Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

afrodite exei poli kairo auti i katastasi k mia elega pws 8a einai kriwma mia pws mporei na einai simptwma odontofuias alla to pragma parapige..8a pame se ena gastrentologo na doume ti 8a mas pei..Sas euxaristw oles gia tis apantiseis sas k signwmi gia to pri3imo :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Simfwnw afrodite mou k emeis anapodo 8a paroume eida kati videos me atiximata me ka8ismata pou vlepoune mprosta k fovi8ika poli..Etsi k alliws k twra se anapodo ka8isma einai k ema8e etsi epomenws den 8a kanei parapona :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια εμενα θηλαζει σαν τρελληηηη... τρωει μονο καμια 150 μλ το μεσημερι και απλα τις μερεες που δεν τρωει τιποτα αλλο επειδη μου τραβα το στηθος σαν τρελλη εχω δωσει αρκετες φορες αντι για φρουτο η κρεμα συμπληρωμα γαλα κ πινει λιγο... ειναι 5.30 το πρωι κι εχει ξυπνησει μες στην τρελλη χαρααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

σήμερα το ζουζούνι μας κλείνει 9 μήνες ζωής!!!!(έξω από την κοιλιά)!να τα χαιρόμαστε όλοι μας!

Ανδρια,ελπίζω να μην είναι τπτ σοβαρό!

Αφρο,μήπως περνάει πάλι κανένα άλμα ανάπτυξης κ θέλει να σου αυξήσει την παραγωγή?

Αφροδίτη,ενα σουβλάκι δεν πειράζει.χθες ακουγα εναν διαιτολόγο που μιλούσε για τη διατροφή των παιδιών να λέει ότι αν είναι να φάει το παιδί κάτι απ'εξω,προτιμοτερο να φαει ενα σουβλάκι σε αλάδωτη πίτα χωρίς πατάρες με σαλάτα...το μη χείρον βέλτιστον!

Η Μυρτω ξύπνησε μια δόση στις 6,λέω νωρίς ειναι,της έβαλα τη μουσική κ τη χάιδεψα κ ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 8 παρά.θήλασε κ την έβαλα πάλι,αλλά δεν βλέπω να κοιμάται...

εχω πρέσα,μαγείρεμα για τη μικρή και να διαβάσω.το μεσημέρι ταβερνούλα σε ενα ορεινό χωριό!

καλη μέρα να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη να τη χαιρεστε τη μικρη σας νεραιδα να ειναι γερη και καλοτυχη παντα στη ζωη της...

Ηρθαν τα σκουφακια της ειρηνης,καλα δεν σας λεω τιποτα..Φορεσα ηδη το μωβ χτες στο κομμωτηριο κ επαθαν πλακα ολοι...Να εισαι καλα κοπελα μου σ ευχαριστω,γεια στα χερακια σου!!!!

Εμεις ξυπνησαμε οικογενειακως στις 830,εφυγε ο νικος για υπηρεσια και εγω ταισα τον Αλεξη και τωρα πινω το γαλλικο καφε με αρωμα φουντουκι...και χαλαρωνω....

εχω να απλωσω κατι ρουχα κ μετα λεω να παω καμια βολτιτσα με το καροτσακι αλλα περιμενω μπας κ βγαλει λιγο ηλιο ακομη...

βρε παιδια αυτο με τα καθισματακια δεν το εχω καταλαβει...αναποδα ειναι αυτα που μπαινουν μονο αναποδα?γτ εγω αυτο που εχω της peg perego μπαινει κ μπρος κ πισω...

Επισης να σας ρωτησω εχει καμια σας συνταγη για μπισκοτα κουκισ???εψαξα στο ιντερνετ κ δεν κερδισε τη εμπιστοσυνη μου καμια...

Το νεο μαλλι ειναι μπορντο,ε εγινα ανθρωπος επιτελους γτ προχτες λουστηκα και ξεβαψε τελειως εγινε ροζ..Ξερναει το ξανθο που εχω απο κατω...

επισης μια αλλη ερωτηση...εσεις τα καθισματακια αυτοκινητου πως τα στερεωνεται στο αμαξι???με τις ζωνες του αμαξιου???η με την ειδικη βαση isofix?κοριτσια ειμαι πολυ μπερδεμενη μ αυτο το θεμα αν μπορειτε βοηθηστε με...Θα τα πουμε κι αργοτερα,πλ φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

πηρα αυτο το καθισμα

http://www.amazon.co.uk/Britax-Prince-F ... 522&sr=1-3

κοιταει μπροστα και επιτελους ο Διονυσης χαιρετε που χαζευει!!! δεν το εχει το αμαζον σαν πωλητης, το πηρα 88ε. δεν ηθελα και ουτε εχουμε λεφτα να παρουμε ακριβο καθισμα, ειπαμε μεχρι 180ε θα διναμε.

