Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

koritsares m kalnspera diavazw ta panta alla oses 3exvaw zntw sugvwmn......exw xasei ligo ap't mualo m,e d eixa k polu par'oti melaxrivn xaxaxaxaxaxaxaxaxxa

nan na s znsei n sister s panta xares

jennaki upomovn k 3ereis esu emeis oi udroxooi eimaste pismatarndes eeee k o mpempoukns opote goustarei 8a vgei xaxaxaxaxax ante koritsaki m me t kalo!!!!!

sofaki favtasou oti o dikos m t strwma gia t parkokrevato,p auto mas epeigei kiolas gt ekei 8a koimounte d exei paei na t parei enw mas exoun parei k egw d 3erw posa tnl episns d exoume paei akoma oute jumbo oute ikea oute farmakeio.....k opote lew oti prepei ligaki na teleiwnoume olo kikiiiiiiiiii aurio akouw ....k aurio d vlepw mexri p tou eipa oti ok d agxwnomai ta exw oooola snmeiwmena an gevvnsw esu 8a trexeis sa t veggo!!!!!

twiggy m ti kala p mas proteineis asknsoules kai mas parotrnveis na tis kanoume kai makari na se akousoun oi upoloipes gt egw...d me vlepw xaxaxaxa

floriana m perastikoulia ante kai euxomai oles mazi gia rea

egw pantws koritsia fovamai oti tis suspaseis d 8a tis katalavw ....pws einai?????????ti niw8eis dld kai pou???xamnla psnla ????

rokaki perastikoulia k esu 3aplwse na xalarwseis k egw exw ena 8emataki genika k me tia kaoures p d paleuonte me tpt kai me tn zaln.....drama!!

filakia koritsares m cu later

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

twiggy--- ASTA NA PANE EXW PSA3EI OLES TIS SELIDES TOU INTERNET SXETIKA ME TA ISXIAKA MWRAKIA KAI EXW PSA3EI KAI TROPOUS GIA NA GURISOUN ALLA.... TPT. OSO GIA THN KAISARIKH OK EIMAI PSIXOLOGIKA ETOIMH, DEN ME TROMAZEI H IDEA, APLA EINAI TO PRWTO MOU MPEMPE K H8ELA NA GENH8EI ME FUSIOLOGIKO TROPO. PHT EXW 12-02-2012 KAI 8A GENNHSW EDW STHN OLLANDIA STO VieCuri hospital ...

NAI EINAI AGORAKI TO MIKRO MOU...

Korina!---YPOMONH 8A KANOUME MEXRI TO TELOS THS EGKUMOSUNHS KAI... POU 3EREIS MPOREI KAI NA MAS KANOUN THN XARH KAI GURISOUN TA ATIMOULIKA MAS. EXOUN VOLEYTEI FAINETE KALA EKEI PANW. FANTASOU OTI H KOILIA MOU EINAI AKOMA ARKETA PANW KAI DEN EXEI KATEVEI KA8OLOU.

Σοφία30 ---DIKIO EXEIS EIMAI TUXERH AN HMOUN TWRA STHN ELLADA 8A EIXA GENNHSEI PRIN MERES ME KAISARIKH SIGOURA. EDW OUTE KAN GIA PLAKA DEN MOU TO ANEFERAN STHN ARXH, PRWTOU MOU PROTINOUN THN KAISARIKH PROSPA8HSAN PRWTA NA TO GURISOUN OI IDIOI KAI EFOSON DEN TA KATAFERAN KAI PALI DEN MOU EKLEISAN HMEROMHNIA GIA KAISARIKH ,APLA MOU EIPAN NA PERIMENW MEXRI NA ME PIASOUN OI PONOI H SPASOUN TA NERA.

EUXARISTW KORITSIA GIA TO KALOSORISMA!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι Μαρακι, τα μωρουλια κανουν ο,τι θελουν στην τελικη! Σε καταλαβαινω που προτιμας φυσιολογικο τοκετο, οπως οι περισσοτερες μας αλλωστε, δεν πειραζει ας γινει ο,τι ειναι να γινει!Κι εμεις χαιρομαστε που ηρθες στην παρεα μας, ε... να εχουμε και μια Ευρωπαια!!! ;);)

Κικη ακομα δεν ξεκινησαμε προβες με την κουκλα, μονο ο καλος μου την δοκιμασε σε ενα μαρσιπο της mothercare που μας δωσανε! Εγω του ελεγα οτι του παει πολυ και να τον βγαλω φωτο αλλα εκεινος ντρεποταν και μετα εγκατελειψε! Θα πιασουμε δουλεια το ΣΚ!!!

