέω και γυρνάει και λέει στον Σωτήρη πρόσεχε βρε μπαμπά μην πέφτεις σε λακούβες :lol::lol::lol::lol:

Ανθή υπομονή στο τέλος είσαι ;

Βίκυ ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!

Βάσω που χάθηκες??????

Λενάκι γιατί θα σου φύγουν πάλι έχω χάσει πολλά επεισόδια μάλλον...........

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες...

Εχθες δεν μπορεσα να μπω ξανα ειχα δουλιτσα..

Ρια συγχαρητηρια τωρα πλεον σου εφυγε το αγχος πιστευω εεεεεεεεεε :?:

Απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και σου ευχομαι να πανε ολα καλα :D

Ανθη μου και σε εσενα ευχομαι να εχεις μια ευκολη γεννα και να βγαλεις

ενα υγιεστατο γλυκο και υσυχο κοριτσακι :D

Εγω κοριτσια το πηρα αποφαση ειπα να κανω λιγο αποχη απο εδω γιατι αρχιζει να με παιρνει

απο κατω και θελω λιγακι να ηρεμησω και να χαλαρωσω....θα σας σκεφτομαι και θα μπαινω

να μαθαινω νεα σας που και που...

Φιλια πολλα καλα να περνατε φιλια και στις υπολοιπες τσουπρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!!!!!!!!

Άλλο ένα βαρετό απόγευμα στην δουλειά.........

Βασούλα στεναχωρήθηκα να ξέρεις με αυτό που είπες ότι δεν θα ξαναμπείς για να ηρεμήσεις :(

Αλλά να ξέρεις σε καταλαβαίνω και αυτό που πάντα μου αρέσει σε εσένα είναι η ειλικρίνια σου σπάνιο φαινόμενο.

Φιλιά σε όλες !!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαούλα μου γλυκιά κι εγώ στεναχωρήθηκα που μας έγραψες πως δε θα μπαίνεις :(:(:(:(:( Ήσουν σταθερή αξία στο θεματάκι μας..Παρόλ' αυτά σε καταλαβαίνω..Μη μας ξεχάσεις όμως τελείως :(:(:(:(:( .....Εύχομαι να περάσεις τέλεια στις διακοπούλες σου! Να μου φιλήσεις τον Μητσάρα σου.

Ρία μου ακούσατε και καρδούλα!!! Τι καλά!!! Φοβερή η Ανδριανούλα σου με αυτά που λέει για το αδερφάκι της! Δεν μου είπες όμως..Έχεις καμιά προτίμηση στο φύλο; Εννοείται ότι σημασία έχει να είναι υγιές το μωράκι αλλά καμιά φορά μια προτιμησούλα την έχουμε :D:D:D:D

Τα δικά μου νέα τώρα κοριτσάκια μου. Σήμερα πήγα στο γίατρό. Την προηγούμενη φορά μου είχε πει ότι με βλέπει να παίρνω όλο το μήνα και έτσι εγώ από τότε κάνω συνέχεια δουλειές και γενικώς κουράζομαι αρκετά. Τα πράγματα λοιπόν έχουν αλλάξει πολύ. Η φραουλίτσα έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη και παρόλο που η κοιλιά μου δεν είναι χαμηλή το μωρό είναι πολύ χαμηλά :?:?:?:? Μου είπε ο γιατρός λοιπόν ότι με τη θέση που έχει μπορεί να γεννήσω και στις 37 εβδομάδες και κάτι αλλά να κόψω λίγο φόρα γιατί το ιδανικό είναι να γεννηθεί ένα μωράκι από τις 38 και μετά :?:?:?:? Του περιέγραψα και τα πονάκια που έχω πλέον καθημερινά και μου είπε ότι είναι προεόρτια :?:?:?:?Το βάρος της είναι 2900 και μου είπε ότι στις 38 εβδομάδες θα είναι γύρω στα 3200 και αν έφτανα μέχρι τις 40 θα ήταν 3500. Δε φτάνω με τίποτα όμως μέχρι τις 40.Έχω αγχωθεί αρκετά. Λες και γεννάω πρώτη φορά.Είχα αρχίσει να βάζω στο μυαλό μου ότι θα φάω όλο το μήνα και τώρα μου ήρθαν απότομα τα νέα. Εγώ κορίτσια εδώ και αρκετό καιρό έχω διάισθηση ότι θα γεννήσω 15 Αυγούστου. Για να δούμε..Θα πέσω μέσα ή θα έρθει νωρίτερα η μπουμπού; Τώρα που σας γράφω έχω πάλι τα κλασικά νυχτερινά ύποπτα πονάκια :?:?:?:?:? Από αύριο πρέπει να φροντίσω και για τη βαλιτσούλα μου γιατί ούτε καν την έχω κατεβάσει από το πατάρι..Εντωμεταξύ και το στρώμα της κούνιας και του πορτ μπεμπέ θα τα πάρω Τρίτη. Επίσης την Τρίτη έχω και κομμωτήριο. Θα προλάβω λέτε;; Το επόμενο ραντεβού με το γιατρό το έκλεισα σε μια εβδομάδα. Αυτά τα νέα μου. Είχα νεάκια δεν μπορείτε να πείτε ε;;;;;

