Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι από το medlook. Αξιόπιστο ιατρικό site.

"Ο σίδηρος που περιέχεται στα κρέατα απορροφάται πολύ καλά από τον οργανισμό. Η κατανάλωση μικρών ποσοτήτων κρέατος ταυτόχρονα με άλλες πηγές σιδήρου όπως για παράδειγμα τα λαχανικά, βοηθά για καλύτερη απορρόφηση σιδήρου από το έντερο.

Η βιταμίνη C, είτε σε χάπι είτε τρώγοντας φαγητά που είναι πλούσια στη βιταμίνη αυτή (πορτοκάλια, άλλα εσπεριδοειδή ή χυμός πορτοκαλιών), όταν λαμβάνεται ταυτόχρονα με μια διατροφή πλούσια σε σίδηρο, βοηθά τον οργανισμό να απορροφά περισσότερο σίδηρο.

Κάποια φαγητά εμποδίζουν την απορρόφηση του σιδήρου. Το γάλα, η σόγια, ο κρόκος του αυγού, οι φυτικές ίνες, το τσάι και ο καφές μπορεί να εμποδίζουν την απορρόφηση του σιδήρου και για το λόγο αυτό θα πρέπει να αποφεύγονται όταν κάποιος παίρνει μια διατροφή πλούσια σε σίδηρο."

http://www.medlook.net/printarticle.asp?item_id=210

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίδηρος: Όλα για τον Σίδηρο και την Απορρόφησή του

Βελτιστοποίηση της απορρόφησης του σιδήρου

• Βιταμίνη C: Η βιταμίνη C μπορεί να αυξήσει την απορρόφηση του σιδήρου έως και 72%, γιατί μετατρέπει τον τρισθενή σίδηρο σε δισθενή, δημιουργώντας ένα απορροφήσιμο σύμπλεγμα.

• Οργανικά οξέα: Όπως το κιτρικό οξύ (στα λεμόνια), το οξικό οξύ (στο ξύδι), και το γαλακτικό οξύ αυξάνουν μέτρια την απορρόφηση σιδήρου.

Ελαχιστοποίηση της απορρόφησης σιδήρου

• Φυτικό οξύ: Το φυτικό οξύ εμπεριέχεται στα όσπρια, τα δημητριακά και το ρύζι και μπορεί

να μειώσει την απορρόφηση σιδήρου φυτικής προέλευσης έως και 50%, φτάνοντάς στο 2% σε άτομα που δεν έχουν έλλειψη.

http://www.holistic-greece.com/content/sidiros-ola-gia-ton-sidiro-kai-tin-aporrofisi-toy

Άρα οι φακές που περιέχουν σίδηρο φυτικής προέλευσης μαζί με ρύζι ελεχιστοποιούν την απορρόφηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια πολυ ωραιες οι πληροφοριες που μας εδωσες.

Γωγω μου εγω εχω 2 παιδακια!! και να χανομαι καμια μερα θα μπαινω εστω να σας λεω πως πανε τα πραγματα! Μην ανυσηχεις δεν με ξεφορτονεσε ευκολα τωρα πια! :lol::lol::lol::lol:

Αχ δεν θελω να ξεκινησω δουλεια, ηδη σκεφτομαι ποτε θα μαγειρευω, ποτε θα βλεπω τα παιδακια μου, ποτε θα μαζευω αυτο το αχουρι!!! πιστευω εαν με βοηθουσε και ο ανδρας μου θα ηταν καλυτερα.......

Η γαριδομακαροναδα βγηκε πολυ ωραια!! σας προσκαλω το βραδυ για να φαμε ολες μαζι!!!!!!!!!!

Ο βατραχος μου πριν λιγο δεν ηθελε και καλα να φαει γτ νυσταζε και τον ταισα με τα χιλια ζορια και τωρα τραγουγαει στην κουνια!!! θα τον φαω........

Δαφνη μου το ιδιο προβλημα εχουμε ολοι μας πια. λεφτα δεν υπαρχουν, υποχρεωσεις μπολικες!!!!!

