Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

twiggy--- den kratiemai de les tpt , apla talepwriemai mwre ta vradia ston upno me pianoun ligo oi kaoures ligo oi suspaseis kai ligo h mesh mou kai den mporw na alla3w pleyro kai trelenomai, san ptwma koimamai me thn pleyra pou 8a 3aplwsw me aythn kai 8a 3upnhsw efoson den me volevei kamia allh stash ston upno,

sofaki mou ti einai ayta pou epa8es kai esu koritsi mou , me troma3es, elpizw na eisai kala twra,

asta na pane efaga pou efaga olo ton mhna elpizw na mhn faw kai ton allon :mrgreen::mrgreen:

8a trela8w sigoura , mexri thn kuriakh prepei na gennhsw, oso gia to kama sutra ase den afisame tpt . :lol::lol::lol::lol: apotelesmata omws de vlepoume.. :mrgreen:

ante na doume poses 8a gennhsoume authn thn evdomada?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sofaki......oxi se toso tragiko va8mo alla kati tetoia pa8ainw k egw dustuxws........

kiki m ennow gia ta ninakia nuxtikakia e?????????

oso gia ta pswnia m pali agxw8nka gt m eipan oti xreiazomai toulaxiston 15 mpoukalia isxuei egw pnra 4 megala 4 mikra gia arxn allwste 8elw na t palepsw me t 8nlasmo ligaki...afroloutra klp ti marka pnrate gia na 3erw???????????????????????????????????

korinaki na ta 1000 koritsaki m oti epi8umeis panta gern k eutuxismevn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Φλωριάννα και ναν να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να είναι γερά κι ευτυχισμένα! Περιμένουμε νέα σας!

Χελωνομαμά καλώς ήρθες στην παρέας μας, άντε με το καλό το μωράκι σου!

Βρε Σοφάκι τι ήταν αυτό που έπαθες?? Α πα πα, πολύ ζόρι μου φάνηκε. Εύχομαι να μην σου ξανατύχει.

Twiggy ευχαριστώ για τις ευχές σου. Ναι, είναι τα γενέθλιά μου σήμερα, έγινα 31... Γιατρό είχα σήμερα το πρωί, ο μπέμπης 3170Kg αλλά ακόμα πεισματάρης, με το κεφάλι πάνω... Δεν το γλυτώνω το μαχαίρι μου φαίνεται... Αν και σήμερα μια φίλη μου είπε ότι και ο γιος της ήταν ισχιακός και γύρισε την τελευταία μέρα. Είδομεν...

Το βράδυ έχουμε ραντεβού με τον παιδίατρο για μια πρώτη γνωριμία και για τις πρώτες συμβουλές. Για να δούμε τι θα μας πει...

Πολλά φιλιά σε όλες!!

korinaki mou kalos hr8es sto club me ta isxiaka mwra :D:D kai esena se talepwrei akoma e kai kanei nazia ???

o dikos mou apo thn hmera ths dhmiourgias tou einai isxiakos kai oute kan dokimase na gurisei mexri twra pou eimai etoimogennh, kai emena mou exoun pei tooosa polla gia ta isxiaka mwrakia , oti akoma kai thn wra ths gennas gurnane, an kai exw xasei ka8e elpida gia fusiologiko toketo, perimenw mpas kai ginei kapoio 8auma kai gurisei o tempelakos mou, mallon kala volemena einai katw apo thn kardoula mas kai den 8eloun na alla3oun stash, ;)

as kanoume upomonh kai poteeeee den 3ereis..... mporei kai na mas kanoun thn ekplh3h kai gurisoun kai ta dika mas zouzounakia thn teleutaia stigmh... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβάκι εγώ κατάλαβα για 'σενα νυχτικιά....για τα μωράκια έχω πάρει κάποια φορμάκια πιτσαμάκια σε βαμβακερό, νυχτικάκια όπως βάζουν πολλά μαιευτήρια δεν πήρα, δεν ξέρω και αν βολευουν.....