Πολλά φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή άντε πλησιάζει ο καιρός !!!!!!!!!!!!

Σε κατσάδιασε ο Πετρογιάννης??

Μου έρχεται στο μυαλό το σκηνικό γιατί είχα φάει και εγώ κάτι κατσάδες στην Ανδριάνα :lol::lol::lol:

Κοίτα όσο αφορά για το φύλο του μπεμπέ δεν με νοιάζει θέλω και τα δύο.

Θέλω αγοράκι γιατι ξέρω κατά βάθος ότι ο Σωτήρης αγόρι θέλει ( και ας λέει ότι θέλει κορίτσι) αλλά θέλω και κορίτσι γιατί το θέλει η Ανδριανούλα μου. Να σας πω την μαύρη αλήθεια έχω αδυναμία στα κορίτσια και επειδή έχω την Ανδριάνα το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι καλά. Και χαίρομαι πάρα πολύ που πάει καλά η εγκυμοσύνη γιατί στην Ανδριάνα δεν την είχα απολάυσει και το έχω μετανοιώσει. Αυτά περί μπεμπέ.

Να περάσουν 13 ημέρες να πάρω άδεια θα τις μετράω όπως όταν πηγαίναμε 5ήμερη..

ΑΑΑ μην ξεχάσετε να μου πείτε χρόνια πολλά γιατί την Δευτέρα γιορτάζω και εγώ και ο Σωτήρης :lol:

Τέλειωσε και η Ανδριανούλα τον παιδικό και τώρα γιαγιάδες μπλιαχ και πάλι μπλιαχ

Για να δούμε θα την πάρουν στο προνήπιο είναι πολλά παιδάκια και θα κάνουν κλήρωση :roll::roll:

Αυτά...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία τι κάνεις;;; Οι δυο μας μείναμε;;;;;;

Ο Πετρογιάννησε ευτυχώς δεν με κατσάδιασε πολύ γατί με είδε αγχωμένη και πιο πολύ με ηρέμησε ;););) Είναι τόσο καλός..Μακάρι να τον είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Για να δω, θα πέσει μέσα που μου είπε πως μάλλον θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες και κάτι;;;; Είμαι περίεργη..Πάντως ούτε που κατάλαβα πώς πέρασε ο καιρός και ήρθε η ώρα να γεννήσω..Θα δεις κι εσύ, ούτε που θα το καταλάβεις.

Άντε πλησιάζει και η αδειούλα σου! Θα ξεκουραστείς και θα χαρείς Ανδριάνα, κοιλίτσα και αντρούλη! Παρεμπιπτόντως, έτσι και δεν καταφέρω να μπω αυτές τις μέρες, ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ για τη γιορτή σας!

Φιλιάαα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή είναι καλοκαίρι για αυτό μείναμε οι δυο μας............

Να σε ρωτήσω τι έγινε με τον πρώτο γιατρό που είχες και έφυγες δεν θυμάμαι αν μας είχες πει :-?:-?

Την βαλίτσα την ετοίμασες???

