Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη σε δημοσειο νοσοκομειο


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Aggelika μου θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σου γιατί κι εγώ εκεί την έκανα και δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά! Η Παναγίτσα και Χριστούλης έκαναν το θαυματάκι τους και για μας. Ο γιατρός αλλά και όλη η ομάδα με τους εμβρυολόγους και τη μαία είναι εξαιρετικοί!!! Την παρακαλούθηση βέβαια μου την έκανε άλλος γιατρός γιατί δεν μένω στα Γιάννενα. Με συνέστησε όμως μια φίλη και ότι και να πω είναι λίγο! Εύχομαι σύντομα να γίνει το θαυματάκι και για σένα αλλά και για όλες τις κοπέλες που προσπαθούν!!

Μερεντούλα κι εγώ στα Γιάννενα την έκανα! Εκεί αν θυμάμαι καλά δεν θα την κάνεις κι εσύ; Μακάρι να είναι τυχερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στον Ζηκ.! Μην το βλέπεις έτσι! Να σκέφτεσαι ότι όταν με το καλό την κάνεις θα έρθει το σποράκι!!! Όλα θα πάνε καλά! Έχε του εμπιστοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Diaz μου, μακάρι!!!!

Merenta μου μην απογοητεύεσαι, ο Ζηκ. είναι εξαιρετικός γιατρός και σίγουρα θα έρθει η στιγμή που θα τα καταφέρουμε κι εμείς!!!!!!!

Πότε με το καλό ξεκινάς Merenta?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Diaz μου, μακάρι!!!!

Merenta μου μην απογοητεύεσαι, ο Ζηκ. είναι εξαιρετικός γιατρός και σίγουρα θα έρθει η στιγμή που θα τα καταφέρουμε κι εμείς!!!!!!!

Πότε με το καλό ξεκινάς Merenta?

και εσύ με τον Ζηκ ; :D

δεν ξέρω Αγγέλικα, αν μπορούσα και τώρα αλλά δεν γίνεται.

Εσύ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ, κι εγώ μαζί του :D:D:D

Μόλις τελείωσα από μία προσπάθεια, οπότε εάν όλα πάνε καλά Μάιο με Ιούνιο θα προσπαθήσω πάλι και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!και στις δυο μας!!!!!

Εάν επιτρέπεται γιατί δεν γίνεται τώρα??? επειδή σκέφτεται για υστεροσκόπηση ή λαπαροσκόπηση???

Εάν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα συζήτα με τον Ζηκ και αυτός θα σου βρει λύση!!!!

Την λαπαροσκόπηση που σου απάντησα σε άλλη ενότητα αυτός μου την έκανε και όλα οκ! :ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλικα το πρόβλημα είναι οικονομικό.

Δεν μπόρεσα να γράψω τα φάρμακά μου, έκανα αλλαγή ασφάλειας και δεν έχω ακόμα αριθμό μητρώου, αυτό τον μήνα περιμένω την πρώτη πληρωμή με τον αριθμό μου.

Ο ζηκ μου είχε μιλήσει για την επέμβαση αλλά έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι ακριβώς αν μου είχε πει τότε για υστεροσκ. ή λαμπαροσκ.

μου είχε πει πως καλό ήταν να την κάνουμε αλλά αν δεν θες να χάσουμε χρόνο να πάμε κατευθείαν για εξωσω.

Εσύ μετά απο πόσο καιρό έκανες την εξωσωματική ;

Είχα φύγει πολύ απογοητευμένη απο το νοσοκομείο λόγο του οτι δεν γινόταν να γράψω τα φάρμακά μου.

Απέχω 500 ολόκληρα χιλιόμετρα(συνολικά πάνε έλα 1000) απο τα Ιωάννινα οπότε δεν έχω πολύ καλή επικοινωνία μαζί του, απο το τηλέφωνο νομίζω πως δεν γίνεται καλή επικοινωνία σε τέτοια θέματα. Είναι και αυτός λίγο κρύος... λογικό είναι με τα τηλέφωνα θα ασχολείται...

Εχω τον γιατρό μου εδώ θα το συζητήσω με αυτών πρώτα.

Μακάρι Αγγέλα να πάνε όλα καλά για όλες μας,

με το καλό να ξεκινήσεις την νέα τυχερή σου προσπάθεια!!

φκλδκλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρεις μήνες μετά την λαπαροσκόπηση ξεκίνησα εξωσωματική, αλλά εμένα ήταν επεμβατική. Στην διαγνωστική και εάν είσαι οκ ίσως να μπορείς να ξεκινήσεις και αμέσως.

Άσε αυτό το οικονομικό πια...θα μας φάει...έχουμε όλα τα άλλα έχουμε και αυτό...

Ναι από το τηλ δεν λέει και πολλά... εξαρτάται βέβαια...εάν τον πετύχεις να μην έχει πολλή δουλειά και κόσμο θα σου μιλήσει, αλλά πού να το ξέρεις τι ώρα να τον πάρεις???? αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν είναι και θέμα που μπορείς να το λύσεις από το τηλ.

Να σου πω την αλήθεια, μου το έχουν πει και άλλες κοπέλες ότι είναι κρύος, λιγομίλητος ακόμα και από κοντά... σε μένα δεν το έχει αυτό, ίσως επειδή γνωριζόμαστε περίπου 3,5 χρόνια τώρα, δεν ξέρω....έχει και ένα θεματάκι με τα κιλά και την ηλικία της γυναίκας και σε κάποιες φαίνεται κάπως άκομψο αυτό...αλλά τουλάχιστον είναι ειλικρινής, έστω και εάν τα λέει χύμα...

Οπότε θα ξεκινήσεις προσπάθεια σε άλλον ε??? Μακάρι να σου πετύχει όπου και εάν την κάνεις!!!!

Άκουσα ότι εάν πάρουμε μέχρι 3000 μονάδες μάλλον δεν χρειαζόμαστε επιτροπή, ψάξτο τουλάχιστον να μην χάσεις χρόνο περιμένοντας ραντεβού για την επιτροπή... μία φίλη μου πήρε προχθές και έκλεισε ραντεβού για Μάιο.....αν είναι δυνατόν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν λες έχει θεματάκι με τα κιλά και την ηλικία τι εννοείς ;

δεν έχω παραπάνω κιλά αν είναι αυτό που υποπτεύομαι ούτε και είμαι μεγάλη, 31 αλλά αν λέω είναι αυτό που κατάλαβα είναι ρατσιστικό και άκομψο.

Με αυτόν λέω να την κάνω και λόγο απόστασης όταν έρθει η ώρα, στα Ιωάννινα θα έρθω μόνο 2 φορές, μια για να πάρουν τα αυγουλάκια και μία για την μεταφορά.

όλα τα άλλα με τον δικό μου γιατρό και φυσικά τηλεφωνική επικοινωνία οι δύο τους.

Απο την άλλη σκέφτομαι να πάω και στο πανεπιστημιακό Αλεξανδούπολής που μου είπε ο γιατρός μου, είναι απόστασή 1,5 ώρας απο εδώ. Ξέρει και τους γιατρούς εκεί. Τουλάχιστον να τους γνωρίσω και να δω... θα πάρω και μια ακόμα γνώμη συν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίδια ηλικία έχουμε!!!!

Ίσως να ακούγεται ρατσιστικό, αλλά εάν το δεις καθαρά ιατρικά ίσως έχεις δίκιο...ούτε εγώ έχω θέμα κιλών, αλλά μου είπε μία κοπέλα και το διάβασα και σε άλλο forum ότι λέει σε κοπέλες που έχουν αρκετά παραπανίσια ότι καλό θα ήταν να χάσουν πρώτα ορισμένα κιλά και μετά να προσπαθήσουν....όχι πώς οι γεμάτες κοπέλες δεν έχουν δικαίωμα στην εγκυμοσύνη, προς Θεού, αλλά εγκυμονούν κίνδυνοι και αυτούς θέλει, υποθέτω πάντα, να αποφύγει.

Και για την ηλικία, είναι ειλικρινείς σε κοπέλες από των 40-42 ότι η κατάσταση δυσκολεύει καθώς περνούν τα χρόνια και το αναπαραγωγικό σύστημα της γυναίκας δεν είναι όπως πρέπει...

Να σου την αλήθεια, εμένα μου φαίνεται ειλικρινές. Αν ήταν άλλος στην θέση του δεν θα τον ένοιαζαν αυτές οι λεπτομέρειες και θα ενδιαφερόταν μόνο να πάρει κανένα φακελάκι....

