Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοιλουμπιτσες!!!

Τι κανετε?Με το καλο maraki και agathap τα μωρακια σας τη δευτερα!!!Και εγω Σοφακι εχω μια αλλαγη στη διαθεση μου απο την Δευτερα...ισως επειδη πλησιαζει η ωρα,το αγχος κτλ,εχω και τη δευτερα γιατρο που θα εχω μπει στη 38η και αγχωνομαι να δω τι θα μου πει...εσυ ποτε εχεις ξανα?Για να δουμε θα τον παρουμε το μηνα η' οχι?!?Παντως εγω εχω καποια ελαφρα πονακια χαμηλα,αλλα παιρνω και το yutopar,το οποιο μαλλον θα σταματησω απο βδομαδα!

Φιλακιααα σε ολες! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

KALHMERA KORITSIA!!!!! VLEPW APO NWRIS SHMERA OLES STO PODI.

EUXARISTW KORITSIA OLES !!!!!!!

EIMAI TOSO EN8OUSIASMENH POU METRAW WRES APO TWRA!!!!!

XTES OLO TO VRADI DE KOIMH8HKA, EIXA ENAN TROMERO PONO SE OLOKLHRH THN KOILIA APO PANW MWXRI KATW SUSPASEIS POU ERXONTOUSAN KAI EFEVGAN, KAI MIA KAOURA POU MOU EIXE 3INISEI OLO TO LAIMO, OPWS KAI KA8E VRADU LEW NA KATEVW STHN KOUZINA NA FAW TO 3INOMHLO MOU GIA NA PERASEI H KAOURA KAI NA PAW GIA TSITSA GIA NA 3EPRISTEI H KOILIA MOU, MA ELA POU O PONOS DE STAMATOUSE? PONOUSA TOSO ENTONA POU ENIW8A OTI MOU KOVETE H ANASA, ARXISA NA VGAZW KAI ENAN KRUO IDRWTA TA EPE3A, LES NA GENNHSW PRIN THN PROGRAMATISMENH KAISARIKH THS DEYTERAS? SKEFTHKA, ANEVIKA PANW 3APLWSA KAI ARXISA NA METRAW TIS SUSPASEIS. NAI MEN ENIW8A SUNEXEIA THN KOILIA MOU NA EINAI PETRA ALLA O PONOS PHGENOERXOTAN TOSO ENTONA KAI ME PONOUSE.EPI MIA WRA PERIPOU METRAGA STHN ARXH HTAN STA8ERES ERXOTAN EFEVGE O PONOS SE DIASTHMA LIGOTERO APO 10 LEPTA, HMOUN ETOIMH NA 3ESHKWSW TON KALO MOU GIA NA PAME STON GIATRO, MA ELA POU STAMATHSE O PONOS 3AFNIKA !!!!!

TELIKA KATAFERA NA KOIMH8W GURO STHS 5 TA 3HMERWMATA, DE 3ERW NA TIS 8EWRHSW SUSPASEIS PROPARASKEYASTIKES TWRA AYTES H HMOUN ETOIMH NA GENNHSW KAI ALLA3E GNWMH O MIKROS MOU THN TELEYTAIA STIGMH ?????? :mrgreen:

LETE NA GENNHSW PRIN THN DEYTERA???? PANTOS PREPEI NA EIMAI PROETOIMASMENH KAI GIA EKTAKTO XEIROURGEIO MOU FAINETE META APO AUTHN THN NUXTA...

SHMERA PALI 3UPNISA KALUTERA, SE KAMIA WRA EXW NA PAW NA 3ANA DWSW AIMA, 8A TA POUME TO APOGEYMA KORITSIA.

FILAKIA SE OLES !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μη πεφτετε.. λιγο εμεινε και θα εχουμε αγκαλια τα μωρακια μας!! Οκ ειναι φυσικο να ανησυχουμε αλλα νομιζω με μια ματια στα φατσουλινια του ποστ επανερχεται η θετικη σκεψη!!

Μαρακι υπομονη, αυτες οι συσπασεις ειναι φυσιολογικες και μπορει να κρατησουν μερες... Κανε αναπνοουλες και γενικα να αλλαζεις θεση (μην μενεις ξαπλωμενη ωρα δεν βοηθαει), κανε ζεστα μπανακια και χαλαρωσε οσο μπορεις! Ο μικρουλης ερχεται....

Ηθελα να σας πω οτι κοιταζω για ring sling αυτες τις μερες γιατι ακομα δεν εχω καταληξει...βρηκα σε ebay και etsy αρκετα σε τιμες καλυτερες απο το 'αστερακι'... δειτε κι εσεις αν ενδιαφερεται καποια!

http://www.ebay.com/sch/Baby-Gear-/1002 ... r=1&_pgn=1

http://www.etsy.com/search/handmade?sea ... panel=true

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ιωαννίτα να χαίρεσαι τη μπεμπούλα σου!!! Τι καλά, γεμίσαμε μωράκια!!

