Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο2!Ελάτε!


Recommended Posts

Δεν μπορει να ειναι μονο κολικοι.....σαν να της ερχετε το γαλα στο στομα κανει και την ακουω να καταπινει και μετα κλαιει...μηπως ειναι ερεθισμενος ο λαιμος της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημεραααααααααααα!!!εδω ειναι το βανεσσακι!!!σας ελειψα, ε???ειχαμε δουλειες το σκ με τον αντρα μου για να κανονισουμε τη βαπτιση της δαναης!!!βρηκαμε ενα τελειο γραφικοτατο εκκλησακι κοντα στη θαλασσα που εξω εχει δεντρακια και γκαζον και ειναι απομονωμενο και θα την βαπτισουμε εκει!!!συναντησαμε τον παπα τον οποιο ευτυχως γνωριζει ο πατερας μου και τον ειχε βοηθησει στα κτηματα του(ο μπαμπας μου ειναι γεωπονος), και δεν ειχαμε κανενα θεμα!!!παντου μεσον πρεπει να εχεις στην ελλαδα!!! :evil::evil::evil: ασχετο, χρεωκοπησαμε η ακομα???/

λοιπον του ειπαμε οτι θελουμε να τη βαπτισουμε 25/8 η 1/9, και θα κανουμε το τραπεζι εξω απο το εκκλησακι.θα φερουμε catering ενα πολυ καλο που ξερουμε και θα κανουμε και στολισμο.αχ ανυπομονω να τα οργανωσουμε ολα!!!

αννα μαρια, τι να πω θα τον ειχα σπασει στο ξυλο αν ηταν αρρωστος και δε φορουσε μασκα!!!μα δεν καταλαβαινουν τιποτα αυτοι οι αντρες??? :evil::evil:

νασιουλα μου, σε σκεφτομουν τις τελευταιες μερες!!!ελπιζω να αποφασισεις οτι κρινεις εσυ καλυτερο για σενα και τις κουκλιτσες σου!!!μονο, μην παρεις βιαστικες αποφασεις και εν βρασμω!!!

αγγελικουλα μου, τι κανει ο χαρουλης???σου ελειψα, ε???δεν μπορεις χωρις εμενα!!! :lol::lol:

αναστασακι μου, ελπιζω σημερα που κλεισατε τον τριτο να τελειωσαν και οι κολικοι και να ηρεμησετε!!!

τα ξαναλεμε το μεσημερακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, το ωραιο δε σας το ειπα!!!οπωε ξερετε, εχω ξεσκιστει στη διατροφη , τις σαλατες και τις μαλ@κιες και αυτη την εβδομαδα και ανεβαινω το πρωι με χαρα στη ζυγαρια να δω ποσο εχασα!!!αποτελεσμα ???+300 γραμμαρια!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

τα σπας τωρα ολα η δεν τα σπας???σημερα που θα ερθει ο διατροφολογος θα τπυ σπασω το κεφαλι παντως!!!δηλαδη στερουμαι τα παντα, μετραω την καθε μπουκια και αντι να χασω η τουλαχιστον να μεινω στα ιδια βαζω κιολας!!!ΕΛΕΟΣ!!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΑΤΗΡΩ ΚΑΠΟΙΕς Επιφυλαξεις για τη ζυγαρια μου, γιατι μου φαινεται δεν παει καλα!!!υπαρχει περιπτωση να ανεβω τωρα και να ξανανεβω μετα απο μιση ωρα και να εχει διαφορα ακομη και κιλο!!!ελεινες μου φαινεται ειναι αυτες οι ψηφιακες!!!!θα παω να ξαναπαρω απο τις απλες!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσακι τι καλα με τα βαφτησια,τελειο ακουγεται...

Λοιπον η φραουλιτσα πρεπει παλι να εχει θεμα με το λαιμο της και με βηχα,παλι καποιος την κολησε και θα γινω πολυ κακια αυτη τη φορα!!!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.........