Πήγαινε να ρίξεις κι εκεί μια ματιά, δεν χάνεις και τίποτα...και μετά αποφασίζεις, όποιο σου γεμίσει καλύτερα το μάτι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα διαβασα το θεματακι σας και επειδη σκεφτομαι κι εγω να επισκεφτω τον Ζηκ θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα....τι λιστα αναμονης υπαρχει?ζηταει καποιες εξετασεις πρεπει να εχω κανει κατι πριν παω η θα μου πει αυτος τι χρειαζετε?απο χρηματα τι ζηταει?συγνωμη αν σας κουρασα με ερωτησεις αλλα πιστευω πως εσεις γνωριζετε αφου τον εχετε επισκεφθει.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!και καλη επιτυχια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα διαβασα το θεματακι σας και επειδη σκεφτομαι κι εγω να επισκεφτω τον Ζηκ θα ηθελα να μου πειτε λιγα πραγματα....τι λιστα αναμονης υπαρχει?ζηταει καποιες εξετασεις πρεπει να εχω κανει κατι πριν παω η θα μου πει αυτος τι χρειαζετε?απο χρηματα τι ζηταει?συγνωμη αν σας κουρασα με ερωτησεις αλλα πιστευω πως εσεις γνωριζετε αφου τον εχετε επισκεφθει.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!!και καλη επιτυχια σε ολες...

εγώ προσωπικά τον πήρα τηλέφωνο στο κινητό του, του είπα οτι είμαι απο μακριά και μου είπε έλα την τάδε μέρα κατά τις 12 \ μετά απο 3 -4 μέρες μου είχε πει δεν περίμενα δλδ πολλές μέρες.

Στο νοσοκομείο περίμενα κανένα μισάωρο.

Εγώ είχα μαζί μου όλες τις εξετάσεις μου που είχα κάνει ως τότε, κάποιες ορμονικές ήταν πολύ πρόσφατες, και όλες τις εξετάσεις του άντρα μου.

Αν θέλει να δει κάποια επιπλέον εξέταση θα σου πει.

Λεφτά δεν ζήτησε, και απο όσο ξέρω λεφτά παίρνουν μόνο σε απογευματινά ραντεβού.

Μην ξεχάσεις το βιβλιάριο σου !!!!

σου στέλνω και π.μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δηλαδη κανει και πρωινα ραντεβου γιατι εγω εχω ακουσει μονο για απογευνατινα οπου ειναι 90€

τι να σου πω, εγώ όταν πήγα εκεί ήταν ένα ακόμα ζευγάρι για τον ίδιο λόγο, και μια έγκυος.

Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις τον ίδιο, και τα 90 ευρώ μου φαίνονται παράλογα, μάλλον λάθος θα

είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

90 € ειναι στανταρ στα απογευματινα με οτι γιατρο και να κλεισεις απογευματινο ραντεβου ειναι το ιδιο τα πληρωνεις στο νοσοκομειο οχι στον ιδιο το γιατρο.αυτο μου το ειπαν και οταν πηρα να κλεισω ραντεβου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυτό το ξέρω δεν τα δίνεις στο χέρι του αλλά το ποσό είναι πολύ μεγάλο :o

γιατί δεν παίρνεις ένα τηλεφω. τον ίδιο μήπως σου πει για πρωί και γλυτώσεις τα λεφτά ;

απο που είσαι αν επιτρέπετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως τα λέει η Merenta είναι deppa! Το πολύ πολύ εάν σου πει έλα απόγευμα (γιατί κάνει κάθε Τρίτη απόγευμα μόνο) πες του ότι δεν με βολεύει και θα προτιμούσα πρωί. Δεν έχει πρόβλημα, ούτε θα στραβώσει!!! Δεν είναι τόσο του χρήματος!!

Από εξετάσεις πήγαινέ του να δει ό,τι εξετάσεις έχει κάνει, ακόμη και απλές αίματος ή τεστ Παπ και αυτός μετά θα σε καθοδηγήσει για το τι να κάνεις.

Λίστα αναμονής δεν έχει, απλά εάν πέσεις σε μέρα που έχει πάρα πολλή δουλειά, θα πρέπει να οπλιστείς με υπομονή....γιατί μπορεί να σου πει έλα την τάδε ώρα, αλλά κάτι να του προκύψει ή να έχει κόσμο πριν από εσένα και έτσι να περιμένεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς! Μερέντα μου σου έστειλα πμ, ελπίζω να το έστειλα σωστά και να το πήρες!

