Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Kalimera koritsakia mou!!! Pigame giatrouli ti paraskeui k mas eipe o mpompiras einai 2950 γρ .an sinexisei etsi threftaraki tha ginei. Ola kala leei, doksa to theo. tin epomeni paraskeui traciliki eksetasi k tha mas pei leei pote genname!!

Twiggy mou piga sto mpou....lo tsmede k mou eipan oti afou gennisoume tous pame xarti giatrou k kliniks gia pote gennisame , mia aitisi pou mas ti dinoun ekei k tha mas dwson 2500 eyrw . De xreiazontai leei apofeikseis oute giatrou oute klinikis...osa k na plirwsiume leei, 2500 tha mas dwsoun. Epeidi omws edw sti kalamata oi ipaliloi tou tsmede einai koukouroukou gia rwta k mia athina na doume ti tha sou zitisoun. Episis leei afou gennisoume, meta kanoume aitisi gia meiwmenes eisfores gia ena xrono...mia apli aitisi leei...De kserw,exeis mathei kati allo??

Koritsakia mou apo internet apo pou ipate oti simferei na agorazome panes? Amazon.uk.ko??????

Episis diavasa oti apo 1/2/12 k meta ta vrefika galata pwlountai k supermarket 20% fthintera apo farmakeia!!!

Egw apo kaoures tipota...isxiei arage oti oi manoules exoun kaoures otan to mwraki exei polla mallakia??? An isxiei to diko mas de prepi na exei trixa!!!xa xaxa !!!

trww sa zwakiiiii....elpizw ontws na feugοun eukola meta ta kila giati vlepw na pathainw katathlipsaraaaa!!!

Ti tha magirepsete simer?? Kiki -master chef tou forum- dwse mou kamia ideoula....

Sas kalimerizw k sas stelnw polka filakiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου. Τ´ι κανετε;;; Γέννησε καμία άλλη;; Δεν πιστεύω να έχασα επεισόδια!!! :lol:

Εμεις είμαστε μια χαρα!!! 2750 γεννήθηκε μη μπεμπα και δεν με ταλαιπώρησε ιδιαίτερα!! Είναι καλο κοριτσάκι, τη λυπηθηκε τη μαμά της. Κοιμάται συνέχεια και προσπαθω να τη θηλασω γιατι οι θηλες μου είναι πολυ μικρές και δυσκολεύεται.

Ευακι το ΡΕΑ είναι πολυ καλο. Μόνο στις αίθουσες οδυνων δεν έχει τηλεόραση και περνάει λίγο δύσκολα οι ώρα... Οι ματιές όμως είναι τελειες!!! Πάντα ήταν κάποια δίπλα μου, ποτέ δεν με άφηναν μονη.

Αυτα για την ώρα. Πάω να ξύπνησε τη μικρή μήπως φαει :shock: . Φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ...

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ..ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΡΟΝΟ Κ ΞΑΝΑΜΠΕΙΣ, ΠΕΣ Μ ΛΙΓΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ Σ ΠΗΡΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ Σ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ...ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ Σ ΗΤΑΝ ΨΗΛΑ Κ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΚΛΕΙΣΤΟΣ!!

ΕΓΩ ΚΟΡΟΤΣΙΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΩΙ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΜΕ ΑΣΧΗΜΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ...ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsoudes m 3upvnma stis 7 snmera eutuxws xwris kaoures ftou ftou mn me matiasw!!!!!

xelwnomama kalwsnr8es stnv parea mas!!!!!!1ara esu d uparxei periptwsn v'argnseis eisai n epomevn !!!!!!!!!!!!!koritsaki n agoraki?????????esu sex kaneis xaxaxxaxax gt edw ta koritsoudia mas p perimenoun to'xoun ri3ei sto perpatnma kai sto sex!!!!!!ante me t kalo koritsaki m k esu ugeia kai eutuxia euxomai!!!!!!

exw 3upvnsei me treles ligoures olo skeftomai ti na faw.............

ΚΑΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΛΙΓΟ... ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ;) ΤΟ ΧΕΛΩΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ [ΖΟΡΙΚΟ!!!]ΣΕΧ? ΠΕΡΠΕΤΗΜΑ?ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ?ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2 ΜΗΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΙΣΧΥΑΛΓΙΑ-ΟΣΦΥΑΛΓΙΑ... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε?Φλωριανα μου να σου ζησει η μπεμπα,παντα γερη,δυνατη και ευτυχισμενη!!!Εγω παλι απο χθες εχω κατι ελαφρια πονακια χαμηλα σαν περιοδου και σαν πετρωματα που και που,και εχω ψιλοαγχωθει... :? εσεις οι υπολοιπες που περιμενετε εχετε???

Κατερινα θρεφταρακι ο μπεμπης,μπραβο, εμενα την πεμπτη την εβγαλε 2650!Χελονωμανα καλως ηρθες,με το καλοοοο!

Σημερα λεω να κατσω μεσα με τον αντρουλη μου για χουζουρι...εσεις?

Φιλιαααα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena xelwnomama twra mes tnv evdomada p 8a paw pali gia doppler 8a m pei kai t varos twn mwrwn alla polu giatroi kai sto iatreio tous kanoun tis metrnseis kai s lene t varos esena d sto exei pei pote????????????

ax floriana m wraio t nosokomeio e???se ti dwmatio nsouv???ante palepse to koritsaki m me t 8nlasmo kai 8a ta kataferete mia xaroula ax einai nsuxn e????ftou ftou eides ta koritsakia einai nsuxoulia!!!!!!

(parngorw k emena me proetoimazw xaxaxxaxaxaaxaxa)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ να σου ζήσει ο παίδαρος!!!

Φλωριάννα να σου ζήσει η μπουμπού σου!!! Γερά και τυχερά όλα τα μωρά μας!!!

Καλέ λίγες μείναμε και αγχώνομαι....

Κατερινάκι μια χαρά ο μπομπιράκος!!!

Ελινάκι μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε!!! Έτσι είμαστε όλες μας κάπως...

Κορίτσια κι εγώ στα γλυκά το έχω ρίξει τις τελευταίες μέρες, όλο φτιάχνω διαφορετικά κέικ και μετά τα τρώω με παγωτο :oops::oops::oops: Δεν έχω καούρες τώρα πια γιατί προφανώς κατέβηκε και δεν με πιέζει ψηλά, με πιέζει βέβαια χαμηλά... Αλλά μάλλον ήρθε η ώρα μου, την Πέμπτη που θα πάω γιατρό θα ξέρω πάνω κάτω... Είμαι η επομενη τώρα δηλαδή με το Τζενάκι.... Τζενάκι;;;; Αγχώθηκα καλέ τώρα που ξέρω.... Ουφ... Αγχώνομαι που θα αφήσω και τον Νικόλα... Θα μου λείπει το μικρό μου... :|:|

Καλή υπόλοιπη Κυριακή κορίτσια!!!

Φροσύνα θες αυριο να περπατήσουμε;;; Εγώ μάλλον θα πάω το πρωί... Στείλε μου pm. Κική και Σοφία δεν σας το προτείνω γιατί ξέρω ότι εσείς θέλετε ξεκούραση στην εβδομάδα σας ;););)

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι ξέχασα να σου πω για το amazon. Εγώ τις πήρα από εκεί, τις 126 πανες pampers κάτι λιγότερο από 20 ευρω το ν2 και 108 πάνες ν3 πάλι 18 και κάτι ευρώ χωρίς μεταφορικά, τα είχε δωρεάν για Ελλάδα όταν τα παρήγγειλα. Επίσης πήρα τον αποστειρωτή της philips avent bpa free, που αποστειρώνει σε 6 λεπτά και χωράει μπουκάλι από οποιαδήποτε μάρκα με 50 ευρώ. Το θεώρησα ευκαιρία όταν εδώ ο συγκεκριμένος έχει 90 ευρώ... Ειδικά από πάνες έχω κάνει καλό στοκ αλλά συνεχίζω να παίρνω και από εδώ όταν κάνουν προσφορες με 50%. Δες τα κι εσύ κάνε τους υπολογισμούς σου και θα αποφασίσεις ;) Καλές αγορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ.......ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΤΟ FACEBOOK ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΕΚΕΙ....ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΖΕΝΑΚΙ.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΓΩΣΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ...ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΑ....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΨΕΥΔΟΘΗΛΕΣ ΤΙΣ MEDELA ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥΣ.........ΦΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? μπήκα μια στα γρήγορα, σήμερα έχουμε καθαριότητα και θα τακτοποιήσουμε τις ντουλάπες στο παιδικό!!!!!!

