Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

maraki19love ακριβως τις ιδιες μερες ειμαστε!!!!καλο εεε?δεν σε εχω ξανα δει εδω εισαι παλιο μελος η καινουριο?

eimai kainourgia edw !!!!! nai eimaste stis idies meres mono pou to diko mou to mwraki einai ligo....anapoda... einai isxiakoto agoraki mou .mallon gia kaisariki to paw egw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια!!!

οι συσπασεις μου συνεχιζονται! να δω για ποσο ακομα!!! δεν μπορω αλλο!!! θελω να γεννησωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!

τζοαννα με το καλο! να πανε ολα καλα και με εναν πονο!!!!! αυριο θα εχεις αγκαλιτσα το μικρο σου!!!!!!!

νινακι τι εγινε τελικα με τον γιατρο?

μαρακι καλως ηρθες στην παρεα μας! απο που εισαι?

κικη μεγειαααααα τα κρεβατακια!!!!! την συρταριερα την εκανα με πανι και υγρο γενικης χρησης! αστα και ανοιχτα να ξεμυρισουν!!! εμενα το κρεβατι δεν εχει ερθει ακομα! μου φαινεται θα γεννησω και μετα!

σλινγκ και εγω λεω να παραγγειλω απο το αστερακι αλλα φου γεννησω! ουτως η αλλως αμεσως στο φτιαχνουν και στο στελνουν!

σημερα αγορα τσαντα αλλαξιερα, μια φορμα εξοδου του μπεμπη και μας ηρθε και το δωρο απο τα αδερφια μου! το ριλαξ-καρεκλακι φαγητου!!! ειναι φανταστικο!!! :D:D:D

τελικα την αλλη εβδομαδα οι μαζικες γεννες...! αυτη δεν ηταν πολυ κινητικη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΕΙΜΑΙ ΟΛΛΑΝΔΙΑ! ! !

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΛΕΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΙ, ΕΔΩ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΗΣΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΣΤΟ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΕΧΕΙ ΒΟΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ, ΠΑΝΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ 8Α ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΙΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ECV Ε ΑΥΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΠΤ, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΗΣΤΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΕ ΙΣΧΙΑΚΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ 8Α ΓΕΝΝΗ8ΟΥΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια. Κικίτσα αυτό με τα νερά είναι και ο δικός μου φόβος. βλέπεις και στα δυο παιδιά μου γέννησα με πρόκληση οπότε ούτε ξέρω πως είναι να σου σπαν τα νερά ούτε οι πόνοι στο σπίτι. Ο μεγάλος άλλος φόβος μου επίσης είναι ότι θα χω διαστολή και χαμπάρι δε θα πάρω όπως και στα δύο πρώτα. Στη μεγάλη είχα πάει για επίσκεψη στο γιατρό και μου λέει "δεν πονάς?" του λεω "γιατι θα πρεπε?" και μου κάνει "εμ με 5,5 διαστολή.....μάλλον". Και στον δεύτερο κάπως έτσι έγινε. maraki19love καλώς μας ήρθες και με το καλό.

Που είναι η Τζένη οεο? Ψιτ μικρή είπαμε κρατήσου.. μαζί θα τα βγάλουμε !!!

Ρε κορίτσια αν με ακούσει κανένας χωρίς να ξέρει θα με περάσει για νευρικιά αλλά αν ζούσε ΜΙΑ μέρα εδώ θα καταλάβαινε. Όλοι (παιδια κ συζυγος) είναι στον κόσμο τους.. νοιάζονται μόνο για το τι θέλουν ή δε θέλουν κι εγώ γραμμένη εκεί που δεν πιάνει η μελάνη.. Κρατιέμαι, κρατιέμαι ... προσπαθώ να είμαι ήρεμη και να μη δίνω σημασία αλλά έρχονται ώρες που δεν αντέχω και ξεσπάω. Σήμερα τους διαολόστειλα όλους μαζί.. φώναζα.. ούρλιαζα...και τι έβγαλα? ΤΙΠΟΤΑ

Τώρα κάθομαι μπροστά στον υπολογιστή και δε μιλάω σε κανένα τους.. σε λίγο θα πάω να περπατήσω λίγο.. να ρίξω και ένα γερό κλάμμα να ξεσπάσω γιατί νομίζω ότι θα σκάσω...