Την Τετάρτη θα γεννήσει η γυναίκα του αδερφού του άνδρα μου δεν θυμάμαι τον τίτλο για αυτό το γράφω έτσι και θα πάω μάλλον από το Ιασώ να δω τι παίζει γιατί έχω να πάω και καιρό (λέω μάλλον γιατί έχουν και ένα κοριτσάκι και δεν ξέρω αν θα τις πάρουμε μαζί μπορεί να μείνω πίσω με τα παιδιά και να πάω άλλη μέρα).

Βαριέμαι τρελλά όπως πάντα αλλά σκέφτομαι ότι μείνανε 10 μέρες μόνο για την άδεια μου ;) και παίρνω κουράγιο.

Για την γιορτή μας λέω να πάρω μια σοκολατόπιττα να κεράσω με παγωτό και μερικές πάστες δεν ξέρω και πόσσοι θα έρθουν :roll::roll: .

Στο σπίτι έχει πέσει βόμβα θα έρθει η αδερφή μου να με βοηθίσει να το μαζέψουμε την Κυριακή.

Αυτά τα νέα μου!!!!!!!!!!!!

Και τώρα κλείνω τα μάτια και καλώ καλώ καλώ την Βάσωωωωωωωωωωω να έρθει να μας πει ένα γεια

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία μου η ιστορία μου με τους γιατρούς στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι κανονικό σίριαλ..Έχεις όρεξη να διαβάσεις;;Αν ναι, διάβασέ την. Από τα 18 είχα ένα γυναικολόγο με τον οποίο είχα δεθεί (από το Έλενα). Όταν έμεινα έγκυος εννοείται πως πήγα σε αυτόν. Τον επισκέφτηκα στην 5η εβδομάδα κύησης και φυσικά δεν ακούσαμε καρδιά γιατί ήταν νωρίς και αυτός άρχισε να μου λέει ότι πρέπει να κάνω ενέσεις στην κοιλιά, να κάθομαι ξάπλα, να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία και άλλα τέτοια. Εγώ δάκρυσα από το φόβο μου και αυτό ο μαλ..κας μου λέει : "Ωχχχ, τι κάνεις έτσι;; Δεν τα μπορώ αυτά. Με τα μυαλά που έχεις ούτε αυτό το μωρό θα κρατήσεις, ούτε κανένα".. :evil::evil::evil::evil:

Δεν με ξαναείδε ποτέ αυτός. Πήρε η μαμά μου τηλ. μια συνάδελφό της που είχε γεννήσει πρόσφατα και της συνέστησε μια γυναίκα γυναικολόγο. Ήταν πολύ χύμα όμως αυτή. Να φανταστείς με 29 αιματοκρίτη και δεν μου είχε δώσει ούτε σίδηρο, ούτε τίποτα..Στην αυχενική δεν με έβαλε να κάνω και το PAPP A. Όταν λοιπόν στη Βεπιπέδου βρήκαν κάτι ύποπτο, ανακάλυψα ότι αν είχα κάνει την PAPP A θα ήμουν σίγουρη πως το παιδί μου θα είναι ΟΚ και δε θα ζούσα μέσα στο άγχος..Όταν τη ρώτησα γιατί δεν την έκανα, μου είπε γιατί είμαι μικρή σε ηλικία (30 ήμουν, δεν ήμουν και 20..). Έχασα την εμπιστοσύνη μου και πήγα σε έναν γιατρό που ήξερε η πεθερά μου και είχε αναλάβει την ανιψιά της που είχε πολλά προβλήματα.Αυτός με ηρέμησε γιατί μου είπε ότι το παιδί είναι ΟΚ και δεν χρειάζεται να κάνω αμνιοπαρακέντηση και γενικώς στην παρακολούθηση ήταν πιο προσεκτικός. Μου την έδωσε όμως την ώρα του τοκετού. Ως πρωτότοκη άργησα λίγο να γεννήσω (9 ώρες). Αυτός ήρθε κάπου στις 6 ώρες και μου είπε ότι αργώ και μπορεί να κάνω καισαρική :evil::evil::evil::evil::evil: Εγώ τα πήρα κρανίο και άρχισα να φωνάζω..Αυτός τα είδε όλα και είπε στη μαία να με ηρεμήσει. Όταν έμεινα μόνη με τη μαία μου είπε η κοπέλα ότι όλα είναι καλά και αφού θέλω να γεννήσω φυσιολογικά θα γεννήσω. Τα πήρα ακόμα περισσότερο γιατί κατάλαβα πόσο πολύ ήθελε να με ξεπετάξει ο γιατρός για να μη χάσει το Σάββατό του..Επίσης, 9 ώρες που πονούσα τον είδα μία που μου έσπασε τα νερά, μία που μου είπε για την καισαρική και μία για να βγάλει το παιδί. Κανένα ενδιαφέρον. Άσε που ήταν και 70 χρονών και ξενέρωνα..

