Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Αννα μαρια θυμησε μου..γιατι εκανες ολικη?καλα κι εγω που δεν εκανα ολικη και μου το εβαλαν πανω μου μολις τον καθαρισαν ,μην νομιζεις οτι καταλαβσινα και πολλα..θυμαμαι τα παντα απο εκεινη την φαση ομως..αλλα δεν ενιωθα τιποτα..αγου θυμαμαι οτι τον ακουμπησαν στο στηθος μου και δεν ενιωθα το βαρος του(σιγα το βαρος δλδ 2900γρ) ..μετα με επιασε μια τρελη φαγουρα στο προσωπο , για καμια ωριτσα ..μολις με πηγαν στο δωματιο ξεραθηκα στον υπνο,κοιμηθηκα ενα τεταρτο κι οταν ξυπνησα ειχα παθει σοκ..

Καλε εγω τωρα θυμηθηκα οτι δεν εχω γραψει εμπειρια τοκετου..´αιντε,,.κουκουρουκου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γράψε τώρα Αγγελικούλα την εμπειρία σου!!!

Να την μοιραστούμε όλες μαζί, ποτέ δεν είναι αργάαααααααα,,,,,,,,,θα την λέμε για χρόνιαααααα άλλωστε!!!!! ;);)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ολική γιατί,πρώτον έπρεπε να βιαστούμε όσο γινόταν, και με την επισκληρίδιο, όσο να 'ναι, θα έπαιρνε αρκετό χρόνο και δεύτερο και πιο σημαντικό, έπρεπε να κάνω μετά τις αντιπηκτικές και ο αναισθησιολόγος, όπως και ο γυναικολόγος είπαν ότι δε γίνεται επισκληρίδιος και αντιπηκτικές.

Βανεσσάκι, και τα τρία μου αρέσουν. Το Μελίνα είναι το πιο γλυκό, αλλά βγαίνει απ' το Μελανή που είναι λίγο άγριο. Το Δανάη νομίζω μου αρέσει πιο πολύ απ' όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εγωωωωωω....καναμε 2 φορες κακακια σημερα,αλλα ηταν λιγο ρευστα...πηρα τον παιδιατρο και ειπε δεν πειραζει αν η μικρη δεν εχει κατι αλλο.Τι θερμοκρασια εχουν εσας τα μωρα σας συνηθως?Την μετρησα πριν και ειχε 37,2-3....

Παλι μελαγχολια σημερα,τι θα γινει με μενα.... :( την μικρη την θελω συνεχεια μαζι μου αλλα μου λειπει το εξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ έτσι λέω κορίτσια. Αλλά θα δείξει. Και δεν μ'αρέσουν τα υποκοριστικά για να τα χαλάω τα ονόματα.

Βανεσσάκι, εμένα μου αρέσει το Δανάη. Είπα στον άντρα μου να της δώσουμε ένα άσχετο όνομα. Μου αρέσει πολύ το Αριάδνη. Εν τω μεταξύ η μπεμπούλα μου είναι ίδια ο άντρας μου. Ακόμα και τις ίδιες γκριμάτσες κάνουν :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου τα εσβησε, γι αυτο η γκριματσα!!!ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας κοριτσακια μου.δεν ξερω σε ποιο θα καταληξουμε τελικα...

αννα μαρια, εσυ που εισαι και θεολογος,δε γινεται να βαφτιστει μελινα???καποιοι γνωστοι μας που θελαν να την πουν ετσι δεν τους τη βαφτιζε ο παπας και την ειπαν μελιτινη!!!και το δαναη, το νεφελη???πως τα δινουν???ειναι χριστιανικα αυτα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερούλα μου γλυκιάαααα θα σε μαλώσω!!!! :lol::lol::lol:

Μην μελαγχολείς είναι λογικό να σου λείπει η βόλτα!

Και εμένα μου λείπει πολύ και τον μικρό μου δεν τον αφήνω με τίποτα!

Βανεσάκι φατσα με νεύρα το κατάλαβα ότι έγραφες και σε πέταξε το μάμμυ!!!!Μελιτινή μου αρέσει!!!!!!