Τελος πάντων δε θέλω να σας στενοχωρώ... άντε ποια θα γεννήσει?? Αργείτεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela jennaki m se oles sumvainei auto kapoies stigmes einai k oi ormones mas p trelainonte upomovn kai nremia koritsaki m kane kai ligo d vlepw d akouw d milaw!!!!!!!!!

h ΜΕΘΟΔΟΣ ECV ti einai maraki???idea d exw ok mn skas oti einai na ginei 8a ginei gera na einai ta mwra mas kai fusiologika n me kaisarikn lign snmasia exei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ........................

ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΧΕΔΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ???Ε ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΕΛΑΣΕ ΠΟΛΥ.....Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ Κ ΠΟΛΛΑ ΣΧΕΔΙΑ..ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΑΛΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΛΑΜΕ ΤΟ CAR SEAT...

ΛΟΙΠΟΝ...ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ!!!ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3400.....ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΑΚΟΜΑ Κ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΕΤΟΙΜΟΣ.....ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΑΝ ΣΕ ΒΑΛΩ ΛΕΕΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ, ΘΑ ΠΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ....ΑΝ ΘΕΣ ΛΕΕΙ ΣΕ ΒΑΖΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΕΣΥ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ....

ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ....ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΒΛΑΚΕΙΑ....ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΠΑΣ Κ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΠΙΘΑΝΟ Κ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΜΕ....

ΑΥΤΑ............ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ...Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΑΛΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Τζενάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα και μετά λένε, άστην φταίνε οι ορμόνες της....κατάλαβες? τα ρίχνουμε όλα εκεί...... μωρέ δεν θα βγουν τα μπεμπάκια μας θα τους πάρει και θα τους σηκώσει όλους....και ο δικός είχε νεύρα γιατί τον έβαλα να κρεμάσει κάτι στο παιδικό και δεν πιάνουν τα χέρια....κουλά τα έχουμε από μαστορέματα και δεν μπορούσα να το κρεμάσω εγώ η χρυσοχέρα :lol: μισή ώρα έκανε και έβρυζε, φώναζε..... είναι για πολλές μπουνιές :twisted:

πήγαινε μια βολτίτσα να ηρεμήσεις λίγο .....εδώ τώρα μας χρειάζεται η Φροσύνα να μας κάνει λίγη γιόγκα να ηρεμήσουν τα νεύρα μας ;)

maraki19love Ολλανδία ε? μένεις πολλά χρόνια εκεί? εντάξει μην αγχώνεσαι, αν δεν γυρίσει θα στο πάρουν με καισαρική, δεν πειράζει σήμερα πλεόν δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, δεν λέω καλύτερα με φυσιολογικό τρόπο αλλά αν δεν είναι εφικτό? ότι είναι καλύτερο για το νινί!!!! άντε με το καλό!!!!

Μαράκι με γεια με γεια!!!! σου πήραν το καρεκλάκι που μας είχες δείξει στο facebook? τα καθαρίσαμε τελικά με λίγο σαπουνόνερο και τα περάσαμε και με λίγο οινόπνευμα, τώρα θα τα αφήσω να αεριστούν ;)

όλες πρωτάρες δηλαδή με τα νερά? που είναι οι άλλες δευτερομανούλες να μας πουν?

joannita ακόμα εδώ? :)):)) υπομονή και εσύ? είστε πολλές στην αναμονή....έχει δίκιο το Μαράκι η επόμενη εβδομάδα θα είναι γεμάτη γέννας, εκτός αν πάμε για ΣΚ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joannita mallon einai kalutero na perimeneis!!!!!neurakia oles me ta antrakia sas???egw snmera d exw alla genika eeeee exw k egw arketa peristatika xaxaxaxaxax an d nmouv egw toooso ston kosmo m 8a eixame kai ring xaxaxaxa alla mn skate koritsakia m koita3te k eseis t eautouln sas ligaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki78 EXEI POLLA XRONIA POU EIMAI OLLANDIA PERIPOU 6 XRONIA ALLA PHGAINOERXOMAI ELLADA. SUNEXEIA MONO TWRA EKATSA OLOKLHRH XRONIA LOGO EGKUMOSUNHS... PERSI HMOUN EKEI OPOU EKANA TO GAMO MOU , KAI MIA FETOS PRIN FOUSKWSW ARKETA , TON SEPTEMVRI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα!!!