Μπουκαλάκια εγώ πήρα αρχικά 4 μεγάλα και 2μικρά και θα πάρω άλλα 4 ...... νομίζω ότι για αρχή μας φτάνουν, άμα δούμε μετά πως δεν τα καταφέρνουμαι με τον θηλασμό, παίρνουμε κι άλλα...... αφρόλουτρα εγώ πήρα της Penaten .......

Κορινάκι μια χαρά ο μπεμπούλης, να μας πεις μετά υ=τι σας είπε ο παιδίατρος.....

Κορίτσια μην απογοητευεστε, ίσως και να γυρίσουν τα μωράκια σας και να πάρουν θέση......... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα 4 φορες :o:o:o:o αχ παναγια μου ελπιζω να μη μου ξανασυμβει αυτο το πραγμα.ηταν πολυ τρομαχτικο και οπως λες ο σαμιαμιδας τρομαξε κι αυτος παρα πολυ και μετα δεν ησυχαζε με τιποτα ελπιζω να μην επαθε τιποτα που δεν μπορουσα να παρω αερα για καποια δευτερολεπτα....τι να σου πω ρε κικι υπομονη κι εσυ κι εγω και οποια αλλη εχει τετοια δεν παλευονται αυτα με τιποτα !!κι εγω νωμιζα οτι εφταιγε που κοιμηθηκα με ενα μαξιλαρι αλλα αφου μου λες οτι σου συμβαινει και ημικαθηστη που κοιμασε τι να πωωωωω....Σας ευχαριστω κοριτσακια μου για τα καλα σας λογια και την συμπαρασταση....

Ευακι εγω εχω μονο 3 βαμβακερα φορμακια-πυτζαμακια αλλα νωμιζω γυρο στα 10 ευρο τα χα παρει το ενα πριν τις εκπτωσης ομως.ηθελα να παρω κι αλλα αλλα μου παν δεν χρειαζετε κοιμουνται και με τα βελουτε φορμακια μια χαρα...Απο μπιμπερο εχω παρει 6 μεγαλα και 2 μικρα γιατι λεω κι εγω να θηλασω οποτε αν γινει κατι και χρειαστουν κι αλλα στελνω καποιον και μου περνει της νουκ πηρα εγω γυαλινα και πλαστικα με σιλικονι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ...

ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ!!

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ Κ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ.......ΓΕΜΑΤΗ ΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ.. :D

ΣΟΦΙΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΘΕΙΣ.......ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΕΣ ΚΟΠΕΛΑ Μ????ΠΩΠΩΠΩ.. :o

ΜΑΡΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΣΥ...ΜΟΝΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΚΥΗΣΗΣ ΟΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΟΥΛΑ!!!!ΜΠΛΑΚ ΧΙΟΥΜΟΡ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣ... :?

TWIGGY ΝΑ ΔΕΙΣ ΣΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΤΗ ΓΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ...ΘΑ ΤΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ..ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΛΥΝΕΙ ΣΙΔΕΡΩΝΑ 3 ΩΡΕΣ Κ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! :roll:

ΘΕΠΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΦΛΩΡΙΑΝΑ, ΤΖΕΝΗ Κ ΝΑΝΣΥ ΡΕΕΕΕ....ΑΝΤΕ ΒΓΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ!!! :mrgreen:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΟΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ...'Η ΣΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ :!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση λέγεται αυτό που πάθαμε..... δες και εδώ τι πρεπει να προσεχουμε....http://www.diaita-express.com/diaita.php?id=836 υπομονή αγάπη ..... εγώ τα είχα και πριν την εγκυμοσύνη, ΄΄εχω πάθει 3-4 τέτοια επεισόδια και στον ύπνο, αλλά και έτσι στα καλά καθούμενα......