Το δικό μου βέβαια δεν το βλέπω και πολύ ορεξάτο να εγκαταλείψει τη φωλίτσα του... Σήμερα μπήκα στην 40στή εβδομάδα και ο κύριος είναι όρθιος και ψηλά, οπότε... Εμένα η γιατρός μου μου είπε πως αν και πάμε κατά πάσα πιθανότητα για καισαρική, μπορούμε να περιμένουμε μέχρι να σπάσουν τα νερά ή να με πιάσουν οι πόνοι, δεν υπάρχει λέει πρόβλημα και δεν χρειάζεται να επισπεύσουμε τη διαδικασία. Θα δούμε βέβαια πως θα είναι τα πράγματα την Τετάρτη που θα με ξαναδεί, αλλά μου είπε πως θα μου δώσει άλλη μία βδομάδα περιθώριο, να πάρω δηλαδή και την 41η.

Σήμερα μας χιόνισε και στη Θεσσαλονίκη. Έριχνε ένα τέλειο χιονάκι όλο το πρωί, το έστρωσε λιγάκι, πάνω σε αυτοκίνητα, σκεπές κτλ αλλά μόλις σταμάτησε να χιονίζει έλιωσε και το στρωμένο... Από το τίποτα καλό ήταν κι αυτό.

Σήμερα του Αγίου Χαραλάμπους, έχετε κανέναν εορτάζοντα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ..... ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΩΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΕΜΕΙΝΕ ....

ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΗΣΥΧΑ ... ΠΕΥΤΕΙ ΞΕΝΥΧΤΙ ΓΙΑ ΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕΕΕΕΕΕ ;) ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΠΕΙΝΑΛΑΚΟΣ Μ ΑΝΑ 2 ΜΕ 3 ΩΡΕΣ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax maraki m upomovn auta pisteuw 8a ta exeis twra alla eftase n wra opote mn masas 2 meroules emeinan!!!!

kikitsa kalo giatrouln snmera periminoume neaaaaa

sofaki kane tn voltoula s ante znleuw gt egw molis kanw liga vnmata eimai gia lipo8umia t mono p d antexw...

elinoulini plnsiazeis k esu mnv exeis agxos vre ola mia xaroula kai suntoma 8a exoume agkalitses!!!!!

korina m mia xara asto vre oso 8elei na meinei egw eimai autns tns apopsns afou ola kala perimene mexri na spasoun ta nera kai p 3ereis mporei tote na gurisei kiolas!!!!

evitakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii se krataei 3upnia o mpempinos????eee etsi einai oi antres mas talaipwroun ap'tnv kounia tous xaxaxaxaxaxaxaxaxa mia xaroula polla polla filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες τι κάνετε? πεσμένες βλέπω ε? και εγώ λίγο.... :( πάλι χάλια κοιμήθηκα..... :(

Ευάκι καλως ήρθες στο club των παλινδρομήσεων...... υπομονή και κουράγιο σε όλες μας.......

Εγώ το απόγευμα έχω γιατρό και το σκέφτομαι αυτό το κέντρο που θα κατέβουμε που έχει και πορείες θα γίνεται χαμός..... μας έχουν ρίξει και ψυχολογικά με όλα αυτά που γίνονται,απελπισία βρε κορίτσια, εγώ πλέον δεν βλέπω ειδήσεις δεν μπορώ άλλο να τους ακούω..... :twisted: είμαι πολύ αγανακτησμένη, νευριασμένη και απογοητευμένη..... :twisted:

Το μόνο που μας δίνει πλέον χαρά είναι τα ζουζουνάκια μας!!!! :x:x:-*

agathap με το καλό και εσύ την Δευτέρα να πάρεις αγκαλίτσα το μπεμπάκι σου!!!!

Άντε δυο δυο αρχίσαμε να γεννάμε :lol::lol:

Επ Σοφάκι όλο βολτίτσες βλέπω πάμε, δεν είπαμε τέρμα το περπάτημα να πάρει κανά γραμμάριο ο μικρούλης μας? ;) όλες λίγο άγχος αρχίζουμε να το έχουμε....

Φροσάκι όντως έχει καλές τιμές....εγώ προβληματίζομαι στο χρώμα (το ψώνιο) σκέφτομαι σε τι να το πάρω να ταιριάζει και με τα ρούχα μου :lol::lol::lol: ψωνάρα ε?

Μαράκι ετοιμάζεται ο μικρούλης να σκάσει μύτη σιγά σιγά, εσύ να είσαι έτοιμοι..... μπορεί να εμφανιστεί και πιο νωρίς ;)

Αχ Κορινάκι ήρθε η μεγάλη στιγμή ε? άντε να δούμε πότε θα εμφανιστεί το δικό σου μπεμπάκι!!!!

Εβιτάκι πολλά φιλάκια!!!!!!!!

Ξέχασα καμία? :oops:

Εγώ έφαγα τα μακαρόνια μου και σε λίγο θα αρχίσω να ετοιμάζομαι για τον γιατρό, θα μπω το βραδάκι να σας πω .......