Έκανα καρδιοτοκο... και όλα καλά. Κάνω κάτι μικρές συσπάσεις αλλά τις φυσιολογικές, όχι για να γεννήσουμε, μου έβαλε χεράκι για να δει διαστολή και τράχηλο και ήταν θεόκλειστα... :?:?:? Δεν γεννάω λοιπόν πιο νωρίς, στην ώρα μου θα πάω... Καλύτερα βέβαια γιατί έχω ακόμη δουλειές :?:?:? Αυτό που έπαθα το πρωί ήταν λέει από τους συνδέσμους που ανοίγουν μαζι με σύσπαση οπότε με τσάκισε... Το επόμενο ραντεβού μου είναι στις 9 Φεβρουαρίου. Μέχρι τότε καλά κρατώ...

Κική μου τι επαθες κι εσύ :( Κι εγώ όταν τρώω πολύ δεν μπορώ να κοιμηθώ, μετά λέω δεν θα ξαναφάω αλλά το ξεχνάω και συνεχίζω...

Τα έπιπλα άστα να αεριστούν καλά και πέρασέ τα με σαπουνόνερο. Εγώ πριν το σαπουνόνερο τα είχα περάσει με dettol :oops::oops::oops: Αλλά και πάλι θέλει πολύ καιρό να φύγει η μυρωδιά του ξύλου :x

anthropaki να το δεις μαζί θα γεννήσουμε ;););)

Τζενάκι μην στενοχωριέσαι βρε κοριτσάκι :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H methodos ecv einai otan to mwraki einai isxiako, eksidikeumenoi

Giatroi me ekswterikes kiniseis prospathoun na girisoun to mwro

Pros ta katw.sthn ellada pleon den to kanoun dioti oi giatroi protimoun thn kaisariki

Edw stin ollandia omws yparxoun empiroi giatroi pou afinoun thn kaisariki gia to telos

.egw to ekana prin mia evdomada k mporw na pw pws einai mia epodinh diadikasia gia thn mellousa manoula

. Akoma ponane ta simia sthn koilia opou askousan dinamh oi giatroi.

Kai sthn telikh me 2 prospathies den kataferan na to kounisoun apo

Thn thesh tou to mwraki m.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!

Μαρακι19 καλως ηρθες στην παρεα μας!!!Ευχομαι το μωρακι να σου κανει εκπληξη και να γυρισει τελικα, αλλα κι αν δεν το κανει σημασια εχει να γινει το καλυτερο και για τους δυο σας!! Ειναι καλο που εισαι εξωτερικο, γιατι εκει οι γιατροι το προσπαθουν, δεν πανε κατεθειαν για καισαρικη κι αυτο ειναι αξιολογο. Παντως γενικα βοηθαει το περπατημα, το μπουσουλημα (ω ναι!) και καποιες ασκησεις.. μπορεις να ψαξεις λιγο στο νετ... Δες κι εδω http://spinningbabies.com

Αν θελεις μου λες ποτε εχεις ΠΗΤ και που θα γεννησεις να σε βαλω στη λιστα μας.. Αγορακι ετσι??

Κικη ξεμυρισαν τα ντουλαπια? Με γεια οι κουνιες, τι να κανετε τωρα... ολα στριμωχτα θα σας φαινονται.. θα γινεται τεσσερις!!! :)

Τζενακι υπομονη με τη ενταση στην οικογενεια... Ειναι αυτες οι μερες καπως, θα περασει.. Εισπνοη, εκπνοη κοριτσια.. κλειστε τα ματια , σκεφτειτε ενα ωραιο μερος κι αναπνευστε. Ειδικα στη φαση που ειμαστε εχουμε δικαιωμα να τους γραφουμε ολους λιγακι παραπανω!!

Ανθρωπακι και Νινακι ολα καλα με τις εξετασεις σας... Μια χαρα που θα παρετε τον χρονο σας, καλυτερα για μενα.. χαλαρα και ωραια!!

Βρε Ιωαννιτα η μικρη εχει βολευτει για τα καλα εκει μεσα ε? Δεν πειραζει νομιζω σωστα αποφασισες...Λιγο υπομονη κι απο Δευτερα βλεπουμε... Απολαυσε την ηρεμια των τελευταιων ημερων στο σπιτι και κοιμήσου οσο μπορεις! ;)

Ααα οσο για τα νερα, στο μαθημα μας ειπε οτι καποιες φορες η ποσοτητα ειναι ελαχιστη και δεν το καταλαβαινεις. Οποτε φοραμε σερβιετακι και τα τσεκαρουμε, τα αμνιακα ειναι τελειως αχρωμα και αοσμα. Κικη οι συσπασεις καλο ειναι να προηγουνται, οποτε να εισαι και υποψιασμενη αλλα καμια φορα δεν συμβαινει αυτο.. Ολα πρεπει να τα περιμενει καμια απο ο,τι εχω καταλαβει!! Η ιστορια θα δειξει!!