Έτσι λοιπόν είπα ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη θα βρω άλλο γιατρό! Ευτυχώς βρήκα τον Πετρογιάννη και πολύ στεναχωριέμαι που δεν τον είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη..

Σε ζάλισα ε;;;; :oops::oops::oops::oops: Θα σκέφτεσαι τι ήθελα και ρώτησα;;; :lol::lol::lol::lol:

Η γυναίκα του αδερφού του άντρα σου είναι η συννυφάδα σου :lol::lol::lol::lol::lol: Με το καλό να υποδεχτείτε το ανιψάκι σας!

Σοκολατόπιτα θα κεράσεις ε;;;;;; Από τα αγαπημένα μου γλυκά!!!!!!!! Μου τρέχουν τα σάλια τώρα =p~

Δέκα μέρες που σου έμειναν τίποτα δεν είναι. Θα πάτε πουθενά;; Αν και χωρίς μπάνια δεν πολυλέει...

Πότε έχει ΠΗΤ;;;;;;;;

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή είναι καλοκαίρι για αυτό μείναμε οι δυο μας............

Να σε ρωτήσω τι έγινε με τον πρώτο γιατρό που είχες και έφυγες δεν θυμάμαι αν μας είχες πει :-?:-?

Την βαλίτσα την ετοίμασες???

Την Τετάρτη θα γεννήσει η γυναίκα του αδερφού του άνδρα μου δεν θυμάμαι τον τίτλο για αυτό το γράφω έτσι και θα πάω μάλλον από το Ιασώ να δω τι παίζει γιατί έχω να πάω και καιρό (λέω μάλλον γιατί έχουν και ένα κοριτσάκι και δεν ξέρω αν θα τις πάρουμε μαζί μπορεί να μείνω πίσω με τα παιδιά και να πάω άλλη μέρα).

Βαριέμαι τρελλά όπως πάντα αλλά σκέφτομαι ότι μείνανε 10 μέρες μόνο για την άδεια μου ;) και παίρνω κουράγιο.

Για την γιορτή μας λέω να πάρω μια σοκολατόπιττα να κεράσω με παγωτό και μερικές πάστες δεν ξέρω και πόσσοι θα έρθουν :roll::roll: .

Στο σπίτι έχει πέσει βόμβα θα έρθει η αδερφή μου να με βοηθίσει να το μαζέψουμε την Κυριακή.

Αυτά τα νέα μου!!!!!!!!!!!!

Και τώρα κλείνω τα μάτια και καλώ καλώ καλώ την Βάσωωωωωωωωωωω να έρθει να μας πει ένα γεια

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι βλέπουν τα ματάκια μου? Ποιο καλό κορίτσι εμφανίστηκε ξανά??

ΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ που χάθηκες? Είστε καλά ? τι κάνει η πανέμορφη κούκλα σου???

Τι νέα?

Εγώ πρόλαβα το διάστημα που έλειπες και έκανα και 2η κόρη :D:D:D:D:D

σε φιλώ πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ..ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ...

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΕΝΑ ΝΕΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΑΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΝΙΝΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΙΣ ΕΝΤΑΝΤΙΚΕΣ Κ ΤΟ ΑΦΗΣΑΜΕ ΤΟ ΧΑΛΑΡΟ...ΕΕΕΕΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ 5η ΒΔΟΜΑΔΑ..ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΣΟΥΤ...