Και οι μισθοι μας τους κατεβαζουν να δουμε μεχρι ποτε!!!!!!

Σουλα φετα δεν δινουνε περα απο το γαλα που περιεχει εχει πολυ αλατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,σ'ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.λεμόνι της βάζω κ εγώ από τοτε που μου το ειπες.εσυ της βάζεις καθε φορά φρεσκοκομμένο;εγω λυπάμαι να το πεταξω το υπόλοιπο κ το ξαναστύβω για 2-3 μέρες.χανει τις βιταμίνες του αυτό που μενει στο ψυγειο;το ιδιο κ με το μηλο.της βαζω καθε μερα 1/4 μηλου.να της κοβω φρεσκο καθε μερα;δεν μ'αρεσει κιόλας για το φαω εγω το υπόλοιπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,εγω μαγειρευω καθε 2 μέρες.κάποιες μέρες μαγειρευει κ ο κώστας.δουλειες κανω κυριως το σαββατο πρωι κ οταν κοιμαται η μικρη τις καθημερινες.οταν επιστρεφω απο τη δουλεια καθομαι μαζι της κ δεν θελω να χανω χρονο με τις δουλειες.βεβαια τα μοιταζόμαστε κ με τον κωστα.σιγουρα για σενα που εχεις δυο ειναι πιο ζορικα.αλλα νομίζω με καλό προγραμματισμό κατι γινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα παιζει με το κομπιουτερακι,κανει υπολογισμούς!!κόρη φυσικού κ εγγονή μαθηματικού από τη μια πλευρα κ εγγονή δασκάλου από την άλλη... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου οι διαφωνίες είναι πάντα εποικοδομητικές όταν γίνονται με καλή διάθεση όπως εδώ!

Η βιταμίνη c ασφαλώς είναι ο καλύτερος τρόπος απορρόφησης σιδήρου γι αυτό οι φακές μαγειρεύονται με ντομάτα και ξύδι (σ'εμάς, στο μικρό βάζω ντομάτα και λίγο λεμόνι) κλπ. και λεμόνι σχεδόν σε όλα τα φαγητά. Ο συνδυασμός με το ρύζι έχει να κάνει με την αλληλοσυμπλήρωση των αμινοξέων και όχι με το σίδηρο (γράψε λάθος εδώ) και συνθέτει υψηλής ποιότητας πρωτεΐνες.

Και μια που το φερε η κουβέντα, το γάλα, όπως γράφεις, δε βοηθάει καθόλου στην απορρόφηση του σιδήρου... Προσπαθούσα χθες να εξηγήσω σε μια φίλη πως ακριβώς γι αυτό το λόγο είναι εντελώς άχρηστα τα διάφορα παιδικά γάλατα που είναι εμπλουτισμένα με σίδηρο κι ένα σωρό άλλα πράγματα, καθώς το ένα συνήθως ακυρώνει το άλλο και τελικά η θρεπτική τους αξία είναι μικρή ενώ η θερμιδική τους μεγάλη (πολλά έχουν σιρόπι γλυκόζης, όπως το noulac, μου είπαν).

Τώρα για το ψάρι θα επιμείνω, αν δεν υπάρχει ιστορικό αλλεργιών, είναι εξαιρετικά πολύτιμα τα λιπαρά οξέα του. Προφανώς δεν είναι όλα τα ψάρια κατάλληλα (τα μεγάλα ψάρια του βυθού είναι επικίνδυνα γιατί συγκεντρώνουν μεγάλες ποσότητες υδραργύρου), προφανώς μιλάω για μικρή ποσότητα ψαριού με λευκό κρέας (όπως ο μπακαλιάρος ή η γλώσσα), καθαρισμένο χωρίς κόκαλα και χωρίς πέτσα και προφανώς δε μιλάω για θαλασσινά και οστρακοειδή.

