Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Κορίτσια,μια συμβουλή...κλείστε τηλεοράσεις και πηγαίνετε να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα να κοιμηθείτε!!Αλλιώς θα πάθουμε κατάθλιψη!!Πρέπει να βρούμε την δύναμη να σκεφτόμαστε θετικά...για τα παιδιά μας!Σας καληνυχτίζω...αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννουλα μου εγω εχω δυνατα την τηλεοραση στην Βουλη για να ακουσω τους βολεμενους!!! ετσιο για να ξερω τι μου γινετε γτ εχω μαυρη μεσανυχτα απο πολιτικη.

Ανδρια η μια τουρτα κοστιζει απο 50ε και πανω. εαν την κανεις εσυ με φρεσκα υλικα και οχι με σκονες που φτιαχνουν αυτοι μπορει να σου παει 40 χονδρικα.

Μη φανταστεις εκανα μια απλη αλλα μεγαλη τουρτα.

post-4242-13873938792959_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου τηλεόραση έχω ν'ανοίξω από τον Οκτώβριο, μη σου πω και πιο πριν... Ενημερώνομαι μόνο από το ίντερνετ. Καταλαβαίνω αυτό που λες. Έχει σημασία αυτό που γίνεται απόψε όμως! Προσωπικά δε μπορώ να πέσω απλώς για ύπνο. Θετικά σκέφτομαι. Σκέφτομαι θετικά πως πρέπει φωτιά και λαύρα να τους κάψει για να έχουν τα παιδιά μας ένα μέλλον. Το πολιτικό σύστημα έχει σαπίσει. Η χώρα ξεπουλιέται. Κάτι πρέπει να γίνει. Και δε μπορεί να γίνει αναίμακτα. Ο Αρούλης μου κοιμάται σαν αγγελούδι, κουρασμένος από τα νέα του κατορθώματα. Τον κοιτάζω και το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρη είναι πως κάτι πρέπει να κάνουμε για να μπορεί να συνεχίσει να ονειρεύεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να σας βαλω μια τουρτα που την ειχα κανει το 2009 στα γενεθλια του Αλεξανδρου, αλλα δεν με αφηνει επειδη ειναι μεγαλο αρχειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας καουν ολα να βρουν τουλαχιστον οι επομενοι καμμενη γη γιατι δε θα βρουν τιποτα αλλο και κυριως δε θα βρουν τσιπα.. Δε μπορω να πεσω για υπνο δε θελω... Σήμερα η Αθήνα είχε μισό εκατομμύριο κόσμο. Μπορεί και παραπάνω. Όποιον τον "τρομοκρατούν" 50-100 καθεστωτικοί μπαχαλάκηδες και όχι αυτός ο συφερτός πολιτικών/δημοσιογράφων/ τραπεζιτών, του εύχομαι "καλά μυαλά"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θελω να εκφραστω για αυτους που λενε ναι σε ολα αλλα δεν ειναι σωστο να βρισω και δε θελω να ειμαι κοσμια ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τούτες τις μέρες ο άνεμος μας κυνηγάει, μας κυνηγάει

Γύρω σε κάθε βλέμμα το συρματόπλεγμα

γύρω στην καρδιά μας το συρματόπλεγμα

γύρω στην ελπίδα το συρματόπλεγμα

Πολύ κρύο, πολύ κρύο, πολύ κρύο εφέτος

Γιάννης Ρίτσος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιος είδε κράτος λιγοστό

σ' όλη τη γη μοναδικό,

εκατό να εξοδεύει

και πενήντα να μαζεύει;

Να τρέφει όλους τους αργούς,

νά 'χει επτά Πρωθυπουργούς,

ταμείο δίχως χρήματα

και δόξης τόσα μνήματα;

Νά 'χει κλητήρες για φρουρά

και να σε κλέβουν φανερά,

κι ενώ αυτοί σε κλέβουνε

τον κλέφτη να γυρεύουνε;

Όλα σ' αυτή τη γη μασκαρευτήκαν

ονείρατα, ελπίδες και σκοποί,

οι μούρες μας μουτσούνες εγινήκαν

δεν ξέρομε τί λέγεται ντροπή.