Καταρχήν να ευχηθώ και εγώ στην Φλωριάννα!!!!! Κουκλίτσα μου να σου ζήσει η μπουμπού, να 'ναι γερή και καλότυχη!!!!!!! τελικά ο Χασιάκος ήταν εκεί?

Με πήρε η Τζενάρα πριν λίγο.... όλα καλά και αυτή και ο μπεμπούλης είναι μια χαρά, πολύ ήσυχος η ψυχούλα μόνο μαμ και νάνι!!!!! Μου είπε να σας δώσω πολλά πολλά φιλιά και Νάνσυ και Φλωριάννα να σας ζήουν τα μωράκια!!!! Αύριο που θα βγει από το Νοσοκομείο θα μας γράψει!!!!

Εβάκι πρωίμή πρωινή ε? εγώ η γαΪδάρα στις 12.30 ξύπνησα :lol: βέβαια είχα λίγες καούρες πάλι......

Χελωνομάνα καλως ήρθες στην παρέα μας!!!!! με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου, πότε έχεις ΠΗΤ?

Κατερινάκι τέτοια ώρα που μπήκα, θα σε έχει κόψει η πείνα :lol::lol: εγώ έκανα κεφτεδάκια με μανιτάρια αλα κρεμ και ρυζάκι, ε? ζωγράφισα πάλι!!!!!! :lol: ο μπεμπούλης μια χαρά έφτασε τα 3 κιλά ε?

joannita έλα να ανέβουμε ΄λίγο, είπαμε τον φάγαμε τον γαϊδαρο!!!!

Ελινάκι χαλάρωσει τώρα και ξεκούραση, ας της βολτούλες και ξάπλα και βάλε τον αντρούλη σου να σε νταντέψει ;)

Αχ Νινάκι πολύ θα 'θελα και εγώ αλλά είπαμε, εδώ τα παίζω από τον καναπέ μέχρι την κουζίνα :roll: καλά να περάσετε και που 'σαι είπνοές εκπνοές όπως λέει η Φροσύνα να φύγει το άγχος!!!!!!

Σκιουράκι ένα μεγάλο φιλάκι στον μπεμπούλι!!!!!!

Κορίτσια πάω να φάω!!!!!

Καλή ξεκούραση, να περάσετε ωραία σήμερα!!!!!

Φιλούρες πολλές στις κοιλούμπες και στις πατουσίτσες!!!!!!!

Αν προλάβω θα μπω το βραδάκι πάλι αλλιώς θα τα πούμε αύριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες, πως ειναι τα κεφια σημερα???

Ιωαννιτα ανεβηκαμε καθολου?

Εχθες δεν μπηκα καθολου, Νινακι δεν ειδα την προταση σου.. πηγες εσυ για περπατημα? Καλο γιατρο και μην αγχωνεσαι (λεμε τωρα), ολα θα γινουν. Τα λεω για να τα ακουσω :P

Κικη ζωγραφισες παλι στην κουζινα ε?

Κατερινα@ τα ιδια εμεθα κι εγω για το ΤΣΜΕΔΕ. Τους παμε το χαρτι που μας δινουν για το μαιευτηριο και κανουμε κατι υπευθυνες δηλωσεις κλπ. Το μονο που εχει αλλαξει ειναι οτι μεσω νετ δινουμε το ΙΒΑΝ καποιου λογαριασμου και δεν μας δινουν πια χρηματα στο χερι, αλλα τα καταθετουν εκει. Μια χαρα ο μπεμπης σου, θα βγει και γλυκατζης ;)

Ελινουλινι μπαινεις στην τελικη ευθεια ε.. αρχιασαν οι συσπασουλες...