Εφούλα και εγώ προτιμώ ολόκληρο το όνομα, αλλά δε μου αρέσει μωρό να τον φωνάζω Αθανάσιο!!! :?

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, δεν είπα και Αθανάσιο. Μια χαρά είναι το Θάνος. Κι εμένα μ'αρέσει περισσότερο.

Σας ευχαριστώ για τις ευχές για τον αντρούλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες μπηκα μια γρηγορα γιατι σημερα ειμαι χαλια...εχω 2 μερες τωρα ζαλαδα και πλεον ειμαι σχεδον σιγουρη οτι ειναι ιλλιγκος μιλαμε κουνιεμαι περα δωθε δεν μορω να σταθεροποιηθω και απο το πολυ μου ερχεται και εμετος...ονοματακια βλεπω...εγω τωρα αν σας πω οτι μου αρεσει το κερασινα...πολυ ομως δεν ηξερα καν οτι υπηρχε αυτο το ονομα..υποψην για το επομενο παιδι...παντως αν δεν ειχα δωσει ονομα στη Μιλα θα σκεφτομουν πολυ σοβαρα να την πω...Χαρα...μα μιλαμε ειναι ολο χαρα αυτο το παιδι ολο γελια με το που θα ανοιξει το ματι θα γελασει ειναι οοολο χαρα...οποτε λεω σε οσες δεν εχετε αποφασισει περιμεντε και δειτε τι ταιριαζει στα μωρακια σας...αυτα σας αφηνω γιατι απο τη ζαλαδα δεν βλεπω και καλα και θελει και ο χριστοφορος κεικ..ναι αυτο που εκανα προχτες τελειωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

ελπίζω να μην κόπηκα από απουσίες......έτρεχα να μαζέψω χαρτιά

για να βγάλω βιβλιάριο στη μικρή μου

Νασιούλα φίλη μου αγαπημένη γιορτάζεις σήμερα;Χρόνια πολλά να σε χαιρόμαστε!!!

Να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου και να είσαι ευτυχισμένη!!!

Εφούλα να χαίρεσαι τον άντρα σου και όσο για το όνομα και εγώ πιστεύω ότι

το Κερασίνα είναι λίγο βαρύ.....ψηφίζω το Ιωάννα!!

Βανεσσάκι τρελαίνομαι για το Μελίνα, είναι απο τα πολύ αγαπημένα μου!!

Ευάκι περαστικά, δεν πιστεύω να είσαι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου δωρακι!!!τι κανετε εσεις???ενταξει με το βιβλιαριο??εμενα ευτυχως το ειχε βγαλει ο αντρας μου οσο ημουν στο μαιευτηριο ακομα!!!αλλα τι να το κανουμε???πλεον θα τα πληρωνουμε ολα :evil::evil:

καλα που μου το θυμισες!!νασιουλα, χρονια σου πολλα, να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι τις κουκλιτσες σου!!!

αννα μαριαααααα!!!που εισαι????περιμενω απαντησηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα συμπεθέρα τι κάνεις;πως έιναι ο γλυκός μου Χάρης;να μου τον φιλήσεις!!

καλά κάνεις πολύ σκληρή δίαιτα φιλενάδα!!σε θαυμάζω!!εγώ έχω ξεσκιστεί στα γλυκά,

κάτι με έχει πιάσει...

Λενάκι τι διάβασα....τι ήταν και αυτό με την ένεση και το ένζυμο;

ό,τι και να πεις έχεις δίκιο.......Φιλησέ μου και τα δυο αγοράκια σου!!

Αναστασάκο σε καταλαβαίνω με την μελαγχολία.και εμένα αυτή η κλεισούρα

με πειράζει.Ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός και να παίρνω τη μικρούλα μου

και να φεύγουμε!!!Σου στέλνω μια αγκαλιάαααααααα

Μαράκι Γιωτάκι και εμένα η μικρούλα μου μετά το εμβόλιο έκανε ένα εμετό

τεράστιο και δεν ευτωγε καλά....και εγώ που νόμιζα ότι θα την βγάζαμε μόνο

με κατάπτωση!!φιλιά στα πατουσάκια σας!!!

