Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Γωγούλα περαστικά στη Ζήνα μας και σε σένα και μη στεναχωριέσαι, η εποχή είναι γεμάτη ιώσεις, θ' αρρωστήσουν και τα μωρά, καλό τους κάνει, μαζεύουν αντισώματα για μετά. Άκου εκεί δε θες να ξαναβγείς! Τι νομίζεις δηλαδή, πως αν ήσουν σπίτι δε θ' αρρώσταινε? Χαμογέλα, όλα καλά!

Άντρια καλά μαστορέματα! Και χρόνια πολλά στη Βικτώρια για προχθές!

Ειρήνη με γεια το δοντάκι!! Και μη μου στεναχωριέσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχετε γράψει πολλά, δε τα θυμάμαι!!

Εγώ είχα διάφορα τρεχάματα αυτή τη βδομάδα, έχει χαλάσει το ασανσέρ από τη Δευτέρα το βράδυ, αποδείχτηκε πως κάηκε η πλακέτα, η εταιρεία κατηγορεί τη ΔΕΗ που έκανε διακοπές ρεύματος, εγώ πάλι το έψαξα και μάλλον είναι δικό τους το λάθος γιατί δεν είχαν επιτηρητή τάσης πάνω και τέλος πάντων έχουν παραγγείλει καινούρια, πιθανώς να έρθει αύριο αλλά ζητάνε 650 ευρώ, τα οποία και δεν υπάρχουν και δε θέλουμε να τα πληρώσουμε, καθώς δεν ευθυνόμαστε εμείς. Κι αν η εταιρεία επιμένει πως φταίει η ΔΕΗ, τους είπα να μου ετοιμάσουν μια γνωμοδότηση να τα ζητήσουμε από τη ΔΕΗ και τότε να τους πληρώσω. Αλλά δε το κάνουν γιατί προφανώς έχουν τη φωλιά τους λερωμένη και δεν έχω ιδέα τι θα γίνει τώρα. Επίσης κυνηγάω τον οικοπεδούχο, ο οποίος έχει δύο κλειστά, απούλητα διαμερίσματα για τα οποία οφείλει αλλά δεν πληρώνει κοινόχρηστα εδώ και ενάμιση χρόνο και άλλον έναν που έχει ένα κλειστό διαμέρισμα και έχει εξαφανιστεί. Έχω εδώ και ενάμιση χρόνο τη διαχείριση και προσπαθώ να κλείσω λογαριασμούς για να παραδώσω αλλά δε το βλέπω. Και το θέμα είναι πως κάποια στιγμή έβαλα λεφτά από τη τσέπη μου για να καλύψω κάποιους λογαριασμούς και ακόμα δε τα έχω πάρει πίσω! Είναι και τα οικονομικά μας χάλια και περίμενα να πάρω κάποια από τα χρωστούμενα! Έχω μήνες να πληρώσω λογαριασμό φυσικού αερίου και για την ώρα έχουμε θέρμανση και καλή αλλά αν δεν πληρώσω άμεσα, το βλέπω να μας το κόβουν και θα μείνουμε χωρίς θέρμανση, ζεστό νερό και κουζίνα! Κι έχει μαζευτεί ένα ποσό... τεράστιο!

Χρειάστηκε επίσης να κάνω μια γενική στο γραφείο καθώς με τα νερά μπήκε χώμα και φύλλα κι ένα σωρό σκατά και μύριζε όλο υγρασία. Έκανα και αλλαγές στο δωμάτιο του Άρη εδώ για να είναι ασφαλές να τριγυρνάει στο πάτωμα.

Ο Άρης αναπτύσσεται ταχύτατα, σκαρφαλώνει, μπουσουλάει, λέει μαμαμαμαμα (μερικές φορές και σκέτο μαμά και σα να το εννοεί) και μπαμπαμπαμπα και νιανιανιανια και γιαγιαγιαγιαγια. Εξακολουθεί να μη τρώει ή να τρώει περίεργα πράγματα. Χθες όλη μέρα έφαγε μόνο αβοκάντο σε κομματάκια και ψωμί. Σήμερα έφαγε πρώτη φορά φαγκρί κι αυτό σε κομματάκια και δοκίμασε και λίγη φάβα. Και βέβαια έφαγε πάλι ψωμί. Τρώει κάθε μέρα, το κρατάει στο χεράκι του, τρίβει τα ούλα του και κόβει κομματάκια με τα 3 δόντια του, πολύ του αρέσει! Άννα εσύ δεν είχες γράψει κάπου στο φατσοβιβλίο ότι ο Άκης τρεφόταν για καιρό μόνο με ψωμί και γάλα? Τι φάση κι αυτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και το νέο κόλπο είναι πως θέλει μισή με μία ώρα παιχνίδι στο κρεβάτι για να κοιμηθεί. Σκαρφαλώνει πάνω μου, κάνει βαρελάκια, σηκώνεται όρθιος στα κάγκελα της κούνιας του κι όταν κουραστεί θηλάζει και κοιμάται. Ευτυχώς δυο μέρες τώρα κοιμάται καλά και χωρίς πολλά ξυπνήματα. Έτσι την Παρασκευή που ήμουν μόνη μου κατάφερα να κάνω λίγη δουλίτσα που ήθελα για μια εργασία που χρωστάω και χθες περάσαμε επιτέλους μετά από καιρό ένα πολύ όμορφο βράδυ με τον άντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου λιγο σας διαβασα γτ ειμαι συνεχεια στο ιντερνετ και τηλεοραση Σκαι. Κατεβηκε ο ανδρας μου κατω στο Συνταγμα και ο πατερας του Αλεξανδρου και ανησυχω λιγακι.