και παλι ειμαι απαραδεκτη γιατι δεν σας εχω διαβασει........και τωρα θελουν τα μικρα να φανε.......ουφφφφφφφφ....

φιλια κοριτσια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας.

Εμείς είχαμε πολλή γκρίνια χτες βράδι μέχρι να κοιμηθεί. Μετά κοιμήθηκε πάρα πολύ ήσυχα, ξύπνησε πεντέμιση και πάλι είχαμε γκρίνια, έκανε και εμετό απ' το βήχα... Μετά κοιμήθηκε από τις εφτά παρά μέχρι τις δέκα με διαλείμματα γκρίνιας που όμως του περνούσε μόνη της, χωρίς να σηκωθώ. Ξύπνησε, έφαγε, τον άλλαξε ο άντρας μου, του έδωσα το σιροπάκι του και έκανε εμετό απ' το βήχα... Μετά τον ξάπλωσα να του αλλάξω φορμάκι και ξαναέκανε εμετό όπως ήταν ανάσκελα και πασαλείφτηκε όλο το πρόσωπο, οπότε τον κάναμε μπάνιο... Μετά κοιμήθηκε, ξύπνησε, έφαγε και τώρα κοιμάται ο κακομοιράκος... Αφήστε ρε κορίτσια, πονάει η ψυχή μου να τον βλέπω έτσι να υποφέρει, ενώ θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει όλη αυτή την ταλαιπωρία...

Βανεσσάκι, τέλεια ακούγεται η φάση με τη βάφτιση! Εμείς κλείσαμε μια αρκετά γραφική εκκλησία, αλλά για τραπέζι έξω στην αυλή ούτε λόγος...

Όσο για τη διατροφή, τι να πω... Μπορεί και να έχεις χάσει και να είναι λάθος της ζυγαριάς. Εμένα πέρσι με είχε βοηθήσει η διατροφή που μου είχε δώσει η Αναστασία. Μόνο γλυκά δεν έτρωγα, κατά τα άλλα κανονικό φαγητό και το βράδι τοστ ή σαλάτα, αλλά πλούσια σαλάτα με κοτόπουλο ή αβγό και τυρί ή τόνο. Και είχα αρχίσει να χάνω, αλλά μετά έμεινα έγκυος και τη σταμάτησα...

Αναστασία, δεν ξέρω να σου πω για τη φραουλίτσα... Ελπίζω να μην είναι πάλι άρρωστη.

Κατερινούλα, κι εμένα κλαίει πολλές φορές στον ύπνο του. Πιο παλιά το έκανε συνέχεια, τώρα λιγότερο. Κι ο δικός μου προσπαθεί να σηκωθεί όταν τον κρατάω στο μπράτσο μου, καμιά φορά! Είναι και βιαστικούλης!

Γιωτάκι, πού χάθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε αννα μαρια, ταλαιπωρηθηκε ο καημενος ο αντρεακης αλλα και εσεις!!!τουλαχιστον ελπιζω να το πηρε το μαθημα ο μπαμπας του και να ειναι πιο προσεκτικος απο εδω και περα!!!!εσυ γιατι λες ουτε λογος για τραπεζι εξω απο την εκκλησια???δεν σου αρεσει η δεν επιτρεπεται??περαστικα στο μικρουλη σας!!!

οσο για τη διατροφη, δεν ξερω θα ζυγιστω και αυριο πρωι να δω τι θα δειξει και μετα θα κανω υπομονη αλλη μια εβδομαδα και αν δε χασω απλα θα αλλαξω διατροφολογο!!! :evil::evil:

γιωτακι καλημεραααα!!!