Γιωτούλα με το καλό να βρήτε τους ρυθμούς σας στο απιτάκι σας κια να σε έχουμε

κοντά μας συχνότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι το βγαλα αλλά όπως το είπες, τι να το κάνω;

καταργήθηκε μου είπαν το συνταγολόγιο, τώρα ισχύει η ηλεκτρονική συνταγογράφηση.

πα πα πα έκανα μια ώρα να καταλάβω...

Πως είναι η μικρούλα σου;Είσαστε ολόκληρες κοπέλες διάβασα.

εμείς είμαστε καλά, λίγο μας πείραξε το εμβολιάκι αλλά πιστεύω

το ξεπεράσαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα φιλια μου...εχω πολυ δουλεια και η μικρουλα μου ειναι λιγακι ανησυχη οποτε`δεν μπορω να γραψω αλλα...σας φιλω ολεςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρακι κι εμεις σημερα μετα το εμβολιο ειχαμε γκρινια και εμετουλη, αλλα μετα ελιωσε στον υπνο!!!και τωρα κοιμαται!!

λυδιακι πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου, τι κανετε??

Εμεις εδω ηρεμια με λιγη γκρινιτσα...Παιζουμε λιγακι με το γυμναστηριο αλλά δεν μπορω να τον ψυχολογησω κ σημερα.Ειναι λιγακι ανησυχος..Ν α σκεφτω δοντακια???Νωρις δεν ειναι ακομα?

Αγγελικη μου μεχρι ωρας δεν εχουμε προβλημα με το βαρος, καθε αλλο, σκεφτομαι μαλιστα αν δεν εβγαζε τις γουλιες ποσο θα ηταν αφου πριν 2 εβδομαδες ηταν 6980..Τουλαχιστον να συνεχισει ετσι καλα θα ειναι.Γιατι ξερεις αν δεν παιρνει βαρος θα πρεπει να σκεφτουμε για συμπληρωμα και δεν θα ηθελα ακομα..

Γιορταζει η Νασιουλα διαβαζω?Χρονια πολλα Νασια μου κ να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου!

Κ μεις παντος το ονομα του πεθερου μου θα δωσουμε αδιαπραγματευτα..Αν με το καλο κανουμε δευτερο ισως της μαμας μου αν ειναι κοριτσι, ισως ενα ασχετο αν ειναι αγορι..Μεχρι τοτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εγω..με τον γιο μου να κοιμαται πανω μου..

Νασιουκο μου, χρονια σπυ πολλα κουκλιτσα μοου..να χαιρεσαι τις ταλιμπανες σου κι οτι ποθεις φιλεναδα..

Δωρακι , βγαλατε βιβλιαριο?!γιατι τοσο αργα?εμας μας το εφερε η παιδιατρος στην κλινικη πριν ακομα βγουμε απο την κλινικη..γιατι τοσο τρεξιμο βρε συμπεθερα?

Κατερινουλα, το βαρος σας ειναι μια χαρα..οποτε δςν φανταζομαι να ειναι σοβαρης μορφης η γοπ για να παρετε αντιαναγωγικο γαλατακι..μια χαρα..σε λιγες βδομαδες θα ξεκινησουμε και στερεες τροφες κιολας..

Λυδιακι, τρεχεις και δεν φτανεις..φιλια στην εκπληξουλα σου..

Γιωτακι12 θα γραψω καποια στιγμη αποψε την εμειρια μου..απιστευτη εμπειρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι μου και σένα έκανε εμετο μετά τα εμβόλια ε;; σήμερα είναι μια χαρά, ούτε εμετούς και τρώμε κανονικά.

φιλάκιααααααααα

Πω πω γιορτάζει η Νασια διάβασα!!!!! Χρόνια πολλά , πολύχρονη και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

Εύη περαστικά σου!!!!

Λυδιάκι φιλάκιααααααααα

Αγγελικούλα και εμείς το βιβλιάριο το πήραμε μόλις βγήκαμε από το μαιευτήριο.