Φιλάκια τα λέμε αργότερα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!

ιωαννιτα να χαιρεσαι το μωρουλινακι σου!!!!

μαρακι δεν ποναει η καισαρικη! οντως τα σωληνακια ενοχλουν πιο πολυ γιατι δυσκολευεσαι στην κινηση!εμενα μου τα αφησε για 24 ωρες! εγω εχω στην τομη λιγο τραβηγμα ακομα οταν σηκωνομαι! δεν ποναει αλλα με τσιμπαει!

εχθες πηγα και μου εβγαλε ο γιατρος το ραμμα και πραγματικα δεν φαινεται τιποτα! μου εκανε κατευθειαν πλαστικη και ειναι οπως πριν! αλλα εχει κρεμασει τοσο πολυ η κοιλια μου κοριτσια! δεν φανταζεστε! ενα πετσι που κρεμεται! απο κιλα εχω να χασω αλλα 8 κιλα! ειχα παρει 18 και εχουν φυγει τα 10 μεχρι τωρα! ενω λενε οτι οταν θηλαζεις σου ανοιγει η ορεξη εμενα παλι εχει κλεισει! διψαω παρα πολυ αλλα απο πεινα τιποτα!

αντε κοριτσακια λιγο εμεινε και για εσας να σταματησετε να ξενυχτατε απο παλινδρομησεις κ καουρες κ να αρχισουν τα ωραια ξενυχτια!!! :D:D:D

τωρα που σας γραφω θηλαζουμε ταυτοχρονα!!! :D:D με εχει σωσει το μαξιλαρι θηλασμου!!!!!!! αν δεν το ειχα θα ειχα σιγουρα θεμα με τα χαρια μου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariapapa24 να σου ζησει κοριτσαρα μου... μην αγχωνεσε για τα κιλακια βρε φευγουν.... εγω βλεπω καθε μερα να πευτω... α καλα κ γω οταν γεννησα ενα σοκ το επαθα κοριτσια με τη κοιλιτσα... εκει που ηταν στρογγυλη κ σφιχτη ξαφνικα εγινε ενα δερμα χαλαρο απαισιοοοοοοοοοο μην μασησετε ... εχουν περασει 16 μερες κ γω ειμαι σχεδον οπως πριν η κοιλιτσα εχει μαζεψει σχεδον τελειως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας νεες μανουλες, τι καλα που μπαινετε και μας λετε τα νεα σας!! :):) Πολλα φιλια στους μπεμπηδες, σας ξενυχτανε αλλα χαλαλι! Σοκ η κοιλια μετα τη γεννα ε? Το φανταζομαι αλλα οπως λεει η Εβιτα σιγα σιγα στρωνει... μεχρι να σαραντισει η καθεμια θα ειμαστε παλι κορμαρες!! Καλους θηλασμους να εχετε...

Κικη μου κι εγω ψωναρα εννοειται!Φυσικα και δεν μπορω να καταληξω σε σχεδιο και χρωμα.. Μου αρεσουν τα παρδαλα αλλα μετα σκεφτομαι τα ρουχα μου κλπ και το γυρναω σε πιο μονοχρωμα και παλι απο την αρχη!! Εν τω μεταξυ πεταγεται και ο καλος μου και λεει να μη παρω κανενα πολυ γυναικειο για να το φοραει κι αυτος! :? Αντε να καταληξουμε σε μαρσιπο, απο βδομαδα και αν το βλεπω.... :P Καλο γιατρο, μην ανησυχεις το κεντρο ησυχασε πια! Εμεις δεν ησυχαζουμε κι εγω εβλεπα σημερα ειδησεις μαυρισε η ψυχη μου... Δεν ξερω ειναι πολυ χαλια τα πραγματα, ευτυχως τα μωρακια μας θυμιζουν το πραγματικο νοημα της ζωης...

Κορινακι καλυτερα ετσι να περιμενεις.. οταν θελησει ο κυριος θα σε ειδοποιησει για την εξοδο του!!

Εγω ξεπατωθηκα :P λιγακι στο σιδερωμα, αλλα με επιασε οιστρος με τα ρουχαλακια και τα παρελκομενα του μωρου.. Λιγα ακομα εμειναν και ετοιμα!! ουφ.. Σε 2 ωρες εχουμε γιατρο να δουμε τη μικρη γιογκι , παλι σε καμια μυστηρια σταση ως συνηθως :lol:

σας φιλω, καλο απογευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGAPOULES GURISAAAAA!!!!!

PHGA EDWSA AIMATAKI,EKANAN STRAGISTIRI TA XERAKIA MOU MWRE ....

ME TO POU TELEIWSA APO TO GIATRO H TRELH TO ERI3A STA MAGAZIA VOLTITSA, DE MOU EFTANAN TA XTESINA POU EPA8A PSAXNOMAI KAI PALI ...