Τζοαννίτα πολύ χαίρομαι που είσαι καλύτερα, έτσι μπράβο, ρίξτο λίγο στις βόλτες να περάσουν οι μέρες......

Ευάκι εγώ δεν έχω πάρει νυχτικάκια, ξέρω εγώ νομίζω ότι θα κρυώνουν τα καημένακ, ενώ με τα βελουτέ θα είναι πιο ζεστά.... πονάκια εγώ δεν έχω, μόνο όταν με χτυπάνε χαμηλά νομίζω ότι θα μου σπάσουν τα νερά εκεί την στιγμή......

Σοφάκι στην αρχή μόνο γυάλινα μπουκάλια χρησιμοποιούμαι, τώρα δεν ξέρω ποια είναι καλύτερα με σιλικόνη θηλή ή καουτσούκ? εσείς τι έχετε πάρει? τις νουκ έχω πάρει και εγώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Σοφακι μου τι επαθες!! :o Ελπιζω να μην ξανασυμβει, θα τρομαξες πολυ... Κι εσυ Κικη το παθαινεις, πωπω βρε κοριτσια.. προσοχη και υπομονη! Εγω τιποτα παρομοιο δεν εχω ζησει ευτυχως και μακρια απο μας, μονο καμια φορα αισθανομαι σαν να μου εχει μεινει το φαι στο λαιμο ενα πραγμα! Μηπως ο υπνος στο πλαι σας βοηθαει περισσοτερο?

Εγω μπιμπερο εχω παρει μονο 2 , σκεφτηκα αν δεν καταφερω τον θηλασμο (που δεν θελω να το σκεφτομαι ετσι) θα στειλω καποιον να παρει κι αλλα (εχω και 4 μικρα πλαστικα που μου εδωσε η φιλη μαζι με το θηλαστρο της μεντελα). Πηρα 2 γυαλινα Dr Brown, μου τα συστησε η ιδια φιλη γιατι εχουν εναν ειδικο σωληνα μεσα για να μη καταπινει το μωρο αερα που δημιουργει προβληματα. Τα εχει στα mothercare σε σετακι των 2, ριξτε μια ματια. Νυχτικουλια κι εγω δεν πηρα, μονο βελουτε φορμακια, μου εχουν δωσει βεβαια ενα θα δω αν βολεψει... Για εσας νυχτικια βρηκατε κατι της προκοπης και οικονομικο? Εμενα μου πηρε μια η μανουλα (ευτυχως μονοχρωμη) και παρήγγειλα και μια απο laredoute αλλα δεν ξερω αν θα ερθει πριν γεννησω. Δεν εχω δει τιποτα αλλο καλο στα μαγαζια, ισως δεν παρω αλλη για μαιευτηριο τι να κανουμε..

Κορινα πεισματαρης ο μικρος.. αλλα ποτε δεν ξερεις! Ευχομαι σε ολες με τα ισχυακα μωρακια να γυρισουν τελικα και σε μας που εχουν παρει θεση να τη διατηρησουν!!!Περιμενουμε εντυπωσεις απο τον παιδιατρο!

φιλια σε ολες, τρελη βροχη εδω στο κεντρο Αθηνα, υποθετω παντου?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσύνα και εδώ πολύ βροχή, πολύ μ' αρέσει που την ακούω!!!!! Πιστευω 2 να σου φτάσουν, η μαία στο τηλ. μου είπε 1-2 την πρώτη μέρα συνήθως χρειάζεται μετά βολευουν και οι πιτσαμούλες, οπότε μην αγχώνεσαι αν δεν βρεις κάτι άλλο, πιστευω να έρθει και από laredoute......

Αυτό που λες που πάθαμε εγώ στο πλάι κοιμάμαι και το παθαίνω, απλά σε όρθια θέση.....

