Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Βασούλα εύχομαι να μη χρειαστεί να το αφήσεις για το καλοκαίρι και ήδη να είσαι εγκυούλα!!! Λοιπόν, τα τεστ εγκυμοσύνης που σου έστειλαν δεν είναι καθόλου ευαίσθητα..Μη βιαστείς να τα κάνεις. Εγώ είχα έρθει σε επαφή 1η Δεκέμβρη και το έκανα στις 15 Δεκέμβρη και βγήκε σχεδόν αρνητικό..Λέω σχεδόν γιατί είχε μια πάαααααρα πολύ αχνή γραμμούλα που μόνο εγώ την έβλεπα κάτω από πάααααρα πολύ φως..Μέχρι και την ανιψιά μου έβαλα να το κοιτάξει μήπως βλέπει τίποτα και μου έλεγε ότι δε βλέπει τίποτα....Την επομένη έστειλα τον άντρα μου να μου πάρει clear blue (ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ) και βγήκε καραμπινάτο θετικό. Μια φίλη την επομένη από αυτή που βγήκε το clear blue θετικό μου έδωσε ένα predictor (ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ) που της είχε ξεμείνει και βγήκε αρνητικό :shock::shock::shock: Έκανα χοριακή και ηρέμησα. Γι' αυτό σου λέω μη βιαστείς να κάνεις το τεστ...Ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά.....

Εγώ έχω γρίπη. Πονόλαιμος, βήχας, βούλωμα μύτης και βράχνιασμα :evil::evil::evil::evil: Εκεί που έλεγα ότι φέτος την έχω βγάλει καθαρή από ιώσεις..ΤΣΟΥΠ. Πάρε να'χεις :evil::evil::evil:

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σας :!::!::!:

Καλε τι νεκρα ειναι αυτη :?:

Προχθες εφηγαν κακειν κακως απο την δουλεια ο μικρος το μεσημερι ουρλιαζε απο

τον πονο............

Τον πηγα νοσοκομειο και τελικα εχει ωτιτιδα :( ποναει αρκετα και εχθες εμεινα σπιτι μαζι του

γιατι ανεβαζε και πυρετο σημερα ηρθα πρωινη για να φυγω λιγακι πιο νωρις γιατι ειναι σπιτι με

τον μπαμπα του......

Ανθη ετσι οπως μου λες για τα τεστ καλυτερα να παω στο φαρμακειο και να αγορασω κανενα

καλυτερο για να εχω το κεφαλη μου ησυχο........αν και ειμαι πολυ αρνητικη και δεν νομιζω

να εχει γινει κατι,δεν ξερω αλλα ετσι πιστευω.....μακαρι να βγω ψευτρα ;)

Περαστικα σου κιολας.........

Οι υπολοιπες που ειστε :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ...ΤΟ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟ..ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΤΑ 3 ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΑΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΜ Κ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ..ΩΡΑΙΑ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ!!!

ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλό μήνα κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Βασούλα εύχομαι να είσαι και να μην χρειαστεί αν περιμένεις ως το καλοκαίρι! Περαστικά στο παιδι, πολλές ωτίτιδες ακούω, ευχομαι να περάσει γρηγορα!

Βικουλίνι καλωσήρθες :x , ανοιξε καθολου ο καιρός στην Πάρο?!

Ανθή μου περαστικά και γρηγορα!

Τονάκι τι καλά που πηγατε βολτα!

Ασπάκι φιλάκια!

Εγώ κολλησα μάλλον απο τον Κώστα απο την προηγουμενη εβδομάδα και είμαι με μπούκωμα αλλά κατα τα άλλα καλά.. Προχθές είχε πολύ καλή μέρα εδώ και βγηκα με τον μικρό, πηγαμε και φάγαμε, παιξαμε και γενικά περάσαμε πολύ ωραία..

Κατα τα άλλα ησυχία, σπίτι, σπίτι, σπίτι (αχ πόσο το αγαπώ κ ας παραπονιέμαι ;) ) με το ζουζουνάκι μου!