ΡΙΑ ΜΟΥΤ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΟΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samanha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να σου ζήσουν οι κούκλες σου!!!!!!!!!!!!!!

Πολύ καλά νέα!!!!!!!!!!!

Μόλις έχω χρόνο θα σου στείλω mail

Tonia εγώ είμαι στην 7 από σήμερα :lol::lol::lol: θα είμαστε μαζί :ymapplause:

Ανθή οι πρώην γιατροί σου πολύ ufo ευτυχώς που τους άλλαξες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παναγία μου και Χριστέ μου :roll::roll::roll:

Εμένα μου λεγανε βλακείες για τον φυσιολογικό τοκετό και έκλαιγα στον Πετρογιάννη και του έλεγα να γεννήσω με καισαρική και εκείνος με κατσάδιαζε ευτυχώς γιατί αν ήταν άλλος καισαρική θα μου είχε κάνει.

Για να φανταστείς όταν ήταν να γεννήσω η Θεοδώρα δεν μου το είπε με κόλπο με πηγε στο Ιασώ :lol::lol: μου είπε έλα να κάνουμε μια εξέταση :lol::lol::lol: και εγώ σαν ξανθιά μου είμαι το έφαγα :lol::lol: .

Αυτά τα νέα μου!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑα

Σήμερα γιορτάζουμε με τον άνδρα μου μην ξεχάσετε να μου πείτε ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Δώρο μην μου πάρετε λόγω κρίσης :lol:;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Φοβερά νέα σήμερα!!! Τόνια μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!! Με το καλό να αποκτήσετε και το τρίτο σας νινάκι και να είναι γερό και δυνατό! Άντε και με ένα κοριτσάκι τώρα! Καλές διακοπούλες! Να περάσετε τέλεια!

Σαμάνθα να σου ζήσουν οι κορούλες σου!

Ρία ΧΡΟΧΙΑ ΠΟΛΛΑ σε σένα και στον αντρούλη σου!!! Να χαίρεται ο ένας τον άλλον και με το καλό να αποκτήσετε και το δεύτερο παιδάκι σας!!! Σύμφωνοι για το δώρο..Δε θα σου κάνουμε λόγω κρίσης. Εσύ λίγη σοκολατόπιτα μας φύλαξες όμως :lol::lol::lol::lol::lol: ;;;; Τι εννοείς πώς σε πήγε με κόλπο η Θεοδώρα στο Ιασώ;; Δεν σε είχαν πιάσει πόνοι; Δεν κατάλαβες πως γεννάς;;

Πάντως τόσο ο Πετρογιάννης όσο και τα κορίτσια είναι όλοι τους άψογοι!

Εγώ κάθε μέρα περιμένω να με πιάσουν πόνοι αλλά δεν με πιάνουν..Βέβαια δεν είμαι ούτε 38 εβδομάδων ακόμα, αλλά με επηρέασε και ο γιατρός που μου είπε την Τετάρτη που μας πέρασε ότι θα γεννήσω πολύ σύντομα.

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goodmorning!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φύλαξα καλέ σοκολατόπιττα εννοείται :lol::lol::lol::lol: έτσι θα σας άφηνα ακέραστες :lol::lol:

Ωραία τα περάσαμε εχθές!!!!!!!!!!!!!!

Α ξέχασα να σας πω ότι επιτέλους κουρευτηκε η Ανδριάνα ;) τα μαλιά της είχαν φτάσει μέχρι την μέση και δεν ήθελε να τα κόψει γιατί ήταν ήθελε να γίνει σαν την Ραπουνζέλ :lol::lol::lol::lol: Της τα έκοψα κοντό καρέ και της είναι πολύ ωραία :D

Ανθή στην Ανδριανούλα δεν με έπιασαν οι πόνοι στο σπίτι είδα λίγο αίμα, στο νοσοκομείο μου σπάσανε τα νερά και μου ήρθανε και οι πόνοι ;)

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα???? Την προηγούμενη φορά σε είχαν πιάσει οι πόνοι????

Βαριέμαι τρελλά!!!!!!!!