Ανδρια δεμ ειναι λιγη η ποσοτητα που τρωει μια χαρα ειναι. πανω κατω το ιδιο και ο Διονυσης, λιγο παραπανω μεσιμεριανο. Απο την στιγμη που δεν ειδες αποτελεσματα με αυτο το συστημα της γιατρου θα δοκιμασεις την μιση ποσοτητα πιο συχνα.

Δαναη και εγω ειδα την εκπομπη αυτη εχθες, σημερα την εχασα.

Ειπε επισης να μην βαζουμε μπισκοτα στην φρουτοκρεμα αλλα να τους τα δινουμε στο χερι και η φρουτοκρεμα σκετη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές,Γιούλη!εμείς στερεώνουμε το κάθισμα με τη ζώνη,το συγκεκριμένο (της neonato) δεν είχε βάσει isofix.καλή βολτούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα δαναη μου,εγω εχω παρει της peg perego καροτσι 3 σε 1 κ εχω το καθισμα του πολυκαροτσιου...Εξαρχης δεν αγορασα βαση isofix αλλα το στερεωνουμε με ζωνη κι εμεις...εσυ την εχεις να κοιταει προς τα μπρος??

γεωργιαννα ωραιο το καθισματακι μ αρεσει..γτ δεν κανει να βαζουμε μπισκοτα στη φρουτοκρεμα??

δαφνη εσυ ολα καλα?ο αρης?

γωγω η χριστινα πως ειναι?

αντρια τι εχει η βικτωρια??ελπιζω να ειναι περαστικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιούλη,πίσω κοιτάει κ από ό,τι άκουσα (θέλω να διαβάσω κιολας) πίσω θα την αφήσω.παω να δωσω τη φρουτόκρεμα στην κοντέσσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δανάη, χαρούμενα μηνογενέθλια!

Γιούλη, μεγιά το μαλλί! Έφτιαξε το χρώμα δηλαδή με τη 2η φορά που πήγες?

Εμείς αλλάξαμε καθισματάκι και πήραμε αυτό http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/first-class-plus

Κοιτάει και μπροστά και πίσω και στερεώνεται με τη ζώνη του αυτοκινήτου (δεν κουνιέται καθόλου). Παρόλο που το τουτού μας παίρνει καθισματάκια isofix, εμείς επιλέξαμε αυτό γιατί με έπεισε ότι είναι το καλύτερο (έχει και πολύ καλές κριτικές στα crash test).

Εγώ θα την αφήσω ανάποδα μέχρι όσο αντέξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασουλα ευχαριστω πολυ το σκουρυνα 2 τονους αλλα μου ειπε οτι δυστυχως να ξανα ανοιξει...μου ειπε να λουζομαι ε κρυο νερο..αστα τι ηθελα κ το αλλαζα με επιασε η μαλακια μου...τεσπα

Κοριτσια εγω τον εχω να κοιταει μπροστα...ρωτησα τη παιδιατρο κ μου ειπε μπορω αλλα αγχωνομαι μ αυτα που διαβαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια όσες ψάχνετε για κάθισμα, ψάξτε το πολύ καλά από θέμα ασφαλείας!

Διαβάστε πολύ καλά τις προδιαγραφές και τις κριτικές. Με τα καθισματάκια αυτοκινήτου δεν παίζουμε. Είναι θέμα ζωής! :)

Από έρευνα αγοράς, που έκανα τα ασφαλέστερα είναι τα : Be safe, Britax, Maxi cozi και Recaro.

Και έψαξα πολύυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Και θυμηθείτε ότι τα ασφαλέστερα δεν είναι πάντα οι διάσημες μάρκες που ξέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου χαρουμενα μηνογενεθλια!!!! και εσεις 9 πια!!!

Γιουλη το καθισμα αυτο στερεωνετε με την ζωνη και μαλιστα εχει ενα συστημα που κουμπωνει την ζωνη να μην παιζει. Τα καθισματα με isofix ειναι πολυ πιο ακριβα και ξερεις και εσυ no money!!!!

Οσο για την συνταγη δεν εχω κατι υποψιν.