Περιμένω να διαβάσω την εμπειρία σου!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κοριτσακια μου, αυτο που δεν θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου , ειναι οταν μου εφεραν τον μικρο στο δωματιο για να τον θηλασω,δυο ωρες μετα την γεννα..ακομα απο την μεση και κατω δεν ενιωθα τιποτα απο την επισκληριδειο..και με το ζορι μπορουσα να κατσω στο κρεβατι..με σηκωσανε λοιπον για να θηλασω..μου εφεραν τον μικρο και εγω δεν μπορουσα να το κρατησω γιατι συνειδητοποιησα εκει οτι οθτε τα χερια μου νιωθω καλα καλα..ευτυχως ηταν εκει η μητερα μου η οποια μολις της ειπα οτι εςπασαν τα νερα πηρε το πρωτο αεροπλανο και ηρθε..μου φερνουν λοιπον το μωρο για να θηλασει..αρχισε να κλαει κι εγω τον χαζευα..μολις τον εβαλαν στην αγκαλια μου..(με πολυ δυσκολια γιατι δεν βολευε ουτε η σταση ουτε ενιωθα τιποτα για να κρατησω) ο μικρος εγειρε στο στηθος μου και ξεκινησε νε θηλαζει...τοσο απλα..λες και το εκανε χρονια..επιασε κατευθειαν την θηλη κι εκει ενιωσα το δεσιμο..εκει ενιωσα οτι αθτο ειναι το παιδι μου..το εβλεπα σαν σαστισμενη κι αυτος θηλαζε..

Μου εχει μεινει τοσο εντονη αυτη η αναμνηση..δεν θα το ξεχασω ποτε..

Οι στιγμες στο χειρουργειο ηταν κατι αλλο..εκει θυμαμαι το πρωτο του κλαμα..σαν νιαουρισμα ηταν..ο αντρας μου κατακιτρινος να μου κραταει το χερι, εγω να νιωθω οτι πνιγομαι..και ο ανιασθησιολογος να μου φωναζει να σπρωξω ..

Τους πονους τησ καισαρικησ τους ξεχασα....ημουν βεβαια τυχερη που δεν ενιωσα ουτε εναν πονο πριν μπω στο χειρουργειο..τις υπολοιπες μαλακιες (με το κωλοσογο)που ειχαν γινει τις ξεχασα..Αλλιως τα περιμενα βεβαια τα πραγματα..περιμενα να νιωσω οτι θα γεννησω..ονειρευομουν εννια μηνες εναν φτ και ελεγα οτι σιγουρα θα ξεσπασω σε κλαματα μολις γεννησω..τελικα εκλαψα υστερα απο δυο μερες..τοτε ξεκινησα να το συνειδητοποιω ολο αυτο που εισε συμβει..

Το μονο που θυμαμαι πιο πολυ ηταν αυτο..η πρωτη φορα που θηλασα..εκει καταλαβα εγω οτι εγινα μαμα..και καθε φορα που τον βαζω στο στηθος ερχεται αυτο το συναισθημα στο μυαλο μου..ειναι υπεροχο..θα μου κακοφανει οταν σταματησω να θηλαζω παντως..

Εσεις κοριτσια τι θυμαστε πιο πολυ απο την γεννηση των μωρων σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Ουφ, πολλή κούραση... Ετοιμάσαμε ένα κάρο πράγματα και τελικά ήρθε η κοπέλα μόνη της, γιατί ο γιός της έχει αύριο διαγώνισμα μαθηματικών και έμειναν με τον μπαμπά του να διαβάσει, κι η κόρη της έκανε διάρροιες χτες βράδι, και φοβήθηκε να τη φέρει, μήπως κολλήσει τίποτα τον Αντρίκο. Της βάλαμε πάντως ένα τεράστιο κομμάτι σοκολατόπιτα για τα παιδιά της, μας το ζήτησε και η ίδια δηλαδή, ευτυχώωωωωωωωως, γιατί ποιος έτρωγε τόση σοκολατόπιτα;