PHGA PHRA ALLO ENA SOUTIEN 8ULASMOU GIA NA EXW NA ALLAZW,

VAMVAKERA ESWROUXA POU XREIAZOMAI , KAI MERIKA TELEUTAIA PRAGMATAKIA PRIN KLEISW TO VALITSAKI MOU GIA THN MEGALH MERA :D:D:D

NIW8W PANTOS KATI PERIERGA NA SUMVENOUN STO SWMA MOU KAI DEN EIMAI SIGOURI AN 8A KATAFERW NA TON KRATHSW MESA TON MIKRO MEXRI THN DEYTERA POLU FOVAMAI OTI ANA PASA STIGMH MPOREI NA GENNHSW,

mariapapa24- ELPIZW NA EINAI ETSI !!!! EGW PERISSOTERO FOVAMAI TON KA8ETIRA MPORW NA PW, EXEIS MIA ASXHMH AIS8HSH NOMIZW ME AYTO TO PRAGMA.

KIKITSA NAI KAI EGW AUTO LEW DEN EIMAI SIGOURH AN H APOFASH MAS ARESE STON MIKRO GIA THN DEYTERA MPOREI NA 8ELEI NA PROGRAMATISEI O IDIOS THN MERA POU 8A GENNH8EI :lol::lol: OPOTE OLA EINAI PI8ANA !!!!

EVAKI - AUTO KANW KAI EGW UPOMONH OSH MPORW VEVAIA !!!!

KORINAKI KAI EMENA ETSI ME EIXE PEI O GIATROS MOU NA PERIMENOUME MEXRI NA 3EKINHSEI H DIADIKASIA APO MONH THS ALLA TELIKA KATALI3AME SE KAISARIKH GT ME EIPAN OTI EINAI POLU KAIRO ETSI SE AUTHN THN STASH KAI DUSKOLA NA GURISEI TWRA, ESENA SE POIA EVDOMADA SOU EIPAN OTI EINAI ISXIAKO? AN GURNOUSE GENIKA PANW KATW TOTE EXEIS PI8ANOTHTES NA GENNHSEIS FUSIOLOGIKA PISTEVW, EMENA DEN GURNOUSE EDW KAI PARA POLLES EVDOMADES SPO THN 33h EVDOMADA EINAI OR8IOS ...

TOU AGIOU XARALAMPOU SHMERA E ? GIORTAZEI O PATERAS MOU !!!!!!! NA TON XAIROMAI :D , KAI ESEIS OPOION DIKO SAS EXETE KORITSIA!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου,

Επιτελους μπηκαν και μιλησαν και μερικες φρεσκομανουλες,εχουμε μεινει λιγες πλεον οι κοιλουμπιτσες !!Μια χαρα ο μικρουλης σου εβιτακι και εσενα μαρακι.δεν ποναει ε η καισαρικη? μακαρι κι εγω αν κανω να την περασω ετσι ανωδυνα !!

Ελινακι ειμαστε πολυ πολυ κοντα εμεις και νομιζω οτι εχουμε πια τα ιδια συμπτωματα και σκαμπανεβάσματα,αλλα φανταζομαι ολα ειναι φυσιολογικα κι αναμενωμενα,εγω εχω παλι γιατρο την τεταρτη να δουμε αν γυρισε αν πηρε κανα γραμμαριο κλπ....τα δυο σαμιαμιδακια τα βλεπω να βγαινουνε μαζι κοντα κοντα....

Καλε μαρια 19 ποσες φορες σου εχουν παρει αιμα τα βαμπιρια ημαρτον....γιατι τοσο συχνα?

Κικιτσα τωρα που πατησα την 37η εβδομαδα και δεν εχει γυρισει ο σαμιαμιδας (αλλα ειναι σε φυσιολογικα κιλακια πια) μου πε ο γιατρουλης να περπαταω πολυ λιγο και πολυ χαλαρα μπας και γινει τιποτα αν και δεν νομιζει να γινει κατι ειπε ....παντος κι εγω λιγο οξυγονο το χρειαζομαι με εχει βαρεσει η κλεισουρα και η τηλεοραση στον εγκεφαλο ειμαι και ολη μερα μονη σπιτι και βαριεμαιιιιιιι.

Φροσυνακι εγω εχω πολα μεγαλα σαλι και τελικα μαλον θα φτιαξω ενα δετο ρινγκ σλινγκ αφτοσχεδιο δεν ειναι τιποτα μωρε ετσι λεω να το φτιαξω μονη μου. χαχααχαχαα το θελει και σε αντρικο σχεδιο ο αντρουλης σου ε?

Σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου και περιμενουμε κατι φιλους σπιτι.....τραπεζια εννοειτε δεν κανω :lol: δεν υπαρχει περιπτωση θα τη βγαλουν με ξηροκαρπια και πατατακια χιχιχ

Εβακι φιλακια

Δεν θυμαμαι ποιανεις ο πατερουλης γιορταζει να τον χαιρετε και ολες οσες εχετε εορταζοντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFAKI o dikos mou pateras giortazei !!!!! oso gia to aima xtes mou phran 4-5 ampoulitses kai shmera alles 2 logo tis kaisarikhs. twra de 3erw gt tis 8eloun? , ollandia einai edw pera anapodoi oloi poios 3erei,? pou na evlepes ti erwtiseis mou ekanan? ante logiko to vriskw na me rwtisoun an exw provlima me thn mesh mou an exw kapoion kardiopa8h sthn oikogeneia kai tetoia, twra to na me rwtane an exw kanena pseytiko donti sto stoma mou xaxaxaxaxa to vrika ligo xazo,,, :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι19 να χαιρεσαι τον μπαμπα σου!! φανταζομαι τουμπες θα κανει φετος που θα γινει παππους!! :) Σοφια να χαιρεσαι τον καλο σου, καλα να περασετε!! δες στο σιτε του 'αστερακι' εχει οδηγιες πως να φτιαχνεις μονη σου sling! μια χαρα θα βολευτεις! σας αφηνω παω γιατρο!! καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Έχω μερες να μπω :oops: αλλα με δυο πιτσιρίκια έχω πολυ τρέξιμο. Μπηκα για λιγο να σας γραψω τα νεα μας. Η μικρή παει μια χαρα, αύριο θα έρθει ο παιδιατρος να τη δει. Ο μικρός το έχει πάρει καλα, με βοηθάει να την ταισουμε, να την αλλάξουμε και την κοιμιζει!!!! Αχ το αντρακι μου είναι πολυ καλο, αλλα δεν έχω χρόνο και πολυ να τον χαρώ, γιατι βγάζω γάλα με το θηλαστρο και με βλέπει όλη μέρα η να ταΐζω η να αρμεγομαι... Έχω μερικές τύψεις αλλα τ´ι άλλο μπορω να κανω;;;; Το θετικό είναι ότι έχω γαλατακι βέβαια η μικρή δεν πιάνει το στήθος γιατι δεν έχω θηλη, αλλα της το δίνω με μπιμπερο.

Έχουμε καμία γέννα;;; Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να διαβάσω Πολλά απο αυτα που έχετε γράψει, να ξέρετε όμως ότι σας σκέφτομαι πολυ ολες.

Φιλακια για την ώρα, ελπίζω να καταφέρω να ξαναπώ σύντομα!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό.... λοιπόν ξενέρωτος ο βλάκας τελείος :twisted::twisted: μας έβγαλε την ψυχή έκανε δέκα ώρες στον υπέρηχο δεν μίλαγε καθόλου και σε κάποια φάση κοίταγε το μπεμπάκι το ένα το ξανακοίταγε και δεν έβλεπα την καρδούλα που πάντα την βλέπω και δεν ακουγόταν και ήχος, μας λαχτάρισε :twisted: αφού μου λέει ο Βασίλης "μου φυγε η ψυχή" το άλλο μπεμπάκι ήταν τόσο νευριασμένο δεν σταμάτησε από την ώρα που μπήκαμε μεσα να χτυπάει πέταγε κάτι βουναλάκια.....δεν του άρεσε καθόλου εκεί, θέλει τον γιατρούκο μας πάλι........ τελικά ευτυχώς όλα καλά περίπου μου είπε ότι είναι 2500γρ το ένα και 2400γρ. το άλλο....΄στις 22 πρέπει να ξανακάνω ντόπλερ και την Δευτέρα μία επανεξέταση για την θρομβοφιλία μήπως χρειαστεί να κάνω πάλι αντιπυκτικές μέχρι να γεννήσω..... πάντως σε γενικές γράμμες θέλουμε να φτάσουμε 37η εβδομάδα περίπου και απ' ότι κατάλαβα κάπου εκεί θα γεννήσω μετά....άρα πλησιάζω και εγώ....

Μαράκι σουρωτήρι έγινες ε? πάρε κουράγιο από 'μενα που έχω κάνει 5 εξωσωματικές έκανα κάθε μέρα ενέσεις στην κοιλιά και έδινα μέρα παρα μέρα αίμα , άσε ο ποπος μου ...άλλο σουρωτήρι :lol::lol: αφού λέω κοινούμενο φαρμακείο είμαι τόσα φάρμακα και ενέσεις που έχω φάει.......

Να χέρεσαι τον μπαμπακούλη σου, θα ΄χει χαρά φέτος μεγάλη που έρχεται το εγγόνι!!!!!

Σοφούλη να τον χέρεσαι τον αντρούλη σου....εννοείται ξηροκάρπια, εσύ χαλαρά, έχεις δίκιο μωρέ όταν είσαι όλοι μέρα μόνοι δεν περνάει η ώρα και εγώ έτσι είμαι ρε γαμώτο, δεν έχουμε και αντοχές να βρισκόμαστε τώρα και από κοντά να κάνει παρέα η μία στην άλλη.......