αναστασια μου, τι σου ειπε ο πδ??μηπως βηχει απλα επειδη εχει μυξουλες???εμενα συνηθως τοτε βηχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολεεεεεεεεεεεεεεεε Λενακιιιιιιιιι!!!! :lol::lol::lol::lol:

Βανεσσακι,εμενα μυξες οταν εχει δεν βηχει παντα,μονο στη βροχιολιτιδα.....τωρα δεν εχει βηχα,αλλα κατι παιζει και δεν μπορω να το βρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκιαααααα!!!!!

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ είπα και εγώ να πάρω καμιά απουσία!!!!!!!! :D

Πήγαμε να ρωτήσουμε για βάπτιση, για γλυκά....

Λέμε για τις 20 Μαίου, γλυκά μάλλον βρήκαμε σε κουτάκια Disney, μαγαζί μάλλον σε αίθουσα ενός φίλου του άντρα μου η οποία είναι για 350 άτομα και θα μας κάνει την χάρη για 100!!!!!

Έχει πίστα μεγάλη και μας το αφήνει 20 ευρώ για εμας... η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλή τιμή...γιατί εδώ Αθήνα κανείς δε κλείνει μεγάλη αίθουσα για τόσα λίγα άτομα και με τέτοια τιμή....και θα μας προσέξει με το φαγητό και θα περάσουμε υπέροχα ... γιατί και ο dj είναι γνωστός ....

Αυτός ο φίλος που έχει την αίθουσα έχει και ταβέρνα εστιατόριο, ωραία είναι και εκεί αλλά δεν το δίνει για βαπτίσεις, δηλαδή κάνει αν θες αλλά δεν έχει πίστα είναι μόνο για φαγητό, και μας είπε ότι αν θέλετε εδώ ελάτε και θα σας πάρω συμβολική τιμή σχεδόν τσάμπα, αλλά ρε κορίτσια δε θέλω να πάω για φαγητό θέλω να το διασκεδάσουμε..........

Αν δεν μας έκανε και καλή τιμή δε θα πηγαίναμε σε αίθουσα ..........οπότε την κρατήσαμε και το σκεφτόμαστε... :-\ L-):-?

Θα μας αφήσει να κάνουμε και ότι θέλουμε, του είπα να φέρω μπουκάλια ποτά μόνη μου ή οτιδήποτε άλλο θελω και μου είπε να κάνω ότι γουστάρωωωωωωωωω.

Τώρα θα πάω και για εκκλησία, και αρχίζει το γνωστό τρέξιμο......!!!!

Νασιούλα μου γλυκιά ετοιμάζεστε για την βάπτιση και εσείς...

Όσο για τα περί διαζυγίου, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε!!!!!!! Και εγώ όπως τα περιγράφεις θα σου έλεγα χώρισε....αλλά εσύ πρέπει να δεις τι θα κάνεις!!!! Δεν είναι κατάσταση αυτή που περνάς και τα παιδάκια σου επίσης!!!! :roll::roll:

Άννα Μαρία μου τι κάνει ο Αντρίκος σου;; Περαστικά σας!!!

Τι ταλαιπωρία και αυτή για το μικρό σου;; φαντάζομαι πως θα βήχει ο καημένος για να του προκαλεί και εμετό!

Εύχομαι ταχεία ανάρρωση!! ;)

Εγώ το μωρό το βάζω στο καρεκλάκι και πίσω, αγχώνομαι λιγο αλλά είναι πιο ασφαλές!

Εύη κούκλα η κορη σου!

Συμπεθερούλα μου πώς τα πάει φραουλίτσα με τους κολικούς;; Καλύτερα;;

Μήπως έχει ξινίλες;;; επειδή λες ότι της έρχεται το γαλατάκι στο στόμα και μετά κλαίει...

Χαρούμενα μηνογενέθλιαααα!!!!! :ymparty::ymparty:

Κατερινούλα και ο δικός μου έτσι κάνει όταν τον κρατάμε αγκαλιά θέλει να σηκωθεί και κάνει κοιλιακούς!!!