Σημερα αποφάσισα να κάνω λίγο τις ντουλάπες γιατι έχασα και κάποια κιλάκια και λέω να βγάλω μερικά ρουχα και να τα βά΄λω σε θέσεις να τα βλέπω ωστε να μου τονώνουν την δύναμη να μην τα παρατήσω..

Φιλάκια κορίτσια!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια όμορφη φωτογραφία μια και ο Μάρτης είναι ο πρώτος μήνας της Ανοιξης... σιγά σιγά θα αρχίσουν οι καλοσύνες απο τον καιρό..

spring.jpeg[/attachment:175fy5n4]

post-4408-13873938900911_thumb.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσιααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ, έχασα τα λόγια μου από την όμορφη φωτο της Έρης........μας έφτιαξες την διάθεση βρε κοπελιά, να ΄σαι καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα!!!

και εγω μπουκομενη εδω και 2 μηνες την μια μερα ειμαι καλα την αλλη τα ιδια και τα παιδια το ιδιο...αντε ναρθει το καλοκαιρακι!!!

ερη μου και εδω κανει πολυ κρυο υπαρχουν και καλες μερες αλλα δεν ειναι ακομα για βολτες με τα ποδια και κουνιες...

βασουλα προσπαθεις για το δευτερο;με το καλο ευχομε και συντομα να σουρθει!

ανθη με το καλο και εσυ!

ασπακι τι κανεις;τα μικρα;

φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!::!::!:

Τι ομορφη μερα σημερα για βολτες ειναι αλλα δυστυχως μεχρι τις 7 θα πρεπει να

ειμαι εδω στην δουλεια...............αυριο ομως θα το εκμεταλευτω λεω να παω στην πολη

βολτουλα κ ψωνια με τον μικρο μιας και ειναι πολυ καλυτερα ;)

Τονια βολταρετε ε??????????????ο καιρος ειναι ιδανικος ;)

Ερη τι ομορφη φωτο που εβαλες πραγματικα μας εφτιαξες την διαθεση :):):)

Κανεις διατροφη κορμαρα μου :?::?: Μπραβο για τα κιλα που εχασες...

Εγω αν δεν τα καταφερω με το νινι θα αρχισω εντατικα διαιτα γιατι εβαλα αρκετα κιλα

παρατησα πολυ τον εαυτο μου και δεν νιωθω καλα.....

Ασπακι που εισαι κοριτσι χαθηκαμε με την δουλεια που εχεις χασαμε και το πρωινο

κους κους που ειχαμε......

Φιλια πολλα

Ανθη μου απουσια.........σε πειραζω.........

Τι κανει το νινι :?: Τελικα ειναι κοριτσι τι ειπε ο γιατρος :?:

Ο Πανουλης καλα :?:

Βικουλινακι ναι προσπαθω για δευτερο άλλα με το αγχος που εχω δεν το βλεπω αν το θελω

τοσοοοοοοοοο πολυυυυυυυυυυυ :!::!::!:

Δεν ξερω αν σας το ειπα αλλα σημερα πηρα υφασματα να διαλεξω για να αλλαξω τον καναπε μου

δυστυχως προ Δημητρη τον πηρα ασπρο και τωρα εγινε μαυρος ολο με ριχταρια ειμαι και βαρεθηκα

να τα φτιαχνω ασε που δεν χαιρομαι τον καναπε και ετσι αποφασισα να αλλαξω την ταπετσαρια

του και να την κανω μαυρη και τα μαξιλαρια ασπρομαυρα μαλλον εχει πολυ ωραια σχεδια..........

και φυσικα βρηκα ατομο που θα μου τα κανει με 250ε και μου ειπε οτι μπορω να του τα

δινω και σε δοσεις.......πιστευω οτι ειναι παρα πολυ καλα........

Αυταααααααααααααα.................

Τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΟ ΠΥΡΓΟ!!!ΕΡΥ ΤΙ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ??ΜΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕΣ!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!

ΒΑΣΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ??ΑΝΘΗ ΕΜΑΘΕΣ ΤΟ ΦΥΛΟ??ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΦΕΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ..Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ..ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΡΗΘΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΛΟΓΩ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!!!ΑΑΑ!!!!ΕΧΘΕΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ..

ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ?ΠΑΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου?

Ασπα μου :x:x μακάρι να μπορούσα να σας έφτιαχνα την διάθεση συνέχεια!

Βικουλίνι και εσυ μπούκωμα, περαστικά κοριτσάκι μου, τώρα είπες κουνιες και μου ηρθαν στο μυαλό τα ζουζουνάκια σου, φαντάζομαι πόσο θα έχουν μεγαλώσει και ο μικρός φαντάζομαι!!! Φιλάκια πολλά κοπέλα μου μακάρι να αξιωθούμε να τα καναπούμε απο κοντά! :x:x

Βασούλα μου πολύ καλά ειναι τα λεφτά για τα καλύμματα και καλή φάση οι δόσεις, και εγώ εδώ με το παιδι δεν πήρα ανοιχτόχρωμο καναπέ γιατι έβλεπα ότι δεν θα έχει πολύ ζωή το άσπρο..

Τονάκι αχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω.. Γερμανία έχετε λόγο που θέλετε να πάτε? Αυτο με τους καθηγητές ότι θα τους απολύουν του χρόνου δεν το καταλάβα.. :roll: Τι εννοείς??

Εγώ ειμαι καλύτερα σημερα, Σαββατοκύριακο κιολας, εντάξει..

Αυριο κλείνω ένα χρονο εδώ παιδιά.. μακάρι να γίνουν τα χαρτιά μου να μπορέσω να έρθω στην Ελλάδα τουλάχιστον φέτος... μου έχουν λείψει οι δικοί μου, οι φίλοι μου.. :(:(

Φιλάκια πολλά κορίτσια, καλό ΣΚ!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΕΡΥ ΜΟΥ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!!ΧΙΧΙ!!ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΗ ΛΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΘ..ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΗΜΕΡΑ

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ έχω ένα στομάχι χάλια γιατί έφαγα βραδιάτικο σπανακόπιτα και ΠΑΝΤΑ με πειράζει αυτό το φαγητό όταν το τρώω βράδυ :evil::evil: Τέλος πάντων. Κατά τα άλλα είχα σήμερα ενημέρωση γονέων και τα έφτυσα και μάλιστα μια μάνα μου έκανε τα νεύρα σμπαράλια..Εύχομαι να μη γίνω ποτέ σαν αυτή..Εντωμεταξύ δεν ήρθε μόνη της..Ήρθε όλη η οικογένεια. Ήμουν έτοιμη να καταρρεύσω είχα και τους τρελούς..Τέλος πάντων. Τελευταία ενημέρωση για φέτος.

Βασούλα μου περαστικά στο Δημητράκη σου..Ρε γαμώτο αυτό είναι το κακό με τους σταθμούς..Ενώ τα παιδάκια περνούν τέλεια και κάνουν πολλά δημιουργικά πράγματα, όλο άρρωστα είναι....Υπομονή. Του χρόνου θα είναι καλύτερα τα πράγματα σίγουρα. Όσο για τα τεστ πάρε ένα clear blue και κάντο τη μέρα που περιμένεις περίοδο το πρωί. Είναι πολύ έγκυρο. Αν πάλι δε θες να χαλάσεις λεφτά που δεν υπάρχει και λόγος εδώ που τα λέμε περίμενε την καθυστέρηση και κάνε κάποιο από αυτά που έχεις ήδη.

Βικουλίνι σ' ευχαριστώ πολύ! Εσύ πώς τα περνάς;;Είσαι καλύτερα ψυχολογικά;;

Βάσω πολύ καλή τιμή βρήκες! Μπράβο! Με το γιατρό όλα καλά! Κοριτσάκι είναι μου είπε. Του λέω λοιπόν: Σίγουρα;;; Μη μου τα αλλάξετε μετά γιατί θα το πω στον κόσμο...Και μου λέει: "Ε, σίγουρα, άντε 90%"...Τι να πω;;;Πιστεύω ότι δε θα αλλάξει κάτι. Και στο υπερηχογράφημα πάντως σε μια φωτό είναι με τα πόδια ανοιχτά :shock::shock::shock: αν και έβαζε που και που τα χεράκια μπροστά στο πιπί :lol::lol::lol::lol: Η θέση λοιπόν βοηθούσε πολύ να δει τι είναι. Κι εγώ που το βλέπω δηλαδή τίποτα δεν πετάγεται ανάμεσα στα ποδαράκια...