Φροσάκι περιμένουμε νέα από τηνμικρή γιόγκι :lol::lol: α και ο δικός μου είπε εγώ δεν φοράω τέτοια γυναικεία μαντήλια :lol: ευτυχώς έχω και ένα απλό μάρσιπο σε μπλε χρώμα οπότε θα φοράει αυτό ;)

Μαράκι και Εβίτα μας έχετε λείψει!!!!! φιλάκια πολλά στα μπουμπουκάκια!!!!!!

και υπομονή με τα κιλά και κοιλούμπα...θα μαζέψουν πολύ γρήγορα και πάλι κορμάρες θα γίνουμε ;)

Φλωριάννα τι καλούλη το μικρό σου αντράκι, λιώνω...... την αγαπάει μωρέ την αδερφούλα του :x Ο Χασιάκος ακόμα αναρρώνει και δεν κάνει ιατρείο και με έστειλε σε έναν άλλο στον 5ο όροφο....α και που 'σαι θα πάω να πάρω μάτι άλλη μία φορά τον όμορφο του 6ου ;) θα λυσάξει ο δικός μου πάλι :lol::lol::lol:

Αυτά προς το παρόν....εδώ ΄γύρω θα είμαι , θα τα ξαναπούμε....μάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κική μου μια χαρά τα διδυμάκια!!! Σας λαχτάρησε ο παλιογιατρός αλλά ευτυχώς όλα καλά ;) Εμένα το μπουχεσάκι είναι 3100...

Φροσύνα καλό γιατρό, περιμένουμε νέα!!! Το sling εγώ το πήρα σε μπεζ-χακί που ταιριάζει με όλα ακόμη και στον άντρα μου :lol::lol::lol:

Μαράκι άντε με το καλό!!! Να χαίρεσαι και τον μπαμπά σου!!! Το πιο όμορφο δώρο θα πάρει φέτος ;)

Σοφάκι, σαμιαμιδάκι να χαίρεσαι τον άντρα σου. Εννοείται πατατάκια και πολύ είναι ;)

Μαρια και Εβιτάκι μανούλες!!! Η κοιλιά όντως είναι χάλια μόλις γεννήσεις αλλά μετά μαζεύει. Πήρε καμιά σας ζώνη;;; Εγώ στον Ν δεν είχα πάρει και τώρα το σκεφτόμουν... :?:?:? Αλλά δεν ξέρω...

Φλωριάννα τι χαρά!!! Κι εγώ τον μικρό σκέφτομαι περισσότερο αλλά απ΄ότι φαίνεται θα το πάρει καλά, για να δούμε...

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyxaristw koritsia !!!

Kikitsa kinoumeno farmakio e?

Ase ti travame k emeis oi gunaikes...

Mhn anisuxeis gia ta kilakia. H ksaderfh mou gennise

Thn perasmenh kuriaki didimakia k ayth sthn 36h evdomada

To koritsaki htan 2,400g

Kai to agoraki 2,600g

Alla htan k ta duo mia xara.

de mou les einai ston idio sako h ksexwrista?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλός είναι μωρέ ο μπέμπης 3100γρ. είναι σούπερ!!!! θα πάρει λίγο ακόμα μέχρι να βγει..... ;) Μαράκι σε 2 σάκους είναι....... δεν αγχώνομαι δεν τα κιλά μια χαρά είναι, δόξα το θεό!!!!αφού είναι γερά μου είπε και πριν 2 εβδομάδες στο ντόπλερ ότι και τώρα άμα γεννηθούν είναι μια χαρά τα μωράκια μας!!!!

η ξαδερφούλα μου γεννήθηκε 1,500 γρ. και ήταν μια χαρά η καημενούλα σαν μια φραντζόλα ψωμί ήταν :lol::lol:

Της έσπασν τα νερά της ξαδέρφης σου ή προγραμματισμένα μπήκε? θέλω κρατηθούν λίγο ακόμα γιατί η μαμά μου θα έρθει στις 1η Μαρτίου και την θέλω κοντά μου όταν γυρίσουμε σπίτι, γιατί είναι πιο ήρεμη και πιο ψύχραιμη σε σχέση με την πεθερά μου..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι καλός είναι μωρέ ο μπέμπης 3100γρ. είναι σούπερ!!!! θα πάρει λίγο ακόμα μέχρι να βγει..... ;) Μαράκι σε 2 σάκους είναι....... δεν αγχώνομαι δεν τα κιλά μια χαρά είναι, δόξα το θεό!!!!αφού είναι γερά μου είπε και πριν 2 εβδομάδες στο ντόπλερ ότι και τώρα άμα γεννηθούν είναι μια χαρά τα μωράκια μας!!!!