Άσε και εγώ έφαγα κάτι πατατάκιαααααααααααα προχτές που βλέπαμε ταινία....δε κρατήθηκε, υπέκυψα!!!!!! :twisted::twisted:

Εντάξει αφού δε το κάνουμε και σύστημα, μια φορά και εμείς....τίποτα δε μπορούμε να φάμε.....

Και εμένα βγάζει που και πού γαλατάκι και καμιά φορά περισσότερο....αχχχχχχχ

Βανεσάκι και εμείς για την βαπτιση κοιτούσαμε την Κυριακή!!!!

Ωραία θα είναι στο εκκλησάκι κοντά στη θάλασσα και ευτυχώς που έχετε και μέσον ..!!!!!

Όσο για τα κιλά μην αγχώνεσαι θα έχεις κατακράτηση υγρών, το έχω πάθει και εγώ και μετά από κανα δυο μέρες πάλι φαίνεται η διαφορά στα κιλάααααα :D

Γιωτάκι φιλάκιααααααααα....... :-*:-*

Λενάκι μπράβο που τα έκανεεεεεεεεεεεεεεε :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Εμένα ο άντρας μου που ήταν άρρωστος ευτυχώς κυκλοφορούσε με μάσκα (από μόνος του) δεν τον πλησίαζε και κοιμήθηκε και στο κάτω πάτωμα μην μας κολλήσει!!!!!!Και το πρωί αέρισε και τον όροφο!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, εδώ δε συνηθίζεται να κάνουμε τραπέζι έξω από το ναό. Είναι καταπληκτικό, αλλά δυστυχώς δε συνηθίζεται. Το πολύ πολύ, αν έχει κάποια αίθουσα η εκκλησία, να γίνει εκεί κάποια δεξίωση. Τραπέζι όμως μόνο σε κέντρα και αίθουσες δεξιώσεων.

Άσε που στην αυλή της εκκλησίας που θα γίνει η βάφτιση, είναι το σπίτι του παπά, και η παπαδιά είναι η περσινή διευθύντρια... Δε συνεχίζω...

Μαρία-Γιώτα, εγώ δεν είμαι καθόλου του χορού. Τη βάφτιση δεν την έχω συνδυάσει καθόλου με χορό και διασκέδαση, μόνο με τραπέζι. Άσε που θα την κάνουμε μεσημέρι.

Κι ο δικός μου ο άντρας έκανε όλα όσα λες, αλλά ΧΤΕΣ. Δηλαδή, αφ' ότου τον κόλλησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι τελειααααα!!!!ποτε ειναι το παρτυ???

μαρακι-γιωτακι,παραλιγο να τη φας την απουσια!!! :lol: 20 μαιου εχω γενεθλια!!! :D πολυ ωραια αφου εχετε γνωστο!!!κι εγω οπως λεει η αννα μαρια σιχαινομαι το χορο, οποτε θα εχουμε απλα ωραια μουσικουλα και οταν θα φυγουν οι μεγαλυτεροι θα το μετατρεψουμε σε πιο χαλαρη φαση με ποτα και μονο νεους!!!ελπιζω να μας βγει δηλαδη γιατι μερικες φορες οταν πολυσχεδιαζεις και, στο τελος βγαινει πατατα, οποτε δε θελω να λεω και πολλα!!!οι προυποθεσεις θα υπαρχουν.αν βγει βγηκε!!!παντως ο σκοπος θα επιτευχθει, αφου το παιδι θα εχει ονομα :lol::lol:

ελπιζω να ειναι απο κατακρατηση γιωτακι, γιατι εχω φρικαρει!!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία τουλάχιστον πήρε ένα μάθημα ο άντρας σου και θα είναι πιο προσεκτικός από δω και πέρα! ;)

Βανεσάκι εμένα μου αρέσει ο χορός και θα προσπαθήσουμε να τα συνδυάσουμε όλα!