Τόνια μου σκέφτεστε να φύγετε;;; Το συζητάτε σοβαρά;;; Είναι δράμα η κατάσταση ρε γαμώτο αλλά γιατί δεν κάνετε λίγη υπομονή να δείτε πώς θα πάνε τα πράγματα και με τη δική σου δουλίτσα;;Ό,τι και να αποφασίσετε πάντως εύχομαι το καλύτερο για σένα και για την οικογένειά σου!

Για το φύλο του μωρού έκανα ολόκληρη ανάλυση στη Βάσω :lol::lol::lol::lol:

Εράκι είσαι ένα χρόνο Καναδά;;;;; :shock::shock::shock::shock: Απίστευτο μου φαίνεται..Σαν χθες θυμάμαι που μόλις είχες πάει...Λογικό είναι να σου λείπουν οι δικοί σου άνθρωποι! Εύχομαι να μπορέσεις να έρθεις το συντομότερο!!!! Τι κάνει ο κούκλος σου;;;;

Ασπάκι είστε όλοι καλά;;; Τι κανονίσατε για ΣΚ;;;;;

Αύτά κορίτσια μου! Φιλάκια πολλά σε όλες! Και καλό μήνααααααααααααα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙς ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΩς Ο ΝΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!!! :? ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΟΡΗ!!!ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ ΠΛΕΟΝ!!!ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ!!!ΕΙΔΩΜΕΝ!!!ΒΑΣΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΝΑΚΙ?/ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

ΕΡΥ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΝΕΤΕ ΣΤΟ ΤΟΡΟΝΤΟ??ΠΕΡΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!

τι μου κάνετε κοριτσάκια??? Ωραίος που ήταν ο καιρός το Σαβ/κο εεε??? Πραγματικά ανοιξιάτικος…..

Που λέτε λοιπόν ύστερα από 6χρόνια γάμου, πρώτη φορά την Παρασκευούλα βγήκα με μια φίλη μου βράδυ!!!! Πήγαμε θέατρο και ποτό. Το καλό ήταν ότι το συγκεκριμένο θέατρο είχε ένα ωραίο μπαράκι στην αρχή της εισόδου, που θύμισε μπαράκι από νησί…τόσο χύμα κατάσταση. Έτσι απολαύσαμε και τα ποτάκια μας μια και φτάσαμε πολύ νωρίς στο θέατρο…έπαιζε και ωραία μουσική…..ζάχαρη την περάσαμε. :D:D:D

Θα μου πείτε σιγά το φοβερό που έκανα, αλλά πέρασα τόσο όμορφα, ξέσκασα, και ένιωσα πραγματικά μεγάλη ελευθερία που βγήκα μόνη μου βραδάκι…η νύχτα είναι αλλιώς βλέπεται!!!

Η έκπληξη της βραδιάς βέβαια ήταν όταν γύρισα σπίτι, όλα στην εντέλεια, η κουζίνα μαζεμένη και πλυμένα όλα και τα παιδιά κοιμόταν!!!! Τελικά όταν λείπω όλα λειτουργούν ρολόι, πρέπει να το εφαρμόσω από δω και στο εξής!!!

Ρε κορίτσι για ξενιτιές διαβάζω και ψυχοπλακώνομαι. Όσο άσχημα κι αν είναι εδώ τα πράγματα, δεν μπορώ χωρίς την Ελλαδίτσα μας.

Δεν ξέρω αν θα έφτανε ο κόμπος στο χτένι τι θα έκανα, αλλά νομίζω θα την πάλευα την κατάσταση εδώ. …… λέω εγώ τώρα. …(?)