Σοφια το σφηνακι που πηρα απο τζαμπο εκανε 10 ευρω, ειχε και με 5 αλλα μονο για το πλαι. Εγω πηρα ενα που εχει 2 μικρα πλαινα και 1 μεγαλο σαν μικρο στρωμα που κρατα το μωρο σε μικρη ανακλιση.. Μου φανηκε πιο καλο... Καλη φαση αυτο με το factory, αν κι εγω νομιζω εκλεισα με τα πολλα ψωνια,, ενα Λητω μου εχει μεινει και μετα πιανω μπουγαδα :shock:

Ευακι χωσε κι εσυ φωνες στον αναβλητικο σου αντρουλη να κανει καμια δουλεια!! :lol: Εχετε και διδυμα και ποτε δεν ξερεις.. Οσο για τις συσπασεις, στα μαθηματα μας ειπε η πεθερουλα μου οτι ξεκινανε απο χαμηλα και μετα πιανουν μεχρι πανω.. σκεψου σαν να σφιγγεται η μητρα και να σπρωχνει απο πανω προς τα κατω για να κατεβασει το μωρο! Νομιζω οτι ολες μας θα τις καταλαβουμε παντως...

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗ ΕΤΟΙΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΘΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ??? ΧΕΧΕΧΕ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΑΝΗΠΟΜΟΝΗ (ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ) ΑΠΛΑ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 ΜΗΝΑ ΚΙΟΛΑΣ, ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ? ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΙ8ΑΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΟΡΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ. ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Η ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΜΑΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ 8Α ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΔΗ8ΕΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΑΠΑΡΕΤΗΤΟΣ ΕΞΩΠΛΗΣΜΟΣ(ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ-ΚΑΘΙΣΜΑ-Κ.Τ.Λ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki19love και εγω για καισαρικη παω μαλλον....για πολλους και διαφορους λογους μου ειπε ο γιατρος μου...σιγουρα αν ησουν ελλαδα θα ειχες ηδηδ κλεισμενο ραντεβου για μαχαιρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες!!! τι κανετε???

εχω αρχισει να γραφω απο το πρωι 3 φορες και ολο κατι γινετε και πρεπει να κλεισω!

φλωριαννα μου περαστικα σας!!! κριμα μωρε ο μικρουλης που ψηνεται!!!

ναν να την χαιρεσαι την αδερφουλα σου!!!! καλα κανεις και γεμιζεις τις μερες σου... περνανε πιο ευκολα!

μαρακι σοβαρα? και αυτη η μαια ποιος την στελνει? το κρατος? αυτο λιγο υπερβολικο μου ακουγεται! και αν δεν τα εχεις ετοιμα? εμενα ακομα το κρεβατι δεν μου εχει ερθει! τι θα κανανε?

εγω σημερα δεν εχω καθολου ορεξη! για τιποτα! εχω μια μελαγχολια......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pappy nai etsi einai an hmoun ellada sigoura tha eixa mpei gia kaisariki prin meres. Kai me thn kaluterh prohpothesh. Isxiako to mwraki sou? Ok tha kaneis mia wraiotath programatismenh kaisarikh theleis de theleis.. Enw edw fantasou oti prospathisan na mou to gurisoun me ta xeria. K efoson den ta kataferan anti na mou kleisoun mera gia kaisariki xtes mou leei o giatros na perimenw mexri

Na spasoun ta nera h arxisoun oi suspaseis. Kai mono an h thesh tou einai akoma h idia tha proxwrisei se kaisarikh thn teleytaia stigmh.