Πιστεύω ότι είναι κατακράτηση........ ;);)

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω..σημερα ειναι η μερα της γκρινιας!!δεν ξερω τι θελει αυτο το μωρο..ωρες ωρες εξαντλειται η υπομονη μου..να κοιμηθει δεν θελει..να φαει δεν θελει, του αλλαζω πανα μηπως και δυσανασχετει..τον ναζω στο ριλαξ γκρινια, στο παρκεκρεβατο , το ιδιο, τον παιρνω αγκαλια τιναζεται απο δω κι απο κει και μου τραβαει τα μαλλια , προσπαθει να μπυ τραβηξει την μασκα(ακομα δεν περασε ο ερπης και φοραω μασκα) ..τον βαζω στο κρεβατι και του δινω μασιτικα και την σοφη, παλι γκρινια..δεν με αφησε να κανω τιποτα σημερα..ακομα δεν μαγειρεψα να φανταστειτε..

Μιλατε για βαφτησια ε?εμεις ακομα δεν κλεισαμε τιποτα..και ο νονος στο φλου ειναι ακομα..ειχε πει θα το βαφτησει ο αδερφος του αντρα μου αλλα εγω δεν συμφωνω γιατι δεν βλεπω να δειχνει ενδιαφερον για το μωρο..ερχεται καθε μερα εδω διπλα στην αδερφη του και στην μανα του και απο δω δεν περναει να δει το μωρο..δλδ περναει μια στις δεκα κι αν ..ε, συγνωμη θα του πω..δεν γινεται νονος ετσι..χωρις παρεξηγηση..αφηστε που τοσους μηνες δεν εφερε τιποτα στο μωρο..α, ψεματα..μας εφερε κατι παπουτσακια αγκαλιας αλλα μας τα εφερε καπως καθυστερημενα και δεν του κανουν..τελικα το μονο που ειναι σιγουρο ειναι η εκκλησια..καθε φορα που με βλεπειμο παπας ρωταει ποτε θα βαφτησουμε το μωρο..

Ποσα ατομα περιπου καλουμε στα βαφτησια?

Βανεσσακι, δεν γινεται να μην εχασες κιλα..μαλλον κατακρατηση ειναι?ζυγιζεσαι καθε μερα την ιδια ωρα?κι εμενα με εκνευριζουν οι ψηφιακες..οτι να ναι δειχνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

πήγα λίγο να μαγειρέψω.....και ήρθα!!

Βανεσσάκι πολύ όμορφα τα σχεδιάζετε τα βαπτίσια, ονειρεμένα!!

και μην ανησυχείς θα ξεκολλησει η παλιοζυγαριά, καμιά κατακράτηση που λένε

και τα κορίτσια θα είναι

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου γκρινιάζει ο γαμπρούλης μου;μήπως τον τρώνε τα ουλάκια

του τον γλυκό μου;όσο για τον νονό του μικρούλη νομίζω ότι ο αδερφός του άντρα σου

είναι ακατάλληλος αφού δεν δείχνει ενδιαφέρον για το παιδάκι

Αναστασάκο μεγαλώσατε, ελπίζω από σήμερα οι κολικοί να σταματήσουν καιη φραουλίτσα

να πάρει τα πάνω της!!

Άννα Μαρια πως είναι ο Αντρικος;

Λενάκι είμαι έτοιμη για το πάρτυ, μπράβο σας!!

επιστρέφω γιατί κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και παλι!!!!μολις εφυγε ο διατροφολογος.μου ειπε οτι το περιμενε οτι θα εκανα ενα ¨"σκαλοπατι" δηλαδη θα κολλουσα για κανενα 10ημερο...να δουμε.μου εφερε και τη διατροφη της εβδομαδας, ακομα πιο αυστηρη!!!ολο φρουτα φρουτα φρουτα και σαλατες...και οταν εχει κανονικο φαγητο, ξερετε τωρα, μια κουπα μακαρονια, 150 γραμμ.κρεας, 1 κουπα λαδερα, 1 κομματι πιτα και τετοια!!!μαλλον με προετοιμαζει για τις δυσκολες μερες που ερχονται για τη χωρα μας :lol::lol::lol:

αγγελικουλα, δε ζυγιζομαι καθε μερα.μου εχει πει μονο μια φορα την εβδομαδα και το τηρω....αντε να δουμε την αλλη δευτερα τωρα...