Χελωνομαμα καλως ηρθες στην παρεα μας και με το καλο η μπεμπα σου!! Πες μας που θα γεννησεις και η ΠΗΤ σου ηταν 4-2 αν καταλαβα καλα? Να σε βαλω στη λιστα! Οσο για το βαρος κι εγω ρωταω τη γιατρο καθε φορα που παμε.

Αποφασισα να αρχισω τις μπουγαδες αψηφωντας τον καιρο.. ε μα πια!! Πρεπει να ετοιμασω και βαλιτσουλα, περναει ο καιρος!! :o

Φλωριανα μου να σου ζησει η μπεμπα, ελπιζω να πανε ολα καλα με το θεμα του θηλασμου!!Καλη λοχεια σου ευχομαι!! :):)

φιλια σε ολες και καλη βδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου... δεν εχω προλαβει να μπω καθολου εχουν ερθει ο πατερας μ ε τη μανα μ κ αδερφο μ κ τρεχω ...πολλα φιλια σε ολες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...

Κ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΤΑΟΥΝΙΑΣΕΙ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ...

ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΘΟΛΟΥ....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΤΣΙ ΜΟΥΝΤΟΣ, ΕΧΩ Κ ΜΟΝΙΜΑ ΠΟΝΑΚΙΑ-ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ-ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ-ΚΤΛ...ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΝ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΜΠΤΗ..ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ....ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!

ΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΩ Κ ΕΓΩ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...

ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!!ΟΥΑΟΥ.....ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΕΒΗΚΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ...ΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΦΟΥΣΚΩΤΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωκοιλίτσες μου!!!!! που είστε καλέ όλες? γεννήσατε? :lol:

Εγώ σήμερα είμαι ξύπνια από τις 7, στις 3 κοιμήθηκα πάλι, πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος για να τα δει την Τετάρτη και ο γιατρός και μετά ΙΚΑ και ΟΑΕΔ..... κόλαση γινόταν της π@....... το κάγκελο, αλλά εγώ κυρία παίρναγα μπροστά με την κοιλούμπα και το ευχαριστιόμουν :lol::lol: οι καούρες απ' το κακό στο χειρότερο ρε γαμώτο.......

Εβιτάκι τι κάνει ο μπεμπούλης? άντε βρες λίγο χρόνο να μπεις να μας πεις τα νέα σου!!!!!

Φροσύνα αρχίζουμε μπουγάδα? και πολύ το καθυστέρησες, εμ δεν πάει άλλο, έτσι κι αλλιώς θα χαλάσει πάλι ο καιρός, οπότε εγώ θα σου λεγα να τα απλώσεις μέσα στο σπίτι, εγώ έτσι έκανα και στέγνωσαν και γρήγορα και δεν μύρισαν και καθόλου, γιατί εδώ γίνεται χαμός μυρίζει πολύ τζακίλα έξω θα μου μύριζαν και τα ρούχα σίγουρα αν τα άπλωνα έξω........ ;)

Τζοαννίτα τι είπαμε? για να ανέβουμε ΄....έλα έφτασε η Πέμπτη υπομονή, απόλαυσε την κοιλούμπα σου λίγο ακόμα και σε λίγες μέρες θα την κρατάς στην αγκαλιά σου!!!!!

Το δωμάτιο έτοιμο!!!! μόνο το χαλί λείπει (έχει ο αδερφός μου μια μοκέτα μπλε με αρκουδάκια, οπότε βολευτηκα και σε αυτό) και 2 ραφάκια που θέλω ακόμα να πάρω!!!!!!

post-15828-13873938757301_thumb.jpg

post-15828-13873938757699_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες......

πως τα πατε οι εγκυουλες και οι νεες μανουλες;;;;

φλωριανα να σου ζησει η μπεμπουλα σας......και καλους θηλασμους.......

εμεις καλα........τελεια αυριο θα παμε την μικρη στο παιδιατρο.........αντε να δω ποσο εχει φτασει το θρεφταρακι μου......