Τελικα πηρα ενα σφηνακι απο τζαμπο για καλο και για κακο, καλυμα για καθισματακι αυτοκινητου δεν ειχαν οποτε θα το καθαρισω και θα στρωνω και πανα αγκαλιας. Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki19love καλώς ήρθες στο γκρουπάκι μας, με το καλό σου εύχομαι.

Είμαι κι εγώ στην ίδια κατάσταση μ' εσένα. 37 βδομάδες και 1 μέρα και ο μπέμπης μου ισχυακός. Ούτε εγώ θέλω να κάνω καισαρική στα καλά καθούμενα αλλά δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι μας. Η ελπίδα βέβαια πεθαίνει τελευταία αλλά η αλήθεια είναι πως όσο περνάνε οι μέρες μειώνονται οι πιθανότητες.

Οπότε κορίτσια στείλτε μας τη θετική σας ενέργεια μπας και αλλάξουν γνώμη οι μπόμπιρες και γυρίσουν! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεεεςςς,

Εδω ειμαι κι εγωωωω σε χαλια κατασταση και χωρις να φαω σουβλακι :cry::cry: ,τι επαθες βρε Κικι μου κι εσυ ,τουλαχιστον ποιο πριν το ευχαριστηθηκες, εγω ενα γιαουρτακι εφαγα για βραδυνο και κοντεψα να κανω εμετο δυο φορες με σακουλα ξαπλα στον καναπε την εβγαλα...αρε σαμιαμhaιδακι μου παλι στην πεινα θα σε εχω...ειχα και κατι τραβγματα πολυ χαμηλα χθες και πονους, τι να πω....

Μεγεια τις κουνιες και τα πραγματακια βαλε φωτο να χαζεψουμε,κι εγω με ενα βετεξ και σαπουνονερο τα καθαρισα αλλα μου μυριζει κι εμενα η κουνια οποτε ανοιγω παραθυρακια.

Φροσυνα μου ετσι μαθε μας να πηγαινουμε στο happy place σαν τους γκουρου χαχαχχαχα μεγεια τα πραγματακια, ποσο εχει το σφηνακι στα τζαμπο?λεω κι εγω να κανω ασκησεις μερικες απο 37 εβδομη εβδομαδα και μετα μπας και γυρισει κι ο δικος μου.

Τζενουλα γραφτους ολους και πηγαινε μια βολτα να ηρεμησεις !!!!ο κολωτουμπας σου το χρειαζεται.

Κατερινιο τιποτα ε? ε μια χαρα μολις κανεις τις δουλιτσες σου τσουπ θα ρθει και ο μπεμπης.μια χαρα κι ο καριοτοκο(αυτη η εξεταση γινεται στο ιατρειο του καθε γυναικολογου ή πατε νοσοκομειο ρε κοριτσια?)ναι κι εγω δεν το πιστευω καμια φορα πως ειμουν :lol::lol::lol::lol: καμια σχεση δεν ειχα στην εφηβεια μου με το τωρα 360 μοιρες γυρισα 8-)

Φλωριανα πως εισαι?ο γιοκας σου?

Μαρακι υπομονη και θα ρθει το μπεμπε φανταζομαι η αναμονη ποσο σπαστικη μπορει να ναι!!

Μαρια 19 καλοσηρθες στην παρεα !!Ολανδια ε τελεια εισαι πολυ τυχερη και μην ανησυχεις οπως και να ρθει το μωρακι σημασια εχει να ειναι γερο !!

Τζοανιτα σωστη η αποφαση σου μια χαρα επραξες.Ασε να ρθει το μπεμπε οταν θα ειναι ποιο ετοιμο κριμα να πας κατευθειαν για καισαρικη.