Ανθή μου θα αποκτήσεις κοριτσάκι εεε??? Τι καλά, το έκανες κι εσύ το ζευγαράκι σου!!! Με το καλό……

Βικουλίνι περαστικά σας, φέτος όλο περαστικά ακούω και λέω. Όλος ο κόσμος χάλια, μικροί και μεγάλοι!!! Μπαίνε πιο συχνά βρε κορίτσι να τα λέμε και να μαθαίνουμε νέα σου.

Έρη, που είσαι βρε ξενιτεμένο μου κορίτσι, πότε πέρασε ένας χρόνος!!!

Βασούλα , τι κάνεις κοριτσάκι μου!!! Αλλαγές βλέπω θα κάνεις στο σαλόνι σου εεε??? Θα αλλάξει όλος ο χώρος, με μια μικρή αλλαγή αλλάζει και η διάθεση βρε παιδί μου. Και πολύ καλή τιμή βρήκες.

Τόνια έχεις κάποια σχέση με Γερμανία, θέλω να πω σπούδαζες εκεί, έχετε συγγενείς και σκέπτεστε να φύγετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πέρασε άλλη μια βαρετή Κυριακή...Σπίτι, διόρθωση και σίδερο. Ευτυχώς η μαμά μου πήγε τον Πάνο στο λούνα παρκ για να μην κλειστεί μέσα και αυτό με τόσο όμορφη μέρα...

Ασπάκι πρόσφατα βγήκα κι εγώ με τις 2 κολλητές μου το βράδυ και πέρασα σούπερ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το ιδανικότερο όλων ήταν που γύροσες και ήταν όλα στην εντέλεια!! Είναι ωραίο όταν βλέπεις ότι η οικογένειά σου σε σκέφτεται! Ποιο έργο είδατε;;;

Τόνια μου γιατί χάνεις τις ελπίδες σου βρε κοριτσάκι μου;;; Εν ανάγκη ελάτε Αθήνα πρώτα. Σίγουρα θα βρεις δουλίτσα σε κάποιο φροντιστήριο και παράλληλα θα κάνεις και ιδιαίτερα και ο Νίκος δε θα χρειαστεί να αφήσει τη δουλειά του..Εκεί στον Πύργο έψαξες σε φροντιστήρια;;; Επίσης, υπάρχουν και τα ιδιωτικά σχολεία αν δε θες το απογευματινό ωράριο..Γιατί απογοητεύτηκες τόσο;;;;

Οι άλλες πού χαθήκατε;;;; Άντε, μαζευτείτε!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπάκι πρόσφατα βγήκα κι εγώ με τις 2 κολλητές μου το βράδυ και πέρασα σούπερ! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το ιδανικότερο όλων ήταν που γύροσες και ήταν όλα στην εντέλεια!! Είναι ωραίο όταν βλέπεις ότι η οικογένειά σου σε σκέφτεται! Ποιο έργο είδατε;;;

Ξέρεις εγώ δεν το έχω ξανακάνει και με ενθουσίασε τόσο πολύ το γεγονός αυτό!!!

Συνήθως πάμε πάντα μαζί αν πρόκειται για βραδινή έξοδο.

Μόνη πάω μόνο με το παιδιά μερικές φορές είτε θέατρο, είτε σινεμά, είτε παιδότοπο και αυτό γιατί έχω κανονίσει και με άλλες μαμάδες.

Θα μου πεις βέβαια και η έξοδος της Παρασκευούλας με μαμάδες ήταν….αλλά χωρίς παιδιά :mrgreen::mrgreen: , τα ίδια σαν να λέμε!!!! :lol::lol::lol:

Είδαμε το υψηλή μαγειρική των σχέσεων, όπου ένα ζευγάρι βγαίνει για να γιορτάσει την επέτειό τους και αρχίζει ο καυγάς…..και εκεί αρχίζει το δικό μας γέλιο διότι όλες οι ατάκες που έλεγαν ήταν λες και άκουγα εμένα και τον άντρα μου να μαλώνουμε……όπως και η φίλη μου με τον δικό της!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

ανθη μου βασικα εχω ψαχτει παντου...στην αθηνα δεν υπαρχει περιπτψη να επιστρεψουμε με τοση εγκληματικοτητα...θα εχω τετοιο αγχος για τον νικο κ δεν αντεχω..η δουλεια σε φροντηστηριο δεν εχει λεφτα..οι ξενογλωσσοι δεν εχοθν αρκετες ωρες...του νικου του κοβουν πολυ τον μισθο κ δεν εχει νοημα!!!