χθες παλι επισκεψεις κοιμηθηκαμε μετα τις 2 και στις 7 το ποδι.......κουτουλαω.......

τζενουλα μο γλυκια με το καλο να υποδεχτειτε το νικολα σας......οσο για το 9μηνο περιμενω απαντηση απο το κεελπνο που ειναι ο εργοδοτης μου σε καμοια βδομαδα......ειδωμεν λοιπον...ελπιζω ολα να πανε καλα γιατι δεν αντεχω να δω τα μουτρα τους......εδω μου δινουν ενα μηνα ακομα αδεια λοχειας απο το κεελπνο δηλαδη τρεις μηνες στο συνολο και με περνει τηλ η προισταμενη που ο θεος να την κανει και με ρωταει ποτε γυρνας και τις λεω για τον ενα μηνα ακομα και τι μου λεει;;;α!!!!!!δεν το ηξερα να γενννησω και εγω στο κεελπνο......... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: μιλαμε τα νευρα μου.......

κοριτσια σας ευχομαι σε ολες να εχετε καλες γεννες και γερα μωρα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA MOU TI MOU KANETE??? VLEPW LIGES MEINAME...

MPIKAME KAI STHN TELEUTAIA MAS EVDOMADA MEXRI THN KURIAKH POU EINAI KAI H PHT MOU, ANTE NA DW 8A GENNHSW MEXRI THN KURIAKH? H 8A PAROUME PARATASH GIA 40 + WEEKS

SE 2 MERES EXW NA PAW KAI GIATRO, O TRELOS PALI 8A ME PEI NA PERIMENW SIGOURA, DE LEEI KAI TPT ALLO...

KIKITSA MOU POLU OMORFO TO DWMATIO MOU ARESAN TA KREVATAKIA POU EINAI TO ENA DIPLA STO ALLO, SE FANTAZOMAI ANAMESA NA MHN 3EREIS POIO BEBE NA PRWTOXAIDEPSEIS!!!!! :):):):)

IWANNITA MOU KANE UPOMONH LIGO AKOMA EMEINE, FTASAME STO TELOS!!!!!!!!!!!!!

SE OLA TA UPOLOIPA KORITSIA FILIA POLLA!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsaki m super t dwmatia ki tous bravo plu omorfo

twiggy 3ekina mpougades k egw toses meres plenw kai exw tnv aplwstra mesa kleinw k tnv porta sto dwmatio spaw ligo mpalkonoporta kai mexri t prwi einai etoima gia sidero

bourique m psuxraimiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa etsi eimaste emeis oi gunaikes dustuxws ..........

pnga epiteloys jumbo pnra mpimpero pipiles klp 250euro gia plaka...xaxxaxa twra 8elw dika m soutien nuxtika klp k ena farmakeio k eimaste komble

stis anupomones 8a pw apla upomovnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

ayrio doppler

filakia se olesssssssssssssssssssssssssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη μου πολυ ωραιο το δωματιο!! Με το καλο να υποδεχτειτε τα μπουχεσακια σας ;) Και η φωτο σου τελεια!!

Κορινα ειδα οτι εχεις γενεθλια. Χρονια σου πολλα και ευτυχισμενα και με το καλο να ερθει το μωρακι!!! Ποτε εχεις γιατρο, να δουμε λες να εκανε καμια εκπληξη και να γυρισε??

Μαρακι πλησιαζουν οιμερες, δεν κρατιεσαι ε? Αντε να δουμε, ποσες θα γεννησουν αυτη τη βδομαδα?!!

Ευακι τα ρουχα τα εχω εξω που φυσαει να παρει την πρωτη υγρασια, σε λιγο θα τα βαλω μεσα να στεγνωσουν τελειως!! Αντε μωρε ειναι συγκινητικες αυτες οι μπουγαδες! :roll:

Σοφακι που εισαι σημερα οεο??!

Μπουρεκακι παλι επισκεψεις?!! :o πωπω υπομονη καποια στιγμη θα βαρεθουν! Κλαη τυχη με τη δουλεια και φιλια στα ζουζουνια σου..