Πηγα χθες στην κολλητουλα μου που εχει ενα κοριτσακι 8μηνων κουκλακι, ε κοριτσια οσο επαιζα με τη μικρη και της μιλαγα γλυκα ο μπεμπακος ειχε τρελαθει στις κλωτσιες (ζηλεψε το καλο μου :lol::lol::lol::lol: )η εκανε επιδειξη στο γκομενακι χαχαχχαχα

Φιλακια αν ειμαι καλα θα μπω και αργοτερα παω να ξαπλαρω στον καναπε γιατι ζαλιζομαι κι ανακατευομαι αρκετα ουφ , μουατς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Καλημέρα Καλημέραααααα!!!!!!!!

τι μου κάνετε κουκλάρες? εγώ πάλι αϋπνη ...... καούρες και πάλι καούρες.....ουφφφφφ.....

Κατερινάκι και εγώ το κάνω αυτό, λέω δεν θα ξαναφάω και μόλις περάσουν λίγες μέρες πέφτω πάλι με τα μούτρα :)):)) ....εννοείται ότι έβαλα και λίγο DETOL ;) είπαμε εμείς δεν πάμε πουθενά χωρίς το detol μας :lol::lol: Μπράβο το μπεμπάκι μια χαρά....έτσι να είναι καλό μωράκι γιατί η μανούλα έχει ακόμα δουλίτσες να κάνει ;)

Φροσύνα μου όπως τα λες "εισπνοη, εκπνοή" :)):)) και γράψιμο κανονικότατο, τουλάχιστον εμένα έπιασε, δεν του μίλαγα χθες και όλο με ρώταγε τι έπαθες, δώσε μου λίγη σημασία και όλο με κοίταγε κρυφά, εγώ και καλά δεν το έβλεπα :lol: δεν αντέχει να τον γράφω....... άρε άντρες....

Στο δικό μου καρεκλάκι βγαίνει το κάλυμμα, λέει ότι πλένεται στο χέρι, εγώ το έβαλα τώρα στο πλυντήριο σε απαλό πρόγραμμα χωρίς στίψιμο........

Κορινάκι έχετε την θετική μας ενέργεια!!!!!

Που είσαι εσύ ροκού? Λοιπόν Σοφάκι πρώτα το ευχαριστήθηκα το πιτόγυρο μου και μετά με ευχαρίστησε και αυτό :lol::lol: μόλις βάλω μια τάξη στο δωμάτιο θα βγάλω φωτο..... :)):)) τι ζήλεια βρε επίδειξη στο γλ=κομενάκι έκανε το χρυσό μου....έτσι έτσι απόο τωρα να μαθαίνουμε :lol:

Σας αφήνω κορίτσια πάμε σούπερμαρκετ θα τα πούμε αργότερα!!!

Μάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωω.

Πήγαμε που λέτε σήμερα στο γιατρό.. και ο κύριος κωλοτούμπας είναι πανέτοιμος να βγει από κάθε άποψη. Από βάρος είμαστε γύρω στα 3600-3700 ... τέλεια θέση για τοκετό.. εγώ ήδη διαστολή 3, τα πάντα οκ αλλά δεν μας κάνει τη χάρη... σα τ'αδερφια του κι αυτος !! Μέχρι και ο διευθυντής του νοσοκομείου κατέβηκε για χάρη του. Είπε ότι από κάθε άποψη μπορώ να γεννήσω και τώρα.. αλλά θα με περιμένουν εως την Πέμπτη..αν δεν με πιάσουν πόνοι η σπάσουν νερά Πέμπτη γεννάω με ήπια πρόκληση γιατί δεν πιστεύουν ότι θα χρειαστώ και πολλά πολλά. Αυτάααααααααα

Πήρα και την Κικίτσα τηλέφωνο και της τα είπα...πολύ χάρηκα που σε άκουσα χοντρούλα μου....αχ ρε γαμώτο γιατί να είστε μακρια να μην μπορώ να σας συναντησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

μαράκι 19 καλως ήρθες στην παρεα μας και με το καλό το μωράκι σου και μην ανησυχεις γερα μωρα πάνω απο όλα!

τζενάκι ο μικρός σας κανει νούμερα! πλάκα έχει ετσι οπως τα γράφεις!

κοριτσια υπομονή με τις καουρες!

Νινάκι2 αντε κοντευουμε και εμεις!

Εμένα ευτυχως βγαινανε όλα τα καλυματα και τα εβαλα στο πλυντηριο με παιδικό απορρυπαντικό αν και τυλιγμενα ήταν βρώμικα τοσα χρόνια στην αποθήκη!