Λυπάμαι που δεν έχω χρόνο να βάλω κι εγώ τα κείμενα των πηγών μου αλλά με την πρώτη ευκαιρία... ;)

Γεωργιάννα ευχαρίστως θα ερχόμουν για τη γαριδομακαρονάδα αλλά έχω τραπέζι το βράδυ και πρέπει να πάω να φτιάξω κάτι ρολλάκια σολομού και βαριέμαι!

Όπως τα λες με τα οικονομικά, απλώς σήμερα μου πέσαν μαζεμένα κι έχω φρικάρει!! Πλέον εύχομαι μόνο να μπορέσω να διατηρήσω αυτά που θα αφήσουν οι γονείς μου, να τα βρει ο Άρης γιατί από μένα δε θα έχει τίποτα... πάνε οι εποχές της αποταμίευσης! Κι αυτό είναι που με τρελαίνει περισσότερο, πως δε θα μπορώ να προσφέρω στο παιδί μου ούτε καν αυτά που είχα εγώ!

Δανάη συνήλθε η Μυρτούλα ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη,καλύτερα είναι,ευχαριστούμε!της έδωσα ξανά ντεπόν στις 14.30.το βραδυ αν ειναι οκ δεν θα της ξαναδώσω.έφαγε σχεδόν όλη τη φρουτόκρεμα το πρωί,θήλασε μετά από 2 ώρες κ μετά από καμιά ώρα έφαγε κ όλο το μεσημεριανό της!!!από όρεξη καλά πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και από εμένα! ΤΟ pc κολλάει τρελά τα νευρα μουυυυυυυυυυυυυυυυ :?:?:?

εγώ έχω στρωθεί και γράφω για την διατριβή μου η οποία έπρεπε να είχε τελειώσει το 2011 αχχχχ βαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ την ξεκίνησα σχεδόν όταν γνώρισα τον άντρα μου ...πριν από 5 χρόνια...μικρό κορίτσι τότε 23 στα 24 μόλις είχα πάρει το πτυχίο μου και ο άντρας μου πιο μεγάλος 29 σχεδόν ήδη εργαζόταν για 6-7 χρόνια και εγώ τον έβγαζα συνέχεια έξω...ησυχία δεν είχα...όλο μπαράκια, κλαμπάκια, συναυλίες, πάρτυ....και χθες τα θυμόμασταν γιατί κλείνουμε 5 χρόνια σχέσης τον Μάρτιο και θα έχουμε πρώτα να πάνε όλα καλά τα 2 παιδάκια μας καιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ελπίζω την διατριβή μου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

την έχω τελειώσει απλώς τώρα κάνω τις διορθώσεις editing και περιμένω να ορισθεί ημερομηνία καθώς πρέπει να βολευτεί η αφεντιά 7 καθηγητάδων από Ελλάδα και εξωτερικό...μμμμμμ μεγάλη η χάρη τους!!!!!!!!! Θέλω όσο τίποτα να τελειώσω πριν γεννήσω το 2ο νινι...μακάρι να τα καταφέρω...

ααα σχετικά με τα φαγητάκια....και εγώ είμαι αρκετά πιο ελαστική σε αυτά τα θέματα...της δίνω μπισκοτάκια σπιτικά για μεγάλους (λιγάκι καλέεεε)....λίγο λίγο να δοκιμάζει από το δικό μας φαγητό γιατί εγώ έτσι και αλλιώς μαγειρεύω γενικά πολύ πολύ ελαφριά χωρίς καθόλου αλάτι γιατί μου αρέσουν οι original γεύσεις των φαγητών....αλλάααααα στην αρχή τους πρώτους μήνες ήμουν πολύ πιο επιφυλακτική....ε μετά είδα ότι το παιδάκι μου ΔΕΝ παρουσιάζει αλλεργίες γενικά...ούτε και εμείς έχουμε καθόλου στο σοι μας...ούτε ο μπαμπας της οποτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τολμώ για παραπάνω...