Δεν υπαρχει προβλημα με το μπισκοτο. προτειμαμε ελεγε να τρωει περισσοτερα φρουτα σκετα και το μπισκοτο σκετο. οταν ειναι στην κρεμα τρωει μεγαλυτερη ποσοτητα μπισκοτου.

ΤΕλειωσα με τα κουλουρακια μου και την μηλοπιτα. βραζει και η κρεατοσουπα μου και παω βουρρρρρρ για σιδερο!!!!!! εχω να μαγειρεψω και για αυριο γτ η σουπιτσα ειναι λιγη, δεν μπορω να παιρνω σουπιτσα μαζι μου στην δουλεια.

Αληθεια η Ειρηνη που ειναι;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δανάη χρόνια σας πολλά!!!

Γιούλη με γεια τα μαλλιά!

Εμείς ακόμα με πυρετό, 39 και χθες το βράδυ, 39 και σήμερα το πρωί, με το ντεπόν πέφτει αμέσως και μένει απύρετος για μερικές ώρα και μετά πάλι από την αρχή. Πάω τώρα να δούμε με το Βαγγέλη ποιον γιατρό θα πάρουμε τηλέφωνο.

Τα καθισματάκια όπως λέει και η Αναστασία, είναι μεγάλο θέμα. Ψάχνω κι εγώ τώρα να πάρω το μεγαλύτερο, με βάση δε θέλω έτσι κι αλλιώς γιατί το πάω από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο, οπότε πρέπει να δένει εύκολα με ζώνη. Και προτιμώ κι εγώ να κοιτάει προς τα πίσω.

Θα σας γράψω περισσότερα μετά.

Να έχετε μια όμορφη Κυριακή!

Γεωργιάννα κουλουράκια? μηλόπιτα? με κολάζεις Κυριακάτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Emas vlepei pros ta pisw alla agorasa k vasi den pira tin isofix alla kapoia alli k itan poli kaliteri i timi tis k tin metaferw k se alla autokinita einai poli eukoli i efarmogi tis, tin exw stin 8esi tou sinodigou giati tin perissoteres fores eimaste mones sto autokinito k 8elw na tin elegxw alla apenergopoisa ton aerosako alla epeidi oloi mou elegan pws einai paranomo pira til stin astinomia k rwtisa k mou eipan afou apenergopoiisa to aerosako einai mia xara!!! Pira k ta stoixeia tou astinomikou mipws k kammia fora me stamatisoun k mou kanoune provlima..Gia allo ka8isma akomi den to 4a3ame alla nomizw einai kairos..Euxaristoume Anastasia gia tis simoules k tis idees :)..

Meta otan agorasoume kainourgio ka8ismataki 8a tin valw pisw euxomai na to dextei k na min klaiei..

Giouli mou edw k para poli kairo mou vgazei para polles goulitses mporei na mou vgalei 5-6 goulitses endiamesa twn geumatwn an ta ipologiseis mporei k na mou vgazei k 20-30 fores tin imera elega pws mporei na einai smptwma odontofuias mipws einai kriwma alla to pragma para egine kamia alli zimia na min dimiourgisoume me to stomaxi tis k eipa na tin parw gastrentologo auti tin edomada an vrw rantevou..

Daphne perastika sas!!!!!!!!

Sorry an sas grafw viastika allla 8a figoume twra na pame stin pe8era mou gia fagito..

Kali sas mera!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με το almiron το γαλα...σου ειχα πει οτι δεν ειναι καλο..

Εμας στο ιασω αλμιρον του εδιναν κ ο παιδιατρος του ιασω κι αυτος αλμιρον μας συστησε αλλα εβγαζε πααρα πολλες γουλιες το παιδι...Βεβαια ηταν πολυ μωρο κ λιγο πολυ δικαιολογουταν αλλα σ αυτην την ηλικια που ειναι η βικτωρια καθε μορφη παλινδρομησης φτιαχνει γιατι τρωει κ στερεες τροφες...Για αρχη θα σε συμβουλευα να παρεις τηλ το παιδιατρο κ να τοο προτεινεις να σου αλλαξει γαλα,αλλα μην τον αφησεις να σου δωσει οποιο γαλα θελει αυτος με βαση τις μιζες που παιρνει..πες του να σου προτεινει 2-3 να εχεις υποψιν σου κ καλα αν δεν βρεις το ενα να παρεις το αλλο...και τετοια...Εγω που εχω μια τελεια σχεση με τη παιδιατρο του αλεξη μου εμπιστευτηκε οτι στη κορη της της εδινε το ΝΑΝ εμενα ομως ποτε δεν μου προτεινε να το παρω...εγω εως τωρα εχω αλλαξει 5 γαλατα στον Αλεξη αλμιρον-guigoz-frisolac-aptamil-nutriben και τωρα του δινω το sanilac 2 της γιωτης...οποτε μπορω να σου πω οτι θες για τις κολοσκονες...καθε φορα που του αλλαζα γαλα,με τη συμβουλη της γιατρου παντα,εκανα μεγαλη ερευνα...Οτι θες ρωταμε!!!!