Περιμένω την Τρίτη πως και πως :|

Αυτιά και μύτες!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ρία σε ποια εβδομάδα ήσουν όταν είδες το αιματάκι; Όταν πήγες στο μαιευτήριο σου έκαναν πρόκληση ή απλά σου έσπασαν τα νερά και σε έπιασαν πόνοι χωρίς πρόκληση;

Εγώ τώρα είμαι 37 εβδομάδων και 3 ημερών. Πριν μια εβδομάδα που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να γεννήσω σε μια εβδομάδα με τη θέση που έχει το παιδί. Εγώ από τότε άρχισα να χαίρομαι και να προετοιμάζομαι ψυχολογικά και τώρα να σου πω την αλήθεια που περνούν οι μέρες και δεν με πιάνει τίποτα ξενερώνω λιγάκι. Αύριο έχω ξανά γιατρό. Για να δούμε τι θα μου πει..

Την πρώτη φορά με έπιασαν πόνοι δυνατοί οι οποίοι με ξύπνησαν και έρχονταν κάθε 5 λεπτά. Ήμουν ακριβώς 40 εβδομάδων.

Με γεια το κουρεματάκι της Ανδριανούλας σου! Αφού την έπεισες να κουρευτεί πάλι καλά!

Φιλιάαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA!!!!!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ????

ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΚΟΜΑ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??

ΑΝΘΗ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΑΣ!!!ΑΝΤΕ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΑΓΚΑΛΙΑ!!1

ΤΟΝΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ??ΧΡΟΝΙΣΕ??

ΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ,ΓΙΝΕΤΕ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΦΕΤΟΣ!

ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΙΓΙΝΑ,ΑΛΛΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΑΡΑ Η ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ!!!!

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε όλες!!!!!!!!!!!!!

Ανθή πήγα στο νοσοκομείο και εκεί μου σπάσανε τα νερά από μόνα τους και με πιάσανε οι πόνοι χωρίς πρόκληση ;) δεν υπάρχει πιο τέλειο ;)

Στην 38 εβδομάδα γέννησα

Σήμερα γέννησε η συννυφάδα μου θα πάω μια βόλτα από το Ιασώ να δω και τι έχει αλλάξει ;) να ρωτήσω και για τις εξετάσεις να δω και δωμάτια πως έχουν γίνει ;)

Αυτά τα νέα μου!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία μου τέλεια εξελίχθηκαν τα πράγματα στην πρώτη σου γέννα! Και ήταν και πρώτος τοκετός που συνήθως όλα καθυστερούν..Εύχομαι και στη δεύτερη να πάνε όλα τόσο τέλεια!

Να σου ζήσει το ανιψάκι! Πήγες στη συννυφάδα σου;; Πώς τα είδες τα πράγματα;;

Σταμούλα έχω μπει στο μήνα μου από τις 26 Ιουλίου και περιμένω. Να περάσεις όμορφα στις διακοπούλες σας και προσπάθησε να ξεκουραστείς όσο περισσότερο μπορείς!

Σήμερα είχα γιατρό και το ραντεβού αναβλήθηκε για Παρασκευή γιατί προέκυψε τοκετός..Πως και πως το περίμενα αυτό το ραντεβού. Δεν πειράζει όμως..Η Παρασκευή δεν είναι μακριά.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή τώρα που γράφω θα είσαι στον Πετρογιάννη :lol::lol::lol::lol::lol:

Πήγα στην συνυφάδα μου πολύ καλά τα είδα τα πράγματα όπως τα άφησα :lol::lol::lol::lol:

Δεν πρόλαβα να ρωτήσω για τις εξετάσεις όμως καθόμουν να δω πότε θα φέρουν το μωρό.

Είχε πολύ πλάκα σκέτο αντράκι γλύκας είναι.....

Μακάρι να ξαναγεννήσω έτσι......... μου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου :lol::lol::lol:

Και εγώ περιμένω την Τρίτη να δω λίγο το μπεμπέ!!!!!!

Μωρέ όταν το ακούς είναι καλά γιατί ξέρεις τι σου γίνεται........