Θα τα πουμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου πες το κ εγινε!!!!ανεβαζω φωτογραφιες αυτην την στιγμη!!!για να δουμε θα τα καταφερω???

γιατι δεν βαζετε μια σομπουλα υγραεριου????μπορειτε κ σομπα pelet εμεις το σκεφτομαστε σοβαρα γιατι συχνα πυκνα μενει η οικοδομη απο πετρελαιο σημερα το πρωι την βγαλαμε με αεροθερμο...να φανταστητε εδω τα ξυλα εχουν εξαντληθη!!!!

αφηστε βρε κοριτσια ο αντρας μου γιαλαμα εβγαλε απο την στεναχωρια με ολη αυτην την κατασταση...

τι θα γινει δεν ξερω....πιο πολυ για τα παιδια μου στεναχωριεμε....

απο την αλλη νομιζω πως τωρα απλα μας τρομαζουν αλλα η πτωχευση δεν ειναι μακρυα αχνοφαινετε ηδη....δικαιουμαστε 10 δοσεις ειμαστε στην 7η κ τα πραγματα πανε στο χειροτερο...

γωγω μου περαστικα σας!!!!

αντρια ετοιμαζεστε για το νεο μελος ωραια!!!!πως τα παει η νυφη σου????

δαφνη μου του δινεις ψαρακι ε????του αρεσει????ποια ψαρια ειναι ιδανικα για βρεφη????

συνηθως για εμας περνω τσιπουρα...

αναστασια μου οριστε βρηκες κ νταντα για την μικρη κ τι νταντα εχει κ φουσκωτο!!!που ξερεις μπορει να συμπεθεριασετε κιολας :lol::lol::lol: !!!

αφρο μου καλη αρχη!!!!!!!

δαναη κουκλα η μυρτουλα κ φτιαχνει κ κορμαρα απο τωρα!!!!!!!

χοανιτακι ενα σπιτι ειναι μια επενδυση καλοριζικο!!!!

δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα να με συνχωρεσετε!!!

εμεις πηγαμε ξανα στο γιατρο το φασολακι μας κοντευει τα δυο εκατοστα!!!κ ο γιατρος μας ειπε οτι σαν κοριτσακι του ακουγετε κ αυτο χτυπαει γρηγορα η καρδουλα στην ελενα επεσε μεσα για να δουμε τωρα...5-6 μαρτιου παμε για αυχενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα φάνε χημικά Γεωργιάννα αλλά καλά έκαναν που πήγαν! Κι ο Βαγγέλης εκεί είναι και παρακολουθώ κι εγώ zougla και indymedia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα μου η πτώχευση θα ήταν καλύτερη από το ξεπούλημα που γίνεται τώρα. Από την πτώχευση κάποια στιγμή συνέρχεσαι, από αυτό που μας ετοιμάζουν τώρα δε θα συνέλθουμε ποτέ. Θα πληρώνουμε και τον αέρα που ανασαίνουμε.

Ψαράκι του έδωσα σήμερα για τρίτη φορά. Την πρώτη έφαγε μπακαλιαράκι και του άρεσε, τη δεύτερη όμως μου το έκανε εμετό (αν και απ' ότι φάνηκε μετά δεν έφταιγε το ψάρι) κι έτσι το απέσυρα για δυο βδομάδες και του ξανάδωσα σήμερα φαγκρί που ήξερα ότι είναι φρέσκο (από εγγυημένη πηγή). Γενικώς ιδανικός θεωρείται ο μπακαλιάρος γιατί έχει λευκό, ωραίο κρέας κι είναι εύκολος στο καθάρισμα. Η γλώσσα επίσης. Πολύ ωφέλιμες είναι και οι σαρδέλες. Οι τσιπούρες αν είναι πελαγίσιες είναι μια χαρά επίσης και το φαγκρί και οι σαργοί κλπ. Εγώ γενικώς αποφεύγω τα ιχθυοτροφείου και για μας. Αυτά τα ψάρια βέβαια θέλουν περισσότερη προσοχή στο καθάρισμα, ο μπακαλιάρος είναι εύκολος. αυτά που δεν επιτρέπονται είναι τα μεγάλα ψάρια του βυθού γιατί περιέχουν μεγάλη ποσότητα υδραργύρου (ξιφίας, τόνος κλπ.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Mas vgike o kwlos..Den niw8w ta xeria mou apo to ftuari..Stis 5:30 ka8isa apo tis 11:00 pou 3ekinisame, ir8e o aderfos mou na me 3ekourasei ,oi ipoloipoi teleiwsane prin kanena 20lepto o andras mou einai kommatia apokoimi8ike ston kanape edw stin mama mou..8a sas valw photos meta pou 8a paw spiti pou eimai ntimeni san xtistis :lol: ..