Χτες βραδυ κοιμηθηκε μονος του στη κουνια μετα απο πολυ κλαμα,και τωρα το μεσημερι γκρινιαζε κ πηγα τον εβαλα μες τη κουνια του αναψα τον αγκαλιτσα κ μεχρι να τελειωσει η μελωδια ειχε κοιμηθει....Κανε το θαυμα σου παναγιτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία αυτό το κάθισμα ζαχάρωνα κι εγώ, είσαι ευχαριστημένη ε???

Είχα δει κι ένα της be safe αλλά είναι πολύ εκτός budget για μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για τα περαστικά, πήρα τον παλιό μας γιατρό, είπε να το παρακολουθώ. Η αλήθεια είναι πως όταν του πέφτει ο πυρετός είναι καλόκεφος και ορεξάτος, έφαγε και φρουτόκρεμα σήμερα.

Τσακωθήκαμε με το Βαγγέλη βέβαια, ανησύχησε κι έπρεπε κάποιον να κατηγορήσει! Που είσαι Γωγώωω?? Τι έλεγα για τους άντρες και την έλλειψη ψυχραιμίας?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου ειναι ελαφρυ καθισμα αυτο για να μπορεις να το αλλαζεις απο αυτοκ. σε αυτοκ., αυτο ηθελα και εγω. μπαινει ευκολα η ζωνη πισω και ασφαλιζει.

Πως ειναι ο αρουλης; περαστικα του!!!

Κοιμηθηκε και το ζουζουνι μου, παω και εγω λιγακι να τεντωσω το κορμι μου και να συνεχισω μετα την υπολοιπη καθαριοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! γεωργιαννα, με γεια το καθισμα, η britax ειναι πολυ καλη εταιρια, και πολυ καλη τιμη!! καθισμα εμεις εχουμε ενα που μας εδωσε η κουνιαδα μου, και ειναι μεχρι 9 κιλα, γι'αυτο ψαχνουμε να αγορασουμε καινουριο... isofix δεν εχει το αυτοκινητο μας, και τωρα με τη ζωνη ειναι στερεωμενο...παντως, θα το ξαναπω , κι ας γινομαι σπαστικη , οποιος θελει να παρει καιρουριο κσθισμα να το σκεφτει για αναποδο ( που κοιταει πισω το μωρο) γιατι , οσο καλα και να φροντιζουμε το μωρο μας δεν εχει καμια σημασια, αν καθε φορα που μπαινει στο αυτοκινητο κινδυνευει η ζωη του!!! :o

γιουλη, καλη αρχη με τον υπνο, ευχομαι να συνεχισετε ετσι!!!και με γεια-ξανα- το μαλλακι!!

δαφνη, περαστικα και υπομονη με το βαγγελη!!!μαλλον ιωση ειναι...κι εμεις ρε γμτ εχουμε βαρεθει να τραβαμε μυξες με το κλινοφαρ!!!ελεος!!

γεωργιαννα, ποτε προλαβες και κουλουρακια και μηλοπιτα!!φτου φτου!!!ερωτηση:απο ποτε τους δινουμε μπισκοτακι στο χερι;;;

δαναη, χαρουμενα μηνογενεθλια!!!τελεια η φωτο στο μπανιο σας!!ειναι ποζα για το αλμπουμ!!επισης, εμενα μου αρεσε το επεισοδιο γκρεις, ειχε μια νοσταλγικη διαθεση, και θυμηθηκα την ιζι και το τζορτζ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου συγνωμη αλλα μεχρι ποια ηλικια θα κοιταει το παιδι πισω; Αυτα τα καθισματα κοστιζουν πανω απο 250ε ισως λεω λιγα και δεν ειχα τοσα. Και δεν πιστευω οτι κινδυνευει η ζωη του με το να κοιταει μπροστα, τοτε γτ οι περισσοτερες εταιριες τα κανουν να κοιτανε μπροστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σκάσω...