Εχθες εκανε πολιτικό γάμο η αδελφή μου και αργησαμε να κοιμηθούμε ωραια περάσαμε, σημερα το απογευμα θα ερθει μια ξαδελφη μου με το παιδακι της να παιξουν με τον δικό μου αυριο εχουμε γενεθλια γενικά γεμάτες οι μερες αυτες και καλύτερα γιατι μου σπανε τα νευρα να αναρωτιεμαι ποτε και ποτε. αφου και με τον γιο το εχω δει το εργο τώρα ζω την επανάληψη, τεσπα. Σας φιλώ γιατί εχω καρδιοτοκο. Εμένα μου τον κανει η μαια της γιατρού μου στο γιατρείο δεν θυμάμαι ποια κοπελα ρωταγε.

φιλιά τα ξαναλέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε τζενουλα τελεια!!αντε το περιμενουμε το κωλοτουμπινη σου !!με το καλο και μακαρι να ρθει απο μονος του.εν αναμονη λοιπον βλεπω την αλλη εβδομαδα να γινεται σφαγη !! Κικιτσα μιας κι εγω το χω δει το δωματιακι των αγοριων σου φανταζομαι ποσο στριμωχτηκατε κι εσεις !!αλλα ειναι μια γλυκα το δωματιο....

Κι εγω περιμενω τον αντουλι τον γκρινιαρη να βαλει την κουνιστη καρεκλιτσα στο δωματιο να σας το δειξω ολοκληρωμενο αλλα την εχει παρει μονοτερμα διπλα στο τζακι και δεν την βαζει μεσα χαχαχαχα κι ολο κουνιετε ο ατιμος με χαμογελο μεχρι τ αυτια :lol::lol: σουργελο ο δικος μου !!μιας και τη βολευτικες του λεω θα βυζενεις εσυ το μωρο.Ασε και το φωτιστικουλι δεν το εχει κρεμασει ακομα πφφφφ τι αναβλητικοι που ειναι αυτοι οι αντρες !!

Να σου ζησει η αδερφουλα Ναν μια χαρα η βδομαδα αυτη να περναει και η ωρα σου ετσιιιι εγω ρωταγα για τον καρδιοτοκογραφο σ ευχαριστω.....

καλα ψωνια Κικι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Τ´ι κανετε;; Εμεις ακόμα τα ίδια, ο μικρός έχει ακόμα πυρετο και εμένα η μύτη μου ποτάμια.... Άντε να δούμε πόσο θα κρατησει :twisted:

Κατα τα τα αλλα η μέση μου με πονάει τρομερά!!!! Και έχω και συσπασεις που και που, αλλα τίποτα το ανησυχητικό!!! Θέλω να πω τίποτα που να προμηνύει γέννα... Την Κυριακή έχω γιατρο, να δούμε κι αν θα μου πει σε ποιο νοσοκομείο τελικά θα γεννησω!!!! Αν και δεν βλέπω απάντηση. Μάλλον όταν έρθει εκείνη η ώρα θα τον πάρω τηλ και τελευταία στιγμή θα μου πει :twisted: τ´ι χαλι κι αυτο!!!!

Κικη μου υπομονή με τις καουρες!!!! Και οι μπεμπιδες χαρμα!!!! Να ναι γερα τα κουτσουνια!!!

Σοφάκι η αναβλητικοτητα των ανδρών είναι δεδομένη!!!! Και όσο για την κουνιστη καρέκλα, μου θυμίσε τα πεθερικα της συμφοράς που είχε βάλει ο ντενιρο ψεύτικα Βυζια για να τα¨ιζει το εγγόνι του :lol: . Να σου πω μια χαρα θα μας επεφτε ένας μπαμπάς που να θηλαζει :lol:

Αυτα απο μένα κοριτσάκια. Πάω να ταισω τον μικρο μπας και φάει τίποτα γιατι έχει να φάει δυο μερες με την βρωμοιωση!!!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΕΝΗ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ..Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΚΛΟΝΗΤΗ.....ΨΗΛΑ-ΨΗΛΑ Η ΚΥΡΙΑ!!!!!

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ....

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΑ ΞΙΝΟΜΗΛΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΒΟΗΘΑΝΕ....Η' ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΞΙΝΟΜΗΛΟ, ΒΑΛΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΛΙΤΖΑΝΙ ΝΕΡΟ (ΜΙΣΟ) ΣΤΥΨΕ ΜΕΣΑ ΜΙΣΟ ΛΕΜΟΝΙ Κ ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΣΟΔΑ Κ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕ Κ ΟΤΑΝ ΑΦΡΙΣΕΙ ΠΙΕΣ ΤΟ....ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΗΔΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ...

ΝΑΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ....

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΠΟΝΑΕΙ Η ΔΑΧΤΥΛΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ.....ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ...Ε ΤΕΛΙΚΑ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΟΝΕΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΑΓΙΚΑ....ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ...!!! :oops::oops:

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ...ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΑΚΑΡΟΝΑΔΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΑΛΤΣΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΖΗΛΕΨΑ! :mrgreen::mrgreen: ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι κουκλες!! Αντε μωρε ταλαιπωρειστε και δεν κοιμαστε... Κουραγιο ελπιζω να ειναι ολα περαστικα, να προλαβετε να ευχαριστηθειτε λιγο υπνο πριν ερθουν τα μωρα!

Τζενακι ενταξει ο κωλοτουμπας εχει κλεψει την παρασταση ;);) Με το καλο !!!

Σοφια η αναβλητικοτητα των αντρων ειναι αλλο πραγμα!!Δεν το συζητω... Αντε ελπιζω να τον καταφερεις και συντομα να δουμε φωτος...

Ναν να σου ζησει η αδερφουλα και να περνας καλα αυτες τις γεματες μερες, να ξεχνιεσαι κιολας!!

Φλωριανα περαστικα στον μικρουλη σου...

Κορινα και Μαρακι σας στελνουμε θετικη ενεργεια να γυρισουν οι μπομπιρες..

Δειτε κι εδω μερικες βασικες ασκησουλες ολες σας, αντε να κουνιομαστε λιγο!! :lol:

http://www.parents.com/pregnancy/my-bod ... a-workout/

Ειδικα η σταση της γατας βοηθαει πολυ σε ολα !! Ειναι απλες και ευχαριστες... Η τελευταια ειναι αφιερωμενη στη Τζενη που της σπανε ολοι τα νευρα!!!

φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μ,

μου ειπε η γυναικα του ξαδερφου μου που ειναι εγκυος οτι πηγε factory και ειχε φορμακια βελουτε τιςchico με 3€ ,φορμες εξoδου με 8€ και η ορκεστρα τα ειχε 6€τα φορμακια τα βελουτε.....για οσες ακομα ψωνιζεται δεν ξερω μηπως να πηγαινατε μια βολτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρε Τζενάρα, είσαι έξω καρδιά άνθρωπος, πολύ χάρηκα που τα είπαμε και από το τηλέφωνο, μακάρι να είμασταν πιο κοντά.......

Βρε όσο πλησιάζει ο καιρός και γεννάτε σκέφτομαι ότι θα μου λείψετε πολύ, δεν θα προλαβαίνετε να μας γράφετε και θα έχουμε μείνει πολύ λίγες :( πάει η πολυλογία ρε γαμώτο?

joannita το ίδιο μενού έχουμε σήμερα :lol::lol:;) πάντως γαι τις καούρες όλα τα έχω δοκιμάσει δεν με βοηθάει τίποτα.... τα ξινόμηλα με πειράζουν γιατί έχω σπαστική κολίτιδα.... όσο για το άλλο με την σόδα με πιάνει για εμετό......

Φροσύνα ωραίες οι ασκήσεις!!!!! πως πάνε οι πρόβες με την κούκλα? :lol::lol::lol:

Σοφούλα μιλάμε ο δικός μου ότι και να του πεις να κάνει όλο αύριο λέει.... και του λέω και στα παιδιά όταν πεινάνε αύριο να λες :twisted: πολύ σπαστικά όντα......

Φλωριάννα πολύ ίωση έπεσε φέτος ρε γαμώτο..... άντε να περάσει ο χειμώνας να ηρεμήσετε λίγο....΄πολύ σπαστικό αυτό με το νοσοκομείο, εγώ πρέπει να ετοιμάσω βαλιτσούλα άμα γεννήσω στο Αρεταίειο γιατί τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι όλα τα ρουχαλάκια τα φέρνω εγώ, ακτός από πετσέτες, μπεμπιλίνα και αφρόλουτρο..... ακριβώς το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ με τον Ντενίρο

:)):))=))=)) πολύ βολικό το ψεύτικο βυζί!!!!!!!

ΝΑΝ να σου ζήσει η αδερφούλα!!!!! έτσι να είναι γεμάτες οι μέρες για να περνούν και γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...