η ξαδερφούλα μου γεννήθηκε 1,500 γρ. και ήταν μια χαρά η καημενούλα σαν μια φραντζόλα ψωμί ήταν :lol::lol:

Της έσπασν τα νερά της ξαδέρφης σου ή προγραμματισμένα μπήκε? θέλω κρατηθούν λίγο ακόμα γιατί η μαμά μου θα έρθει στις 1η Μαρτίου και την θέλω κοντά μου όταν γυρίσουμε σπίτι, γιατί είναι πιο ήρεμη και πιο ψύχραιμη σε σχέση με την πεθερά μου..........

programatismena mpike dioti tis teleutaies evdomades den mporouse na ka8ete ka8olou or8ia htan sunexeia sthn 3apla. kai otan shkwnotan kai perpatouse ligo ponouse . einai kai 38 etwn de 3erw an pezei rolo auto, pantos gennise mia xara me kaisariki kai ta mwrakia einai mia xara!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Πώς πάτε σήμερα;Εγώ φυσικά ακόμα εδώ στην αναμονή.Εχθές πήγα στο μαιευτήριο για καρδιοτοκογράφημα.Φυσικά ούτε μια σύσπαση , ούτε ένας πόνος...Ρίξαμε πολύ γέλιο με τις μαίες όταν τους είπα ότι είμαι 40 + 3 εβδομάδες.Τους φάνηκε παράξενο ότι ο γιατρός με κρατάει ακόμα. Μπήκα σε σκέψεις. Εμένα , παρόλο που πλέον κουράστηκα πολύ , μου φαίνεται λογικό να υπάρχει κάποια παράταση εφόσον και όλα είναι καλά με το μωρό.Δηλαδή είναι φυσιολογικό , ενώ δεν υπάρχει πρόβλημα να γεννάμε στην 38 εβδομάδα; Χάθηκε το ίσιωμα;

Πάντως κι εγώ μπαίνω τη Δευτέρα 41 πλέον εβδομάδων. Δεν προβλέπεται να ξεκινήσει από μόνος του ο τοκετός μάλλον...Από εχθές το πρωί είδα τη γνωστή βλέννη με αιματάκι αλλά καμία απολύτως εξέλιξη... 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!

να τους χαιρομαστε τους χθεσινους εορτάζοντες! και εγω ειχα την μαμα μου!

μαρακι δεν τον νιωθεις καθολου τον καθετηρα! μονο την στιγμη που μου τον βγαλανε ηταν λιγο περιεργη η αισθηση αλλα χωρις πονο!

εγω εχω θεμα με το αλλαγμα του μικρου! κλαιει... τσιριζει το μαναρι μου! με το που του βγαζω το φορμακι αρχιζει! δεν θελει καθολου να ειναι γυμνος! και απο θερμοκρασια το εχω στους 22 δεν εχει κρυο! τον λυπαμαι καθε φορα που φτανει η ωρα γιατι γενικα δεν κλαιει πολυ, ειναι ησυχουλι....!

νινακι και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω για τις ζωνες! εχω διαβασει οτι βοηθαει στο μαζεμα της κοιλιας αλλα δεν αφηνει την μητρα να μαζευτει μονη της! τι να κανω? να παρω η οχι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou!!! Emeis xthes pigame giatro...mas eipe 3100 o mpempis (tipota de pire auti tin evdomada!! :( ) k leei mexri tin epomeni paraskeui einai apithano na gennisw...alla mas eipe oti de tha paroume ooolo to mina!!! Exw arxisei na kourazomai!!!Thelw na to dwwwwww.....wwww!!!! Fantazomai tis manoules pou einai 40 -41 evdomadwn pws tha exoun paiksei ta neura sas!!!

kata ta alla sinexizw na douleuw kanonika (exw uper energeia...de kserw pws mou exei vgei etsi!!!) k me upno eutixws an afairesw ti sixnoouria ,ola kala!!!Einai kalouli mpempaki de kourazei ti mama tou...elpizw na einai etsi kaloulis kai meta!!

Kikitsa k evatsi einai mia xara ta didimakia sas!!Ftou ftou!!! Ta kila einai mia xaraaaa!!!!Exw 2 files me didima k gennithikan ola poliiii mikra alla pigan ola teleia!!! min anisixeite katholou!!!

H tzeni mas me to kwlotoumpako ti kanei??? Exoume neakia tis???

Koritsakia pou gennisate euxomai kai pali na sas zisoun kai na einai ugih k eutixismena!! ksana euxomai giati fovamai mipws exw ksexasei kamia!!!! Mas exete trelanei me tis foto sto facebook!!!

Sofaki emeis oi dio eimaste pareoula e? mia mera pio mprosta apo emena!! Simera gennise mia fili mou me kaisariki pou exei ti diki sou ΠΗΤ kai i mpempa tis gennithike 2450 kai einai mia xaraaaa!!!! Min a nisixeis gia samiamidaki!!! krataei kormara fit apo twra ;)

Sas filw oooles!!!! kali epitixia se agathap k maraki pou mexri deutera tha exoun ta mpempakia tous aggalitsa!!Perimenoume nea sas me megali agwnia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες,

Εγραφα εγραφα και σβηστικαν ολα ,τα νευρα μου!!