Εβιτακι ολα καλα? Ελπιζω οι συγγενεις να σας βοηθανε και να μη σε κουραζουν. Φιλια στον κουκλο μπεμπη!!!

Εγω εχω γιατρο την Παρασκευη, η μικρη ειναι πολυ κινητικη τελευταια.. με αποσυντονιζει τελειως! :P Μα κουνιεται διαρκως.. α λετε να μου βγει ζηρουλα?!! :lol:

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ετοιμογεννα και καλη εβδομαδα,

Για μένα ξεκινησε αρκετα περιεργα μιας και κοντεψα να μεινω στον υπνο μου :cry::cry::cry::cry::cry: πιστευω ολες λιγο πολυ που υποφερουμε με τα στομαχακια μας να το χοσμε νιωσει αυτο που ανεβαινουν τα υγρα του στομαχου πανω ε?Ε λοιπον εγω υπο κανονικες συνθηκες επρεπε να νιωσω δυσφορια και να ξυπνησω ελα ομως που δεν ξυπνησα.ανεηκαν που λετε τα υγρα εφραξαν οισοφαγο και μυτη και πεταχτυκα πανω αφου πια δεν μπορουσα να παρω ανασσα για ενα πενταλεπτο εβγαζα υγρα απο παντου στομα μυτη και δεν μπορουσα να ανασανω.Κοριτσια χεσ...κα πανω μου πραγματικα με το ζορι ανεπνευσα μετα απο μεγαλη προσπαθεια ουφφφφ τωρα εχω ενα αγχος κι ενα φοβο μου χαλασε ολη η διαθεση....

Κικιτσα υπεροχο το δωματιακι στο ειπα και στο φασε,μα τι φαει εφτιαξες παλιιιιιι πςςςςςς,α πρεπει να λες την κρεπερι στον πεζοδρομο κοντα στις καφετεριες ε?τρωμε χρονια εμεις εκει αλλα αυτη τη γευση δεν την ηξερα θα την δοκιμασω σιγουρα....

ελινακι κι εγω εχω πια πονακια αρκετα και πετρωματα αρκετα νομιζω πια ειναι φυσιολογικο στη φαση

μας,χελωνομαμα περασες την πητ κι ακομα ε?υπομονη μπορει το μωρακι να θελει το χρονο του ακομα, αφου εισαι οκ λιγη υπομονη ακομα (α και καλωσορισες ) οσο για το βαρος του μωρου εμας μας το λει καθε φορα που παμε στο ιατρειο του ρωτα την επομενη φορα...

Φλωριανα να σου ζησει η μπεμπα !!παντα γερη και καλοτυχη καλους θηλασμους και λοχεια να χεις!!

Κατερινακι νινακι αχ τι ωραια που θα ταν να πηγαιναμε εναν περιπατο ολες μαζιιιιιιι,δικιο εχεις εγω και Κικιτσα εχουμε τα θεματακια μας που ν α παμε χιχιχιχι καναπεο οεο αντε ετοιμασου κι εσυ παμεεε περιμενουμε τον επομενο αγοραρο και μικρο τζενακι για να δουμε θα γεννησετε μαζι τελικα??

Φροσυνακι μου ναι καιρος ηταν να βαλεις πλυντηριακια γιατι ο καιρος δεν προβλεπεται να αλλαξει και να σου κανει τη χαρη!!

Μαρακι19 το σκυλακι σου ειναι γλυκα!!αντε με το καλο κι εσυ τον εφαγες ολο το μηνα !!

Οσες ξεχασα θορρυυυυ αλλα δεν ειμαι πολυ καλα σημερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έριξα έναν υπνάκο και ξύπνησα πάλι από την παλινδρόμηση, πάλι πνίγηκα...ουφ με πονάει ο λαιμός τώρα......

Χαίρομαι που σας άρεσε το δωματιάκη μας!!!!