Φιλιά σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βάσω γύρνα ξανά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρία την Τρίτη έχω κι εγώ γιατρό στη Νίκαια! Τι ώρα θα πας;; Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να πάω το πρωί στο ΝΝΑ αλλά χλωμό το βλέπω κι έτσι μάλλον θα πάω Νίκαια! Σήμερα είχα γιατρό στις 16.40. Έβαλε εκτάκτως τα ραντεβού που αναβλήθηκαν την Τετάρτη λόγω του τοκετού που προέκυψε. Μου είπε λοιπόν ότι στάνταρ μέσα στην άλλη εβδομάδα θα έχουμε γεννήσει! Πόσο χαίρομαι δεν μπορείς να φανταστείς. Ο τελευταίος μήνας είναι πραγματικά δύσκολος και πόσο μάλλον μέσα στον Αύγουστο :?:?:? Εσύ πότε έχεις τελευταία ημερομηνία;;;

Εγώ είχα πάει πρόσφατα στο ΙΑΣΩ να δω 2 φίλες μου που γέννησαν και είχα ξεχάσει πόσο μικρά είναι τα μωράκια όταν γεννιούνται. Όταν φέρω τη μικρή στο σπίτι ο Πάνος θα μου φαίνεται γίγαντας!!!!

Βασούλα θέλω κι εγώ να γυρίσεις ξανά!!! Μας έλειψες υπερβολικά!

Και κάτι άσχετο: Ο Πετρογιάννης μου είπε το φύλο του μωρού πριν την αυχενική και έπεσε μέσα :o:o:o:D:D:D Απίστευτος είναι! Και συγκεκριμένα είπε την εξής ατάκα: "Ή που το πουλί του μωρού είναι τόοοσο μικρό που δεν μπορώ να το δω ή που μάλλον έχεις κόρη" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειδικά στο κορίτσι κανείς δεν το λέει τόσο νωρίς!

Φιλάκιαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή θα έχει πολύ πλάκα να βρεθούμε :lol::lol::lol: εγώ έχω μεταμεσονύκτιο ραντεβού στις 21.00 σκέψου τι ώρα θα μπω :lol::lol::lol::lol: εσύ τι ώρα έχεις?????

Εσύ τον παίρνεις τον μικρό μαζί???

Εμένα η Ανδριάνα θέλει να έρχεται μαζί μας.

Και την πρώτη φορά που την είχα πάρει μαζί ήταν μια κοπέλα έγκυος και επειδή η Ανδριάνα μίλαγε συνέχεια είχε δυσανασχετήσει όλο φου και φου έκανε :lol::lol::lol: μου έσπασε τα νεύρα ήθελα να της πω όταν θα μηλάει το δικό σου το παιδί έτσι θα ξεφυσάς????

Όσο για τα μωρά που λες γέννησε μια φίλη μου πρόσφατα και δεν μπορούσα να πιάσω το μωρό, μου φαινόταν υπερβολικά μικρό.

Εμένα μου έχει δώσει ΠΗΤ 20 Μαρτίου.

Πάντως πιστευω πως όταν έχεις ένα παιδί ο καιρός περνάει πιο γρήγορα :roll::roll:

Άντε σήμερα Δευτέρα και Τρίτη και μετά αδειούλα την περιμένω πως και πως να ηρεμήσω λίγο..............

Ανθή λες το Σεπτέβρη που θα έχει περάσει το πρώτο τρίμηνο να με αφήσει να κάνω κανένα μπάνιο????

Μακάρι Παναγίτσα μου!!!!!!!!!!!!

Αυτιά και μύτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν Ανθή αν το κλείσουμε το θέμα το επόμενο θα το ονομάσουμε Ανθή γεννησε Ρία πάει για να γεννήσει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
    • Κορίτσι μου Εμένα είναι πολύ πρόθυμος να προβεί σε εξετάσεις,  θα μιλήσω με τον ανδρολογο από Δευτέρα Εμείς είχαμε μια εγκυμοσύνη που ήρθε εύκολα σε 2 μήνες που είχαμε ελεύθερες επαφές,  τώρα προσπαθούμε από Φλεβάρη που είχα και την αποξεση αλλά πιο στοχευμενες επαφές είχαμε τις 2 τελευταίες περιόδους που παρακολουθουσα την ωορρηξία με τεστακια 
    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...