Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη σε δημοσειο νοσοκομειο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.

Είμαι καινούργια στο φορουμ είμαι και εγω απο Γιαννενα και έχω επισκεφτεί τον Ζηκ.Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατι πάνω από όλα είναι άνθρωπος και τον νιώθω δίπλα μου σε κάθε μου προσπάθεια.Αυτο για μένα είναι το πιο σημαντικό από όλα.

Σας ευχαριστώ. Είμαι στη διάθεσή σας όπου μπορώ να βοηθήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σ ευχαριστουμε παρα πολυ και καλως ηρθες στο φορουμ!!!πολυ θα θελαμε ν ακουσουμε και την δικη σου εμπειρια...εχεις ξεκινησει προσπαθειες ?εμας τα προβληματα ειναι τα εξης:υποθυροειδισμος με οζους,σπω το οποιο ομως μετα την διακοπη των αντισυλληπτικων εχει διορθωθει παρα πολυ,λιγο ανεβασμενη προλακτινη ελεγχομενη ομως με αγωγη και ολιγοασθενοτερατοσπερμια το οποιο ειναι και το κυριο προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα απογευματινά ραντεβού έγιναν για να εξυπηρετείται όποιος δεν μπορεί πρωί. Για αυτό και έδωσαν το δικαίωμα σε κάθε γιατρό να διαλέξει και ένα απόγευμα. Δεν θα βρεις γιατρό να κάνει ιατρείο πάνω από ένα απόγευμα την εβδομάδα. Το μεγαλύτερο ποσό που πληρώνεις στα απογευματινά πάει στο νοσοκομείο ή ένα μεγάλο μέρος του ποσού. Ναι, στο ταμείο πληρώνεις, εάν πλήρωνες στο χέρι το νοσοκομείο δεν θα έπαιρνε ούτε ένα ευρουλάκι... ;)

Από την στιγμή που θεωρείς νόμιμο Μερέντα το φακελάκι (απόδειξη δεν παίρνεις!!! ;) ) δεν πρόκειται κανείς να σου ζητήσει να πληρώσεις κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kanste καλώς ήρθες!!! Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου!!! Για αυτό ακριβώς κι εγώ τον συμπαθώ πολύ!!!

Μερέντα δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις κάτι στο νοσοκομείο (π.χ νοσηλεία ή κάτι άλλο) και να μη πάρεις απόδειξη! Μόνο στο φακελάκι δεν θα πάρεις απόδειξη σε δημόσιο νοσοκομείο, σε όλα τα άλλα ευτυχώς δίνουν και είναι πολύ νομότυποι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την στιγμή που θεωρείς νόμιμο Μερέντα το φακελάκι (απόδειξη δεν παίρνεις!!! ;) ) δεν πρόκειται κανείς να σου ζητήσει να πληρώσεις κάτι άλλο.

μα όχι δεν έγραψα πουθενά οτι θεωρώ νόμιμο το φακελάκι , δεν έγραψα κάτι τέτοιο

ίσα ίσα το αντίθετο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα ξανακοιταξα αυτο πουεγραψες στην σελιδα 5. Εχεις δικιο δεν το καταλαβα καλα, εγραφες οτι θεωρεις φακελακι ο,τι ειναι χωρις αποδειξη...Συγγνωμη δεν το καταλαβα καλά...

Δηλ δεν σκοπευεις να δωσεις τιποτα επειδη το θεωρεις φακελακι???? Το καταλαβα καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Αγγέλικα, είναι δύσκολος ο γραπτός λόγος :D

γίνονται καμιά φορά και κανένα λάθος.

Δεν σκοπεύω να πληρώσω τίποτα χωρίς να πάρω απόδειξη άρα πληρώνω αυτά που πρέπει και τίποτα παραπάνω. Φακελάκι είναι οποιαδήποτε χρηματική ανταλλαγή χωρίς κάποιο νόμιμο παραστατικό.

Δεν λέω οτι δεν θα πληρώσω τίποτα.

Απο το τελικό ποσό ένα μέρος σου το πληρώνει η ασφάλεια και τα υπόλοιπα εσύ αλλά για αυτά τα υπόλοιπα το νοσοκομείο οφείλει να σου δώσει απόδειξη που σου την δίνει, αν είναι δυνατών.