έτσι και αλλιώς είναι τώρα 10 μηνών...σε 2 μήνες υποτίθεται θα τρώει κανονικά ότι τρώμε και εμείς....ε δεν γίνεται ξαφνικά την παραμονή των γεννεθλίων της να μην επιτρέπεται να φάει κάτι και το άλλο πρωι ως δια μαγείας να μην έχει πρόβλημα και να το φάει...

βέβαια δίνω μικρές ποσότητες και μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιασθεί κάτι....αυτό που λέμε ...μεγάλη μπουκιά φάε :lol::lol::lol: μεγάλη κουβέντα μην πεις!!!!!!!!

Δανάη περαστικά στον μικρό Einstein !!!!!!!!!!!!!!!!Να μου προσέχεις την διδυμούλα μας! Αντε βρε, μπορεί να είναι κάποτε συμφοιτήτριες στο πολυτεχνείο (χαχαχαααααααααααααααααααααααααα) ή σε καμιά άλλη σχολή !!!!!!!!!!!!!!!!! αν και με όλα αυτά που έχω τραβήξει πάνω στα βιβλία και γενικά στον ιδιωτικό τομέα, σκέφτομαι να την παροτρύνω να διαλέξει κάποιο πιο εύκολο επάγγελμα....πχ μια φίλη μας δικηγόρος που με την κοιλιά στο στόμα έτρεχε στα δικαστήρια ...λέει τώρα ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να παρακινήσει την κόρη της να ακολουθήσει τον επαγγελματικό προσανατολισμό της γιατί θα δεινοπαθήσει...αυτά βέβαια στην Αθήνα που είναι και οι αποστάσεις μεγάλες και γενικά γίνεται χαμός...σε άλλες πόλεις είναι πιο καλά πιστεύω!

αα η δικιά μας όλο μπα μπα μπα λέει...και ο μπαμπας της ΛΙΩΝΕΙ!!!!!!!!!!!! την κάνει μπάνιο κάθε βράδυ και παίζουνε και έχει μάθει και όποτε πάω να την αλλάξω και να την πλύνω και δεν είναι ο μπαμπας της εδώ, τον θυμάται ξαφνικά και αρχίζει...μπα μπα μπα

και εγώ εκμεταλευομαι την αδυναμία που της έχει για να ξεκουράζομαι κιόλας ........... κακο??????? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα,καθόλου κακό!!ίσα ίσα!καλή επιτυχία με τη διατριβή!!!σε καταλαβαίνω πλήρως αν κ τη δική μου-όπως ξέρεις-την εγκατέλειψα έγκαιρα :lol: ωραία θα ήταν να ξεμπερδεψεις πριν έρθει το νινάκι!σου το εύχομαι!χωρίς άγχος!κοίτα,το πολυτεχνείο ειναι 5' από το σπίτι μας.αν το θελήσει,εμπόδιο δεν θα μπω..να κανει αυτό που θα αγαπά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα μου καλα κανεις και εκμεταλλευεσαι την αδυναμια της μικρης. εμενα δυστηχως εχει αδυναμια σε μενα και ετσι ολα εγω τα τραβαω!!!

Δαναη μου της εδωσες ντεπον το μεσιμερι για ποιο λογο; δεν ειχε πυρετο;

Στο λεω γτ οταν τα παιδια ειναι αρρωστα εαν δεν ανεβαζει 38,2 δεν ειναι καλο να δινουμε για να δουμε εαν τελικα εχει κατι σοβαρο. αλλο η γρινια των δοντιων. δεν μου το εχει πει μονο ο δικος μου αλλα και αλλες μαμαδες με παιδια.

Εγω θα πρεπει να μαγειρευω για βραδυ και για το μεσιμεριανο της επομενης. μακαρι να βρω αρκετα φαγητα και να τα κανω καθε 2 μερες σε ποσοτητα. ο ανδρας μου μαλλον θα αρχισει το ντελιβερι, ας προσεχε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, κι εγώ βάζω το μήλο στο ψυγείο γιατί δεν της το δίνω ολόκληρο. Δε νομίζω ότι χάνει βιταμίνες. Το λεμόνι, επειδή τρώω κι εγώ πολύ, δεν μένει για πολύ. Το πολύ 1-2 μέρες.