Mariapapa24---nai maraki pernaei mia maia apo to spiti gia control stalmenh apo to kratos. An den exeis ta aparethta sou dinei mexri k dieuthinsi apo polikatastima me eidh bebe gia na pas na pswniseis. Xexe trelokomio h katastash e? Ki omws nai etsi einai....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m prwi prwi d paleuetai twra teleutaia ka8e 3-4 wres 3upnaw 3upname mallon me ponous trelous sta pleura eimai polu periergn va dw pws exoun katsei twra kai me ponane toso polu kai fusika toualeta suvexeia pali opws stnv arxn..... :D katourlou

maraki19 einai ligo upervoliko auto me tn maia alla exei k ta kala t endiaferetai t kratos kai an d kanw la8os otan me t kalo gevvnseis pali stelnoun spiti maia kai paidiatro????

ante koritsakia m 3upvnste va ta poume xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

mnpws gevvnse kamia??????????????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ.....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΟΜΑ Κ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ......ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΑΝΕ ΣΥΝΝΕΦΟ......ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ.....Η ΜΠΕΜΠΑ ΧΟΡΕΥΕΙ ΜΕΣΑ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ 6.30 ΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΑ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ.....Ο ΠΟΝΟΣ Κ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ...ΛΕΣ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΙΩΘΩ....Κ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΑΤΙΑ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ ΑΚΟΜΑ...ΜΑ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΟΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Κ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΑ???ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩΩΩΩ ΤΩΩΩΩΡΡΡΑΑΑΑ.........

ΑΧ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.....ΑΤΙΜΕΣ ΟΡΜΟΝΕΣ... :twisted:

ΕΣΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ 2 ΜΕΣΑ Σ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΙΣ???ΧΑΡΑ ΣΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Σ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκίτσες!!!

Μαρακι19 καλώς όρισες στην ιντερνετική παρεούλα μας! Με το καλο σου εύχομαι. Ελπίζω να γυρισει το μωράκι σου (εγω στην μαμά μου ειχα γυρίσει κυριολεκτικά τε-λευ-ταί-α στιγμή!).. Αν πάλι οχι σε καταλαβαίνω που δεν θελεις να γεννηθεί το μωράκι σου με καισαρική, αλλα το σημαντικο τελικα είναι να βγαινει το μωράκι κ η μαμα γερή κ ολα τα άλλα είναι απλα ανάμνηση. Την κορούλα μου την γεννησα εκτάκτος με καισαρική την 39η εβδομάδα κ ειχα στενοχωρηθεί πολυ, αλλα τελικα το σημαντικο είναι οτι βγηκε γερη κ δυνατή!!!

Εχτές ειχα γράψει ενα κατεβατο κ σβυστικε :(..

Εκανα καρδιοτοκο.. πάλι εχτές κ ολα καλα. Οι συσπασούλες είναι σε φυσιολογικά πλαίσια κ το μωρούλι μια χαρα! Οπότε φεεεεεέτα :D ..εχουμε ακόμα :D

joannitaKAImpempa σε καταλαβαίνω γιατι κάπως ετσι νιώθω κ εγω..αλλα μην βιάζεσαι, οσο μένει το μωρούλι σου στην κοιλίτσα σου είναι για καλό. Σε λίγες ημέρες θα το κρατάς αγκαλίτσα!

kikι μου μεγεια τα επιπλάκια!!!

Σοφάκι πως πας με τις καούρες..το βράδυ εχω αρχίσει να εχω κ εγω, αλλα ακόμα παλεύεται..

twiggi βλέπω οι πρόβες πανε σύννεφο :) !!! Εχτές εκανα κ εγω πρόβες με μια φίλη μου για το ring sling, γιατι στην μικρή χρησιμοποιούσα μαρσιπο κ τώρα θελω να βαζω τον μικρο κ στο sling, να τον θηλάζω κ να μ΄πορω να εχω τα χερια ελεύθερα, να διαβάζω κ κανένα παραμυθι στην μαιμουδιτσα μου.. Eιναι λίγο καπως..μεχρι να πιάσει το νοημα, μετα οκ το μαθαίνεις ..

Φλωριαννα πως ειναι ο μικρούλης? Τελικα κολλησες?

Νινάκι 2, πράγματι μαζι βλέπω να γεννάμε!!!

Τζενούλα, σουπερ τα νεα!!! Και τα κιλάκια του μικρου τέλεια!!! Αντε Δευτέρα με Τριτη σε κοβω να γεννας..ελαααα να πέφτουν τα στοιχήματα για τον κολωτούμπα!!!