Οποιοσδήποτε άλλος μου ζητήσει χρήματα είναι παράνομο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα Μερέντα μου, συγγνώμη για την παρανόηση, δικό μου το λάθος... :roll:

Μακάρι μου κορίτσι μου να υπήρχε κάποιος, ο οποίος να μου έλεγε ότι αυτή την φορά θα τα καταφέρω και θα του έδινα ό,τι έχω και δεν έχω...και θα έμενα και σε παγκάκι, που λέει ο λόγος... τι εννοώ???? ότι μπροστά στην απόκτηση ενός παιδιού, για μένα πάντα μιλάω, δεν βάζω τίποτε άλλο...και ξέρω ότι ο Ζηκ. δεν εκμεταλλεύεται αυτή την λαχτάρα για παιδί...αν την εκμεταλλευόταν θα έλεγα κι εγώ αυτό που γράφεις...αλλά δεν είναι τέτοιος γιατρός...και θέλω να πιστεύω ότι και άλλοι γιατροί που ασχολούνται με την υπογονιμότητα δεν τους ενδιαφέρει πρωτίστως αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Nasia γεια σου. Εγω θα παω στο Αλεξανδρα για εξωσωματικη. Εχω ολοκληρωσει τον κυκλο των εξετασεων μου και σημερα πηγα για τις τελευταιες 3 εξειδικευμενες εξετασεις που μπορει και να κανουν την διαφορα στις προσπαθειες μας-γνωμη μου μετα απο σκεψη και συζητηση.

Λοιπον εχω να πω τα εξης. Θεωρω οτι ειναι πολυ επαγγελματιες, αυστηροι, δεν σε αγνοουν αλλα δεν θα καθησουν να σε καλοπιασουν και να αρχισουν το μπλα-μπλα μαζι σου. Λενε τα πραγματα ορθα-κοφτα και ζητανε πολυ συγκεκριμενες εξετασεις, και καποιες βασικες μονο απο δικο τους εργαστηριο. Π.χ. σπερμοδιοαγραμμα, υπερηχο μητρας/σαλπιγγων/ ωοθηκων για να ξερουν τι βλεπουν τα ματακια τους, γιατι δεν εχουν ολοι οι εξωτερικοι γιατροι την ικανοτητα να διαβαζουν ή να εξαγουν σωστα αποτελεσματα, ή δεν εχουν και σωστα μηχανηματα.

Μου ζητησαν εξετασεις για στιγμα Μ. Α. απο το Λαικο Νοσοκομειο, μου ειπε η μικροβιολογος οτι μονο απο εκει παιρνεις αποτελεσματα χωρις πιθανοτητα λαθους-λογω συγκρισης με τον γενικο και πασχοντα πληθυσμο,

Σημερα εκανα μια εξεταση για ανιχνευση πολυμορφισμων υποδοχεων, την κανουν για να δουν σε ποιες ορμονες ανταποκρινεται καλυτερα η καθε γυναικα, για να μην παιρνουμε τσαμπα ορμονες και κατεβαζουμε 30 ωαρια και κινδυνευουμε με υπερδιεγερση που ειναι επικινδυνη.

Τελος εκανα μια εξεταση που λεγεται βυθομετρηση, σου περνανε εναν καθετηρα στην μητρα που μετρουν το μηκος της μητρας για την εμβρυομεταφορα. Λοιπον εγω εχω στενωση τραχηλου, δεν περασε ο καθετηρας και ετοιμαζομαι για επεμβαση διαστολης τραχηλου. Αν αυτο γινοταν την ημερα της εμβρυομεταφορας, τα εμβρυακια θα κινδυνευαν, θα πηγαιναν χαμενα ισως ολη διαδικασια θα κινδυνευε.

Λοιπον εγω θεωρω οτι η ολη αντιμετωπιση ειναι σοβαροτατη, δεν εχω κανενα παραπονο και θα τους εμπιστευτω.

Εκτος αυτου, για να μην λεω τελειως υποκειμενικα πραγματα, 2 φιλες μου εμειναν εγκυες με την 1η προσπαθεια εκει, η μια 40 ετων.

Αρνητικα: 1. στη διαρκεια της περιοδου διεγερσης πρεπει καθε μερα ή καθε δευτερη μερα να πηγαινεις εκει για αιματολογικες εξετασεις και υπερηχους, και δεν δεχονται να σε παρακολουθουν αλλου και να τους στελνεις τα αποτελεσματα, θελουν τα παντα απο τα δικα τους εργαστηρια (αυτο ειναι προβλημα αν μενεις στην επαρχια) και 2. στην ωοληψια κανουν μεθη, η οποια οι νοσοκομες του τμηματος λενε οτι ειναι ισχυρη και αρκει, αλλα εμενα οι φιλες μου ειπαν οτι ηταν επωδυνη.Προφανως δεν δινουν μεγαλη δοση. Ε, θα πονεσουμε και λιγο τι να κανουμε, αρκει να ειναι ΜΙΑ φορα!!!!

Σου εχω γραψει την ιδια απαντηση και σε αλλο forum.

Καλη επιτυχια σε ο,τι αποφασισεις!!!!

 

καλησπερα.