Σπαθί αντίληψη, μυαλό ξεφτέρι,

κάτι μισόμαθε κι όλα τα ξέρει.

Κι από προσπάππου κι από παππού

συγχρόνως μπούφος και αλεπού.

Θέλει ακόμα -κι αυτό είναι ωραίο-

να παριστάνει τον ευρωπαίο.

Στα δυό φορώντας τα πόδια που 'χει

στο 'να λουστρίνι, στ' άλλο τσαρούχι.

Σουλούπι, μπόϊ, μικρομεσαίο,

ύφος του γόη, ψευτομοιραίο.

Λίγο κατσούφης, λίγο γκρινιάρης,

λίγο μαγκούφης, λίγο μουρντάρης.

Και ψωμοτύρι και για καφέ

το «δε βαρυέσαι» κι «ωχ αδερφέ».

Ωσάν πολίτης, σκυφτός ραγιάς

σαν πιάσει πόστο: δερβέναγάς.

Δυστυχία σου, Ελλάς,

με τα τέκνα που γεννάς!

Ώ Ελλάς, ηρώων χώρα,

τί γαϊδάρους βγάζεις τώρα;

Γεώργιος Σουρής (1853-1919)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τραγική νύχτα η χθεσινή!αυτό που δεν μπορώ να δεχθώ όμως είναι ότι την πληρώνουν καταστηματάρχες,ιδιοκτήτες κ άλλοι που δεν φταίνε...δεν ξέρω αν δεν μπορεί να γίνει αναίμακτα η ανατροπή,αλλά να χυθεί το αίμα αυτών που ευθύνονται κ όχι αθώων..αν και δεν είμαι σίγουρη ότι δεν βάλαμε όλοι οι έλληνες το χεράκι μας για τη σημερινή κατάσταση..αν όχι εμείς,σίγουρα η γενιά των γονιών μας...φαγανε,φαγανε,κάνανε ρουσφέτια,όλοι κερδίσανε,εμείς χάσαμε.Δαφνη,κ εγώ σκέφτομαι το μέλλον των παιδιών μας αλλά και το δικό μας...δεν είναι ωραίο,αλλά σκέφτομαι ότι στην ανάγκη θα προτιμήσω να μεγαλώσω σε άλλη χώρα τα παιδιά μου,αν φτάσουμε στο σημείο που θα παίζεται η επιβίωσή μας...ελπίζω να το αποφύγουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Gewrgianna se euxaristw gia tis plirofories..

Den 3erw ti na pw gia ola auta pou eginan stin Ellada ta eida to prwi stin tv k mavrise i 4ixi mou..Me pire k i geitonissa mou til k itan apogoitevmeni k agxwmeni prepei na plirwsei tin dosi tou spitiou tis k den exoun mia ekeini einai k anergi , periemenei edw k mines kati xtrimata gia anregeiako alla tipota k skeftetai pws na to xeiristei..

Axxx 8ee mou ti mas perimenei!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην παραμυθιάζεστε... τα όσα κάηκαν χθες ούτε αντίδραση ήταν, ούτε τραγικό λάθος, είναι γνωστές κινήσεις προβοκάτσιας κι εξυπηρετούν καθεστωτικά συμφέροντα.

Όσο για τη ζωή σε άλλη χώρα, αν χρειαστεί, θα ξενιτευτούμε πολύ μακριά καθώς στην ίδια κρίση βρίσκεται ολόκληρη η Ευρώπη.

Αναίμακτα δε μπορεί να έρθει αλλαγή, καμία αλλαγή στην ιστορία δεν έγινε ειρηνικά. Και δεν εννοώ τα χθεσινά μπάχαλα... Θα ζήσουμε πολύ μαύρες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μίλησα με τη Γωγώ. Χτες βράδυ ήταν στο παίδων με τη Χριστινούλα. Πυρετό, βήχα και μπούκωμα που της κοβόταν η αναπνοή.. Ίωση είναι, τους είπαν. Είναι "κομμάτια" και οι 3 τους απ'την ταλαιπωρία.