καλημέρες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες... μπρρρρ πολυ κρυο σημερα :roll:

Ιωαννιτα κρατησου!!!! Λιγο εμεινε και συντομα θα εχεις την μπεμπα αγκαλια.. Τι να κανουμε , ετσι ειναι η διαδικασια του τοκετου.. οι συσπασεις κρατανε πολυ καιρο. Προσπαθησε να χαλαρωσεις για να γινουν ολα πιο ανετα για σενα και να εχεις δυναμεις μετα για τη μικρουλα!!

Μαριαπαπα πως ειναι τα κεφια σημερα?

Ευακι σε εχουν ταραξει οι μικρες ε? Καπως περιεργα θα εχουν βολευτει.. Ποτε πας ξανα για υπερηχο? Εγω εκει που πονουσα πολυ κατω απο το στηθος, γιατι με σπρωχνε με τα ποδια, τωρα δεν το νιωθω πια.. Καπως καθισε διαφορετικα κι η δικια μου, ισως πηγε πιο κατω!

Μαρια19 απιστευτο αυτο με τη μαια απο το κρατος! Αν δεν ειναι στα πλαισια του ελεγχου αλλα της ενημερωσης ειναι πολυ καλο. Τουλαχιστον γνωριζεις τι σου λειπει ή τι ειναι περιττο και δεν ανησυχεις.. Αχ, κι εδω μου ελεγε μια γνωστη οτι σε δημοσιο νοσοκομειο που γεννησε δεν τους αλλαζαν καν τα σεντονια και ειχε μεινει 4 μερες με τα ματωμενα :o Ειμαστε τελειως τριτοκοσμικοι τελικα.. Τι να πει κανεις, πολυ απογοητευση αυτη η χωρα... Τελοσπαντων!

Εγω σημερα δεν εχω μαθημα γιατι η αλλη κοπελα ειναι αρρωστουλα, οποτε θα χουχουλιασουμε σπιτι! Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!! ουτε εγω γεννησα...! ακομα εδω!

αφηστε που εχω αρχισει να αγχωνομαι γιατι λενε οτι δευτερα τριρη τεταρτη θα ριξει πολυ χιονι!!! και αν με πιασουν τοτε οι πονοι??? αχαχαχ....

λιγο υπερβολικο αυτο με την μαια μου φαινεται μαρακι, αλλα απο το απολυτως τιποτα που κανει το δικο μας κρατος καλυτερα η υπερβολη!

υπομονη τζοαννα!!!! και εγω ολη μερα συσπασεις εχω! εχουν αρχισει να με εκνευριζουν οι συσπασεις... δεν περνανε και οι μερες...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy m tnv pemptn exw pali rantevou na rwtnsw tnv kiki gt eimaste k stis evdomades polu konta exei alla3ei kati stis episkepseis s????exoun ginei suxnoteres sto giatro n ka8e 15???rwtaw mnpws prepei na pngainoume pia ka8e evdomada n oxi????????????????

xairomai p eiste kala oles xaxaxaxa akouw diafnmisn jumbo "orkisou pws stn perouka s den kruveis mia karafla naaaaaaaaaaaa..."xaxaxaxaxaxaxxaxaxaaxaxaxaxaxxaxaxaaxa

sofaki eixes pio megaln afana ap'ton jumbo???? :D

ax oles avupomovoume va gevvnsoume alla pragmati opws leei k to an8rwpaki oso pio polu menoun stnv koilitsa toso t kalutero

mariapapa gia t xioni t skeftomoun k egw xaxaxax exw antra savvatogevvnmevo kai eipe oti fetos flevarn martn 8a xiovisei sigoura xaxaxaxaxaxa ela mn fovasai mia xaroula 8a einai!!!!!k egw otan gevvn8nka eixe para polu xioni :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι εμενα η γιατρος μου ειπε να πηγαινω καθε βδομαδα μολις μπω στον μηνα μου.. Δεν ξερω για σας με τα διδυμακια αν αυτο ξεκιναει πιο νωρις!

Μαριαπαπα κρατα γερα!! Μην ανησυχεις για το χιονι, ειπανε θα ριξει αλλα δεν νομιζω να αποκλειστουμε κιολας! Ειδικα εσυ που εισαι κοντα στη θαλασσα..