Ευχαριστω για τις ευχες σας ηρθαν αρκετοι φιλοι και περασαμε ομορφα ξεφυγαμε και λιγακι το παρακανα και με τα γλυκα και δεν μπορεσα να κοιμηθω ολο το βραδι απο την παλινδρομηση :cry: αλλα χαλαλι,μαρακι19 να χερεσαι τον πατερουλι σου και μαριπαπα την μανουλιτσα σου.Ο μικρος σου μας βγηκε ντροπαλουλης ε δεν του αρεσει το γδυσιματακι κανε του παιχνιδακια χαδακια μασαζακι να αρχισει να του αρεσει η διαδικασια σιγα σιγα να χει να περιμενει κατι ομορφο οταν τον γδυνεις....

Φλωριανα μια χαρα το μπεμπακι σου αφου παιρνει γαλατακι της μανουλας απο το μπιμπερο εισαι μια χαρα!!και ο μικρος σου το πειρε καλα τελικα τελειαααα....

Νινακι μια χαρα θα το υποδεχτει ο αδερφακι του ο Ν ο μικρος σου γιογκι :lol::lol: ειναι ευαισθητουλης θα το αγαπησει και θα ξετρελαθει,οσο για τη ζωνη εγω ειμαι της φυσικής αναρωσης και επαναφορας ολα τ αλλα μου φαινονται μουφα,λιγη γυμναστικουλα και θα ειμαστε ξανα κορμαρες!!

Φροσυνακι μου ναι ηδη το εχω κοιταξει το αφτοσχεδιο μια χαρα μου φαινεται!!η μικρη σου γιογκι πως ηταν χθες που πηγατε γιατρουλι εκανε τιποτα περιεργο και τσαχπινικο?

Κικιτσα μου ωστε ετσι με τον γιατρο ε?μακαρι συντομα να χεις παλι τον δικο σου να μην νευριαζεις και αγχονεσε, ποπο θηρια τα μπουχεσακια σου μια χαρα καλε και τωρα να γεννηθουν μεγαλυτερα απο τον δικο μου ειναι χιχιχιιχχιιχι,

Βρε συ κατεριν@ ακομα δουλευεις πφφφφφ τι εισαι εσυ ρε παιδακι μου κατσε λιγο να μπεις στο κλημα της κλεισουρας οπως εμεις μη σου ρθει αποτομα μετα με το μωρο αν και σε βλεπω να τρεχεις προτου σαραντισει απο δω κι απο κει χαχαχαχα ναι ειμαστε πολυ κοντα εγω εσυ και η ελινα.Γιατι δεν θα παρετε ολο το μηνα?αφου δεν εχεις ενδηξεις τοκετου ουτε συσπασεις ουτε τιποτα....τεσπα θα δειξει...μια χαρα τα κιλακια του μπεμπε σου.Εγω αφου πατησε τα 2450 ειμαι ευχαριστημενη τον περιμενα να ναι μικροτερος.....και τωρα να γεννουσα δεν θα με πειραζε αλλα κι εγω τιποτα ακομα!!

Αγκαθαπ τι να σου πω υπομονη βρε κοριτσι μου καλε θα πατησεις την 41 και τιποτα ακομα?μηπως πρεπει να κανετε κατι να γεννησεις προκληση ισως ξερω γω τι να πω!!

Σημερα ο γκρινιαρης ζητησε καρμποναρα την εφτιαξα και αναγκαστηκα θα φαω κι εγω οσο σκεφτομαι τις καουρες παλι ουφφφφ αυτη η κρεμα γαλακτος με τσακιζει!!αλλα μ αρεσειιιιιι

Φιλακια προς το παρον σε ολες τις κοιλουμπιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA !!!!! TI MOU KANETE? PO PO LIGES MEINAME EDW MESA ...

DO3A TO 8EO KOIMH8HKA KAI ENA HSUXO VRADI,XWRIS KAOURES!!!!

sofaki mou kai esu na xairesai ton agaphmeno sou !!!!

katerinaki eyxaristwww, 8a sas enhmerwnw suxna, exei kai internet sto nosokomio pou 8a gennhsw , opote otan 8a koimate o mikros mou 8a mpainw na sas enhmerwnw!!!!

maria papa--alh8eia? elpizw na einai etsi!!! einai to mono pou me anhsuxei h ais8hsh pou exeis me ton ka8etira. alla ok 8a to upostoume kai auto, edw oloklhrh enxeirish 8a kanoume o ka8etiras 8a mas xalasei?? :lol:

agathap- kane upomonh ligo akoma TO KALO ARGEI NA ER8EI !!!!!!!

edw fagame ton gaidaro h oura mas emeine , kai egw ayrio mpainw sthn 40 evdomada. :D:D

ekei pou perimena na gennhsw 37-38 evdomada mou efage olo ton mhna o mpempis kai aurio einai h PHT mou, alla 8a gennhsw thn deytera ,,,

LIGH UPOMONH KANE KAI OLA 8A ER8OUN STHN WRA TOUS....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...