θα τα δω αυτά τα μπουκαλάκια που λες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια έχω καιρό να σας διαβάσω.Μπήκα να πώ οτι γέννησα κι εγώ στις 19/1 μόλις που μπήκα στην 37η εβδομάδα,μου είχαν σπάσει τα νερά!Η μπέμπα γεννήθηκε 2840 :) Αντε με το καλό και στις υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια έχω καιρό να σας διαβάσω.Μπήκα να πώ οτι γέννησα κι εγώ στις 19/1 μόλις που μπήκα στην 37η εβδομάδα,μου είχαν σπάσει τα νερά!Η μπέμπα γεννήθηκε 2840 :) Αντε με το καλό και στις υπόλοιπες!

Να σας ζήσει η μπουμπού Ειρήνη!!!! να 'ναι γερή και καλότυχη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη να σας ζησει η μπουμπου!!!!! :):) Να ειναι γερη , καλοτυχη και ευτυχισμενη.. Καλη λοχεια, γραψε μας εμπειριες οταν βρεις καιρο.. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eirini na sas znsei n mpoumpou sas na'nai gern kai tuxern!!!!!!pws ntav ta pragmata???eukola?????

k egw gualina mpimpero pnra tns chicco vasika tnv tetartn 8a paw mia volta sto lntw na dw gia dika m nuxtikakia n putzames d 3erw...8a dw kai gia mpoukalia kai gia nuxtikies gia ta mwra na kruwnoun duskolo gt 8a tous einai rasa xaxaxaxaxxaxaaxaxxaxaxaxaxaxa

einai tosa pragmata akoma p 8a prepei na paroume stnv poreia gt 8a anakaluptoume oti mas leipoun pou d favtazomaste!!!

joannita m bravo pngaine tis voltoules s xalara k wraia kai mn m pefteis psuxologika d uparxei logos!!!!

edw 8a mas pni3ei n vroxnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn favtasteite emas n veranta einai kleistn apo panw kai omws n vroxn exei kanei loutsa oln tn veranta!!!!!!!!!eleos mia xara t nero ligo xionaki emeis?????tpt.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβάκι και εμείς εδώ έχουμε πνιγεί...... όλο το νερό στο μπαλκόνι έχουν γίνει και τα τζάμια χάλια που έχω και τέντες κατεβασμένες....... μας έπνιξεεεεεε είπαμε να ρίξει λίγο βροχούλα, αλλά όχι και έτσι....

Πήγαινε και στο ΗΡΑ για μπουκάλια, εγώ στο jumbo τα πήρα 5 ευρώ το ένα της νουκ και στο ΗΡΑ τα είχε 4,20 το ίδιο, θα μου πεις μικρή διαφορά, άμα είναι όμως να πάρεις πολλά γιατί να τους τα χαρήσεις..... και γενικά τα ΛΗΤΩ τα είδα πιο ακριβά, τον αποστειρωτή μου τον είχε 67 και στο ηρα τον πήρα 60.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια-συναδέλφισσες έγκυες καλησπέρα κι από εμένα.Δε σας κρύβω ότι εδώ και καιρό παρακολουθώ τις συζητήσεις σας καθώς βρίσκομαι στην ίδια κατάσταση με εσάς.Συγκεκριμένα σήμερα είμαι στις 39+6 εβδομάδες.Περιμένω κοριτσάκι (το πρώτο μου) , το οποίο όμως δε λέει να φανεί...Ο δόκτορ μου είναι της λογικής θα περιμένουμε να έρθει όποτε θέλει από μόνη της , εφόσον δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα.Κι έτσι είμαι στην αναμονή εδώ και αρκετές μέρες.