Μαράκι άντε να δούμε τι θα αποφασίσει ο μπέμπης, θα ρθει επιτέλους? ;)

Εβάκι είδες που αγχωνόσουν με τα ψώνια.... τέλειωσες...εμένα μου έστειλε η μαμά νυχτικιές, εδώ όμως που είχα δει και είδα και κάτι ωραίο και ακριβές, βέβαια τώρα που έχει εκπτώσεις ρίξε μια ματιά και σε κανα μαγαζάκι στην γειτονιά σου όλο κάτι μπορεί να βρεις, πάντως στο ousho που είχαμε πάει με την Σοφούλα δεν άξιζε τίποτα και δεν είχε και κοντομάνικες νυχτικές.....

Φροσάκι δεν είναι πολύ μικροσκοπικά τα ρουχαλάκια? και εγώ συγκινήθηκα πολύ όταν τα έπλενα..... :cry:

Μπουρεκάκι δεν λένε να τελειώσουν οι επισκέψεις ε? ουφ και αυτοί ρε παιδί μου, κάνε υπομονή.....φιλάκια στην μπουμπού!!!!!

Εγώ έριξα έναν ωραιότατο καυβγά πρωί πρωί με τον άντρα μου, εεεε μα γαϊδούρια εντελώς δεν καταλαβαίνουν τίποτα, ευτυχώς έφυγε τώρα για δουλειά να ηρεμήσω και εγώ και τα μπεμπάκια μου λίγο :evil:

Σοφάκι έπαθες ακριβώς αυτό που παθαίνω εγώ.... σήμερα ήταν η τέταρτη φορά που το έπαθα...... φαντάζομαι τρομάρα που πήρες, έτσι ήμουν και εγώ και μετά αγχωνόμουν μήπως έπαθαν τίποτα τα ζουζουνια μου.... και δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι, και όρθια σχεδόν που κοιμάμαι το παθαίνω...ουφ και πάλι ουφ....... η κρεπερί που λές λέγεται twnis, δεν ξέρω που ακριβώς είναι.....ο δικός μου πήγε με έναν συνάδερφο που μένει Ίλιον αυτός μας την είπε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!

Τι κανετε?Πο πο Σοφακι τι επαθες στα καλα καθουμενα...?Θα πηρες μια τρομαρα! :shock: Ενταξει ολα καλα ομως τωρα μην αγχωνεσαι!Τις τελευταιες μερες ειμαι και εγω χαλια απο ξινιλες,δε μπορω να χωνεψω ουτε το νερο που πινω...

Κικι μου παρα πολυ ομορφο το δωματιο,με το καλο να υποδεχθειτε τα ζουζουνακια σας!Και η κοιλιτσα σουπερ!!!Εvatsi νυχτικακια εχω παρει και βρηκα πολυ μοντερνα και οχι κλασσικα,γυρω στα 40Ε το ενα!Εγω σημερα ειμαι καλυτερα απο πονακια και συσπασουλες!Παντως τις τελευταιες μερες η ψυχολογια μου ειναι περιεργη,μια πανω μια κατω!Ειναι που πλησιαζει η ωρα φαινεται....

Φιλακιαααα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Φλωριάννα και ναν να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να είναι γερά κι ευτυχισμένα! Περιμένουμε νέα σας!

Χελωνομαμά καλώς ήρθες στην παρέας μας, άντε με το καλό το μωράκι σου!

Βρε Σοφάκι τι ήταν αυτό που έπαθες?? Α πα πα, πολύ ζόρι μου φάνηκε. Εύχομαι να μην σου ξανατύχει.

Twiggy ευχαριστώ για τις ευχές σου. Ναι, είναι τα γενέθλιά μου σήμερα, έγινα 31... Γιατρό είχα σήμερα το πρωί, ο μπέμπης 3170Kg αλλά ακόμα πεισματάρης, με το κεφάλι πάνω... Δεν το γλυτώνω το μαχαίρι μου φαίνεται... Αν και σήμερα μια φίλη μου είπε ότι και ο γιος της ήταν ισχιακός και γύρισε την τελευταία μέρα. Είδομεν...

Το βράδυ έχουμε ραντεβού με τον παιδίατρο για μια πρώτη γνωριμία και για τις πρώτες συμβουλές. Για να δούμε τι θα μας πει...

Πολλά φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...