Δάφνη, για τα παιδικά γάλατα έχεις δίκιο και ελπίζω να το καταλάβουν και όσες φίλες μας εδώ, έχουν σκοπό να δώσουν τέτοια στα μωρά τους.

Εγώ θα δώσω γάλα σε σκόνη μέχρι 2 ετών και μετά φρέσκο γαλατάκι.

Τώρα για τα καημένα τα ψαράκια διαφωνούμε αλλά δεν πειράζει!

Συμφωνώ με όσα λες για τα κατάλληλα ψάρια και τα πολύτιμά τους συστατικά. Απλά διαφωνούμε στο χρόνο που πρέπει να εισαχθούν στη διατροφή. ;)

Και χωρίς ιστορικό αλλεργιών, καλό θα ήταν μετά το χρόνο. Δε νομίζω η αναμονή 4 μηνών να τους κοστίσει σε θρεπτικά συστατικά.

Κι εμένα, αδυναμία στον μπαμπά η κόρη. Δε με πειράζει καθόλου, ίσα-ίσα χαίρομαι πιο πολύ να τους βλέπω να κάνουν αγκαλίτσες! Χτες βράδυ που ο μπαμπάς μας δούλευε, την κοίμησα και για καμιά ώρα με είχε στο πήγαινέλα.. Σα να μου έλεγε ότι περιμένω το μπαμπά μου να μου πει καληνύχτα για να κοιμηθώ βαθιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα τα μπουτακια απο το βατραχακι σου θελω να τα δαγκωσωωωωωωω!!!!

μπραβο παντως ρε κοριτσια που καταφερνετε να δουλευετε να κανετε τις δουλειες του σπιτιου να κοιτατε μωρα σας κ τους αντρες σας!!!!θυμαμαι οταν ειχα αρχισει να δουλευω δεν μπορουσα να συντονιστω ευκολα...κ ενοιωθα πτωμα...ισως εφταιγε η δουλεια τοτε δουλευα σε φαστ φουντ 9ωρο...

φαντασου τωρα κ με μωρο νομιζω θα ειχα κλαταρει :lol::lol::lol:

δαναη περαστικα στην μυρτουλα,οτι κ να ειναι να περασει γρηγορα!!!

σαμανθα μου καλη επιτυχεια με την διατριβη σου!!!!!!κ εννοειτε καλα κανεις κ εκμεταλευεσαι την κατασταση :lol::lol::lol:

πολλες πληροφοριες για τα τροφιμα θα καψω τον εγκεφαλο μου καλε :lol::lol::lol:

οπως η σαμανθα ετσι κ εγω ακολουθω πιο χαλαρο προγραμμα...κ αν μαγειρεψω κατι που μπορει να το φαει της δινω απο το δικο μας προχθες ας πουμε εκανα κοτοσουπα κ τις εδωσα(χωρις το αυγολεμονο) σημερα εκανα λαχανικα στον φουρνο κ παλι της εδωσα...εννοειτε βαζω λιγοτερο αλατι κ προσθετουμε εμεις στο πιατο μας μετα....καθε μανουλα κανει οτι νομιζει καλυτερο για μενα δεν υπαρχει σωστο κ λαθος...