μπορείς σε παρακαλω πολύ να μου στειλεις pm ενα τηλεφωνο του καλλιανιδη? εχει ιατρειο στην βασιλίσης σοφίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

για το αττικό νοσοκομείο γνωρίζει κανείς να μου πεί για την εξωσωματική και αν εχουν αναμόνη καθώς και για το πόσο κοστίζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου γλυκό...πως είσαι εσύ;;  Ναι έχω δύο μεγάλα κορίτσια σωστά θυμάσαι!  Αυτή είναι η καινούργια γυναικολόγος που πήγα....είναι σε αυτή δύο κύκλους και πάω στον τρίτο ( έλειπα κ εγώ εκτός νησιού αρκετό διάστημα και όσο καταφέραμε να ελέγξουμε)  Σου ανεβάζω τις εξετάσεις του Φλεβάρη που έκανα να δείς προλακτίνη! Μου είπε είναι εντάξει ο ενδοκρινολόγος μου και η γυναικολόγος! Υγρό βγάζω  ακόμα αλλά έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις στείλαμε μέχρι και υγρό να γίνει κυτταρολογικη εξέταση και ήταν καθαρή....δεν ξέρουμε που οφείλεται! Αλλά αφού όλα είναι οκ δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μου είπε η γιατρός!!!  Πήγα στην γιατρό 19η μέρα κύκλου και κάναμε έναν υπέρηχο και εκεί είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε η ωορρηξία αλλά δεν μπορούσε να προσδιορισει το πότε μου είπε λογικά δύο τρεις μέρες πριν!  Έκανα την εξέταση και όταν της την έστειλα μου είπε ή έχω έλλειψη ή τελικά δεν έγινε!! Θα το δούμε από την αρχή του Κύκλου όταν έρθει περίοδος!! Πφφφ εκεί μπερδεύτηκα ( βέβαια πάλι θα φύγω εκτός για οικογενειακούς λόγους και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβω! ) τώρα θα κάνει κ εξετάσεις σπέρματος ο σύντροφός μου να δούμε τι γίνεται ( εκείνος θα της κάνει εκεί που θα είμαστε αναγκαστικά για να μην το αφήσουμε κ άλλο πίσω) μου είπε ότι ανάλογα το σπέρμα θα προχωρήσουμε με φάρμακα για ωορρηξία κτλ!! 
    • Τώρα κατάφερα να μπω σορυ γτ αργοπορημένη απάντηση μου .. Έχω κάνει ορμονολογικες και ήταν καλές μου είπε! Τώρα αν όντως έγινε ωορρηξία όπως είδε στον υπέρηχο σε μια δυο μέρες πρέπει να αδιαθεσω σήμερα είναι 29η ημέρα! Μίλησα με την γυναικολόγο και μου είπε αυτή η μέτρηση δείχνει η ότι τελικά δεν έγινε ωορρηξία ή ότι έχω έλλειψη...με μπέρδεψε λίγο γτ ενώ στον υπέρηχο είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε μετά μου είπε αυτό! Πφφφ
    • Όντως ρε συ τι κάνει η @Girly?τώρα θα έχει μάθει και φύλο μωρού σίγουρα!!!!!! Ναι ρε αγάπη αδιαθετησα......και μάλιστα ακριβώς στην ώρα της!!!!!το περίμενα μετά το χθεσινό τεστ!!!
    • Εγώ στο είχα πει από την αρχή...μην το κάνεις αυτό θα έχεις μεγάλο θέμα!!!! Θυμάσαι εγώ στη δεύτερη απόξεση με είχε αφήσει λίγο υπολλειμα μέσα με την δικαιολογία να μην σε ξυσω πολύ και δεν μπορέσεις να ξανακάνεις παιδί...και άντε να έχω αίμα 2 μήνες και να με πιάσει μια αιμορραγία στην βόλτα μας με τα παιδιά ξαφνικά    .και άντε να τρέχω μετά με ασθενοφόρα σε κλινική για απόξεση γιατί δεν σταματούσε με τίποτα η αιμορραγία!!!!και μετά που ξαναέκανα εκεί ησύχασα!!!! Είπαμε θέλουμε  και άλλα παιδιά αλλά εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια  και ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ικανές να τα φροντίσουμε,γιατί να υποστούμε όλο αυτό;;;;;;;; Αν ο γιατρός είναι ΚΑΛΟΣ κάνεις παιδιά και απόξεση να σε κάνει...δεν παθαίνεις τίποτα! Εγώ θα σε έλεγα να αλλάξεις άμεσα!!!εγώ πάντως άλλαξα μετά από αυτό 
    • Για ποιο λόγο ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε να τα λέμε. Δεν είμαστε μόνο για τράλαλα και τριλαλο.  Άδραξε όταν είσαι μόνη και κλάψε. Ναι βγάλω το από μέσα σου. Ξέρω πως είναι και θα σου πω πολλές φορές έκλαψα βουβα αν το μαξιλάρι μου μιλούσε θα σου έλεγε πολλά . Προσπάθησε να έχεις στιγμές με τη μικρή σου. Για να ξεφύγεις αλλά όταν νιώθεις ανάγκη για ηρεμία να πηγαίνεις στο μπάνιο είναι δύσκολο και πρέπει να έχεις τον χρόνο σου . α
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...