Δεν έχω ξαναστείλει για αυτό στο λέω!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλικα το πήρα :)

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι πως δεν δίνω δεκάρα τσακιστή χωρίς να πάρω κάποιο παραστατικό απο το νοσοκομείο ή απόδειξη ή όπως αλλιώς το λέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Οι τιμές δυστυχώς είναι ψηλες στα απογευματινά ραντεβου (το ξέρω απο το ΠΑΓΝΗ). 30€ ο Επιμελητής, 60€ ο Επίκουρος, και 90€ ο Διευθυντης. Απόδειξη παίρνεις στο ταμείο όταν πληρώσεις. Το ρίσκο στο ΠΑΓΝΗ με τα πρωινά ραντεβού (υποθέτω και στα άλλα νοσοκομεία το ίδιο θα ισχυει) είναι ότι δεν είναι σίγουρο πως θα δεις τον ίδιο τον γιατρό ή μόνο την ομάδα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς Ουρανία στο ΠΓΝΙ για αυτόν που θα πληρώσεις αυτόν και θα δεις.

Μερέντα δυστυχώς δεν θα δεις καμία απόδειξη...δεν ξέρω εάν η ασφάλειά σου δικαιολογεί 100% εισιτήριο-εξιτήριο για ωοληψία και εμβρυομεταφορά, αν όχι θα πληρώσεις ένα ποσό. Για αυτό το ποσό θα πάρεις απόδειξη για να πάρεις από το ταμείο σου τα χρήματα πίσω. Αλλά μην περιμένεις ότι θα πάρεις πίσω χρήματα που θα δώσεις σε γιατρό, εμβρυολόγο κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα απογευματινά ραντεβού έγιναν για να μην υπάρχουν μεγάλες λίστες αναμονής ;

αν είναι έτσι τότε ο κάθε ένας μπορεί να επιλέξει αν θέλει πρωί ή απόγευμα,

σωστά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς Ουρανία στο ΠΓΝΙ για αυτόν που θα πληρώσεις αυτόν και θα δεις.

Μερέντα δυστυχώς δεν θα δεις καμία απόδειξη...δεν ξέρω εάν η ασφάλειά σου δικαιολογεί 100% εισιτήριο-εξιτήριο για ωοληψία και εμβρυομεταφορά, αν όχι θα πληρώσεις ένα ποσό. Για αυτό το ποσό θα πάρεις απόδειξη για να πάρεις από το ταμείο σου τα χρήματα πίσω. Αλλά μην περιμένεις ότι θα πάρεις πίσω χρήματα που θα δώσεις σε γιατρό, εμβρυολόγο κλπ.

λογικά θα πληρώσω κάποιο ποσό, δεν νομίζω η συμμετοχή να είναι 100%

αλλά οποιοδήποτε χρηματικό ποσό δώσω χωρίς να πάρω κάποια απόδειξη ή κάτι παρόμοιο και πάντα νόμιμο το θεωρώ φακελάκι.