τωρα σας ζαλιζω αλλα αρχισα να εχω παλι ψιλοκαταθλιψη...στεναχωριεμε κλαιω ετσι χωρις λογο...οπως ημουν κ στην ελενα....οι ορμονες με τρελενουν!!!!!!1000 φορες να ξερνουσα παρα αυτες οι ψυχολογικες μεταπτωσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,της έδωσα γιατι ειχε 38.το βραδυ το πιο πιθανο να μην της δώσω,μου είχε πει η παιδίατρος αν επιμένει ο πυρετός κάθε 6 ωρες ντεπόν.το μεσημέρι ίσως ήταν περιττό.ελπίζω άυριο να είναι καλά για να μπορέσω να πάω ήσυχη στη δουλειά!ξύπνησε.έφυγα να την πάρω αγκαλίτσαααα

Σούλα μου,φυσιολογικές οι μεταπτώσεις!!υπομονή..κλάψε,δεν είναι κακό!!στην εγκυμοσύνη είχα ρίξει τοοοοο κλάμα,με ό,τι ταινία αισθηματική έβλεπα,ποτάμι...θυμάμαι τη μέρα που πέθανε ο Παπάζογλου (μάλλον είχα γεννήσει,δεν είμαι σίγουρη)έκλαιγα κάθε φορά που έβλεπα στην tv σχετικό ρεπορτάζ.Μάλλον συνήλθα,γιατί σήμερα με τον Αγγελόπουλο δεν έκλαψα....κι ας με συγκινούν οι ταινίες του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις τύπωσα την καμπύλη ανάπτυξης σύμφωνα με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας που έχει αναρτήσει στο site του ο παπαβέντσης,το ζουζούνι μας είναι γυρω στο 60% στην καμπύλη ύψους και μόλις στο 25% στην καμπύλη βάρους.παρόλα αυτά η παιδίατρος λέει ότι ειναι μια χαρά,κ εγώ καλή τη βλέπω.δεν εχει μπουτάκια κ καθόλου κοιλιτσα.θα την κάνουμε μοντελάκι!! :lol: τωρα ξύπνησε όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, στείλε μου αν μπορείς το link για την καμπύλη που λες, κάτω στο chat, για να δω τι κάνει και η δική μου που έχει μπουτάκια μπόλικα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούπς!!!

Στο βάρος είμαστε στο 90% και στο ύψος πάνω από το 100% !

Αχ, ακούει μουσική στο BabyRadio και κουνάει το κεφαλάκι της δεξιά-αριστερά!

Θα τη φάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την έβαλα απύρετη για ύπνο.θα την τσεκάρω κ πριν κοιμηθώ κ ελπίζω να έχουμε μια ήσυχη νύχτα!καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και φυσικά και για τις συμβουλές σας για τις κούνιες! Έχετε δίκιο, δεν αξίζει να δώσουμε τόσα χρήματα για κούνια...

Δανάη εσύ παιδάκι μου κανόνισες να την σπουδάσεις και κοντά στο σπίτι σου :lol::lol::lol::lol: σε πειραζωωωωωωωωωωωωωωω :D:D:D

Εκεί είναι το Πολυτεχνείο Κρήτης έτσι δεν είναι? Είχα διάφορους συνεργάτες εκεί :D:D:D

αα και φυσικά έχω να σου προτείνω να συνεχίσεις το διδακτορικο σου! Έστω και κάπου εκεί κοντά. Έχω παράδειγμα από φίλη μας πολύ καλή που ξεκίνησε προπτυχιακό πάνω από τα 35, την δεκαετία του 90, με 2 παιδιά και στην πορεία έκανε αλλα 3 (ΝΤΟΙΝΓΚ) αλλά παράλληλα: τελείωσε την 1η σχολή στην Θεσσαλονίκη (ενώ έμενε Ιωάννινα), τελείωσε 2η σχολή εκεί, έκανε master και PhD (στο εξωτερικό κάπου-από απόσταση, απλώς πήγαινε και παρουσίαζε) ΚΑΙ διορίστηκε στον τομέα της !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συνολικά έκανε 5 παιδιά :shock::shock::shock::shock::?:?:?

αύριο η β επιπέδου και φοβάμαι πολυυ

Σούλα κράτα γερά! Και εγώ χθες ήμουν μέσα στην τρέλή χαρά και ξαφνικά έπεσα ψυχολογικά έτσι χωρίς λόγο...πήγα και ξάπλωσα με το ζουζουνι μου και ένιωσα πάλι όμορφα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...