Περαστικά Χριστινούλα......και κουράγιο Γωγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά στο Χριστινάκι μας! Να γίνει γρήγορα καλά!!! Είναι στο σπίτι τώρα ή στο νοσοκομείο??

Γωγούλα κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη μου δεν ειναι μονο προβοκατσια ειδα πολυ κοσμο να καιει χωρις να ειναι ασφαλιτες... Ο Ρουσο στο κοινωνικο συμβολαιο λεει: αν ο λαός χάσει την κυρίαρχη θέση που κατέχει στη δημοκρατία τότε νομιμοποιείται κάθε είδους ακρότητα. Προς θεού δεν εγκρίνω... Απλά όλα αυτά τα θεωρώ ιστορικά αναμενόμενα

Προβοκατορικες θεωρω τις καταστροφες των κινηματογραφων, προφανως το άττικα καηκε ηθελημμενα απο αντιεξουσιαστες. Θα δουμε και το στρατο στους δρομους σε λιγο και θυμιζω οτι η κυβερνηση δεν ειναι αιρετη... Απλα ηταν μισο εκατομμυριο κοσμος στους δρομους και για μενα αυτο ειναι χαρμοσυνη ειδηση.

ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στο χριστινακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!παντως, για μενα περισσοτερο απαραδεκτο ηταν το ΝΑΙ που ψηφισαν τα καμαρια μας στην ΕΞΑΘΛΙΩΣΗ του λαου παρα οι καταστροφες που εγιναν, εστω κι αν δεν ειμαι υπερ της βιας... εδω καιγαν την αθηνα γιατι εχασε η ομαδα της κωλοπετεινιτσας, που λεει ο λογος, δε μπορω τωρα να στεναχωριεμαι περισσοτερο, που χανεται ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ!!!

περαστικα στο χριστινακι μας!!!εχασα καποια επεισοδια, τοσο σοβαρα ηταν που πηγαν στο νοσοκομειο;;; τωρα βγηκαν;;;καλα ειναι;;;αααααχ, βρε παιδια, μονο να ειναι καλα τα νινακια μας, και ας καει το συμπαν!!!

εγω χαθηκα τις τελευταιες μερες, γιατι ψαχνουμε διαφορα για την βαπτιση και ολο εξω ειμαστε...τουλαχιστον αυτα ειναι ετχαριστα και ξεχνιομαστε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αννα μου θελω να κανω ενα γερο μωρο κ να εχω μια καλη γεννα...η αληθεια ειναι οτι τρομοκρατηθηκα λιγο που ειπαν οτι αν πτωχευσουμε θα κλεισουν τα νοσοκομεια...εγω κ αλλες μανουλες που γεννησαμε με καισαρικη πως θα γεννησουμε τωρα???φυσιολογικη κ ο θεος βοηθος???καισαρικη ζωντανες???με εχει πιασει μηπως παρακρουση??????

σουλακι μου, ολα αυτα που ακουστηκαν ειναι ΨΕΜΜΑΤΑ για να μας τρομοκρατουν!!!επρεπε ηδη να "χρεοκοπησουμε" για να εχουμε ελπιδα για το μελλον, αλλα και τωρα δεν ειναι αργα....μην τρομαζεις, μια χαρα θα ειμαστε, δεν εχουμε ανακγκη κανεναν, ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΆΥΤΟ ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαφνη, καλοριζικα τα μπουσουληματα!!!ποσο μ'αρεσουν τα μωρα που μπουσουλανε, και η δικη μου δεν κανει ρουπι :P αντε, να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!κάθισα να διαβάσω για την εκπαίδευση...το μεσημεράκι εκδρομούλα για φαγητό με την παρέα!Ευχαριστούμε,Αφροδίτη,για το κομπλιμέντο!!!!τη δικιά σου πότε θα τη δούμε;;;;;;

δαναη μου, δεν εχουμε φορτωσει ακομα φωτο απο τη φωτογραφικη στον υπολογιστη!!οταν το κανουμε, θα σας βαλω το βλασταρι μου που ειναι μια γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...