Daphne se euxaristoume!!!

To spiti gia na teleiwsei 8elei kanena 2mino k vale an pane ola de3ia opws ta ipologizoun..

Soula mou ola mia xara me tin nimfi mou, ftou ftou :)..Megalwnoun k oi 2 xexe :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεθαίνω στο γέλιο! Ο σκύλος μου έχει πάθει πλάκα με το νέο "τετράποδο" εισβολέα και δε ξέρει τι να κάνει!

Άντρια καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια,μ'αρεσεις με τη στολή!!!!μπράβο!

Δάφνη,καλορίζικο το μπουσούλημα κ καλή γυμναστική!!!!!η Μυρτώ προς το παρόν περιόζεται σε ασκήσεις εδάφους!

Γωγώ,περαστικά!!!!μην αισθάνεσαι τύψεις που βγήκες κ εσύ σαν τον άνθρωπο να ξεσκάσεις!!!όπως λέει η Δάφνη κ σπίτι να ήσουν πάλι θα αρρώσταινε!!περαστικά είναι,μην ανησυχείς καθόλου!

Εμείς πήγαμε για φαγητό στην Επισκοπή Ρεθύμνου στον "κήπο της Αρκούδαινας".έχει βραβευτεί με χρυσό σκούφο!πολύ ωραίο φαγητό,ιδιαίτερο,φοβερές σαλάτες κ εννοείται όλα τα προϊόντα δικά του!εγώ έφαγα ρολό χοιρινό με δαμάσκηνα,βερίκοκα,σύκα και ακτινίδιο!!!

η μικρή μόλις κοιμήθηκε κ εγώ έχω λίγη δουλίτσα για αύριο!μετά ταινιούλα!

καλή ξεκούραση!εύχομαι οι άντρες σας να επιστρέψουν σώοι και αβλαβείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Καταρχάς να πω και εδώ ότι η μικρή Μυρτώ είναι σκέτη τρέλα!!!!Μου έρχεται να την ζουλήξω!!!!! :D

Άντρια,πολύ σέξυ σε βρίσκω με την στολή χτίστη!!! :)

Δάφνη,μπράβο στον μικρό μας που μπουσούλησε!!Βγάλε βιντεάκι με το σκυλάκι να γελάσουμε κι εμείς!!! :D Όσο για τα της πολυκατοικίας.......ομμμμμμμ.......μόνο που τα διάβασα μου ήρθε κόμπος στο στομάχι!Όσο για το φαγητό...ναι...επί 4 μήνες ψωμί και γάλα!!Άντε και κανένα μακαρόνι ή τυράκι...Υπομονή!

happy!!!,μπράβο το σποράκι που μεγάλωσε!!!Για δεύτερη κόρη σε βλέπει ε??!!Εσύ τι θέλεις?

Ελπίζω οι άντρες σας να είναι οκ γιατί βλέπω ότι γίνεται πανικός στο κέντρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κέντρο καίγεται.

Μυρίζει κι εδώ κι ακούγονται συνεχώς σειρήνες.

Ο Βαγγέλης μόλις πριν λίγο γύρισε και γδύθηκε στην είσοδο, έχουν ρίξει πρωτοφανή ποσότητα χημικών.

Γεωργιάννα, όλα καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αννα μου θελω να κανω ενα γερο μωρο κ να εχω μια καλη γεννα...η αληθεια ειναι οτι τρομοκρατηθηκα λιγο που ειπαν οτι αν πτωχευσουμε θα κλεισουν τα νοσοκομεια...εγω κ αλλες μανουλες που γεννησαμε με καισαρικη πως θα γεννησουμε τωρα???φυσιολογικη κ ο θεος βοηθος???καισαρικη ζωντανες???με εχει πιασει μηπως παρακρουση??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχως ο ανδρας μου γυρισες σωος και αβλαβης! Αντε το ιδιο ευχομαι και για τον Βαγγελη σου Δαφνη!!!!!! ΚΑι εγω zougla παρακολουθω.