Εμενα παντως μου τη σπαει αυτο το κρυο, ελπιζω να μην συνεχιστει πολυ! Και καιμε πολυ πετρελαιο ή ρευμα και κλεισμένοι ειμαστε και ο θερμοσιφωνας θελει συνεχεια να τον αναβεις!! αι στο καλο!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Εγω ξυπνησα σημερα με φοβερο πονο στη μεση και κατεβαινει στον αριστερο γοφο μου και ποδι...δε μπορω ουτε να περπατησω :? Ειχα φωναξει και την κομμωτρια σημερα για βαφη,κουρεμα και χτενισμα και καπως μου εφτιαξε η διαθεση αλλα ο πονος... πονος!!!

Ναι το ακουσα για τα χιονια... :) ευχομαι να μην αποκλειστουμε γιατι...χαθηκαμε!!!

Χθες πηγα και πηρα ενα ηλεκτρικο θηλαστρο της Medela και κατι τελευταια πραγματακια και παλι ενα 250Ε δωσαμε... :shock: Εσεις εχετε παρει?

Υπομονη στις ετοιμογεννες...θα ερθουν τα μπεμπακια,ευχομαι συντομα!!! :D Εγω εχω παλι την πεμπτη ραντεβου για να δουμε...Παντως Σοφακι μην αγχωνεσαι με τα κιλα του μωρου,ρωτησα το γιατρο και μου ειπε αναλογα με το σωματοτυπο μας θελουμε και τα κιλα του μωρου,σε μενα ειπε 2700-2900 το πολυ να βγει!

Φιλακιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες εγώ πριν από λίγο ξύπνησα.... :oops: δεν με άφησαν τα αντράκια μου όλο το βράδυ τρελές κωλοτούμπες.....κατέληξα στις 4 να κοιμηθώ με πολλές διακοπές ενδιάμεσα....... τώρα περιμένω την κοπέλα για την ένεση...άντε σήμερα και άλλη μία έμεινε!!!! Τζενάκι έχει στύσιμο πωπώ πάλι σήμερα :)):))

Εβάκι και εμένα χθες το δεξί με τσάκισε στα πλευρά..... τι να κάνουν μωρέ τα καημένα, πως να βολευτούνε δύο μέσα στην κοιλιά μας? εδώ ένα και στριμόχνετε......

maraki19love απ' τη μια καλό που ενδιαφέρεται το κράτος έτσι, απ' την άλλη όμως το θεωρώ και εγώ λίγο υπερβολή..... εγώ γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Γερμανία και εκεί τα πράγματα είναι αλλιώς, όσο για τις καισαρικές και εκεί τις αποφεύγουν ακόμα και στα δίδυμα..... βέβαια και εδώ είναι αναλόγως σε τι γιατρό θα πέσεις.... ο δικός μου παρόλο που έχω δίδυμα μου είπε ότι θέλω εγώ να κάνουμε ή φυσιολογικό (εφόσον είναι κατάλληλες οι προϋποθέσεις) ή καισαρική, εγώ όμως επέλεξα καισαρική γιατί φοβάμαι, βλέπεις παιδεύτηκα πολλά χρόνια για να φτάσω εδώ και δεν θέλω να το ρισκάρω με τίποτα ;)

Τζένη η κολλητούλα μια χαρά ε? άντε μπράβο πολύ χάρηκα, τώρα να προσέχει πολύ....σε πιο μήνα είναι?

Μαράκι μην αγχώνεσαι με το χιόνι...αν δεις ότι έχει πέσει πολύ χιόνι ένα τηλ στο 100 και θα τρέξουν τα παλικάρια ;) πως είσαι σήμερα, ανεβήκαμε λίγο? άντε ανέβα έρχεται το μπεμπάκι σε λίγο!!!!!!!!

Αχ βρε Φροσύνα αυτά τα κακά έχει όταν δεν έχεις αυτόνομη θέρμανση, έτσι είμασταν πριν αγοράσουμε το σπίτι στο Παγκράτι που μέναμε, συνέχεια ανάβαμε θερμοσίφωνα και αερόθερμο, άσε που τα παράθυρα μπάζανε από παντού.....