με την γερμανια δεν εχω καποια σχεση απλα εχω παει χιλιαδες φορες σε φιλες μου και βασικα ειναι η αγαπημενγ μου χωρα..πριν γνωρισω τον νικο με ειχαν δεχτει για μεταπτυχιακο εκει κ τα παρατησα ολα για τον μεγαλο ερωτα!!!αυτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ,ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ??

ΕΜΕΙΣ ΠΡΑΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΧΩ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΡΩΣΤΑ ΜΕ ΒΡΟΧΙΤΙΔΑ!ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΜΑΜΑΜΟΥ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 3ΜΕΡΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ,ΜΑΣΚΕΣ ΜΕ ΣΠΡΕΙ Κ ΠΥΡΕΤΟ!!!

ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΣΤΙΣ 16 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!!!ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΥΓΕΙΑ!!!ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΜΟΥ ΛΟΓΟ ΟΖΟΥ!ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ,ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΗ Κ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ!!!!

ΑΝΘΗ ΤΙ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Ε???ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ,ΤΑ ΝΑΖΑΚΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ,Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ????ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΑΚΛΑ ΤΟΥ!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΝΑΠΕ Ε??ΕΓΩ ΕΧΩ ΥΦΑΣΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ,ΕΧΩ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ,ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΡΙΞΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΣΤΟ ΧΑΛΙ,ΔΕΝ ΜΕΝΕ ΚΑΘΑΡΟ ΤΙΠΟΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!

ΕΡΗ ΕΡΧΕΣΑΙ ΕΛΛΑΔΑ???ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ,ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙΣ??

ΤΟΝΙΑ ΕΣΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ???Κ ΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥΜ ΘΕΛΕΙ,ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ Κ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ Κ ΕΧΕΙ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ??ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ??

ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπάκι τι καλά που βγήκες με φίλη σου :D , πεθαίνω να βγαίνω με τις φίλες μου, ειναι το καλύτερο μου.. αλλά τώρα πιά... :(

Ανθη μου τι καλά βρε είδες είναι σίγουρο οτι θα έχεις κοριτσάκι πάλι αλάνθαστο βγήκε το ένστικτό σου!! :!::lol::x

Τονάκι μου ότι και να επιλέξετε ευχομαι να είστε ευτυχισμένοι, να ξέρεις ότι θα σου λείπει η Ελλάδα αλλά όπως και να έχει το να ζεις σε μια ανεπτυγμένη χώρα είναι μεγάλο προσόν. ακομη περισσότερο για τα παιδιά, όχι για εμάς.. :roll:

Σταμούλα μου, περαστικά βρε συ στα παιδιά και εσυ να πας να την κάνεις την εγχείρηση να ξεμπερδεύεις.. Αχ Σταμούλα δεν ξέρω πότε θα έρθω.. :( πάντως όταν ειναι θα κανονίσουμε συνάντηση σίγουρα! :D

και ελπίζω αυτη τη φορά να έρθει και η Άσπα που μας ντρέπεται! Να έρθεις κοριτσάκι θέλω πολύ να σε γνωρίσω! :x

εμεις είμαστε καλά, χθες πηγαμε Λουναπαρκ, μπήκα παντού με τον Κώστα και σαν πρωτάρα χάζευα το υπέροχο γέλιο του γιού μου και δεν το χόρτενα! Σημερα έχει κρύο εδώ αλλά μέσα στο σπίτι είμαστε μια χαρά..