Μακρια απο την νυφη μου!!! Σουλιτσα η Γεωργια ειναι η νυφη μου ειτε για τον Αλεξανδρο ειτε για τον Διονυσακη οτι διαλεξει!!!! :lol::lol::lol::lol:

Χαιρομαι που πανε ολα καλα με το φασολακι σου!! Πως πανε τα χιονια επανω;

Και εγω συμφωνω με την πτωχευση και οχι με αυτο το μνημονιο που ειναι ο θανατος της Ελλαδος, αυτα ηταν τα λογια του Θεωδορακη.

Γωγω μου εμεις τα ειπαμε αλλα επειδη δεν σε πετυχα το απογευμα ευχομαι μια ηρεμη νυχτα. Κανεις δεν φταιει που αρρωστενουν τα μωρα μας, τα μικροβια κυκλοφορουν ελευθερα στον αερα, τα ατιμα!!!! Εγω να δεις πως τρεμω που μπορει ο Αλεξανδρος να μου φερει καποια ιωση και αυτος να μην αρρωστησει και να αρρωστησει ο Διονυσακης.

Ανδρια πολυ σου παει η φορμα!!! καλη ξεκουραση!!!!!!!!!

Δαφνη μακαρι να ξεμπερδεψεις γρηγορα με τους λογαριασμους. καλο ειναι που εχετε αεριο. πολυ γελιο πρεπει να εχει το σκυλακι!! αχ τι τραβαει ο κακομοιρης μολις χωνεψε οτι σε μοιραζει τωρα πρεπει να μοιραζει και το πατωμα;;;;

Αννουλα τι κανει ο μπομπιρας σου;

η τουρτα βγηκε ωραια! θα σας βαλω φωτο πιο μετα εαν δεν με παρει ο υπνος. μαλλον αδιαθετησα και ειμαι λιγακι χαλια με την κοιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy!!!Σίγουρα υπάρχει το άγχος αλλά κάτι θα γίνει,μην αγχώνεσαι και αγχώνεις και το σποράκι σου!!Δεν μπορεί,θα βρεθεί μια λύση! ;) Θετική ενέργεια!!!

Δάφνη,Δόξα το Θεό γύρισε μια χαρά ο αντρούλης...άκουσα ότι υπήρξαν αρκετοί τραυματίες...Δυστυχώς για άλλη μια φορά οι αληταράδες έκαναν το δικό τους...

Πάτησα υποβολή και είδα και την Γεωργιάννα,χαίρομαι που γύρισε και ο δικός σου!Καλά ο μικρός μου,είναι λίγο ανήσυχος 2 μέρες αλλά και το κέφι μέχρι εκεί πάνω!! :lol: Περαστικά στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Άννα, θα σ'έχω υπόψιν μου το μάιο! Νίκαια μένω.

Ειρήνη, η πεθερά μου δεν μπορεί γιατί δουλεύει σπαστό ωράριο. Οι παιδικοί πάνε γύρω στα 350 ευρώ..

Δάφνη, έκανα κάποια λεπτά να καταλάβω τι εννοείς με τον νέο "τετράποδο" εισβολέα :lol::lol::lol:

Άντρια, τέλειο το outfit!

Με έχουν θλίψει αυτά που συμβαίνουν... θα μας ξεπουλήσουν... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Se euxaristw Gewrgianna..An den se parei o ipnos vale mas photo apo tin tourta..K se kapoia fasi vale mas k sintagi gia tourta gia na arxisw na e3askoume gia ta prwta gene8lia tis mikris :D akousa kati times gia tourtes me sxedia k emeina kapws etsi :shock: ..Perastika sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Steisy,εγώ μένω Χαϊδάρι!Είμαστε πολύ κοντά!!Σκέψου το και όποτε θέλεις μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε να γνωριστούμε,να δεις αν σου κάνω για νταντά και για τα οικονομικά μην αγχώνεσαι,Μια συμβολική τιμή αν μου δώσεις θα είμαι ευχαριστημένη!Ίσα ίσα να βγαίνει ένα χαρτζιλίκι! ;) Και μην στεναχωριέσαι μωρέ....θα φτιάξουν τα πράγματα...θετική σκέψη όσο μπορείς!!! :) Κοίτα το παιδάκι σου και χαμογέλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia se euaxristw!!! :D

Koritsia se ligo kairo sintoma apo oti fainetai k emeis stin Kipro 8a ftasoume sto simeio pou eisaste k eseis, eimaste sta xnaria sas..Oi volemenoi kala tin exoun auto katalava :evil: ..Krima sto ftwxo kosmaki..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Εγώ δεν κοιμάμαι λόγω ΓΟΠ αλλά νυστάζω όλη μέρα. Αν τους έλεγες όχι τι θα σου έλεγαν δηλαδή;;; Τι κάνατε τελικά;
    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...