Ελινάκι εμένα μου έδωσε η κουμπάρα μου το ίδιο θήλαστρο, ευτυχώς τα γλύτωσα άυτά τα έξοδα και σακουλάκια αποστηρωμένα αν χρειαστεί να φυλάξω γαλατάκι, είναι το καλύτερο της medela. Τι μου θύμισες τώρα πρέπει να πάω και εγώ οπωςδήποτε για κούρεμα και άμεσα μην γεννήσουμε και είμαστε σαν ζόμπι :)):))

Δεν πιστευω να ξέχασα καμία :?

πάω να βάλω φαγητό σούπα γιουβαρλάκια έχει σήμερα!!!!! και μετά θα πάμε στην Αγ. Ειρήνη Χρυσοβαλάντου να ανάψω ένα κεράκι για όλες μας!!!!!

Φιλούρες πολλές πολλές στις κοιλούμπες και στα πατουσάκια μανουλίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVATSI MOU NAI ETSI EINAI EDW PERA TA PRAGMATA, AKOMA KAI META THN GENNA, ERXETE STO SPITI SOU MIA MAIA KA8E MERA KAI KA8ETE DIPLA SOU GIA KAPOIES WRES , SUNOLO 48 WRES MESA STIS OPOIES SE VOH8AEI ME TO MWRO SOU MA8ENEI DIAFORA PRAGMATA SXETIKA ME THN FRONTIDA TOU MWROU, KAI AMA XREIASTEI VAZEI KAI SKOUPA KAI MAGEIREVEI, GIA NA SE DIEUKOLINEI. O LOGOS: OI OLLANDOI PISTEVOUN OTI MIA MANA META APO THN GENNA EINAI KOURASMENH PSUXIKA KAI SWMATIKA OPOTE H ASFALEIA SOU KALUPTEI TI VOH8EIA POU SOU PROSFEREI H MAIA STO SPITI GIA 48 WRES. P.X ERXETE APO 4-5 WRES THN HMERA MEXRI NA E3ANTLH8OUN AUTES OI 48 WRES.!! SE AUTO TO 8EMA H OLLANDIA EINAI ARKETA MPROSTA SE SXESEI ME THN ELLADA MAS. DUSTHXOS EKEI EINAI KAPOS DIAFORETIKA TA PRAGMATA.

joannitaKAImpempa--- YPOMONH KANE KORITSI MOU , LIGOULAKI MAS EMEINE AKOMA, KAI EGW 3UPNAW MESA STH NUXTA LOGO TOU OTI ME PATAEI KATW APO TO STH8OS OXI ME TA PODIA ALLA ME TO KEFALI

KAI NIW8W OTI 8A SKASW, LIGH UPOMONH 8ELEI!!!!(STA LEW ALLA KAI EGW ETSI KANW ) :lol::lol::lol:

KORITSIA ENA POU ME APASXOLEI EINAI OTI O GIATROS MOU EIPE NA PERIMENW MEXRI NA SPASOUN TA NERA H ME PIASOUN OI PONOI., AN KAI ISXIAKO TO MWRAKI MOU EINAI DUNATON NA ME PIASOUN OI PONOI ENW EINAI TOSO PSILA KAI ME TO KEFALI PANW MESA STIS EPOMENES MERES?

EGW GIATI NOMIZW OTI KAI PONOI NA ME PIASOUN KAI ME TO KEFALI KATW NA GURISEI DEN 8A PROLAVEI NA EMPEDW8EI STH LEKANH KAI 8A XREIASTW KAI PALI KAISARIKH, AAA EIMAI TOSO MPPERDEMENH :?:?:?

YPARXEI PERIPTWSH ENA ISXIAKO MWRAKI NA PAREI PARATASH MIA EVDOMADA EXTRA? H NA GENNH8EI MIA EVDOMADA NWRITERA?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki19love ΓΕΙΑ ΣΟΥ.....ΟΝΤΩΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ.....