Δεν μπορώ, κουράζομαι τρομερά αυτές τις μέρες, γιατί τρέχουμε συνέχεια για να είναι το σπίτι στην εντέλεια για τις επισκέψεις. Απορώ πώς, σε μία μέρα γίνεται τόσο χάλια... Και κυρίως απορώ πώς μαζεύεται τόσο πιατικό... Μου τη σπάει που οι περισσότεροι (π.χ. η μάνα μου) θεωρούν ότι ούτως ή άλλως το σπίτι πρέπει να είναι πάντα στην εντέλεια... Με τον Αντρέα να κλαίει κάθε τρεις και λίγο και να θέλει αγκαλιά, απορώ πώς έχουν την εντύπωση ότι μπορούμε να είμαστε πάντα στην τρίχα. Η μάνα μου μια χαρά είχε τη γιαγιά μου μέσα στο σπίτι και έκανε τις δουλειές...

Βανεσσάκι, για τις βαφτίσεις τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα... Ο κάθε παπάς κάνει τα δικά του... Δε χρειάζεται ένα όνομα να είναι χριστιανικό για να δοθεί σε βάφτιση. Μάλιστα, σύμφωνα με τη διδασκαλία της Εκκλησίας, αν ένα παιδί/μεγάλος πάρει ένα όνομα μη χριστιανικό, καλείται να αγιάσει ο ίδιος για να αγιασθεί και το όνομα. Δηλαδή όχι μόνο επιτρέπεται να δοθεί μη χριστιανικό όνομα, αλλά είναι απόλυτα θεμιτό με τη διδασκαλία της Εκκλησίας. Αλλά αυτό μπορεί να προκαλέσει πολλές παρεξηγήσεις, π.χ. σε ένα ποστ μια κοπέλα έλεγε ότι μια φίλη της τη βάφτισαν Γωγώ. Αυτό μου φαίνεται λίγο γελοίο, γιατί το Γωγώ δεν είναι όνομα, ενώ το Μελίνα είναι... Έναν ξάδελφό μου, τον βάφτισαν Γιώργο-Γκάρεθ. Όπως το ακούτε, έλεγε ο παπάς "βαφτίζεται ο δούλος του Θεού Γεώργιος-Γκάρεθ" και η μάνα του μωρού έσκαγε στα γέλια (το Γκάρεθ ήταν επιλογή του πατέρα).

Όλα αυτά, βέβαια, είναι λίγο πρακτικά. Δεν ξέρω οι ιεροί κανόνες τι λένε, είναι αρκετά μπερδεμένοι, και πολλοί αναιρούν τους προγενέστερους. Έχω ένα βιβλίο με όλους τους ιερούς κανόνες, αλλά είναι χωρισμένοι κατά Οικουμενικές Συνόδους αντί για θέματα και είναι καμιά πέντε χιλιάδες σελίδες. Αν θες, στο στέλνω να το ψάξεις! :P

Πάντως, αν την βγάλετε Μελίνα, μπορείτε να τη βαφτίσετε Μελανή και να μείνει στα χαρτιά. Τη Μερκούρη την ξέρει κανένας "Μελανή Μερκούρη";

Αγγελική, κι εμάς έφερε το βιβλιάριο ο παιδίατρος στην κλινική, αλλά στην Ελλάδα είναι αλλιώς τα πράγματα.

Κατερινούλα, κι εμένα είναι ανήσυχος σήμερα.

Ρε κορίτσια, του αγίου Αθανασίου είναι σήμερα ε; Να μας ζήσει η Νάσια μας! Επίσης, Έφη, χρόνια πολλά στον άντρα σου, και Μαρία-Γιώτα, να σου ζήσει ο Θανούλης!

Αγγελική, τώρα είδα το ποστ σου. Κι εγώ όταν μου τον έφεραν τον έβαλα από μόνη μου λίγο στο στήθος, και έπιασε τη θηλή και θήλασε!

Όσο για το κλάμα του, απ' ό,τι μου είπαν δηλαδή, μόνο νιαούρισμα δεν ήταν! Σήκωσε την κλινική στο πόδι!

Τα ίδια συναισθήματα κι εγώ... Ονειρευόμουν έναν φτ και έζησα το απόλυτο τίποτα... :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...