κοριτσια, εδω βρεχει τρομερα, αστραφτει και μπουμπουνιζει και εχει πολυ κρυο!!!οτι πρεπει για cocooning!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω κι εγω..μετα απο τοση γκρινια επιτελους κοιμηθηκε το αγορακι μας..τον κοιμησε ο αντρας μου ευτυχως..

Πηγα κι εγω μεσα πριν και μαγειρεψα αλλα το εκαψα λιγο το φαι..

Βανεσσακι εγω καθε δυο μερες ζυγιζομαι..τις τελευταιες μερες ειχε κολλησει κι εμενα η ζυγαρια αλλα ξεκολλησε..εγω δεν μετραω κουπες και φλυτζανια..ουτε ζυγιζω..τα βαριεμαι λιγο αυτα..τρωω ομως πολυ σαλατα..και στο κρεας ειναι τσανταρ η μεριδα και μαγειρευη απαχα..μονο λογο ελαιολαδο στην σαλατα..ποτε τελειωνεις εσυ με την διατροφη?

Δωρακι,τι κανεις φιλεναδα?η μικρη μας πριγκιπισα?

Κοριτσια εδω ειχε ολη την ημερα συννεφια..πριν λιγο ξεκινησε να βρεχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!!

Μια χαρά κοιμήθηκε πάλι ο μικρός....συνεχίζεται το επτάωρο , σηκωθηκε πέντε έφαγε και από τις 6.30 ξανακοιμάται......και εγώ κλασσικά μαζεύω και μαγειρεύω παστίτσιο!

Βανεσάκι μου μπράβο που κάνεις διαιτα με διατροφολόγο, ξέρω ότι είναι παλούκι, έχω κάνει αρκετές.

Στη βάπτιση εσύ θα είσαι κούκλα!!!!φιλάκια στην κούκλα σου!!!

Αγγελικούλα και εσύ μια χαρά τα πας με την διατροφή πρέπει να προσέξω και εγώ παραπάνω να φύγουν αυτά τα 3,5........ και λιγα ακόμα!!!!!! Φιλάκια στο Χαρούλη!

Δωράκι μου φιλάκιαααααααα στην ζουζουνίτσα σου!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες,τι κανετε....

χθες παλι ειχαμε συγχορδια.....αλλα την ειχα αγκαλια συνεχεια να μενει κοιμισμενη να ηρεμησει....ισως απο σημερα ειναι παρελθον οι κολικοι για να δουμε......τελικα δεν φαινεται να ειναι κρυωμενη...

Συμπεθερουλα κι εγω σε ζυμαρικο λεω σημερα,μακαρονι με σαλτσουλα,μανηταρια κτλ.....φιλια στον γαμπρουλη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιτσες μου!

Χθες βαλαμε το πρωτο μας εμβολιο κοριτσια!

Αχ πονεσε το μαναρακι μου!εκλαψε παρα πολυ το καημενο!το λυπηθηκα!

Προς το παρον δεν μας εχει κανει πυρετο!Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια!

Γκρινια πολλη ομως ρε κοπελες!

Χθες το βραδυ μας ταραξε!δεν σταματουσε να κλαιει!μας το ειπε βεβαια οτι θα γκρινιαζει περισσοτερο!ποσες μερες περναει αυτο κοπελες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου καλημερα!!Εγραφα, εγραφα κ αντι να πατησω αντιγραφη πατησα επικολληση κ μου βγηκαν στο μηνυμα τα χθεσινα που εγραψα...!Νευρα!!!!!!