Οκ το δέχομαι οτι τα απογευματινά ραντεβού τα πληρώνεις γιατί απο οτι κατάλαβα λειτουργούν σαν ιδιωτικά, κάποιο ποσό πάει στους ίδιους κάποιο στο νοσοκομείο αλλά πληρώνεις στο ταμείο, δεν τα δίνεις στο χέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσι μου γλυκό...πως είσαι εσύ;;  Ναι έχω δύο μεγάλα κορίτσια σωστά θυμάσαι!  Αυτή είναι η καινούργια γυναικολόγος που πήγα....είναι σε αυτή δύο κύκλους και πάω στον τρίτο ( έλειπα κ εγώ εκτός νησιού αρκετό διάστημα και όσο καταφέραμε να ελέγξουμε)  Σου ανεβάζω τις εξετάσεις του Φλεβάρη που έκανα να δείς προλακτίνη! Μου είπε είναι εντάξει ο ενδοκρινολόγος μου και η γυναικολόγος! Υγρό βγάζω  ακόμα αλλά έχω κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις στείλαμε μέχρι και υγρό να γίνει κυτταρολογικη εξέταση και ήταν καθαρή....δεν ξέρουμε που οφείλεται! Αλλά αφού όλα είναι οκ δεν υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μου είπε η γιατρός!!!  Πήγα στην γιατρό 19η μέρα κύκλου και κάναμε έναν υπέρηχο και εκεί είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε η ωορρηξία αλλά δεν μπορούσε να προσδιορισει το πότε μου είπε λογικά δύο τρεις μέρες πριν!  Έκανα την εξέταση και όταν της την έστειλα μου είπε ή έχω έλλειψη ή τελικά δεν έγινε!! Θα το δούμε από την αρχή του Κύκλου όταν έρθει περίοδος!! Πφφφ εκεί μπερδεύτηκα ( βέβαια πάλι θα φύγω εκτός για οικογενειακούς λόγους και δεν ξέρω κατά πόσο θα προλάβω! ) τώρα θα κάνει κ εξετάσεις σπέρματος ο σύντροφός μου να δούμε τι γίνεται ( εκείνος θα της κάνει εκεί που θα είμαστε αναγκαστικά για να μην το αφήσουμε κ άλλο πίσω) μου είπε ότι ανάλογα το σπέρμα θα προχωρήσουμε με φάρμακα για ωορρηξία κτλ!! 
    • Τώρα κατάφερα να μπω σορυ γτ αργοπορημένη απάντηση μου .. Έχω κάνει ορμονολογικες και ήταν καλές μου είπε! Τώρα αν όντως έγινε ωορρηξία όπως είδε στον υπέρηχο σε μια δυο μέρες πρέπει να αδιαθεσω σήμερα είναι 29η ημέρα! Μίλησα με την γυναικολόγο και μου είπε αυτή η μέτρηση δείχνει η ότι τελικά δεν έγινε ωορρηξία ή ότι έχω έλλειψη...με μπέρδεψε λίγο γτ ενώ στον υπέρηχο είδε ότι είχα εικόνα πως έγινε μετά μου είπε αυτό! Πφφφ
    • Όντως ρε συ τι κάνει η @Girly?τώρα θα έχει μάθει και φύλο μωρού σίγουρα!!!!!! Ναι ρε αγάπη αδιαθετησα......και μάλιστα ακριβώς στην ώρα της!!!!!το περίμενα μετά το χθεσινό τεστ!!!
    • Εγώ στο είχα πει από την αρχή...μην το κάνεις αυτό θα έχεις μεγάλο θέμα!!!! Θυμάσαι εγώ στη δεύτερη απόξεση με είχε αφήσει λίγο υπολλειμα μέσα με την δικαιολογία να μην σε ξυσω πολύ και δεν μπορέσεις να ξανακάνεις παιδί...και άντε να έχω αίμα 2 μήνες και να με πιάσει μια αιμορραγία στην βόλτα μας με τα παιδιά ξαφνικά    .και άντε να τρέχω μετά με ασθενοφόρα σε κλινική για απόξεση γιατί δεν σταματούσε με τίποτα η αιμορραγία!!!!και μετά που ξαναέκανα εκεί ησύχασα!!!! Είπαμε θέλουμε  και άλλα παιδιά αλλά εμείς που έχουμε ήδη παιδάκια  και ΠΡΕΠΕΙ να είμαστε ικανές να τα φροντίσουμε,γιατί να υποστούμε όλο αυτό;;;;;;;; Αν ο γιατρός είναι ΚΑΛΟΣ κάνεις παιδιά και απόξεση να σε κάνει...δεν παθαίνεις τίποτα! Εγώ θα σε έλεγα να αλλάξεις άμεσα!!!εγώ πάντως άλλαξα μετά από αυτό 
    • Για ποιο λόγο ζητάς συγνώμη. Εδώ είμαστε να τα λέμε. Δεν είμαστε μόνο για τράλαλα και τριλαλο.  Άδραξε όταν είσαι μόνη και κλάψε. Ναι βγάλω το από μέσα σου. Ξέρω πως είναι και θα σου πω πολλές φορές έκλαψα βουβα αν το μαξιλάρι μου μιλούσε θα σου έλεγε πολλά . Προσπάθησε να έχεις στιγμές με τη μικρή σου. Για να ξεφύγεις αλλά όταν νιώθεις ανάγκη για ηρεμία να πηγαίνεις στο μπάνιο είναι δύσκολο και πρέπει να έχεις τον χρόνο σου . α
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...