Θα μου πείτε "πως σε έπιασε τώρα να μας μιλήσεις;"Απλά αισθάνθηκα την ανάγκη να τα πω κι εγώ κάπου που σίγουρα θα με καταλάβουν.Είχα κι ένα περιστατικό σήμερα που με ανησύχησε.Είχα πάει στο μαιευτήριο για καρδιοτοκογράφημα και εκεί που καθόμουν αραχτή και light , ακούω κάτι φωνές και ουρλιαχτά από κάπου μέσα (κάποια γένναγε).Μιλάμε ότι φρίκαρα και έβαλα τα κλάμματα.Με βλέπει η μαία και μου λέει πονάς;Της λέω ότι ακουσα τις φωνές και εκείνη λέει απαθέστατα : Καλέ μη δίνεις σημασία...Αυτή γεννάει. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ ΜΑΝΤΑΜ;

Ρε κορίτσια πείτε την αλήθεια...δεν φοβάστε καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de 3erw gia sena jwannita mou egw sigourh thn exw thn kaisarikh exw xasei ka8e elpida gia fusiologiko, alla pote de 3ereis !!!!! ontos liges meres diafora exoume, esena de sou kleisane omws mera gia genna? h kai esu sthn idia moira me emena eisai perimeneis suspaseis kai nera?????

Egw ama sas pw apo pote exw valei pleinei kai siderwsei ta bebe rouxalakia 8a me koroidevete... apo ta xrisougenna plenw kai siderwnw,kai tautoxrona ta diplwna me ton xaraka mhn sas pw :lol:

kai exw kairo pou to teleiwsa to dwmatio. Twra apla mpainovgainw sto dwmatio kai skeftomai pote 8a er8ei o mikros mou aggelos na to fwtisei!!!!

agathap ____ KALOS HR8ES STHN PAREA MAS !!!!! KAI EGW EIMAI STHN IDIA KATASTASH ME ESENA 39 KAI 1 SHMERA KAI O MIKROS AKOMA DEN FANIKE, OPWS KAI O DIKOS SOU GIATROS ETSI KAI O DIKOS MOU TA IDIA ME EIPE , NA PERIMENW MEXRI NA APOFASISEI O IDIOS POTE 8A KANEI THN EKPLH3H, ESU TOULAXISTON 3EREIS OTI 8A GENNHSEIS FUSIOLOGIKA TI NA PW KAI EGW POU KATA 95 % PAIZEI NA FAW MAXAIRAKI - KAISARIKH EPEIDH O MPEMPHS MOU EINAI ISXIAKOS ...

DE MPORW NA PW OTI FOVAMAI, TO MONO POU ME ENDIAFEREI EINAI NA TON KRATHSW STHN AGGALEIA MOU , OUTE OI PONOI ME NOIAZOUN OUTE H KAISARIKH!!!! KANE UPOMONH KAI ESU KAI OLA KALA 8A PANE APLA SKEPSOU OTI OLA AUTA EINAI MIA FUSIKH DIADIKASIA POU SE FERNEI KONTA STO MWRO SOU, KAI OLA 8A TA 3EXASEIS MOLIS TO ANTIKRISEIS GIA PRWTH FORA!!!!!! ;;);;);;);;);););)

( KORITSIA SAS EXOUN PIASEI KAI ESAS AUTA TA TSIMPIMATAKIA? EMENA ME PIANOUN SUXNA KAI PRIN LIGO EIXA PALI ENA TOSO ENTONA POU PETAXTIKA APO TON PONO. )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι δεν πειραζει που τα εχεις ολα ετοιμα καιρο, οχι σαν κι εμας που τρεχουμε και δεν φτανουμε!! Εγω δεν ηθελα να κανω πολλα νωρις, ημουν ανασφαλης με την εγκυμοσυνη στην αρχη.. μετα τη β επιπεδου λιγο ξεθαρρεψα!!Τωρα εσυ λογικο δεν ειναι να εχεις πια τσιμπηματακια ?

