Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • εγώ είχα γράψει ότι η d-μανόζη λέγεται ότι μπορεί να εμποδίσει την εμφύτευση άλλά εφόσον βρίσκεσαι στο παράθυρο της εμφύτευσης. Εάν είσαι στην 16η μέρα του κύκλου έχεις ακόμα, κι επιπλέον το σώμα αποβάλλει αυτή την ουσία σε 4 ώρες, άρα είσαι κομπλέ. Σε κάθε περίπτωση όμως, συμβουλεύσου και το γυναικολόγο/φαρμακοποιό σου, γιατί εγώ γιατρός δεν είμαι προφανώς, απλά αυτή την πληροφορία έχω. Εμένα η γυναικολόγος μου έδωσε συμπλήρωμα d-μανόζη με την οδηγία να το παίρνω προληπτικά μετά την επαφή κατα τις γόνιμες μέρες για να προφυλακτώ από τυχόν ουραλοιμώξεις. 
    • σε άλλα νέα κορίτσια η γυναικολόγος μου ακύρωσε το ραντεβού για α΄υριο 💔 της έτυχαν γέννες εκτάκτως, και ακύρωσε όλα τα ραντεβού της για αύριο 🥲 Το θέμα είναι ότι μετά η ίδια δεν έχει ραντεβο΄υ μέχρι τις 2/07 που εγώ ούτως ή άλλως έχω την αυχενική στη 1/07.... δε ξέρω, κάπως στεναχωρέθηκα γιατί περίμενα πώς και πώς να πάω αύριο για την ηρεμία της ψυχής καταλαβαίνετε, αλλά απ την άλλη δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να πάω και σ αυτήν μετά την αυχενική. Πφφφφ  Στην αρχή είπα μήπως και πάω σε κάποιον άλλο έτσι για να πάρω την επιβεβαιώση, αλλά το πιο κοντινό ραντεβού είναι 25/06 που πάλι είναι πολύ κοντά στην αυχενική. Ο σύζυγος λέει να έχουμε εμπιστοσύνη και πίστη και η 1η Ιουλίου δεν είναι μακριά ούτως ή άλλως 😫 Να σκάσω μύτη στα επείγοντα;;;!! 🤪
    • Τί καλά @Raf123  Μεγαλώνουνε σιγά σιγά τα μικράκια
    • Στην Πορτογαλία μένω! είναι πολύ κοντά στον ελληνικό τρόπο ζωής, αν και πιστεύω ότι οι Ισπανοί τελικά είναι ακόμα πιο κοντά σε εμάς, ειδικά στους τρόπους διασκέδασης και μαγαζιών. Κέρκυρα ε; έχω πάει με γονείς όταν ήμουν 11 και δε θυμάμαι πολλά, αλλά πολύ καλή επιλογή! έχει πολύ ενδιαφέρον σαν νησί και αρκετά γραφικά τοπία 😍
    • @Elli13 συμφωνώ απόλυτα με την Θέτις! Όλα θα μας πάνε καλά γλυκιά μου!! Όλα θα μας πάνε καλά!! ❤️❤️❤️😘😘😘😘 Τι ώρα έχεις την αυχενική;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...