Η ΔΙΚΙΑ Μ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΣΤΟΛΗ.....ΟΠΟΤΕ Μ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΨΗΛΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ.....ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΗΣ ΝΟΜΙΖΩ...ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΕΧΕΙ....Κ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΗ Η ΧΑΡΑ ΣΟΥ.......ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΑΝΗΣ ΤΑ ΝΕΡΑ ΘΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ!!! :D:D:lol: ΑΝ Κ ΕΓΩ ΙΣΩΣ ΠΑΩ Κ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ....ΘΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannitaKAImpempa ___ AAAA TOTE EINAI PROFANES OTI 8A GENNHSEIS PRWTH, EGW EXW STHS 1 TOU MHNA RANTEVOU APLA GIA E3ETASH, KOUVENTA GIA PROGRAMATISMENH KAISARIKH O GIATROS MOU ... AN KAI AUTO PERIMENA KAI EGW PRIN MOU PEI OSA MOU EIPE STO TELEUTAIO RANTEVOU,THN KAISARIKH LEEI 8A THN AFISOUME TELEUTAIA STIGMH. GRRRRRRRRRRRRR TA NEYRA MOU UUUUU 8ELW NA GENNHSWWWWWWWWW DEN MPORW ALLO THN ANAMONH.... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρίτσια μια καλησπέρα και απο εμένα! ΟΧΙ δεν γέννησα ειμαι ακομα εδω. Νομίζω η Μαριαπαπα και εγω είμαστε οι επόμενες αλλα θα φάμε την σκόνη της Τζενης στα σιγουρα!

Σημερα ειχε το πρόγραμμα βολτουλα καφεδάκι και Αγιος ο θεος βαριεμαι να καθομαι στο σπίτι πολυυυυυ, γιατι όλο κάτι κάνω και κουράζομαι. Εχθές ειχα καρδιοτοκο και όλα καλά

Κορίτσια τωρα στο τελος κοιτάξτε οταν σας λένε για καισαρική γιατί οι γιατροί εχουν μια τάση να ξεμπερδευουν. η καισαρική πρεπει να γινεται ααν υπαρχει λόγος και όχι για χάρη γουστου. Εμενα στην πρώτη μου γεννα το μωρο ήταν ψηλά ανεμπεδωτο και ομως γεννησα σε 12 ωρες φυσιολογικά. Ειχε γυρισει με το κεφάλι προς τα κατω αλλα ήταν πολυυυυυ ψηλά. Και ομως γλύτωσα το χειρουργιο που δεν παει να ειναι χειρουργιο όπως και να το κάνουμε.

Κατά τα αλλα στην αναμονή!

Απο το Εβιτάκι κανά νέο? είναι καλά? μίλησε με καμια μας δεν εχω και τηλ της.

Αυτά για την ωρα σας φιλώ καλό απόγευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΕΜΕΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΠΑΛΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...Κ ΛΕΕΙ ΑΝ ΔΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΟ 'Η ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ, ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ..Κ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ!! :?

ΤΙ ΕΠΙΛΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΜΕΣΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ..ΑΛΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΑΩ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ??ΑΛΛΑ ΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ?ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ......Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΛΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.... :roll:

ΟΥΥΥΦΦΦΦ....ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ... :o:o:o ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΜΕΤΑ..ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΑ Η ΜΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΤΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΟΛΑ....Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ..ΜΟΝΟ ΓΕΛΙΑ Κ ΧΑΡΕΣ..Κ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗΔΕΝ..

ΜΕ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΡΟΧΘΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ?ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.......ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ Κ ΤΟΥΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΜΟΥ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ, ΕΙΧΑ Κ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΜΟΥ Γ@#$@ΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ....ΑΝΤΡΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..ΑΝΤΡΕΣ!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΓΕΝΝΑ????ΠΗΓΕΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ 'Η ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ Σ??Κ ΤΙ Σ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΑ Κ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ?

12 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΑΝΕΜΠΕΔΩΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI KALA POU EINAI KATA THS KAISARIKHS O DIKOS MOU GIATROS ALLA EFOSON EINAI NA GINEI ETSI KAI ALLIOS KAISARIKH APORW GT ME KRATAEI SE ANAMONH...??? TELOS PANTON UPOMONH 8A KANW MEXRI THN TETARTH POU EXW RANTEVOU NA DW TI 8A MOU PEI. XAXAXAXA PLAKA EXEI O ANTRAS SOU AKOUS EKEI NA PAS AURIO GIA KAISARIKH , MWRE VIAZETE NA GNWRISEI TO BEBE :lol::lol:

UPOMONH PES TOU META ERXONTE TA VASANA....

:-p:-p:-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...