agathap καλως ηρθες στην παρεα!! Ποτε δεν ειναι αργα, αλλωστε εδω εμεις σκοπευουμε να μιλαμε και μετα... τοσες αποριες θα εχουμε!!Φυσικα και φοβομαστε, εμενα βεβαια με εχει πιασει αγωνια περισσοτερο για τις πρωτες μερες με το μωρο παρα για τον τοκετο. Νομιζω πως η φυση μας εχει φτιαξει ετσι ωστε να αντεχουμε τη γεννα, εχω διαβασει πολλες ιστοριες με γυναικες που δεν πιστευαν οτι μπορουν να ανταπεξελθουν τοσο καλα! Επισης εμενα με βοηθουν πολυ τα μαθηματα ψυχοπροφυλαχτικης, γιατι αισθανομαι οτι γνωριζω τι θα συμβει κι οτι σε ενα βαθμο προετοιμαζομαι. Που θα γεννησεις να σε βαλω στη λιστα μας? ΠΗΤ δηλαδη εχεις αυριο αν καταλαβα καλα??!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TA TSIMPIMATAKIA TA EXW KAIRO TWRA ALLA KAI NA GENNHSW DEN LEW AKOMA... EKEI EINAI TO 8EMA, , , , OSO GIA TIS SUSPASEIS ? AKANONISTES OTI NANE , KORITSIA MIA ERWTHSH 8ELW NA KANW KAIRO TWRA KAI OLO 3EXNAW, OTAN EXEIS EKEINO TO KAFE UGRO STO ESWROUXO PONAS KA8OLOU ? 8ELW NA PW GINETE ANTILIPTO KATEU8EIAN KAI SUNODEVETE APO PONO?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy συγνώμη για την παραλειψη...Θα γεννήσω στο Ρεα και η ΠΗΤ μου είναι αύριο 7-2-2012 σύμφωνα με τον υπέρηχο και την ΤΕΡ μου (2-5-2011) αλλά ο γιατρός λέει ότι κανονικά είναι στις 9-2-2012.Δεν έχω καταλάβει από που προκύπτει αυτή η διαφορά ωστόσο...Αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας να σας πω την αλήθεια. :roll:

Με το θέμα του τοκετού είχα αρχικά φρικάρει στον 8ο μήνα.Μετά με τον καιρό προσπάθησα να αποβάλλω το φόβο και τα κατάφερα σε μεγάλο βαθμό χρησιμοποιώντας τη λογική μου και διαβάζοντας πολλές ιστορίες με αίσιο τέλος...Ξέρω ότι η φύση μας έχει προετοιμάσει για αυτή τη στιγμή και ότι τόσες τα κατάφεραν , εγώ δε θα μπορέσω και άλλα τέτοια....Όταν άκουσα όμως τα ουρλιαχτά σήμερα πάγωσα. Και αυτό ακριβώς φοβάμαι για εκείνες τις στιγμές.Μήπως με πιάσει πανικός και ξεφύγει ο έλεγχος....Τέλοσπάντων μη σας κουράζω άλλο , θα δείξει...

maraki19love κι εμένα με απασχολεί το θέμα αν θα καταλάβω ότι γεννάω...Γιατί προς το παρόν ούτε πόνος , ούτε συσπάσεις ούτε τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agathap- pistevw oti 8a katalavoume ti mas ginete otan er8ei h wra, an kai eimai stis meres mou , pera apo ta tsimpimatakia kai tis elafries akanonistes suspaseis den exw tpt allo. otan er8ei h wra pistevw o ponos 8a einai tetoios pou 8a mas dwsei to shma na epikoinwnisoume me to giatro mas... :lol::lol:

kouragio manoules!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΜΟΥ....ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ ΦΕΡΝΩ Κ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!ΠΑΛΙ ΧΙΟΝΙΖΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΑΛΙΣΤΑ.....

ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ ΟΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΙΣ 22.40 (ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ) Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΒΡΕΧΕ ΑΡΚΕΤΑ Κ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΟΥΣΚΕΜΑ (!)....ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΡΩΜΕ, ΛΕΜΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΧΑΖΑ Κ ΣΤΙΣ 23.55 ΛΕΜΕ ΑΝΤΕ 12 Η ΩΡΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ...Κ ΚΑΘΩΣ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΤΑΣΠΡΑ!!!!!!ΣΟΚ......ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ Μ ΕΙΔΑ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΧΙΟΝΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...ΒΑΣΙΚΑ ΧΙΟΝΟΘΥΕΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ.....

ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΗΤΑΝ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ...Κ Η ΠΛΑΚΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΟ ΜΑΖΙ..ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΒΕΒΑΙΑ Κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ Μ.....ΛΕΩ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΧΙΟΝΙ?ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΠΑΛΙ...ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ.....

AGATHAP ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΙΝΙ....ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΣΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ.....

ΜΑΡΑΚΙ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΠΟΛΙΚΑ.....ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ...Κ ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ....ΣΑΝ ΜΩΡΟ ΚΑΝΩ...ΧΑΧΑΧΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα!!

Κικιτσα δεν μπορω να πω οτι κοιμηθηκα με δυο μαξιλαρια και ημικαθηστη αλλα τεσπα πως το κανεις τοσο καιρο απορω ασε που ποναει κι ο αυχενας μου απο αυτη τη σταση ουφφφ ναι εχω διαβασει ολα τα αρθρα για την παλινδρομηση αλλα ολα αυτα τα κανω ουτε αργα τρωω ουτε βαρια ουτε τπτ τεσπα υπομονη σημερα κοιμηθηκα πολυ λιγες ωρες και δεν βολεβομουν και ψιλοφοβομουν μη το παθω παλι το ιδιο που θα παει θα προσαρμοστω στα νεα δεδομενα.εγω πηρα και πλαστικα για να φυλαω στο ψυγειο γαλατακι αμα χρειαστει γιατι ειναι λει καλυτερα απο τα γυαλινα γι αυτο το σκοπο.εγω τα αγορασα απο λητω.

Φροσυνακι μου παραγματικα νωμιζω εχεις την ποιο ανετη εγκυμοσυνη μεχρι στιγμης φτου φτου φτου (οσο αφορα τα στομαχικα εννοω).οσο για το πλαι μα μονο πλαι κοιμαμαι απο την αρχη της εγκυμοσυνης :o:o υπομονηηηηη λιγο εμεινε....το λεω να παιρνω κουραγιο

Μα τι βροχη ριχνει παλι χθες βουλωσε ενα φρεατιο στην γειτονεια και γινοταν πανικος,εγω κυρια πηγα γυναικολογο με γαλοτσες χαχαχχα ειμουνα για να πατησω σταφυλια !!ο μπεμπακος δεν γυρισε δυστυχως και ειναι ψηλα,κιλακια πηραμε λιγο αλλα τιποτα σπουδαιο ειμαστε περιπου 2400.την αλλη εβδομαδα αν δεν εχει γυρισει που χλωμο παω κι εγω για καισαρικη αλλα οχι προγραμματισμενη γιατι πρεπει να παρουμε οσο περισοτερο μπορουμε απο τον μηνα να γεμισουμε κιλακια.οποτε ειπε ο γιατρουλης οποτε σε πιασουν οι πονοι θα κανουμε την καισαρικη κανονικα(μαλον ομως θα φτασω χαλαρα την πητ μου πε).οποτε φροσυνακι αν εγω αργησω και εσυ εισαι ποιο βιαστικη μαλλον μας βλεπω να πινουμε καφεδακι στην καφετερια του μητερα παρεουλα :lol::lol::lol:

Τζοανιτα τη τυχερη που εισαι αχχχχχ χιονακιιιιιι τελειααααααααααα κι εγω σαν μωρο κανω οταν βλεπω και περπαταω πανω.....το λατρευωωωωω

Της τζενουλας ο κωλοτουμπας ειναι πονηρη φατσουλα δεν υπαρχει ειναι σκετη γλυκα !! να της ζησει και παλι !!!

Παω για πρωινουλι τα λεμε αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...