Χτες το βραδάκι, η Γεωργία μου έκανε δέκατα 37,4 στη μασχάλη και 38,5 στον ποπό. Της έδωσα ντεπόν για να κοιμηθεί ήρεμη και την παρακολουθούσα. Μέχρι στιγμής δεν ξαναέκανε. Το ζήτημα είναι ότι είναι πάλι ζεστή στο κεφαλάκι, το δεξί της μάγουλο είναι απο το πρωί κόκκινο, έχει γκρίνια (δείχνει να ταλαιπωρείται το καημένο) και έκανε και λίγο πιο υγρά κακάκια.

Λέτε να είναι δόντι?

Έχει βγάλει 4 πάνω και 4 κάτω. Συνήθως τα μωρά κάνουνε μια παύση για τα επόμενα, που απ'ότι διάβασα είναι οι τραπεζίτες.

:?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια κι εμεις τα ιδια ειχαμε 2 ημερες δεκατα 37,8 μονο τις βραδυνες ωρες και πηγα παιδιατρο κ μου ειπε ειχε λιγο κοκκινο λαιμο και να το παρακολουθησουμε...μου ειπε να κανω κ μια καλλιεργεια ουρων προοληπτικα...Οσες εχουμε αγορακια ξερετε τη διαδικασια να μου την πειτε??ειναι λιγο δυσκολο...επισης να ρωτησω κατι?αλλη η θερμοκρασια μασχαλης κ αλλη του ποπου...κ ποια να κραταμε?επισης χρησιμοποιειτε υδραργιρικο θερμομετρο??κ αυτο βαζετε στο ποπο?δεν ειναι επικινδυνο να σπασει??σορι για το καταιγισμο των ερωτησων αλλα ειμαι ασχετη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα το παρακάτω εξηγεί τη λογική του ανάποδου καθίσματος. Χωρίς να θέλω να τρομάξω κανέναν, απλώς απαντώ στην ερώτησή σου. Δε σημαίνει πως το παιδί δεν είναι καθόλου ασφαλές όταν κοιτάει μπροστά, απλώς είναι πολύ πιο ασφαλές όταν κοιτάει πίσω, ειδικά σε περίπτωση μετωπικής σύγκρουσης.

'Ολα τα καθίσματα που ανήκουν στην πρώτη κατηγορία δηλαδή στο γκρουπ 0/0+ κοιτούν υποχρεωτικά ανάποδα και είναι κατάλληλα από 0 έως 13 κιλά (από νεογέννητα έως περίπου 12 μηνών). Μιλώντας για παρατεταμένη χρήση ανάποδων παιδικών καθισμάτων (ERF), εννοούμε παιδικά καθίσματα μέχρι 18 κιλά ή και ακόμα περισσότερο (στη Σουηδία υπάρχουν μέχρι και 24 κιλά).

Από το 1965 στη Σουηδία και γενικότερα στη Σκανδιναβία χρησιμοποιούν ανάποδα καθίσματα για παιδιά έως 4 και 5 ετών. Συμπτωματικά (!) οι σκανδιναβικές χώρες είναι πρώτες στην ασφάλεια από τροχαία ατυχήματα τόσο στους ενήλικες όσο και στα παιδιά. Εδώ και 45 χρόνια λοιπόν υπάρχουν στοιχεία που προέρχονται από αρκετές χιλιάδες ατυχήματα με εμπλεκόμενους παιδιά, που δείχνουν ότι η χρήση ανάποδου καθίσματος είναι 5 φορές πιο ασφαλής από τη χρήση ενός που κοιτάει μπροστά. Ο λόγος είναι πολύ απλός: το κεφάλι ενός μωρού ενός έτους αντιστοιχεί στο 25% του βάρους του σώματος του ενώ ενός ενήλικα μόλις το 6%.

http://hts.no.spock.kontrollpanelen....htrelation.png

Σε περίπτωση μετωπικής σύγκρουσης, παρότι οι ζώνες ενός εμπρόσθιου παιδικού καθίσματος θα κρατήσουν και θα προστατέψουν το σώμα του παιδιού, το κεφάλι θα πεταχτεί μπροστά με πολύ μεγάλη δύναμη και ο αυχένας θα δεχτεί φοβερή πίεση.

http://hts.no.spock.kontrollpanelen....rvforward2.png

Περισσότερα:

http://anapodakathismata.blogspot.com/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...