Φιλάκια πολλά, καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!::!::!:

Δεν σχολιαζω κατι λιγα μονο..........ειμαι κομματια βγηκα με αντρουλη μου και

το πηγα σερι στην δουλεια αλλα περασα τελειαααααααααααααααα :!::!::!::!::!:

Ανθη τελικα κοριτσακι ε :?:

Τι ωραια χαιρομαι παρα πολυ ενα και ενα οτι καλυτερο θα γεμισεις ροζ τωρα :D:D

Ασπακι βγηκαμε :?:

Καλε αφου βρηκες και το σπιτι στην τριχα να το κανεις πιο συχνα :lol::lol:

Τονια τι γινεται σκεφτεσαι να φυγεις για τα ξενα ε :?:

Αχ ετσι οπως τα πανε τα πραγματα εδω δυστυχως μας βλεπω ολους να την κανουμε..................

Ερη μακαρι να γινουν τα χαρτια σου και να ερθεις να δεις τους δικους θα ηταν οτι καλυτερο

πιστευω ;)

Εγω κοριτσια εχω συμπτωματα περιοδου τι να πω δεν νομιζω να μας εκατσε το μπεμπακι

το παιρνω χαλαρα θα ασχοληθω με αλλα πραγματα να ξεχαστω και το αφηνω τελειως στο φλου

γιατι θα χασω το μυαλο μου τελειως...............

Τα φιλια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ??ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΙΟΛΑΣ..Ο ΝΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΣΤΑΜΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΤΟΥΣ...ΥΠΟΜΟΝΗ...ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΦΑΝΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΙΟΥΝΙΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ 3ο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες!τι κανετε;

σταμουλα μου περαστικα σου ευχομε να πανε ολα καλα κοριτσαρα!κρατα γερα και μη πεφτεις θα περασει ο καιρος στο λεω γιατι εχω περασει παααρα πολυ δυσκολα υπομονη κανε...

ανθη μου τη καλα που εχεις κοριτσακι μια χαρα ζευγαρακι με το καλο και παλι!!

ασπακι βολτιτσες ε;μια χαρα χρειαζετε και εγω το προσπαθω μια φορα το μηνα καφε με μια φιλη για 2 ωριτσες...αλλα επειδη πρεπει να βαζω τα δυνατα μου για να επανελθω ψυχολογικα επειδη ο αντρας μου βαριετε να βγενει πηρα τα παιδια μου και πηγα για ποτο ως της 10 σε καφετερια ωραιος ε;χαχαχαχ

ερη μου ενας χρονος ε;;ευχομε να καταφερεις να ερθεις συντομα και να ξανασυναντηθουμε!

τονια γερμανια ε;μεγαλη αποφαση αλλα αν ειναι για μια καλητερη ζωη και εγω θα εφευγα...δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες...

βασουλα ευχομε πολυ πολυ γρηγορα να εχεις σπορακι στη κοιλιτσα σου!!!χαλαρωσε ξεχασε το και θα ερθει αυτο...

εγω κοριτσαρες το παλευω κανω την αγωγη μου τελευτεα νιωθω πολυ καλυτερα και κανω υπομονη ερχετε και το καλοκαιρακι μεγαλωνει κ ο ιακωβος...υπαρχουν μερες που ειμαι σουπερ τα βλεπω ολα οπως ειναι αλλες μερες πεφτω αλλα ετσι ειναι η ζωη...μακαρι να μη ξαναγινω οπως ημουν και να ειμαι καλα γιατι πραγματικα περασα πολυ πολυ δυσκολα χωρις καμια ψυχολογικη υποστηριξη απο κανεναν και λυπαμε για το χαμενο χρονο που εχασα με τα παιδακια μου...αυτα!!

σας φιλωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις φιλενάδες μου!!!

Βικουλίνι χαίρομαι πολύ που μαθαίνω ωραία νέα από σένα!!! Όπως λες υπομονή και όλα θα γίνουν. Έτσι λοιπόν να μπαίνεις συχνότερα να μας γράφεις τα νεότερα σου.