Γιωτακι μια χαρα ο γιοκας σου!Αφηνει τη μαμα να κανει τις δουλιτσες της κ να μαγειρεψει!Πωπω παστιτσιο ε?Καιρο εχω να φαω αν εξαιρεσεις της πεθερας μου αλλα οπως κ να το κανουμε το δικο μου κ της μαμας μου ειναι αλλο πραγμα! ;)

Αναστασια μου ευχομαι απο κ περα η φραουλιτσα σου να ειναι ηρεμη κ χαμογελαστη!Διαβαζοντας το αλλο ποστακι η οισοφαγιτιδα μπορει να υπαρχει εφοσον υπαρχουν πολλες γουλιες, δηλαδη γοπ που εσεις δεν εχετε.Απ την αλλη λες οτι ακους το γαλα να ανεβαινει.Το ακους συχνα?Εχετε γουλιτσες?Οι γουλιες δημιουργουν με τα οξεα οισοφαγιτιδες.Τι να πω αμαρτια να παιδευεται ετσι το μωρακι σου..

Εμενα ο μικρουλης μου κοιμαται ετσι μαζεψα κ γω λιγακι αλλα τις τελευταιες μερες ειναι λιγο γκρινιαρης..Ισως εχει βαρεθει την ξαπλα στο παρκοκρεββατο τι να πω.Δεν μπορω ομως συνεχεια να τον κραταω, ειναι κ βαρυς.Ισως του παρω κ γω κανενα μουσικο περιστρεφωμενο, κανει δουλεια βρε κοριτσια?

Οσο για τα κιλα εγω δεν εχω θεμα ειμαι καλυτερα κ απο πριν.Εχω ομως φουλ κυτταριτιδα!Ειχα κ πριν την εγκυμοσυνη αλλα τωρα ειμαι γεματη!Ισως γραφτω γυμναστηριο.Πως θα βολεψω με το μικρο ομως?Εδω δεν προλαβαινω να κανω τις δουλειες μου..Το εχω ομως μεγαλη αναγκη να κανω κατι για τον εαυτο μου!!

Σκεφτομαι μηπως παμε καμια βολτιτσα αλλα ειναι ο καιρος βροχερος κ παρολο που το κρυο δεν το φοβαμαι την υγρασια δεν τη θελω καθολου.Απτην αλλη πρεπει να μαθαινει σε ολες τις καιρικες συνθηκες! :lol: Παντος καιρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα πρεπει να περασουν τρια 24ωρα για θεμα πυρετου και μετα αλλες 7 ημερουλες θα εχετε λιγο γκρινια....σας εδωσε τιποτα για τον πονο?σιροπακι?στο εμβολιο αν πρηστει λιγο καθαρο οινοπνευμα!!!

Κατερινουλα κι εγω θελω γυμναστηριο,αλλα ακομα ειναι μικρουλα να την αφηνω....μενω και σε χωριο και για να παω Βεροια θελω ενα 20λεπτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
    • Καλημέραααααααα!!!!! Κορίτσια μου χάθηκα, μου λείψατε αλλά σας διαβάζω να ξέρετε. Τρέχω πολύ και ψυχολογικά νιώθω αδύναμη, κάνω ένα διάλειμμα χωρίς τεστ και χωρίς ημερολόγια. Απογοητεύτηκα πολύ και είπα να ξεκουραστώ. Πήρα και προαγωγή στην δουλεία και με βοηθάει στο να φεύγει το μυαλό αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράφω. @anna_30, @annie! & @Mpourmpoulo περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας, γιατί θα είναι υπέροχα 🤞🧿 @ΛΕΥΚΗ ανοίγεις το επόμενο θέμα και με τις ευχές τις νέας εγκυούλας θα μας φέρεις τύχη, με το καλό κορίτσι όλα θα πάνε καλά 🥰  
    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...