Άλλωστε εδώ είμαστε για να δίνει η μια θάρρος και κουράγιο στην άλλη. Μεγάλο πράγμα να έχεις τόσο κόσμο να μιλήσεις ανοιχτά για το οτιδήποτε θέλεις. Κόσμο που να ξέρεις πως δεν μπορεί να σε εκμεταλλευτεί….τεσπα, άρχισα πάλι τα δικά μου.:roll:

Βρε Τόνια μου, συγνώμη κιόλας για το θάρρος, αλλά πως παίρνεται την απόφαση για τρίτο παιδάκι ενώ τα πράγματα με τις δουλειές σας είναι τόσο ρευστά???

Έρη κανόνισε εσύ συνάντηση και θα έρθω οπωσδήποτε. ……α ρε κοριτσάκι σε έφαγε η ξενιτιά. Αλήθεια σκέφτεστε να γυρίσετε κάποτε, ή θα μείνετε για πάντα εκεί???

Βασούλα, ξεκόλλα και όλα θα γίνουν………………….σεξ και πάλι σεξ, χωρίς δεύτερη σκέψη!!!;)

Στάμυ όλα καλά εύχομαι με την επέμβαση, να μπαίνεις συχνότερα να μαθαίνουμε νέα σου!

Ανθή που είσαι, τι κάνεις???? Το μπεμπέ….?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπάκι τι καλά που βγήκες με φίλη σου :D , πεθαίνω να βγαίνω με τις φίλες μου, ειναι το καλύτερο μου.. αλλά τώρα πιά... :(

Εκεί από φίλους πως είστε???

Αν θυμάμαι καλά είχες πει ότι είχατε φίλους εκεί.

Έχεις γνωρίσει καμία μαμά να κάνετε παρέα με τα παιδάκια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ ειμαι!

Ασπάκι μου θα θέλαμε να γυρίσουμε σε κάποια φάση αλλά έτσι όπως πάνε τα πράγματα αυτο το ενδεχόμενο όλο και απομακρύνεται.. Ε σκεφτόμαστε και τον μικρό που ειναι πιο καλά εδώ γι αυτόν σχετικά με τα σχολεία, την ποιότητα ζωής.. θα δουμε.. :roll:

Φίλους με παιδι σαν και εμας εχουμε ενα φιλικό ζευγάρι που έχει εναν γιο στην ηλικία του Κώστα και βρισκόμαστε συχνά για τα παιδιά..

Εκτός απο αυτο εγώ γράφτηκα σε ενα club με τρελαμένους με το φαγητό και συναντιόμαστε σε σπίτια, μαγειρεύουμε, τρώμε πίνουμε και τέτοια.. Επειδή ειναι κόσμος απο διάφορες Εθνικότητες κάθε φορά οι συγκεντρώσεις μας έχουν ένα θέμα, είτε κάποια διεθνή κουζίνα (την οποία οργανώνει ο άνθρωπος που έχει την εκάστοτε Εθνικότητα) είτε κάποιο άλλο θέμα (Χριστουγεννα, Πασχα, Οσπρια, Μακαρόνια και τέτοια..)

Σε αυτα τα παρτυ πάω μονη μου και στο τέλος έρχεται και ο άντρας μου με τον Κώστα να με πάρουν και κάθονται λίγο και αυτοί.. προλαβαίνουν το γλυκό :lol:

Τωρα έχω τέτοια συνάντηση στις 24 Μαρτίου και θέμα ειναι ο slow cooker που δεν έχω αλλά ξέρω πως λειτουργεί.. θα διαλέξω να φτιάξω και να πάω κάποια συνταγή που να γίνεται στον slow cooker..

Σας έπρηξα!!!

Τονάκι με το καλό κορίτσι μου και ότι θέλετε να κάνετε.

Βασούλα μην αγχώνεσαι χαλάρωσε και η εγκυμοσύνη τα συμπτώματα της περιόδου έχει στην αρχή, αλλά και να μην είσαι μην τρελαίνεσαι, χαλάρωσε και θα έρθει!

Βικουλίνι μου τι έπαθες κοριτσάκι μου, πολύ στεναχωρήθηκα που διάβασα ότι περασες τόσο δυσκολα, μην πέφτεις, όλα καλά θα πάνε, χαμογέλα η ζωή ειναι πολύ μικρή! Η αδερφή σου τι κάνει?

Φιλάκια κοριτσάκια μου!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...